Seminář o celostátním referendu v Poslancké sněmovně – 26.4.2016 /VIDEO

referendum-seminar-psp

Na semináři k zákonu o celostátním referendu, nedostatcích ve vládním návrhu a alternativním občanském návrhu vystoupili: Mgr. Patrik Doležal, Ing. Jiří Vebr. Za poslance promluvili: Olga Havlová (Úsvit-Národní koalice) a JUDr. Stanislav Grospič (KSČM). Seminář obsahoval komentář k rozporům mezi vládním návrhem a požadavky občanů, objasnění občanského návrhu zákona o referendu, diskuzi o názorech jednotlivých parlamentních stran k tomuto zákonu a vyjádření přítomných občanů k zákonu o referendu.

Komentář k semináři:

http://www.nwoo.org/2016/04/27/seminar-o-referendu-ukazal-ze-tohle-tema-zajima-malo-lidi-i-politiku-proc/

Pozvánka na seminář:

http://www.nwoo.org/2016/04/19/pozvanka-na-seminar-referendum-idea-a-politicka-realita-26-4-2016/

Kampaň za funkční referendum:

http://www.funkcnireferendum.cz/

Vládní návrh:

http://www.psp.cz/sqw/historie.sqw?o=7&t=559

Občanský návrh:

http://www.funkcnireferendum.cz/wp-content/uploads/2016/04/Ob%C4%8Dansk%C3%BD-n%C3%A1vrh-z%C3%A1kona-o-celost%C3%A1tn%C3%ADm-referendu.pdf

Analýza Hnutí za přímou demokracii k zákonu o referendu:

http://www.funkcnireferendum.cz/2016/01/10/analyza-hzpd-k-navrhu-ustavniho-zakona-o-celostatnim-referendu/

 
32 Komentářů k Seminář o celostátním referendu v Poslancké sněmovně – 26.4.2016 /VIDEO

 1. Paul Durham napsal:

  Malinko uhnu , všimli jste si , jak se od jisté doby všude stále hlasuje o píčovinách ? Samé hlasovací ankety o tom, která bába má kozy richtig nebo out , hlasujete o nejlepším hrnci na vaření odpadků, hlasujete jestli včera bylo slunečno, a tak dááále. Tabletoidům a mobiloidům se tím zhmotňuje ta vysněná demokracie. :-)
  Přesně podle fašeho kusta, faše pilla.

  • Putinka napsal:

   Ano, ale o tom, o čem by se mělo hlasovat, tak se jaksi nejedná! Třeba o referendu!!!

  • Marie napsal:

   Vedome a cilene odvadeni pozornosti od veci podstatnych...

   Kazdy clovek se radeji zabavuje nez zabyva problemy. Ovsem nesmelo by jit o zivot. V takove situaci neni zabava vubec na miste a osobne nesouhlasim, ze sranda musi byt, i kdyby na chleba nebylo nebo fotra veseli, jak to nekteri rikavali.

   Zivot se zije jen jednou, a co propasnete, uz je nevratne, a kdyz, tak za cenu velkych obeti...

   • WIKINGER Petr napsal:

    MARIE,BUDTE RÁDA,ŽE ZAČALA FUNGOVAT OSV,TEDY OBČANSKÁ SPOLEČNOST VOLIČŮ,KTERÁ MÁ I OKEI KLUB

    tedy Klub Elitních Intelektuálů.Jsou to vědci,kteři si vzali za úkol tak řikajíc jako přiklad, michat zkumavky až vznikne substanz,která by mohla vrátit občanům voličům MOC ukradenou polit.třidou šmejdů volbami,kdy se ji stále dokola zmocnují falešnými sliby a různými ohlupovacími způsoby při volbách,vyrábějí úmyslně vadné zákony,přičemž demolování Zakona o referendu je jejich výkladní skřiní.

    oKEI elita nejsou žádní revolucianáři ani vyznavači popisných knih současného stavu republiky,typu Jak jsme se stali kolonii. NIKDY tam totiž nesmí stát návod jak z toho chomoutu VEN.
    Rovněž je už občanům,,že občanské iniciativy si představují,že se sjednotí ovšem NIKDY SE TO NESTANE. Má se to totiž uskutečnit tím,že se sejdou do jednoho pronajatého sálu, tam si přinesou své ostré myšlenky. Jimi se pobijou tak,že odcházejí S POCITEM DOBŘE VYKONANÉ PRÁCE, brodíc se po kostky ve vlastní krvi a teprve doma zjistí,že jim obratní šmejdi jimi zvoleni, vykradli kapsy.

    Z dnešních komentářů vidíte,následky působení NEOLIBERALISMU což je zbran šmejdů k ohlupování ovčanů voličů,proti které se zdá být odpor nejen nesmyslný,ale i nemožný.JE TO JAKO AIDS.NAPADÁ NEJPRVE IMUNNI SYSTÉM SVÉ OBĚTI.Máme se stát všichni bezmocnými.A TO JE PRÁVĚ TA CILENĚ PROPAGOVANÁ LEŽ

    Dobře je to vidět na panu ANO,BUDE LÍP,který má nové ohlupovaci heslo prý CHCEME LEPŠI ČESKO.Ovšem on nedokáže napsat jak to provést.Nesmí se ho na to ani zeptat nikdo přimo.Na svém webu totiž dal zablokovat diskuzní rubriky,není tam ani jeho Program a civí tam JEN fotky jeho YESMANŮ a YESMENEK.Své voliče posílá TEN PŘEDSTAVITEL PRÝ OLIGARCHICKÉ FINANČNÍ TYRANIE do lampárny tedy na facebook,kde si mohou nadávat jak chtějí,NEBOT JE TO EKVIVALENT KOPNUTÍ DO ZADKU

    Ovšem my voliči ho máme rádi a proto tu je H

    • WIKINGER Petr napsal:

     Očividně jsem rozzuřil někoho v diversních službách,kteři mi nechtějí dovolit psat a proto mě zpomalovali tak značně,až se to v půli slova zastavilo tedy pokračuji,když dovolite nebo taky ne.

     OVŠEM MY VOLIČI MÁME PANA ANO ,BUDE LÍP RÁDI

     Naše nové hnutí za Novou republiku-HzNR,které má v Programu jen jeden bod a sice POMOCI VŠEM POLITIKŮM A JEJICH STRANÁM K MONUMENTÁLNÍMU VITĚZSTVÍ VE VOLBÁCH splní svůj Program děj se co děj.Víme,že se NAŠI voliči chtějí bavit a proto tady na jednom z národních webů dáváme tento kvíz.

     Označte v diskuzi proč chcete volit to ANO ČI CO

     a- Velmi si přeji,aby ministr války ANO konečně vydal ten mobilizační zákon,abychom mohli s celou rodinou jít bojovat za fašisty do KYJEVA,kde porazíme tu ruskou námořní pěchotu toho čerta PUTINA,co tam budou bránit své zemljanky

     b-mám radost,že se našel někdo,kdo pomocí své zástupkyně v EU konečně navrhne zákon o totální cenzuře A ZVEDNE PRO NĚJ V PARLAMENTU OBĚ RUCE.

     c-vzhledem k tomu,že ČR neustále chybí peníze a všichni kolem FINANCMAJSTRA prý kradou bude navrženo ANO,aby banksteři z ČNB byli všichni postaveni před soud a ten si už vyžáda odborné posudky, proč nám svým spoluobčanům ty kreatury vykrádaji úspory a snižují platy tiskem peněz,když na devalvaci nikde neni zákon .

     TO UČINÍ HNUTI ANO BUDE LÍP POMOCÍ TRESTNÍHO OZNÁMENÍ s odůvodněním,ŽE TI BANKSTEŘI LÁMOU vlastně NEVIDITELNOU RUKU TRHU,jako za komunistů a nedovolí nám tak budovat kapitalismus,nebot namisto,aby vytištěné peníze dali k dispozici našim podnikatelum,kteři rádi přijdou s projekty jak na nich vydělat a přitom dobře zaplatit své dělníky a rolníky.

     d-už se těšime na modro přestřikané koblihy.

     My z HzNR si doporučime za-c- a to i za cenu kdyby jsme byli donuceni ve volbách kandidovat sami kandidovat

     • WIKINGER Petr napsal:

      VÁŽENÁ VEŘEJNOSTI,DOSTÁVÁME TADY PŘIPISY TYPU

      OSV je společnost o které nic nevím,jaké jsou její cíle a proto se domnívám,že jste zase jakási strana,která se chce dostat do Parlamentu a zastupovat tam padlého BÁRTU a taky nemáte rádi zaběhlé strany prý proto,že nesplnily co slibily a hlavně se vám nelíbí ZÁKON O REFERENDU který stejně je k ničemu a tak i bez zájmu a dobře,že je už čtvrtstoletí nebožtíkem.
      Drazí přátelé i nepřátelé znovu si přečtete prosím tyto písmena OSV-tedy Občanská Společnost Voličů-tj bratru 8 392 132 VOLIČŮ a tedy i vás včetně.
      Voliči doposud nezformulovali své zájmy a proto si politici i strany dělali a dělají CO JIM NAŘIZUJE JEJICH ČERNÉ PEKELNICKÉ POZADÍ.Sledujte naše autory a samozřejmě navrhujte co chcete.

      NEZAPOMENTE.Ti politici mají v plánech nás voliče obrat předevšim o peníze.Poučme se od nich a zkuste své rabování přibrzdit a ukradené peníze připadně požadovat zpět..

      HLAVNÍM CÍLEM POLIT.ČMEJDŮ JE TEDY NAŠE ZADLUŽOVÁNÍ,OSTATNĚ I ZA INVAZORY MÁME JAK VÍTE PLATIT VÝKUPNÉ a dále se zadlužovat nebot banky praskají ve švech natištěnými penězi a nikdo si je už nechce půjčit,tak je VNUTÍ NÁM ZVOLENÝM HLUPÁKŮM ROZKAZEM..

      • Paul Durham napsal:

       Prosím vás, nepoužívejte tolik velká písmena, zato používejte podmět a přísudek v každé větě, váš text se pak bude lépe a srozumitelněji číst. Takhle nesdělíte nic a čtenář se akorát odvrátí.

      • WIKINGER Petr napsal:

       VŠIMNĚTE SI VŠICHNI JAK MONUMENTÁLNÍ ŠKODY NÁM PŮSOBÍ ŠMEJDI BLOKOVÁNÍM ZÁKONA O REFERENDU
       http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html#more

       Pokud nedokáži občané-voliči pochopit,že volí své zástupce vadnými zákony proto,aby je olupovali,zbude z ČESKA největši pláž nahatých ve středni EVROPĚ.
       Levná ohlupovací hesla typu CHCEME LEPŠI ČESKO a weby,kde na místo konkrétního Programu na vás civí fotky stád přičmrdávačů TZV.YESMENŮ A YESMENEK,kteři vám dopomhou nanejvýš ke koblihám přestřikanými narychlo na modro.

       V připisech slepých inženýrů je nám tady vyčitáno,že nemáme rádi stávající polit.třidu šmejdů a jejich STAROU POLITIKU.To už takoví s tak prosmoleným názorem musí skutečne umřit, aby se poté zjistili,že se nikdy nestanou členy republikového týmu nesmrtelných.

       Vy ostatní raději zkuste podporovat NOVOU POLITIKU OSV,kdy budeme muset žádat po nepotřebných a nyní už i prokazatelně rabujících šmejdostranánách jak tu sami všichni vidíte, nás zadlužujících tu invazoty,tu bankstery,tu falešnými sliby,že chtějí...ale nic pro to nemíní udělat atd.

       JEN SI ZKUSTE PŘEČIST DISKUZI POD TIM ČLÁNKEM NA NR A TLESKÁNI NAD ÚSPĚCHY FINANČNÍ OLIGARCHICKÉ TYRANIE PANA ANO BUDE LÍP,KTERÝ STRKÁ HLAVU DO PÍSKU A JE LENIVÝ NĚCO DĚLAT PRO SVÉ VOLIČE, BY VÁS MĚLO PŘEJÍT ANEBO TAKY NE..

    • Marie napsal:

     A mame novy zakon! Pokuty za urazku nejen policie, ale i uredniku!!!!

     To znamena, ze nastupuje novy druh okradacky!!!

     Vy ani nebudete vedet, cim vsim se velicenstvo urednik muze cititi urazen! Specifikace zadna, tudiz nejde jen o nejaka sprosta slova!

     Kdyz bude nekdo pomaly, liny, v reseni, tak si mu to reknete, ale za 10 000 korun!

     Na mne uz to bylo moc davno, toto uz je na strileni, nevidim to jinak... nesmime uz vubec nic. Ani se skarede podivat na zlodejske privandrovalce, natoz tak jim neco rict! Vezeni za rasismuS!

     Uz jenom schazi propadnuti majetku za vymyslene prestupky a mame tady stredovek, akorat to upalovani bude nahrazeno praktikami arabu a negru...

     • proud napsal:

      "Uz jenom schazi propadnuti majetku za vymyslene prestupky "..........ale samozrejme ze neschazi!!! Kolika lidem uz prisla exekuce a placeni horentnich castek za pujcky davno a davno v poradku splaceny!!!

  • weissbach napsal:

   O to taky jde. Udržovat iluzi výběru tzv. demokracie, nikoli naplnit její podstatu. Kraviny ať si každý řeší sólo doma, k tomu nepotřebuje hlasovat. K tomu podstatnému nebude občan připuštěn.
   Takže vrchol svobody je chodit přihrblý s mobilem či tabletem před očima. "Vítej v poušti naší reality, Neo..."
   Kdo by se taky chtěl od té umělé reality požírající mozek a duši odpojit, že?

 2. Marie napsal:

  Videl jste nekdo ten seminar cely? Ja zatim zhruba pulku.

  Maji to v hlave srovnano, to klobouk dolu, chytre lidi mame, jen ten hlavni problem zustava: to prosadit. Ctvrtstoleti zamerne blokovano.. to je dukaz nad dukazy, ze jde o diktaturu...kapri si rybnik nevypusti...

 3. Olin napsal:

  My ale potřebujeme UBUNTU od Michaela Tellingera.

   • Marie napsal:

    Vidite, nez jsem to vsechno procetla seshora, tak vidim, ze uz jste sem dal odkaz na to, o cem mluvim...

    Ja uz mohu rict jen jedno slovo: Rusko, jedina sance zachrany...

   • Zighartice napsal:

    Dovolím si trochu vybočit z místního konsenzu…
    V první řadě by mělo jít o ochranu občanů a teď nemyslím těch, co zbraně mají, ale těch, co zbraně nemají.
    Co se týče uvedeného oprávnění policie, tak v článku postrádám jednu zásadní informaci a tou je, že POLICIE vám sice zbraň(ě) odebere, jak již bylo zmíněno, ale ještě než to provede, tak Vás několikrát písemně vyrozumí o uvedeném opatření. Pro ty blbější, jde o to, že pokud nebudete spolupracovat, přebírat a řádně číst poštu, tak se Vám toto vůbec stát nemusí...Samozřejmě pokud nebudete spolupracovat, pak se můžete v uvedené situaci ocitnout a za těchto podmínek s tím souhlasím...Jednoduše řečeno na hrubej pytel, hrubá záplata.
    A ztížený přístup k vlastnicví zbraně, v zemi, kde 80% národa jsou částeční až kompletní idioti, není zas tak špatný nápad..
    Kupříkladu takový řidičák dostane každý a podívejte se na silnice, jak to tam vypadá. A tomu, že „snáze na černém trhu" se směji..DD. Průměrný řidič je rád, že zvládne otevřít maila – tak mu zkuste začít rozprávět o něčem jako je bitcon....

    Prostě minimálně do chvíle, než riziko, že se legálními zbraněmi vyhubíme sami navzájem, bude převáženo hrozbou zvenčí, mě to nijak nestresuje.

    Pakliže se ale tímto způsobem vehementně prosazuje zabavování zbraní, zdůvodňované pomocí a ochranou obyvatelstva policií, z jakého důvodu se neprosazuje např. rušení hasicích přístrojů, když máme hasiče?

  • weissbach napsal:

   Kdo asi...
   Pokračování příště... Již brzy...

 4. Carlos IV napsal:

  Paul kocku netreba tohle uz jsou predsmrtny krece.

 5. Jirka napsal:

  k čemu má to referendum sloužit? Vystoupení z EU? A co tam máte dál? Jaké další směřování?

 6. Jana Karásková napsal:

  Zajímavé... Pehe si myslí o referendu k vystoupení z EU, že...

  http://www.novinky.cz/komentare/402692-komentar-referendum-o-vystoupeni-z-evropske-unie-jiri-pehe.html

  • Jirka napsal:

   vystoupit z EU lze snadno, ale co dál?

   • Jaris napsal:

    Treba se pridat do BRICS. Obnovit VLASTNI prumysl i zemedelstvi. Vladu parazitickych EU politiku kopnout akorat tak do jejich od sezeni vylestenych zadnic. Nikdy nic od zapadu neprislo nic dobreho. Jen sama zrada a falesny kseft. Z Ceske republiky si udelali odbytiste na svoje vyrobky, ktere jsou navic podradne kvality za drazsi ceny a zaroven levnou pracovni silu. Zapad = krivacky partner a parazit, ktereho je treba se co nejdrive zbavit.

    • Jirka napsal:

     ČR je pro státy BRICS malá a nezajímavá ekonomika. Ekonomika států BRICS je založená především na exportu surovin do Číny, co bychom tak Čínanům mohli nabídnout? Trochu hnědého uhlí, kolik by stál transport až do Číny,to by se nevyplatilo, trochu ropy a zemního plynu, nějaké ty kovy, ale trošku.
     Obnovit průmysl v ČR, no klidně ale kdo to zainvestuje a kdo bude ty produkty kupovat? Zatím ty produkty co se tady vyrábějí kupuje Západ, ale pokud tady začneme blbnout podle vašich intencí tak rychle přestane, páč nabídka pracovních sil je všude velká

  • Jaris napsal:

   Tedy tenhle zidak mel uz davno vyletet, reknu to kulantne, oknem.

 7. Carlos IV napsal:

  "vystoupit z EU lze snadno" - nejsi Jirko trochu moc optimista?
  Ja bych rekl ze EU by si v tom pripade nechala vycalovat do posledniho eurocentu vsechny dotace a to co si pani radni za eurounijmi prachy postavili (ac nemuseli). Mela by CR na to? No a dale je tu prave NATO. Vystoupit z Unie a zustat v NATU by asi moc smyslu nemelo, ne? Jedinou sanci bych videl v tom ze se EU rozpadne driv sama ale to je drzeno velkym brachou za Atlantikem (zatim)- viz britsky exit. Je to tak trochu dobre pripomenout prave ted ze nasi vojaci kteri bojovali za spojence (napr. piloti v Anglii) museli nakonec zaplatit "i thanicky do vojenskych bot" (coz dnes mainstream taktne zamlcuje). A od te doby se ze strany zapadu vuci nam pramalo zmenilo, ac propaganda tvrdi jinak.

  • Jirka napsal:

   řekněme že by nám podařilo teď vystoupit z EU a NATO, přičemž bychom se pochopitelně zhádali s kým by se dalo, to by se dalo čekat. Myslím že by nás pustili snadno a co bychom dělali dál?

 8. Carlos IV napsal:

  Jaris - tak tak, a ja porad koho me tenhle pripomina - Bernankeho od FEDu :-) po kterem prisla Yellen - samosebou ze stejnyho vrhu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!