„Nesmrtelný pluk“ světa: vzpomínková akce proběhne ve 39 zemích

572ae930c46188e8748b45d8Očekává se, že v letošním roce se akce "Nesmrtelný pluk" stane nejmasovější za čtyři roky své existence. Podle organizátorů se k ní už připojilo 39 zemí, včetně USA, států Evropy i Ukrajina. V Moskvě počet lidí, kteří projdou hlavním městem s fotografiemi svých blízkých účastnících se bojů ve Velké vlastenecké válce, může překročit 500 tisíc, přičemž účastnit se akce mají právo všichni zájemci.

Jak zdůrazňují organizátoři "Nesmrtelného pluku", v roce 2016 v západních zemích prudce vzrostl zájem o tuto akci, která probíhá v Rusku již čtvrtý rok po sobě. Poprvé se do akce zapojí takové země EU jako Lotyšsko, Řecko, Itálie, Španělsko, Polsko, Chorvatsko, Švédsko, Nizozemsko a Malta. Kromě toho se k akci připojí i Černá Hora, Švýcarsko, Austrálie, Kanada, ale také Indonésie, Tádžikistán a Uzbekistán.
Podle organizátorů každý den nová města a země projevují přání také uspořádat tento pochod. A tak v tomto roce se také bude konat v městech USA, Velké Británie, Izraele, Francie, Rakouska, Kazachstánu a Kyrgyzstánu.

Nesmrtelný pluk na Ukrajině

572aed66c3618899498b45dd

Očekává se, že 9. května památný pochod v Kyjevě vyjde od stanice metra "Arzenální".

"Akce pod názvem "Nesmrtelný pluku" je dobrovolná a je věnovaná Dni Vítězství, který je v mnoha zemích světa masívně podporován občany, jež uctívají památku hrdinství svých příbuzných. Pochodu se obvykle zúčastňují společně celé rodiny," - uvádějí RIA Novosti text zprávy organizátorů.

Jak bylo zdůrazněno, k účasti na průvodu "Nesmrtelného pluku" jsou na Ukrajině zváni všichni zájemci.
Představitel DNR Alexander Zacharčenko očekává, že v letošním roce bude počet účastníků průvodů v republice výrazně vyšší než v minulosti a průvod "Nesmrtelného pluku" proběhne v rámci přehlídky vojenské techniky i v Luhansku.

572aed81c46188e9748b45d1

V Evropě

9. května v Berlíně účastníci akce půjdou od Braniborské brány k vojenskému památníku Tiergarten, kde je pohřbeno více než 2 tisíce krasnoarmějců.

V Itálii průvod půjde v historickém centru Benátek - na Slovanském nábřeží a ve Španělsku se akce uskuteční v ulicích pobřežního pásu Costa Brava.

Poprvé se bude průvod "Nesmrtelného pluku" konat v Londýně a bude směřovat od Trafalgarského náměstí k Westminsterskému paláci. Účastníci vyjdou od budovy Národní portrétní galerie ve 14:30 místního času.

V Paříži průvod projde 8. května z náměstí De la Bastille ke hřbitovu Père-Lachaise, kde se bude konat obřad položení květin k památníku sovětských partyzánů, účastníků francouzského odboje. Kromě toho bude poprvé svědkem průvodů "Nesmrtelného pluku" i město Štrasburk na severo-východě Francie. Tam akce proběhne v parku "Citadela".

V rakouském hlavním městě bude průvod už podruhé, a to stejně jako v Paříži 8. května, protože se organizátoři rozhodli dát možnost přijít i studentům a pracujícím občanům.

V Tallinnu "Nesmrtelný pluk" půjde od Talinského autobusového nádraží k památníku bojovníka-osvoboditele - "Bronzový voják" - na Vojenském hřbitově.

Ve Švýcarsku se akce bude konat v elektronické podobě na oficiálních stránkách ruské diaspory "Celé Švýcarsko jako na dlani".

USA

572aed1cc3618863318b45db

Pochod "Nesmrtelného pluku" se v tomto roce bude konat v devíti městech USA, a to v předvečer Dne Vítězství. Průvod paměti projde 7. - 8. května ve Washingtonu, New Yorku, San Franciscu, Seattlu, Denveru, Houstonu, Orlandu, Chicagu a Bostonu.

Ve Washingtonu průvod začne 8. května v poledne. Jeho účastníci se sejdou u Bílého domu a po té se vydají po 17. ulici k památníku Druhé světové války, kde budou položeny květiny.

Průvod v New Yorku v tomto roce půjde po nové trase: po nábřeží Hudsonu a skončí v parku Battery u památníku vojáků padlých ve Druhé světové válce.

V Rusku

Nejmasovější akce, jak se očekává, se bude konat v Rusku. Za čtyři roky se k ní připojily všechny regiony v zemi a více než tisíc sídel. Této akce se může zúčastnit každý, kdo má zájem. V loňském roce se k průvodu v Den Vítězství připojil i ruský prezident Vladimir Putin, který spolu s mnohatisícovým průvodem šel s portrétem svého otce.

572ae901c3618862318b45e4

I přes to, že zatím není známo, zda se prezident akce zúčastí i v letošním roce, vzkázal, že srdcem určitě, že vždy je členem tohoto pluku, a slíbil hnutí státní podporu.

Moskva

V tomto roce může počet účastníků pochodu v ruské metropoli překročit 500 tisíc lidí. Odstartuje 9. května od stanice metra Dynamo. Shromažďování účastníků začne po přehlídce Vítězství. Stanice metra "Divadelní" a "Náměstí Revoluce" budou uzavřeny. Samotný pochod začne v 15:00.

Petrohrad

V severní metropoli průvod projde po Něvském prospektu — od Suvorovského prospektu na náměstí Alexandra Něvského. Začátek akce je v 15:00 místního času.
Výstupy z metra "Náměstí povstání" a "Majakovského", budou v době průvodu uzavřeny. Takže ti, kdo se budou chtít zúčastnit této akce, musí jet do stanice "Náměstí Alexandra Něvského".

Krym

572aea7fc36188ac318b45e3

I na Krymu je možné se k této akci připojit s portrétem svého příbuzného, který bojoval v letech Velké vlastenecké války.
V Simferopolu se průvod začne řadit v 08:30 místního času na prospektu Kirova (od budovy Rady ministrů na náměstí Amet-Khan Sultan). Samotná akce potom začne v 10:00. Krymčané položí květiny k Věčnému ohni u Hrobu neznámého vojína v parku Jurije Gagarina.
Ve městě-hrdina Sevastopolu bude setkání všech, kteří se budou chtít zúčastnit akce, probíhat od 8:30 do 10:00 u památníku komsomolců na ulici Lenina. V 10:00 občané a hosté města s transparenty a portréty svých příbuzných vyjdou od pomníku komsomolců na náměstí Lazarjeva. "Nesmrtelný pluk" se pak připojí ke svátečnímu vojenskému průvodu.

Připomeňme, že "Nesmrtelný pluk" je veřejná akce, při níž v průvodu lidé nesou fotografie svých příbuzných, kteří bojovali ve Velké vlastenecké válce. Koná se v Den Vítězství v Rusku i v dalších zemích.

V roce 2015 se průvodů "Nesmrtelného pluku" zúčastnilo asi 12 milionů lidí. Přitom v samotné Moskvě to bylo více než 500 tisíc lidí.

Zdroj: https://russian.rt.com/article/301190-bessmertnyi-polk-mira-pamyatnaya-akciya-proidyot-v

Pozn. admin: Nesmrtelný pluk v Praze 8. května 2016:  http://www.nwoo.org/2016/04/13/nesmrtelny-pluk-v-praze-8-kvetna-2016/
131 Komentářů k „Nesmrtelný pluk“ světa: vzpomínková akce proběhne ve 39 zemích

 1. Jaris napsal:

  Mam uprimnou radost! Jen at se ta akce rozrusta v dalsich nasledujicich letech!

  • PM napsal:

   Těším se až se pan Schapiro také zůčastní... Byla by to lepší sebeprezentace než na gay pride

 2. Forever napsal:

  Čest památce padlým vojákům Rudé armády a všem těm lidem z Ruska, co padli v boji za naši svobodu!

  Člověku je smutno z toho, jak někteří lidé pošlapávají odkaz padlých vojáků Velké vlastenecké války pod záminkou toho, že Rusko je údajně "odpovědné za komunismus". Nejde o nic jiného, než do nebe volající lež! Rusko nenese ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST za vznikl komunismus!
  Rusko není rozhodně už tím, čím byl SSSR, když byl ovládán Židy!

  Současné Rusko se vrátilo ke své tisícileté tradici, k odkazu svých předků, k silnému vlastenectví! Rusku a ruskému národu se vrátilo velké sebevědomí srovnatelné se sebevědomím, jaké měl ruský národ po vítězné Velké vlastenecké válce!!!!!!!!!!!!

  Někomu zjevně silné a velké ruské sebevědomí a vlastenectví vadí! Komu asi?!
  Zřejmě tomu, kdo před více než 80-90 lety srazil Rusko na kolena a za tu dobu během dvacátých až do třicátých let zavraždil miliony Rusů!
  Chápu, že ruský národ odmítá tu ruskou, pardon, židovskou opozici, co se tváří, že jí jde o dobro Ruska. To dobro jako ukázka stačila nadvláda bolševických Židů v SSSR ve dvacátých a třicátých letech minulého století! Stačilo to, co prováděla s ruským národem židobolševická vláda, co dělaly jednotky ČEKA, které velely Židé! Co prováděla ruskému národu židovská NKVD!

  Kdyby Stalin (zachránce Ruska před židovskou nadvládou a jeden z těch, díky němuž se obnovilo ruské sebevědomí a vlastenectví – proto také Stalin mezinárodnímu židovstvu dodnes vadí) neemancipoval SSSR od Žida a nezlikvidoval by nadvládu Židů v SSSR, dopadlo by to s Ruskem, s ruským národem a vůbec se Slovany mnohem hůř!

  Ruský národ NIKDY nezapomene na židovské bezcitné, bezohledné zacházení s ním, na židovská krvavá zvěrstva spáchaná na ruských synech, dcerách, otcích, matkách, na dětech, starých lidech, na ruské inteligenci a řadě dalších! Ruský národ NIKDY nezapomene na křivdu, kterou díky mezinárodnímu židovstvu musí dodnes pociťovat!

  Matička Rus a ruský národ si bude navždy dobře pamatovat na utrpení způsobené jí židobolševickou nadvládou a židobolševickým terorem! A na toho, komu za toto utrpení vděčí: MEZINÁRODNÍMU ŽIDOVSTVU a všem jejím přisluhovačům!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • Forever napsal:

   Oprava textu:

   Rusko nenese ŽÁDNOU ODPOVĚDNOST za vznik komunismu!

   Ještě dodám - za vznik komunismu nese odpovědnost jisté slavné etnikum! Etnikum, co nese odpovědnost za hodně špatných i "dobrých" věcí ve světě!

   • Robo napsal:

    Etnikum, ktorého názov sa skoro ani nesmie vysloviť..
    Tak.

    • Jaris napsal:

     Ne, ze nemuzem, Robo, ale MUSIME, aby nedoslo k nedorozumeni. Jsou to jewrejci, zide neboli chazari. Jedna a ta sama verbez.

   • martin bareš napsal:

    forever:

    Možná jednou pochopíš, že nelze historii vykuchat. A upravit si ji podle svého. To dělá současný světový a český fašismus a vlády a politici všech zemí EU.

    Kdyby nebylo SSSR, tak bys tady nebyl. Zní to možná frázovitě, ale je to tak.
    A k historii patří i temné stránky SSSR stejně jako jeho veliké úspěchy a naše existence.

    I Rusko, pokud se svět zklidní a USA přestane s Izraelem rozeštvávat svět, aby si tamní namastili kapsy, protože ztratí dominanci a sílu, tak i to Rusko bude muset otevřít historii minulého století více.
    Teď by to sloužilo jen blbům a plivačům na Sovětský Svaz. Tak proč by to dělali. Na to jsou obyčejní Rusové příliš hrdý národ. Nemyslím ty zaprodané elity a zbohatlíky, co jen, stejně jako u nás, pošilhávají po západu a porovnávají se s ním.
    Já jim tu otevřenost k sobě samým přeju, i když se toho nedožiju.
    Minulé století bylo především sovětské a ruské. Važme si toho.

    Držím ti bez ironie palce, abys tomu porozuměl.

    • Robo napsal:

     Martin, po vražde Stalina sa aj sovietskeho Ruska zas pevne chytili tí, ktorých meno nesmieme vysloviť.
     A môžeme len poďakovať Stalinovi, že základňa, ktorú sa mu podarilo vybudovať, vydržala až do príchodu jeho dôstojného pokračovateľa - Putina.

     Samozrejme, spolu s ruským/slovanským národom. Bez neho by už dávno nebolo NIČ.

    • Forever napsal:

     Je důležité nezjednodušovat historii. Víte, ona VŘSR byla financována a organizována mezinárodním židovstvem - Židé chtěli skrze nastolení komunismu po celém světě (světová revoluce) a zničením Ruska a slovanských národů nastolit židovskou světovládu.

     Málem by se jim to povedlo. Téměř nic jejich plánům nestálo v cestě. Ale poté přišel Stalin. Ten si uvědomil, že komunistické hnutí je řízené ze zahraničí žido-zednářstvem. Proto se Stalin jal likvidovat skutečné nepřátele ruského národa a ruské země - ŽIDY!

     Stalinovi se skrytě podařilo mezinárodní Žida v SSSR porazit! Stalinovi se podařilo na konci třicátých let nadvládu Židů v SSSR zničit. Proto muselo přijít Hitlerovo tažení do Ruska, které skončilo díky hrdinství ruského národa naštěstí neúspěchem.

     Bohužel Stalinovi se všechen vliv Židů v SSSR zlikvidovat nepodařilo. Na toto později Stalin doplatil životem. V roce 1953 byl Stalin na rozkaz mezinárodního židovstva zavražděn.

     Je třeba vědět, že stalinismus a leninismus-trockismus není jedno a totéž!
     Zatímco trockismus-leninismus byl rusofobní nástroj Židů, skrze nějž Židé prováděli v Rusku kulturní a fyzickou genocidu ruského národa s cílem zničit Rusko a ruský národ a s ním veškeré slovanské národy a pro nějž bylo Rusko jen pouhým chrastím pro vyvolání dalších krvavých válek a revolucí po celém světě, tj. tvz. trockistická světová revoluce,
     tak stalinismus naopak budoval silné a nezávislé Rusko založené na spojení určitých marxistických myšlenek s ruským národním patriotismem.

     Tedy Stalin navázal vlastně na kontiuitu ruských dějin, tj. spojil kontiuitu ruských a sovětských dějin dohromady – což vlastně byla jedna z věcí, která ruskému národu vrátila sebevědomí a také vedlo k opětovné objevení své vlastní identity – toto také významně pomohlo Rusku k vítězství ve druhé světové válce nad nacistickým Německem – proto se tomu říká Velká vlastenecká válka! Nešlo o boj za komunistickou ideologii, ale za zachování ruské vlasti pro další generace Rusů – dokonce i řada významných lidí z ruské emigrace, co utekla před bolševickým režimem v Rusku, byla ochotná, kdyby měla možnost, bojovat v Rudé armádě!

     Víte, oni liberálové a komunisté (viz např. rudí a bílí, viz občanská válka v Rusku po VŘSR) mají více společného, než se zdá (možná je to vlastně jedno a totéž, jen v jiné obálce) – prosazují světovou revoluci k zavedení své ideologie na celý svět (globalizace) a nezajímají se o to, jestli bude zda nebude to katastrofální pro jejich vlast – zajímá je, jaký bude tam režim – a chtějí tam často mít svou ideologii za cenu klidně i zničení své vlasti!

     A Velká vlastenecká válka byla právě o tom, že lidé nebojovali za nějakou ideologii, ale za svou vlast, bez ohledu na to, jakou bude mít po válce barvu, hlavně že ji budou moct přenechat ve své podobě dalším generacím!

     Současní západní sio-žido-zednářští manipulátoři a lháři se snaží druhou světovou válku prezentovat jako válku, kde se bojovalo za americkou demokracii a že na druhé straně bojovali dvě totalitní ideologie – nacismus a komunismus – a že Velká vlastenecká válka byla bojem za komunistickou ideologii – a že vítězství SSSR lze vnímat vlastně jako prohru – nejde o nic jiného, než do nebe volající LEŽ!

     Naopak, druhá světová válka byla bojem za zachování vlastí jednotlivých národů pro další generace, bez ohledu na to, jakou vlast bude mít po válce barvu, jestli rudou či bílou, a za přežití národů v toku dějin! O to tehdy šlo. Toť význam a odkaz vítězství SSSR a dalších zemí, včetně naší československé vlasti, ve druhé světové válce!

     Je zajímavé, že s demagogií o boji dvou totalitářských ideologií se přišlo až po skončení Studené války, před tím během Studené války ani ten největší rusofob či antikomunista by si netroufl tvrdit či přijít s oním demagogickým názorem o boji americké demokracie na druhé straně naproti dvěma totalitářským režimům ve druhé světové válce, co je v současnosti vyučován v západním školství a je všude propagován mediálním mainstreamem!

     To jsou věci, které si je třeba uvědomit v souvislosti s SSSR, Velkou vlasteneckou válkou, druhou světovou válkou a řadou dalších věcí.

   • Jirka napsal:

    Rusko zřejmě nenese zodpovědnost za nic co kdy provedlo

    • Forever napsal:

     Jirka

     A nese snad Rusko a ruský národ odpovědnost za hrůzy komunismu?! NENESE!

     Kdopak financoval a organizoval VŘSR a řídil bolševické hnutí?!
     Kdo vymyslel a vytvořil tábory smrti a gulagy v Rusku?!
     Kdo se stál v čele bolševického vedení v Rusku (do doby, než velký ruský vůdce Stalin vyčistil stranu od židovského viru!)?!
     Kdo byli bachaři v táborech smrti a v gulazích?!
     Kdo velel jednotkám Čeka?! Kdo velel a řídil NKVD?!
     Kdo organizoval a řídil krvavé represe vůči ruskému národu?!

     Židé!!!!!!
     Jenže to se nám jaksi mediální mainstream nenamáhal sdělit! ;-)

     • Jirka napsal:

      to co se dělo za komunismu je prostě jen pokračování ruské tradice pravoslaví - car - národ jen pravoslaví vyměnili za marxismus a car vyměnili za generálního tajemníka strany, jinak se nic nezměnilo.

      • Forever napsal:

       "to co se dělo za komunismu je prostě jen pokračování ruské tradice pravoslaví – car – národ jen pravoslaví vyměnili za marxismus a car vyměnili za generálního tajemníka strany, jinak se nic nezměnilo."

       Až na to, že židovští revolucionáři ničili pravoslavné chrámy! A že ti hodní Židé chtěli zničit Rusko jako takové a vyhladit ruský národ!

       A že Trocký a spol. přijeli ze Západu z USA a že VŘSR byla zorganizována Západem, konkrétně mezinárodním židovstvem.

       A že skoro žádný bolševik nebyl Rus, velká,část bolševiků na vedoucích místech byli Židé, jak jinak!

       Pleteš si stalinismus (který byl spojení ruského patriotismu s marxismem) s trockismem-leninismem! O tom jsem psal už výše!

       Málem by Židé ruský národ vyhladili,pak přišel osvoboditel Stalin, co porazil židovské monstrum v SSSR!

       Ještě dodám, že ti židobolševici byli velcí rusofobové, co nesnášeli Rusko a ruský národ, proto s ním nakládali jak nakládali!

       A Rusko a ruský národ zkrátka z jednoho prostého důvodu nemůžou nést odpovédnost za bolševismus, když bolševismus řídili Židé!

       • Jirka napsal:

        Lenin se Němcům nabídnul sám a ti prostě řekli no proč nakonec ne, nehledal bych v tom nějakou symboliku, prostě se jim v tu chvíli hodil. No jo jenomže kdo je v Rusku vůbec skutečný Rus. Lavrov je gruzínec. Surkov je Čečenec. Brežněv byl ve skutečnosti ugrofinského původu a Putin je mimozemšťan. Ruští carové byli Němci. atd. Na skutečného čistokrevného Rusa ruského původu narazíte tak možná někde na západní Ukrajině a v Bělorusku i když už je to taky dost smíchaný.
        To je holt takový paradox když řeknete rusovi, že nemusíte stalina, že nechal zabít moc lidí, tak mu řeknou, že jste nepochopil jeho geniální myšlenky.
        O trockém si nelze myslet že byl lepší než Stalin

        • Forever napsal:

         Jirka

         Stalin byl hrdina a osvoboditel od židobolševického viru!

         Rozdíl mezi Trockým (a Leninem a dalšími židobolševiky) a Stalinem a Putinem je ten, že zatímco Trocký a židobolševici společně s Leninem chtěli VYHLADIT a ZNIČIT Rusko a ruský národ, tak Stalin a Putin byli ruští vlastenci, co budovali silné, hrdé a nezávislé Rusko!

         Škoda, že Stalin téch Židů nepopravil víc! Současné Židáčky čeká to, co se stalo rusofobům Trockému a dalším židovským vrahům - byli popraveni za zradu státu! Ti Židé za to, co udělali Rusku a ruskému národu, byli Stalinem popraveni právem!

         Oni nejětší rusofobové byli, a dodnes jsou Židé! Jak typické pro Žida - obrovská nenávist vůči Rusku!

         VŘSR byla židáckým spiknutím proti Rusku a ruskému národu! Zaplaťpánbůh za Stalina, že toto spiknutí zlikvidoval a zachránil Rusko a,ruský národ před ničitelskýma prackama Žida!

        • Forever napsal:

         Trocký a Lenin a vůbec celé bolševické hnutí (s výjimkou stalinistů) = prodloužená ruka mezinárodního židovstva

        • Ada napsal:

         Lavrov je po matke Rus a po otcovi Armén! Brežnev bol Ukrajinec a možno aj Chazar, tam ich je najviac. Surkov je minimálne po otcovskej línii Rus - predsa by sa tak nemenoval. Ale na tom predsa nezáleží - ide o to, kto ako koná!

 3. Robo napsal:

  Do-KON-alý príklad Sily/Premeny "zdola" - od tých, na ktorých skutočne záleží/ktorí majú skutočnú moc!

  ..a ďalšia príležitosť pre odkopanie židopropagandy v ČT, napríklad..to bude zas kvikotu...alebo ticha..

 4. vera vasa napsal:

  At Zije Rusko A jeho Vudce pan prezident Putin!!!!!

  • Jan Jinsky napsal:

   Nic proti tomu průvodu. Ale Vůdce už jeden národ měl. Mám pocit, že ten pochod je za oběti války s Vůdcem.

 5. hel napsal:

  nemůžu se zúčastnit, nebudu v praze, ale určitě bych tam ráda šla s fotkou mého dědy...nesmrtelný pluk..to je dobrý nápad, jde o sdílení dobrých energií...takových, za které se už zase musí umírat např. na donbase v boji proti fašismu

  • Holy napsal:

   hel: Kazdy muze prijit i bez fotky ci portretu. Dulezite je, ze prijde. Malo ktera rodina v nasi vlasti nema nekoho, kdo byl za okupace zabit nacisty a jeich posluhovaci bud primi, v koncetracnich taborech, veznicich anebo pri nucenem nasazeni. Tlz. "nase" vlada v cele s nejvetsim vlastizradcem Ceskych dejin se snazi opet zavadet fasisticky poradek v nasi vlasti. Odebirani leglne drzenych zbrani bez soudniho narizeni a vniknuti do obydli bylo praktikovano pouze za totalitnich rezimu primarne v dobe nacisticke oukpace. Prijde vsichni ukazat tem novodobym fasistum pod havem kryptosionismu, ze nas je porad vice a vice, kdo jim nedovoli jejich hnis rozptylit po nasi vlasti a Evrope. Jak rekl tento tyden general Golan v Israeli jiz nyni panuji proti Palestincum praktiky jako proti Zidum za okupace! A tento trend je vyvoznim artiklem do cele Evropy. Proto prijdte bez rozdilu politicke prislusnosti, ze v nasi zemi budeme demokracii v tradicih nasich predku hajit tak jako oni!!!

   • Jan Jinsky napsal:

    Můžou přijít i Židi?

    • Holy napsal:

     Jinsky: ano ty trolle. Nastesti jeste existuji Zide proti sionismu! Je to stejna hrstka jako byli Nemecti antifasiste!

     • proud napsal:

      Oni ty "hrstky",byly a jsou poradny hrste! Jenze je to jako se vsim,kdo se necha rad perzekuovat,popotahovat a zavirat?? Zvlast z tech co musej zivit rodinu a ,anebo platit pujcky?

  • proud napsal:

   Tu fotku muzes na tu chvili nekomu duveryhodnymu kdo pujde prece pujcit,deda by to ocenil.

 6. petr366 napsal:

  Ten kdo tento pochod vymyslel je beze sporu genius.Nádherná připomínka a uctění předků ,kteří položili svůj život za vlast a navíc dokonale nenapadnutelné propagandou nepřátel.

 7. Brekeke napsal:

  S úctou vzpomínáme, obětem a děkujeme za svobodu.

 8. Jindřich napsal:

  Tak se v neděli uvidíme v Praze.

 9. Forever napsal:

  Jsem přesvědčen, že tato akce je a bude nanejvýš velmi vhodným uctěním památky hrdinů Velké vlastenecké války.

  Jen tak dál!

 10. smrt napsal:

  http://politikus.ru/video/75633-nochnye-volki-v-prage-6052016.html

  na tom videu v čase cca 35:21 ...není to ten smradlavý bachor peczynský spolu s několika nacisty z okrajiny?
  Chci jen říct, že tato prasata budou zřejmě provokovat i před hitlerovskou UK ambasádou i toho 8.5. v Praze.
  Dávejte si pozor, ať se o Vás toto podsvinče neotře. Mohli byste chytit svrab, nebo červenku.

  • Marie napsal:

   Kolem pate minuty ta pani ( blond nebo sediva ) tam rika, ze za rok mame Ukrajinu u nas! Ja se ovsem obavam, ze to bude drive..

   Skoda, ze neprisla nejaka kapela nebo nebyla alespon hudba reprodukovana, a nebo aspon kdyby tam zaznela ruska hymna ( sovetska )...

   Bylo mi z toho smutno, protoze to nemelo toho ducha , na ktery jsme byli zvykli..... a malo lidi...

   Smutne, moc smutne....

  • Marie napsal:

   8.5. provokatery ocekavam, protoze se budou snazit pro media udelat divadylko, jak nas osvobodily USA...hovno! Jenze mladi nevi a rict si nedaji....

   Ja se pred temi Rusy stydim, hluboce stydim...

   • Jirka napsal:

    nebuďte tak přecitlivělá, oni nás v 68 taky nešetřili a nešetřili by nás ani teď, pokud bychom neporušili smlouvy při rozpadu SSSR

    • Petr napsal:

     Myslite ze nas nesetrili tym stylem?
     https://www.youtube.com/watch?v=20LkYvEZOZs

    • proud napsal:

     Prave ze setrili,a hodne,respektive nechali setrit,ono tu totiz primo Rusu,bylo hodne malo,znova potvrzujes ze nevis a co vis, jsou mainstreamovy bludy :-).

    • ochránce napsal:

     Jo,v roce 1968,se rozhodovalo kdo nás obsadí,jestližoldáci a vrazi s USA,nebo armády Waršavské smlouvy.Nikdo jsme nebyli nadšeni.Ale teprve po letech můžeme provést pravdivé hodnocení.Teď jsme teda v tom slavném NATO a EU.Převzali jsme ony slavné demokratické zásady Západu.Jaký z toho máme zisk? Republika je totálně rozkradená.Republika jako taková už neexistuje.Morálka politiků,ale i občanů je strašná.Vědomě jsou vedeny ůtoky na klasickou rodinu.Lidský život proti majetku má mizivou hodnotu.Jsme tlačeni do války s Ruskem,které nikoho nenapadá.Máme vlastizrádnou a kolaborantskou vládu.Stali jsme se fašistickou zemí.Homosexuálové jsou zde protěžováni.Americká letadla nás denně práškují tunami jedovatých kovů,smrtících bakterií.Mám pokračovat?Kde jsou stejné mzdy a důchody,jako mají v Německu a ostatních zemích slavného západu? Takže co nám dal rok 1968? Okupaci naší země.Z mnoha nedorozumění s vyděšenými vojáky Waršavských armád,došlo ke střelbě do lidí.Hrozné,ale stalo se.Byly to chyby spíše jednotlivců než ůmysly velení.Pak nám to přineslo dlouhé roky klidu a míru.Nebyla porušena státnost Československa.Byli jsme soběstační,mohli jsme studovat,měli jsme armádu a hlavně,měli jsme vysokou morálku.Ctili jsme si rodinu,vlast a naše seniory.Svět se neustále mění.Také člověk by se měl měnit a duchovně růst.Mnoho tehdejších komunistů byli obyčejní normální lidé,kterým šlo o věc.Nechválím komunisty.Rád jsem je neměl. Můj otec byl jimi perzekuován a vězněn.Ale pokud zvážím pro a proti,tak nám Rusové už podruhé zajistili mír.Možná kdyby to tehdy neudělali,už bychom tu nebyli.Asi by bylo po té třetí světové,kterou chtěl západ vést proti SSSR,za každou cenu.A to dokonce už,ke konci druhé světové války.Takže shrnuto podtrženo-co máme dnes,měli bychom už tehdy,kdyby jsme nebyly obsazeni převážně sovětskými vojsky.

 11. Jirka napsal:

  Je to bezpochyby další ruská provokace, ale prosím rozumné občany, aby se nenechali vyprovokovat

  • Putinka napsal:

   Nerozumím té "ruské provokaci." Mohl byte to nějak blíž popsat?

   • Jirka napsal:

    je jasný, že je to inspirováno tím pochodem v Moskvě v minulém roce

     • proud napsal:

      ....a? A nic,ma Jirik jeste co dohanet,paklize ma zajem,dozene.....paklize ho nema,nebo je to trollda,pak je to uplne sumak:-)

     • Jirka napsal:

      Jen chtějí zjistit co si my necháme líbit ještě

      • Robo napsal:

       Otázka znela, v čom spočíva ruská provokácia.
       Dokážeš udržať myšlienku a odpovedať?

       • Jirka napsal:

        příště budou zkoušet zajít ještě dál

        • Robo napsal:

         "Ešte" ďalej? Ešte ďalej od čoho? Od našej záchrany od nacizmu, napríklad?
         No to si teda dovoľujú, však?

       • Petr napsal:

        Robo ten person neumi udrzet ani stolici, netoboze myslenku. Vzdyt je to jen provokater.

        • Robo napsal:

         Je..máme to tu na celom území od nich pospinene. Čaká nás veľa práce pri jarnom upratovaní..

        • Marie napsal:

         Jo, jo, presne! LOL. A oni mu na to skacou, a on se naramne bavi... vubec tady neni novy, to si jenom svinsky zmenil nick...

      • Robo napsal:

       ...čítal som "len chcem zistiť..", moja chyba..

       Odpoviem ti za nich. Už si toho moc páčiť nenecháme.
       Lenže nie z ruskej strany. Z opačnej, sio/korporato-fašistickej..

       • Jirka napsal:

        jakpak takový úklid ala Stalin ve vašem repertoáru bude vypadat co?

        • proud napsal:

         Zpusob "uklidu" prece nebude zalezet na nas......Kdo s mecem prijde,mecem sejde,kdo v dobrym prichazis,bud vitan.

        • Robo napsal:

         Ak nemáš viac, ako povedzme 60-65, tak sa toho dožiješ, nemaj obavy.
         Doporedu ti to povedať, to je ako vyzradit hneď pointu celého filmu..

        • Robo napsal:

         Prlude, tentokrát ale musíme byť dôslední.
         Nie v tom "najhoršom" zmysle (ak to nebude nutné), ale...však ma chápes.

         Tých predošlých tisíc rokov nás snáď už poučilo dosť..

        • Robo napsal:

         Pozri napríklad na toho obrezanca "Jirka".
         Vidíš tu manipuláciu (uklid ala Stalin)?
         Stratil definitívne i to jedno percento.

         A teraz máš na výber. Posadis ho vedľa seba a neustále ho hlidat alebo ho posadit na loď k nemu podobným na cestu na ten ich ostrov, kde sa pekne v teple postarajú sami o seba, jak vedia..
         Volim jednoznačne druhú možnosť..
         Ak si to teda ešte cestou nestihne posrat sám..to je už ale čisto jeho voľba.

   • Petr napsal:

    Popis je jednoduchy. Ruska vojska jsou bliz a bliz vojskum NATO.
    http://www.thenation.com/article/is-war-with-russia-possible/#
    Uz jsem to tu uvedl jednou, ale opakovani je matkou moudrosti.

  • houbeer napsal:

   Jirka-bud jsi mlady a nevis,tak nepros prave ty rozumne obcany o hovadiny,--nebo jsi jen dalsi-stejny?trol!

   • Robo napsal:

    Je to ďalšie obrezané, plešaté hovado.
    Že je iba blbý, tomu dávam tak 1%.

    • proud napsal:

     Robiku,takhle si ale kamarady neziskame:-),co kdyz je proste opravdu jen mladej,nebo proste jen nevi? Nech ho se projevit,casem se ukaze,muze to bejt kdokoliv,mladej kluk,nekdo kdo ma zajem ale jeste nema vedomosti,nebo prevlecenej Jinskej......,ale na co skakat kdyz nevis? Bezta s tim nic neudelame a ani to neni vlastne potreba,jestli zajem ma,dozene co je treba,jestli ho nema nebo ma jinej,nemusi nas to mrzet a beztak se casem umlati s ostatnima sam:-)

     • Robo napsal:

      Moc neverím, že je iba blby.
      To by nenabehol so svojimi sebeistymi názormi práve sem.
      Keby ho sem už osud zavial, znamenalo by to, že minimálne pochybuje.

      Ale ako vravím, dávam mu tak jedno percento, že je iba blby a má teda ešte šancu..

      • Marie napsal:

       Robo napsal: ..To by nenabehol so svojimi sebeistymi názormi práve sem.

       Velice spravny vyvod dle zakonu logiky. Omyl vyloucen.

       Clovek neznaly ma zajem se dozvidat a ne naklusat tvrdit presny opak viditelne pravdy. A aby se nereklo, tak obcas toho hloupeho zahraje, presne jako to dela svinsky...

    • Marie napsal:

     Presne, Robo. Staci par vet, co napsal, a musi to byt kazdemu jasne. Blby neni. Metoda svinskeho jinskeho...

     • Robo napsal:

      No radšej by som bol, keby sme sa obaja mýlili..
      No čo už.

      Poviem Ti vtip, čo ma teraz napadol:
      - dvaja bačovia pozerajú do údolia na miliónovú nepriateľskú armádu.
      - jeden hovorí - "juj, ale tých je!"
      - druhý na to - "veru, kamarát..kam ich všetkých pochováme?"

      • houbeer napsal:

       :))) mi to pripomina bacu,co poznam-ten rozpraval x takych vtipu z realu-greenpeace mrdky co pyytaju odpad.koš na salasi,co chytaji hubare a boruvkare...jaj to jsem se s bim nasmal!

       • houbeer napsal:

        Jenze nakonec zid prisel,vypalil salase po horach a zit se tak proste nebude!chudak baca-Peter,znicili zivot jeho i jeho předků,aspon ze uchoval mudrost v hlave a predava dále,nez si kopce a hory vezmeme zpět-BEZ ZAKONU Z BRUSSELU!

        • Robo napsal:

         Veď už to slovo - zá-Kon hovorí za všetko.
         My máme Kony, Houbeer.
         Čiže zákon je to, čo je za kon-om..

        • Robo napsal:

         Včera som tu dával odkaz na Kon(y) Rita.
         To je to, čo proste funguje.
         Teraz si už nespomeniem na názov na pravidlá, ktoré sme si dali sami. Zákony ale iste nie. Moc slova/myšlienky nám bola dobre známa. A bude všetkým zas.

       • Robo napsal:

        Už ich vidím na tej prechadzke skurvenym lesoparkom, ktorý im nevadí (zničená flóra a fauna), ale ine piiiip áno.. :-))

      • Marie napsal:

       je dobrej, ten vtip.

       Robo: Je dost "prace" s nepritelem, ktereho mas pred sebou. Ti domaci jsou horsi, protoze je mas v zadech a hned je nevidis. Narodil od nepritele vpredu, ten svou ziskkuchtivost a nenavist netaji, zatimco ten vzadu si hraje na poctiveho a ikdyz ho nakonec prokouknes, tak ztracis zabyvanim se jim energii a soustredenost na nepritele pred sebou.

       A o to jim jde, navic ti vrazi do zad kudlu s usmevem pritele....nemam s takovymi zradci nejen slitovani, a ty je potreba zneskodnit jako prvni...jen podla svine vrazi kudlu do zad....neni to ani muzsky, ani chlap, ti bojuji zepredu...

      • proud napsal:

       Kazdej ma narok dostat sanci! Ne ho hned ukamenovat a otravit nadavkama,vyhnat!Jinak se s nejakejma pozitivnima zmenama rovnou rozlucme! "Amen"!

      • Marie napsal:

       Tak ja, vyjimecne, taky jeden pridam:

       Sedi baca s manzelkou na mezi a okolo jde turista.
       Zjevne zabloudil a chce se zeptat na cestu.Zkousi to anglicky, nemecky, spanelsky, ale oni mu nerozumi, tak zklamane odejde.

       Po chvili rika manzelka bacovi: ty, nemeli bychom se naucit aspon jeden cizi jazyk? A baca odpovi: a na co, prosim te, kolik on jich umel a k cemu mu to bylo?

   • Jirka napsal:

    co je to rozumný občan?

    • Marie napsal:

     to je takovy, ktery s podplacenymi zradci jako jsi ty, neztraci cas a posle te po par debilnich prispevcich do prdele, a to bud jeste rad, protoze pri osobnim setkani, bys mel K.O.

   • Petr napsal:

    Ale je s nim sranda.

   • Marie napsal:

    A tady se podivej, jak jsou ti tzv. vyvoleni debilni:

    Rusko „uvažuje o možnosti použití proti NATO jaderných zbraní“, Moskva „počítá s kapitulací aliance po úderu po domnělé Varšavě“, prohlásil americký generál ve výslužbě Wesley Clark. V Kremlu dříve nejednou prohlásili, že Rusko nikoho neohrožuje.

    „V průběhu vojenských cvičení užívají (Rusové) jaderných zbraní jako způsobu snížit napětí v konfliktu. A dělají to tak, jakoby mohli zasadit jaderný úder třeba po Varšavě, a pak by NATO řekla: „O Bože, je nám líto, nevěděli jsme, že to myslíte vážně. A protože použili jste proti nám jaderných zbraní, kapitulujeme. Můžete si to všechno vzít", řekl Clark v interview pro CNN.

    Více: http://cz.sputniknews.com/svet/20160507/2983585/usa-varsava-jaderny-uder-nato-rusko.html#ixzz47zLoURp5

    • Petr napsal:

     Zapomnela Jste dodat - Wesley Clark puvodnim jmenem - Wesley Kanne. A opet zname etnikum, lze az se prasi.

     • proud napsal:

      .....a jeho "vira" mu to povoluje,dokonce co se tejka gojimu,narizuje!........

      • contumax napsal:

       Tak si někdy říkám, že jsem asi jinde než na NWOO ale na antisemitickém a xenofobním webu...

       Ještě, že jsem žid, který se na to dívá v nadhledu...

       Ale jinak je to taková legrace, že mě nad Vámi dohání až k pláči...

       K pláči nad těmi nenávistnými lidmi, který nechápou, že největší zlo má v rukou Vatikán...

       • Marie napsal:

        Contumaxi: vis, proc budeme druhou zemi na svete, kde zeny maji odvodovou povinnost?!?! A vis proc? Protoze jsme kolonii te prvni a jedine, zatim, coz je zasrany sionisticky rezim v Izraeli, ktery tak opevujes!!

        Ty, ktery mas plnou hubu boha a lasky se nepostavis proti tomu, aby zeny, matky, roditelky novych zivotu nemusely je jit taky zabijet, sakra?

        A jeste mi tady pipni o antisemitismu a xenofobii, blbe!

        Te nikdo nenuti, aby sem vubec lezls! Bez tam, kde se ti libi a ne tady nadavat, ze se ti tento web nelibi!

        • Marie napsal:

         P.S. jsi stejny jako ten svinsky buzik pod nickem jinsky...si bezte na sve weby, kde se opevuje vase zidovska jedinecnost a mate to v pohodicce...

         Ale to vy ne, a ja ti reknu proc, protoze se potrebujete hadat a bit s nekym, presne podle predlohy biblicke, coz je zidovsky vymysl, nebot jedna a jedna jsou dve...

        • contumax napsal:

         Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule

         Nic neopěvuju, žádný Izrael neopěvuju a jedeš model TV, tam by jsi se uplatnila... možná...

         Tento web hyzdíš Ty a Tobě podobný...!!!

         Jsi blbá a divím se, že Tě neprokoukli...!!!

         Jsi mrcha a jako mrcha skončíš, většinou nenávistní lidé chcípají na nemoce...

        • contumax napsal:

         Krvavá Méry alias Marie Dikyová geniální revolucionářka zeměkoule

         A Ty jsi stejná jako jedna děvka a lesba v jedné osobě...!!!

       • proud napsal:

        Chces to co jsem napsal pisemne? Z prstu jsem si to totiz nevycucal!!! Mas to v talmudu,sam bys to mel vedet a jako ten lepsi zid to odsoudit a ne mektet o vymyslenym a zaslouzenym antisemitismu,natoz nejaky xenofobii!Predpokladam ze si rozumime aspon v tomhle,kdybys nevedel,rekni si,dam ti i presny kapitoly kde to najdes!

        • contumax napsal:

         proud

         Talmud je debilní a nemá žádnou sílu ani moc...!!!

         Bible je nejlepší...

         Proude musíš uznat, že je to tu dost nenávistnými lidmi už přehnaný a pravda je jiná ačkoliv se o to snažím seč můžu...

         Mě je úplně jedno kdo je jaký národnosti, jestli píše spisovně či ne jestli je bohatý nebo chudý, jestli je vzdělaný nebo nevzdělaný ale jde mě o charakter...

        • proud napsal:

         Budiz,ale porad jsi mi neodpovedel o talmudu,je to tam nebo neni? Bibli se ridis ty,ale talmudem spousty ostatnich zidu.Nebo snad lzu?........

        • proud napsal:

         " pravda je jiná ačkoliv se o to snažím seč můžu…".........jenze ona neni jina! Jenze bohuzel na ni doplacej i ti kdo se provinili jenom tim,ze jsou zidi,my je nemame radi a jejich "soukmenovci" je bez skrupuli obetovavaj.To je dalsi extrem jdouci uz na nase triko,podle mojeho nazoru.

        • contumax napsal:

         proud

         Neodpovídám protože Talmud je opravdu podvrh a jestli to tam je nebo není, není směrodatný...

         To snad chápeš, že z toho normální člověk nemůže vycházet...!!!

         Na podvrhy nedám a někdy asi před víc jak 12 - 13 léty jsem to měl v ruce ale po pár minutách jsem se tím přestal zabývat, protože je to neuvěřitelný a naprosto neslučitelné s Boží vůlí...

         Škváry...???

         K čemu to...???

         Je povrhel...!!!

     • Marie napsal:

      Nezapomnela, Petre. V uvodu pisi, vyvoleni debilove...a vyvoleny narod je jenom jeden, ten svastikonosovy....

     • Marie napsal:

      Petre jeste dodatek: tady jsem narazila na tohle:

      http://www.firstresponseisrael.org/?gclid=CNf_muGoyMwCFQ6oaQod6jsGhA

      to je tedy sila! Muzeme si to smele dat do souvislosti s novym brannym zakonem u nas, v siozidovske kolonii, kterou chystaji nazvat Czechia.

      Je tam totiz vklinena odvodova povinnost i pro zeny od 18ti let a muzete odmitnout bojovat, ale nemuzete odmitnout pomocne prace i na bitevnim poli ( napr. osetrovani zranenych ci odnaseni mrtvol).

      Podle linku vyse, Izrael ma nedostatek prave takovehoto personalu, ktery laka z rad dobrovolniku mimo Izrael ( tam by se jim na to mohl kazdy tak akorat raz, dva, tri...), nebot ta nabidka je za pouhe ubytovani a zradlo, abych byla poctiva, tak musim dodat, ze je k tomu i zdravotni pojisteni, hehehe..
      A nejde jenom o Izrael ( kam svazeji zranene dementy sveho nasilnickeho pluku, pojmenovaneho IS), jde i o zahranicni komunity, coz si umime predstavit, kde ze je to nejvice zranenych a mrtvych, ze...

      A jmenovite se tam uvadi "sber darovane krve", to je taky dosti vymluvne...

      Jsou to svine, a zase jenom svine. Kdyz prestanou vrazdit, nebude koho osetrovat a odnaset, ze.

      • Marie napsal:

       Jeste se musim smat, ze pozaduji pouze znalost 400 slov v hebrejstine, a slibuji certifikat po skoleni, ovsem platny na 3 roky....

     • Jirka napsal:

      zapomněl jste dodat Sergej Lavrov původním jménem Jevrej Lavrov

      • bb napsal:

       Lavrov jevrej nie je narodnostou je rus a nabozenstvom je pravoslavny-jeho mama bola ortodoxna ruska a otec bol krestan a armen cize nemoze byt nijak raz Jevrej a ani jevrej

    • Jirka napsal:

     to nezní zrovna přátelsky co říkáte?

 12. contumax napsal:

  "Židomile"

  A co mám být je to vynikající ministr zahraničí...!!!

 13. Justass napsal:

  Trolle Yrko říkáš:

  "Rusko se vždycky bije jen za sebe a my můžeme mít tak maximálně „čest“ dělat jim nárazníkovou zónu, což není něco co by nás asi dvakrát bavilo že?"

  Jistě! Pak se ovšem nabízí otázka co je čestnější a morálnější:

  A/ Být doma, ve vlastním zájmu, nárazníkovou zónu mírotvůrce (dokonce teď "posvěceného" papežem, coby "mluvčím" GP )

  nebo

  B/ Být kanónenfutrem, proti vlastnímu zájmu, při imperiálních výbojích strany zla a válek někde v Iráku, Afghanistánu či na Ukrajině.

  Odpověď normálního Čecha ( i když se necítí být Slovanem )
  musí být nutně A/!

  Jenže ty trolle normální nejsi, stejně tak jako tví zaměstnavatelé. Takže zde je zakopán pes, či jádro pudla, meritum věci. Vyber si.

  • contumax napsal:

   Justass

   1***

   On neví a to je těžký se sním bavit...

   On neví, že se bijou za nás, že se bijí za celý svět a on neví, že všechno souvisí se vším...!!!

  • Jirka napsal:

   Vaše logika je jasná a pochopitelná, ale musíte brát věci v souvislostech. Když se rozpadla Varšavská smlouva, tak byla zřejmě uzavřena dohoda o našem nevstupu do NATO a EU. Rusko si představuje, že budeme sanitární kordon států oddělovat RF od Západu. Pokud si představovali tohle, znamenalo by to, že nás budou pořád nějakým způsobem kontrolovat, to je jasné, jenomže vezměte do úvahy jedno naše národní specifikum, to že my Češi máme velké sklony k podrazáctví a švejkování a pokukujeme pořád po západě, což oni tak trochu nechápou, to vím dobře, takže by byla jen otázka času, kdy by v ČR nastal stejný Majdan jako byl na Ukrajině

 14. bb napsal:

  asi najdementnejsia otazka Jirka: myslite ze Lavrov obranuje Cechov?, nie Lavrov ktory nie je zid a ani ZID je ruskym MZV a nie ceskym takze obranuje rusov

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!