Sháníme pracovitého spolupracovníka/ci na pěstování vlastní zeleniny po Praze

IMG_8617Máme k dispozici několik pozemků na různých místech po Praze, na kterých pěstujeme různé druhy zeleniny a ovoce. Nestíháme je sami obdělávat a tak hledáme dalšího kamaráda nebo kamarádku do party, kterého baví ekologické pěstování vlastních produktů. O plody našeho společné úsilí se pak podělíme dle množství odpracované práce.

Pro začátek by bylo potřeba věnovat této práci alespoň 8 hodin týdně, ale dle chuti a možností je prostor i pro 24 hodin týdně (3 dny). Pokud se nám bude dařit, počítáme do budoucna i s produkcí na prodej/výměnu.

Máme už řadu let zkušenosti především s pěstováním rajčat, paprik, okurek, cuket, česneku, cibule, brambor, kedluben, bylinek a postupně se učíme pěstovat mnoho dalších, často i u nás málo běžných druhů. Přebytky zpracováváme, sušíme a zavařujeme.

Úspěšně už používáme některé metody permakulturního pěstování, kdy se kombinací různých rostlin předchází nemocem a napadení škůdci. Usilujeme o přirozený způsob pěstování, bez chemie, s přirozenými hnojivy a přirozeným způsobem šlechtění.

Výsledky stojí za to.

Volejte Vadimovi na telefon: 774 728 139

Komu se nelení, tomu se zelení :-)
156 Komentářů k Sháníme pracovitého spolupracovníka/ci na pěstování vlastní zeleniny po Praze

 1. contumax napsal:

  To je úžasný, tak to má být...!!!
  Spolupráci vítám,já sám sic nemůžu ale je to velmi důležité a užitečné....

  Tady vtom Vám Bůh jistě požehná...

  • WIKINGER Petr napsal:

   SKVĚLÉ.REDAKCE ZKLAMANÁ,ŽE NEOLIBERALISMUS JÍ ÚSPĚŠNĚ VÁLCUJE DISKUTUJÍCI A TI UŽ I NA ZÁKON O REFERENDU KAŠLOU

   se dala na propagaci pěstování ředkviček.Namísto,aby tady na prvním místě bylo vyčislení škod,které způsobují naše polit.třida šmejdů občanům a diskuse o tom,jak se z toho naši domorodci mají radovat, tu jsou rajčata.OSV gratuluje jen tak dál

   http://www.novarepublika.cz/2016/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html#more pokud se to objeví doporučují na3i aktivisté čist zejména tamní diskuzi

   • WIKINGER Petr napsal:

    ŽE BY UŽ NÁMI PRIMA VOLITELNÝ PAN ANO BUDE LÍP SPUSTIL TU CENZURU,ABYCHOM chtěli jeho LEPŠI ČESKO?

    nu což možná,že se chybička vloudila,tak tedy znovu

    http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html

    • contumax napsal:

     Wikinger Petr

     Psaním dopisu se dá najíst...???

     Politika je k jídlu...???

     Naopak způsobí jen zlé...!!!

     • WIKINGER Petr napsal:

      ALE,ALE CONTUMAXI NEBOJIM SE NAPSAT ZELENÁ OKURKO

      od autora,který píše na jeden z největšich Národních webů NWOOO je to co píšete fakt slabota.Vy nečtete prima MATERIÁLY týmu Nesmrtelných z OSV do kterého pan Mrázek patři.Tak vám to zopakuji.

      Za to co lumpenkavárna ukradla by se dalo zvýšit všechny platy o 5000 korun a 3000 všechny důchody.To však není jediná ztráta.Přičist se musí znehodnocení úspor ovčanů,snížení jejich platů a bratru 600 miliard intervenčních nákladů atd.
      NO ZA TO BY JSTE SI MOHL KOUPIT CELÝ OBRNĚNÝ VLAK PLNÝ BIOZELENINY A ABY VÁM JI NIKDO NEUKRAD MOHL BY JSTE NASTAVIT JEHO DĚLA STŘIDAVĚ NA OBĚ STRANY A NA NĚKOLIK LET BY JSTE MOHL MÍT ZDRAVOU VÝŽIVU,aniž by jste se namáhal sadit ředkvičky .

      Stejně by došlo po sklizni v té zahrádce podle schematu MY PROTI NÁM k rvačce o ty řepy a zelené okurky by mohly prohrát no ni ???.

      NEZAPOMENTE.Polit.strany volime proto,aby nás vykradly svými vadnými zákony a nejvíce je naserete,když začnete psát o penězích,které hodláte ziskat zpět,když ty šmejdy usilujete postavít před soud,kterým hrozíte zabavením jejich kradených miliard.

      • WIKINGER Petr napsal:

       DRAZI ZAHRADKÁŘI,KRTEČCI,SALÁTI,DOMORODCI-VOLIČI

       jak to vypadá musime všichni začit uvažovat o vzniku vlastních občanských struktur.Špatnému vyvoji v republice měly zabranit polit.strany.To se však nestalo a nestane.Strany totiž si dají vždy za úkol okradnout své voliče o jejich hlasy a tedy i jejich MOC při volbách-falešnými sliby.Poté systém dovoluje voličům jen přihlížet jak jimi zvolení zástupci DESERTUJÍ na posice PENÍZE JSOU NA PRVNÍM MÍSTĚ,což znamená konkrétně tvorbu vadných zákonů v neprospěch jejich voličů a hlavně jejich kapes.
       Strany vědí,že vyrábějí legislativní zmetky,přičemž čitankovým přikladem je ZÁKON O REFRENDU. Je tedy třeba vyvolat k životu NOVOU POLITIKU,přičemž jako základ si budeme muset vynutit DIALOG s našimi zástupci a to ve formě na př. otevření diskuzních rubrik přimo na webech polit.stran čemuž se tito šmejdi přimo zběsile brání,nebot by to mohlo znamenat,že za své zločince by museli převzít odpovědnost.NEVADÍ.Oni nechápou,že nám voličům tím dávají sami MONOPOL na vznik našeho opravdového zastoupení pro nás OSV-Občanskou Společnost Voličů,která by mohla představovat až 8 395 132 voličů.Těm politikům totiž v důsledku deserce polit.stran k jejich černému pozadi nyní dokonce brzy i zoufalé cenzury, nestojí v cestě žádný robustní protivník a voliči nemají vlastně ŽÁDNÉ ZASTOUPENÍ.

       ZAČNĚME TVOŘIT VLASTNÍ STRUKTURY A POKUD TUTO VÝZVU ŠMEJDI NEPOCHOPÍ NEZBYDE NÁM,NEŽ ZAČIT VOLIT SAMI SEBE VE VYTVOŘENÝCH NOVÝCH STRUKTURÁCH.
       To je ten návod na nápravu,který nedovedou naši slabí intelktuálové sestrojit a proto vidíme jak se potí ve svých článcich popsat tu miserii,ale POZOR TÉMĚŘ ŽÁDNÝ JEJICH VÝTVOR NEOBSAHUJE ANI NÁZNAK NÁVODU NA TO CO VLASTNĚ MAJÍ VOLIČI DĚLAT,ABY JE VŠECHNY POSLALI DO KYTEK.V seriálu těchto pžispěvků budou aktivisté znikajícího OSV i zde pokračovat....

       • WIKINGER Petr napsal:

        KOMUNISTÉ SI NA SJEZDU ODSOUHLASILI,ŽE JSOU RENTIÉŘI A TAK ŽÁDNÁ ZMĚNA NEBUDE.

        O tom co je Sociální stát nic nevědí a vědět asi ani doživotně chtít nesměji.Do svých dubovách hlav si dali představu,že zase způsobí ten SOCIALISTICKÝ STÁT a všechny znárodní.Jak se zdá nedocházi jim,že,když nedokáži znárodnit svůj web a otevřit tam jimi zablokované diskuzní rubriky k DIALOGU s občany voliči,podobnému jako tady tak to znárodnění zůstane to navěky HOAX a oni naleznou podporu jen u americké CIC,která prý podle připisů,které dostáváme od bývalých komunistů, způsobuje jejich vedeni.Nu což tak jím tu alespon napíšeme co bude prosazovat OSV jako PROLOG,nebot se dozvídáme všichni,že nám komuna ODEVZDÁVÁ SVÉ HLASY A TO DOBROVOLNĚ nebot otevírá tim obrovský prostor pro prý alternativu,která nemusí mít obdoby.

        TAKŽE.SOCIÁLNÍ STÁT JE TYP SOLIDÁRNÍ SPOLEČNOSTI,KDE VLÁDA PŘEJÍMÁ ODPOVĚDNOST ZA POLITICKOU,EKONOMICKOU A SOCIÁLNÍ PROSPERITU.

        Toto nechce jak se zdá žádná strana.Pokud takovou najdete tak ji tady jmenujte. Sociální stát a jeho prosazení do prvního článku naši Ústavy ODKUD HO ŠMEJDI VYTUNELOVALI,nemá snad žádný politik nebot si myslí,že peníze určené na tento stát patři jim šmejdům a proto hodlají jeho zubožené zbytky dále bez skrupulí rabovat

        OHLUPOVÁNI,že už na ten Sociální stát nemají peníze si mohou strčit do zadku.Němci mají ten stát od roku 1949 a zpusobil vznik střední třidy,která u nás chybí a vlastně i homogenni a solidární tamní společnosti.Zkusím vám tu dát pokud se mi to povede německý ZZ,tedy provizorní ÚSTAVu ,která bude změněna na Ústavu poté co se ztrati okupanti-viz článek 146.Sociální stát je v članku 20
        http://www.gesetze-im-internet.de//gg/BJNROOOO10949.html Pokud se to podařilo dá k tomu OSV později i komentář.

        • WIKINGER Petr napsal:

         CÍL VOLIČŮ JAKO PROLOG A VIZE K DESATERU VOLIČE Hnutí Voliči za VOLIČE-HVzV.

         Cilem občanů voličů bude muset být vybudování NOVÉ REPUBLIKY.To se dá jen NOVOU POLITIKOU a NOVOU SILOU občanů voličů.Tento stát bude muset být založen na prosazování práv občanů,rozvoji vzdělanosti i osobní odpovědnosti.Stát,který bude usnadnovat tvořivým,pracovitým a podnikavým lidem jejich práci a tím umožní všem občanům plnohodnotně prožit život s jistotou základních životních potřeb,bezpeči,spravedlnosti,zajištění ve stáři,mateřství,nemoci i při hmotné nouzi.

         TO UMOŽNÍ PODLE OSV-Občanské Společnosti Voličů POUZE SOCIÁLNÍ STÁT.Jak se aktivisté OSV domnívají,ŽE PRÁVĚ PROTO zcela záměrně chybí v prvním článku naši ÚSTAVY,která doposud nesměla být schválena ani námi občany v celostátním referendu,přičemž zákon oo tom je už celé čtvrtstoletí sabotován.

         Je zcela jasné,že stát by měl sloužit lidem a ne stále více rabován a oslabován s aby stále více ztrácet na významu.
         Teprve nyní je vidět,že právě oslabování státu vede k tvorbě vadných zákonů z nichž je to nejlépe znát právě na Zákoně o referendu...

        • Marie napsal:

         Petre: Pokud vim, tak mame Stranu prav obcanu, a paradoxne ji zalozil sasek a zmrd Zeman....

         Mela by se prejmenovat na Strana nadejnych prav obcanu, nebot Zeman vesele podepisuje zakony, jez jsou naprosto protipravni a protiustavni..

         Jestli podepise bezvizovy styk, pokutovani obcanu za kritiku policie a uredniku a novy branny zakon, tak musi jit do riti, to by mel byt nas prvorady ukol... vlada I s presidentem do skarpy...

         Komuniste nemaji s cim hospodarit, muselo by se jet znovu stylem roku 1948. Rozkradeny majetek je ale vytunelovany do zahranici, takze to je daleko tezsi ukol, nez si kdo umi predstavit. Ale pored se to musi udelat, jinak nase obcanstvo skonci vyvrazdeno... pomalu, ale jiste.... jak naznacil Chovanec... do 5 let nebudou obcane potrebovat zadne zbrane...

        • WIKINGER Petr napsal:

         MARIE,SPO VEDE PAN VELEBA.TEN NENÍ SCHOPEN POCHOPIT,ŽE MÁ ZAHÁJIT DIALOG S VOLIČI

         a odmítl odblokovat na svém stranickém webu diskuzní rubriky pod svými stranickými články.Nemůže tedy ziskávat voliče a ani spojení s panem OKAMUROU mu podle názoru OSV nepomůže.Je totiž zajímavé,že se oba nedokáži opřit o vznikající organizace voličů a i kdyby se dostali do Parlamentu zas tam budou v důsledku nízkého procenta jen pátým kolem u vozu,což vidíme dnes,kdy pan OKAMURA se v Parlamentu domáhá, ovšem šmejdi se mu smějí a dělají z něho klauna.

         OSV bude pokračovat v budování svých struktur,které si mohou občané voliči osvojovat,pokud budou chtít opravdovou NOVOU REPUBLIKU.

         Zopakuji,že se bude muset vytvořit NOVÁ SÍLA a teprve pak bude možné v Parlamentu změnit vadné zákony.
         SLOVNÍK NOVÝCH NÁZVŮ .
         OSV-Občanská Společnost Voličů
         HzNR-Hnutí za Novou Revou Republiku,které má jediný bod Programu.Pomoci všem politikům a polit.stranám k monumentálním vítězstvím ve volbách.Přitom stači.aby splnily jedinou podmínku MUSÍ CHTIT.

         HVzV-Hnutí Voliči za Voliče,které má už k dispozici Program-DESATERO VOLIČE,které by si mohli osvojit snad všechny polit.strany a klidně se mohou začit k němu modlit.Jinak je volit nemusíme.

         KSDH-Křestansko-sociální Demokratické hnutí,které propaguje sociálně-ekologický tržní hospodářský systém a ohledně invazorů tvrdi toto.

         Elita každé země má povinnost starat se o svůj úspěch.To,že elity z mnoha zemí třetiho světa tuto povinnost plní zcela nedostatečně neznamená,že důsledky jejich selhání mají nést jiné státy tj.na př ČR či dokonce celé EU a přejít pod hrozbou terorismu k islamu,což vlastne žádné náboženství není,ale je to cizi ideologie,která za své brutální činy a vraždy dává odpovědnost ALLÁHOVI a proto je neslučitelná s naši kulturou.Má zpoždění ve vývoji několik staletí a Korán,který pod trestem smrti NESMÍ být nereformovan je vlastně návodem pro potencionélní hrdlořezy,kteři mají zabíjet křestany všude kde je potkají-viz SÚRA KORÁNU 4-89 a za své činy nenést žádnou odpovědnost...Tento článek budeme přenášet i na jiné občanské weby.

      • marmaris napsal:

       To je dobrý!!! :DD Máte samozřejmě pravdu.

    • Marie napsal:

     Petre: tento dopis Zemanovi je absolutne ve stejnemu duchu jako ten, ktery jsem mu poslala ja. 2x. Dokonce s konkretnim propoctem, kolik tisic mesicne ja jako duchodce s mizernym duchodem 6 a pul ztracim, a po jeho debilnich vymluvach typu ze on nema na nic zadny vliv, jsem mu dokonce napsala, at mi skodu uhradi on sam, zmetek jeden.

     Odvolat Singera jsem ho zadala uz pred vice nez rokem.

     Ja jsem mu ovsem nepsala, jake jsou moznosti, proc to neudela, jak je v tom dopise, ze si neuvedomuje skody.. Sakra, ze uvedomuje! Jede v tom s nimi, vite? Ale hloupy narod si mysli opak. On keca v nas prospech, tak je nas, stoji za nami. Hovno!

     Je to krysa, spinava krysa, a na ty plati, jak sam spravne rika, jedine kalasnikov....

     • Robo napsal:

      Dopis je výborný.

      Mám jeden problém so Zemanom. Nie ale v tom duchu, čo tu razíš Ty, Marie.
      Vezmi si, že je to LEN prezident nejakej pidikolónie v strednej Európe. Žiadny Rotschild, ani Alžbeta druhá a dokonca ani Putin. A ešte k tomu pije, ako každý Čech.

      Ako by on mohol bojovať za presun ČNB k Česku?
      Nijak!

      Vlastne jeden spôsob je. A to, že spácha samovraždu a bojovať bude.
      Príde....kto? Kto príde po ňom?

      • Marie napsal:

       Robo: nesouhlasim!

       President jmenuje, tudiz muze i odvolat. Tady jde porusovani zakladnich lidskych prav, a sice zasahem do majetkovych prav obcanu, a to uplne vsech, coz je primo jmenovano v Umluve o zakladnich lidskych pravech jako nepripustne, neboli trestne.

       Nema se z toho jak vykecat. Jedine tim, ze prizna, ze u nas ve skutecnosti vladne Singer ( se Shapirou ). Coz je pravda, Zeman je jenom sasek, jak to pisi uplne vsem uz par let...

       • Robo napsal:

        Je..a o tom rozprávam.

        Nemá možnosť zakročiť, aj keď právne AKOŽE má.

        Tu je nutná väčšia zmena..

        • weissbach napsal:

         Přesně!

        • eM napsal:

         Hlavně jde o princip řízení systému jako takového. Nikdo samostatně nemá u nás šanci změnit vše, jen část. Kdyby odvolal singera, absolutně by popřel svoje řídící manévry a všechno zazdil. To samosebou nejde vysvětlit jedním příspěvkem, ale ani Putin, i když by chtěl sebevíc, nemůže znárodnit a ovládat svou vlastní centrální banku RF, to je mnohem složitější problém než si tady někteří myslí, tedy názor že stačí odvolat a od té doby bude svět krásný.
         Je to moc provázané než aby šlo dělat takové řídící přemety, ale to zatím málokdo chápe.
         Jednoduše řečeno, něco takového jako je chobotnice ve které jsme jako ČR zapletení, co se pletlo stovky let, nejde rozplést jedním podpisem za pět minut.

     • WIKINGER Petr napsal:

      MARIE,DEJTE TEN DOPIS,KTERÝ JSTE NAPSALA TADY

      jsem s presidentem na dobré noze a zeptám se ho kde ho začantročil.Dostala jste na něho odpověd?

      POKUD JTE SI VŠIMLA NÁŠ DOPIS žádá ne presidenta,ten s tím nemá nic společného,ale PANA ANO,BUDE LÍP,aby v rámci jeho hesla CHCEME LEPŠI ČESKO sepsal TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA TY BANKSTERY.Pan president,který je prý s ním dobrý kamarád ho má k tomu JEN přimět.Doufám,že VŠICHNI chápete, že vyměnou šéfa banksterů se NIC nevyřeši.To může nastartovat snad jen financmajstr s TRESTNÍM OZNÁMENÍM,kterému JAK VŠICHNI VIDÍTE, kradou peníze a on nic jiného nedovede než v parlamentu vykřikovat,že ví kdo to krade,ale nechce prozradit trestním oznámením policii,aby se nedostali bručet do basy.

      • WIKINGER Petr napsal:

       MUSÍM SI VÁM VŠEM POSTĚŽOVAT.OSV DOSTÁVÁ VELICE HOŘKÉ PŘIPISY.BUDU CITOVAT ZHRUBA CO OBSAHUJÍ.

       Pane Wikingere,upřimně řečeno ani jednu společnost,kterou tady jmenujete-HzNR,HVzV,či KSDH neznám,ačkoli jsem denně 4-5 hodin v internetu.Na googlu o vás není ani zmínka.Něco jsem se dozvěděl z vašich přispěvků a sice,že nemáte rád zaběhnuté strany-ČSSD,KSČM,ODS.TOP,KDU-ČSL,ANO,které naplnují politiku tzv.zástupné demokracie a za dobu svého vládnutí nesplnili to co od nich lidi očekávali.Proto je jejich politika nazývána STAROU POLITIKOU a oni sami se prý dopracovali názvu šmejdi,čímž do nebe volají o svoji generálni opravu.Já mám taky na to svůj názor.O stranách psát je škoda času,všichni jsou stejni.
       ODS a TOP se snaži kopat za velké koncerny
       KDU-ČSL vše pro cirkev
       ČSSD-vše kde se dá přijít ke korytu
       ANO-cokoli kde se dá vydělat

       O KSČM píše náš pisatel zvlášt a proto o tom později. Domnívám se,že vám jde o prosazení Zákona o referendu,aby jste se dostali do vlády a tam nahradili jakousi přimou demokrcií a toho BÁRTU,a všechny ostatní zavedené polit.strany.Kdepak vašemu systému nedávám žádnou životaschopnost,nebo možna ano ,ale je to běh na dlouhou trat a ten čas bohužel nemáte.

       V CITACI BUDU POKRAČOVAT,ABY PŘISPĚVEK NEBYL DLOUHÝ.Co myslí zdejši autoři nenapíšou zda vědí jak NA TO?.Není vyloučeno,že to stojí napsáno na tom zahradním salátu,stači se jen sehnout a jak cyklista se shrbit a šlapat ho pedálů.To ostatně tvrdil i pan HEYDRICH a došlo na herdu granátem do hřbetu a už se mu nepodařilo ji rozchodit nebot dostal otravu krve.

       • WIKINGER Petr napsal:

        MARIE,DOPIS KTERÝ JSTE NAPSALA NEZAPADNE.NE NADARMO NAŠI ŠMEJDI BRÁNÍ ZÁKONU O REFERENDU

        oni totiž vědí,že ani naše tzv.ÚSTAVA nesměla být odsouhlašena v referendu občany voliči.V tomto okamžiku napadá mnoho aktivistů zejména z HzNR a dalšich,zda je kvůli tomu vůbec platná.
        Všimněte si,že šmejdi vyrabovali z prvního článku TZV ÚSTAVY jedno slovo SOCIÁLNÍ STÁT.Je třeba si uvědomit,že naši boháči to udělali proto,že peníze na takový stát považují za svoje a proto nyní docházi k totálnímu vykrádaní zbytků sociálního státu z minulosti.Na př zdravotnictví má být ÚPLNĚ vykradeno-tedy zprivatizováno a bude stát TŘIKRÁT tolik.Dnešní Neosráči z mami hotelů si neuvědomují,že až budou stařici, jejich potomci je budou muset prodat na mýdlo s odůvodněním,že nemají co jíst a musí spát pod mostem.
        Když se aktivisté HzNR ptali našich poslanců proč hodlají své voliče obrat o peníze a usmrtit vykrádánim DOKONCE I ÚSTAVY,dostali zajímavou odpověd.

        NEARGUMENTUJTE MI TADY,ŽE NĚMCI,KTEŘI MAJÍ SOCIÁLNÍ STÁT V ZÁKLADNÍM ZÁKONĚ OD ROKU 1949 si s pomocí toho sociáln9ho státu a zákonů na něho navázaných stačilo vytvořit silnou střední třidu,která se durdi,že při platu 6000 eur měsičně musi zaplatit o něco málo vyšši daně,aby vznikl homogenni a solidární stát.

        TO JIM TAM do toho ZZ-nahrážka ústavy,nebot nelze vazalskému státu v okupačním režimu opravdovou Ústavu dát, POVOLILI AMERIČANÉ,ABY ZASE NEVOLILI Hitlera.

        Marie vidíte sama,že se prozatim nenašlo dostatek občanů voličů,kteři ani nemají dostatečně kvalitní intelektuály a proto drži kožichy jako ovečky a dají se olupovat.Ono byl tu pokus se psem,kterého zavřeli do kletky a do jejího dna poslali elektrické rány,což je obdoba toho co s občany voliči dělají dnes jejich zástupci.

        Po nějaké době už zdemolovaný pes přestal reagovat a i když dostával dál rány z klece nevylezl i když ji otevřeli.

        Proto také píše náš pán ANO,BUDE LÍP,že CHCE LEPšI ČESKO,což v překladu znamená,že dostaneme my jeho otroci jeho finanční oligarchickou tyranii a žádný SOCIÁLNÍ STÁT DO ÚSTAVY.
        ZAVĚR.Tomu co píšete pomůže jedině TRESTNÍ OZNÁMENÍ NA BANKSTERY ČNB,s cílem je dostat před kádiho.Může ho vlastně dát každý domorodec v ČR.HzNR tedy Hnutí za NOVOU REPUBLIKU,které má jediný bod Programu-pomoci VŠEM politikům a jejich stranám k monumentálnímu vítězstvi ve volbách to TRESTNÍ OZNÁMENI doporučuje ANO.Je tu jen jedna podmínka-musi chtit.Proto možná zkusime sestavit v návrhu to trestní oznámení TADY a vy ho paní Marie můžete poslat do Čapího hnízda JAKO NÁVRH tomu financmajstrovi,který drži basu s jeho zloději A VYMLOUVÁ SE DO KRVE,ŽE ČNB NENÍ JEHO PARKETA...

        • Marie napsal:

         Petre: ja nepsala jenom Zemanovi, tomu az nakonec. Babisovi, Dienstbierovi, Marksove ( tam nejmene 5 lidi se se mnou dohadovalo zda zaslani dokumentu je komunikaci, blbci,ja tvrdim, ze ne. Co je na tom dokumentu ano, ale ten akt zaslani neni. Dokument, ktery muze byt zaslan postou je zaslan v priloze emailu, ale oni se dozaduji, aby odesilatel mel elektronicky podpis. Nac? Ten dokument ma oznamovaci charakter, ze duchodce zije, a narok na vyplatu trva, a je opatren overenym podpisem. Na co je potreba mit navic elektronicky podpis? Zakon to vubec neresi, toto si vymyslela nejaka pipina a jeji nadrizeni, vcetne Marksove nejsou ochotni sdelit ani cislo predpisu, podle ktereho takto postupuji, protoze neexistuje. Cira cochcarna uradu a ted jim nesmis rict ani krive slovicko, tj. pravdu... jinak pokuta... asi toho bylo uz dost, co jim lidi nahazeli na hlavy, tak to takto zatrhnou...

         Dement nevezme zadny argument, i kdyby to bylo dokladani faktu, ze dve a dve jsou ctyri. Kdyz on rekne pet, tak je to tak a kdyz se budes hadat, zaplatis... na toto ja nemam jine reseni nez palici po palici...

         Ohybani zakonu ci takove, ktere lze si vykladat jakkoli, ma resit Ustavni soud a hlidat tento bordel president, kdyz zakony podepisuje, nepodepsat a vratit..Jenze oni to tak delaji schvalne. To je potreba videt.

         Ustavni soud ti nevezme zalobu bez advokata. Pry jsou zavaleni...

         A Evropsky soud ti nevezme zalobu, pokud neproskaces vsechny soudy v zemi, instancne...

         je to uzavreny kruh, tech samych, a maji to vymysleno, aby si mohli s lidmi mohli nakladat jako se svym majetkem ci psem...

         Ustava je dobra tak na zachod, k vytreni si...

         Vsiml sis tech slov v dopise Kancelare presidenta? Delba moci v demokratickem pravnim state... to je na vrazdu...

         V pravnim state vysvetlujeme, ze zruionovat a obrat lidi je demokraticke a uz jen chybi slovo : laskyplne, ze... ale dockame se.

         Zeman byl pozvan na ruskou ambasadu u prilezitosti oslav 71. vyroci osvobozeni Rudou armadou a ani slovo tam o ni nepadlo, zato nezapomnel pripomenout ublizene Zidy a remcat o mezinarodnim terorismu a jejich diteti ( sionistu, ke kterym sam patri )...

         Tady vidis, ze to nema sanci s takovymi dementy resit cokoliv, ti se vznasi ve vyparech smradu ze sve nadrazenosti tak, ze uz to davno nevnimaji jako nenormalni...naopak..

      • Marie napsal:

       Petre: tady je ten dopis, v poradi treti... rozmyslela jsem se, jestli to sem mam davat, aby se admin nenastval, ze to neni k tematu, ale snad to nevyhodi, uvidime...

       Predesilam, ze tento dopis byl tretim, na ktery odpoved neprisla.

       Pane Zeman,
       potreti vas zadam, abyste neco udelal pro zachranu meho zivota. Predal jste dnes oceneni lidem, kteri druhym zachranili zivot a soucasne pritom nutite lidi k sebevrazdam!!!
       Strucne pripomenu svou situaci: Jsem pres 3 roky v duchodu, na pojisteni jsem odvedla pres milion korun ( prevazne jsem pracovala jako ucetni, naposled pro Radio Svobodna Evropa s platem 26 tisic) a pobiram smesne nizky duchod kolem 6500, a to po jeste smesnejsim zvysovani. Tento duchod je mi zasilan do Mexika, kde se zdrzuji ze zavaznych zdravotnich duvodu na turistickem vizu. Zasluhou genocidni politiky vlady nemam z techto smesnych penez vubec nic, protoze je muj duchod neustale snizovan podvodnym podhodnocovanim koruny a v souvislosti s tim zvysenymi naklady na to, abych ten duchod vubec dostala!
       Na to nepotrebujete kalkulacku: V souvislosti se snizovanim hodnoty koruny uz prichazim o 1500 korun mesicne, nebot je duchod prevaden pres dolar a kazdym dnem toto snizovani pokracuje, a podle aviza Singera pokracovat bude!!!Navazne na tento podvod s menami reagovali notari zysenim ceny za overeni podpisu na Potvrzeni o ziti z 600 pesos na 1200, nekteri az 1500 ( 80 az 100 dolaru) a za doruceni Fedex chce 80 dolaru. Prevedeno zaokrouhlene na koruny: 6500 minus 1500, minus 2000, minus 2000, za prevod si banka strhne v prepoctu 800. Zustane k zivotu 200 korun !!!
       Situaci jsem samozrejme se snazila resit tak, abych naklady na debilni Potvrzeni o ziti, ktere nema nikde ve svete v tomto provedeni obdoby, maximalne snizila. Vzhledem k tomu, ze jsem mela financni rezervy, neposilala jsem to Potvrzeni kazdy mesic, ale pololetne nebo ctvrtletne. Vloni v cervnu mne ale psychopaticka Izraelka pripravila o veskere penize a zpusobila i dalsi ujmy zpusobem, za ktery ( jak mi rekl jeden, taky z Izraele) by zaslouzila zabit.
       Ja jsem se obratila na ceskou vladu ( pardon, zidovskou), konkretne na MPSV se zadosti o pomoc v hmotne nouzi, presne na konci srpna, a od te doby se vlece moje cesta krizova, nebot do dnesniho dne jsem se pomoci nedockala, a ani reseni od vas. Hlavne mi nepiste, jako nekteri hloupi podrizeni, ze si za situaci mohu tim, ze jsem v zahranici, nebot za ten duchod bych nevyzila v CR ani nahodou! Navic, tim, ze tam nejsem, jsem usetrila CR castku uz prevysujici sto tisic korun, nebot mi nemuselo MPS platit pripevky na bydleni, zdravotni peci a dalsi naklady. Na to jsme nezvonili klici, aby nam byla upirana svoboda pohybu, aby nas nekdo odiral i ze satu do naha a pak trestal za to, ze jsme nazi... Jak jsem jiz uvedla, zadny jiny duvod nez zdravotni k pobytu zde nemam, teplo me problemy neresi, ale znacne mirni, mohu aspon trochu chodit , upravil se krevni tlak a s tim souvisejici problemy se srdcem, zanety usi a jeste dalsi problem, o kterem nechci verejne psat, protoze je mi to trapne.

       Berete statisice a miliony korun za to, ze mi vypisujete citace ze zakona.Ten zakon jsem si samozrejme na zacatku precetla, ovsem pracovnici ministerstva se chteji zabyvat pouze temi paragrafy, na zaklade kterych pomoc poskytnuta byt nemusi,a ty, ktere pomoc umoznuji, odmitaji nejen pouzit, ale i diskutovat! A dokonce se mi dostalo " pouceni", ze zakon stanovi se na konci pise tvrde y, dostalo se mi oznaceni pisatelka misto zadatelka. Zadny z vas nechce videt v prve rade ten fakt, ze jsem pojistenec, ktery cely zivot platil a drze se ke mne chovate jako k nekomu, kdo zada o dar? Vy osobne jste jel vitat 35 rodin z Ukrajiny, kterym cesti danovi poplatnici budou hradit veskere naklady zivota u nas, aniz by do systemu prispeli ( narozdil ode mne) jedinou korunou! Jak je mozne, ze cikani, kteri neodvedli taktez nic, dostavaji na zivobyti a do mne si jenom kopete?
       Kazdy ministr ma v pravomoci udelovat vyjimky ze zakona v ramci odstraneni jeho tvrdosti v odduvodnenych pripadech, a jestlize ani v situaci ohrozeni zivota cloveka to neudelaji, ac jsou o to pozadani, tim jasne dokazuji, ze likvidace lidi je jejich zamer.
       Jak je mozne, ze nedokazete primet vladu, aby pracovala pro lidi a kdyz vidite, ze je likviduje, nedokazete ji odvolat? Jak je mozne, ze neodvolate Singera ( toho jmenuje president) , ktery likviduje nasi menu ve prospech svych sionistickych soukmenovcu v USA? Pane, pozivatelu duchodu, kteri jsou v zahranici jsou desitky tisic, a ty vsechny okradate! Jestli jsou zticha, tak jenom proto, ze maji za co vyzit. Ja ovsem nemam. Proto vas naposledy zadam, abyste muj pripad vyresil a reseni mi do tydne sdelil, nebot moje situace uz je kriticka, nemam uz co prodavat, musela jsem prodat pracku i zdimacku, tedy veci nutne potreby pro cloveka, zvlaste kdyz je zdravotne postizeny nejen omezenou pohyblivosti.
       Hlavne mi nepiste, ze na to nemate pravomoc, protoze to bychom se mohli zacit bavit o tom, jakou pravomoc ma vas podrizeny herec Stropnicky, aby dodaval zbrane nakoupene za nase penize samozvolene siozidovske vlade na Ukrajinu, se kterymi pak tam vrazdi i deti! Je to i proti mezinarodnimu pravu! Nebo jakou pravomoc mate k tomu, abyste proti vuli svych volicu dovolil pobyt americkych vojaku a ukladani zbrani na uzemi nasi republiky! Jestli si myslite, ze tu vasi pohadku o ctyrdenni ceste vojsk s plnou technikou nasi republikou vsichni lide spolkli jako jen predvadecku, tak jste naivni a nebo lidi povazujete za hlupaky. Ale k veci:
       Jestlize nechcete se mym pripadem zabyvat, zaridte, aby mi bylo vraceno pojisteni , ktere jsem zaplatila za cela leta a ja s radosti na takovou vladu ( nebojim se rict, ze teroristickou), ktera mne v poslednich par letech zivota, jez mi vzhledem k mym zdravotnim problemum zbyvaji, tyra a likviduje, zapomenu. To by si socialisticky system nikdy nedovolil! A muzete si ho nazyvat zlocineckym jak chcete, pravdu neukricite ani zakonem, nebot ten system se o lidi staral, republiku nezadluzil a nepodporoval za jejich penize valky, jak to delate vy. Nikdo z obcanu, opakuji, NIKDO nebyl v situaci, ze by mu byly upirany prostredky k zivotu a nemusel se ani stresovat tim, kde nabere penize na identifikacni doklad ( cimz je pro mne pas ) a nebo dioptricke bryle ci spraveni der v zubech a dalsi zdravotni potreby, coz jsou za vasi vlady pro mne v soucasne dobe aktualni a neresitelne problemy. Hlavne, ze u nas vladne socialni demokracie, ze? Jedine tak kleptokracie.

       S pozdravem Smrt teroristum
       Marie Dikyova

       • Marie napsal:

        K tomu nutno dodat, ze prvni dopis odesel 14.11. 2014, tehdy jeste tam byl Mynar, ktery ani na urgenci o dva tydny pozdeji neodpovedel.

        2.12.2014 odpovedela nejaka Adamkova z Kancelare presidenta, ze v jejich databazi moje zadost neni, ale cislo jednaci mela spravne a odpovidala na mou vyzvu, ze pokud president nema cas nebo zajem resit lenost svych podrizenych, tak at mi skodu uhradi ze sveho, ze " ustavni pravomoci presidenta republiky mu nedovoluji poskytnout primou socialni pomoc " !!! a abych to prijala s "laskavym pochopenim".

        Tak jsem se nastvala, ze chci odpoved od presidenta primo, ne jeji kecy o nejakem pochopeni, ktereho pochybuji, ze by ona byla schopna se najist...

        Odepsala tataz osoba, ale uz v dopise je znat Zemanova mluva.. Dopis prisel v pdf, ale nelze ten dokument zkopirovat, takze to musim opsat:

        Pan president se seznamil s obsahem vaseho podani.Princip delby moci, jakozto nalezitosti demokratickeho pravniho statu je ukotven v Ustave CR.
        Dovolte mi vam pripomenout, ze to byla vase svobodna volba zit v zahranici, a proto je nezbytne, abyste respektovala prislusne pravni predpisy, ktere problematiku vyplat duchodu obcanum CR v zahranici definuji. Obdobne stanovy maji i jine staty.
        Dale si dovolim informovat o ustanoveni pargrafu 915 zakona 89/2012 Sb. ktery stanovuje, ze dite je povinno zajistit svym rodicum slusnou vyzivu, coz zahrnuje nejen zajisteni stravy a pitneho rezimu, ale take bydleni, osaceni, zdravotni peci, kulturni a socialni potreby.

        Dite se musi postarat o sve rodice i napriklad ve chvili, kdy jejich starobni duchod je tak nizky, ze jim nestaci na pokryti zakladnich zivotnich potreb.

        Dale upozornuji, ze pokud se budete vyjadrovat hrube, arogantne a utocne, nebude jiz Kancelar presidenta republiky reagovat.

        S pozdravem....

        Staci? Staci to vsem?

        Platte jak blbi a nedostane vubec nic. A jeste se budete muset nechat ponizovat odkazem na deti, ovsem ze stat se nestara, aby tyto meli praci, to je kazdemu suma fuk, naopak likviduji zamestnanost zcela zamerne.
        President dostal zdokumentovano, proc se zdrzuji v zahranici, zadna svobodna volba a hlavne, co je jim, hajzlum do toho, oni obhajuji to, ze maji narok vam ten cely duchod sebrat! Neni pravdou, ze zakon rika, ze naklady na prokazovani ziti nese duchodce. Neni to proste reseno a nikdo to resit nechce. A dale je naprosta lez, ze ostatni staty maji obdobne predpisy, zadna jina zeme na svete!

        Dela se to tak, ze duchodaky posilaji dotazniky, dopisem, zadne overovani podpisu, nic takoveho.

        A za takoveto jednani s lidmi, kteri cely zivot platili a nedostanou nic, oni by chteli jeste slusne chovani? Nasrat. Zadne chovani. Povesit, uplne vsechny, i s touto courovou, co za statisicove platy rocne vypisuje okradenym lidem tyto vysmesne radky, s pozehnanim svinskeho hada, co si o sobe mysli, ze je president, leze do riti Babisovi, coz zlodej v miliardach, a jeste ho kryje. Co to je nejakych 50 milionu Babisovy zlodejina na capicovo hnizdo, on prece pocita skodu az od miliard.. a k te skode 320 milionu za Lihovy dum, tam je taky Zemanuv podpis na plne moci, ovsem k tomu se pan hradni nehlasi, bodejt...

        Takze, Petre, pokud budes mluvit opet s tim saskem, tak mu pripomen, ze sliboval, jak pujde vlade po krku, ale nakonec nam nezbyva nez jit po krku i jemu, protoze on to nikdy neudela a bude se jenom vymlouvat, tak jak to dela s privandrovalci, a moc dobre vi, ze z nich bude armada EU, po ktere tak vola...

        Nevim, cemu rikas byt s nekym na dobre noze, ovsem tady rozhodne nemas sanci u nej, on je krivy jak zakroucene hovno...

        • Jaris napsal:

         Marie, to je neskutecne! Nevim, co by se v tom dalo udelat. To chce pravnika. Ovsem nejsem si jista, zda v Cechach existuje bezplatna pravni poradna. Mozna ta by trochu pomohla.

        • WIKINGER Petr napsal:

         MARIE,Z NEZNÁMÝCH DŮVODŮ BYL TENTO web a tento ČLÁNEK BLOKOVÁN A OBJEVOVALA SE JAKÁSI PLESK DATA

         a proto nevím,zda se admin nepolekal přispěvků nahoře a zahrádku tady zrušil a poslal ji za obzor.Pokud to půjde dám nahoře ještě dalši věci do pranice.Všiml jsem si totiž,že naivní členové různých spolků a stran se prý chtějí sjednotit.TO JE OVŠEM TĚŽKO MOŽNÉ.Podíváme li se na jejich Programy,je to ne li bída tak hrůza.

         Jeden človíček,který se jaksi veze na vlně invazorů ve svých bobkových listech-programu, píše.CHCI DEMONTÁŽ PŘEBUJELÉHO SOCIÁLNÍHO STÁTU.No už to reprezentuje,jeho lebku naplněnou pilinami, nebot tady ŽÁDNÝ TAKOVÝ STÁT NEMÁME.Nebudu pokračovat,vy už absenci toho státu co píši, zaživáte na vlastní kůži.

         Jste zasloužilá pracovnice radia Svobodná Evropa a tedy asi víte co je to propaganda.Máte zkušenosti v psaní dopisů našim pohlavárům a chtělo by to je mírně modifikovat a už se začnou vrtat dírky do těch dnes ne betonových,ale dubových hlav.V dopisech jim totiž musíte POMÁHAT a ne nadávat.Pokud budete chtit a tento článek o salátech tu ještě chvíli zůstane můžeme vám možná napsat vzor takového dopisu a ten pokud budete chtit,puste ho na panu ANO,BUDE LÍP,který tu ohlupuje ovčany a nechce,že by chtěl vyhrát volby, dejme tomu tím,že DÁ DO PRVNÍHO ČLÁNKU NAŠI ZUBOŽENÉ ÚSTAVY ASPON TO JEDNO SLOVO sociální stát.

         Mezitím zatelefonujte na české velvyslanectví v BELIZE at vám vysvětlí jak to myslí to ministerstvo s tím,že se máte obrátit o pomoc v nouzi na MEXIKO a jaké s tim mají zkušenosti a peragrafy..

       • Jaris napsal:

        marie, nech vedet co Ti Zeman odpovi.

        • Marie napsal:

         Jaris, neodpovi, ten dopis byl poslany vloni, jdu se podivat presne, ktere datum..

         Ja jsem mu poslala cislo uctu, at mi uhradi skodu on sam, ale nic..

         No a ted si predstav, ze od 1.7. nesmis urazit urednika! Jinak pokuta 10 tisic, hehe... kde by ji jako chteli u mne nabrat?

         Ja je nepotrebuji urazet, jim je potreba urazit hlavy a bude pokoj, siozidi zasrani...

         a to kdybys videla to "kino" s zidaky tady, oni maji zastavarny... chces pujcit 400 ? Zaplatis urok za tyden 114! 8 gramu zlaty retizek a on ti za nej nabidne 50 dolaru ( stal 600 ) a jeste se urazi, kdyz mu vynadas, tvari se, ze ti dela milosti... oni jsou svine vsude...

        • Marie napsal:

         Pravnika? Zadarmo v zadnem pripade a dalsi problem je, ze to trva roky a stejne nic nevysoudis...

         zakony jsou schvalne nejasne, nedotazene a hlavne urady si je ohybaji jak chteji a tady je zakopany pes...

        • Marie napsal:

         Takze jsem sla do odeslanych emailu a Zeman dostal ten dopis vyse uvedeny dne 18.4.2015. To uz je vic jak rok...zmrd neodpovi, na to je prilis povyseny...

       • WIKINGER Petr napsal:

        MARIE,NAHOŘE MÁTE ČASTEČNOU ODPOVĚD.

        co se týče vaseho Potvrzení o žití,měl by ho vydávat i kostel a to zdarma.Rovněž místní občanská správa,ovšem nevím,jaký tam máte na vaše vízum statut.Je zbytečné nadávat na naše úřady,řidí se vadnými zákony,které schvaluji s cilem za každou cenu své voliče obrat, naši tzv.zastupitelé.
        Na př kdyby byl v ÚSTAVĚ tam úmyslně vytunelované slovo SOCIÁLNÍ STÁT nemohlo by vůbec dojít ke schválení rabovaciho exekučniho zákona A MNOHA DALŠICH ZÁKONŮ ZN.ŠROT.

        Pokud chcete něco opravdu proti těmto škůdcům dělat získávejte dalši aktivisty třeba i tady a na dalšich národních webech na př. pro HzNR.Psat dopisy se musí tomu,kdo je za ten bordel odpovědný a kryje se koblihami přestřikanými na modro s hlavou v písku.

        RÁMCI NOVÉ POLITIKY BUDEME ŽÁDAT,ABY NA SVÝCH STRANICKÝCH WEBECH OTEVŘELI NAŠI ZASTUPITELÉ JIMI ZABLOKOVANÉ DISKUZNÍ RUBRIKY.

        Tito šmejdi se zběsike bojí dialogu se svými voliči přimo a odkopávají je do lampárny tedy na facebook,aby tam nadávali zcela zbytečně.

        • Marie napsal:

         Muj status je turista, kazdych 6 mesicu sednu na autobus, jedu do Belize (4 hodiny a pul ) a vratim se. Vizum vyjde na necelych 5 set korun.. ( Tady pripomenu, ze na ministerstvu Prace a socialnich veci sedi dementni pravnik, nejaky Vanasek, ktery mi napsal, at si o pomoc v nouzi pozadam v Mexiku! Debil, jeden. Odkdy mohou turiste jezdit do zemi si zadat o hmotnou pomoc? Ale vlastne u nas ano, presne tihle dementi organizuji privandrovalce a davaji jim cokoliv potrebuji..

         Potvrzeni o ziti je vsem velmi podezrele a nechteji to nekteri delat ani za penize, boji se, ze je chcete do neceho zatahnout, ze se treba nekdo soudite, a podobne blbiny. Toto skutecne zadna jina zeme nedela!

         Psala jsem v jinem dopise o tom I Zemanovi a dalsim, ze jde o to, aby si Duchodak mohl zamestnat mraky lidi za velke penize hrabou ve zbytecnych papirech, kteri buzeruji lidi a nici lesy, od letoska ma to potvrzeni 2 listy!
         Toto se uz vyresilo tim, ze otevreli honorarni konzulat v Cancun, tak jezdim tam a nemusim za to platit, ale banky tady zvedly nehorazne poplatky u tech, co nejsou residenti a nove ucty uz turistum neotviraji ( na prikaz USA )...Takze minus poplatek za overeni, ale plus zvyseni u banky vylezlo na zustatek vyssi nez nez je v tom starem dopise Zemanovi, ale k preziti to neni!

         Nejvice mne rozciluji lidi, co po tom debilnim presidentovi opakuji, ze si za to muzu sama, statni megazlodej se vysmima okradanym a spoluobcane takovym lidem jeste nadavaji do zebraku a socek....to je na tom vsem nejhorsi a prekazka spolecneho reseni veci...

         Ja si osobne nemyslim, ze ti smejdi se boji dialogu s volici, to by si z nich nedelali tak viditelnou prdel, viz demonstrace. Vzdyt tam posilaji provokatery!

         Silnou kartou pro vladu jsou privandrovalci ( proto ta pece o ne ) a jakmile k nam nalezou byt jen desetitisice, je to v pytli.

         Nejhorsi zakon teprve vchazi v platnost , a to je pokutovani lidi za urazku urednika!

         To znamena nemoznost si vubec na nic stezovat, protoze pro ne to je urazkou, a totez se tyka policajtu. Muzes tlacit policii, aby se te zastala? Ted uz ne!

         Vsechno postaveno na penezich, takze tady je treba zacit. Obcanska neposlusnost a neplaceni dani a dalsich vymyslu by s timto domeckem z karet otraslo velice rychle, ze by se sesypal, ale jak k tomu chces primet lidi, kdyz se boji...

         Neni problem zorganizovat lidi, kteri chteji neco udelat, ale problem je ty lidi presvedcit, ze je to nutne pro jejich zachranu, kdyz jim zavrazdeni soused nevadi a ziji falesnou virou, ze jim se to nestane.

         Kolik lidi, a nejsou to hlupaci, veri, ze nam nic nehrozi, protoze privandrovalci k nam nechteji a nechapou, ze je to umyslna lez na uklidnovani ovci??
         Daji do medii par prikladu, jak se jim u nas nelibi a lide to vezmou za vzorek vetsiny.

         Vsechno je tak manipulovane, ze se uplne vytratila duvera mezi lidmi.

         A nejvetsi prekazkou je to, ze kdyz lidem reknes pravy stav veci, tak ti neveri, naopak se do tebe pusti, ze panikaris, ze nam nic nehrozi a beres jim jejich viru v dobro. Toto prolomit je nejtezsi.

         Ne bojovat az to bude nutne a jit proti presile, vredy se musi vyrezat, dokud se nerozlezou, pak je uz pozde ...

         Zeman plni tu roli uklidnovace naroda, a dari se mu, protoze to dela zabavne. Kdyby mel trosku cti v sobe, tak uz davno rezignoval a ne ze se jeste skrabe o dalsi kandidaturu.. jiste, z jeho hlediska je to logicke, nechat si platit za baveni naroda...

   • Marie napsal:

    Ale no tak, Peto...k tomu, co pises, je prostor u jinych clanku, jist se musi kazdy den, za kazdeho rezimu, a toto neni propagace, prece ... ale nabidka pro lidi, kteri maji zajem a mohou stihat oboji, jak politiky, tak zahradku, ja si troufam na oboji :-)...

    Vzdyt tady mas vsehochut, nejen zahradkareni.

    Ja si jdu precist ten dopis Zemanovi a srovnat to s tim, co jsem mu napsala ja :-)

 2. Pavel napsal:

  To je hezké,až dojemné,jen tak dál,správné rozhodnutí.Toto by se mělo podporovat a né kdejaké 3,14čovíny.V dnešní době ale většině mladejch makat moc nechce.Přeji hodně úspěchů a bohatou sklizen.

 3. contumax napsal:

  Zahradničení patří k nejkrásnějším činností jaké kdy člověk může dělat...!!!

  Pro mě je zahrada vzpomínka na Ráj...

 4. Jaris napsal:

  No, ja jsem cetla tento clanek dnes rano, kdy vsichni na severni polokouli jeste spi a predpokladala jsem, ze na tu zahradnickou praci bude naval. Jak vidim, neni. Mam sama zahradu a vim, ze ta prace kolem ni prinasi radost ikdyz je to nekdy pekne unavne. Misto chozeni do telocvicny a cvicit na bezduchych masinach jak veverky v kolecku, je daleko uzitecnejsi zryt zahon a pripravit pudu pro jarni vysadbu.Pekna drina!

  • proud napsal:

   Povidej mi o tom,o volnejch chvilich kolem toho tancuju a ne a ne to dodelat......

   • Jaris napsal:

    :-) No ja si Proude uz pres tyden slibuji, ze musim shrabat listi a dat do kompostu. Nejak stale od toho utikam, ono taky prsi, zaplatpanbu. Neprselo pul roku! Uvidim zitra.

  • admin napsal:

   jestli nával je nebo není, to zjistíte jen podle toho, že zavoláte nebo napíšete na uvedené telefonní číslo

   • contumax napsal:

    Administrátor

    Váhám, ještě nevím ale mě by to bavilo pěstovat zeleninu...

    Vyrostl jsem na vesnici a všechno jsme pěstovali a já obstarávál co se dalo...

   • Jaris napsal:

    Tak to je moc dobre, admine, ze ten zajem je.

 5. Robo napsal:

  Do Prahy nepôjdem, teraz už makame na svojom. Nápad ale krásny!!

  Môžem poprosiť admina alebo iného o blog alebo dobrú knihu, kde sa dozviem dobré rady z permakultury?
  Zaujíma ma najmä, ako na seba navzajom vplývajú rôzne druhy rastlín.

  Inak, chémiu žiadnu použijem, ani keby som mal byť bez úrody. Sú aj prirodzené metódy, ako "medena" voda, či hypermangan..

   • Robo napsal:

    Jj, toto je dobré.
    Pýtal som sa ale na niečo iné.. :-)

    • proud napsal:

     To ano,ale myslim,ze "vyssi divci" pestovatelskou budes potrebovat az krapet pozdeji,on te totiz poradne zamestna obycejnej plevel,natoz perma:-)))

     • Robo napsal:

      Keď už niečo robím, tak je oveľa lepšie to robiť "z prvej vody na čisto".
      Pozeral som kus do odkazu od Houbeera a je tam veľa dobrých rád..

      • eM napsal:

       Ahoj Robo,

       hledej knihy (mám je a jsou super):
       - království bylinek v permakulturní zahradě (taková praktika o bylinkách od Holzerových)
       - Biozahrada praktická příručka
       - Práce na Biozahradě
       (tyhle dvě jsou skvělé, s kresbami a super praktickými návody, škůdci, rostliny, plevely)
       - Mrkev miluje rajčata
       (tahle ti nesmí chybět, je to o kombinacích plodin podle permakultury, co s čím a co ne, a proč)

       • Robo napsal:

        Rád Ťa zas vidím, eM.

        Dik za tipy, pozriem.

        Teraz mám štyri knihy (už dorazili), čo mi doporučil Houbeer, tak aby zostal čas aj na záhradu.. :-))

        padre, ďakujem aj Vám!

     • Robo napsal:

      A okrem toho, žena vyrastala na dedine.. ;-)

    • padre napsal:

     Jestli to pomůže zadejte do vyhledávače, zahrada Igora Ljadova. Možná by to byla inspirace.

  • houbeer napsal:

   Robo---ja nevim jak v češtině,ale ja mam v španělštině 3 dobry studie-navody-zkušenosti.a sam pouzivam co to jde,kombinace,bylinky primichane,rotace,biomulcovani,vlastni vyluhy atd.jestli budes mit zajem,prelozim a poslu na mail...

 6. Jan B.D. napsal:

  Kdo na zahrádce pěstuje BIO je proruský agent a nebezpečný živel. Kdo pěstuje GMO podporuje správné euro-atlantické hodnoty a spojenecké závazky. Váš Jakub Janda, Jan Jinský a Juraj Smatana :-)

 7. Vaclav Pražák napsal:

  Praha je město a pak ještě existuje venkov a tam odjakživa lidé pěstují a chovají.A to tak že skvěle,jsou to odborníci žíjící tisíce let s přírodou a skvěle jim to jde.Tak proč kurva vy svině ekologický teroristi zfetovaný zase cpete zemědělskou výrobu do Prahy.Levičácký drdařský paka to už tu jednou bylo za KSČ Pražské statky včetně stájí.Začnete zahrádkou a skončíte statkama v Praze,pak omezíte dopravu kvůli dobytku,omezíte cyklistiku a pěší aktivity kvůli obilí,pak nám dáte po kralíku a slepici na balkon z důvodu solidarity ke zvěři a pak......bude konec Prahy.Nasrat.

  • Robo napsal:

   Ty brďo, fakt?
   Ti vravím.
   No ty koky!
   :

   https://m.youtube.com/watch?v=hrpBccU0nQ0

  • contumax napsal:

   Václav Pražák

   1***

   • houbeer napsal:

    A kdybych tedy chtel jet do mesta na koni,tak zaparkuji v podz.garazi tesca,že?pane moderni měšťáku

    • Petr napsal:

     Houbeer, to my tu meli jednoho a ten sel tvrde, ale v mezich zakona proti kralovne. Samozdrejme sli po nem policajti. Kde mohli tak mu zneprijemnovali zivot. Doslo to tak daleko ze stratil ridicak. No chlapik nevahal a osedlal kone. Tam kde byly zaparkovane auta, vzdy nasel misto pro kone. A byl vysmaty, kdyz trochu prebral, kun ho vzdy zavedl domu. Jo, to byl jeste stary dobry farmar.

  • houbeer napsal:

   Václav pražák---tak to ja bych rad videl mesta zelené,vyuzite mod.tech.na pestovani zdravych produktů,...na ukor kebabu,bank,kanclu,...zkrátka jinou koncepci města nez je dnes-beton,sklo.a ze by prebyvalo jídla?ano muzeme.

   • Robo napsal:

    Nerob tú chybu, čo ja včera, Houbeer. Nedohaduj sa s blbcom.

    Veď on keby dostal záhradku, objednal by hneď veľkú miešačku betónu..

    • pražská vlaštovka napsal:

     Robo!:-)!!
     blbne mi počítač -nahoře text zmizel:-(
     ale teď:
     stromy vysazeny v počtu 10 kusů:
     2xlípa
     2xčervený dub
     2xstříbrný smrk( obrovský)
     3xmodřín
     1xasijskà jedle horská (šištičky v trsech)
     všechny stromy přes metr,takže to snad zakoření...
     užila jsem si pěkný zàhul při kopání jam - :-()!!!!
     pa
     j.

     • Robo napsal:

      Taká práca Ťa ale musela nabiť na hodne dlho a navyše, jej "ovocie" už budeš mať celý život pred očami.
      Teraz máme niečo iné, ale neboj, nebudem len tíško závidieť... :-)))

      Inak, kde berieš tie sadeničky, v lese?

      • pražská vlaštovka napsal:

       Robo:-)
       sazeničky beru ,kde se dá,ale velké (větší )stromy musím samozřejmě koupit..
       každý již větší stojí dost peněz;ale tu a tam se podaří trochu "handlovat" a hlavně musíš jít do lesních školek ,tam jsou levnější...
       ale mám také dost kamarádů,kteří přinesou :-)!
       problém je trochu se srnkami ,okousaly za zimu již vzrostlé jeřabiny a to úplně dokola ,takže nezbylo trochu kůry ,aby se rána zacelila ...
       to jsem musela taky vykopat tyhle stromy :-( horor
       bála jsem se ,abych si zase nevyhodila plotýnku a nezchromla ,jako minule !
       vytvořila jsem jinak proti okusu takové trouby z pleteniny a natloukla to na kůl a pak do země .strom vevnitř...
       no nic ,jdu spát -jsem po dlouhè cestě,,
       pa j.

       • Robo napsal:

        Dobrú noc, Jituš!

        Srniek tu máme "požehnane", ale práve dnes sme videli, že aj susedia na druhej strane obce dávajú okolo mladých stromov zábrany pred nimi. Také biele, plastové, asi kupované.

        No, veď stromov v lese majú srnky dosť a je to tam pre ne aj hádam bezpečnejšie.. :-)

        Inak, lesné škôlky ma nenapadli. Myslel som, že to sadia ako náhrady za to, čo vyrubujú. Aspoň toto mi povedal na jeseň lesník, keď som od neho kupoval drevo.

   • Petr napsal:

    Do konce kvetna budu pobyvat na jihu (krasne mesto na brehu jezera) B.C. Rentuji v resortu apartament s balkonem. Samozderejme ze se mi zelena bylinkami v truhliku. Vedle mam maly elektronicky uzak. Takze i v tom meste se to da zprijemnit.
    Doma je jeste v noci a rano pod nulou a pres ten deste. Takze bych tam nemel na zahrade co delat.

 8. houbeer napsal:

  Contumaxi---jednou to chvalis a oak das za pravdu prazakovi???on by chtel asi mesto industrial,sklo,beton a zahradky jen na venkově.!to je debilita,mohli bychom mit trebas plno ovoce ve mestech na stromech,ale to elita nechce,že

  • contumax napsal:

   houbeer

   Špatně jsi četl, on to ironizoval... chápeš, nauč se číst pozorně prosím...

 9. Mocius napsal:

  "O plody našeho společné úsilí se pak podělíme dle množství odpracované práce."

  Jak se to určuje? Na konkrétním příkladě nebo dvou, prosím.

  "Množství odpracované" ("práce"-to už je pak nadbytečné slovo- "odpracované práce":) zvláštní slovní obrat.)

  - Buď se měří něčeho množství (je-li určitelné)-a to zřejmě až po výsledku - nikoli "množství snahy", která ale nepřináší výsledky byť by byla sebeúpornější. To by totiž byla činnost od hodiny - ať byla více či méně úspěšná...
  Nebo se měří něco jiného?

  Třeba: Když by si někdo chtěl "u vás" zasít ředkvičkový semeno (je rozdíl doneseli své?) - koho pak bude "plod" této činnosti? Jak se o to "podělit"? A bude mít jiný podíl někdo komu bude zasetí trvat hodinu než někdo komu půl hodiny?

  • Marie napsal:

   Ja se musim smat, promin...

   Jestli budes sledovat pulhodinky ci hodinky prace, tak uz ti nezbude cas na nic jineho :-))))

   K zahradniceni nemuzes mit takovyto pristup a pocitat seminka :-) a jeste jestli je tvoje nebo ne...

   U spolecneho zahradniceni je potreba mit pocit kolektivni zodpovednosti a sounalezitosti. To znamena, se se starame spolecne vyrovnane. Aby nedochazelo k tomu, ze nekdo tam bude chodit jednou za mesic, zaleje a jde domu a nekdo tam bude chodit kazdy tyden a poctive okopavat a plet. Proste vsechno jde, kdyz se lidi dokazi k praci postavit zodpovedne a jeden k druhemu taky.

   Tady se to zrejme nedozvis, jaka je organizacni plan. Zavolej nebo napis dozvis se o nem a uvidis, jestli je to pro tebe nebo neni.

   A jeste tady bazirujes na "odpracovane praci". Tak si v hlave dosad misto odpracovane slovo vynalozene a po ptakach... se divim, ze se ti kvuli tomu chce otukavat klavesnici a plytvat casem :-))) nic ve zlem...

   Neboj se a komunikuj, vse se dozvis.

   • admin napsal:

    Děkuji ti, asistentko, že jsi to vysvětlila za mě :-)
    Tohle má opravdu na starosti kolega na uvedeném telefonu.
    V každém případě je třeba například uvažovat i tak, že na některých pozemcích už proběhlo dost práce investic v předcházejících letech. Vždycky je nejvíc práce na pozemku, který předtím ležel ladem. Zatímco dělat na připravených záhonech je hračka.
    K tomu nákupy různého nářadí a vybavení, předpěstování, schraňování semínek, atd.
    Takže nelze to třeba počítat tak, že když odteď někdo začne ve skupině pracovat a odpracuje stejně, jako ostatní, takže má automaticky nárok na stejný podíl úrody.
    A skutečně až po nějakém čase člověk zjistí, jestli spolupráce v nějakém kolektivu funguje na základě spravedlivého dělení nebo ne.
    Také je třeba myslet na to, že příroda moc nepočká, když se zrovna někomu nechce, nebo se to nehodí. Je třeba plnit požadavky, které rostlinstvo potřebuje.
    I když já na zahradě pracuju poměrně málo, protože pracuju tady, tak mohu potvrdit, že se to ve srovnání s alternativou, což je nákup v supermaketu nebo na trzích, rozhodně vyplatí :-)

    • Mats napsal:

     "že na některých pozemcích už proběhlo dost práce investic v předcházejících letech"

     "Takže nelze to třeba počítat tak, že když odteď někdo začne ve skupině pracovat a odpracuje stejně, jako ostatní, takže má automaticky nárok na stejný podíl"

     Ale jak k tomu takový nově příchozí přijde?
     Kdo může za to, že se nemohl zapojit dříve?
     (Viz. srovnejte s "revolučním samotovým rozstřelem majetků"-a tím už trvale rozdílně zabetonované "výchozí podmínky" rodinu od rodiny...-a tím umělý vznik státně vyvolených vlastníků a ostatních navěky uměle do pozice nevolníků.)

     A marie, "Proste vsechno jde, kdyz se lidi dokazi k praci postavit zodpovedne a jeden k druhemu taky."

     - No ale právě proto je model "odmněňování" gró celého experimentu. A když se něco "inzeruje", tak čím více informací k tomu (a ne až dáváním telefónů všanc...) bude uvedeno, tím zodpovědněji si to mohou lidi rozmyslet a zjistit i jestli by to třeba vůbec bylo pro ně, jestli si přejí vkládat své úsilí přes tento zatím zde nepřiblížený systém aniž by museli být dojmu, že ho marní-což by později vedlo k vnitřním rozporům.

     • Marie napsal:

      Mats: Ty mas uz dopredu negativni pristup pod vlivem podvodu s privatizaci, ale toto neni srovnatelne... Dalsim problemem je, ze k zahradniceni nemuzes mit pristup jako k zamestnani, kde balis pytliky sroubku do krabic a jsi placen za mnozstvi. Zahrada je zivy organismus, ktery potrebuje, abys ji vnimal s laskou, tj. videl jeji potreby a byl pripraven i na neurodu, at uz zasahem cloveka ci nepredvidatelneho prirodniho vlivu. S tim investovanim je to urcite mysleno do vetsi hloubky nez to, ze nekdo prijde driv a nekdo pozdeji.
      Podivej, kdyz nakoupim ovocne stromy, zaplatim dovoz, vykopu jamy, zasadim je, a postaram se o jejich zdravy vzrust, urcite vnimas ten rozdil oproti tomu, ze nekdo pak prijde zalejt a chce rovny dil z urody, nebo je to tezke pochopit?

      Ale znovu opakuji, chce to komunikovat, aby bylo jasno, jak je vse rozplanovano, zatim nevis nic a delas zavery...

      Zahony se stridaji, plodiny take, rozhodne i pozdeji prichozi bude u toho, kdy o nektere se bude starat od zacatku az do sklizeni urody, takze tam dostane stejny podil a u tech kde uz treba jde jen o sklizen, dostane mene. Vzdyt je to vic o radosti z vlastni a zdrave urody nez o penezich, proboha...

      Ja dokazi pochopit, ze jsou treba lide bez prace a rikaji si, toto je pro mne prilezitost nebo moznost, cim vic tam budu, tim vic dostanu urody a mohu si ji treba prodat, atd... toto neni pro cloveka s timto pristupem a existencni zavislosti na teto praci.

      Kdyz jsem napsala, ze je to pro ty, kteri se postavi k praci i k sobe zodpovedne, tim jsem mela na mysli, ze ten prvek zodpovednosti je je predevsim v tom, ze majitel zahrady nebude mit pristup k tomu, kdo tam pracuje jako k zamestnanci, ale ke spolupracovnikovi, jestli mi rozumis. Zamestsnavatel chce, abys udelal co nejvic a dal ti co nejmin, a zamestnanec, kdyz dostava malou vyplatu, tak chce jine vyhody.

      Toto je o spolupraci a lide, kteri radi zahradnici, nejsou k sobe vypocitavi, alespon podle mych zkusenosti. Ta zodpovednost jednoho vuci druhemu je take v tom, ze si veci reknou narovinu a maji vuli se dohodnout.

      Jak jsem psala vyse, chce to jedine: Zjistit si podminky, nejlepe na miste, ne tady. Treba te to chyti a nebo zase uplne odradi, tady to nezjistis.

      Jsou dalsi elementy, jako dojizdeni ( vzdalenost od domova presneji), zkratka cislo jedna je vztah k zahradniceni, cislo 2 je videt, co to obnasi a srovnat to s tim, co si mohu casove dovolit, cislo 3 je dozvedet se zpusob rozdelovani urody.

      Nikdo te nenuti ani nepremlouva, proste nejdriv ziskam informace a pak vyhodnocuji, nikdy ne naopak.

      Zahradkam zdar a zahradkarum zdravi preji :-).

      P.S. zahradkareni miluji a prvni vec co delam, kdyz rano vstanu je zalevani a kontrola, co mi poskocilo, nekdy si pripadam, ze ty rostlinky se snazim vytahovat ocima :-).
      Co mi to dalo prace nekoho sehnat, aby mi privezl semeno okurek nakladacek.... krasne vyrostly, spousta kvetu, uz jsem se tesila, jak bohata bude uroda a jednoho rana jsem prisla, a vsechno ozrane az ke korinkum....i takovy je zivot zahradkare , ale sadim dal...
      U zahradkareni je nejvetsi odmenou radost z pestovani, na to neexistuje vyjadreni v penezich :-)

      • Mats napsal:

       Hezké povídání, ale nejsou známá a garantovaná nějaká pravidla - platforma na základě které se to dělá-funguje.
       To je hned do začátku nedostatek a zmatečné. Jít do něčeho u čeho nevíš ani toto, je nezodpovědné. A ještě víc někam volat-nehledě na to, že takový sběr čísel je zneužitelný. To není negace, taková je realita lidského světa.

       Jsou už pro tuto spolupráci vyvinutá a praxí ověřovaná pravidla a nebo je to tak trochu experiment jak si to lidi přerozdělí mezi sebou?
       Nebo je to ve stylu spontánně "baj voko" a jak se nějak domluvěj? Jenže už od začátku je jasné, že má každý jiné vyjednávací pozice...

       O penězích, Marie, řeč není.

       • Robo napsal:

        "..vyjednávacie pozície.."
        No, dúfam, že Ta moc neláka tam ísť.
        S Tebou to tam asi nebude žiadna výhra s takým prístupom..

        • Marie napsal:

         Taky to se mnou zalomcovalo, Robo...

         Zahradka neni jako parlament :-)))))

         Chybi tam ten vztah k zahradkareni...musis to delat rad, bez toho to nejde, zkratka, jak se rika s laskou :-)).

        • Robo napsal:

         Koho láka zahradkarenie, toho taká ponúka potešila, obzvlášť vo veľkom meste..
         Už len preto, že sa môže niečomu priučiť a siahnuť si na pôdu.
         Kto tam chce ist vyjednávať vopred úrodu...to mi ukazuje, že k pôde (zatiaľ..snáď zatiaľ) vzťah nemá a ani to nieje pre neho.
         Aj z tohoto pohľadu je teda tento článok v rozsahu, v ktorom je, v poriadku..

       • Paul Durham napsal:

        A není to náhodou o důvěře ? Tedy o něčem, čeho už má jeden jako šafránu.
        Možná , možná stačí začít a pak se uvidí , co a jak.
        Vyhovuje - paráda, nevyhovuje , tak čau.
        Za sebe nemám čas. Ale není třeba stahovat kalhoty, dokud je brod za kopcem. Nelze se ptát "co za to" , prostě je to hlavně "koníček" a tak dále. Zahrádkáři Kersku !

        • Mats napsal:

         Důvěře? Na základě čeho? Důvěra se získává postupně a ne vkládá předem a pak to vede ke zklamání, atd.
         Když tohle nebude podchycení zavčas, jen se inherentně zabudovává do snažení všech rozkol a to chce kdo?

        • Robo napsal:

         Kto chce o úrode VYJEDNÁVAŤ, ten sa už vopred vylúčil zo vzťahov pekne popísaných Marií.

         Ostatne, začínam si myslieť, že si tu pracovne (podobne, jak Jiřík spolu s JJ)..

        • Marie napsal:

         Je to o duvere, Paule.

         Nekdo resi jeji zaruky, kterezto de facto neexistuji, ale ja s tim problem nemam. Jdu do veci s tim, ze mohou nevyjit ( jak jsem jiz nekde psala, otazku viry neresim vubec ), ale dokazi pak vcas reagovat a zmizet.

         Mit dopredu ke vsemu neduveru, to je silena prekazka vubec zacit neco delat.

         Kdyz to vezmes do dusledku, tak to potom nema vubec smysl se ani s nikym bavit, a ani tady, kdyz budu hned na zacatku kazdeho podezirat, ze mi chce uskodit, ublizit, zneuzit....

        • Paul Durham napsal:

         pro Marie 18:41
         Tak nevím, ...jestli jsem se vymáčnul srozumitelně, ale na zrejpání zahrádky není potřeba pracovní poměr se smlouvou a razítkem , ani notář , ani revoluční odborové hnutí.
         Pokud bude někdo zklamaný z toho, že za vypletí záhonku nebude na nástěnce jeho fotografie , tak s tím se nedá nic dělat.
         Je mnoho druhů důvěry odstupňovaných podle velikosti rizika přežití. Zahrádkaření je někde kolem nulového rizika.

       • Marie napsal:

        Mats: jak chces garantovat nejaka pravidla dopredu? Do nabidky zahradkareni? To je skutecne tezke, kdyz ani nevis, co vsechno se bude pestovat a je to vse na dohode tech, co spolupracuji.

        Ty pises, .... jit do neceho, kdyz nevis, jak to funguje..

        Ale v te to fazi nejde o tom, jestli do toho pujdes. V teto fazi jde o to, zda mas zajem se dozvedet, jak to funguje.

        Aha, takze uz ti rozumim. Tobe jde i o to, abys nemusel volat, protoze tve cilo muze byt zneuzito... hm..

        Ikdyz je to mimo tema zahradkareni, tak ti reknu, ze tvoje cislo je davno poskytovano tou spolecnosti, se kterou mas smlouvu, navic je prodava ci pronajima ( leasing ),at si to pripoustis nebo ne. Nejaky zakon na ochranu dat je vysmech a oblbovani lidi. Totez se tyka e0mailovych adres, zadne heslo ti nepomuze, to je divadlo pro deti. I tkove Clintonove zpravy si precetli, heslo neheslo... nebud naivni. Kdyz se bojis, tak muzes zavolat z verejneho telefonu. Proste kde je vule, je i cesta. Otazka je, jestli mas zajem se dozvedet to, co je pro tebe podstatne a pak si to vyhodnotis..

        Nevim, jak by mohl ten, kdo hleda spoluzahradkare zneuzit tve cislo? Vzdyt totez by si mohl rict i on, kdyz ho tady dal.

        Kdyz mluvis o vyjednavacich pozicich, uf, tak to uz mas podeziravost v sobe hodne hlubo zakorenenou.

        Zda je projekt v pocatcich a nebo jiz jsou overena pravidla, na to ti nedokazi odpovedet. Ja o tom vim jen to, co sis precetl tady i ty.

        Ja vim, ze o penezich nemluvis, je to spise o tvych obavach.
        Vis, ze vsechno je strasne slozite, kdyz se lidi jeden druheho boji? Kdyz se uz dopredu podeziraji z veci, kterych diky fantazii mohou byt mraky..
        Zit ve strachu, to je pro mne jako byt mrtvy zaziva. Kazdy jsme jiny...je to tvoje pravo.

        Kdyz se bojis, tak se na to vyprdni... bojis se ztraty? Tady toho opravdu neni moc co ztratit.
        Tak mne napadlo, ze lidi plati temer 30 procent sveho platu na duchody, ktere nikdy neuvidi, ztrata je dopredu jasna, ale v klidu to delaji...neni to paradox?
        No nic, to uz je mimo tema...

        • Mats napsal:

         No nepodceňujte to.
         Je zcela běžné, že proSystémoví status quo trollové SE SNAŽÍ VŠECHNO BANALIZOVAT (kterých je tady už jen podle té snůšky výmluv hezky obhájených, že byste děsně chtěli, ale jste z daleka, nebo vás bolí tohle tamto nebo že...bla bla-to VY jste FAKEy,) a napomáhají tak přivodit neúspěch a vnést nevraživost mezi lidi, kteří jinak mohli spolupracovat (jedno na čem...), ale podcenili přípravu modelu JAK po stránce pravidel, aby se nikdo necítil nespravedlivě a mohl dopředu - ne až už do toho nějaké byť i jen "naděje" vloží-o to víc by pak zanevřel až to -třeba ni ne kvůli němu- velkolepě ztroskotá a-nebo vyšumí do ztracena. Ale neberte si mé rady k srdci, však sami poznáte.

       • jan nowak napsal:

        Mats by se na zahrádku hodil. Do kompostu...

        • contumax napsal:

         Jan nowak

         Správně byrokrat jeden, ten patří do odpadu jako všichni byrokrati...!!!

       • weissbach napsal:

        "Hezké povídání, ale nejsou známá a garantovaná nějaká pravidla – platforma na základě které se to dělá-funguje."

        Garantovaná pravidla v tomto oboru jsou obvykle rýč, hrábě, motyka a práce.

        Platforma je zájem o soběstačnost a zahradničení.

        A odměnou je dobrý pocit, že nejsem budižkničemu a že si odnesu něco vypěstované vlastní rukou a nohou podle hesla "Kolik dáš, tolik dostaneš." To ostatně platí univerzálně pro jakoukoli činnost.

        Za sebe můžu akorát napsat, že bych se rád přidal, protože zkušenosti a pracovní elán mi nechybí. Nicméně mám vlastní pozemek, který mi zabírá v sezóne dosti času a dojíždět do Prahy okopávat záhon 300 km je nereálné. Ale bydlet ve městě v Praze a blízkém okolí a nemít vlastní zahradu, řičel bych nadšením. Zejména v tak dobré společnosti.

    • Marie napsal:

     Neni zac, Honzo.

     Ja jsem spise ocekavala dotazy na lokalitu tech pozemku, ale ze bude zajem diskutovat deleni urody, to tedy ne...je videt, ze clovek se uci az do smrti...

     Ja bych tam sla hned, ale jak vyresit ten nizky tlak a krece, to nevim ...kava na to sama nestaci....

     Jen tak mne napadlo, kdyz mluvim o te kave, se zeptat, jestli jste nekdy vyzkouseli prihnojovat vyluhovanym socem z kavy. Neni to hnojivo, ale povzbuzovadlo a funguje i na rostlinach. Ja to uspesne aplikuji. Nesmi se toho ale dat moc, jen spetky a ne ke korenum, spise do okolni hliny. A taky neni mozne to delat casto, to by tu rostlinu znicilo.

     Nejlip je odzkouset to na rostince, ktera uz vypada, ze odejde, vadne.

     • Petr napsal:

      Za mojich casy se to resilo slovne a uzavrelo podanim ruky. A u soukromniku to porad dodrzuji.

     • houbeer napsal:

      Marie-je urcite spousta veci jak podporit tlak a na křeče.pokud je zajem,vyhledam co můžu-na tlak je dobra studena koupel....gingo,křemík,magnesium na krece...znate J.Janca-co nam chybí,suoer kniha. Kafe je ph nevhodne,ma draslik,ja ho trochu davam do plodovo-kvetoveho vykvasu...

      • Marie napsal:

       Dekuji moc za rady... ja se toho kafe chci zbavit, ale nedari se mi, v horkych dnech se bez nej obejdu, ale pri chladnejsich ne. Navic kafe zahani hlad....takze taky dulezity moment v me situaci...

 10. Vlastenec napsal:

  díky - dobrý nápad
  ..jak je vidět je nás tu dost podobného ražení !
  ..to bychom mohli využít i k založení nějakého klubu!?!

  ..jinak se vám určitě ozvu a uvidíme!

  Dnes bude dobré sdružovat se v podobných zájmovách skupinách
  .. i jako příprava na společnou obranu proti vetřelcům!

  hezký den preji vsem!

 11. Vladislav napsal:

  Toto je samozřejmě vynikající nápad.
  Je to totiž pouto k půdě, k pěstování na ní zemědělských plodin nebo lesů, co vytváří to, čím my Slovano-Árijci doopravdy ve své podstatě jsme.

  Židáček shání byt, náš člověk dům.
  Židáček kupuje a prodává, náš člověk pěstuje, vyrábí a vymýšlí.
  Přesně tady leží ona klíčová dělicé linie...

  Přes vlastní půdu, kterou k nám prochází energie Slunce, vody a větru a která přijímá naše prosby, vyslovené i nevyslovené, totiž nejlépe navazujeme kontakt se svou prastarou podstatou.

  Putin nepřekvapil:

  http://czechfreepress.cz/rusko/putinova-nadilka-chcete-vlastni-pudu-zdarma-mate-ji-mit.html

  A my? Podle toho, jak tíhneme k půdě, rostlinám, přírodě, poznáme, kdo doopravdy jsme.

  Velmi jednoduché a velmi přesné.

 12. proud napsal:

  Zajimava diskuse:-)....... Bejt to u me,pocitam od urody k urode stylem: kazdej dela co muze,deli se rovnym dilem.Nemam co resit jestli nekdo vic nebo min odmakal,paklize se snazil jak to slo.Ve chvili kdy po sobe lidi pujdou pres tyhle veci......je dobojovano!Holt nekdy dela vic ten,jindy onen........Je to o tom ze se urci co je potreba kdy udelat a je potreba aby to bylo.

 13. majk napsal:

  Otázka zní potřebuje náš život města? :))

  • houbeer napsal:

   Jako středisko určitě,trh,výměna,služby,...jenze by melo byt dle mého pro lidi a me pro krásu,osklivost,mamon,byrokracii,atd.ale iluminati-elita nechce zelena města s zdravym ovzdusim,...

   • Robo napsal:

    Preto je nutná prestavba (nemýliť "prestavbou"/perestrojkou).

    JEDINÝ spôsob je návrat ...kam...k Rassénii (ku Slavianstvu).

    K tomu je zas JEDINÝ spôsob. A to ten, že spoznáme, čo to to Slavianstvo vôbec je.

    Je to relatívne jednoduché - vymeniť hisTóriu za DEJINY.

    • eM napsal:

     Ale to je jen začátek, a vůbec ne to hlavní. Jistě, národ který nezná své dějiny nemá budoucnost. Ale taky je třeba tvořit, a nejde začít dva tisíce let zpátky, začínat se musí tam kde stojíš.
     Z minulosti vzít to nejlepší, k tomu přidat to nejlepší ze současnosti, a na těchto základech tvořit a strojit novou současnost. Začít v minulosti, návratem ke kořenům, to je popření historického procesu který nás dovedl tam, kde jsme.
     I když chápu co myslíš, ale je třeba k tomu vyzývat opatrně, abychom za chvíli nezjistili že jsme zahodili spoustu užitečných novinek.

     • Robo napsal:

      eM..dnes naozaj len ťažko nájdeš niečo, čo už v dejinách nebolo.

      A myslím, že si nie celkom rizumieme (v tomto).Som celou svojou bytosťou presvedčený, že znalosť našich dejín je úplne ZÁSADNÁ.
      Viac, než čokoľvek ine.
      V nej sú aj VŠETKY kľúče..

      Z posledných tisíc rokov si tiež musíme niečo vziať, samozrejme. Inak by boli - za prvé zbytočné a za druhé by sme si ich veľmi pravdepodobne časom zopakovali..

  • jan nowak napsal:

   Majk, přečti si Hájka z Libočan a pochopíš co/na co/ je město !:/

  • Vladislav napsal:

   To je dobra otazka. Nepotřebuje.
   Města, polis, jsou zidokrestansky fenomén. Plus muslimský.
   Ne, ze by je naši předkové neměli. Ze by v nich nežili.
   Ale teprve s nástupem pouštní "viry" se města stala tim, čím dnes. Rakovinou zeme, špínou, smradem znečišťujícim okolí.
   Jen si vzpomeňme na úzké smrduté středověké uličky, kterými sotva projel povoz. Kam se vylevaly splasky, kde se vykonávala tělesná potřeba.
   Zide přicházeli do měst. Dnes přicházející muslimové pohrdaji venkovem take, chtějí jen města, čím větší, tim lepší.
   Proč? Protože tam se snaze prizivi, a o nic jiného nez prizivu jim nejde.
   My jsme venkovský lid pracující na své pude. My žijeme ze své prace, ne z prace druhých, ne z pseudoprace, k niž "příležitosti" vznikají především v parazitickem a pokrivenem prostředí velkých měst. Prace, která muze byt sice zbytečnými lidmi dobre placená, nicméně je zbytečná, uměla a často dokonce škodlivá.

   • Paul Durham napsal:

    "My jsme venkovský lid pracující na své pude." - mám takový pocit, že tenhle styl existence je demontován velice vehementně nejméně posledních 150 let právě městskou lůzou vedenou a ponoukanou jak jinak obřezanci.
    Takovým typickým příkladem je "Mats" - bez razítka a pravidel se nedokáže ani vysrat , zajímalo by mne kolik mu platí jeho wcmísa za to, že naplní její smysl existence, a zda-li pak mají dohodnutá pravidla a zásady defekace, nejlépe manuál , barevný, kroužkový blok a laminované listy.

    • Vladislav napsal:

     Ano. To oni potřebují. Abychom ztratili zdravý rozum a bez "pravidel" se báli i jít se vymočit - abychom tím někoho neurazili nebo to neudělali nesprávným způsobem.

     Je to vždycky stejné. Nejdříve je půda nevyužívaná člověkem. Pak se objeví člověk tvůrčí, bytost, která svým myšlením i jednáním napodobuje božské, s nímž je si stále nablízku. Člověk tvůrčí vymýtí část lesů, vzdělá půdu, vysází sady, založí stáda, dá vzniknout řemeslům a později umění, průmyslu a vědě. Přitom nezapomíná na svůj původ, uctívá nejen svou práci, ale i svůj původ a přírodní rámec, které mu to všechno umožnily.

     Vytváří. Buduje. Vymýšlí. Vynalézá. Mění svět na lepší místo, ale přitom respektuje i kouzlo nedotčeného. Je hrdý, silný, usilovný, ale přitom i čestný a pokorný.

     Pak takového člověka objeví PARAZIT. Uvědomí si jeho čistou, bezelstnou mysl. Uvědomí si, jak by se mohl mít dobře ze zdrojů, které člověk tvůrčí vybudoval.

     Parazit nestaví domy. Neobdělává půdu. nevynalézá nové věci. On přichází k hotovému. Je lstivý.

     Nejprve slyší, že člověk tvořivý nic nepotřebuje. Tak se vlísává. Nabízí své "služby". A časem objevuje ve společnosti trhliny, do kterých vsouvá své chtivé pracky, aby je rozšířil a mohl se do nich vmáčknout.

     Křesťanství uspělo díky mocichtivým vládcům, vyvrhelům hodnot svých předků. Parazit přišel a řekl: podívej, co bys mohl mít. Velkou, sjednocenou zemi - pod tvou vládou! Jen se nám musíš upsat - vlastní krví.
     Pak nastoupili přímo Židé, tvůrci a vynálezci křesťanství. Křesťanství totiž už dle jejich představ neplnilo tu roli, kterou mělo - v lidech bylo ještě příliš mnoho původních hodnot, a oni je promítali do křesťanství a činili ho tak lidštějším.
     Resistence lidí je opravdu obrovská. Ryzí Slovan, jakkoliv je velice pohostinný, nikdy nepřijme vnucované mísení ras, pokud ho k tomu nedonutí násilím (jako to dělali při křtění) nebo ho nezabijí. Tomu se říká rodová síla, pro nepřátele netvárnost, kvůli které nás tolik nenáviděli a nenávidí.

     Z toho právě mají strach. Že se stáhneme zpátky na ten venkov, kde budeme sice skromně, ale soběstačně přežívat. Že se vylidní ta jimi vymyšlená obrovská města a oni nebudou mít hostitele, z jejichž potu a práce by mohli žít.

     Oni nás POTŘEBUJÍ. Parazit potřebuje stabilního, spolehlivého hostitele. Potřebuje co nejvíce hostitelů. Nová území, která by mohl vydrancovat. Ubývá-li krve k vysátí, přibývá nervozity parazita. A právě to se začíná dít.

     • Eschatolog napsal:

      Tento text shrnuje vse. Komplexne.

      • weissbach napsal:

       Souhlas. Je to brilantní shrnutí.

       • Marie napsal:

        Ano, to souhlasilo. Musim pouzit bohuzel cas minuly, protoze parazit uz nas nepotrebuje, tak zabavil vetsinu pudy ( Babis sam vlastni pres polovinu pudy v CR ) a prizval na nas likvidatory zvenci...

        Takze tady uz neni uniku k nicemu a nikam. Ted jde pouze o volbu, zda parazit nas zlikviduje a nebo my zlikvidujeme parazita. Ja vim, ze se vam to nelibi, kdyz to rikam, ale ja to myslim smrtelne vazne...takovy je plan, a privaly vetrelcu teprve prijdou... jako tsunami!

        • eM napsal:

         Skepse nikomu nepomůže, a divila by jste se co by to způsobilo za revoluci když by každý využil ten svůj kousek půdy na zahrádku namísto trávníku nebo betonové terasy.
         Kdysi jsem viděl projekt jedné rodiny, co se na cca 250m2 kompletně uživila, a ještě vydělávala penízky na daně a vše co nejde vypěstovat.

         Nepopírám že parazita je třeba nahradit, respektive jeho koncepci je třeba nahradit lepší, ale když parazita nemůžete chytit, jak ho chcete porazit?
         Jde mi o to říct, jak jsme se o tu půdu starali než ji pan Řepka koupil? většina lidí s ní dělala to samé, snažili se vyrazit z ní co nejvíc pro sebe, v keších, a rajtovala po ní s traktory a pěstovala to co je na prašule nejvýhodnější, chemka nechemka, randap nerandap, namísto morálně čistého využití.
         Každý druhý co měl pole přemýšlel jak z něj udělat pozemky na prodej pro realitky, když to tak vezmu kolem a kolem, tím že to koupil řepák alespoň zbrzdil to rozparcelování, a až ho vyženeme budou to pořád pole a ne fabriky a paneláky. Tím ho samosebou nehájím, ale každá mince má dvě strany, každý chleba dvě kůrky.

     • contumax napsal:

      Křesťanství nevymysleli židé ale křesťanství založil Ježíš Kristus...!!!

      • Petr napsal:

       A to byl Nor?

       • contumax napsal:

        Petr

        Zdá se, že jsi alkoholický norek a pleteš se ale to je u alkoholiků "normální"...!!!

        • Petr napsal:

         Ja se vas zeptal jako neznaly bible, jestli byl teda Jezis Nor ? A vy, misto jako spravny krestan, odpovedet mi, vynadate mi do opilcu.

       • contumax napsal:

        Petr

        Odpusť ale na blbou otázku blbou odpověď...!!!

        Ježíš Kristus byl dle rodiče, tedy po Marii jasný žid...!!

    • jan nowak napsal:

     A hajzlpapír má pověšenej zcela blbě !

  • contumax napsal:

   majk

   Ne nepotřebuje náš život města...!!!

   Města jsou past...

 14. majk napsal:

  jako je to věc úhlu pohledu, co je komunistického na pěstování zeleniny ve městě https://www.ted.com/talks/ron_finley_a_guerilla_gardener_in_south_central_la?language=cs

 15. Jáchym napsal:

  Hajzlové zasraní, mlsat bio se vám zachtělo, co? Mlsat, handlovat, zavařovat, sušit a daně bude platit kdo? Jak k tomu všemu přijde Žid? Copak už jste snad zapoměli jak trpěl!

 16. Wader napsal:

  nazdar lidi. nečetl jsem všechny vaše komentáře, ale něco vám řeknu, teda až na Jáchyma,vaše poslední zpráva je největší stupiditou, kterou jsem kdy četl i když má kousek pravdy srandu jste si udělal akorát ze sebe, z tohoto se totiž nestřílí...

  • contumax napsal:

   Walder

   Přesně tak to vidím, a spojit by jsme se měli urgentně...!!!

   Výzva je čím dříve tím lépe...!!!

 17. Wader napsal:

  Víte, vy všichni se furt honíte furt do kola,a přitom stejně nic nemáte ba naopak: máte akorát potravu která vás tráví jedy, to na čem se dá takto pracovat pohromadě, fungovalo dlouho před tím než sem přišel praotec Čech, a ani on se svou partou nefungoval jinak, to co bylo, bylo, my jsme už ale dál!!! zničili jsme si skoro všechnu pudu, zamořili všechno okolo!!!což pak jste tak zaslepený, že nevidíte, že jediný východisko je právě spojení naších vlastních sil dohromady??? Co udělal systém(matrix, bilderberg, nwo, říkejte tomu jak chcete!)? Co asi? Všechny nás totálně rozdělil, vytvořil drill, vymyslel historii, už 5000´let nás zotročují nesmysli, převlékli bibli, jestli ji nevytvořili, změnili historii,(je jedno kdo)zapomeňte na nesmysly!!!

 18. Wader napsal:

  Teď přichází doba, kdy je potřeba se spojovat v silné organizace, které jsou tvořeny lidmi, ne koncerny, vytvářet menší spojenectví,(po 50 lidech, pokud víc tak rozdělený na celky po 50 lidech)protože jestli to neuděláme ne že nás roztrhají, ne, ale totálně nás zotročí, že tato demokracie bude proti tomu procházka rajskou zahradou!!!

  • Marie napsal:

   A co jineho tady po celou dobu pisi? Male skupinky a odchytat bankere a vladu, parlament zmizi za kopecky behem 24 hodin... a nesmi k nam ani noha!

   Jestli se toto neudela, tak nas vetrelci vyvrazdi. Takovy je plan, ktery Brusel jenom prevzal a doladuje prikazy pres vlady, ktere nejsou nase, ale sionisticke, a ty si z nas delaji vylozenou prdel. Tak to je! Si precti dopis presidentovi, co jsem opakovane posilala a jaka reakce... hehe..

   A ten zmrd podepise novy zakon, platny od 1.7.,, kterym bude pokutovan kazdy, kdo urazi policii nebo urednika! Urednici, co nam serou na hlavy, vas ted budou moct pokutovat desetitisicemi! No super, ze?

   Nic vic nez pochytat je nam nezbyva, jinak nas roztrhaji, zotroceni uz jsme a jak muzes vubec vyslovit slovo demokracie, to nechapu!

   Dale nechapu, proc si myslis, ze nas chteji totalne zotrocit, kdyz uz nas na nic nepotrebuji? Otroky si pak vyberou z tech, co si je pozvali nas povrazdit. Z barevnych, protoze ti jsou jako otroci osvedceni, zatimco bili nikoliv...

   Lidi maji problem, ze v nasi vlade a i presidentovi, porad jeste vidi lidi, ale oni jsou to dementi, a jako s takovymi s nimi je potreba nalozit. Doufam, ze mi rozumis...

   Cas pracuje tvrde proti nam!

 19. Wader napsal:

  přestěhuji sem kdekoho , odpálí bomby, a pak "rádoby z duvodu terorismu" udělají čipování, více kamerových systému a zákony, ale bude toho mnohém více protože zmizí střední vrstva, budou jenom boháči a jenom chudáci, HÁDEJTE NA JAKÝ STRANĚ BUDEME MY.

  • Marie napsal:

   Mrtvi....

   • contumax napsal:

    Wader

    Byrokrati, policajti...???

    Myslím si, že dobrá půlka policajtu se dá na banditismus...

    Ono jim nic jiného už nezbývá než se přidat, až bude hlad a nic nebude k dostání budou žebronit o kousek chleba...

 20. Wader napsal:

  Jediný co si myslím, je, že Evropa už je v pr... Tady jde o to udělat stát ve státě, ve státě, který už není ČR. Vidím, že těch lidi kteří to vidí je mnoho, ale bohužel nejsou schopný se spojit na pra-buněčným základu. Lidi jsou vychovávány být samotářema, egoistama, sobcema a především ovcemi, LIDI není potřeba bojovat za pravdu a přitom chodit do Supermarketu si kupovat jídlo, ošacení, benzín, platit nájem a t.d! Je potřeba začít budovat kmeny!!!který nebudou podporovat supermarkety, nebudou platit daně státu který už není ČESKÝ a ani jednomu z čechu nepatří. a t.d.. je potřeba se postarát o sebe SAMOSTATNOST, SOBĚSTAČNOST A T.D., teprve potom ukážem ovečkám(nám) jak na to a vybudujem si respekt, zázemí a silnou defenzivu, která se proměni v těžkou a nebojácnou ofenzivu, jedině tak je porazíme, nemůžeme prostě jít na pochod proti MONSANTU a večer jít na nákup do supermárketu. nemůžeme bojovat proti 8hlavám hydry, když 9 podporujem

 21. Wader napsal:

  Vojáci, policajti, úřednici a politici jsou také jenom lidi. A budou stát za námi když jim dáme vše co chtějí a věřte nebo ne, až to rozjedem, nikdo nás už nezastaví. a jestli na nás pošlou jednotky k-for, bude to ve všech mediich na celé planetě Zemi, že OSN poslali na farmáře, truhláře, klempíře a jiné řemeslníky a zemědělce nájemný vrahy. Ale jestli se to tak stane, jakej rozdíl je mezi tím žít v otroctví a nebo umřít jako svobodný lidi, a ja myslím, že se bránit také budem! JINAK TO NEJDE.

  • contumax napsal:

   Wader

   Wader díky za příspěvky, to hodně potřebujeme, povzbudit a, probudit a vybudit...!!!

   Musíme se spojit, cítím to jako potřebu před ohrožením života všech lidí...!!!

 22. majk napsal:

  Jo taky mě sere že stát neuznává pojem ,,technologická nezaměstnanost,,. A přitom je to jev starý a popsaný před 180ti lety J.A. Etzlerem... lezu na strom hu hu hu

 23. Robo napsal:

  eM, len v skratke - naša kultúra bola (SKORO) zničená hlavne z objektívnych príčin odlišných od predpokladu, že sme niečo nezvládli.
  Dokonca sme tento "stredovek" predvídali/očakávali a pripravili s naň.

  Ak chceš nazrieť do malej ochutnávky toho, kým sme boli, na ulozto si stiahni (je inak vypredaná) knihu "Potvrdenie knihy svetla.

 24. admin napsal:

  Tak výsledky zatím nic moc, dáme s kolegou dohromady nějaké info, abyste věděli, jak to konkrétně dopadlo.
  Večer tenhle článek stáhnu z první stránky a napíšeme to za pár dní do nového článku.

  • WIKINGER Petr napsal:

   OSV SI MYSLI,ŽE JE DOBRÝM NÁPADEM DÁT NA PRVNÍ MÍSTO ČLÁNEK
   A ČEKAT JAK DOPADNE DISKUSE.JE TU ALE PROBLÉM

   Pokud tam ovšem vhodný článek zůstane a nezajde za obzor,může to pomoci.ALE-pokud jsou přispěvky neškodné,neděje se sabotáž..Pokud však se objeví návrhy týkajíci se NOVÉ politiky a mohou způsobit i připadné otřesy stromu S OVOCEM- ŠMEJDI Z HRUŠKY DOLŮ začnou potíže A JEN TAK POZNÁME,ŽE JSME NA DOBRÉ STOPĚ.Tak se stalo,že na váš web se z jiných národních webů,které na vás U SEBE dali odkazy, nejde dostat.OBJEVÍ SE MÍSTO VÁS PLESK DATA.Psaní přispěvků se zpomaluje až se zastavi v půli slova.S webu Seznam je to totéž.Lze tedy tady psát nyní jen s oklikami.
   OSV tvoři a má dostatek přispěvků typu Šmejdi z hrušky dolů a jejich vývin pokračuje ,což tady bylo i deklarovano.
   Mnoho čtenářů je zklano sjezdem komunistů a jejich nic neděláním prý se tím otvírá prostor pro nové subjekty.Strana rentierského typu- komuna si hledá svůj konec.Pokles členstva o 10 000 ukazuje,že i když mnozi do nich vkládají naději, jejich síla klesá a proto ŽÁDNÁ ZÁSADNÍ ZMĚNA NEMŮŽE BÝT,ledaže by ten SKÁLA začal namísto těch lenochodů a diversantů z jejich vedení,kteři poroučejí přeceedovi zablokovat DIALOG s jejich voliči na jejich webu,aby tam nebyla diskuze jako tady na nwoo, něco vymýšlet-jako místopředsedovi pro už tak zuboženou ideologii,která snad nemá ani moderni Program.OSV bude trvat na svém nyní vyvíjeném konceptu,kde jsou už k dispozici první vlastní organizační struktury navrhované pro občany voliče našimi týmy oktivistů na př OKEI Klubem Elitních Intelektuálů.Je samozřejmé,že mezi nimi jsou vědci a ti odmítají jakékoli revoluce a žádné myšlenky budeme demonstrovat,aby se nám Šmejdi smáli jak jsme bezmocní...Míchají si totiř své zkumavky s cílem vrátit moc ukradenou voličům zpět.
   POKUD OVŠEM SAMI VOLIČI NEBUDOU CHTÍT A NYNÍ UŽ JE I JASNÝ POSTUP,KTERÝ TADY ZAČINÁME NAVRHOVAT ODMÍTNOU A samy národní weby budou namísto,aby bud navrhly jak se máme účinně zorganizovat, pořádat přednášky,demonstranti v počtu pět a půl mají být dokola svoláváni pod ocas koně na VÁCLAVÁKU, tak vám tu na fleku garantuji,že brzy octne ta mlčici většina v průserech,které v té své bezmoci voliči budou chtít dávat dále k řešení těm,kteři je způsobili.

 25. Wader napsal:

  ahoj všem, tady zase Wader. s rozdělováním je to přesně tak jak jste někteří psali, ja už těm zahradám věnoval tolik času, že kdybych měl počítat hodiny vydělal bych si pul milionu, a kolega taky. Vy všichi moc dobře víte, že se to pak nedá zpočítat, bohužel, ale jak říkám dobré hodnocení je podle hodin odpracované práce, nevím, ale proč to chcete vědět tady a radši mi rovnou nezavoláte a nezeptáte se, a tak budíž, příjdeš, neumíš nic, naučím tě něco, naučíš se něco, píšu hodiny, a pak za hodiny dostaneš zeleninu, podle skoro velkoobchodní ceně. Děkuji všem co se ozvali a souhlasili a už pomahaji...

 26. Wader napsal:

  p.s a je škoda, když se to řeší tady a ne na zahrádce, to se pak nic nedozvím, protože na to nemám čas, jelikož furt jedu, furt pěstuji, a mam do toho práci a dítě a moře starosti samozřejmě, jak jinak bych mohl dosáhnout takových výsledku, kdybych se VÁLEL NA PECI A KOUKAL DO MONOTORU A PSAL VÁM TYHLE NESMYSLY!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!