DARPA obdržela finance k další fázi vyzbrojování vesmíru

darpa-space-plane-xs1Je docela jasné, že na zemi probíhá závod s vojenskými zbraněmi, nicméně, militarizace/vyzbrojování vnějšího vesmíru zůstává nezodpovězena. Na povrch to vypadá, že východ a západ jsou v konfliktu o to, jak postupovat s vesmírnými zbraněmi. The Moscow Times poznamenala, že Rusko, Čína a Sýrie zůstávají v tvrdé opozici, zatímco především US a Izrael žádali OSN, aby nevydávali zákaz vyzbrojování vesmíru.

S přihlédnutím na současnou síť sledovacích satelitů, to ovšem vypadá, že jsme již na půli cesty tam. Debata se momentálně točí okolo protichůdných definicí toho, co znamená militarizace versus vyzbrojování. Může to být definováno následovně:

Militarizace okolního vesmíru: Vesmír byl militarizován od dob vypuštění nejstarších komunikačních satelitů. Dnes všechny armády světa spoléhají na satelity ohledně příkazů a ovládání, komunikace, monitoringu, včasného varování a navigaci s Globálním Systémem Pozic. Tudíž, „mírová použití“ okolního vesmíru zahrnují vojenská použití, a to i ty, která nejsou zcela úplně mírová—jako například použití satelitů k navigaci bombových útoků nebo k orchestraci schopnosti „pohotového globálního úderu“, což je „schopností mít pod kontrolou jakoukoliv situaci nebo porazit jakéhokoliv nepřítele v dosahu militantních operací.“

Vyzbrojování okolního vesmíru: Vyzbrojováním vesmíru se obecně rozumí umístění vesmírných objektů s destruktivní schopností. Mnoho expertů tvrdí, že pozemní systémy vytvořené nebo používané k útoku na vesmírné systémy také obsahují vesmírné zbraně, ale nejsou přitom částí „vyzbrojování okolního vesmíru“, jelikož nejsou umístěny na orbitu. Někteří také tvrdí, že zbraně, které putují vesmírem za účelem dosažení svých cílů, také přispívají k vyzbrojování vesmíru. Mnoho elementů US balistických systémů „raketové obrany“ aktuálně vyvíjených nebo plánovaných mohou také představovat vesmírné zbraně, jelikož mnoho z nich mají charakteristiku „dvojího použití“, což jim umožňuje zničit vesmírné objekty, stejně jako balistické střely.

Zdroj.

Takže se zdá, že jsme skutečně svědky více otevřené diskuze zavádění nových systémů, které by mohly podpořit boj o totální dominanci vesmíru národní armádou. S ohledem na to, některá z nových prohlášení ze strany US indikují, že bychom měli jít plnou parou vpřed, abychom byli připraveni, jakmile alespoň toto odsouhlasení přijde s další generací nasazení vesmírných zbraní – jestli již formou dohody nebo jako odpověď na „hrozbu národní bezpečnosti.“

DARPA pomalu odhaluje vývoje svého bezposádkového experimentálního programu vesmírných letadel s názvem XS-1, který je k dispozici na videu níže. DARPA právě oznámila, že obdržela peníze od Obamovy administrativy k zahájení další fáze své mise k vývoji něčeho, co je v podstatě nízkonákladový systém spouštěný satelitem. Jedním ze zmíněných cílů je decentralizovat způsob, kterým teď satelity fungují, zajištěním mechanismu denního nasazení, který zajistí flexibilitu, zatímco sníží schopnost nepřátel zaměřovat komunikace.

Po zhlédnutí tohoto videa není třeba mnoho představivosti, aby bylo vidět, že nejenom satelity mohou být spuštěny z takového zařízení. V tomto duchu, financování Fáze 1 zahrnovalo studie, zadané předními dodavateli obranných systémů, Boeing a Northrop Grumman. To je ten důvod, proč je naším zájmem zhodnotit, co je míněno, když více laický popis programu obsahuje nejasný jazyk, jako např. „další aplikace“ a „superrychlá přeprava z bodu do bodu po celém světě“, stejně jako „komerční aplikace.“ Přímo na stránkách DARPA nacházíme lepší indikátor šíře plánování.

V době snižování rozpočtů a stupňování se zahraničních hrozeb US vzduchu a vesmírných těles, rutinní, dostupný a rychle reagující přístup do vesmíru je základem pro umožnění nových válečných vesmírných schopností a rychlého přestavění vesmírných systémů v době krize.

….

Program XS-1 si klade za cíl vývin a přechod klíčových technologií, systémů a provozních procesů k vojenským a obchodním sektorům podporujícím jak příští generaci zahájení, tak letadla globálního dosahu. Mise provedené těmito letadly by mohly zahrnovat zahájení schopného reakce, hypersonický letový test a dalekodistanční špionáž, sledování a průzkumy. (ISR).

(Zdroj)

Nyní bychom si měli uvědomit, že kdykoliv se různé agentury vlády US spojí, aby šířili mezi lidmi propagandu o určité misi. Je to varovným signálem pro to, co již dávno může existovat, ale stále vyžaduje správnou marketingovou strategii k dovedení do konce.

Jake Anderson, člen Anti-Media, nedávno detailně popsal kampaň NASA znovu intenzivně zainteresovat veřejnost do  průzkumu vesmíru skrze své „Vize Budoucnosti“, stejně jako významné Hollywoodský filmové projekty, jako například The Martian. Anderson cituje sérii plakátů, které jistě mají náležitý propagandistický nádech.

Zcela jistě  nelze popřít, že ačkoliv tyto plakáty mají altruistický cíl přimět novou generaci k zájmu o vesmírné cestování, také připravují půdu pro NASA návrhy rozpočtů a nový věk vesmírno-industriálního komplexu. Mnoho lidí falešně věří, že tato agentura byla na nucené dovolené od dob přistání na Měsíci. Ve skutečnosti byla v posledních letech aktivní, s bezpilotními misemi na Jupiter, Pluto a Mars.

….

Vypuštění seriálu „Visions of the Future“ a The Martianse zrovna krylo s požadavkem NASA 19 miliard dolarů k zaplacení posádkové mise na Mars. Tento požadavek přichází v době, kdy NASA nadměrně spolupracuje s privátními společnostmi, aby posílila vesmírný aparát Spojených Států. Dříve tohoto roku agentura uzavřela masivní smlouvy se třemi společnostmi – SpaceX, Orbital ATK, a Sierra Nevada Corporation – to uzavře šest zásobovacích misí pro Mezinárodní Vesmírnou Stanici (ISS) do roku 2024.

Anderson chce zdůraznit, že některé ze společností výše zmíněných mají daleko méně co dělat s legitimním vesmírným výzkumem a naopak mnoho co do činění s Vojensko-industriálním Komplexem.

Orbital ATK je americký výrobce pro vzdušný a vesmírný prostor a obranná industriální společnost, produkující taktické střely, defensivní elektroniku a munici středního a vysokého kalibru.

Sierra Nevada Corporation je poskytovatelem elektronických systémů a systémový integrátor, specializující se na mikrosatelity, telemedicínu, a komerční oběžné transportní systémy. Kromě kontraktu s NASA, Armáda Spojených Států s nimi uzavřela kontrakt za účelem výroby Mobile Tower Systems (MOTS) a pomoci financovat Gordon Stare, dálkově ovládaný vzdušně orientovaný Wide-Area Persistent Surveiillance systém (WAPS). Od roku 2006 armáda Spojených Států obdařila onu společnost 65 kontrakty, což se rovná téměř 3 triliony dolarů.

Zdali jsou skutečně vesmírně orientované systémy pokročilejší, než je nám odhaleno, je vždy dobré dávat pozor na to, co je předkládáno veřejnosti, stejně jako to, jakým způsobem je jí to předkládáno. Když vezmeme v potaz tuto skutečnost ještě s vyvíjejícími se geopolitickými událostmi, tak můžeme snadněji syntetizovat správný směr, kterým se posouváme.

17. dubna, 2016

Autor: Nicholas West

Zdroj: http://www.activistpost.com/2016/04/darpa-funding-weaponization-of-space.html
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!