Bez výčitek: Kevin Annett a kanadská genocida – 1/5

unrepetant
Bez výčitek: Kevin Annett a kanadská genocida je 106 minutový dokument, který sleduje cílenou genocidu původních obyvatel Kanady od začátku kolonizace. První použití biologických zbraní (nemocemi nakažené oblečení a deky), církevní internátní školy (úmrtnost dětí 50%) až po krádež pozemků původních obyvatel, které jsou bohaté na přírodní zdroje. Solidní historické informace, svědectví z první ruky od přeživších z internátních škol a vlastní příběh Kevina Annetta, tvoří silný a vzdělávací dokumentární film.

Když Kevin Annett v roce 1992 přijal funkci kněze v kostele St. Andrews (sv. Ondřeje) United Church v Port Alberni, BC, byl tak trochu naivní. Poté, co odsloužil svou první bohoslužbu se zeptal kolegy, proč v kostel není nikdo z původních obyvatel Kanady. 1/3 populace města totiž tvoří původní domorodí obyvatelé. Žádné tolerantní, multikulturní a otevřené soužití se nekonalo, ve městě fungoval rasismus, apartheid a segregace. Kevin Annett dostal neuspokojivou odpověď, proto se vydal na cestu za poznáním, při které se spálil. Zničila jeho živobytí, kariéru, manželství a jeho pověst, byl i fyzicky napaden. Nakonec vyprodukoval film, který je velmi důležitý, jak se vypořádat s kanadskou historií.

Základem pro film Bez výčitek, byla kniha Kevina Annetta Skrytá historie: Kanadský holokaust, kterou vydal vlastním nákladem. Celý projekt Bez výčitek byl financován z vlastích prostředků, s velkým úsilím a malým rozpočtem, což je vidět na kvalitě filmu. Na rozdíl od jiných politických dokumentů, film Bez výčitek není vtipný nebo roztomilý. Není v něm žádná ironická hudba, chytré hlášky nebo technické efekty. Je přímočarý, ostrý a znepokojující, když hovoří o lidech, kteří přežili více než čtyři sta let etnických čistek a muže, který je ochoten obětovat vše, aby pomohl vyprávět jejich příběh.

Pro mnoho nepůvodních Kanaďanů, může být obtížné vyrovnat se s informacemi, které byly tak dlouho potlačované a popírané. Bití, elektrické šoky, nucené sterilizace, lékařské experimenty, hladovění, mučení, znásilnění, úmrtí a zmizení více než 50.000 dětí původních obyvatel v církevních internátních školách. Film Kevina Annnetta odhaluje hloubku násilí na původních obyvatelích.

,,Bez výčitek je mnoho věcí, ale pro mě je to zrcadlo, které mi pomohlo podívat se do naší vlastního euro-kanadské kultury a lidí," konstatuje. Pro Kevina Annetta náš odpor vůči původním obyvatelům, představuje hlubokou a neustálou neúctu k samotnému životu.

Dokument obdržel ocenění za režii na Best Director Award at the 2006 New York Independent Film and Video Festival a vyhrál cenu za nejlepší dokumentární film v roce 2006 na Los Angeles Independent Film Festival.

Produkce: Kevin Annett, Louie Lawless a Lori O'Rorke 2006

"Jejich důvod pro zabíjení a ničení takového nekonečného počtu duší je to, že nejvyšším cílem křesťanů je získávání zlata, vyšvihnout se během krátké doby mezi zbohatlíky a nashromáždit velký majetek naprosto nepřiměřený jejich zásluhám. Je třeba mít na paměti jejich nenasytnou chamtivost a ctižádost, která je největší na celém světě a je základem jejich brutálních zločinů."Biskup Bartolomé de Las Casas v Zápiscích o devastaci indiánů, 1542

Rádio: http://www.blogtalkradio.com/wethejury/2009/08/08/voices-of-the-canadian-holocaust

Literatura:

http://canadiangenocide.nativeweb.org/genocide.pdf

http://hiddennolonger.com/wp-content/uploads/2011/04/No-Longer-Hidden-1-searchable.pdf

 

Odkazy v angličtině:

http://kevinannett.com/

http://hiddennolonger.com/

 

Odkazy v češtině:

http://www.nwoo.org/2016/04/09/itccs-zlociny-proti-lidskosti-a-genocida-v-kanade-cast-1/

http://www.nwoo.org/2016/04/14/itccs-zlociny-proti-lidskosti-a-genocida-v-kanade-cast-2/

http://www.nwoo.org/2015/09/04/tribunal-itccs-proti-ritualnim-vrazdam-deti-elitami/

 
2 Komentářů k Bez výčitek: Kevin Annett a kanadská genocida – 1/5

 1. Definitiva napsal:

  Genocídou rôznych národov vo svete sa to len tak hemží, až po genocídu tzv. židovského národa.

  Len o tisícročnej genocíde Slovano Árijcov, o genocíde bieleho človeka, sa sa mlčí. Poslednými aktom genocídy bolo násilné zavedenie kresťanstva u Slovenov a v Rusku, VOSR a socializmus u Slovanov, dve svetové vojny a najnovšie je v realizácii genocída bieleho Európana extrémistickým islamom. Toto všetko stihli anglosaso židia, sociálni paraziti, Západná civilizácia, vedení ideológiou sociálneho parazitizmu a biblického projektu proti Slovanom.

  Napriek všetkému Slovan je tu, je silnejší a zdá sa, že kruté dejiny mu nadelili viac rozumu aj pri posudzovaní otrokárskeho režimu zo strany USA a EÚ. Vývoj sa nedá zastaviť ani falšovaním a vymazaním z pamäti Slovanských dejín, ani likvidáciou dejepisu Slovanov na školách.

  Ak sa začne verejne hovoriť o genocíde Slovanov, tak USA a EÚ vymyslia zákon o zákaze komunikácie o tejto veci pod hrozbou tvrdej basy.

  PS: Slovania veria v kresťanstvo, ktoré predstavuje otrokárske okovy slobodnej duše človeka. Slovanské védy, múdrosť našich predkov je nám zatajovaná.
  V Rusku oslavujú sv.Juraja, ktorý oštepom prebodáva ohnivého draka, pričom ohnivý drak je prapôvodným božstvom starovekých Slovanov, Aziatov aj Indiánov. Kresťanský Juraj zabíja Slovanské božstvo. Až do takýchto paradoxov a zhovaďovania duše Slovanov doviedla Západná civilizácia svoju ideológiu svetovlády elít nad davom, tlupou, stádom, inak aj ľudstvom zvaným.

 2. Uprchlik napsal:

  Jo o tom se v dejepise neuci a popirani zlocinu Britanie, Francie, Spanelska a dalsich za dob kolonizace, to trestne neni. V cem je tedy rozdil oproci zlocinum za Hitlera. Nacisticke nemecko se inspirovalo z osidlovani Ameriky a Indianskych rezervaci. Jak kolonialni zeme tak Rusko na Sibiri se nechovalo jinak. Krestanska zapadni spolecnost je jen chamtiva a nenazrana. Napodobne Australie, Afrika, Asie. Zajimaavy je jak kolonialiste kvici, kdyz jdou migranti do Evropy (za lepsim zivotem, nebot Evropa je bohata z toho co si nakradla z velke casti). Takze drzet huby a koupit pro uprchliky bezpecnejsi lode z dotaci EU. A kvoty podle toho, kolik mel kdo kolonii.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!