Syrské válčiště 13.5.2016 – video a jeho přepis

Do Khan Tuman dorazily posily al-Nusra (více než 100 mužů), zatímco se šíří fámy, že loajalisté v nadcházejících dnech zahájí operaci k osvobození tohoto města. Zatím v této oblasti dochází k dělostřeleckým soubojům a přestřelkám. Podle ruského ministerstva obrany militanti Al-Nusra vyslali k syrskému městu Aleppo chemické zbraně. Několik náklaďáků vezoucích munici vlastní výroby s náplní jedovatých látek na bázi chlóru dorazilo z provincie Idlib na severní okraj města Aleppo.

12. května jednotky Jaysh al-Islam a Ahrar as Sham zabraly Jarjisah a Al-Zara v severní části provincie Homs v Sýrii. V Alawitské vesnici Al-Zara unesli mnoho dětí a žen, zničili domy a vyloupili majetek místních.

V provincii Al-Hasaka domobrana Syrských demokratických sil (SDF) si od ISIS sebrala zpět vesnici Qashqash. Střety byly pozorovány i v Ziyana, jelikož kurdské jednotky postupují jižním směrem.

Turecký president Recep Tayyip Erdogan 12. května oznámil, že turecké ozbrojené síly se připravují od teroristů „vyčistit“ území na syrské straně hranice. Podle mediálních zpráv budou oficiálním důvodem tohoto činu „potíže v Kilis.“ Erdogan obvinil spojence, že mu nejsou nápomocni a uvedl, že Ankara je připravena jednat sama.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-may-13-2016/
6 Komentářů k Syrské válčiště 13.5.2016 – video a jeho přepis

 1. Ikema Monika napsal:

  Rusko zřídilo základnu u Palmyry ! Na základně je nainstalován protiletecky systém Pantsyr S 1 . Obrněné vozidla BTR 82 A --BTR -80 což naznačuje že na základně jsou rozmístěni Ruské bojové jednotky ! Copak k tomu poví buzna Sobotka ??? Securitymagazin --

 2. pavelka70 napsal:

  "Erdogan obvinil spojence" - je jasné, že NATO spojenci chtějí být ve zdání nevměšování. Proto Recep hlasitě kydá a kydá, ve skutečnosti mu ale pomáhat budou! Inu, médialní zbraně.

 3. Jaris napsal:

  Cetla jsem, ze Davutoglu konci a s nim pry pada i bezvizovy styk s Evropou.

 4. Ikema Monika napsal:

  Jaris : četla jsi správně již skončil a teď ho chce Erdogán obvinit za pomáhání teroristům ! Špatná zpráva je :Isis zaůtočil v Sýrii na leteckou základnu hoří Ruské vrtulníky a 20 vozů s munici !! Securitymagazin ---

  • Jaris napsal:

   To je smutne, Moniko. Domnivam se a uz jsem to psala, ze Putin odvolal vetsinu vojska prilis brzo.. Jsou jiste veci se kterymi s Putinem nesouhlasim. No, snad vi, co dela.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!