Británie by Brexitem ‚mohla Evropu opět osvobodit‘ od ‚totalitního monstra‘, říká favorit holandských voleb

geertwildersBritánie by hlasováním za opuštění Evropské unie příští měsíc mohla spustit vlnu podobných hnutí za svobodu po celé Evropě a v podstatě tak tento kontinent „osvobodit“, když pro mnohé není kontrola z Bruselu nic nepodobného vládě z Moskvy, řekl tento holandský vůdce Svobodných Geert Wilders.

Když euroskeptický a proti islamizaci zaměřený kampanista pan Wilders mluvil s britským SundayTelegraph, tak řekl, že Británie by mohla hlasováním za odchod z Evropské unie dát následováníhodný příklad, a pokud by to učinila, tak by „Evropu osvobodila“ už podruhé za století, což byla jasná narážka na klíčovou roli Británie v odporu vůči německému expanzionismus během Druhé světové války. Pak Wilders řekl: „Británie by stejně jako ve 40. letech mohla pomoci osvobodit Evropu od dalšího totalitního monstra, tentokrát zvaného ‚Brusel‘. Opět bychom mohli být zachráněni Brity… Když lidé uvidí, že nějaká země může odejít a světlo nezhasne, není žádná válka a země nezbankrotuje, ale spíše bude vzkvétat. Když Britové ukáží, jak se tato teorie stane realitou, tak to bude mít ohromný účinek.“

Několik zemí je považováno za pravděpodobné kandidáty na podobné referendum jako Británie, pokud uspěje ve své snaze vymanit se z Unie. Mezi možnosti se počítá Rakousko s Polskem a pan Wilders na tento seznam přidal Holandsko. Mluvil o tom, že v reakci na autoritářskou nedemokratickou Evropskou unii do Evropy přichází ‚Patriotické jaro‘ a pan Wilders řekl, že teď už je „džin“ populistické, o svobodu usilující politiky „venku z lahve“:

Pan Wilders vede holandskou Stranu za svobodu a často používá k popisu obnoveného zájmu o sebeurčení, svobodu a národní identitu na Západě metafor jako jaro a rozkvět. Jeho strana neustále v Holandsku vede v průzkumech, ale ty ostatní strany v parlamentu, jak mainstreamové, tak alternativní se ho straní jako párii a zapřísahaly se, že ho nepustí k vládě, i když bude po příštích volbách utvářet největší stranu.

Když jednou letos psal exkluzivně pro Braitbat, tak vítal ‚Patriotické jaro‘ a prováděl srovnání s Komunistickou Evropou 80. let, kdy „Polsko zápasilo, aby bylo zase Polskem.“ Pan Wilders psal, že dnes vidí, že se dějí ty samé věci v Evropě i ve Spojených státech. O narůstající odtrženosti centralizovaných politických úřadů v Bruselu včera pan Wilders řekl, že nejcitlivější na ten totalitarismus jsou Východoevropské státy, protože ty se samy osvobodily teprve před nedávnem. Uvedl:

„Východoevropané už zažili, jaké to je pod totalitou, ti věděli, co znamená nadvláda Moskvy. Nikdo to nezná lépe než Poláci, Češi, Slováci a Maďaři.“

„Takže ti, jakmile spatří další totalitní monstrum, tak hned vědí, o co jde, tentokrát je sice v trochu jiném převleku: teď si říká Brusel místo Moskva – ale pořád si chce vzít jejich národní suverenitu a identitu a změnit jejich země. A ti lidé říkají: ‚Co je moc, to je moc.‘“

Brexit není jedinou nadcházející politickou událostí, na kterou pan Wilders s napětím upírá oči. Včera rakouští občané volili nového presidenta v těsném souboji mezi levicovým Zeleným kandidátem a pravicovým kandidátem z populistické strany Svobodných Norbertem Hoferem.

Poslední sčítání z této noci ukázala, že se dost rovnají, oba 50 procent s tím, že se dnes musí sečíst poštovní hlasy. Pan Wilders k tomuto klání řekl:

„Stejně jako Brexit i vítězství strany Svobody by bylo pro lidi po celé Evropě ohromnou pobídkou, aby spatřili, že my nejsme v politice okrajovými stranami, že nejsme v jednotlivých zemích jen největšími stranami, nýbrž že poskytujeme i hlavu státu jako zvoleného presidenta.

„Taková je realita a bude lepší, když se jí postavíte a budete s ní žít. Taková bude budoucnost mnoha evropských zemí.“

V těchto poznámkách pana Wilderse se odráží to, co říkal v exkluzivním interview s Breitbat London loni. Na dotaz, co si myslí o britském referendu o Evropské unii pan Wilders před 18 měsíci řekl: „Britské referendum mě inspiruje a doufám, že až bude Británie hlasovat za opuštění Evropské unie, tak bude inspirovat i zbytek Evropy. Vy máte to štěstí, že jste mimo eurozónu, to v Holandsku máme miliardová zbídačující opatření, zvedly se daně, jen aby se vyplatily země v Jižní Evropě, které nejsou ochotné daně zvednout. Je to unie přerozdělování bohatství.

„Ten Evropský projekt má mimo politickou elitu jen velice nepatrnou podporu. Holandsko je na tom jako Velká Británie, když tolika zákonů přichází z Evropské unie místo našeho parlamentu nebo vlády. Evropa by měla být kontinentem národních států, které svobodně obchodují, ale mají svou vlastní identitu, a ne kontinentem bandy nikým nevolených Eurokratů.“

„Opravdu doufám, že lidé ve Velké Británii nebudou volit proti Evropě – nýbrž, že budou volit proti Evropské unii! To bude Holanďany inspirovat a Británii bude následovat mnoho dalších zemí.“

by OLIVER JJ LANE 23 May 2016

Projev Geerta Wilderse o přistěhovalcích

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/05/23/wilders-britain-liberate-europe-revolutionary-brexit-vote/
5 Komentářů k Británie by Brexitem ‚mohla Evropu opět osvobodit‘ od ‚totalitního monstra‘, říká favorit holandských voleb

 1. Jaris napsal:

  Gert Wilder je predevsim milovnik Izraele. Navic, zadna Britanie osvobozovat Evropu nebude, jelikoz ji nebude dovoleno z EU sveraci kazajky vystoupit. Takovy volebni svindl jsme videli mockrat. Nedavno se Skotskem a v nedeli volby v Rakousku. Vzdyt je to saskarna a podvod. Takze co si budem namlouvat. Chazar to ma pod palcem.Dokud tech se nezbavime, nebude lip.

 2. Josef Švejk napsal:

  "Británie by stejně jako ve 40. letech mohla pomoci osvobodit Evropu od dalšího totalitního monstra" které aktivně pomohla vytvořit za pomoci svých zdaleka nejlepších kamarádů zpoza louže.

 3. nazdar napsal:

  Samozřejmě, že Británie nevystoupí, ať už dopadne referendum jakkoliv. Mělo by to povzbuzující vliv na řadu dalších zemí, proto to pasáci EU nepřipustí. Také to bude další krůček k našemu poznání, že v EU neplatí žádné zákony, ale právo silnějšího. Ale obávám se, že nás, Euroobčany, poznání toho, co jsme již tušili, asi nijak neovlivní. Podobně, jako afričtí domorodci při kolonizaci, si více ceníme pozlátek, než skutečné svobody.

 4. Dědouch napsal:

  Necpi se mezi lidi filcko zbytečná, nikoho nezajímáš

 5. Dědouch napsal:

  Necpi se mezi lidi filcko zbytečná, nikoho nezajímáš

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!