Sluneční cyklus 3. nejslabší kdy pozorovaný – nejméně aktivní od Daltonova minima před 200 lety!

solar-cycle-sunspot-number3Slunce bylo v dubnu klidné i na to, že to až dosud byl relativní klidný sluneční cyklus (SC). Číslo slunečních skvrn (SSN) bylo 38,0, což je 50% toho, co typickým normálem pro 89. měsíc slunečního cyklu. Tento působivý propad aktivity je jasně vidět v následujícím grafu:

tim1

Obrázek 1: Aktivita slunečních skvrn od prosince 2008 pro současný SC 24 je vyobrazena červenou křivkou v porovnání průměrem všech cyklů (modrá). Během posledních 4 měsíců to bylo velice podobné jako při SC 5 (černá).

Také rozdíl týkající se magnetického pole na slunečních pólech se zvýšil. O tom jsme referovali už v březnu. Jižní polární pole je teď skoro 4 silnější než slabší severní pole. Vývoj směřující k takovémuto rozdílu nebyl v této fázi cyklu ještě nikdy pozorován od té doby, kdy tato pozorování před 40 lety začala. My budeme tento vývoj nadále sledovat a dále vás informovat!

Naše měsíční diagramy, které srovnávají všechny v minulosti pozorované cykly od roku 1755, nyní ukazují cosi zvláštního:

tim2

Obrázek 2: Shrnuté odchylky v počtu slunečních skvrn od průměru za všechny cykly vždy v 89 měsíci daného cyklu. Zdrojem těchto dat jsou rozdíly mezi každým z těchto měsíců ve všech cyklech a střední hodnotou (modrá křivka v Obrázku 1).

Při počítání za duben 2016 (měsíc slunečního cyklu 89) je jasné, že současný SC 24 je celkem slabší než SC 7, který proběhl od 1823 do 1833 během tzv. Daltonova minima. Tudíž naše podezření z předchozího měsíce, že SC 7 bude překonán, se teď rychle ukazuje jako správné.

Současný SC 24 je teď nejslabší skoro za 200 let od SC 6.

Články o tom, co udělá tento vývoj na Slunci s naší planetou:

Slunce a ekonomika

Kombinace cyklů slunce, AMO a PDO reprodukuje globální klima minulosti

Kterak klimatické modely zavrhly roli Slunce v klimatu

Je to Sluncem, blbci – podružný význam CO2

Jak je to doopravdy s lidským vlivem na globální oteplování? – část 3.

Jak je to doopravdy s lidským vlivem na globální oteplování? – část 2.

Jak je to doopravdy s lidským vlivem na globální oteplování? – část 1.

Ruský president: Klimatická změna je podfuk

Jak se máme zachránit před globálním ochlazením?

Slunce, dramatické variace klimatu a globální teploty UAH

Tepelný obsah severního Atlantiku se propadá. Meteorolog varuje před „závažnými důsledky“ pro americké klima a mořský led!

By P Gosselin on 19. May 2016

By Frank Bosse and Fritz Vahrenholt
(Translated, edited by P Gosselin)

Zdroj: http://notrickszone.com/2016/05/19/current-solar-cycle-now-3rd-weakest-ever-observed-least-active-since-dalton-minimum-200-years-ago/#sthash.Topok5aB.dpbs
28 Komentářů k Sluneční cyklus 3. nejslabší kdy pozorovaný – nejméně aktivní od Daltonova minima před 200 lety!

 1. olaola napsal:

  ochlazování předcházejí velké erupce, což se právě děje
  je jasné, co přijde, ekoteroristi to zdůvodní jak? :)

  • pozorovatel napsal:

   Len skopírujem príspevok z jednej diskusie:
   ---------------------------------------
   sorbon • pred 2 hodinami

   To,ze sa lad topi,je fakt. Tragicky fakt!
   To,ze sa este cely doposial neroztopil,moze byt ,drahy Smatanik, len na nasu - sice kyslu - ale radost.
   Robit predpovede pocasia,a to na roky dopredu,sa neda na nejaky datum. Tam je plus minus desat rokov normalka.
   Takze sa upokoj a pozorne sleduj
   Tetku mam zijucu v Australii uz niekolko desiatok rokov. Povedala,ze sa tam splhaju v lete teploty k patdesiatkam,co nikdy pred tym nebyvalo. Rovnako nedavne spravy z Indie hlasia, ze musia striekat ulice vodou,aby ti lidia tam ich smeli uzivat. Inac ani noha vonku.
   Pokladas to za normalne?
   To ironizovanie v nepodarku,ktory si uverejnil, je znamkou ludskej hluposti a nepoucitelnosti.
   A pre takych blbov,berucich na lahku vahu stav nasho prostredia,nakoniec pojdeme do pekla.
   ------
   Aby bolo jasné, príspevok kritizoval redaktora článku v istých novinách, nechal som to kvôli autenticite bez úprav.

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    Příspěvek super. Já bych jen chtěl říci, že tzv. "popírači oteplování" jsou rovněž různorodou skupinou lidí. A jedna skupina lidí uvnitř "popíračů oteplování" nepopírá samotný fakt oteplování, jen poukazuje na to, že příčiny jsou i jiné nežli CO2... Já osobně věřím na tuto kombinovanou skladbu příčin:
    1. CO2 - tak 20% nárůstu teploty.
    2. Ostatní vypouštěné skleníkové plyny - tak 10% nárůstu teploty.
    3. Slunce opravdu více topí - tak 30% nárůstu teploty.
    4. Lidstvo změnilo krajinu. Tak 40% nárůstu teploty. Tam kde kdysi byly lesy, ze kterých v teplých dnech přes den vzhůru stoupali teplé a vlhké vzdušné proudy, které když se setkali s prouděním mas studeného vzduchu, tak z nich šel vlahý deštík... tak tam dnes jsou vybetonované plochy a pole, ze kterých vzhůru stoupá horký suchý vzduch. Výsledkem je změna atmosférického proudění. A když již prší, jde o přívalové deště. Problém popisuji hodně zjednodušeně, jak se na diskusní příspěvek hodí.
    Osobně tedy tvrdím, že diskuse mezi "oteplovači" a "popírači" je zcela mimo, neb celá diskuse je kolem CO2, což je špatně, neb diskuse by měla být kolem celého daného komplexu faktorů, který uvádím výše. Přidám zde odkaz na jednoho výzkumníka, jehož myšlení jde správným směrem, ale je bohužel fanatiky "oteplovači" i fanatiky "popírači" přehlížen. http://www.nwoo.org/2015/08/17/odvodnovanie-pevnin-klimaticka-zmena-stefan-valo-o-suchu-a-povodnich/

    • weissbach napsal:

     Těch příčin je několik:
     1/Vesmírný cyklus - prokázáno /oteplují se i další planety sluneční soustavy/.
     2/Devastace přírodních výměníků tepla, což jsou oceány a topické pralesy.
     3/ Produkce CO2 z lidské činnosti, která tvoří nejmenší podíl na planetárním oteplování /a je koncentrována na USA a Čínu coby největší znečišťovatele planety, přičemž v přepočtu na jednoho obyvatele hrají USA jednoznačně první housle a je k smíchu, že jejich politické loutky poučují celý svět o ekologii. Není většího ekologického predátora na planetě /znečištění, jedy z Monsanta a apokalyptické preludium GMO/. Katastrofa v Mexickém oceánu z rukou BP /nadnárodní koncern/ způsobila masivní odumření planktonu v gigantickém měřítku v Atlantiku, kde dochází k ochlazování tropického vzuchu a výměně teplot vzduchu a oceánu. Ten stav ma katastrofický dopad na tepelný a vodní režim i v Evropě /golfský proud/ a zatím neznámý dlouhodobý dopad na srážkový režim 1/3 světa.
     Inu ekologická daň a další vychytávky jsou tu hlavně pro blbnoucí a degenerující populaci, které lze prostřednictvím vyškolených zelených teroristů důkladně proplachovat mozky a ještě z toho udělat trvalý byznis pro 1% likvidátorů života na Zemi.
     https://www.youtube.com/watch?v=RkdbSxyXftc

   • Jaris napsal:

    50 stupnu byva (ne porad) v letnim obdobi nahore v zapadni Australii i trochu niz a ve vnitrozemi v lete. V padesati stupnich padaji ptaci z oblohy. Ja jsem z Tasmanie a letosni leto bylo maximalne do 31 stupnu. Ctyricitky+ byvaji v Perthu, Alice Spring, Adelaide, Melbourne, Sydney. V Brisbane byva v lete tak kolem 35 stupnu. Darwin uplne nahore u more ma stabilni teplotu v zime v lete 30-33stupnu.
    Tva teta se mi jevi, ze pravdepodobne zije v Adelaide nebo v Perthu. Tam byvaji inferna tech ctyricitek +++. Australani jsou totalne zblbli oteplovanim zemekoule. Misto, aby ve velkem sazeli nehorlave stromy misto nebezpecnych a kratce zijicich eukalyptu, tak sedi doma v klimatizaci a narikaji, ze v lete taji ledy na Antarktide.
    Jednou jsem v zahradnictvi pozorovala pracovnika lesu a parku jak kupoval ve velkem, jak jinak, eukalypty na nejake vyhorele misto. Ja mu povidam, ze ty eukalypty budou zase jednou pekne horet, ze? A on se smal a rekl "no jooo"! Australie hori KAZDY rok. Nikdo se jeste zde nezamyslel nad tim, ze by alespon kolem mest meli sazet takove stromy, ktere nejsou nachylne k pozarum. Pricemz takove stromy jsou dulezite, jelikoz zakryji pudu a vytahnou spodni vody, zatimco eukalypty pudu nezakryji jelikoz otaceji listy tak, aby se z nich vyparilo co nejmene vody. V horkem pocasi dokazou vzplanout samy jako zapalovac. Lide maji radost, kdyz se po pozaru opet ten plevel zazelena, aby za par let mohl horet znova. Tomu se rika catch22.

    • Petr napsal:

     Jake stromy jsou nehorlave?

     • Jaris napsal:

      Napriklad vrba. Malokdy se stane, ze chytne dubovy les. Vubec listnate stromy nejsou k pozarum nachylne. Zato borovice a jehlicnany plne smoly nebo ty nase nestastne eukalypty plne oleje, to je casovana bomba.

 2. Jochen napsal:

  Pan Pozorovatel veri novinam?Tak to hovori samo za sebe,ze?

  • pozorovatel napsal:

   Verím vlastnej pamäti. Minulé leto sme mali na Západnom Slovensku 14 dní teploty každý deň nad 33 stupňov a asi 4 dni za sebou sa teploty šplhali k 38 stupňom. Podobné to bolo aj v roku 2014. Za seba môžem povedať, že takéto horúčavy počas leta za mojej mladosti nebývali!

   A ďalej, poslednú zimu sme mali pred oknami sneh dokopy asi 2 dni. Z detstva si pamätám, že sneh býval od začiatku decembra do konca februára, t.j. 3 mesiace.

   Nemusím teda hodnotiť žiadne články ani štatistiky. Proste vidím, že počasie je iné, než bývalo kedysi.

   • Paul Durham napsal:

    V zimě 1986/87 mrzlo jak na Sibiři od listopadu do března.
    Počasí je furt stejně měňavé, jen paměť stářím selektuje.

    • Eva napsal:

     To byl následek výbuchu sopky Svaté Heleny v USA a tuším roky 1983 až 1987 byly velmi mrazivé.
     Poslední kvanta sněhu napadla za Ladovské zimy v roce 2006 a od té doby se výrazně snížilo sněžení v zimě. Poslední silnější mrazy byly v roce 2012, kdy po teplém prosinci a polovině ledna došlo k silnému ochlazení.

     • weissbach napsal:

      V roce 1984 byly mrazy pod 30 stupňů. 1984-1985 byla největší zima jakou pamatuji.

      • Petr napsal:

       Kde? Tenkrat jsem bydlel na Severni Morave, ale takou zimu nepamatuji.
       Je ale fakt, ze jeste v devadesatych letech v mistech kde bydlim ted, mrzlo az prastely stromy pod -40 a vydrzelo to i par tydnu. Ted, pokud klesne teplota pod - 30 je to jen na par dnu a pak se to pohybuje kolem 0.

       • weissbach napsal:

        Opava, Šumava

        • weissbach napsal:

         V únoru bylo několik dní pod 25, jeden den dokonce pod 30, ale nechtějte vědět který den přesně, to jsem si fakt nezapamatoval. Pracoval jsem tehdy v Opavě a byl problém vůbec rozjet nějaký náklaďák.
         Slušné byly i zimy 1979/1980, to byl zase slušný sněhový příval /alespoň v Jeseníkách/...

      • Justass napsal:

       v zimě 84 jsem byl tam kde bylo teplo. Nicméně, když jsem jel vnukovi na maturitní večírek, což bylo 1.2. 2012, tak ve n.v. 320 m jsem v 19 hod naměřil - 29 a to trvalo skoro celý týden.
       V noci jsem chodil kontrolovat s baterkou stěny
       baráku kde mi vedou vodovodní trubky, zda to neprasklo.

       • weissbach napsal:

        Jo, to si pamatuju, protože jsem zapomněl vytáhnout baterii... :-)))

       • Petr napsal:

        To ja nemohl, (bydlel jsem v karavanu a stavel) mel jsem primrzle vlasy ke zdi. Take jsme nemoli vymenit povleceni polstaru, primrzle k posteli.

   • koudsk napsal:

    No a v USA zase mají v posledních letech rekordní zimy s rekordními přívaly sněhu. To je také důvod, proč oteplovací propaganda v posledních letech skoro vymizela. V centrále propagandy mají zimu, tak se stáhli zpátky do kanálu (ačkoliv jinde jsou rekordní tepla). Kdyby to bylo obráceně, a v USA měli rekordní tepla, zatímco zbytek světa by každou zimu zapadal 2 metry sněhu, tak by stejně celý svět mluvil jen o narůstajících teplotách v důsledku globálního oteplování.

    Už jsem to sem dával a dám to sem znovu. Narůstající teploty nejsou důsledkem globálního oteplování, ale jsou důsledkem lokálního oteplování. Toto lokální oteplení je zapříčiněno odvodňováním pevnin. To je skutečný problém. Viz zde: https://www.youtube.com/watch?v=GTyJHt8H3Ag

 3. proud napsal:

  Dobra,ale chybi mi vysvetleni jakoze co jako? Nejaky nasledky? Co z toho plyne?...........jinak totiz tedy clanek o hovne!!!

  • Adolf Balík napsal:

   Bude zima! Začnou se znovu rozšiřovat pouště a zase vypukne hlad v africkém Sahelu. Sníží se výnosnost zemědělství. Přibude hurikánů. Cesty, které lze teď na moři proplout budou moci proplouvat jen, když jim uvolní cestu ledoborce. Budou prudší výkyvy počasí a větší extrémy.

 4. Lex DRUID napsal:

  Naopak proude, velmi zajímavé a znepokojivé.
  Vážně se děje něco nedobrého. V minulosti byla rychlost posunu zemských magnetických pólů cca 8 km za rok. V posledních letech se tato rychlost zvýšila o 800% na 64 kilomertů za rok.
  Blíží se přepólování Slunce a Země?

  • proud napsal:

   Dobra,ale proc si myslis,ze to ma bejt neco nedobryho? :-).Navic,pak tam o tom prepolovani melo neco bejt,treba se tim chtelo rict neco jinyho,ale co? To je to o cem tocim,o clanku temer o nicem.Rika ze doslo k nejakymu minimu bez dalsiho vysvetleni co by kdyby......nebo na co to muze mit vliv......

   • Adolf Balík napsal:

    Snížená aktivita Slunce znamená globální ochlazení, obvykle s civilizačními kolapsy s hroucením společností a ekosystémů a vstupem do temných věků.

   • Justass napsal:

    proude - myslím, že největší problémy s tím přepólováním budou mít v Americe, konkrétně pak v Halwůdu. Každý jejich film, kde se odehrává nějaká honička ve městě (což jsou vlastně skoro všechny), tak policie informuje: ujíždí 9. ulicí na sever,
    běží 12. ulicí na západ.... atd. atp. Vždycky jsem si říkal, že ti Američané musí být fakt nadlidé - mít každý kompas v hlavě, to není jen tak. Když se to přepóluje mají průser a my neuvidíme jejich oduševnělou filmovou produkci. Než je
    přeprogramují bude nějaký ten rok trvat. Nevím, nevím jak to vydržíme. :-)

    To jen tak, na odlehčení vážného problému, tedy toho s tím oteplováním.

  • Lex DRUID napsal:

   Zdá se mi to dost, ale když to píšou na Novinkách s odvoláním na National Geographic News, tak to tak asi bude.
   https://www.novinky.cz/veda-skoly/188037-severni-magneticky-pol-se-posouva-rychlosti-64-km-za-rok.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!