Syrské válčiště 23.5.2016 – video a jeho přepis

23Operace syrský vládních sil ve městě Aleppo narazila na skutečný problém. Kritickým momentem v aktivitě loajalistů byl pád města KhanTouman, které zabrala Al Nusra se skupinou svých spojenců. V tamních bojích padli převážně Íránci. Mezitím se palestinským milicím nepodařilo odříznout zásobovací trasy v oblasti Handarat. Zdroj této situace není žádným tajemstvím. Je to nízká úroveň vycvičenosti Syrské arabské armády (SAA) a (íránské) Armády strážců islámské revoluce (IRGC) ve štábním plánování a taktice. Např. spoléhat při pokusu od odříznutí zásobovacích tras militantů u Aleppa pouze na nepravidelné vojenské formace bylo vážnou chybou.

Západní experti při popisu této operace argumentují určitými těžkostmi v porozumění mezi Moskvou a Teheránem. Podle nich Írán tlačí na vojenské řešení syrské krize, zatímco Rusko podporuje mezinárodní diplomatické úsilí jako jediný úspěšný způsob. Íránské síly jsou rovněž nespokojené nízkou úrovní ruské letecké podpory v KhanTouman, když přitom ignorují špatné meteorologické podmínky v té době. Jižní fronta tato radikální hlediska Západních expertů nepodporuje, protože probíhající diplomatické úsilí vůbec nevylučuje vedení vojenských operací proti těm stranám, které jsou vyloučeny ze zastavení palby. Avšak poslední vývoj jasně ukázal, že IRGC není schopna nezávislých ofenzivních nebo defenzivních operací bez ruské letecké podpory, když to řekneme jasně, i bez ruských vojenských stratégů.

Spolu s tím nemůže Jižní fronta potvrdit fámy šířené Západními médii, že jednotky Hezbollahubudou přeposlány z Aleppa na syrsko-libanonskou hranici a že tato šíitská skupina snižuje své zapojení do tohoto konfliktu. Tato dezinformace vzešla z faktu, že některé jednotky Hezbollahu byl poslány z Aleppa do Daraa a Homsu, kde začala být v poslední době situace akutní. Smrt Mustafy Badreddina na přístupu Hezbollahu k Sýrii nic nemění. Tato skupina se bude tohoto konfliktu účastnit tak dlouho, jak bude zapotřebí, jelikož jejím hlavním zahraničním sponzorem je Írán. Problém je ale v tom, že IRGC, Hezbollah a SAA nejsou schopny zasadit v této zemi ničivou porážku kvůli nízké úrovni kvalifikace důstojníků. Řešením tohoto problému by mohlo spočívat v uznání vůdčí role ruského velitelského štábu pro plánování a koordinaci probíhajících operací. Pokud toho není Teherán z nějakých důvodů schopen, tak budeme nadále pozorovat těžké ztráty loajalistů při takových pokusech nabýt hybnosti při postupu proti teroristům, jaké mohou být jen těžko úspěšné.

Írán vždy působil jako tvrdohlavý vyjednavač a lehkomyslný spojenec. Tuhá konformita v tomto přístupu k jedinému spojenci mezi světovými mocnostmi by snadno mohla podvrátit teheránské snahy stát se regionálním vůdcem.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-may-23-2016/
7 Komentářů k Syrské válčiště 23.5.2016 – video a jeho přepis

 1. Kolemjdoucí napsal:

  V oblasti jižně a severně od Alepa jsou soustředěny desetitisícové armády rebelů. Je naivní myslet si, že zde proti nim něco zmůžou milice. Nejspíš i proto se zastavily bojové oporace SAA a Rusů a je snaha vše dořešit od stolů.

  SAA měla během poslední ofensivy možnost zvrátit situaci ve svůj prospěch důsledným zkrácením fronty na mnoha úsecích. Místo toho kvůli mezinárodní propagandě naopak linie protáhli dobytím takřka bezcenné Palmíry a pokusem o obklíčení města Aleppa, které nikdy městským bojem dobývat ani nechtěli.

  K obou vojenským akcím museli mít požehnání z Ruska, tak ať nyní nesvalují odpovědnost na špatně vycvičené íránce. Už rok přetrvává patová situace podporující umělé udržování imigrantské krize v Evropě. Oslabení EU se Rusku pod embargem samozřejmě hodí.

  • Pepa z Depa napsal:

   spravna uvaha kolemjdouci .. rusku se to naramne hodi

  • tojefuck napsal:

   Ty meles takovy sracky, ze to jsi sam nemohl ani vymyslet. Lidi pouzijte vlastni rozum, aby vam doslo kdo bojuje proti teroru a kdo ho naopak podporuje. A tu krizi s migrantama zaridili ti kdo te plati duta hlavo.

  • Ridge napsal:

   bezcene palmyry.. pro syrskou armadu je to jedina cesta k deir ez zuru. navic se syrska armada jiz soustredi na zniceni rebelskych kapes v oblasti damasku...

 2. gandalf napsal:

  Jak je to tedy s tou leteckou základnou T4 u Palmyry? Byla opravdu poničena, o jakou techniku tam doopravdy přišli? Rozčilení Putina by tomu odpovídalo.

 3. Maldoror napsal:

  Počkajte na 25. mája začína Ruská Syria 2, bezmilosti, proti všetkým, ktorých Rusko považuje za teroristov. Už niekto videl Araba ako dobrého vojaka? Saudov porazili v Jemene sandáloví bojovníci.

 4. Bogus Sobotka - Boric bazenovych mytu napsal:

  Ruská základna v Sýrii pod palbou Islámského státu.

  Významná letecká základna T4, která leží západně od Palmýry a kterou využívaly i ruské vzdušné síly, byla minulý týden ostřelována Islámským státem. Při útoku byly zničeny čtyři bitevní vrtulníky Mi-24 a dvacítka automobilů, uvedl v úterý americký institut Stratfor na základě studia satelitních snímků. Útok podniknutý v rámci ofenzívy na Homs ukazuje, že Islámský stát je od úplné porážky ještě daleko.

  Chudáci Rusové. Z bojiště utekli jako odrbaní psi, aby měli na fungování státu a teď tohle.

  To bylo křiku když tam Rus přišel jak S IS do dvou měsíců zatočí, ale uteklo 8 měsíců Rus zdrhnul a IS vesele řádí ještě víc než předtím!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!