Izraelská společnost tvrdí, že rozpozná teroristu pouhým pohledem do jeho tváře.

Můžete o někom tvrdit, že je vrah, po pouhém pohledu do jeho tváře? A co třeba pedofil? Softwarová společnost tvrdí, že to nyní možné je a že je schopná odhalit teroristy pouze podle jejich obličejových rysů. Za použití starého pořekadla, že se kniha nedá soudit pouze podle obalu, tato dvouletá firma tvrdí, že za použití algoritmů umělé inteligence lze se podívat na obličej a říct, jestli je pravděpodobné, že se může jednat o  teroristu nebo pedofila nebo profesionálního pokerového hráče.

Tato odvážná tvrzení vyřkla Izraelská start-up Faception, která se pyšní průlomovým programem na snímání obličeje a tato technologie analyzuje lidský obličej, načež automaticky rozvine osobnostní profil. Tvrdí, že jejich technologie pomůže bezpečnostním agenturám a ochrankám odhalit a zatknout teroristy, či jiní pachatele mnohem dříve, než se jim podaří něco provést. Společnost již uzavřela kontrakt s ministerstvem vnitřní bezpečnosti US, jak uvádí deník Washington Post. Deník The Mirror uvádí, že pomocí tohoto softwaru Faception, se podařilo správně identifikovat 9 z 11 džihádistických atentátníků zapojených do masakru v Paříži, bez jakéhokoliv jejich předchozího zapojení.

„Rozumíme ostatním lidem díky tomu mnohem lépe, než si ostatní lidé mohou rozumět mezi sebou. Naše osobnost je dána naší DNA a odráží se v naší tváři. Je to druh signálu.“ Říká generální ředitel Faception, Shai Gilboa.

Program Faception používá 15 klasifikačních skupin, které jsou nezaznamenatelné pro lidské oko, jako třeba extrovert, génius, profesionální pokerový hráč, pedofil, a terorista. Tyto klasifikátory údajně představují jistou osobu s jedinečným typem osobnosti nebo vybírají vlastnosti a chování. Algoritmy pak vyhodnotí jednotlivce podle jejich nejvhodnějšího typu klasifikátoru. Algoritmy potom vyhodnotí individualitu jednotlivce, podle toho, do které klasifikační skupiny spadá.

Společnost prohlašuje, že jejich program byl prověřen na jednom pokerovém turnaji, kde se systém naprosto správně odhalil 4 světové profíky, podle jejich mimiky, z 50-ti amatérů.

Podle toho pan Gilboa připustil znepokojující mezeru v přesnosti. Pouze na 80%. Volně přeloženo, to znamená, že jeden z pěti lidí by mohla být nesprávně identifikován jako pedofila nebo terorista.

Není překvapením, že odborníci poukazují na etické otázky za použití této složité technologie. Pedros Domingos, profesor počítačových věd na University of Washington řekl pro Washington Post, že důkazy o přesnosti ve výsledcích jsou docela slabé. Zatímco profesor psychologie Alexander Todorov z Princetonské Univerzity říká, že čas Faception přijde, pouze pokud „ si budeme myslet, že fyziognomie skončila už před 100 lety.“

Nová technologie vzbuzuje obavy, že spoléhání se na ni nás povede temnou cestu, která podporuje pochybné předsudky o tom, kdo a co lze považovat za teroristu. V případě, že by toto strašidelné profilování bylo přesné, zřejmě nejlepší první použití by bylo na chodbách Kongresu a ve filmovém průmyslu.

Zdroj: http://nsnbc.me/2016/05/27/this-company-claims-it-can-tell-if-youre-a-terrorist-simply-by-looking-at-your-face/
36 Komentářů k Izraelská společnost tvrdí, že rozpozná teroristu pouhým pohledem do jeho tváře.

 1. proud napsal:

  Maj pravdu,kouknu se na Izraelce a co vidim?.............teroristu! :-))))))))))))))))))))

  • contumax napsal:

   proud

   Kouknu na Čecha a co vidím... trakroristu...

   • proud napsal:

    Ty traktoristu,ja vychcanka :-)

    • contumax napsal:

     proud

     Sranda musí béjt...

     Vždyť je to kravina odhalovat potenciálního teroristu ...!!!

     • Marie napsal:

      Tady vidis, ze valka proti terorismu je zidovka bachorka, zrovna tak jako i o bohu...

      Terorista je pro ne kazdy, kdo jim nechce dovolit si vzit, co je napadne. Doslova.

      A ti, co jim rikaji teroriste, jsou vlastne jejich zoldaci, kteri jsou dobre zaplaceni a ne ze si delaji oni, co je napadne, ale maji na to prikazy, co musi delat, jako priklad ti uvedu likvidaci krestanu!

      Pote, co zid Frantisek, rikajici si papez ukoncil pohadkku o bohu, likvidace krestanu probiha ve velkem, nejen krestanu, ale i kostelu, a vseho, co s tim souvisi, uz je to otravuje...

      Melo ti to docvaknout, kdyz ses dozvedel, o cirkevni megazlodejine, ze . No ale nedocvaklo...skoda.

      Z kostelu se ted delaji naborova strediska za ucelem financovani privandrovalcu, a sice fondy se ziskavaji nabizenim individualnich a spolecnych sebevrazd.

      Schizofrenie se "leci" jako vymytani dabla, za penize a dotycneho tak uplne zlikviduji...

      A volebni pravo pro privandrovale muslimy i bez nabyti obcanstvi je zamerne, aby se rychle prosadilo pravo sharia, podle ktereho budou pak souzeni vsichni, to znamena, ze evropsky zivotni styl bude trestan a krute. Lidi se zblazni z toho a bude bitka, protoze k tomu pridej tu drzost, ze jsi doma a cizinci ti budou diktovat, co mas delat, rikat, atd.

      Bude to vule vlady, ale oni ji budou vykonavat....

      Takze: skutecni a jedini teroriste na tomto svete ( s vyjimkou par mensich skupin potapancu) jsou vlady, ktere jsou ovsem podrizene centru sionistickych zidu, a to v USA a Izraeli.

      Tady mas presny popis, jak je to s tim terorismem...

      Vydrzel??

     • erika napsal:

      Kravina to bude len do tých čias, kým nezačnú preventívne zatvárať ľudí podľa tejto revolučnej metódy.
      Pritom najnebezpečnejší sú psychopati...skvelo vyzerajú, skvelo sa obliekajú a spoločensky postupujú...pritom sú chladní, bezcitní, manipulujú a bez zábran aj zavraždia, keď im niekto naruší ich plány.
      Nemajú totiž svedomie a ani štipku empatie.
      Neverím,. že tento systém ich odhalí. Nebude predsa sám proti sebe.

   • Vladislav napsal:

    Já zase mrknu na jeden řádek textu - a co vidím?
    Potíže s dokončením základky:-)

 2. unknown napsal:

  Hmm, tak to je pokrok. Já myslel, že Izrael razí teorii, že terorista je každý kdo není žid. Stačí se mrknou jak to dneska vypadá v Palestině a každýmu je jasné, že se tam nijak nesnaží něco rozlišovat a masakrují to tam hlava nehlava.

 3. pavelka70 napsal:

  S politováním musím konstatovat, že uspěšnost na těch 80% je pro chazary celkem postačující, na pohodlnou likvidaci těch 80% obyvatelstva naší Země. Jim to klidně stačí, ten pátej, co se přichomejtne do seznamu, nevadí, všechno zlikvidují. Dále pak to bude likvidováno Gatesovými injekcemi s požehnáním WHO. Ale ja např. nemusím míti ani zařízení, abych s jistotou neidentifikoval chazara na ulici. Třeba s úspěšnosti těch 60%.Ku příkl: -první znamení: Vyleze s velké limuzíny s ochrankou při sobě, a po celé ulici hávěď policajtů! Platí to pro každé hlavní město EU.

 4. paa tal czechia napsal:

  neměl ten přístroj již nějaký Protektor?..Až ho museli honem zlikvidovat..A dnes ve Sněmovní by se zadřel a musel do záruční opravy...

 5. contumax napsal:

  To tvrdí, to může tvrdit ale je to o čem tak asi...

 6. Marie napsal:

  Tak, vazeni!

  Ted bude pro ne terorista kazdy, kdo se na ne jenom kriticky podiva!

  O to jim jde, vybirat si, koho zlikviduji. Ovsem tomu se predejit, hezky je pochytat a svezt na hooodne oddeleny ostrov, kde jim uz zadny "teroristicky" pohled nebude hrozit a lidstvo si oddechne.

  Nikdo jiny nez Izrael ten terorismus vuci nam neorganizuje, to je podlozena pravda!

  Na Palestincich si dlouhodobe natrenovali, co ted provadeji i v Evrope za pomoci armady vetrelcu, a pro Rusko to maji pripraveno taktez...

  • Žabák napsal:

   A přitom palestinci sou stejné krve jako oni, semité. Jedna grupa se dala na židovství a druhá na islám. Ironie :) Taky je pravda, že chazarů je mnohem víc než semitů, tak zase se tolik nedivím.
   Původně prý šlo o primitivní kočovné semitské kmeny, které pořádali drobné loupeživé nájezdy na Egypt. Staroegyptští kněží si z nich vypěstovali sluhy. Aneb globální prediktor si vypěstoval sluhy. GP který údajně přišel do Egypta z Atlantídy. No kdo ví :)

   • Marie napsal:

    Zidi okradaji i jeden druheho, ale o tom se nesmi psat...

    • Paul Durham napsal:

     to je jejich druhý nejoblíbenější sport, zlatou olympijskou získal můj favorit veleatlet této discipliny Bernie Madoff , žehnám mu

   • Dsx napsal:

    90% tech, co se prohlašují za židy, dle studií jejich genů má se semity společné cca 3% dna ! Zbytek jsou evropské a některé blízkovýchodní národnosti=> židé vlastně nejsou židé. Vtipné, že?

   • weissbach napsal:

    Žabáku, ale chazaři nejsou semité. Jen pro upřesnění...

 7. doktor napsal:

  Copak by jim asi vyšlo, kdyby měli fotku usmívajícího se Sobotky?

 8. Sasin napsal:

  Kolik článků potřebujete ještě přečíst abyste něco změnili? Třeba jim přestali platit. Muheeeeeee

 9. marmaris napsal:

  Návrat do středověku. Tehdy se tato metoda používala, nejedná se o nic nového. Asi mě klepne. Nás budou soudit za jediné slovo odporu proti migrantům pod nálepkou "rasista" a židáci si jak na běžícím páse vyrábějí dementní programy, pro které je název rasismus jen slušné slovo.

  • Dsx napsal:

   U největšího exportéra a strůjce false flagů (viz. Hebdo, Brusel (isr. firma zajišťující bezpečnost na letišti) 9/11 a tančící israelci) už tohle ani nelze považovat za ironii. Je to vrchol drzosti a hloupost. Hloupost je to mj. proto, že teroristé se mohou připravit, obejít či vyhnout se. Ze k tomu budou mít info od ISIS aka Mossaud se můžeme spolehnout. Svět je naopak.

 10. Robo napsal:

  Chucpe!

 11. hel napsal:

  středověk zkrátka neskončil a nakonec ten duka bude mít pravdu se svým tvrzením, že inkvizice plnila jen úlohy policie...už teď jsme všichni pre-crime, kdo nesouhlasí apriori se vším, co udělá izrael a usa..

 12. hel napsal:

  Izrael už se rve na slovensko : https://www.youtube.com/watch?v=JEO1gZxSKyw#t=77.....chce mít vše pod kontrolou, ale ty kecy tam ?? slováci, hlídejte si ty své ořežpruty ve vládě...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!