Tour de intelekt 2016: „Nadané deti pre srdce a zo srdca deťom Donbasu“ – 15.7-30.7.2016

tour_2016_donbas_inzarat-709x1024Ide uz o štvrtý ročník detskej cyklotúry z Bratislavy do Prahy. Je to otvorená akcia pre deti a ich rodičov. Počas 14 dní detí prejdú vyše 700 km v jednotlivych etapach o dľžke cca 40 km. Tento rok pôjdeme po trase z Bratislavy cej Južnú Moravu a Čechy do Jinec (tu končíme pred Prahou a naberáme sily na zaverečnu etapu), kde už treti rok budeme mať vďaka neskutočnému starostovi Pepovi Hálovi raj na zemi. Do slova a do písmena. Tento človek má obrovské srdce a nesmierne si ho vážime za jeho pomoc. Bez neho by tour nebola tour.

Celá trasa je vedená po cestách II. a III. triedy a cyklostezkách. Deti spia v stanoch, varia si a pomáhajú zo všetkým potrebným. Máme aj odpočinkové dni, tak ako správna tour, kde si deti užívajú kúpanie a všetky radosti prázdninového života. Samozrejmosťou sú aj ich rodičia, ktorí s nami chodia. Tento rok budeme mať aj policajný doprovod na motorkách (už sme ich mali a bolo to super) počas celej tour.

Nie je nám ľahostajný osud detí a tak sme sa tento rok rozhodli pozvať deti z Donbasu. Tie deti, ktorým ten nezmyseľný konflikt ublížil najviac. Budú to deti z detskych domovou na Donbase a z utečeneckých táborov v Rusku. Cca 40 detí vo veku do 10 rokov. Vďaka ministrovi vnútra sa nám podarilo pre tieto deti získať víza a tak už nam nič nestojí v ceste uskutočniť naše predsavzatie. Spraviť týmto deťom prázdniny také, aké by mali prežiť a na aké majú deti nárok a právo. Kľudné a pokojné.
Túto akciu organizuje OZ Intelekt, Sukromná základná škola pre intelektovo nadaných žiakov a pán Marian Farkaš zástupca Novorossije, ktorý je na Donbase ako doma a pomáha s humanitárnymi konvojami pre vojnou postihnuté oblasti. V decembri nám spolu s Nočnymi vlkmi odovzdal pre deti potraviny na tohtoročnú tour. Sme jediná škola, ktorú títo motorkari navštívili a prisľúbili nam pomoc aj pri tour. Takže to bude zaujímavé.

Tento rok sme požiadali opäť našho pána premiéra o pomoc a záštitu, tak ako po minulé roky. Osobne som sa rozprával aj s našim novým ministrom školstva a taktiež som ho poprosil o súčinnosť. Nevidel v tom problém a tak možno tento rok motyka vystrelí. A o ministrovi vnútra ani nehovorím. Poslanim a cieľom tour je posoľstvo detí našim politikom. Počas tour sme už navštivili pána predsedu vlády ČR Sobotku a pána podpredsedu snemovne Filipa. Tento rok by sme radi navštívili Vášho pána prezidenta.

Sám, ako byvalý kameraman a fotoreportér-fotoeditor som sekol s touto, pre mňa milovanou pracou a išiel som pomáhať mojej žene v jej práci, ktorú si nesmierne vážim, teda výchove a vzdelávaniu intelektovo nadaných detí, ktoré majú pridružené diagnózy. Od formy autizmu (Aspergerov syndróm) po ADHD, ADD a iné „pikantnosti“. Práve kvôli tymto deťom aj tour vznikla. Svet sa skladá z maličkostí a pre mňa a moju pani je najdôležitejšou maličkosťou detská radosť. Detsky smiech a to nadôležitejšie, načo maju deti výsostné a najvyššie právo a my dospelí sme povinní im ho zabezpečiť.  Na šťastné detstvo.

Organizátor: Petr Orság jun., +421903716874www.intelekt.sk

https://www.facebook.com/Súkromná-základná-škola-pre-intelektovo-nadaných-žiakov-Intelekt-a-pohyb-386890561433295/?ref=bookmarks

Propagační leták ke stažení: http://www.nwoo.org/download/dokumenty/tour-de-intelekt-2016.pdf

tour-de-intelekt-2016-page-001

tour-de-intelekt-2016-page-002
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!