Slunce vstupuje do stávky: První letošní den bez skvrn! Země se ochlazuje!

soholatestsunspotsohnesonnefleck03062016-e1464956158174

3. června 2016 nebyly viditelné žádné sluneční skvrny.

Slunce je ve stávce, protože poprvé od 17. července 2014 mu chyběly sluneční skvrny. Sluneční aktivita je neobvykle slabá. Už na konci května 2015 a na konci března 2016 byla pozorována jen nepatrná sluneční aktivita. Nízká sluneční aktivita vede ke globálním a regionálnímu ochlazení. To bylo známo už v 18. století, jelikož na tom někteří lidé v obchodování s pšenicí zbohatli.

Zdroj: sohowww.nascom.nasa.gov/html.

Současný sluneční cyklus (SC) 24 je nejslabší za více než 100 let.

A když použijeme novou metodu počítání, tak byl SC 24 k 1. červenci 2015 (podle relativního čísla slunečních skvrn) nejslabší za téměř 200 let: Solární aktivita od roku 1700 – meteo.plus:

Následující graf ukazuje relativní čísla pro časové období 1820 až do současnosti (zdroj: SIDC), které jsou vypočteny pomocí počtů slunečních skvrn. Světle zelená barva zobrazuje denní hodnoty. Tmavá barva ukazuje měsíční a roční průměry. Kvůli dlouhodobému trendu byla přidaná červená linie s průměry za 5,5 roku (tj. za polovinu cyklu) a také modrá linie ukazující 30 letý průměr.

sonnenzyklus24schwachwievor200jahren1820bis2016juni2016-e1464957861566

Sluneční cyklus byl v porovnání s cykly za posledních 200 let slabý. Zatím byly nejvyšší denní hodnoty současného cyklu jen 135 slunečních skvrn. Žádný cyklus nebyl tak slabý od SC 7 (který začal v roce 1823). Měsíční průměrné hodnoty jsou v současnosti velice nízké. Zdroj: Solární aktivita od roku 1700 – meteo.plus:

Poznámka:

„1. července 2015 byly relativní počty nahrazeny homogenizovanou verzí. Nové relativní počty jsou teď bezprostředně dostupné. Srovnání mezi starou a novou verzí ukazuje rozdíly. Více informací na SIDC/SILSO.“

Střední mezinárodní relativní číslo sluneční skvrn (SN Ri) za posledních 13 let počínaje červencem 2003 až do května 2016 je SN 39 – což je značně pod kritickou hodnotou SN 50. http://sidc.oma.be/silso/datafiles.

To by mohlo mít důsledky, neboť jak věří někteří experti, bylo dosaženo prahu pro ochlazování. Tady píše BerlinerWetterkarte:

„Střední číslo v každém cyklu s více než (přibližně) 50 po delší dobu je spojeno s nadnormálními teplotami. Je-li střední počet v každém cyklu pod 50, vede to k podnormálním teplotám, tj. ke studenému období!…“

Časová prodleva, než dojde k dopadu slabé sluneční aktivity na klima, závisí na tepelné setrvačnosti oceánů – podle různých studií – je mezi 8 až 20 lety: Časová prodleva zemského klimatu oproti slunci = 14 ± 6 let.

Od června 1997 do ledna 2016 si dal pohyb globálních teplot přestávku. Vidíme to z nezfalšovaných satelitních teploty z RSS:

rssglobaltrendpause18jahreund8monatejanuar2016-e1454848951438

„Obrázek 1: Lineární regresí metodou nejmenších čtverců získaný trend z datové sady odchylek středních měsíčních globálních teplot povrchu od stanoveného normálu ukazuje, že za dobu 18 let a 8 měsíců od května 1997 nedošlo k žádnému globálnímu oteplování, ač v období této Přestávky došlo k celé jedné třetině všeho antropogenického účinku na klima.“ Zdroj: Pauza visí za špičky prstů

Mohutná událost El Niño koncem roku 2015 přechodně tu oteplovací pauzu zastavila:

rssglobaltrendflat1997-9bis2016-1trendleichtsteigendbis2016-3april2016-e1462436635468

Data o teplotách dolní troposféry RSS od roku 1978 ukazují od roku 1998 už jen statisticky nevýznamný vzestup teplot. Zdroj:  www.woodfortrees.org/trend

Při použití satelitních dat sady UAH vidíme, že se od března teploty propadají, jelikož oteplující účinek El Niñouž upadá:

uahgrafikmai2016-e1464852069182

Zdroj: UAH Global Temperature Update for May, 2016: +0.55 deg. C

Také data od NCEP ukazují, že v červnu 2016 pokračuje ochlazování, jak to zobrazuje následující graf:

mauecfsv2globalnhshta2mabkuehlungbis03062016-e1464963084952

Zdroj: weatherbell.com/temperature.php

Jelikož El Niñouž uvadlo, tak se v projekcích pro nadcházející měsíce očekává ochlazení způsobené La Niña: EL Niño je mrtvé, La Niña žije! – Aktualizace ENSO květen 2016

Je tu tedy jen otázka, za kolik měsíců se přestávka globálního oteplování vrátí a nakolik slabé slunce Zemi ochladí.

Navíc podle Svensmarkova mechanismu mezi slabou sluneční aktivitou a tudíž silnějším kosmickým zářením může vést až k 100 násobně většímu formování mraků v troposféře. To nedávno potvrdily i výzkumné výsledky z CERN.

By P Gosselin on 4. June 2016

By Schneefan

Zdroj: http://notrickszone.com/2016/06/04/low-solar-activity-and-oncoming-la-nina-only-a-question-of-months-before-pause-resumes/#sthash.jmBJ3wk5.dpbs
96 Komentářů k Slunce vstupuje do stávky: První letošní den bez skvrn! Země se ochlazuje!

 1. Dědouch napsal:

  No jo, ale jak k tomu přijdou globální oteplovači?!

  • Josef Švejk napsal:

   Budou si muset koupit čepice a palčáky. Jakmile bude trh nasycen přijde znova oteplení a na trhu se objeví lehká trička a kraťasy. V obou případech pak poroste HDP, politici si budou moci zvýšit platy a důchodci dostanou přidáno dalších 40 kč.

   • pozorovatel napsal:

    dovolím si skopírovať z inej diskusie:
    —————————————
    sorbon • pred 2 hodinami

    To,ze sa lad topi,je fakt. Tragicky fakt!
    To,ze sa este cely doposial neroztopil,moze byt ,drahy Smatanik, len na nasu – sice kyslu – ale radost.
    Robit predpovede pocasia,a to na roky dopredu,sa neda na nejaky datum. Tam je plus minus desat rokov normalka.
    Takze sa upokoj a pozorne sleduj
    Tetku mam zijucu v Australii uz niekolko desiatok rokov. Povedala,ze sa tam splhaju v lete teploty k patdesiatkam,co nikdy pred tym nebyvalo. Rovnako nedavne spravy z Indie hlasia, ze musia striekat ulice vodou,aby ti lidia tam ich smeli uzivat. Inac ani noha vonku.
    Pokladas to za normalne?
    To ironizovanie v nepodarku,ktory si uverejnil, je znamkou ludskej hluposti a nepoucitelnosti.
    A pre takych blbov,berucich na lahku vahu stav nasho prostredia,nakoniec pojdeme do pekla.
    ——–
    koniec citátu.

    • Robo napsal:

     Aký má na podbebie vplyv masívny dlhodobý výrub lesov a každodenné sypanie hliníka a iných sračiek..?

     • proud napsal:

      Podle me ten,ze se musi udelat kampan o oteplovani ktera to zakreje a jeste z nas vyrazi prachy na extra eko dan.

      • pozorovatel napsal:

       Prečítaj si toto: https://diskuter.wordpress.com/2016/04/10/dr-r-michael-castle-politicke-pozadie-chemtrails-modifikacia-pocasia-jedovane-latky-v-chemtrails-detailny-clanok/ Hliník a chemtrails práškuje potajomky americká vláda s cieľom umelo znížiť globálnu teplotu. Ale nie v boji proti globálnemu otepľovaniu, ale čisto za účelom falšovania štatistík teplotných trendov, aby mohli ropné spoločnosti tvrdiť, že žiadne otepľovanie neexistuje. Práve preto je v USA už niekoľko rokov anomálne chladné počasie, hoci v zbytku sveta sú podchvíľou vlny horúčav.

       Drvivá väčšina zodpovednosti za globálne otepľovanie padá na plecia amerických ropných spoločností. Hádanka: KTO je vlastníkom väčšiny amerických ropných a uhoľných korporácií? Druhá hádanka: KTO bude mať najväčší profit z toho, keď sa téma globálneho otepľovania zadupe do zeme?

       Keď hľadáš odpoveď na nejakú otázku, stačí sledovať tok peňazí a spýtať sa, kto z toho má najväčší prospech.

       • veronika napsal:

        podle letokruhů pokácených stromů bylo už tepleji – ted je několikaleté období chladu…
        jen se podívejte na pokácený stromy – je jich všude díky bybi šovi plno

       • Stribog napsal:

        Ochlazování díky Chemtrails je dost za vlasy přitažené. Spíš v tom vidím manipulativní propagandu právě ropných společností.
        Kdo je paradoxně největším protagonistou hoaxu jménem AGW? Právě ropné společnosti. Ropné a energetické společnosti byly například u zrodu carbonových odpustků a Cap and Trade. Nevymyslel to nikdo jiný, než Kenneth Lay z Enronu. V téhle hře jde o kontrolu populace i byznysu a likvidaci konkurence. Hrají ji různí zájmové skupiny s různými cíli. Od zelených marxistů vidících v tom šanci na zničení kamitalismu, přes britskou královskou rodinku a různé „Římské kluby“ vidící v tom šanci na rapidní depopulisaci planety, totalitáriány všeho druhu milující centralisovanou moc, kterým jde o kontrolu po velké energetické společnosti, které používají drakonické zelené legislativy ke kotrole konkurence a byznysu. A samozřejmě banksters, kteří se na tom umí napakovat. Viz The Hongkong and Shanghai Banking Corporation a hromadné vystěhovávání a vraždění lidí a „zalesňování zemědělských ploch v Africe…
        U nás se pakují banky na „zelených štítcích,“ které jsou obrovským zásahem do výkonu majetkových práv obyvatel. Zateplování domů jako byznys a podvod století v rámci „zelená úsporám.“
        To jen namátkou jedna z mála součástí multiúrovňového a velmi sofistikovaného systému na okrádání všech, který zejména plivl do tváře všem bezejmenným hrdinům tohoto národa, kteří žrali prach v rozpálené kabině Tatry při stavbě přehrad a elektráren, aby zajistili své vlasti větší suverenitu v podobě zdrojové nezávislosti a svým dětem a vnukům lacinější elektřinu. (Jaká ironie, že?)

        Chci tím říci, že na podvodu jménem antropogenické globální oteplování je usazený konsenzus téměř všech představitelných parazitů. Existuje-li mezi olejáři potřeba tenhle podvod zarazit, jsou to malé ryby s pár vrty ve středním Texasu. Nikoli velké fitmy. Malí olejáři ale nemají prostředky, aby utáhli projekty jako chemtrails.

    • Jaris napsal:

     To uz jsem take jednou psala. Australie ma tyto teploty 50ti stupnu kazdy rok. Samozrejme ne na celem uzemi. Tyka se to Zapadni a Jizni Australie a smozrejme vnitrozemi. Australani vetsinou veri nepodlozenym teoriim zelenych klimatickych vedatoru, jakozto ti nechteji prijit o praci, tak si vymysleji hruzne historky o oteplovani. Jelikoz je dnes potvrzeno, ze to pravda NENI, nenapadne se dnes mluvi o klimaticke zmene. Tyhle zpravy o tani ledu na Antarktide vysilaji VZDY v lete, kdy se lidi doma krci u klimatizace misto, aby premysleli z jakeho duvodu tady kazdorocne hori eukalyptovy plevel a sli Australii zalesnovat stromy, ktere nejsou tolik nachylne k nicivym pozarum. Takze suma sumarum, ty vysoke teploty v lete jsou zde KAZDYM rokem i s katastrofalnimi pozary. A jinak
     je znamo, ze ledy v lete taji i na Antarktide. V zime opet Antarktida zamrzne.

     • Petr napsal:

      Jaris, takze s pocasim se nic nedeje a vse je v poradku?

      • Jaris napsal:

       Ne, nedeje, Petre. Jsou cykly mirnych zim a studenych let a obracene.Vzdycky tak tomu bylo a napriklad v dobe renesance byly zimy mirne. Loni u nas v Launcestonu snezilo ke zlosti zapalenych oteplovacu a letosni leto nevykazovalo abnormalni teploty. Na Tasmanii je vzdy mezi 25 – 30 stupnu v lednu a unoru. V zime se pohybuji teploty mezi -3 az 16 stupnu. Plus minus samozrejme. Do te doby nez prisel ten pitomec AlGore s filmem Inconvenient Truth, kde strasil lidi, ze se zaziva brzo upecou. Ten film jsem videla a nemam o nem velke mineni.
       Horsi je problem, jak lidi nici Zemi odpadky, specielne plastickymi, ktere se NIKDY nerozpadnou a na morske hladine udelaji film z jemnych castecek, ktere nepropusti slunecni svetlo. Je toho plastickeho svinstva na mnoho
       km2.To ovlivni negativne cely retezec morskeho zivota. Vadi mi kaceni pralesu a lesu vubec, kdyz nejsou nahrazeny.
       Cetla jsem, ze Australie mivala take destne pralesy, ktere aboriginalove znicili vecnym zapalovanim. To se dnes samozrejme nesmi rikat a vina se svalila na bile zloduchy jako jsem ja. Proto mne nesmirne potesil cesky clanek, ktery se o tom zapalovani destnych pralesu aboriginci zminil zrovna nedavno. Oni to vypalovali z duvodu, aby meli lepsi pristup k lovu zvirat. Nechtelo se jim prodirat skrze zarostlou prirodou. Proto dnes Australie vypada tak zubozene. Zustaly akorat odolne eukalypty a kere, ktere se po pozaru opet zazelenaji. Kdyz prisli ti bili zlodusi, privezli moudre sebou evropske stromy, kterym se tu nesmirne v mirnem pasmu dari. I ta australska zvirata od klokanu az po possumy, dava prednost chuti a ovoci evropskych stromu misto, aby si skocili na svuj eukalypt v busi nebo spasali travu. Ale to uz uhybam od tematu. Pres tyto drasticke zmeny australske prirody,teploty jsou stejne. Rozdil je pouze v tom, ze musela byt diky hojne vegetaci vetsi humidita. A nakonec, priroda si poradi sama jak je videt v dnesnim zarostlem Cernobylu.

       • Petr napsal:

        Vase pokrivene krestanstvi se opet projevuje. Za znicenou Australii muzou domorodci. A moudri Evropane privedli zachranu. Ja mohli vubec puvodni obyvatele v Australii prezit do doby nez tam prijeli trestanci z Evropy? Ja neznam moc faunu Australie takze se nemuzu prit co je tam dobre a co zle. V severni Americe byly pozary celkem uzitecne, obnovovalo to faunu, byl to kolobeh. Ovsem potom prisli bili a zacli lesy castecne likvidovat kacenim. Pokud se pouzivali kone bylo to jeste v norme. Prisla moderni technologie. Nejenom ze vaha stroju nici pudu, ale rychlost jakou se kaci je velka. Rozvazeni stromu znamena i roztahovani parazitu. V devadesatych letetech tak zahynulo 400 milionu kubickych metru stromu.
        Samozdrejme, ted vetsina indianu taky kaci a neziji v souladu s prirodou. Podlehli sile zido krestanu. Vetsina jich nema ani paru o sve pravdive historii. Zato do nich perou biblicke hovadiny. A cim vic to do nich perou tim vic jsou indiani odrovnani.

        • Jaris napsal:

         Petre, Ty jsi take totalne zblbly a omyty zidovskou propagandou. Prave krestanstvi dame stranou, protoze s dobyvanim kontinentu nema nic spolecneho. To se tyka hlavne mocenskych panu hladovych po bohatstvi. Navic Aboriginaly nikdo ke krestanstvi nasilim nenutil a oni si zachovali svuj dream world. O Australii vis tak starou belu. Dnesni Aboriginci maji obrovske vyhody, jsou vsemozne podporovani,stavi se jim domky
         ( ktere za par mesicu zdevastuji jako cikani), lekarskou peci a vzdelani maji zdarma a aby je dostali vubec do skoly alespon do prestavky, tak jim tam delaji svaciny. Byla jim vracena spousta pozemku, kde si mohou zit podle svych zvyku. NAVIC se Australie VEREJNE omluvila za minulost. Pritom bili Australani v podstate za nic nemohou, jelikoz byli trestaneckou kolonii a Anglie sem dovazela lidi, kterych se chtela zbavit. Dodnes se Australie nema s Anglii rada.
         Ten cesky clanek, kvuli kteremu jsi mne napadl, mne mile prekvapil.Dokonce se divim, ze byl vubec vytisten. Nazor, ze obcasne paleni fauny muze byt byt mozna prospesne nesdilim, ale budiz pripoustim tuto teorii. Rozhodne nicive a kazdorocni obrovske pozary prirode neprospejou. Odolne vegetace prezije, zatimco mene odolna zanikne. A to se prave stalo v puvodni Australii zalesnene destnymi pralesy. Kdyz bily necita prisel, Australie uz byla polopousti. Dosud jsem nikdy nevidela Aborigince, ze by sazel stromy, zatimco zloduch beloch zasazel tisice hektaru! A kdyby jen to! Prinesl lidstvu spousty vymozenosti a vynalezu. Jenze to je dnes vsechno spatne, jelikoz zidacek rekl, ze beloch je vrazedna zruda a po zbytek sve existence si musi sypat popel na hlavu! To, ze barevni jsou take dobyvatele a vrazedne sily, to se z ucebnic vygumovalo a stali se z nich permanentni chudaci. Asi tak, Petre. Uz sis dnes posypal hlavu popelem? Trochu premysleni a balance kritiky by Ti neuskodilo.

        • Petr napsal:

         Jaris, proc se z tama neodstehujete? Jamit taky vztah k puvodnim obyvatelum tak se odstehuji. Proc by mne melo srat ze zivim nejake podlidi?
         To ze se jim Australie omluvila, jim urcite pomohlo. Proc vy si myslite ze vsichni musi zit nasim zivotnim stylem? Ze to co je pro nas dobre, je dobre pro ne? Vzdyd vam vadi ze jim bylo vraceno, to co jim bylo ukradeno. Ja si nesypu popel na hlavu, ja rikam jak to bylo. Kde prisli zido-krestane tam se vrazdilo.
         Dnes jsem jel vykacenou krajinou. Taky hnus jsem snad jeste nevidel. Rabovali tezkou technikou z rozbahneneho lesa. Tady o tom kde se kaci, nerozhoduji indiani, ale pristehovalci. Ja jsem take pristehovalec, ale aspon se je snazim pochopit. Pudu kterou mam se snazim udrzovat v puvodnim stavu. Odmitl jsem vykaceni a odmitl jsem udelat cihelnu. Nastesti jeste znam par hrdych indianu ze kteryma se da povidat o jejich historii a snazi se dodrzovat zvyky. Vetsina pristehovalcu jima pohrda.
         Vy jste zarny priklad, toho proc pohrdam zido-krestanstvim. Pokrytci kteri vyznavaji Krista a jeho uceni. Misto toho aby se drzeli jeho pokynu.
         Milujte své nepřátele a modlete se za ty, kdo vás pronásledují, abyste byli syny nebeského Otce;protože on dává svému slunci svítit na zlé i dobré a déšť posílá na spravedlivé i nespravedlivé. Budete-li milovat ty, kdo milují vás, jaká vás čeká odměna? Což i celníci nečiní totéž? A jestliže zdravíte jenom své bratry, co činíte zvláštního? Což i pohané nečiní totéž? Buďte tedy dokonalí, jako je dokonalý váš nebeský Otec.

        • Jaris napsal:

         Je uplne zbytecne s Tebou o tomhle tematu diskutovat, jelikoz odmitas videt druhou stranu mince. Nejsem nepritelem aboriginalu a beru je jako ostatni lidi. Pokud se chovaji slusne, nekradou, nenici, nedrogujou, nechlastaji a nedelaji vytrznosti, tak je to vporadku at uz jde o jakoukoliv rasu. Pokud ovsem pachaji kriminalitu, tak si myslim, ze je namiste takoveho cloveka potrestat. V zadnem pripade jsem nenapsala o aboriginalech, ze jsou to podlidi. Jejich zpusob ziti je primitivni, primitivni jsou a nikdo jim v tom nebrani. Nektere kmeny jsou vsak schopny se uzivit samy.Klobouk dolu.
         Snazila jsem se akorat popsat pravdivou situaci s Aboriginci, protoze je to velmi podobny problem jako s cikany v Cesku. Klidne si hlasej tu svou zidackou teorii o utrpeni a utiskovani puvodnich obyvatel. Klidne si ulev, ze jsem ten bily pokriveny krestansky zloduch. Pisu proste to, co se Ti nelibi, ale fakt jaci aboriginci skutecne jsou, nezmenis.

        • Rusalka napsal:

         Z australskej ustavy prijatej 1.1.1901 a dodnes platnej su Aborigeni a Torres Strait ostrovania vyluceni ako cast australskeho naroda, ktory sa usadil na uzemi ich predkov.Tuto skutocnost moze zmenit len referendum, ktore do dnesneho nebolo ziadnou australskou vladou vypisane. Povodni obyvatelia Australie nie su ustavou povazovani za sucast „australskeho naroda“, ktory bohatne hlavne tym, ze z povodneho uzemia Aborigenov desatrocia tazi zeleznu rudu, uhlie a ostatne nerasty a zarucuje im vysoku zivotnu uroven.

        • Petr napsal:

         Vy si neuvedomujete jedno. Oni ziji v zemi svych predku. Byl to jejich problem jak zili ve svoji zemi. Pristehovalci jim narusili jejich zivot. Pristehovalci jim naridili zakony. Prosty clovek jak nekde prijde, snazi se prispusobit okoli, kdyz se mu to nelibi tahne dal. Spatny kolonizuje.
         To ze maji jinou mentalitu, to pristehovalci jim vnucuji tu svoji. Tak jak Evropane maji pravo a povinnost si drzet svoji identitu a omezovat pristehovalce, tak samo ji meli i oni.

        • Jaris napsal:

         Rusalka:
         Tenhle zakon z r.1901 je hodne stary a HODNE se od te doby zmenilo. Spis si myslim, ze jsou to Aboriginci, kteri se drzi separatne. Vlada jim plati obrovske penize. Ted se zrovna vysetruje pripad, ze jejich vudci penize zasantrocili a casto se stava, ze se financi podpora potrebnym nedostane diky korupci v jejich vlastnich radach.
         Jinak jsem psala, ze se zde s nimi jedna velice slusne.

        • Jaris napsal:

         Smarjapano, Petre! Ty jsi snad slepy? NIKDO dneska aborigincum jejich zpusob zivota nenarusuje. Jedna se tu s nimi v rukavickach. Chteji se popelit u taboroveho ohne, tak at se popeli. Nikdo jim nebrani. Nechteji se vzdelavat, je to jejich vec. Jsou vsak i takovi, kteri maluji hezke obrazy nebo jsou pruvodci turistu na svem uzemi. Jeste jednu vec jsem vypozorovala. Nejvetsi problemy politickeho razu delaji nikoliv cisti Aboriginalove, ale jejich misenci. Ti jsou zkorumpovani az na pudu.

       • Zdena Malipet napsal:

        Co to píšeš za hovadiny o Aborgincích!!! Oni sami se cítí jako součást půdy. Proto by nikdy nemohli pálit lesy.jen z toho důvodu,aby si ulehčili lovení zvěře.Protože v takovém případě by pálili sami sebe!!! Žiji v Austrálii trvale a o aboriginskou kulturu se zajímám mnoho let…

 2. proud napsal:

  Nejak mi to ochlazovani podle grafu prijde prilis rychly,vubec se mi to nelibi…..

  • Adolf Balík napsal:

   Pokles na konci grafu je způsobený zákonitým poklesem po odeznění El Nino, které způsobilo před tím krátkodobý vzestup, ale nejde o nějakou změnu trendu.

   Jsou tu ale dva fakty, které by měly způsobit ochlazení. První je 60-letý klimatický cyklus. Ten vzestup teplot na konci 20. století byla vzestupná fáze tohoto cyklu. Ta stagnace po přelomu století jakési „létu“ klimatického cyklu, a teď by nás měl čekat „podzim“ a „zima“ tohoto cyklu. Tento cyklus je tažen pravidelnou oscilací oceánských proudů. Už teď je patrný tepelný obsah severního Atlantiku nastupujícího ochlazení.

   Další kromě tohoto cyklického ochlazení v důsledku vlastních vnitřních cyklů Země je ochlazení v důsledku oslabení sluneční činnosti – zejména otevřeného koronárního magnetického toku. Vypadá to, že cykly 24 a 25 budou asi podobné cyklům tzv. Daltonova slunečního minima jak na konci 18. a počátku 19. století. Klima bude asi stejně hnusné jako v té době.

  • Marie napsal:

   Cely ten blabol o globalnim oteplovani ci ochlazovani je jenom pro blbe, protoze sledovat par let a delat z toho zavery, je primitivni..

   Jsou to ve skutecnosti cilene rabovacky kapes lidi, protoze se tim zivi spousta parazitu, dokonce tahaji penize pres vlady na tyto vymyslene programy.

   Podivej se na to z hlediska vesmiru a casu, vzdyt je to o hovne…ten vesmir je postaven tak, aby byl a ne nebyl… vyrovnava si vse podle zakona akce a reakce. Kdyz dojde k otepleni, pak nasleduje zase ochlazeni…

   Clovek si hraje na velkeho pana a mysli si, ze kdyz dokaze manipulovat cloveka, tak dokaze i vesmir… Blbost.

   Manipulace pocasim ( mistni ) se provadeji, ale vzdy se to vymsti protireakci nekde jinde, protoze zeme je kulata…

   Muj nazor…

 3. George napsal:

  Na vývoj globální teploty bude mít rozhodující vliv následující sluneční cyklus. Pokud bude stejně slabý jako ten poslední, nastane malá doba ledová. A i kdyby měla jen poloviční sílu než ta poslední, měla by zničující dopad na současnou civilizaci ( lidí je vzhledem ke způsobu hospodaření již příliš a světové zásoby potravin jsou na nejnižších hodnotách od 2 světové války. Takže stačí jeden nepříznivý rok a tudíž jedna špatná úroda, ať už z jakýchkoliv důvodů, a svět spadne do chaosu ). No a pokud bude následující sluneční cyklus stejný jako ten 23 nestane se nic, jen se pozastaví oteplování na většině míst planety Země.

 4. Žabák napsal:

  Mě fascinuje jedna věc. Autor, který evidentně nevěří globálnímu oteplování sem mrskne graf, který jasně ukazuje vzestup teplot od roku 1979 a pak se raduje, že už od března !!! se ochlazuje :) Ty vole tak to je jako moc tohleto :)

  • corgon napsal:

   Je rozdiel medzi vymysleným oteplovaním spôsobeným človekom a tým skutočným spôsobeným slnečnou aktivitou. To spôsobené človekom by nemalo prečo od mačrca klasať keďže sa nič proti nemu neurobilo.

   • Žabák napsal:

    Prosím tě, tyhle globální klimatický cykly, to je jako když má zahnout zaoceánský parník, už jen argumentace teplotou v řádech měsíců je argumentační faul.
    Co se týká vlivu člověka, tak už jen vykácení např: evropského pralesa určitě vliv má, stejně jako pralesy v jižní americe nebo 100 let intenzivní průmyslové činnosti nebo betonové megalopolis tvořící si vlastní mikroklima. O vedlejších účincích jako je plastový kontinent, kyselé deště, vyžírání mořských zásob až k vyhubení a dalších milion svinstev už nemá ani smysl se zmiňovat.
    Otázka není jestli člověk ovlivňuje, ale jak moc a já si myslím, že i když třeba to není tak silný vliv jako je sluneční aktivita, tak ten vliv tam prostě je a není malý.
    Nakonec máme tu projekt chemtrails, který primárně slouží ke geoinženýringu, až sekundárně k bioinženýringu.

    • Paul Durham napsal:

     To, co uvádíte, má záporný vliv na biosféru, nepochybně produkty chemického průmyslu atd. neprospívají životu, ale pouhé měřítko Země, Slunce, Mléčné dráhy ap. vám řekne, že kosmické počasí rozhoduje o osudu Země.

    • corgon napsal:

     Ja som myslel vplyv človeka produkciou CO2.To je totálna hovadina, CO je v atmosfére cca iba 0,038%. Ničenie pralesov a znečisťovanie plastami a chemikáliami a inými sračkami je niečo iné, proti tomu je predsa každý normálny človek.

     • pozorovatel napsal:

      CO2 funguje ako zosilovač ostatných skleníkových plynov.

      Dominantným skleníkovým plynom na Zemi je vodná para, ktorá má ale tú nebezpečnú vlastnosť, že čím je vyššia teplota, tým viac vodnej pary sa odparuje a tak sa môže oteplenie spontánne ďalej urýchľovať.

      Druhým najvýznamnejším skleníkovým plynom je metán s účinkom asi 21x vyšším, než molekula CO2.

      Ale čo je podstatné: vodná para vydrží v atmosfére asi 5 dní, metán asi 20 rokov, zatiaľ čo CO2 asi 600 rokov. Keď sa teda dočasne zvýši koncentrácia vodnej pary alebo metánu, tak sa to v priebehu pár rokov vráti do normy. Zvýšenie koncentrácie CO2 sa začne normalizovať až po stovkách rokov, takže hoci skleníkový efekt CO2 je slabší, než u ostatných plynov, je veľmi dlhotrvajúci. Navyše môže podporiť pozitívne spätné väzby v podobe vyparovania viac vodnej pary a roztápania hlbokomorských metánhydrátových ľadov. Práve preto je smerovaná pozornosť hlavne na CO2, lebo funguje ako primárny faktor, ktorý posúva rovnovážny stav.

  • Adolf Balík napsal:

   Ke konci té teplotní stagnace byl vzestup způsobený posledním El Nino, teď přichází zákonité ochlazení po něm, takže se to vykompenzuje a změnu trendu to nezpůsobí, a to je asi hlavní poselství významu posledního poklesu.

  • Jaris napsal:

   Zabaku, stara a pravdiva lidova moudrost rika:
   „Brezen – za kamna vlezem.
   Duben – jeste tam budem
   Maj – vyzenem kozy v haj“
   Navic ti „zmrzli“ Pankrac, Servac, Bonifac, Zofie v kvetnu skutecne udelaji posledni caru za zimnimi mraziky.
   Tenhle tyden mate Medarda a jestli ten den bude prset tak proprsi dalsich 40 dni. „Medardova kape, ctyricet dni kape“.
   Nasi dedove a baby to meli dobre vypozorovane.

 5. Jan Jinsky napsal:

  Autorovi by neskodila lekce ze statistiky a vypoctu statisticky vyznamnych odchylek.

  • Adolf Balík napsal:

   Už skoro 19 let probíhá teplotní stagnace, ale kdybychom to počítali až od roku 1995, tak by nám vyšel teplotní vzestup, ale při kontrole na statistickou významnost, by to byl bylo 21 let bez statisticky významného teplotního vzestupu. :-)

   Když se provede klasický statistický rozklad autokorelované časové řady na složku trendovou, periodickou a fluktuační reziduum, tak to „strašlivé, bezprecedentní ničím nevysvětlitelné globální oteplování“ není nic než periodický výkyv úplně stejný jako ty ciarka 60 leté cykly před tím a poslední teplotní stagnace do něj přesně zapadá. Teď by měl přijít periodický pokles. K tomu, aby se řeklo, že dochází i trendovému poklesu, ještě není dost dlouhý časový vzorek.

   S těmi trendy ale podle dost přesně provedených korelací za posledních 11 000 let hýbalo slunce. A aktivita slunce je zase dost přesně korelovaná s průběhem momentu rotace slunce kolem barycentra sluneční soustavy – tedy v podstatě podle postavení obřích planet – Jupiter, Saturn, Uran.

 6. Josef Švejk napsal:

  Když už se momentálně nebojuje za lidská práva, přežití uprchlíků či proti Putinovi, nebylo by správnější zařadit přestávku na cigáro? Budeme-li střídat katastrofy bez přestávek, lidi si neodpočinou, zblázní se, vezmou vidle a začnou čistit Augiášův chlív. Správně totiž dojdou k závěru, že když vezmou rozporkou pár managerů společnosti po hlavě, vyřeší to i problém slunečních skvrn.

  • proud napsal:

   Jo,no,vypada to ze nas chtej zahazet a zahltit malerama,proste ten nas strach je pro ne zivotne dulezitej! :-)

 7. leopold uchvátil napsal:

  Pane vy jste trouba! z toho důvodu doporučuji, aby si autor nechal lékařem prohlédnout nosní dutiny jestli v nich neuvízla pastelka, která tlačí na mozek a blokuje jeho plné využití.

 8. pozorovatel napsal:

  No mne to teda na globálne ochladzovanie moc nepripadá, historické rekordy sú tento rok prekonávané každú chvíľu. Viď dnešná správa:

  http://www.meteopress.cz/neklidna-seina-v-parizi-a-rekordni-vedro-v-egypte/

  „Severní Afrika před víkendem nemusela čelit vpádu chladnějšího vzduchu z Evropy, v pouštním prostředí se tak spodní část atmosféry rychle prohřívala a denní maxima lezla výrazněji přes 40 °C. Tak tomu bylo i v Egyptě. Nárůst teplot byl navíc tak razantní, že zastínil některé starší záznamy.

  Metropolitní Káhira se posledního velmi žhavého 3. června dočkala v roce 1961, když se rtuť teploměru vyšplhala na 42,8 °C. Tento výkon byl v pátek pokořen – ve 14 hodin hovořila Káhira o úmorných 43,3 °C, přičemž nejvyšší hodnota dělala 43,6 °C.

  V Hurghadě se zase teplota vzduchu zastavila až na 45,8 °C – překonáno 43,6 °C z 3. 6. 2013.“

  A celkovo sa hovorí o tom, že posledné dva roky boli najhorúcejšie v histórii meraní a že je veľmi vysoká pravdepodobnosť, že tento rok tie rekordy znovu prekoná.

 9. pozorovatel napsal:

  A napríklad mnoho grafov je tu:
  http://ac.blog.sme.sk/c/415214/extremne-teplo-pokracuje-planeta-zazila-uz-11-rekordny-mesiac-v-rade.html

  Doporučujem k nahliadnutiu, pretože v článku je skutočne obrovské množstvo grafov a odkazov na zdroje informácií.

  • proud napsal:

   Problem je ze laicky predpokladam,ze podle momentalni teploty nejde soudit vzhledem k ruznejm vlivum.Navic nejsem na meteorologii odbornikem.Ale umim si predstavit,ze je mozny ze momentalni teploty vlivem napriklad ztenceny ozonovy vrstvy a chemtrailsu budou vyssi,ovsem pomerne rychle se muze zacit ochlazovat az se budeme divit…….a novy teplo nikde…..

   • pozorovatel napsal:

    práve naopak, chemtrails je program, ktorý americká vláda spustila (v utajení) na umelé znižovanie planetárnej teploty. Pomocou tzv. „globálneho stmievania“ sa snažia sfalšovať teplotné štatistiky a spochybniť dôkazy o globálnom otepľovaní. Viď tento článok: https://diskuter.wordpress.com/2016/04/10/dr-r-michael-castle-politicke-pozadie-chemtrails-modifikacia-pocasia-jedovane-latky-v-chemtrails-detailny-clanok/

    Treba si uvedomiť jeden fakt: amerika je zodpovedná za spotrebu 50% celkovej svetovej spotreby energie a takmer všetky zisky z ťažby ropy idú do ameriky. Americké ropné spoločnosti sú tak priamo či nepriamo zodpovedné za drvivý podiel CO2 emisií a teda majú na celej záležitosti najväčšiu vinu. A práve preto financujú všetky možné klimaskeptické štúdie, aby túto vinu utajili a mohli ďalej pokračovať v svojom biznise.

    Všetci tí, ktorí tú obhajujú klimaskeptické argumenty o globálnom ochladzovaní v skutočnosti nevedomky obhajujú americký ropný biznis a jeho zisky.

 10. pozorovatel napsal:

  Možno to niekomu bude užitočné:
  ————————————

  Skleníkové plyny a ich vzťahy

  Koncentrácia CO2 je 400 parts per milion, t.j. cca 0,04% z podielu atmosféry

  Koncentrácia metánu je okolo 1800 parts per billion, t.j. cca 0,00018% z podielu atmosféry

  Koncentrácia vodnej pary je okolo 1% z objemu atmosféry.

  Nejaké drobné koncentrácie pripadajú na freóny a ozón.

  Súčasná globálna teplota planéty je +15 C.

  Keby neexistovali žiadne skleníkové plyny, bola by globálna teplota -18 C, t.j. o 33 stupňov nižšia. Takže ako vidieť, tak aj tie stopové množstvá skleníkových plynov stačia na zvýšenie planetárnej teploty o 33 stupňov

  Ďalej si treba uvedomiť nasledovné vzťahy efektívnosti skleníkových plynov.

  Ako základná merná jednotka efektivity sa zaužíval vplyv CO2 molekuly.

  - Skleníkový efekt molekuly vodnej pary je približne 1,5x

  - Skleníkový efekt ozónovej molekuly je cca 3x

  - Skleníkový efekt metánovej molekuly je 29x

  - Skleníkový efekt freónov je 10 000x až 50 000x

  Zároveň treba zohľadniť dobu životnosti plynu v atmosfére.

  - Vodná para vydrží v atmosfére asi 5 dní.

  - Metán vydrží v astmosfére asi 20 rokov.

  - CO2 vydrží v atmosfére asi 600 rokov.

  - Freóny vydržia v atmosfére asi 6000-12000 rokov.

  Teraz je tu ďalší problém. Oteplenie vyvoláva rôzne spätné pozitívne väzby, ktoré môžu otepľovanie ďalej urýchľovať:

  - vyššia teplota spôsobuje odparovanie viac vodnej pary, čo ďalej zvýši teplotu atmosféry

  - vyššia teplota môže spôsobiť roztápanie metánhydrátových ľadov na dne oceánov a v sibírskom permafroste.

  Oba tieto efekty môžu otepľovanie ďalej nekontrolovane zosilovať.

  Prečo sa hovorí práve o CO2?

  Pretože funguje ako najvýraznejší zosilovač v rámci týchto efektov. Skleníkový efekt vodnej pary je síce najvýznamnejší, ale má krátku dobu životnosti v atmosfére a po pár dňoch skondenzuje a jej efekt skončí. Metán má síce vyšší skleníkový efekt než CO2, ale je ho v atmosfére málo a do 20 rokov sa z atmosféry vyplaví. Freóny síce majú extrémnu skleníkovú silu aj životnosť, ale ich obsah v atmosfére je doslova stopový. A tak najvýraznejší faktor, ktorý hýbe rovnováhami teplôt v atmosfére je CO2: má dlhú životnosť v atmosfére a pomerne vysokú koncentráciu na to, aby spôsoboval merateľné efekty.

 11. George napsal:

  Asi před 2 lety se objevila zpráva od NASA, že se ochlazuje celá sluneční soustava, včetně vrchních vrstev atmosféry Země. Zpráva velmi rychle zapadla, ale možná ukazuje na další možný vývoj….

  • pozorovatel napsal:

   Nezmysel, oblasť výskumu vesmíru dlhodobo sledujem a takúto správu NASA nikdy nevydala. Je ale zaujímavé, že klimaskeptici ešte pred pár rokov argumentovali presne opačnou správou, t.j. že sa planéty v slnečnej sústave otepľujú a že teda aj otepľovanie Zeme je rovnako normálne. Čo je samozrejme rovnaký nezmysel, pretože neexistuje spôsob, ako by sme v súčasnej dobe dokázali na vzdialených planétach zmerať zmerať teploty s požadovanou presnosťou a dlhodobým časovým radom.

   • George napsal:

    Nikdy neříkej nikdy, sleduješ špatně :-)

   • weissbach napsal:

    Nesmysl je, co se nám snažíte namluvit…

    • pozorovatel napsal:

     Pôsobím v tej oblasti, takže sa k tomu viem kvalifikovane vyjadriť.

     Teplotu vzdialenej planéty môžeš zmerať iba dvomi spôsobmi:

     1. zmeraním infračerveného žiarenia, ktoré prichádza od planéty. Tento spôsob je ale pomerne nepresný, s rozptylom +/- niekoľko stupňov (v lepšom prípade) a s množstvom ďalších skreslení (roztpyl svetla v atmosfére, oblaky, resp. prach v atmosfére, nevidíš na nočnú pologuľu atď). Navyše nie je možné sledovať planétu nepretržite, ale len raz za pár mesiacov/rokov, keď na človeka vyjde poradie prístupu k teleskopu.

     2. pomocou merania pristávacích sond priamo na povrchu cudzej planéty. Bohužiaľ, na iných planétach zatiaľ pristálo len niekoľko málo pristávacích sond a len úplné minimum z nich fungovalo viac než pár mesiacov. Z Venuše máme 6 bodových meraní teploty z povrchu, každé s dĺžkou asi 1-2 hodiny. Z Marsu máme asi 12 lokalít so zmeranou teplotou, s dĺžkou časového radu od pár hodín až po pár rokov. Na žiadnej inej planéte (Mesiac do toho nerátam) nepristála družica s meračom teplôt.

     Čiže môžem kvalifikovane povedať, že na základe týchto približných a bodových sporadických meraní teplôt sa absolútne nedajú vypočítavať nejaké trendy alebo zmeny.

     Je to podobné, akoby som urobil jedno meranie teploty v auguste a druhé v marci a na základe toho skúšal tvrdiť, že sa planéta ochladzuje. Alebo keby som chcel porovnať bodové teploty namerané v Indii a v Kanade a skúšať z toho vyvodiť nejaký záver o teplotných trendoch. Je to skrátka z technologického hľadiska nezmysel.

     • George napsal:

      Tady je článek dokonce již z roku 2009, který vyšel na Novinkách a týká se ochlazování vrchních vrstev atmosféry planety Země a údaje poskytla NASA. Ochlazování i nadále pokračuje…viz zpráva z před 2 let, kterou dohledám až na to budu mít čas… Jinak zmíněný článek si sám najděte, stačí se optat strejdy Googla :-) A pokud umíte anglicky, najděte si původní zprávu…

      Svrchní vrstva atmosféry se dramaticky ochladila

      S tím, jak bylo Slunce v posledních letech v klidové fázi, se podle měření dramaticky ochlazovala svrchní vrstva atmosféry. Vědci se s pomocí nových údajů snaží podle serveru Space.com analyzovat s teplotními výkyvy spojené nafukování a smršťování pozemské atmosféry, které mimo jiné ovlivňuje i oběžné dráhy satelitů a kosmického smetí kolem Země.

      pondělí 21. prosince 2009, 19:17

      Údaje poskytla mise NASA nazvaná TIMED, která měřila teploty ve výškách od 100 kilometrů nad zemským povrchem. „Ukázalo se, že jedenáctiletý sluneční cyklus ovlivňuje atmosféru dramaticky,“ uvedl Stan Solomon z amerického Národního centra pro výzkum atmosféry.

      Vědci přitom mohli měřit nejen vliv dopadající sluneční energie, ale ověřit i předpovědi, že emise oxidu uhličitého v atmosféře pomáhají prohlubovat ochlazování svrchní vrstvy atmosféry. Protože skleníkové plyny se tím, jak zadržují více sluneční energie v povrchové vrstvě atmosféry, podílejí podle vědců i na ochlazování svrchní vrstvy atmosféry.

      Měření od posledního slunečního maxima

      Mise TIMED začala v roce 2001, aby pomohla vytvořit přesnější obraz stavu vnějších vrstev atmosféry. Mimo jiné měřila množství dopadající sluneční energie, množství pohlcené atmosférou a množství vyzářené nazpět do vesmíru.

      V uplynulých letech poklesla sluneční aktivita na minimum (poslední sluneční maximum bylo v roce 2002). V uplynulé fázi Slunce vyzařovalo méně energie. Dopadající UV vlny absorbují částice atmosféry a ve formě infračerveného záření je vyzařují zpět.

      Rozdíl teplot se mění, ale ve výšce 300 kilometrů nad zemským povrchem je kolem 427 stupňů Celsia během solárního minima a 927 stupňů Celsia během solárního maxima. Přestože jde o vysoké teploty – horko tam není, protože molekuly jsou příliš vzdálené.

      S teplotou se mění hustota atmosféry

      A přestože rozdíl v teplotě oproti běžnému solárnímu minimu představoval jen několik stupňů, mělo to podle odborníků velký dopad na hustotu ve svrchní atmosféře. Podobně může o pár stupňů ovlivnit svrchní atmosféru i zvyšování skleníkových plynů v atmosféře.
      Měnící se teplota vede ke snižování nebo zvyšování hustoty atmosféry a posouvání jejích hranic, což může ovlivnit i oběžné dráhy satelitů a jejich životnost.

 12. Petr napsal:

  Pozorovatel tu ma celkem dobre komentare, i kdyz pro mne laika zachazi daleko. Od zacaku 90tych let ziji na sevuru. Prvnich par roku teploty tu sly pod minus 40 i na par tydnu. Proste krasne zimy. Bohuzel postupne se zacalo oteplovat a ted pokud mame pod -30, tak jen par dnu. Jaro prichazi rychleji a ma vic vykyvu. Tak samo prvni mraziky prijdou uz v srpnu a pak nic. V lete mame vic deste a v zime min snehu.

  • pozorovatel napsal:

   Na Slovensku sme minulý rok na juhu mali bezprecedentnú vlnu horúčav, kedy asi 14 dní nepretržite boli teploty nad 33 C a z toho asi 4 dni sa šplhali až k 38 C. To je niečo, čo sme tu nikdy v minulosti nezažili. Ja si z detsva pamätám, že typická letná teplota bývala 25 C a horúci deň mával 30 C. V minulosti v zime býval sneh asi 3 mesiace (od decembra do januára), v poslednom roku bol sneh 2 dni, krátko po Novom roku.

   • Robo napsal:

    Lesy, odvodňovanie, hliník, HAARP, …?

    • pozorovatel napsal:

     nie:

     1) lesy: lesov je na Slovensku viac-menej stále rovnako ako pred 100 rokmi.

     2) odvodňovanie: nepravdepodobné, pretože zmena vodného cyklu sa udiala už v 50. rokoch, takže teplotný skok sa mal udiať vtedy a nie postupne

     3) hliník: už som to linkoval vyššie: američania práškujú hliník ako reflexný materiál s cieľom spôsobiť „globálne stmievanie“, aby tak ochladili atmosféru. Osobne to beriem ako špinavosť, pretože dôsledky kovov z chemtrails sú pravdepodobne ešte nebezpečnejšie, než samotné globálne otepľovanie. Ale američania to nerobia pre dobro ľudstva, ale aby očistili od zodpovednosti svoj ropný biznis.

     4) HAARP na aljaške je od minulého roka vypnutý. Navyše HAARP nemá dosť energie na zvýšenie teploty celej atmosféry, slúži iba na manipulovanie s lokálnym počasím, resp. ako vojenský protiraketový štít.

     • Robo napsal:

      1. Odlesňuje sa kontinuálne stále. Najviac teraz ale flatetnici v cirkevnych lesoch / NP
      2. Odvodňovanie to isté, teraz omnoho viac, ako v 50-tych rokoch!
      3. Svinstvo zo vzduchu sluzi HLAVNE na zničenie ŽP!
      4. Už dávno sa nebavime len o Aliaške, kamarát…

      • Marie napsal:

       presne tak, Robo. Aljaska je minulost, maji davno nove stanice ve svych koloniich.

       A lesy se likviduji vsude, dokonce i v Mexiku, nadavam, kdyz to vidim, a likviduji je zavazenim sajrajtem, kde jsem projela na kole vloni, letos uz to nejde….

      • Jan Jinsky napsal:

       A nějaké statistiky bys měl Robo? Nebo to jsou jen dojmy jako obvykle?

       A HAARP – jak si vysvětlíš, že zařízení s výkonem v řádu megawattů může řídit systém s výkonem pentawattů (počasí). Nebo to je jen strach z neznáma Robo?

       • hestroy napsal:

        Víš o tom kulový. Už jsi někdy slyšel o rezonanční frekvenci? S tou dokážeš pomocí minimální síly zbořit třeba barák, pokud víš, jakou rezonanční frekvenci má, ty chytráku.

      • Eva napsal:

       Ano, byla jsem se projít u nás na kopci (okolí Kopřivnice). Samá mýtina, kací smrky o průměru kmene 20 cm. To nikdy nebývalo, za komoušů jsem pilu tak často neslyšela.
       Teď už dokonce ani nevysazují nové stromky. Naštěstí jsou ty mýtiny ihned zarostlé nálety javorů, bříz. Buky zatím nechávají být, i když i ty prořídly.

   • Žabák napsal:

    Pozorovatel: Souhlasím s tebou, v ČR už máme nějakých cca 20 let nenormální počasí a začalo to povodněma na moravě někdy v 90-tých letech a pak každých cca 5 let se tyto 500 leté povodně opakovaly. Počasí, kdy teploty šplhají v létě ke 40C a 3 týdny nezaprší je už skoro normou. Pokud si nekoupíš klimu na jaře nebo v zimě, v létě už nemáš šanci, protože sou všechny vyprodané na měsíc dopředu. Zima už není, v zimě chodím v triku s dlouhým rukávem, bunda není třeba. Z dětství si taktéž pamatuji na velká vedra v teplotě 28 C, normální bylo 23 – 26. Dnes je normální 36 C. Je škoda, že konspirátoři, kteří jindy vidí pravdu v tomto směru jdou apriory proti natruc, protože systém. Nemluvím ani o tom, že vůbec nevnímají chemtrails, které tu sou hlavně kvůli tomu, aby vůbec pršelo i když ten déšť je jedovatý a všichni lidi pak záhadně několik dní kašlou.

    • pozorovatel napsal:

     apropo chemtrails. Nejde len o to, že ľudia niekoľko dní kašlú (s čím má mimochodom tiež skúsenosť). Ide o to, že po intenzívnom práškovaní a následných dažďoch sa niekoľko dní nedá piť voda z vodovodu, keďže zrejme ten kovový prach kontaminuje nádrže s pitnou vodou. Dlhú dobu som si naivne myslel, že chemtrails ohrozujú iba pľúca. Lenže ony sa postupne dostávajú všade: do zdrojov pitnej vody, do pôdy, do rastlín pestovaných na poliach, do mäsa a mlieka hospodárskych zvierat… Je to obrovský prúser, ktorého plný dosah si neuvedomujú možno ani ľudia na alternatívnych weboch…

   • Eva napsal:

    Já si pamatuji jak v září jezdily traktory po polních a dělaly hlubokou orbu, prakticky po celé republice.
    Pak nějaký vůl řekl, že se ničí půda a tohle se prakticky zrušilo. Výsledky se dostavily, spodní vody poklesly, při povodních v roce 2010 se jezeďáci už nebořili do toho betonu. A při větším lijáku v minulém týdnu nám tekl potůček zahradou.

 13. pozorovatel napsal:

  p.s. Len taká zaujímavosť ohľadom spochybňovania dôveryhodnosti meraní NASA

  Za vlády Georga W. Busha (2001-2009) americká vláda tvrdo popierala, že by nejaké globálne otepľovanie existovalo a rezolútne odmietala sa zapojiť do realizácie Kyotskeho protokolu. V tej istej dobe NASA svojimi dátami tvrdila, že globálne otepľovanie existuje a že je závažný problém. Kvôli tomu sa NASA opakovane dostávala do konfliktu s vládou a bolo jej rôznymi spôsobmi hrozené orezaním financií.

  Až s nástupom Obamu sa americká vláda začala verejne priznávať k téme globálneho otepľovania. Stále však hrala mŕtveho chrobáka, akonáhle sa začalo hovoriť o nejakých snahách o redukciu produkcie CO2. Amerika až donedávna bola najväčším svetovým producentom CO2, až nedávno ju predbehla Čína, ale väčšina čínskej produkcie stále smeruje na americký trh, takže minimálne časť čínskych emisií stále padá na vrub americkému konzumu.

  Čo tým chcem povedať: tvrdenie, že dáta NASA o globálnom otepľovaní sú na objednávku americkej vlády je nezmysel, pretože až donedávna boli NASA s americkou vládou v tejto téme na opačných stranách a dávali si to príslušne obojstranne najavo.

  • Marie napsal:

   Podivej se, kdo financuje jak NASA, tak vladu… jedni a titez, takze jsou to jejich pani a ja jim to divadylko, jak jsu odpurci jeden druhemu, nezeru…

  • Paul Durham napsal:

   Kolego, na „horúčavu“ je dobré hodně tekutin a pár dní v posteli,
   možná pár ran do zdi nářků. To vás zchladí.
   Možná , že ty vaše vjedecké bláboly rozruší pár bakalářů z UJAK nebo FFUK , ale mne nikoliv. Už jsem zažil telpé zimy, mrazivé zimy, chladná léta, horká léta. Za každého počasí ovšem vylézali idioti a hlásili se svá % z HDP.

  • Eschatolog napsal:

   Vas plati od prispevku nebo od sloa ?

 14. Ray Smutný napsal:

  paní Valentina Žárková předpovídá na 97%, že se v 2030 ledově ochladí, protože se Slunce ukládá ke spánku. http://www.svobodnymonitor.cz/zpravy/na-zemi-jiz-za-15-let-nastane-mala-doba-ledova-naznacuji-slunecni-cykly/ Předpověď na červen/červenec/srpen vypadá velmi nadějně: teploty do 22-25C, jen v srpnu bude několik dní s 28C http://www.accuweather.com/en/cz/prague/125594/month/125594?monyr=7/01/2016 Přesto můj klidný spánek bude lehce kalit fakt, že zrychlení přírustku CO2 byl za posledních 9let 2.1 ppm. Ale mezi roky 15 až 16 byla akcelerace 4.1 ppm, tedy dvojnásobná normálu! https://www.co2.earth/annual-co2 Tudíž nezbývá než spoléhat na velkého Bratra, co všechno vidí a slyší, a taky práškuje. Mějme naději, že spojenými silami velké americké letecké flotily, hliníkem a spícím Sluncem uhasíme nebezpečný požár růstu teploty Glóbu.

 15. contumax napsal:

  Před 4 léty pršelo celý léto celé 4 měsíce až na 3 dny, to svítilo slunce, to se stalo ve východních Čechách…

  A předtím a po novém roce v zimě nebylo vidět slunce celý 4 měsíce až na 3 dny kdy svítilo slunce …

  • Lex DRUID napsal:

   Na Vysočině to samý. Oteplování jsou kecy. Když mám v lednu přes den průměr 8°C a v únoru odpoledne můžu venku chodit v jarní buně, protože je +15 °C a v noci maximálně -2°C tak se to holt na „průměru“ zatraceně podepíše. NEJSOU ZIMY.
   LÉTA NEJSOU TEPLEJŠÍ. To se může zdát někomu jen pocitově, protože je vyšší vlhkost vzduchu než bývala a lidi se víc potí. Jenže ne z tepla, ale kvůli vyšší vlhkosti vzduchu. Známý to jev. Ale taky je méně slunečních dní. Na vině může být změna proudění vzduchu, kdy se v květnu, červnu a mnohdy až do konce července udržuje nad západními Čechami jihozápaní proudění, které k nám odráží monzun od Alp a nad Moravou se střetává s typicky jarním „jihovýchodem“ a klasickým v létě kdysi převažujícím „severozápadem“ od Anglie, kdy se střídaly brázdy vysokého a nízkého tlaku od toho, jak se Golfský proud střetával s chladnějším vzduchem Arktickým. Když bývalo v létě delší dobu krásné počasí, tedy slunečno a teplo po dobu alespoň 14 dní, jednalo se většinou o +/- jižní proudění a teplý vzduch ze středomoří a Afriky. A vážně mě dost serou móresy počasí posledních let, kdy je v noci a ještě ráno jasno, potom se zatáhne šedý poklop, přes den slunce neuvidíš a vyleze až těsně nad obzorem při svém západu. Pravidelně. Dnes u nás přes den oblačno až zataženo, od 18 hodin jasno a předpokládám, že to jasno zase do zítřejšího dopoledne vydrží, kdy se opět zatáhne, aby Oskar vylezl zase až večer a takhle po celé léto do zblbnutí. Samozřejmě vyjma několika málo dní s jasným počasím, aby se neřeklo, a byl důkaz toho, jak zase bylo léto „teplotně a slunečně nadprůměrné“ a většiny dní, kdy bude zataženo pořád a bude chcát.
   Fucking weather…
   https://www.youtube.com/watch?v=IxFBQCcRvZo

   • contumax napsal:

    Lex DRUID

    1***

   • Lex DRUID napsal:

    Drobná korekce pro budoucí: Dnes 7.6.2016 – celý den jasno (věc nevídaná), mírný větřík a 24°C. Ve 20 hodin kompletně přes celou oblohu dokonale pravidelná mřížka stop po letadlech – chemtrails. Není možné, aby takovou pravidelnou a přesnou mřížku po sobě zanechaly dopravní letadla používající letecké koridory a základní směry a aby se tyto stopy po nich udržely dlouhé hodiny, až nakonec začaly postupně splývat v celistvý mlžný příklop od obzoru k obzoru. Je 21 hodin a 45 minut. Ze splynuvších stop po letadlech vznikly odporně tmavě šedé a ploché mraky, postupně zvětšující svůj objem. Setmělo se, takže víc už neuvidím. Praxe říká, že od 24 do 48 hodin po nástřiku bude stoprocentně pršet. Takže možná už ve středu večer, nejpozději ve čtvrtek. Deštivé počasí a hlavně zataženo potom za bezvětří ve vyšších výškách vydrží i týden.
    Děkuji i za ten jeden den co bylo letní počasí. Možná byl na dlouho poslední.

 16. contumax napsal:

  ZA OCHLAZENÍ MŮŽE “ GLOBÁLNÍ OTEPLOVÁNÍ “ …

 17. hel napsal:

  píšete někteří, že je vše ok, uklidnilo by mě, kdyby to tak opravdu bylo..ale co ty záplavy střídající se se suchem, ty „vlažné“ zimy bez mrazů a sněhu, ta loňská úmorná vedra, která mimochodem jsou jednou z příčin migrace z jižních zemí, kde už jsou tak neúnosná, že se tam zvyšuje počet těch, kteří na to umírají…já bohužel věřím těm měřením, která nemilosrdně vyčíslují, o kolik stoupla průměrná teplota a i těm prognózám, že bude i nadále stoupat..

  • Eschatolog napsal:

   Pred 100 lety by vas to nevzrusovalo.

  • Eva napsal:

   Úmorná vedra byly i v 90 letech, hlášky z jednoho filmu: je sucho, tajak loni. U nás na kopcu neteče voda už týden…..
   A běženci nebyli, ty tu někdo nahnal, jinak by nemohli vědět kolik se jich utopilo.
   Mají to dobře spočítané.

   • hel napsal:

    nevím, já věřím těm, co mluví o oteplování a zároveň s tím i vymíráním určitých živ.druhů ( čili ne přechodný jev), nemám odborný potenciál jim oponovat a moje vlastní laická pozorování to spíš potvrzují….co se týče utečenců, já samozřejmě vůbec nevyvolávám pochybnosti o tom, že jde o řízenou invazi…jen uvádím jeden důvod navíc

    • hel napsal:

     čemu ovšem nerozumím a zároveň mě to děsí, jsou ty chemtrails, které dnes opět nad prahou jsou zřejmé- čáry křížem jakoby po letadlech a po nich mlhovina…tam mi to zatím nikdo nevysvětlil a nechápu, když už je to tak poměrně široce diskutované téma, proč se k tomu žádný odborník oficiálně nevyjádří..

     • Žabák napsal:

      Jo dneska zas ty svině práškovali. Čáry jako prase 3 hodiny visí ve vzduchu a pak se rozpliznou na mraky. Jak už řekl pozorovatel nebo pan VK z aeronetu, tak chemtrails je program na ochlazení lokálního významu. Práškují se hlavně velká města a hlavně na západě.
      V Rusku, Indii apod. tohle zakázali.

      • Žabák napsal:

       Průser je, že pak všichni kašlou jako starý astmatici, rodí se mongoloidní děti a všechno je tim svinstvem otrávený. To co pak prší je defakto jedovatý.

 18. proud napsal:

  Takze kdo uvidite slunecni skvrny,nepanikarte,ale umejte si okno! :-)

 19. Paul Durham napsal:

  Slunce vstupuje do stavky a EU do prdele :

  https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405792-ilegalni-migranti-nesmeji-byt-zatykani-rozhodl-evropsky-soudni-dvur.html

  máme už jen pár týdnů, tak si je užijte

  P.S. z jednoho vyvoleného návodu : ( pana pozorovatele )
  …..Vaše řeč musí být omračující, energická, agresivní, sebevědomá. Více šumu a slovního pozlátka, více vědecky mlhavého a nepochopitelného. Tvořte teorie, hypotézy, směry, školy, metody reálné i nereálné. Čím extravagantnější, tím lépe. Nevadí, že ty teorie nikdo nepotřebuje, a zítra přijdou v zapomění.
  Nechť gójové si lámou hlavu, a nacházejí v nich co v nich není, zítra dáme novou stravu jejich primitivním mozkům. Nezáleží na tom, co říkáte, ale jak to říkáte. Sebejistota projevu bude chápána jako přesvědčení, ambice jako vznešenost, způsob jak poučujete a opravujete góje jako výtečnost…

 20. Cico Ciciak napsal:

  Súčasný stav sveta je dlhodobo neudržateľný a globálna civilizácia stojí na hrane svojho totálneho kolapsu (možno nie po 1.x)
  ——————————————-
  http://cicociciak.blogspot.sk/2016/01/dnesny-sucasny-stav-sveta-je-dlhodobo.html

 21. Vladislav napsal:

  O x příspěvků výše upozorňuju na názor křesťanské pomatenkyně, arogantní biblické (netoužím být smazán) Jaris na problematiku původních obyvatel Austrálie, Aboriginců.

  Uvedená entita jménem Jaris naprosto odmítá uznat, že:

  - Aborigincům byla JEJICH země sprostě ukradena a NIKDO se jich přitom neptal, jestli s tím souhlasí, nebo ne
  - poté jim začaly být (zřejmě pro uchlácholení pošramoceného svědomí a z důvodu public relation) australskou vládou nabízeny, někdy doslova nuceny sociální dávky a další „benefity“
  - opět se ale nikdo původních a jediných právoplatných obyvatel Austrálie neptal, zda jim to vyhovuje, místo toho mají někteří gauneři (včetně uvedené, jinak decentně a slušně vystupující morální zrůdy Jaris) ještě TU DRZOST namítat, že řada dávek se rozkrade atd.!!!

  Tady máme flagrantní příklad biblické nadřazenosti – pokud by někdo i nadále snil sen o tom, že jakýkoliv postup proti NWO je možný za (spolu)účasti křesťanů, zdůrazňuji JEJICH hlavní teze:

  - hodnoty západní biblické civilizace jsou UNIVERZÁLNÍ, žádné jiné pojetí světa, žádný jiný hodnotový systém nelze uznat jako rovnocenné
  - nic nešlo udělat jinak, lépe, než jak je popsáno v Bibli
  - pokud někdo odmítá naše „dobro“, je to jemu ke škodě a on sám si plně může za to, co ho pak postihne

  Upozorňuji na to proto, že PRÁVĚ TOTO JSOU „UNIVERZÁLNÍ“ TEZE NWO, bez ohledu na to, jestli jsou zrovna vyjevovány v křesťanské, židovské, neokonské či jakékoliv jiné, pro šiřitele NWO důležité verzi.

  Proto, pokud kdokoliv jakkoliv spolupracuje s křesťany a zároveň tvrdí, že bojuje proti NWO, je to totéž, jak psal kdysi kolega Robo, jako by předstíral, že je zároveň partyzán a zároveň byl fašista.

  Kdo nevidí linii starý Egypt – Židé – spasitelský kult – Ježíš a křesťanství – bankovní systém – současnost, je totálně slepý a je mu určeno zemřít v nevědomosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!