Syrské válčiště 10.6.2016 – video a jeho přepis

Čtvrtek 9. června se pro pozemní bojové síly kolem Aleppa ukázal být dnem zkoušky. Jednotky Syrské arabské armády (SAA) se na mnohých frontách ve vesnicích kolem Aleppa střetly s protivládními silami, k nimž patřila Faylaq Al-Sham čili tzv. ‚Legie Sham‘.

Provládní Tygří síly, domobrana Národních obranných sil a Liwa al-Quds v severním Aleppu údajně zaútočily na statky Mallah a pokoušely se nad nimi vybojovat kontrolu od protivládní Legie Sham. Útok se nakonec nezdařil a na pro-vládní straně je hlášených 15 mrtvých.

Legie Saham naopak ohlásila četná vítězství s video-důkazy včetně útoků raketami TOW v Khalasah v jižním Aleppu, když s nimi SAA zničila obrněnou a protileteckou jednotku. SAA rovněž utrpěla ztrátu svého vlastního raketového týmu, když síly tzv. „Svobodné syrské armády“ (FSA) zaútočily na tým 9M113 raketou TOW.

Kombinované teroristické síly skládající se z Legie Sham, FSA a Jabhat al-Nusra se střetly s provládními silami v al-Humayra v jižním Aleppu. Tým raket TOW z řad FSA zničil tank, který vypadá, že je buď SAA nebo (íránských) útvarů Islámských revolučních gard (IRGC), přičemž záznam z dronu Legie Sham zřejmě ukazuje síly IRCT ustupující z té samé vesnice.

Jaysh al-Fatah krátce ohlásila zabrání vesnice Zaytan v jižním Aleppu. Avšak pro-militantní stránky přiznaly, že Jaysh al-Fatah ze Zaytan ustoupila.

Syrské demokratické síly s podporou bojových letounů US vedené koalice odřízly poslední hlavní zásobovací trasu ISIS do oblasti Manbij: dálnici Al-Bab-Manbij. Mezitím byl opraven most QareQowzaq. To teď umožní posílat jednotkám SDF bojujícím o Manbij více posil a zásob.

Written and produced by SF Team: Brian Betts, Daniel Deiss

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-june-10-2016/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!