Syrské a irácké válčiště 21.6.2016 – video a jeho přepis

80_percent_Fallujah_liberatedTeroristická skupina ISIS provedla v provincii Raqqa úspěšný protiútok, kdy si vzala zpět od Assadových sil ropné pole Thawrah, ropné pole Sfaiyeh, křižovatku Sfaiyeh a BirAnbaj. Hlavní vládní síly se stáhly ve směru Ithriya, zatímco boje byly pozorovány i v Madrakhah a Khirbat Zaydan. Před tímto neúspěchem byly provládní síly nasazeny asi 13 km od strategického vojenského letiště Tabaqa.

Syrské demokratické síly – SDF - (tj. kurdské YPG a některé arabské jednotky) zahájily vojenskou operaci západně od Manbij. Jednotky SDF za podpory letectva US vedené koalice zabraly vesnice Saydah a Zunqul a zahájily postup k okraji křižovatky Arab Hassan Kabir. V této oblasti těsně u Manbij se kurdským silám zatím nedaří dosáhnout žádných významných zisků.

Militanti ISIS provedli protiútok, při němž zabrali Khirbat ar-Rus, Gharrah Saghirah a blízké vesnice. Prokurdské zdroje hlásí, že SDF se podařilo odrazit další postupy této teroristické skupiny.

Protiteroristické síly, Irácká armáda, Federální policie a Jednotky lidové mobilizace dosáhly významných zisků ve strategickém městě Fallujah v provincii Al Anbar. Provládní síly od ISIS osvobodily čtvrti al-Mohandasin, al-Zobat a Al Askari a nemocnici Fallujah. Vojenská operace probíhá i v al-Jolan. Vláda tudíž kontroluje přibližně 80% města.

Irácké bezpečnostní síly (ISF) si zajistily dálnici spojující Bagdád, Fallujah, Ramadi a Haditha. ISF údajně sledují cíl zabezpečit si Anah, Rawa a Qaem, čímž si zařídí oporu k vedení operací na syrské hranici.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-iraq-june-21-2016/
4 Komentářů k Syrské a irácké válčiště 21.6.2016 – video a jeho přepis

 1. WD napsal:

  Prijde mi ten protiutok ISIL jako hloupost nebo strategie SAA. Dnes uz neni mozne utocit tanky nebo auty jen tak aby to satelity nevedely. A nasledne je letadly zlikvidovat. Navic utocit hromadou lidske casti vojska je mozne zlikvidovat taky snadno. Takze je to kravina nebo taktika.

  • pavelka70 napsal:

   Myslím si totéž. Není možné, aby na písčité rovině, kde se není kde skrýt, byl nejaký voják bezpečný. Médialní divergence nabyly velkých rozměrů.Uniká podstata a smysl tehle války. Jedno je však jisté: velcí hráči tam vydělávají miliony, dodávají zbraně, platí vojenské poradce,přitom zahynou tisíce lidí,masíruje se politika, a kují se plány na další kroky.Bojové nekonečno! To samé v Iráku. Na pozadí tehle válek se nenápadne mění stav, tedy status quo uspořádaní Středního Východu. Opět se do války zatahuje Lýbie,Jemen. Z katarského plynovodu zůstane jen touha USlobbystů, tak aspoň okleštíme Rusko co to dá. Ale jak vidět, Rusové to nepřípustí.

 2. Sasin napsal:

  Ale co nám to jejich honění pomůže, gdyž si kreativci z města péro ustřeli u hlavy a básní o zprávách, které změní svět k lepčímu. Heh

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!