Brexit – čí je to výhra a čí porážka?

brexitJe to v prvé řadě porážka Washingtonu. EU není totiž vynálezem Evropanů, ale je – jak prokázaly nedávno objevené dokumenty v Národním archivu USA – vynálezem CIA. Pr
o USA totiž bylo a je jednodušší ovládat jeden politický a hospodářský celek – tedy EU – než ovládat 28 separátních evropských států. A současný odchod Británie z EU může být předzvěstí odchodu dalších zemí z EU, resp. i jejího konečného rozpadu.

Ale nejen to. Kde je psáno, že po rozkližování EU nebude následovat i rozkližování NATO, taktéž vynalezené Američany, aby pro lepší dojem mohli své vlastní válečné eskapády podnikat pod mezinárodní vlajkou? Po Brexitu se zdá být možné všechno, a oslabení NATO by vládnoucí americké neokonzervativce bolelo možná ještě víc, než současné oslabení EU.

A co američtí finančníci? Kdyby brexit prohrál, byla by zde pro Wall Street naděje, že po čase odejde ze scény též jeho konkurent v Londýně, což je Centrální banka Anglie. Protože až zatím platila a dosud platí v Británii libra, ale bylo jasné, že tahle výjimka, kterou pro svou zemi vybojoval na EU Cameron, nemůže být na věky. A že tedy poté, co i Británie přijme euro, padne i její centrální banka, protože nemůže existovat centrální banka bez své vlastní měny. Takže Londýn by přestal být jedním z finančních center světa a obracet by se napříště musel i on na banku evropskou. Po brexitu ovšem naděje Wall Streetu, že jeden z jeho konkurentů padne, zmizela, čímž se dostáváme i k zodpovězení otázky, komu tedy brexit naopak pomohl.

Pomohl všem, kteří trpěli a trpí nadvládou Washingtonu nad světem. Pomohl všem mimo jedno procento současných obyvatel této planety, kteří dnes vlastní polovinu jejího bohatství a mají neovladatelný apetit i na polovinu druhou.
112 Komentářů k Brexit – čí je to výhra a čí porážka?

 1. WIKINGER Petr napsal:

  NE NADARMO VZNIKÁ

  Projekt TŘI HNUTÍ HzNR,HVzV a KSDH aktivistů voličů za NOVOU REPUBLIKU.Občané si i na tomto webu stěžují,ale nikdo není schopen navrhnout připadnou nápravu,či jmenovat někoho,kdo by ji vlastně i chtěl..

  Jednotlivé hnutí a jejich Programy půjde rozdiskutovat na stránkách národních webů-ovšem pokud budou ovšem sami voliči chtít a připominám,že aktivisté OSV pravidelně diskutují mezi sebou co už se na př.i tady v tomto směru objevilo.

  • BRICS napsal:

   Pane Wikinger: Vy tady sbirate body pro dalsi zvoleni Zemana, ktery napomahal a bude znovu financne ruinovat obcany pres umele slabou korunu.

   Naprava systemu, ktery jede v CR mozny neni bez zestatneni klicoveho prumyslu a predevsim bank. Kdo to udela? Zemanovci, Okamurovci? To beru za vtip.

   Podivejte se, v minulych volbach byli komunisti ( jestli se nepletu) treti. Je nekdo z nich ve vlade? Neni. Proc Zeman nenaplnil slib, ze vlada bude jmenovana v pomeru dle vysledku voleb?
   Podle mych informaci od komunistu, ale stejne o to nestali. A duvod je jednoduchy. Neni s cim hospodarit. Uvedomujete si vubec, komu patri CR? Uvedomujete si neustale pokracujici megazlodejiny cirkvi, ktere nemaji zadnou stopku v podobe odsouhlaseneho prazdneho seku? Co v tomto smeru udelaly vsechny slibotechny u koryt? Nic. Ticho po pesine.

   Vas vnimam jako agitatora pro nove korytare se starymi na cele. Chcete hlasy, ale nic konkretniho nenabizite. Myslim tim zmeny v hospodarske politice. Na nic jineho volic uz neslysi, protoze vymenou vozky se deravem kocaru nic nemeni.

   • Josef Švejk napsal:

    Souhlasím! Čerstvé větry ze starých zadků nelze očekávat.

   • WIKINGER Petr napsal:

    BRICSI,JAK SE ZDÁ VYSILÁTE NĚKDE ZE ZAHRANIČI OHLUPOVACÍ NESMYSLY.

    Je vidět,že vám námi zvolený president sedí v žaludku a vzal jste si za úkol to tedy tady pošavlovat.Občané už ví, že JE RABUJE ČNB a financmajst,má od svého NWO zakázáno podat na Guvernéra TRESTNÍ OZNÁMENÍ a je dost možné,že je to on,kterému se líbí oligarchická TYRANIE a výsměšně mlči,když ho jeho voliči žádají dostat ty bankstery před kádiho.On by už MUSEL zajistit posudky,proč je rabování domorodců ČR pro ně prý VÝHODNÉ.
    Přiznejte se vy bandito,že jste skrytý bolševik,chcete po komunistech,aby vše zase zestátnili.Máme připisy bývalých komunistů,že dnešní komuna je řizena CIC a proto není schopna znárodnit ani svůj stranický zastaralý šrot web.

    TAK KUŠUJTE A BLAHOPŘEJTE OSV,ŽE CHCE JEJICH HLASY URČENÉ JIM DÁT DO PROJEKT TŘI HNUTÍ A CO PROJEKT OPRAVDU ZNAMENÁ.
    Vzhledem k vaši dubové palici tady dávam znovu jak jsou domorodci okrádani na platech o PĚT TÁCŮ a důchodci o TŘI a to holenku MĚSÍČNĚ.
    http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html

    • BRICS napsal:

     Posudek na mne jste napsal jaky se dneska nosi, to ano. Na stranictvi si potrpite vy, ne ja. A s bolsevismem nemam nic spolecneho, v pretahovani se lanem jaksi si libujete sam.
     O vykradene republice toho vim dost a ten vas odkaz je jen casti mozaiky, na cirkevni restituce jste pritom zapomnel. Umyslne? Vidim cely balik, jinak to ani nejde.

     Kdyz chcete volicum slibovat lepsi casy, musite nejdrive zacit s tim, kde na to vezmete.

     Me tvrzeni, ze sbirate hlasy pro starou verbez jste nikterak nevyvratil, toho si i dubova palice nemuze nevsimnout.
     Zeman a ani dalsi chlastalci mne nezajimaji, jeden za 18 a druhy za dvacet bez dvou.

     Tri hnuti? Tech vam zalozim kolik chcete. Budou o nicem jako i ta vase, protoze chybi zakladna. Takze se zeptam znovu, kde na to vezmete, kdyz ne zestatnenim?

     A kde mate sve sliby a hlavne zaruky jejich splneni. Jen pripominam, ze nicim jinym volice neoslovite. Muzete se tady upsat a kricet velkymi pismeny kolik je libo.

     • WIKINGER Petr napsal:

      BRICSI VYLEZTE Z DÍRY A PŘIJDTE TADY DO SVÉ OTČINY.

      REZERVUJI pro vas sna př HzNR. Osvojte si jeho jeden jediný bod Programu.POMOCI VŠEM POLITIKŮM A JEJICH STRANÁM K MONUMENTÁLNÍMU VÍTĚZSTVÍ VE VOLBÁCH.No řekněte; není to přiměřená posice pro vás.Ostatně můžete se přidat k boji jak pomoci i těm mluvicim hlavám ke korytům.ONI TO TOTIŽ MUSEJÍ CHTÍT.Ovšem ONI naši pomoc PROKAZATELNĚ NECHTĚJÍ.Zacpali totálně diskuzní rubriky na svých stranických, námi občany placenými webY.Nu což pohrdají pomocí volicu, tak nevadí.DOKÁŽEME JEJICH TZV PROGRAMY PROBRAT I NA UŽ EXISTUJÍCÍCH OBČANSKÝCH WEBECH.Pomůžeme jim k jejich vítězství i kdyz to chtít nebudou.ŽE ANO,NEBO TAKY NE?

     • WIKINGER Petr napsal:

      PRÝ KDE NA TO VEZMU?

      podívejte se.My voliči přeci máme celý rozpočet.Pokud se Projekt PODAŘI,stači zastavit jeho drancováni různými Šmejdy včetně politiků,kteři se popelí v Parlamentu,za naše peníze a vyrábějí tam jen legislativní zmetky a korunují to tím,že za celé čtvrtstoletí nedokázali sestrojit ani jednoduchchý Zákon o referendu. TAK JAKÁPAK KŘEČ.

      • Sasin napsal:

       Těch 10 bodů je gde?

       • WIKINGER Petr napsal:

        Jsou v DESATERU VOLIČE při HVzV.Sasine,ale to je projekt voličů tak oni mají možnost tam navrhovat ty body sami,na př jste zmínil NZP tak tam už je.No přejte stranám,aby se jim k tomu DESATERU hezky modlilo.
        BRICS se ptá na př co s cirkevními testitucemi.TAK SPRÁVNĚ BY SE NEMĚL PTÁT,ALE UČINIT VLASTNÍ NÁVRH co s nimi.Ono dřive projde velbloud uchem jehly než se bohati křiváci dostanou do království nebezského.Tak zkuste navrhovat je to totiž ve vašem zájmu,jestli mi rozumíte..

       • WIKINGER Petr napsal:

        MUHEE SASINE

        ,jako vždy máte štavnaté přispěvky.Nejprve bude slepice a pak vejce.Ti kteři by se chtěli zůčastnit PROJEKTU TŘÍ HNUTÍ ZA NOVOU REPUBLIKU.mají možnost nejprve zkusit kontaktovat ty svoje Šmejdy poslance a zeptat se jich zda by v rámci aktivity voličů pomoci jim k monumentálnímu vítězství ve volbách neotevřeli na svých stranických webech mrtvé diskuzní rubriky,aby nedocházelo k hromadění e-majlů,které poslanci poté neodpovídají,protože nemají čas.
        Nezapomente napsat,že nechcete být posláni do lampárny tj na facebook,kde si může každý psát co chce a není tu žádná přimá odpovědnost strany tam,kde je třeba voličům odpvědné a fundované odpovědět.
        Poslanci vás odkáži na aparát strany,aby se vás zbavili.Zkuste trvat na písemné odpovědi poslanců a ty přineste tady.

        Aktivisté mohou zkusit dopadnout POSLANCE VE DNECH KDY MÁ DNY PRO VOLIČE-OBYČEJNĚ PONDĚLÍ.

        e-mailové adresy poslanců jsou nahoře vlevo na tomto webu.Máme zprávu,že šéf ČSSD čte.Zkuste to a dejte odpovědi a to co jste napsali tady bude mela bude CZEXIT-To je tu jen pro admina,který chce věci k věci.

    • Ekklesian napsal:

     Nevím přesně co je myšleno tím okrádáním o 5.000 Kč a pochybuji že ty ty ano (protože ta suma je směšná).

     Já ti říkám, že každý kdo v ČR (ano to je ta zkurvená republika dělající si nárok vládnout Čechům, Moravanům, Slezanům na jejich území) má 20.000 Kč/měsíc hrubého, dává republice na ten bordel 400.000 Kč/rok.

     Kromě toho vůbec umožňuje společnosti fungovat a má mnoho dalších přínosů. Nevytváří-li navíc nereálnou hodnotu, jako to dnes činí nejméně 1/2 společnosti (spíše 2/3) je to člověk jehož hodnotu si ten uvedený zbytek neumí ani představit.

     Za mne je krádež celých uvedených 400.000/20.000, které jsou použity právě na udržení současného stavu a dokonce stále ještě další jeho zhoršování (ač se to mě osobně zdá už nadále nemožné - většina z vás si to podle všeho ještě nemyslí).

     • Sasin napsal:

      Těch 400 000,- je ten podíl na rozpočtu o kterém má rozhodovat každý člověk z nějaké naší mámy, vo kterým rozhodují podivní ZLO ději a šmejdi. A ještě z té půdy, co k tomu přináleží, už aby vypadli Babišové, Šláfenbergové a ostatní pijavice a harpagondechajci, kteří tudle civilizaci milují. Heh

    • jan nowak napsal:

     WIKINGERE Peteře
     je to ta Bábinskej ! známej lotr : )
     Mechickej...
     a chtěl jsem se zeptat na CAMPERA ¿

   • WIKINGER Petr napsal:

    §VEJKU BRICS JE OBĚTÍ STARÉHO MYŠLENÍ A MÁ Z TOHO V HLAVĚ PILINY.

    Co tu vyprávi si vycucal z prstu.Prý jsem předvoj nových korytářů.No je vidět,že vůbec nechápe,že je to nemožné.Projekt TŘI HNUTÍ JE V GESCI OSV,tedy nás voličů.Ostatně jsem to tady už tisíckrát napsal,že cilem bude odstranění Staré politiky její nahrazení NOVOU POLITIKOU a to právě TOU NOVOU SILOU MNUTÍ.Ovšem má to jednu podmínku Josivku OVČANÉ BUDOU MUSET SAMI CHTÍT.No a když jste vy dva výkvěti tak chytři zkuste mi napsat co vlastně myslel náš hlavní zloděj pan president K. tím CHCI KAPITALISMUS BEZ PŘIVLASTKŮ.Nikdo se ho nezeptal,které,že to přivlastky jsou a masa jeho voličů se probudala do TUNELU.

    • BRICS napsal:

     Svejk vam to napsal velmi vystizne,ze ze starych zadku nove vetry nepovanou, a ja na to jenom navazi:

     Protlacujete stare korytare a slibujete jejich nove mysleni? Vite jak se pozna chlap? Nema rozpory mezi slovy a ciny. Takze debata o tom, kdo ma v hlave piliny je bezpredmetna a ztratou casu.
     Kdyz uz jste znovu nanesl toho Zemana, tak nechapu, proc by melo koho zajimat, ze president chtel kapitalismus bez privlastku, to je zase jen jeden z jeho ozraleckych vyblitku jako ten, ze to nebyl on, kdo migranty pozval, nebo tak nejak. Ja se ho nepotrebuji na nic ptat, mne staci videt, co delal uz v Prognostickem ustavu a nadale, celou jeho karieru, podvody s privatizacemi ( viz Uhelna ) no a pan si dnes soukrome pronajima Hrad, ktery mu nepatri svym kamaradickum na oslavy narozenin. A to pak chapu, ze chce kapitalismus bez privlastku a hlavne bez kritiky.

     Vy tady operujete, kolik lidi ztraceji zaluhou okradani CNB. Uz kdyz se tvrdilo, ze intervence jsou docasne, bylo mi jasne, ze je to blaf. Dulezite si uvedomit, kdo je nadiktoval a za jakym ucelem. Tim je jednoznacne podrzeni prazdneho dolaru v existenci, takze na co si to hrajete. O tom zadny parlament nerozuhoduje, a vymluvy pana hradniho, smajdaveho smejda rozhodne neobstoji, ikdyz ho obhajujete tim, ze za to mohou volici, co ze do toho parlamentu mu zvolili za material.
     Novou politiku chcete delat se starymi korytari, ano. To je to, co vidim.
     Neni podstatne, kolikrat jste napsal, ze chcete novou politiku, podstatne je, aby ti stari , tedy vsichni, vsichni dojednoho vypadli a vsechny strany i hnuti se zrusily, protoze akorat odsavaji penize z rozpoctu na svou cinnost, ktera se ani za cvrt stoleti ku prospechu volicu neprojevila, prave naopak.

     Takze podhodnocovani ceske koruny a zhorsovani zivotni urovne je naprosto jasna zalezitost a vy chcete lidem slibovat zmenu k lepsimu?

     Nekde mi odpovidate, ze penize jsou. V lidech. Ale to uz davno nejsou. Zapomnel jste na narustajici dluh nasi zeme? A o zadluzenosti obyvatelstva nemluve. My volici nemame svuj rozpocet v rukou, jak tvrdite, a Zeman nedokazal ani lidem v tomto smeru rikat pravdu. Pred par lety posilal nase vojaky v ramci NATO na hranici mezi Ukrajinu a Rusko a takovemu maji lidi verit, ze najednou otoci a bude respektovat pozadavek volicu rozhodovat o svem rozpoctu, a ze NATO nedostane ani korunu? Dovolim si se hlasite zasmat.

     Uplne mi stacilo, ze se Okamura spojil se Zemanovou stranou prav obcanu, ten nazev je tak cynicky, jako i ten vas, tedy toho vaseho hnuti. Zakladatel strany prav obcanu podepsal zakon o spiclovani lidi! Totalni kontrola vseho, co napisete na internetu, to je vskutku soulad slov a cinu pana presidujiciho a uchazejiciho se o sve koryto na dalsi obdobi, no ne? Dekuji, nechci. Ani za odplivnuti mi nestoji. A protlacujete ho asi proc. Slibil vam koryto? A vy zase slibujete posty po internetu, to jsou tedy "nepiliny" v hlave, to vam reknu.

     • houbeer napsal:

      Briks-myslim ze jste mlady coz?pousti te se do wikingera za to co vas stve ale ne za to co on píše.hlasa aktivitu,zmenu,dela si prdel z detailu a cele politiky,kde nabizi stare kadry?,jsem se nedocetl.co nabuzite vy,revoluci s puskou a oak prijezd natovojsk?ci co NABIZITE vy?om zacina od neceho na co by i ovcane mohli slyset,to co by nasledovalo je vec par bodu orogramu a pak referend-diskuzi na celonárodním webu.myslite ze on nevidi korupci a nwo?vidi,a take vidi ze lide jsou marni a tak zmena se odkládá.jak pise jinskej-negativismus je spatna cesta.takze pane briks neco konstruktivního by jste neměl?ano penize ma lid,pokud vude CHTÍT! Jako v ekvadiru kde s dluhem zatocili chytre po svém....take by jsme nasli řešení,jen at nas nechaji zbankrotovat-rusko pomuze a kdo neleni,tomu se zelení,a kdo je nenazranej at tahne trebas jinam,cr na to ma se osamistatnit od eu a stare politiky,jenze nam vtlouklu do hlav a srdci podeziravost,lenost,prizdicracovstvi....tak to se to pak otaci ztuha,..

      • proud napsal:

       Casem ho houbeere taky prokouknes,s jeho "volicema" a hnanim stada :-).Uz jsi nebyl dlouho doma,vid? Mozna ti pomuze jak to vidim ja kterej jsem byl "venku ctvrt stoleti a doma jsem necelejch 5 let,a jsem na tom chlape tak,ze clovek co si myslel ze ho uz maloco dokaze prekvapit,paklize vubec neco,se celou tu dobu jeste neprestal divit na "kazdym rohu",co je tady vubec mozny.Vypisovat to nebudu abych nebyl za naprostyho skeptika,ale veci ze kterejch jsme si delavali u taboraku crnej humor,jsou tu naprosto bezny a normalni.Proto rikam ze s ovcema a stadem chce neco skutecnyho zacit podnikat jen bud nebezpecnej silenec,nebo nekdo kdo nas chce nechat umyslne zlikvidovat,bud fyzicky,nebo alespon psychicky.Jestli chceme neceho dosahnout,musime nejdriv postavit zpatky na vsechny ctyri ceskyho lva.Uznej ze mezi lvem a ovci je pomerne dost markantnich rozdilu:-)

       • proud napsal:

        Predstav si nas jako stado koni zenoucich se v rade za sebou,kazdej ma klapky na ocich a vidi jen ocas toho pred sebou a mas celej obrazek.Takovymu muzes donekonecna a zbytecne vypravet,ze existuje i neco jinyho nez co pred sebou vidi,desi se toho,ze by se ten obrazek zmenil,nevi co by si s nim pocal.

       • houbeer napsal:

        Sedm let jsem nebyl doma,ale mam obrazek jak to tam je,podobne jako tu(o trosku lepe),uz jen z ne-odpovedi mych kamaradu a znamych vim ze ovce jsou jako tady.jenze je to mensi zeme,mame,, lva''dejiny,slovanstvi atd.tu v spanu uz nemaji nic,zustala jen zahradka pro ty probuzeny(a volne hory).nicmene i zde zkousi pablo iglesia-podemos vymenit starou politiku za neco v co věří,nedari se presne podle jejich sablony.mladi jsou individualisti a k spojeni se maji odpor-jako v cesku,takze co nam kurva zbývá?!!tlacit na ovce a to kazdy jak může-wikinger a jeho,, banda''to zkousi pres čnb-na orachy preci lidi slysej,ukazat jim jak jsou denodenně obelhavani.jan korak to bere ze siroka,ale taky dobry,ale vidis sam jake podpory se mu dostává,6500vybrano,stale stejny pocet návštěvníků a jde to pomalu,vsechno se hodi na konspirace a ani super prispevky vas zdejsich to nezmění. Jo kazdy jsme jiny,ale ja nepochybuji ze to wikinger mysli dobře.ja boguzel osv nejsem pac mi naosaly z cr uz davno ze tim ze cestuji se me zrikaji-ale dluh na zdr.poj.mi navysuji,takze az přijedu,muzou me strcit rocnou do basy,smejdi.a to nemame zadny porodny,pridavky atd.od nikoho,zijem z ruky do huby a jeste mi pocitaji dluh?a takovych svinaren je hafec,az se to zacne hýbat,rad se i vrátím,zatim ne.takže kdo to rozhybe?ja obycejny farmar to nebudu,hehe ;)))

        • proud napsal:

         Tak jinak :-).Tvrdim ti ze s ovcema nic nenadelas,a kdyz,tak jen na chvili,protoze stado se neskutecne rychle "prebira",staci mu zasustit pred cumakem trochou jetele a zastavi se klidne v rade pred reznikem a bude cekat na "posledni ranu",staci jen ze ma pred ocima ten jetel.Proto je zakladem obcan,misto ovcana,co teda musis udelat nejdriv aby ses posunul dal?Preskakovat poradi ukonu bez neblahejch nasledku,nelze! :-)

        • BRICS napsal:

         houbeere: Kazdy si umi spocitat, ze kdyz pred nejakymi 5 lety byl dolar neco pres 16 korun a dnes je kolem 25, ze to automaticky znamena nejen okradacku, ale i dluh pro cely narod. Toto je viditelne uplne kazdemu. Takze kdyz na to pan Wikinger upozorni, jde jenom o udicku na volice, protoze resit to nebude, tak jako to neresil ani Zeman, ktery guvernera CNB jmenuje, ale uz neprizna, ze ten jmenovany byl vybran uplne nekym jinym a nema na to zadny vliv. Wikinger to moc dobre vi, takze hraje lidem hru a jen lovi volicske hlasy pro jeho ( jejich ) hnuti. Prisel krome toho sdeleni se slibem, ze toto ukonci ta jeho nova vlada vlastencu se Zemanem v cele? Vzdyt on chce znovu kandidovat a zase jmenuje stejnou vladu smejdu. Je to opravdu pruhledne.

         Souhlasim doslovne se zaverem admina ( o nem a jeho cinnosti tady).

         Nechapu, proc to dela prave tady, kdyz se podivate na navstevnost, tak tady tech hlasu nema sanci nasbirat tolik, kolik potrebuje a podivejte se i na skladbu diskutujicich. Nevidim tady zadne lidi s politickymi ambicemi, spise se volne diskutuje o tematech a i mimo. A on tady dokonce neznamym lidem nabizi funkce, to je opravdu uz za hranici normalnosti.

       • WIKINGER Petr napsal:

        ZNÁMÝ BOURAČ DISKUZÍ SE CHVÁSTÁ,ŽE MĚ PROHLÍD

        a přitom každý vidí,že přispěvky toho PROUDA zejí prázdnotou,nic nepřinášejí kromě toho,že neustále píše,že on sundává kalhoty a to přesto,že brod je daleko.Opakuje DOOKOLA MANTRU NEOLIBERALISMU,že ovčané jsou lůža,nic s nima nepohne a že to vlastně ani žádní voliči nejsou. A TO JE PRÁVĚ TA OHLUPOVACÍ LEŽ,kterou on a dalši propagují za každou cenu, stejně jako Šmejdi.

        • proud napsal:

         Kolik ti je,jak jsi daleko a kolik trid jsi vychodil,kdyz tomu nerozumis a vykladas si to prave po svym?.........i to o tobe leccos rika.

      • BRICS napsal:

       houbeere: poustim se do do Wikingera vyhradne za to, co pise. Jeho neznam a nemam na nej ani nazor, a ani to neni podstatne, nejsme tady jeden kvuli druhemu.

       On je zde jako agitator, coz mu nevycitam, ale agitator k cemu? Kdyz vas nekdo vykopne od dveri, zamkne je, budete tam stat a porad zvonit jako blazen? Tezko. To je presne situace s odblokovanim stranickych webu poslancu, o kterych pise stale.

       Hlavou proti zdi? Nesmysl. Dulezite je si uvedomit, ze tito lide jsou podplaceni a nemaji vubec zadnou moc, vcetne presidenta.

       Pokud chcete novou republiku, tak s zadnym starym aparatcikem, a je uplne jedno, ze ktere je strany.

       Prioritni otazkou je: Jsou lidi, kteri se staremu rezimu postavi a nebo nejsou? Ja rikam jsou, ale jedine z rad mladych, starici pojedou zase ten svuj nacviceny system, nejlip je to videt na Zemanovi. Pro koho se zrizoval Prognostak? At Klaus, nebo kterykoliv dalsi z teto lihne kecalu, zadny nekopal a nekope za cesky narod, ale za sveho chlebodarce. Tak to je. Ja si nemyslim, ze jde o negativismus, ale pohled spise zpatky ke zhodnoceni a sesbirani podkladu k moznemu vyvoji dopredu.
       Shoduji se s panem Wikingerem v tom, ze Babise a celeho ANO je potreba se zbavit uplne nejdrive, ale to neznamena, ze s tim zbytkem se da neco pozitivniho vytvorit.
       Wikinger nabizi stare kadry, ne ze ne. Pocinaje presidentem a spojeni starych Zemanovcu ci Strany prav obcanu s Okamurou. Toto se vam libi? Mne ne.

       Strany a koalice, to je cesta do pekel. Videl jste sam, ze i opozice klidne udelaji spolu koalici, a duvody jsou jasne. Proste at nepisi dlouho, stranicky system se neosvedcil, a pro lidi je odpuzujici. Proto ani TRI Hnuti v gesci OSV nema sanci lidi oslovit.
       Ty muzete oslovit pouze tim, ze si skutecne budou moci rozhodovat o svych penezich, ovsem predtim je potreba se zbavit diktatu zvenci a to uz pan Wikinger diskutovat nechce, protoze vi, ze to je tenky led a nejenze zlodejske barbarstvo sedici na vladnoucich pozicich v CR nerozhoduje o vybranych danich od lidi, nerozhoduje uz ani o majetku poctive nabytem do osobniho vlastnictvi. Ted narazim na Bruselem nadiktovany zakon o pouziti osobniho vlastnictvi lidi pro spolecny zajem (napr. obrana vlasti), ktery vstoupil v platnost loni v lete a je na nem podpis Zemana. Proste jednou vetou: u nas se uz davno nerozhoduje vubec nic duleziteho, jen se lidem predkladaji diktaty zvenci a hraje divadylko, jak parlament rozhoduje. Nerozhoduje, a proto taky nechce odpovidat lidem, nebot pravdu jim rict nemuze.

       Zemanovi musim uznat za plus tu jeho vetu o kalasnikovech. Ze sice tuto cestu nedoporucuje, ale opravdu jina neni, protoze demokraticka cesta je totalne zablokovana. Okamura to nechce videt.
       Pozitivni mysleni je krasna vec, ale nic neresici. To je zivot v nadejich a vire. Pozitivni pasivita ovoce neprinasi, jak vite.

       Ptate se na reseni, ktere vidim ja?
       Zbavit se diktatu zvenci se nepovede ani Britanii odchodem z EU. Maji to posychrovane a dva roky se budou vyjednavat podminky, to je neco priserneho, nemyslite? Pojedou pokuty, sankce a dalsi podrazy, aby lidi donutili plakat nad svou drzosti si chtit o sobe rozhodovat.

       At to vezmu z kterehokoliv uhlu, demokraticka cesta neexistuje. Na kalasnikovy neni pripravenost a navic bez pomoci silneho partnera se to ani zvladnout neda, to by byl jen masakr.

       Bez vyreseni tohoto problemu nema cenu se zabyvat nejakymi hnutimi, kde se bude jenom kecat o pozitivnich nadejich a v rukou neni vubec zadny nastroj.

       Resit odblokovani diskuznich webu parlametciku je mi opravdu k smichu, nic vic.

       Zadne strany ani hnuti nejsou zapotrebi. Co bylo reci o vlade odborniku a vidime na vlastni oci, co za ksindly Zeman jmenoval, na pobliti.

       Lidi si potrebuji zvolit z lidi, ktere znaji a hlavne vysledky jejich prace pro ostatni. Staci jeden z okresu. Z tech poskladat vladu, ktera dostane stejny zakladni prijem jako ostatni lide a neomezene odmeny, odsouhlasene lidmi, podle plneni jejich vule. Toto je jedina demokracie.

       Ovsem to je predbihani, nejdrive se musi resit to zakladni, jak o tom pisi vyse. Omlouvam se za dlouhy prispevek.

       • proud napsal:

        Chvili jsi jel jako bych jel ja,pak jsi se utrhnul jinam :-).Nesouhlasim s jakoukoliv "vladou",jenom s recnikama.Odbornici nebudou ve vlade, ale budou nasimi zamestnanci v managementu vlade pomahajicim,vlada budeme my vsichni,nase vladnuti bude skrz referenda s odbornou pomoci prave onoho managementu kterej nebude mit zadny pravomoce,jenom poradni.To je moje predstava.Samozrejme ti tleskam s tema stranama,dobre napsany,k nicemu dobrymu nejsou,presne naopak a zase.....umyslne.

       • WIKINGER Petr napsal:

        STÁLE VÍCE JE PATRNÉ,ŽE PAN BRICS JE NEBEZPEČNÝ BLÁZEN

        a nikoli,kdo má v ůmyslu navrhnout jak opravdu jít na věci demokraticky.On chce hory mrtvol a brzy si koupí od IS muslimamů na to samopal.Píše

        DEMOKRATICKÁ CESTA NEEXISTUJE OPRAVDU JINÁ NENÍ NEŽ PAN KALAŠNIKOV.
        Je to on,který nahrává Šmejdům,chce senzuru,vše po jejich vzoru překrucuje propaguje nicotu a lže.

        PROJEKT TŘI HNUTÍ JEŠTĚ NEZAČAL A ON SE HO UŽ TED SNAŽI ZE VŠECH SIL ZASTAVIT.

        Píše,že chytám voliče.Ale to je giga nesmysl.OSV jsou voliči,JE TO JEJICH PROJEKT a to,že hrozí,že se budou chtít sami sebe zorganizovat ho naplnuje hrůzou.Proto má v hlavě jediné provokovat,aby zde byl důvod demokratickáé aktivisty pozavírat do koncentračních táborů FEMA.

        WIKINGER NABÍZÍ STARÉ KÁDRY -tak to je lež. Sám píšete,že prý nabízm funkce NEZNÁMÝM lidem.No jasně,že hnutí založi mi naprosto neznámí lidé z řad voličů-pokud budou chtít nápravu.Pokud ne-bude to bourat BRICS ze své díry tak to zůstane dále na jeho Šmejdech.

        WIKINGER řešit ČNB nebude,píše ten povedený dřistala BRICS.Zeman bude dále jmenovat bankstery a to pomocí dalši zvolené vlády Šmejdú.

        TAK TO JE PRAVDA MÉ DRAHÉ OVEČKY.Pokud znovu zvolíte vládu Šmejdů nic mu jinak nezbude.

        DRAHÝ SAMOPALNÍKU BRICSI,přečtěte si NĚKOLIKRÁT TEN DOPIS PRESIDENTOVI.Zněho jasně vyplývá,že KAŽDÝ domorodec v ČR má možnost odměnou za své olupování PODAT NA TY BANKSTERY TRESTNÍ OZNÁMENÍ.To aby mělo větši váhu by za nás jeho voliče měl udělat náš FINANCMAJSTR.Vzhledem k tomu,že má úkol od svého NWO s olupováním svých voličů souhlasit tak se k tomu nemá.

        rRADŠI BUDE PROSAZOVAT KORPORÁTNÍ OLIGARCHICKOU TYRANII,což je prý jeho cílem..

        http://www.czechfreepress.cz/amerika/manual-pro-zpracovani-zadrzenych-v-internacnich -taborech.html

      • WIKINGER Petr napsal:

       OSV DĚKUJE PANU HOUBEEROVI ZA PEPRNÝ PŘISPĚVEK

       skutečnost je,že se tu objevují podivné přispěvky typu BRICS,které jsou jediným zmatkem a hlavně mají za úkol zdemolovat nynějšiho námi zvoeného presidenta.Ne ni tu vidět,že by se objevil někdo,kdo dá odpověd na stovky zdejšich stěžovatelů na očividné a mnohokrát zcela úmyslné chyby režimu.Proč ten BRICS nenapíše vlastní návrhy na nápravu abychom my občané-voliči jim mohli vyjít vstřic.Mi je to záhadou a ostatní si toho jistě už všimli.
       PROČ NÁM NEDÁ SIGNÁL,ABY I ČR ZAČALA UVAŽOVAT O VÝSTUPU A NENAPÍŠE ZDA JE PRO,ANEBO PROTI.

       Připomínám,že ČR se stáva cvičištěm cizích armád armád a brzy i bojištěm.Kdoví,zda by poté co nám byla zdemolovana armáda se nevyplatilo uvažovat po vzoru ŠVÝCARSKA zajistit našim mužům do jejich almary hezk0 kulomety.Ono pak by domobrana mohla na tom našem ČR cvičišti vyrukovat jako domobrana,nebo si někdo myslí,že né A PROČ?

      • jan nowak napsal:

       Houbeere, ty ekoteroristo : )
       taktéž.. Je to BABINSKEJ...mechickej !

     • WIKINGER Petr napsal:

      BRICSI,JE DOST ZÁBAVNÉ KDYŽ TU PLETETE PÁTÉ PŘES DEVÁTE.JAK DLOUHO JSTE V CIZINĚ,ŽE NIC NEVÍTE

      Kapitalismus bez přivlastků,přivlík do úřadu president KLAUS.Tak se ho jděte zeptat,které to přivlastky byly,aby hodil domorodce ČR do tunelu,když to sám nevíte.

      Naopak to bude BRICSI.Až me zvolíte za presidenta předložim JÁ sám sobě,že jsem pro ten kapitalismus S PŘIVLASTKY.Takže tady sám nedřistejte a hledte pomoci vzikajícim bandám vlastenců vystrnadit Šmejdy a bude hotovo.

      • BRICS napsal:

       Pane Wikinger, to bychom to chytli, kdybyste byl presidentem!

       Vzdyt jenom tady na foru nalepkujete lidi misto toho,abyste konkretne odpovidal na jejich otazky. President musi byt vecny, pane. Oprosten od blbych kecu, jak to dela Zeman. A vy tady "vecne" resite moje pyliny v hlave? To je tedy uroven chlapa z hospody a ne kandidata na presidenta. Mne je to osobne uplne jedno, ale zbytecne se shazujete v ocich ostatnich ctenaru a je mi divne, ze vam to nedochazi. Opakovane vam rikam, ze kapitalismus bez privlastku nebo s nimi mi v zaplave zavaznych problemu nestoji za uvahu.

       V otrokarske kolonii pod diktatem zvenci jde zasadne o vymenu smejdu za smejdy, coz vidime uz vice jak 25 let. A najednou prijdou vlastenci? Na toto chcete lidi nalakat? A ze Zeman otoci sve izraelske boticky jinym smerem, protoze on v nich kracel proti lidu jenom proto, ze lid mu dosadil do parlamentu smejdy?

       Ta vase pohadka je opravdu k smichu, zlobte se na mne jak chcete. Je to vase vec i pravo.

       • WIKINGER Petr napsal:

        JAK SE ZDÁ BRICS NEPŘESTANE BEZE SMYSLU MÁVAT RUČIČKAMI A STĚZOVAT SI DO VĚTRU.

        Tak přiteli dřistalo, napište alespon jeden vlastní návrh,když nejste schopen ani slušně požádat,aby na webech polit stran NÁMI ZAPLACENÝMI byly otevřeny ZÁMĚRNĚ ZABLOKOVANÉ DISKUZNÍ RUBRIKY,a nechcete ve skutečnosti v zástupu vašich Šmejdů ani inicializovat DIALOG s těmi kterým nadávate,ono kdoví možná se ti hříšníci vzpamatují.To že je otevřit nechtějí musejí nejprve ,polud možno písemně voličům POTVRDIT.Poté je tepve možno uvažovat,že je nemusíme volit.

        VY VELICE DOBŘE VÍTE CO ZNAMENÁ PROJEKT TŘI HNUTÍ ZA NOVOU REPUBLIKU a jímá vás panika,že to voliči mohou pochopit a tak pomlouváte mě,nbamísto,aby z vás něco k věci vyšlo ,přitom zapomínáte,že ostatní už nejsou bezmozci a nenaletí na prázdné diskuzní přispěvky typu BRICS.Napište tady co navrhujete konkkrétně.Takovým jako vy nepomůže dookola lhát,na to už jsme zvyklí z režimního tisku.

     • WIKINGER Petr napsal:

      TAKŽE BRICSI MŮJ DRAHÝ SAMOPALNÍKU VY NECHÁPETE
      PROČ BY JSTE MĚL VĚDET CO VÁM KLAUS SDĚLIL TÍM,

      že zajistil pro ČR kapitalismus bez přivlastků?

      ON VÁM STÍM SDĚLIL,ŽE VÁS VYTUNELUJE A ZBAVÍ VŠECH VAMOŽENOSTÍ SOCIÁLNÍHO STÁTU

   • WIKINGER Petr napsal:

    NĚKDE TU PÍŠETE BRICSI,ŽE BUDU PODPOROVAT OKAMŮRU A PRÝ I VELEBOVU SPO.

    tak to jste trefil kozla.Ti dva se dohodli,že se nebudou opírat o občany voliče a vystači si sami.Proto hodlají zase ve volbách snad PROHRÁT.Jsou velice zpupní a o žádné voliče a jejich připadné návrhy NESTOJÍ.Okamůra si připadá jako mistr světa i se svým vadným Pogramem,který se veze na vlně musulmanů a vice ostatního chybí.
    To,že se MOŽNÁ dostene do Parlamentu s nízkoprocentním výsledkem mu nevadí.Chce tam prý totiž jako doposud dělat cirkusového klauna,který sice něco přednáši,ale bez podpory dalšich poslanců mu to vždy vyjde na NULU.

    NECHÁPU PROČ BYCOM MĚLI PODPOROVAT ZPUPNÁKY,KTEŘI O VOLIČE NESTOJÍ.

  • Sasin napsal:

   Navrhuji státní intranetový portál psaných potřeb ať už se lidi mohou bavit konkrétněji. Navrhuji neposílat peníze do Hujerstánu na papalášské stravenky, ale nechat postavit něgde v podzemí alespoň malou počítačovou linku plnou robotů na výrobu počítače s českým operačním systémem aby mohli v klidu a všichni psát svoje nebo manželky, dědy, dětí, potřeby abyschom se furt nedohadovali co si průzkum o nás myslí. Domnívám se, že při té příležitosti by se ukázala čistá prozápadní krachující mentalita šmejdů z města, kteří by chtěli na lont posílat stále víc žebřiňáků s motorem vymyšleným gdysi před 200 lety, a gdo ví jestli to něgde neukradli, i s jimi sepsaným zastupytelským zákonem o zásobování, kontrole komínů, zadních dírek a povolené hloubky kapes. Muheeeeee

  • admin napsal:

   Pro Wikingera:
   Neotravujte tady diskuzemi mimo téma článku, nebo Vás zablokuju.
   Pokud něco chcete, tak to udělejte sám, nebo si najděte někoho, kdo to udělá.
   Osobně Vás považuji za neschopného a nepoužitelného magora, který není ani schopen si zřídit emailovou adresu, natož něco užitečného vytvořit.

   • WIKINGER Petr napsal:

    ALE ADMINE,ONO SOUVISÍ VŠE ZE VŠIM.TŘEBA SE ZEPTAT VOLIČŮ,ZDA JE MOŽNÝ DO JEJICH PROGRAMU CZEXIT.

    To bylo v úmyslu.Masivní vyhrůžky cenzurou?Faktem je,že v zárodku chcete zadusit jakoukoli opravdovou diskuzi,která se právě probouzi a to ve směru ne fnukání,ale opravdových možnosti nápravy o kterých tu NIKDO nepíše.
    Proč chcete lidi isolovat,aby se nemohli bránit.To,že jste nepřátelsky naladěn proti jakěkoli dopředné iniciativě už nám překvapivě hlásili před časem naši aktivisté.

    REPUBLIKA SMĚŘUJE KE KORPORÁTNÍ OLIGARCHICKÉ TYRANII A VY SE TEDY CHCETE CENZUROU ZAPOJIT?

    Ono vymluva se vždy najde.Tak tady dejte články které by umožnily diskuzi jak jit cestou nápravy a ne dookola články o válce,které snad vzbuzují podezření,že se máme spíše na ni připravit než proti ní bojovat.

    VY VELMI DOBŘE VÍTE,ŽE V ČR NIKDY NIC UŽ NEPOHNE BEZ INICIATIVY VOLIČŮ,KTEŘI SI VELMI POMALU UVĚDOMUJÍ,ŽE JIM NIKDO KROMĚ NICH SAMÝCH NEPOMŮŽE

    A prominte jsem opravdu magor proto,že vedení je toho názoru,že emajlováni požadovali i Šmejdi,nakonec byli jimi zavaleni a nestačili odpovídat.Nejsme tady pro pokoutní emajlováni,ale řešime věci přimo před občany,tak že se uklidněte děláme to i ve váš prospěch.

   • WIKINGER Petr napsal:

    ADMINE,JEŠTĚ NĚCO CO SE MI ZDÁ PODIVNÉ.

    pro web se schromaždují peníze.OSV má miliony možných i aktivních dušiček.Pokud by jste podporoval opravdu PROJEKT TŘI HNUTÍ VOLIČŮ ZA NOVOU REPUBLIKU je tu naděje,že se přispěvky zvýši.Vás však taková perspektiva jak píšete otravuje a doslova se nijak necítíte osloven.
    Přestože vám je něco takového konkrétního,co se hodí do každé rubriky a článku nabízeno spustíte jed nenávisti,který oslabuje vaši věrohodnost,dokonce aniž by jste mě znal označujete mě za neschopného a prý NEPOUŽITELNÉHO.K čemu vlastně nepoužitelného však nespecifikujete.
    Kdo ještě vás podporuje,že to vypadá jako by jste měl peněz dost a hlavně by mě zajímalo co svým konánim vlastně sledujete doopravdy.Co je podle vás užitečnějši.
    Má tu diskuze zůstat na úrovni planých stížností,že nic nejde a tedy máme čekat na to,aby se z ČR stalo brzy cvičiště a poté i bojiště k čemuž směřuje námi volená třida Šmejdů opravdu,ale opravdu plným tempem?

    • WIKINGER Petr napsal:

     BREXIT ČLÁMEK MLUVÍ O JEJICH CENTRÁLNÍ BANCE

     já tu píši o naši centrální bance a o včcech,které by v souvislosi se změnami měly občany zajímat.Vždyt ted po Brexitu bude muset DRAGHI z ECB tisknou zdarma ještě více eur a ČNB je má nakupovat.Kde v našich zákonech stojí,že MUSÍME DVOUPROCENTNĚ DEVALVOVAT.

     Žádné bankovní metoda měření inflace a deflace není odborně způsobilá a argumentačně udržitelná,protože nemůže obsahovat proměnné jež by odhalily pravou podstatu zvrácené motivace a exkluzivní pozice ČNB.

     Lze se jen podivovat,že se podnikatelé a jejich stavovské organizace zdráhají proti tomuto zjevnému podvodu bránit.

     NESLUŠEL BY NÁM UŽ Z TOHO DŮVODU CZEXIT COŽ UŽ JE OPAVDU,ALE OPRAVDU K VĚCI.

   • Eschatolog napsal:

    1***

 2. weissbach napsal:

  Je to poněkud složitější než vidí autor.

  • BRICS napsal:

   Ano. CIA se pouze podilela na realizaci. Podle meho patrani organizaci vzniku EU provadel MMF, a neni to nic prekvapiveho. Stacilo jen spocitat majetek evropskych zemi a adekvatne prizpusobit zakony EU k jeho odcerpani. Nevladnou politici, ani organizace jako je CIA, vodici techto loutek jsou zasadne bankeri.

   Ani s valkami tomu neni jinak. Britanie byla aktivne zapojena do valky na BV. Prestanou se viditelne angazovat? Mozna, ale dokud obvanum nebudou skladany ucty z mezinarodnich vojenskych transakci NATO, pravdu se nikdo nedozvi.

   Vezmete si, ze lidstvo pokroci tak daleko, ze svym vladam rekne: nebudeme platit dane, dokud nam nebude predkladano vyuctovani, jak je s nimi nakladano a nebudeme moci se k tomu vyjadrit. Fajn. I za techto okolnosti se da podvadet, protoze neexistuje ucinna kontrola a zijeme ve stoleti maximalnich podvodu a lzi.

   Teprve az by se trestala u politiku kazda lez, prichazi v uvahu nejaka zmena k lepsim. A k tomu nemyslim ze kdy dojde, protoze obcane jsou na to lini, aby vzali vladu veci svych do rukou svych.
   Mozna az po svetove valce. Neni vubec zadna nahoda, ze ke vzniku socialistickych zemi doslo po valce, to byl dusledek. Nikdo bez boje nakradene majetky ani svou moc neodevzda. Volby jsou jen hrou a nemyslim si, ze s tim brexitem je tomu jinak.

 3. Stribog napsal:

  City of London zůstane finančním centrem bez ohledu na britskou měnu. Libra nemá status reservní měny. Moc CoL spočívá v síti bank, které tvoří. A také v komoditně-spekulativní činnosti zejména na zlatém a ropném trhu. A je to přesně naopak. City of Lodon je dosud centrem a NY nebo Šanghaj jsou filiálky. V tomto ohledu je Londýnu podřízena i ECB prostřednictvím BIS. Jiná věc je, že celý transatlantický monetární systém je beznadějně bankrot.

  • weissbach napsal:

   Díky.

  • BRICS napsal:

   Presne toto je podstatne si uvedomit na prvnim miste a od toho vsechno ostatni odvijet.

   Proto taky nevidim duvod k radosti, je to uhybny manevr a stacilo mi si vyslechnout nic nerikajici rec Camerona, ktery jen postoupi na daleko lepsi pozici. Pry byl proti exitu Britanie a ted bude mezi prvnimi,kdo zmeny bude protlacovat. Neni to dojemne? Ohlasil demisi, ale 3 mesice bude nadale ovlivnovat presuny, o kterych se verejnost nedozvi. Podle zakonu EU probiha odchod jejiho clena ze spolecenstvi 2 roky, a po celou tu dobu se domlouvaji podminky. Nejsou tedy stanovene. To je informace naprosto vypovidajici, a navic je mozne vysledky toho referenda jeste zvratit. Ovsem k tomu nedojde, protoze kralovnina angazovat jasne hovori, ze to byl i jeji zajem. Velka rozsada s menami, takovy z toho zatim mam pocit a uvidime, jak rychle se to projevi.

 4. Definitiva napsal:

  Dokumenty Národného archívu USA len potvrdzujú iné zdroje, podľa ktorých EÚ/ES vzniklo ako projekt finančníkov USA a Británie na ovládnutie Európy, na vytvorenie trhu pre korporácie USA. ES vytvárali ľudia z prostredia fašistického Nemecka, ktorý z kriminálu rýchlo výťahom putovali medzi vyvolených sveta.

  Británia nikdy nemala byť súčasťou EÚ pod diktátom USA, Briti mali mať kontrolnú funkciu v prospech USA, to potvrdil aj Churchil, ktorý sa vždy vyjadroval o ES a Británii a nikdy nie o ES, ktorej súčasťou bude aj Británia.

  EÚ je teda fašistický projekt víťazných mocností po 2.sv. vojne. Fašistický preto, lebo autorita ES/EÚ ako štátnej moci mala spolupracovať so súkromnými korporáciami v prospech korporácií a občan bol a je len prostriedkom na získanie moci.

  Táto fašistická idea funguje v EÚ dodnes, urobte si zoznam rozhodnutí komisie EÚ a logika vám povie, že nikým nevolená komisia pracuje v prospech korporácií, vid. aj tajná TTIP a ešte tajnejšia TISA /. Jde o ovládnutí světa nadnárodními koncerny a odstranění veškerých sociálních a funkčních kontrolních mechanismů ve prospěch nekontrolovatelného byznysu korporací/.

  Správanie komisie EÚ potvrdzuje, že jej od založenia ide len o moc a ovládnutie národov Európy. Preto sa ekonomika EÚ rozvíja pomalšie ako v ostatnom svete, preto je EÚ bankrot a koloniálne ovládnutie východných Slovanov len predĺžilo ekonomickú agóniu EÚ.

  Preto Brexit znamená totálnu porážku šátnych "elít" USA, lebo tie diktujú politiku pre celý svet. Bankrot USA sa blíži, lebo vykradnutie EÚ bude asi nemožné. Lebo Brexit budú nasledovať ďalšie štáty. Lebo globálna svetová vláda odmieta politiku zločineckých, chazarských štátnych "elít" USA. USA čaká totálna a bolestivá perestrojka. Štátne "elity" USA demontovali princípy demokracie v USA, krajina USA bola nimi kolonizovaná, vykradnutá a terorizovaná, ako aj každý štát, ktorý sa stal ZÁUJMOM USA.

  Rusko aké je, také je, ale predstavuje určitú istotu, istotu mieru a spolupráce a uprednostnenie záujmu spoločnosti, občana, pred záujmom korporácií. Koncepcia spoločnej bezpečnosti ponúka svetu novú alternatívu vývoja, novú morálku, šancu na prežitie človeka na Zemi. O čom Západná civilizácia 1000 rokov ani len neuvažovala, vývoj ich mozgov sa zastavil pri bohovi peňazí a moci, pri davovo elitárskom spoločenskom usporiadaní, otrokárstvo pre ľud a blahobyt pre elity.

  Všetko, čo Západná civilizácia povie o Rusku si preložíte do Slovanského zdravomyslia tak, že znamienka plus a mínus si v zmysle vety zameníte za opačné a dozviete sa pravdu o Rusku aj o USA a spol.

  • Stribog napsal:

   Skvěle popsáno. Přidám jedno jméno. Walter Hallstein, šedá Adenauerova eminence a nacistický pravnik, který stoji za autorstvím nacistického zákona krev a sláva a koncipoval EU dle foršriftu nacistické IG Faben, která z poloviny patřila Rockefellerově Standard Oil. V té době byla ale EU také projektem GP. Jen se státní elita USA utrhla z řetězu. Brexit je pro GP způsob hašení požáru. Brusel. Službách neocons je potřeba přeformátovat.Jinak dojde k jaderné válce.

  • hej napsal:

   A co ak je to len dalsi plan elit (EU-exit), hlavne polozit nemecko uplne na kolena? Potom maju CIA uz teraz plan ako rozputat nepokoje v eu-statoch, mozno v nemecku alebo v belgicku ci francuzsku. Utecencov mame v europe az moc, cakaju len na prikaz. Teda domnievam sa ze ak by sa cela EU rozpadla tak mozeme ockavat iba United States of Europe! A znova budu amici ti ktori nas zachranili a pritom stale zotrvaju pri moci!

   https://en.wikipedia.org/wiki/United_States_of_Europe

  • weissbach napsal:

   "Británia nikdy nemala byť súčasťou EÚ pod diktátom USA, Briti mali mať kontrolnú funkciu v prospech USA, to potvrdil aj Churchil, ktorý sa vždy vyjadroval o ES a Británii a nikdy nie o ES, ktorej súčasťou bude aj Británia.

   EÚ je teda fašistický projekt víťazných mocností po 2.sv. vojne. Fašistický preto, lebo autorita ES/EÚ ako štátnej moci mala spolupracovať so súkromnými korporáciami v prospech korporácií a občan bol a je len prostriedkom na získanie moci."

   1***

 5. Definitiva napsal:

  Koncepcia spoločnej bezpečnosti, KSB, vid.: http://m.leva-net.webnode.cz

 6. jop napsal:

  Kdyby brexit prohrál, byla by zde pro Wall Street naděje, že po čase odejde ze scény též jeho konkurent v Londýně, což je Centrální banka Anglie

  Autor nechápe základy finančného svetového systému.
  Preboha, že Wall Street je konkurentom Centrálnej banky Anglicka? BLÁBOL

  Kto to je Wall Street? Veď to sú tie najväčšie banky vlastnené alebo ovládané bankstrami. Pričom tí istí bankstri cez BiSku ovládajú aj Centrálnu banku GB

 7. Definitiva napsal:

  Zámer Camerona bol vyhlásiť referendum o Brexite a vyrokovanými dohodami s EÚ presvedčiť voličov, že EÚ je pre Britániu prospešná a po neúspešnom Brexite by sa zmluvné vzťahy potichúčky vrátili do starých koľají. Veď EÚ bežne nedodržiava vlastné dohody voči národným štátom. Bola to tá najpodlejšia ideologická hra štátnej moci USA, ktorá ovláda EÚ a ktorej je Cameron poslušným sluhom, ktorú presne opísal aj Farage.

  Našťastie intelekt voličov je vyšší, ako Cameronov, aj ako zločincov z USA.

 8. maya napsal:

  toto je len zaciatok, unia sa rozpadne na 3 diely podla mna: de + fr + benelux, it + spanielsko + portugalsko, a V4.

 9. plutko napsal:

  ... aj ked zjavne prostoduchejsi clovek, predsa len ide na to dobre. Dokonca uvazuje, ze snad i volby by mohli byt manipulovane. Nuz vsetko ma svoju mieru, i manipulacia, ono sa to da v pripade rozdielu 3, 4, 6, 8 mozno az desat i dvanast percent, cize je uplne zrejme, ze ta judoanglosaska svoloc to aj manipulovala, avsak ten skutocny rozdiel bol tak velky, ze to nakoniec vzdala ...

 10. Jan Jinsky napsal:

  V kazdem pripade pro mne zklamani. Bude to pokracovat dal. Ale aspon vidite, ze se nefalsuje. Konspirace jsou jen kecy.

  Uvidime jak to bude dal. Hlavne Severni Irsko muze byt rychle v problemech.

  • Stribog napsal:

   Stejně by mne zajímalo, co se vám na té korporátní ultratotalitě jménem EU tak líbí.

   • Jan Jinsky napsal:

    Myslim si, ze EU je prospesna vzhledem k tomu, ze zeme spolu musi hledat spolecnou rec. Taky je to silnejsi ekonomicky celek.
    Naproti tomu Euro jako mena je blbost. Taky prerozdelovani penez.
    Ale spolecny zaklad je neco, co je prospesne.

    Snit o spolku V4 nebo nezavislosti je fajn, ale je to sen. Bohuzel.

   • Jan Jinsky napsal:

    Jo, a neni to totalita. Narozdil od roku 68 tanky do UK neprijeli. Bratri z EU zustali doma.

    • Stribog napsal:

     Okupace má mnoho podob. Moc se dovede učit. a dluh kolonizuje lépe než tanky. stejně tak kulturní infiltrace a nepřítelem ovládané školství. Tenkrát by mne nenapadlo, že jednou budu za tu sovětskou "okupaci" vděčný. Ale dala nám šanci žít dalších dvacet let daleko svobodněji, než dnes. A hlavně nás nepostihl multikulturalismus. To dává do budoucna šanci k přežití. Jsme okradení, chudí, astronomicky zadlužení, ale když se zbavíme parazita, budeme si moci uchovat holý život a snad se zas naučíme žít svobodně. Nigel Farrage jednou mluvil na Alex Jones Radioshov o tom, jak se zejména mladí Britové budou muset znova učit žít svobodně. Nechápou takové věci, že třeba policista dle Magna Charta je nemá právo lustrovat, když nic neprovedou. Systém ohýbá otroky pomalu. Po kouskách. A záměrně u toho porušuje právo. Otroci si zvyknou a potom příjde další dávka očesávání svobod. Nanny State je vysoce také degenerativní. Je přeci moje věc, jestli bude moje hospoda kuřácká nebo ne, je přece moje věc, jestli si vezmu na kolo přilbu nebo se připoutám v autě. Do toho žádný stát nemá co mluvit.

     Srovnání marxistické totality s dnešní neomarxistickou mi vychází v neprospěch té neomarxistické. Proti debilistánu jménem EU bylo okupované Československo za vrcholného husákismu opravdu svobodnou zemí.
     Sověti nás tenkrát nekolonizovali, jako dnes Západ... Nepletli se nám do toho, jak mají být křivé okurky. Nezažil jsem tak obludnou byrokracii a fízlování na každém rohu. V té době byl pro nás Západ lákavý. Dnes zdebilněl, zdegeneroval a ztratil svou demokracii a svobodu.
     Před mou oblíbenou hospodou je billboard, který hlásá: Pomozte hladovým dětem. Jo, děti hladoví, protože vaří nějaká outsorcingová firma, která vyhrála tendr a v ceně oběda je rozpušten několikamilionový úplatek zadavateli a rodiče tak nemají na školní obědy. Pamatuji, jak jsme vyhazovali mléčné svačiny zdarma a nechtěli jíst ve školní jídelně. Lístek na oběd stál korunu... Sakra tenhle absurdistán má mnohonásobně větší daňové zatížení než za komárů, dva biliony dluhu a naše děti mají hlad?
     Za socíku si věrchoška nedovolila tak krást. A tak zbylo na školní obědy, zájmové kroužky pro děti zdarma a také na důchody a zdravotnictví.
     Vrátil jsem se z UK a VZP mě sejmula skoro o čtvrt milionu. Penále z penále a na tom exekuce. Nedlužil jsem jim ani kačku, jen moji odhlášku nevzali na vědomí. A není s kým se soudit. Možná pověsit toho exekutora až příjde čas. Tenhle režim je opravdu odporný.
     Je to horší než válka. V té létají bomby. My se dobrovolně sebelikvidujeme toxickým odpadem, kterému eufemicky říkáme potraviny. Buřty bez masa plné GMO soji. Člověk aby jezdil na vesnici a škemral, aby mu prodali zdravé základní potraviny. Málem jsem včera vylomil závěs ve výmolu. Hlavně že je v kopci, který jezdím na trojku namalována cyklistická stezka, z našich přemletých daní z Brusele, ale tu rozmlácenou silnici nespraví. Nejsou peníze, je potřeba otrokům udělat debilkruháče a všude natlouct retardéry. Samozřejmě za cenu, za kterou by Číňan postavil základnu na Měsíci. Sakra dochází mi stovattové i sedmdesátiwattové žárovky. Nemínim si kazit oči těmi EUblikátky. Budu je muset asi vyrábět po domácku. Už to je pro mne pádným důvodem pro Czexit.
     Okradli nás, kolonizovali a nutí nás ve zbytku rozkradených fabrik montovat za žebráckou almužnu. Když to přepočítám na kupní sílu, tak by za to za bolševika nikdo nevstal z postele a horníci z Ostravy a Kladna by stávkovali. To na tehdejší věrchušu platilo. Ta ty dnešní grázly sloužící cizím zájmům neplatí nic. Snad jen oprátka.
     Nevím, ale nedusil jsem se za sovětské okupace tak, jako za bruselského fašismu. Ona to vlastně okupace nebyla. Měli tu základny. Stejně jako USA ve většině zemí Evropy. Měli jsme větší suverenitu než dnes a Moskva s námi nikdy nejednala arogantně, jako Brusel. A nediktovala nám tolik zhovadilostí, které otravují život na každém kroku.

     • weissbach napsal:

      Pravda pravdoucí... Bohužel.

     • WIKINGER Petr napsal:

      PODSTATOU POZNÁNÍ ZAČINÁ BÝT,ŽE PROJEKT EU JE FUNKČNÍ JEN V DOBRÉM POČASI.

      V USA to mohlo fungovat proto,že přistéhovalci se museli naučit jeden jazyk.Tak byla Amerika jimi přijata za novou vlast.
      EU idea vypadala zprvu velice dobře.Ovšem začalo se s přikazy,rovnaly se okurky a ECB nyní tiskne zdarma miliardy eur mésíčně.Draghi napodobuje FED.Přicházejí přikazy zničit sociální systém států EU nekontrolovaným přivalem uprchlíků.Nařizení shora vytvářejí směrnice,které mají vést k cenzuře a ze států se tvoři kolonie,které mají být podvedeny RABOVACÍM TTIP a jak všichni vidíte naše ČNB z nás dělá oblbované a okrádané domorodce se statusem banánových republik.Katastrofa stíhá katastrofu,NATO salámovou metodou A LHANÍM, dělá z ČR cvičiště a BRZY i bojiště. Pane Striborgu za pozitivní vývoj ve státě mají přebrat odpovědnost národní elity.Ty jsou však v ČR TERORIZOVÁNY a jejich činnost má nedostatečnou publicitu.Žádná změna tohoto stavu proto není možná beztoho,aby občané pochopili,že do Parlamentu volbami posílají dookola Šmejdy,kteři druhý den po ukradení hlasů voliičů a tzv. zvolení desertují na pozice svého černého pozsadí a nechají voliče VŽDY bez jakékoli ochrany .Žádný robustní protivník proto nestojí kolonizaci a rabování domorodců ČR těmto kreaturám v cestě..Napsali jsme tady jasně že žádná ZMĚNA tohoto postupu nebude nikdy možná pomocí stávajících polit.stran a i zdůvodnění proč.Bohužel to v důsledku vad tohoto webu vždy zašlo za obzor.

      OTÁZKA NA VÁS.JAK SE DÍVÁTE NA MOŽNOST VZNIKU PROJEKTU TŘI HNUTÍ ZA NOVOU REPUBLIKU.Nemáte vlastní návrh jak by se změna,zejména v hlavách voličů mohla uskutečnit?

      POKUD NEBUDE EXISTOVAT SÍLA ZA ZMĚNU,BUDOU SI TADY LIDÉ POUZE STĚŽOVAT JAKO DO VRBY a to je celé.

      Bohužel se tu objevili i bourači myšlenek,kteři bezohledně pacují pro Šmejdy,použivají opakované lži a zaneřádi cokoli,jen aby ukázali ostatním,že patři mezi web teroristy.

      OTÁZKA TEDY ZŮSTÁVA-CO VY NA TO.

     • BRICS napsal:

      Stibrog pise:
      Vrátil jsem se z UK a VZP mě sejmula skoro o čtvrt milionu. Penále z penále a na tom exekuce. Nedlužil jsem jim ani kačku, jen moji odhlášku nevzali na vědomí. A není s kým se soudit. Možná pověsit toho exekutora až příjde čas. Tenhle režim je opravdu odporný.

      Po mne chteli jeste vice, ovsem neuspeli. Odhlasit z pojisteni mel za povinnost zamestnavatel, ovsem oni si do zakonu zamontovali, ze pokud to neudela, ta povinnost prechazi na pojistence. Prestoze zamestnavatel mne ujistil, ze odhlaseni provedli, pojistovna si vymyslela, ze nikoliv. Bylo to uz az v exekuci, kdy mi dosla trpelivost a nastoupily vylozene nezakonne zpusoby z me strany a dukladne, hned na nekolik uredniku najednou. Na hruby pytel hruba zaplata, a klidne i hrubsi.
      Trzni hospodarstvi u nas znamenalo a znamena, ze kazdy ma to, co si na druhem utrhne. A natrhnuty zadek k tomu patri, ikdyz se neda financne ocenit.

      Pan Wikinger tady vyse napsal, ze lide maji moznost podavat zaloby. Podavat ano, ale dostat do projednani a vyreseni ve jmenu prava uz ne. "Trzni" vlada vydava "trzni" zakony a zajistuje si jiz predem, aby jim utrzene nemohlo byt vytrzene z drapu. Je to uzavreny kruh kmotrovsky.
      Babis nalakal lidi na potirani korupce a ukazalo se, ze je korupcnik ten nejnacvicenejsi, prikladem je Capi hnizdo a jak ho krasne prikryl i president. Je to proste neprustrelne pravnimi prostredky, a proto take ani po ctvrtce stoleti se nepovedlo dokopat zakon o referendu.

      Volby jsou o nicem, jedine poradny chaos v podobe obcanske neposlusnosti, ale k te se lide nedokazi domluvit, dokud nebudou mit prazdnou lednicku aspon tyden a koukat do holych zdi.
      A to jeste predtim vycerpaji veskere moznosti si kdekoliv pujcit, takze nevidim reseni. Aspon v soucasne dobe ne.

    • Jaris napsal:

     Od toho jsou Jinsky emericke zakladny a NATO. Nemecko je US okupovano od 2.sv.valky. Japonsko jakbysmet. Ani Rusove se u nas tak dlouho nezdrzeli. Navic zaplatili odskodne.

  • Dejavu napsal:

   Trollí kryplíku, aspoň si pořiď českou klávesnici.

 11. David Corvin napsal:

  Pane Jinsky, EU v Evropě nikdy nebude tak jak ji možná autor chtěl, EU chtěli Němci kteří tak mohli ovládat ekonomický celou Evropu. Pokud má být EU jako celek nesmí v ní být takové rozdíly v národech, ekonomikach, řeči, zákonem apod. EU je utopie stejně jako socialistický ráje jinak ano snaha zfalsovat byla připravena, bohužel prý jeden Jinsky pokazil tiskárnu v Pentagonu a tudíž se nestihly lístky vytisknout nevíš o tom nic?! Pánové i dámy, vše je trochu jinak, vše jde dle plánu GP, až Anglie oficiálně nebude v EU tak to začne. Anglie má být mimo, GP má s Anglii jiné plány. Jen se to trochu urychlilo. Máme max 2roky... Tic tac...

  • Jan Jinsky napsal:

   Vy jste tu negativni, i kdyz je po vasem. Opet to byl podvod - melo to byt 65 procent nebo tak nejak. A oni to stahli jen na 51.8 pod 50 to uz nedali.

   Neprijde vam, ze je to blbost? Proste lidi v UK tesnou vetsinou rozhodli. A plati to .

   • Stribog napsal:

    Je to div, že nikdo nechce referendum opakovat tak, aby to vyhovovalo té čtvrté socialistické internacionále v Bruseli. Jako třeba v Irsku. Napřed řekli ne a pak přišla zastrašovací kampaň která strašila Iry nezaměstnaností. Sotva vstoupili, propuslily se tisíce zaměstnanců a pak je banksters položili.

   • BRICS napsal:

    Mne prijde jako blbost to, ze nekdo obhajuje tak smesny vymysl, tj. pul na pul. Takto to nikdy nikde nebylo a nebude. Je to podvod a neni o cem debatovat.

    Tesnou vetsinou rozhodli? To je dobry vtip. A ze v Irsku taky sehrali divadylko o tesnem vysledku pro a proti ohledne snatku homosexualu, prestoze 90 procent lidi jsou krestane, ja se musim smat.

    No a volby v USA? Zase zahadne tesna blizkost pul na pul, a ze tomu nebylo jinak ani v pripade Bushe ml. a Kerryho, ze ? Zidi se nikdy nezmeni, nemaji na to mozek, aby pochopili, ze ze zivota se divadlo delat neda. Svet neni jen cerna a bila barva, jenze kdyz oni si tak potrpi na to komediantske vzruso.

    • Jan Jinsky napsal:

     Proste realita je pro vas prilis slozota. Tak do toho soupnete konspiraci a hle! Zivot je jednodussi!

     Holt to takhle lidi odvolili. A na zdejsi teoretiky asi kaslou.

     • Dejavu napsal:

      Ahoj trollí kriplíku.

      • Q napsal:

       Ježkovy voči ! Proč jsi tak "ujetej" ? Jinský není trollík kriplík !... Ty jsi , dle mého názoru , duševní kriplík :-) Zkus se hlouběji zamyslet nad tím co píše Jinský :-)

       Nezkusíš být trochu tolerantní ? :-)

     • Stribog napsal:

      Realita je taková, že mluvčí globálních elit a šéfka Dope Inc. Alžběta byla pro Brexit. Dokonce se postarali o malý únik "omylem" zapnutého mikrofonu, přes který sdělila Britům, že v případě, že Anglie nevystoupí z EU, je připravena jí opustit, neboť se UK stane cílem jaderné války... Hmm... Je naprosto jasné, že Britům EU nevoní. Obzvlášť po Lisabonu. Stejně jako většině Evropanů. Oddhad je tak 65-70%... Mimochodem podobně vypadají ankety ve většině členských zemí. Manipulace ovšem spočívala v optickém stáhnutí rozdílu. To dává signál, že ostatním zemím EU nebudou referenda povolena. Jinou vědu za tím nehledejme.
      Zajímavý je také moment v podobě Junckerova prohlášení, že by Británie měla požádat o proceduru vystoupení co nejrychleji. Další globalistický kluk. Otázka zní proč ta netrpělivost? EU je britský, fašistický globalizační model a City of London neztratí nad EU kontrolu ani po Brexitu.
      Podobně izolacionistická byla Anglie před válkou. V roce 1929 odstartovala Bank of England krizi, když uzavřela 25% světového trhu. Dnes je svět o poznání složitější, ale britská snaha se držet stranou od kontinentální Evropy je více, jak evidentní. A to rozhodnutí přišlo z horních pater. Vůle lidu byla jasná. Referendum by dopadlo stejně v roce 2010 jako dnes...

      • Jan Jinsky napsal:

       Striborgu, proste nesmysly. Vy uz jste tak deformovani, ze nejste schopni prijmout realitu.
       Kralovna prchajici z UK... fakt pindy

       • Stribog napsal:

        Jestli to řekla nebo ne důležité není. Důležité je, že nechala tu message as is... Bývá zvykem, že by se k takto závažné věci vyjádřila její kancelář a demetovala ji, což je tam poměrně běžné v daleko menších "únicích". To se ale nestalo. Což implikuje její souhlas s informačním polem, které to stvořilo. Je fakt, že to zejména Sun dost přepískl a oficiální stanovisko Buckinghamu bylo, že se her majesty do politiky nemíchá... Což mne vždy pobaví, když naše milá drogová dealerka má právo rozpustit kterýkoli parlament v Commonwealthu :) Ale žádná ostrá reakce, žádné dementi Buckinghamu. Nechali tu message znít.
        Předpokládám, že nemusím vysvětlovat, jak fungují infopole...

  • Sasin napsal:

   Gde bydlí ten GP?

  • BRICS napsal:

   Pisete, ze EU chtelo Nemecko. Zajimalo by mne, na zaklade ceho to tvrdite. Nemecko prece nema od konce 2.svetove valky jinou pozici nez vazalskou, a to jak vuci USA, tak vuci Izraeli, ikdyz je to vlastne jedno a totez. Vsimnete si, kolik se v Nemecku postavilo americkych vojenskych zakladen. A valecne reparace Nemecko plati dodnes jenom Izraeli a ne malo. Nemecko dodalo Izraeli nekolik jadernch ponorek, zdarma samozrejme. Mozna mate lidi ta hrana suverenita Merkelove, ale verte tomu, ze se za ni ostatni velmi radi schovavaji. Je to hra, kterou ji Putin docela mistrne rozcepoval. Nemecko naopak bylo vybrano k likvidaci jako prvni. Zidovska pomsta kvuli vzepreni se Hitlera.

   • Paul Durham napsal:

    Asi byste měl rozeznávat Německo a fašisty vlastnící nebo působící v německých firmách , ti první to jsou holínky, které dupaly po východních zemích v rámci drang nach osten, ti druzí jsou hodinky a podle nich se to řídilo, ti první dostali po tlamě, ti druzí to řídí dál. Holínky i hodinky se natahují, ale nejsou totéž. Omlouvám se za expresívnost, ale i na tom profláklém internetu je dost zdrojů o nacistických nejen kořenech EU.

    • Paul Durham napsal:

     uniklo mi slovo "vyvolené" , prosím dosadit před slovo "fašisty"

    • Stribog napsal:

     Je to tak. Kapituloval Karl Dönitz a Wermacht nikoli Třetí říše a nikoli NSDAP, jejíž jmění bylo na sklonku války vyvezeno. Nižším členům NSDAP byly vyrobeny krycí historky, například pobyt v koncentráku a to potom nalezlo do nové věrchušky a firem. Viz třeba ten Hallstein. I ta IG Farben se jen trochu překabátila na Hoest, Agfu a Bayern... Načalstvo zůstalo u lizu.

  • weissbach napsal:

   Zkraťte to. Máme míň jak 2 roky....

   • weissbach napsal:

    Protože "oni" nemají tolik času.

    • nula napsal:

     Cituji weissbach:
     Zkraťte to. Máme míň jak 2 roky… Protože „oni“ nemají tolik času.

     Já tomu nerozumím. Kdo jsou "oni"? Na co nemají tolik času? Proč ho nemají? Na co máme my míň jak 2 roky? Co se pak stane?

     • weissbach napsal:

      Bude Vám rozpitvání něčeho, co bylo určeno pro někoho jiného k něčemu?

      • nula napsal:

       No, minimálně bych to mohl zkusit díky tomu pochopit. Pochopit, co i mě (jakožto součást Evropy) čeká, nebo čeho jsem vlastně součástí.

 12. Ivan napsal:

  V roku 2010 som vyjadril tento nazor:

  Ziadny komisarik nevynuti dodrzovanie "pravidiel..."!!!

  (Ivan, 24.11.2010 17:52)

  Autor "Rumburak..." v inej diskusii pise:

  Re: EURO nebylo zachraneno.

  (Rumburak, 10.05.2010 21:50)

  Euro může zachránit jen rozpočtová disciplína a respektování pravidel. Stále ale neexistuje účinný mechanismus, jak něco takového vynutit. Dokud nebude,
  nemůže Euro dlouhodobě fungovat.

  A moj komentar k tomouto nazoru:

  V trhovej ekonomike sice existuju zakladne pravidla, ale vyvoj musi byt viac menej zivelny, tak ako to urcuje trh... Zakladnym mechanizmom je priama a prirodzena vazba medzi ekonomikou a finacnou politikou akehokolvek subjektu...

  Euro je menou v eurozone, ale parcialne ekonomiky nim nehybu, t.j. ekonomika nedostava stimuly z hodnoty meny, napriklad naznaky inflacie podporuju jej rast..., zacina sa pracovat viacej a efektivnejsie...

  Tieto prirodzene zakony nenahradia ziadne "tvrde" pravidla a ani kontroly sebevyssieho europskeho, skorumpovaneho komisarika...!!!

  Ani byvala RVHP nesiahla na meny spojene prirodzene s narodnymi ekonomikami..., a mohla, ale sudruhovia boli chytrejsi ako ti dnesni... Euro by mohlo zostat len ako tzv. zuctovacia medzinarodna mena, ako bol kedysi prevoditelny Rubel...

  A este poznamka:

  Podla EuroHujerov Europa uz dnes mala byt najsilnejsou ekonomikou na svete...!!!

  Kde ty lonske snehy jsou...

  NEBUDE NIKDY, kym sa nerozpadne kolonialny EuroReich...!!!

 13. Ivan napsal:

  A este z roku 2010:

  EuroReich sa s chvatom zliepa..., a rozpada zaroven...!!!

  (Ivan, 22.11.2010 11:55)

  Zakerny pokus zakladatelov novej tisicrocnej rise...,

  alebo, EU je veldielom nadsenych idiotov...

  Vaclav Klaus ma pravdu, ked tvrdi, ze ak by Grecko malo drachmu, staci styridsatpercetne zdevalvovanie a je vsetko vyriesene... Ovsem ma pravdu nedopovedanu...

  EU zavedenim Eura vo vybranych statoch odtrhla suvislost hodnoty meny s vykonom ekonomiky, co je najzakladnesi ZAKON trhovej ekonomiky... Ak by bola hodnota meny v Grecku zviazana prirodzene s ekonomikou, tak by uz v samych zaciatkoch krize dochadzalo k malej inflacii, ktora vsak spatne podnecuje ekonomiku k vyssiemu vykonu... Takze dnes by mozno bola v porovnani s hodnotou meny v case prijatia Eura, inflacia vlastnej meny povedzme desat percentna, ale urcite nie styridsat, ako odhadol pri tzv. skokovej terapii Klaus...

  A to iste plati aj o Irsku a dalsich statoch eurozony, bliziacich sa k hrane ekonomickeho rozpadu...

  Lenze tento na pohlad diletantsky pokus o odtrhnutie hodnoty meny od vykonu ekonomiky sa javi zo strany zakladatelov tisicrocnej rise ako umysel zdovodnenia este vacsieho direktivneho upevnenia rise, v obave, aby sa im, ako kazda tisicrocna, v kratkom case nerozpadla...

 14. Ivan napsal:

  A este z roku 2011:

  Zapadni genozlocinci su vybaveni genom lupezneho predatora...

  Vsimnite si, ako rychlo sa zapadni genozlocinci zmocnili vsetkeho nasho existencneho majetku... Ako znicili nase polnohospodarstvo do zakladov... a teraz sa zmocnuju nasej pody (rakuske, danske, holandske tzv. farmy)...

  Vnutili nam tzv. Lisabonsku zmluvu, co nie je nic ine ako zapadny kolonialny pamflet...,

  aky po starocia zapadni kolonizatori vnucovali svojim koloniam..., aby ich dostali pod svoju jurisdikciu, aby sa stali "domorodcom" zalobcami, sudcami i katmi... Aby "domorodcov" vlastnicky odlucili od existencneho majetku a poslali ich na druhu stranu barikady..., na stranu bezmajetnych, vhodnych iba k prikovaniu k veslam galer..., dnes k vyrobnym pasom vo vlastnictve kolonizatorov..., terorizuju napadnute krajiny tupoduchostou prostrednictvom medii, ktorych sa zmocnili..., predvadzaju vrazdenie ako samozrejmu vec "demokracie", aby si "domorodci" zvykali, ak bude nutne buriacich sa spacifikovat vrazednou silou... Vo Virtual West Democracy nepochybne moc nepochadza od obcanov, ale od vlastnictva majetku...

  Grecku vnutili zbrojenie na uvery, vyzbrojovanim Turecka, ktore sa tlaci na grecke uzemia... A tak dlh vytlacili zapadni zakerni genozlocinci az do vysky, kedy Grecko nema prostriedky na jeho splacanie..., a tak na rad prichadza zmocnovanie sa greckeho existencneho majetku...

 15. Ivan napsal:

  V roku 2011 som sa pytal poslankyne EP Flasikovej-Benovej:

  Pani Benova urcite viete, ze na Slovensku su aj ludia, ktori hladuju...

  Prosim, keby ste mi odpovedali, ako zastupkyna Slovenska v EP na nasledovne otazky:

  Porovnavajme nasu rovnocennost v Reichu a pytajme sa...

  Zapadni kolonialisti tvrdia, ze vo Stvrtom EuroReichu su si staty a ludia rovnocenni...

  Ale staci sa pytat...?:

  Kolko pody a fariem vlastnia Slovaci v Dansku ci v Holandsku...?, a reciporocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko britskych sluziek (au-pair) sluzi v slovenskych domacnostiach...?, a reciprocne opacne...!!!

  Kolko bank vlastnia slovenski obcania v Rakusku ci v Taliansku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko poistovni vlastnia slovenski obcania v Rakusku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Koko plynarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Koko elektrarenskych a rozvodnych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko cementarni vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Koko zeleziarni vlastnia slovenski obcania v USA...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko obchodnych retazcov vlastnia slovenski obcania vo V. Britanii, v Nemecku ci vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko vodarenskych firiem vlastnia slovenski obcania vo Francuzsku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko pivovarov vlastnia slovenski obcania v Juhoafrickej republike (samozrejme, ze v rukach anglosaskych belochov)...?, a reciprocne opacne...!!!
  Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko drevarskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko mliekarenskych firiem vlastnia slovenski obcania v Nemecku...?, a reciprocne opacne...!!! Aky zisk si prinasaju domov z tohoto vlastnictva...?!

  Kolko murarov, tesarov, kopacov z Britanie, Nemecka, Francuzska ci inych zapadnych statov, pracuje na Slovensku...?, a reciprocne opacne...!!!
  Akym HDP prispievaju krajine v ktorej pracuju...?!

  Zapadni kolonialni zlocinci sa zmocnili nasho existencneho majetku..., teraz sa vyprosujeme pred branami v minulosti nasho majetku, o pracu... Teraz sa zmocnuju nasej pody...

  Nestaci priklad..., co urobili zidia s Palestincanmi, ked ich obrali o majetok a podu...?!!! Ak neviete..., zahnali ich do koncentracnych taborov..., kde si na ludi obcas doslovne zapoluju..., ak nepovstaneme, caka to aj nase deti a vnukov...!!!
  13.10.2011 09:31:42

  • weissbach napsal:

   Ono se dá přežít lecos, ale pravidla EU jsou od počátku nastavena jako vysavač jednotlivých účastníků tohoto spolku a to včetně naprosto existenčních záležitostí jako jsou půda, přírodní bohatství, vodní zdroje. O kontrole měny nemluvě...

   • weissbach napsal:

    Kdo se o tohle nechá připravit za sliby budoucího ráje a dluhopisy, je odsouzen k zániku. A to jsme my všichni, kteří jsme na tom závislí stejně jako generace našich předků na rozdíl od dozorců systému-pseudoelit, které nemají žádnou závislost na výše uvedených dobrech. Jejich dobrem je vykonávaný servis našeho konstatního ochuzovaní. Dohlížejí na to, aby voli a hřivny stříbra pravidelně odcházeli pánům a žádný se nevymanil /člověk ani stát/ z tohoto statusu. Je to jedna obří salaš.

    • proud napsal:

     V prvni rade dohlizeji aby to bylo jejich vlastnictvim a my na tom dreli,nejaky desatky jsou davno prezitek a minulost,chtej k tem "desatkum" hlavne i vlastnit!!!

     • proud napsal:

      Jak te zadluzim,jsi muj dokud nesplatis! Kdyz te chytre zadluzim abys nemohl nikdy splatit ale platil,je moje vsechno a jeste na me makas.

      • proud napsal:

       Navic to co je vlastne moje,jeste s tim ze je to JAKOBY tvoje na splatky pekne za svy udrzujes a zvelebujes..........pro me!

      • weissbach napsal:

       Ono je jedno jak to bude formálně vypadat. Důležitá je podstata odčerpávání.

  • proud napsal:

   Velmi dobre,Ivane 1***

 16. jop napsal:

  mám otázku, ale najprv predlogika:
  destabilizácia EU sa začala už dávnejšie. Imigrácia a islamizácia sú tu natvrdo už 2 roky. Odskočenie GB od EU je len pokračovanie a prehlbovanie destabilizácie EU.

  Teraz otázka:
  Ste si istí, že odtrhnutie Gb od EU nie je len ďalší krok k destabilizácii EU. Krok ktorý vyhovuje cieľom nadnárodných bakstrov. Krok ktorý vytvorili nadnárodní bankstri, lebo v tento moment im vyhovuje aby EU mala ešte väčšie problémy.
  Krok ktorý bude o 5 rokov zmenený na niečo nové, čo zas bude im vyhovovať, lebo oni určite plánujú na mnoho desiatok rokov vopred.

  Ak túto možnosť dopúšťate, ste si potom istí výsledkami referenda? Možno to bolo úplne naopak, že Briti chceli ostať v EU, ale výsledky sa sfalšovali v prospech elít, lebo elity chceli aby Briti hlasovali za vystúpenie z EU!!!!

  Ja v politike už neverím absolútne ničomu, nijakému hlasovaniu, nijakým voľbám!!!

  Možno bol Brexit sfalšovaný presne tak aby elitám vyhovoval výsledok

  • proud napsal:

   Vzhledem k tomu ze Anglie,je "TEN" viditelnej sef,Amerika jeho armada a Izrael sluzebnik,da se premejslet i tak ze se odpojila bud aby byla obetovana(krome London city,nepocitam k Anglii),nebo aby se z ni stalo vudcovsky centrum.Vzhledem k tomu co uz je tam cizincu a muslimu(i kdyz oproti Nemecku a Francii nejakym "zazrakem" celkem v klidu) a jak se to tam celkove vyviji,priklanim se spis k tomu obetovani.To s tim planovanim na desitky,spis bych rekl stovky let je spravnej postreh kterej je potreba brat vzdycky v uvahu.

   • jop napsal:

    Proude
    To s tim planovanim na desitky,spis bych rekl stovky let je spravnej postreh kterej je potreba brat vzdycky v uvahu.

    Brexit je podľa mňa to isté ako boli dvojičky.
    Najprv sme všetci videli ako lietadlá napálili do budov. Všetci sme verili, lebo sme boli zvyknutí veriť televízii. Až neskôr sme začali pochybovať, keď chýbalo ďalšie lietadlo pred dierou do Pentagonu. Išlo to postupne. Až neskôr s dostatkom informácii sme oneskorene pochopili tento krok s lietadlami a dvojičkami.

    Aj Brexit podľa mňa pochopíme o 5 rokov, keď už budú viditeľné následky, ktoré nebudú ani v prospech angličanov, ani v prospech obyčajných ľudí v EU.

    Ja Brexitu neverím, výsledky ale pochopím až oneskorene, l ebo nemám informácie zhora

 17. sslavek napsal:

  Ten rozdíl spočívá v tom, že kňučet mohou pouze Ti, jejichž protivníci mají vůbecmožnost volby zfalšovat :-)

 18. BRICS napsal:

  Jisteze byly zmanipulovane. Jsou pravidelne, ani toto neni vyjimkou. Uz jenom ten predbezny vysledek skoro polovina proti polovine je jasna manipulace, takto to nikde a nikdy neni. A nebylo ani v Irsku a neni ani v soucasnych USA volbach. To se tak vzdy dela kvuli vzrusu. Copak ty nevis, ze u koryt je strkanice nejvetsi? Opravdu ne? Kdyby tam panovala jednota, tak to uz lidstvo davno neexistuje.
  A jeste pripomenu, ze prisluhovaci se likviduji jako prvni. Ne proto, ze by moc vedeli, to oni vedi vcelku houby, ale protoze si narokuji vyhody z prislusnosti a jsou otravni jako ted ty.

  Jeste zazijeme daleko hlubsi obrat teto zidovske vetve smerem k Rusku. Pojede se dalsi pokus bolsevizace, akorat se tomu bude rikat jinak, cil je porad tentyz. Stejne jeviste, stejni herci, jen klisy se meni. Tak je to i s brexitem.

  Kdo chce, at jasa. Ja nevidim duvod. Pockam si na nasledne kroky.Jen vysledky jsou dulezite.

 19. BRICS napsal:

  Jisteze byly zmanipulovane. Jsou pravidelne, ani toto neni vyjimkou. Uz jenom ten predbezny vysledek skoro polovina proti polovine je jasna manipulace, takto to nikde a nikdy neni. A nebylo ani v Irsku a neni ani v soucasnych USA volbach. To se tak vzdy dela kvuli vzrusu. Copak ty nevis, ze u koryt je strkanice nejvetsi? Opravdu ne? Kdyby tam panovala jednota, tak to uz lidstvo davno neexistuje.
  A jeste pripomenu, ze prisluhovaci se likviduji jako prvni. Ne proto, ze by moc vedeli, to oni vedi vcelku houby, ale protoze si narokuji vyhody z prislusnosti a jsou otravni jako ted ty.

  Jeste zazijeme daleko hlubsi obrat teto zidovske vetve smerem k Rusku. Pojede se dalsi pokus bolsevizace, akorat se tomu bude rikat jinak, cil je porad tentyz. Stejne jeviste, stejni herci, jen kulisy se meni. Tak je to i s brexitem.

  Kdo chce, at jasa. Ja nevidim duvod. Pockam si na nasledne kroky.Jen vysledky jsou dulezite.

 20. WIKINGER Petr napsal:

  Náhodou Šílená MERY se tu ozvala a hned nadala celé mašinerii USA,takže projela a ten web tady rozbije na maděru.

 21. Stribog napsal:

  Zfalšované to nejspíš bylo, ale nestačilo to jako v Rakousku. Odhaduji to na 65%... V Uk jsem pár let žil. Chápu starší generaci. Která pamatuje vůní svobody padesátých a šedesátých let. Dnes je v Albionu asi čtyřnásobek policejních kamer, co lidi... Jsem rád,ze se to Nigelovi povedlo. Musím mu napsat gratulaci na Twitter. Prý extremista. Kdepak. Brexit je o tom, jestli vyhrají totalitariáni nebo libertariáni. Naučit mladé žít zase svobodně bude ale fuška. Držím Angličanům palce.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!