Syrské válčiště 23.6.2016 – video a jeho přepis

Teroristická skupina ISIS obnovila kontrolu nad křižovatkou al-Zakia a kopci al-Zayn v jihovýchodní částí provincie Raqqa poté, co se Syrská arabská armáda (SAA) stáhla k Ithriyah. Provládní síly argumentují, že to byl jen taktický manévr a žádné těžké boje v poslední době nebyly pozorovány.

 

Zdroje z terénu poskytují pro nedávné neúspěchy různá zdůvodnění, ale nejdůležitější z nich jsou:

  • Překvapivé útoky improvizovaných výbušných zařízení ve vozidlech (VBIED);
  • Nedostatečná letecká podpora od ruského letecké seskupení umístěného v Sýrii.

Zatímco účinná protiopatření proti útokům VBIED patří do sféry taktických opatření realizovaných v poli, tak umístění ruské letecké základny v Latakii komplikuje zajištění dostatečně blízké letecké podpory kvůli dlouhému času doletu k cíli, který neumožňuje zasahovat prchavé cíle pohybující se rychle po poušti. Informace předsunutých leteckých návodčích velice rychle zastarají. Proto se hlavní úderné síly ruského vojenského seskupení v Sýrii – bojové letouny – soustřeďují na stacionární cíle v různých oblastech Sýrie.

Seskupení SAA na hranici provincie Raqqa dostává posily, aby mohlo provést v této oblasti protiútok proti jednotkám ISIS. Nedávno na východní venkov Hama dorazil konvoj brigády Pouštních jestřábů, aby se zúčastnil postupu na vojenské letiště Tabaqa.

Mezitím ruské bojové letouny a helikoptéry provedly údery na letiště T3 a Arak u Palmyry, které zabrali militanti ISIS. Jednotky SAA jsou teď nasazené u křižovatky al-Talilah východně od tohoto pradávného města, aby připravily nové ofenzivní operace.

22. června prohlásila norská vláda, že by Norsko mohlo poslat svá vojska a síly speciálních operací do Sýrie poté, co tento krok autorizuje parlament této země. Norsko toto léto vyšle 60 vojáku do Jordánska. Ti budou cvičit a podporovat „syrskou opozici“ bojující s teroristy skupiny ISIS. Touto opozicí je s největší pravděpodobností tzv. Nová syrská armáda.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-june-23-2016/
2 Komentářů k Syrské válčiště 23.6.2016 – video a jeho přepis

  1. martin bareš napsal:

    Norsko, který dodalo tanky armádě Ukrajiny k vraždění obyvatelstva v Luhansku a Doněcku.

    Vzorný demokratický stát tohle Norsko, podobně jako Švýcarsko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!