Vysvětlení, jak by Británie mohla být přinucena zůstat v EU i po vítězství Brexitu

LONDON (AP) — Pokud si Británie ve čtvrtek odhlasuje odchod z EU, bude to konečné. Nezvratné. Neodvolatelné. Žádné odvolání. Žádná druhá šance. „Odchod je odchod,“ řekl ve středu reportérům president Evropské komise Jean-Claude Juncker. „Nemůžete přeci vyskočit z letadla a pak zase zpátky zalézt do kopkitu,“ jak to před pár hodinami formuloval britský ministerský předseda David Cameron při interview v rádiu.

Ale co kdyby hlasování za odchod ve skutečnosti nebylo tak konečné nebo dramatické? Někteří experti pochybují, že by se Británie ve skutečnosti od Evropské unie mohla osvobodit – i když voliči silně potvrdili stisknutí tlačítka katapultu. Jiní říkají, že možnost, že by se, že by se Britové mohli do několika let zase objevit u hlasovacích uren, když je posednou výčitky, nevypadá vůbec nepravděpodobně.

„EU je tak trochu jako Hotel California v písni od Eagles,“ řekl Tim Oliver ze zahraničně politického think-tanku IDEAS při London School of Economics. „Můžete se sice kdykoliv odhlásit, stejně ale nikdy opravdu neodejdete.“

Spousta nejistoty vyvěrá z nejednoznačnosti toho, co ten britský odchod čili Brexit opravdu znamená. Opuštění Evropy by mohlo znamenat vše od plošného stažení se ze všech institucí EU až po daleko omezenější výsledky, které by mohly ponechat hlavní pilíře evropské integrace, jako je svobodný pohyb pracovní síly, nedotčené.

„Ten ‚Odchod‘ by mohl znamenat milion různých věcí,“ řekl Oliver, což dá britskému politickému establishmentu značné páky v evropských lobby k tomu, co euroskeptici zastávají, že vlastně ten odchod je.

Experti říkají, že to v měsících a letech po hlasování za „odchod“ poskytuje ještě více prostoru pro manévrování.

Teoreticky započíná dvouleté odpočítávání poté, co evropská země formálně uvědomí své partnery o svém úmyslu opustit unii, ale složitá mezinárodní vyjednávání běžně probíhají tak čtyři roky a zapojené strany by mohly nechat konečný termín uklouzávát spolu s tím, jak se rozhovory potáhnou, snad až někam do časů po britských parlamentních volbách po roce 2020.

A co když se mezitím změní názor voličů? A i kdyby vyjednávání o britském odchodu proběhla na čas, co by se stalo, kdyby Británii nabídli nevhodné podmínky?

Jeden expert řekl, že by se dalo předjímat ještě referendum poslední šance, co se Britů zeptá, jestli pořád ještě za těchto podmínek chtějí z EU odejít.

„Je to přinejmenším právně možné a mohlo by to pro vládu vytvořit politický prostor, aby z odchodu vycouvala,“ řekl Gavin Barrett, expert na evropské ústavní právo na University Collge Dublin. „Myslím, že by se dalo usilovat o druhé referendum s otázkou: ‚Opravdu to chcete?‘“

Manévr typu, hlasujme ještě jednou, se už v minulosti stal spasitelem evropského projektu, i když za jiných okolností. Poté, co irští voliči v roce 2008 odmítli reformu EU, tak politici v Dublinu vydobyli od evropských protějšků mírné ústupky a spustili hlasování v následném roce znovu a tentokrát s pozitivním výsledkem. Podobně jako v referendu o EU obrátili irské „ne“ na „ano“ i v roce 2002, tak si zabezpečili i dánské „Ja“ v roce 1993.

Ale cesta k druhému britskému referendu je daleko užší, zčásti i proto, že na rozdíl od Irska je ohledně Evropy rozdělený i politický establishment. Pokud po hlasování o odchodu z EU ve vládnoucí Konzervativní straně převezme otěže vůdčí euroskeptik Boris Johnson, tak výhled na konečné hlasování uvadne o to silněji.

Zástupce ředitele Ústavní jednotky na University College London Alan Renwick řekl, že zvrácení by bylo možné jedině, „kdyby strana v roce 2020 vyhrála volby na základě druhého referenda a zkusila se vrátit.“

To ale vzhledem k současnému politickému uspořádání vypadá nepravděpodobně, řekl ale, že pokud jde o potenciální Brexit, tak nic není nemožné.

„Po ruce máto takovou spoustu dlouhodobých i krátkodobých scénářů,“ řekl. „Když k tomu přidáte pravděpodobnosti jich všech, vyjde vám značná šance, že ještě dojde k něčemu překvapivému, ať je to cokoliv.“

by BREITBART LONDON 23 Jun 2016

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/06/23/explained-uk-forced-remain-eu-brexit-win/
59 Komentářů k Vysvětlení, jak by Británie mohla být přinucena zůstat v EU i po vítězství Brexitu

 1. Jaris napsal:

  Gratuluji Velke Britanii k odchodu z pofiderniho spolku zvany EU. Doufam, ze bude nasledovat Francie a Nemecko. K certu s jewrejskym unionem!

  • Pepi napsal:

   Taky mam radost z vysledku hlasovani ve VB.
   ALE:napr.Norsko neni vubec clenem EU,a nikdy nebylo(odmitlo clenstvi 2krat v referendech,a stejne se chova jeko clen EU a uznava vsechny EU direktivy!!!)
   Hlasovani ve VB je spis takove symbolicke plivnuti do tvare Illuminatu,a to me potesilo i proto ze Ill. nedavno svrhli pucem Brazilskou prezidentku Dilmu Rouseff(coz jsem uz pomerne davno predpovidal ze udelaji,zde na techto strankach,viz tez zajimave clanky na toto tema na Zvedavci).
   A dale;Svycarsko je rovnez mimo EU,a prez to je zamoreno Illuminaty,je to mozna jedno z jejich hlavnich doupat.
   Odchod EU ma hlavne hodnotu jako projev odporu nezvanym vladcum a povzbuzeni dalsich evropskych narodu k odporu.
   Jeste jedna zminka o "nezavislem" Norsku:nedavno tam byla schvalena ucast norskych vojaku na "boji proti IS",toto uznani zverejnila "Krvava Erna" minulily tyden(po tajnem jednani v parlamentu).Krvava Erna i Jens "Reptille"Stoltenberg ted oplakavaji odchod VB z EU(byt Norsko vubec neni clenem EU)mimo jine i proto ze pry BREXIT vlastne oslabuje EU pred zlym Ruskem.

  • jan napsal:

   Zdravím Jaris.
   Německo to neudělá,když na tom profitovalo nejvíc,snad až bude jiná vláda v Německu,tak můžeme čekat ozdravení EU prostoru.To samé Francie,Hollande je jak říkáme podšívka,možná také až to vezme Le Penová.Už jsem to napsal jinde pro Durhama,navrhuje u nás referendum,jenže tato vláda to neudělá,nejdřív zvolit úplně jiné strany,než jsou teď v parlamentu.

   • Jaris napsal:

    Zdravim Moniku a Jana. I ja jsem sazela na to, ze VB zustane v EU. Na zvedavci pise Stwora o moznosti, proc se tat stalo, ze se Anglie zbavila okovu EU. Stoji za precteni. Jinak Zeman, nadsenec pro jewrejsky union a euro, je velice odchodem zklaman. Tady je videt presne, za kym stoji. A takhle je nastavena vetsina vlady. Jinak Savcenkova pry rekla ukrajinskemu parlamentu, ze by sankce na Rusko mely byt odvolany! Vsichni zustali jak opareni a jsem zvedava, jak se stim vyporadaji eurohujeri.

 2. Ikema Monika napsal:

  ZravimJaris : i já se připojuji ke gratulaci i když jsem tomu moc nevěřila ! Doufám že brzo bude následovat Itálie a Francie ! Moc jsi přeji aby se celá banda rozpadla a země v Evropě mohli volné dýchat !!!

 3. Zighartice napsal:

  Sčítání hlasů v britském referendu o členství v EU bylo ukončeno. Oficiální konečné výsledky jsou v tuto chvíli známy a podíl hlasů pro Brexit se ustálil na cca 51-52 % a je již v podstatě nezvratitelný.
  Brexit je fantastická pozitivní zpráva pro Evropu. Ne pro Evropskou unii, pro Evropu. Je to nový začátek, historický okamžik. Díky za tu odvahu!

  Nestane se nic dramatického. Nesplní se scénáře věštící katastrofu kosmických dimenzí, nezhroutí se obchod mezi Velkou Británií a zeměmi EU, včetně ČR, Evropa nepadne do "spárů Putina". Ale neočekávejme ani to, že by se Evropská komise a bruselští byrokraté z porážky poučili. Stoupenci „hlubší a hlubší integrace“ mají v orgánech EU, v Komisi, v Radě Evropy i v Evropském parlamentu drtivou většinu. Jaký respekt mají k referendům jsme již viděli mnohokrát. Očekávat od nich vůli k nějaké signifikantní reformě není možné, očekávám spíše snahu upevnit si vládu nad tím, co již mají.

  Ani ve Velké Británii nelze očekávat rozhodnou vůli k odchodu, výsledek je příliš těsný a ani konzervativci nejsou jednotní. Britové respektují demokracii a volební výsledky a tak bude britská vláda jistě respektovat i výsledky referenda, ale otázkou je, jestli odstoupí premiér Cameron a bude nahrazen v čele Konzervativní strany, respektive kdy se to stane.

  Teď má Británie 2 roky na to, aby dojednala obchodní a mezinárodní záležitosti a uklidnila trhy. Prudce slábnoucí libra není katastrofou, nýbrž naopak vítaným ochranným polštářem pro britskou ekonomiku: jednak vyřeší problém s nízkou inflací, jednak poskytne konkurenční výhodu britským exportérům a tim ochrání do značné míry britskou ekonomiku před krizí v roce příštím. Nedivil bych se, kdyby britská ekonomika díky libře byla příští rok jedna z mála evropských ekonomik, která se vyhne recesi.
  Mají také šanci reformovat konzervativní stranu (to si myslím je jediné, co se dá ještě reformovat) a pokud konzervativci vyhrají volby, může se stát Británie lídrem volné svobodné Evropy. Hlavně budou muset opustit socialistické experimenty, a vypořádat se s migrací. Jinak si tu cestu zbytečně zkomplikují. Ale o tom si už (na rozdíl od nás) budou rozhodovat sami.

  Je to také velice dobrá zpráva pro Itálii, jenž se rozhoduje pro totéž referendum, pokud jsem dobře četl, mají EU, potažmo Bruselu, taktéž plné zuby i když v Itálii zákony neumožňují odchod z EU, ale zákony se dají lehce změnit, vždyť to známe z české zákonodárné elity. A čerstvá zpráva ze 7:12 hod dnes je, že referendum chce i Nizozemsko. Prohlásil to G. Wilders!! 7:37 hod ústy Le Penové, by Francie měla také vyhlásit referendum. Island se před rokem po šesti letech rozmyslel a stáhl žádost o členství v EU. Švýcarsko před týdnem oficiálně stáhlo svou dlouholetou žádost o vstup do Evropské unie (EU), neboť pouze „několik šílenců“ nyní chce být součástí bloku.

  Znáte tu situaci: Představte si jakékoliv velké město, ulice narvané nervózními lidmi, hustý provoz. Křižovatka. Červená pro chodce ne a ne přebliknout na zelenou. Index spěchu těch davů lidí by se dal krájet. A pak jednomu chodci vytečou nervy. Rozhlédne se na obě strany, vidí, že žádné auto nejede, ačkoliv červená pořád svítí. A pak odhodlaně vykročí přes přechod na červenou. A o vteřinu později se celý ten dav na obou stranách přechodu dá do pohybu, následuje po příštích pět vteřin svého „vůdce“ a rebeluje červené navzdory. Funguje to dokonale. Zkuste si příště takové situace všimnout… Lidé prostě jen potřebují vzory. (Zvláště pro to zakázané.)
  A Británie dnes v noci dala zbytku EU vzor. Hlasování o rozpadu EU bylo sice první, ale jistě ne poslední.
  Pouze ČR zůstane jako poslední.

  Alespoň bude mít kdo zhasnout....

 4. Pes napsal:

  Brexit, to je velká díra ve tváři jednotné Evropské uhnije. Čímpak to soudruzi eurokomisaři zalepíte? Aha, už se nám hlásí o členství Turecko.

 5. Pes napsal:

  PODOBNOSTI ROKŮ 1941-43 a roku 2016:
  GB se zachránila o vlásek, prý o 200 pilotů, dnes o 2% hlasů.
  Fašismus okupuje skoro celou Evropu.
  Na západě fašismus zadržuje GB, na východě Rusko, na severu a jihu moře.
  Malá horská území drží partyzáni v Jugoslávii, dnes osamocené Srbsko.
  Turek vyčkává ...

  Evropané, rozpomeňme se, probuďme se!

 6. nazdar napsal:

  Článek je velmi dobrá úvaha, že nelze čekat žádnou revoluci, pouze mírné změny poměrů. Vždyť Cameron již nyní měl vyjednané (pokud VB zůstane), vyjímky z dalšího utužování integrace, ze Schengenu, ze zdanění finančních transakcí, z Charty základních práv a kdoví, co dalšího. Vlastně měli pouze sjednanou volnou výměnu zboží a možnost dále ovlivňovat, hlavně finanční záležitosti Evropy (City je stále mocná). Tuto výměnu zboží si jistě vyjednají i jako nečlenové EU.
  Jejich výstup, však zřejmě ještě více politicky posílí Německo. A Česko by se mělo mít hodně na pozoru, aby se nestalo pouhým subdodavatelem německých firem. Tím bychom byli Německem zcela podmaněni. Musíme se ekonomicky otevřít celému světu. Východu, západu i rozvojovým zemím.
  V žádném případě, bychom neměli vstupovat do Eurozóny. Praxe ukazuje, že to je pro každou slabší ekonomiku cesta k rychlému úpadku.
  EU totiž není růžová zahrada určená k vyrovnání technologických a životních úrovní všech zúčastněných, jak jsme byli ujišťováni, když jsme tam vstupovali. P.K.

 7. Miloslav Dědek napsal:

  JAKÁ BUDE BUDOUCNOST?
  Z hlediska celosvětového vývoje lidstva, viz např.: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html , bude odchod Velké Britanie z EU výrazně negativním faktorem.

 8. Ekklesian napsal:

  Nechme chvíli stranou co musí udělat britové se svojí politikou a politiky (co záměrně a dnes zjevně lhali a občany klamali).

  Myslím, že pokud Británie nezačne přistupovat k jednotlivým zemím jako k autonomním oblastem s vlastní politikou (všeho druhu) tak nejen že se jim útěk nezdařil jak zamýšleli, ale dojde ke zhoršení situace v celé Evropě.
  Chci říci, že by neměli vyjednávat obchodní dohody a dohody o volném pohyb u osob (ani všechny další) s EU jako s celkem, ale měli by se obracet na jednotlivé krajiny (země, státy). To je jediná cesta jak z té šlamastiky opravdu začít trvale bruslit směrem ven a navíc to usnadnit i následníkům (na kterých je a bude Británie skutečně závislá a ne jen Británie, každý je závislý na každém jen ta uhnije překáží).

 9. Ada napsal:

  neviem, či to občania VB vedia, ale "sčítači" asi áno... V Bilderbergu sa dohodli, že platiť sa bude aj za finančné operácie (pôvodne zdaňovať banky - neprešlo)... Bude aj daň z ropy a ekologická daň za vzdušnú a morskú dopravu. (prof. Katasonov)

 10. Miloslav Dědek napsal:

  Budoucnost lidstva není nutné pasivně očekávat, je možné ji aktivně realizovat.
  Z hlediska celosvětového vývoje lidstva, viz např.: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html , bude odchod Velké Britanie z EU výrazně negativním faktorem.

  • Josef Švejk napsal:

   Napište svůj inzerát na tu vaši stupiditu, ještě jednou. Trpaslíci smějí i třikrát.

 11. Stribog napsal:

  Tak dneska je důvod si dát nějakého dobrého panáka. Prolétl jsem mainstream a dobře se bavím. Jak najednou všichni ti kolaboranti včetně největšího eurohajzla Teličky mluví o tom, že je EU potřeba reformovat :) Ale EU je nereformovatelný moloch právě kvůli hajzlům jako on.

  Přeju Britům šťastnou cestu k suverenitě. Snad to pomůže Evropě znovu najít spolupráci a sounáležitost. Ale vrámci hrdých národních a svobodných národů. Ne v šedé globalizační uniformitě a zparchantělé monokultuře. Mám rád Pizzu, stejně jako Fish & Chips nebo Bœuf bourguignon, ale když se to zamíchá do multikulti Eintopfu, nedá se to žrát.
  Těším se na Frexit a Czexit. Cesta ke svobodě evropských národů započala. Už bylo dost toho korporátně-byrokratického vězení národů.

  • proud napsal:

   Ano ,uz to zaclo(to uz pred lety se daly veci do pohybu),a bude to pokracovat dal......Anglie je jen viditelnej zacatek,stripek.....

   • Stribog napsal:

    Nic tu není na věky. Říše přicházejí a odcházejí. Moji rodiče zažili tisíciletou velkoněmeckou říši, která trvala 12 let, já část věčných časů se Sovětským svazem, které trvaly 40 let. vždy jsem tvrdil, že EU není věčná. Jsem rád, že žiji v této době. V dějinách jsou okamžiky, kdy se během krátkého období dějí dech beroucí změny. Roky a měsíce, ve kterých se uděje to, co jinak probíhá celá staletí. Nebude to lehká cesta, ale vezme to nakonec do svých rukou proude. Ještě to bude dost turbulentní, ale točí se to k lepšímu. tohle cítím v kostech naprosto jasně.

    • Eschatolog napsal:

     Uz vidim , jak telicka smoli brozurku "Pouceni z krizoveho vyvoje" pro svoje eurosoukmenovce. Nyni nas ceka vzacne kratke obdobi euronormalizace, rotacky bankovek pojedou naplno, aby se splaseny dav uklidnil a venoval se zabave chudych, za par let tu bude generace junckerovych deti, chaa, chaa
     jeste by meli v CERNu vymyslet proc 500W "rychlovarna"
     konvice uvari litr vody usporneji nez 2500W konvice a ANO - bude lip, jsem uz natesenej

     • Stribog napsal:

      Neviděl bych to tak pesimisticky. Dostali od globálů nůž na krk. A ty rotačky má v ruce Londýn. To je na tom nejpikantnější.
      Dávám eurobolševikovi rok, maximálně dva. Můj skromný odhad je, že EU v dnešní podobě nepřežije Velikonoce 2017. Příjdou exity slabých článů a nových kolonií, které se budou bouřit.
      V Evropě platí odnepaměti, respektive od Karla Velikého poměrně jednoduchá geopolitika. Nemohou dlouho existovat dvě říše vedle sebe. EU byla podmíněna rozpadem SSSR. A také rozbitím balkánské velmoci, bývalé Jugoslávie.
      A světe div se, nejspíš se právě lepí další unie právě za spolupráce balkánských zemí. Zasedání V4 plus Chorvati, Rumuni, Slovinci...
      Západ brzy skončí, tak jako skončila Západořímská říše. Jestli EU v nějaké podobě na čas přežije, tak rozhodně bez bývalého východního bloku, který bude tvořit jakousi Východořímskou říši. Bruselský fašismus ovládaný americkými neocons je o TTIP, NATO a jaderné válce. Tu globálové nechtějí. To, co se děje v Anglii se neděje zdola. Brexit byl promyšlenou psychologickou kampaní, ve které proti sobě obě strany stály jen zdánlivě. Respektive odpůrci Brexitu dělali záměrnou negativní kampaň. To se bude opakovat. Svým způsobem započal jakýsi návrat k Jaltě.
      O Teličku se nebojím. Bude sloužit tomu, kdo zaplatí.

  • BRICS napsal:

   Formalni odchod z EU nic neznamena, ja duvod k oslavam nevidim. Bude potreba si dukladne prohlednout navazne zakony a promitnout je do ekonomickych vazeb. A do migracnich. Skonci povinnost prijmout kvoty, ovsem jejich prijimani na zaklade dobrovolnosti to nebrani.

   Muj nazor je takovy, ze jde o hru s volici, lidove receno aby se vlk nazral a koza zustala cela.

   Je dobre mit na pameti, ze Evropa financuje valku. Pokud se odchodem z EU vyrazne nezlepsi zivotni uroven lidi v Britanii a nezastavi priliv migrantu, odchod z EU bude jen na papire.

   • Jaris napsal:

    BRICS, to prave doufam, ze v Anglii bude zastavena nezrizena migrace. S nimi bude vykopnuta spousta lidi, kteri jsou tam na praci, aby uvolnili mista mistnim. Je mi jasne, ze EU ted zapoji vsechny paky a bude Anglii hazet klacky pod nohy. Juncker(myslim ze to byl prave on) se vyjadril, ze s VB se bude jednat jako s dezerterem...

 12. proud napsal:

  Mimo misu :-). Pratele,prave jsem dostal jeden zajimavej,asi ne novej napad.Pracovne jsem ho pojmenoval a zhruba definoval takhle: "Sdruzeni prvobytne pospolne spolecnosti kde si clenove dobrovolne pomahaji navzajem bez naroku na financni odmenu! Takova "pujcka za oplatku" . :-)"

  • houbeer napsal:

   Jo proude-tak dobrovolně říkáš? Toz to bude problem jestli to vztahujes k dnesnim lidem.heh.

   • proud napsal:

    Omyl houbeere ;-),to bude "prirozenej vyber",prispela k tomu nahoda,pomohl jsem znamymu s elektrinou,zadarmo,byl fun a obed,to stacilo :-),no a ted potrebuju odvizt pro auto a znamej rekl na zeptani,no problem,takys mi pomohl :-),takze za chvili povalime pro ten autak:-).

    • proud napsal:

     A ja bych rad kdyby se tahle vec co uz davno funguje dostala uplne do podvedomi a stala se samozrejmosti vetsine:-)

     • BRICS napsal:

      Nechci vam brat vase nadseni, ale toto nejsou zivotne dulezite veci. Jak pomuzete nekomu, kdo byl zruinovan neopravnenou exekuci nebo prisel o praci a tim o moznost splacet hypoteku, a stal se bezdomovcem?

      Pripomina mi to lecbu rakoviny postupnym ukrajovanim metastazi.

      • tamara napsal:

       tady jde o různou motivaci a výsledek:
       nejde o to někomu pomoci zpět k hromadě krámů
       a nicnedělání
       ale o to co je život - práce a její výsledek

       naprosto souhlasím,že Brexit je jen na levnou opici - v tom vedru jeden panák stačí.
       Přístupová smlouva ČR-EU 2500 stran
       co slovo to zákon
       zkouška mas - to jo.tomu rozumím.
       Ti,co hlasovali,získali spolurozhodování nebo spoluvlastnictví vodních zdrojů,uhelných dolů,
       atd.atd.?
       To je stejně sranda.
       Majetníci II.a III.kategorie si pěstují byrokratický dobytek pro volební hlasy,ale čím víc toho dobytku,závislého na úřadování je,tím více se musí chovat "demokraticky"

     • Sasin napsal:

      Anglie bez kolonií nepřežije. Je to podívný spolek. Teď to hrajou na lidi, co jsou zdebilizovaní aby měli dojem, že něco rozhodují a přitom jen jejich paňmáma královna protopí přes zimu 9 milionů erárních liber.Proč si máme myslet, že jejich výstup z Hujerstánu zachrání rozval západu nevím. Snad to dodá odvahu dalším ovcím svézt se na demogratickém tobogánu a mezitím se něco na šachovnici stane, ale to furt nic nezachraňuje. Například u nás budou šmejdi lést do zadků cizáckým šmejdům asi pořád. To vážně brzdí naděje i jen na dokončení revoluce průmyslové natož aby se připravovali na peretrojku mentální, že jsme si rovni a veškerý majetek ve skutečnosti patří desetimiliontým dílem každému co se tady narodil našim rodičům. Jó, líbí se mi, že angláni ostentativně nápadně ukázkově vypadnou a že to bude další ovce v ohradách srát, že musej dál bééčet pod zámkem, ale opravdová změna nastane jedině až se lidem rozdají podíly na půdě a rozpočtu, který bude jejich, a níčí jinou, rentou. Pak teprve lidi přestanou honit své bezduché taky příbuzné aby je papalášsky zastupovali, ale bude se mudrovat už nad sečtenými výsledky, co lidi napíšou do rozpočtu, že co se jako má nebo nemá dělat.

      • Robo napsal:

       "až se lidem rozdají podíly na půdě a rozpočtu, který bude jejich, a níčí jinou, rento"
       Presne toto už predsa v Rusku začalo..
       Trpezlivosť, vsjo budet.. :-)

       • Sasin napsal:

        Ale šichni, aj Sobotka, Zeman, Klaus, Benda, Šláfenberg, Babiš, Keller, Kožený, Halík, a šmejd první aj poslední kategórie. Nóó...

        • Robo napsal:

         Šicky šmejdi tež dostanu, co dostac maju, bratu. Vytrim, šicko budze.

        • Sasin napsal:

         Ale jen jeden podíl. Umíš si představit jak by všichni šmejdi valili bulvy? Asi by zase emigrovali. Muheeeee

        • Robo napsal:

         :-)))

       • nazdar napsal:

        Chce to ale dost velkou trpělivost. Zatím jim z těch rozlehlých ploch, vyčleňují po jednom hektárku.

        • Robo napsal:

         Rodine aj viac, detaily už neviem.
         Inak, stačí aj hektár. Je ale treba opustiť dnešný spôsob myslenia..

     • Robo napsal:

      Proude, nemáš celkom pravdu.
      Vyhrané bude, až si začneme (masovo) pomáhať bez nároku na odmenu/odplatu. Dokonca bez nároku na "ďakujem" - anonymne.
      Toto bude jeden zo znakov našej dostatočnej duchovnej vyspelosti..

      • Eschatolog napsal:

       ale to jiz funguje kolego, masove, anonyme a bez dekuju, rika se tomu socialni system

       • Robo napsal:

        Platím naň.
        Neverím, že správca mojich peňazí to rozdeľuje "spravodlivo", pre dobro všetkých..
        Ale o tom som nerozprával. Platím, bo "musím". To nieje ono.

     • houbeer napsal:

      Proud,briks,robo,-jasne ze je to fajn takhle fungovat,ja par hipiku-kamosu takhle mam.uz delsi dobu to mame na haku,mezi nami si proste pomuzem jak to jen jde.briksi,pokud muj znamej zkrachuje atd.hold nemel byt slepej a bydlet na dluh,ale hned ho vezmu k sobe domu a necham ho doma jak bude potrebovat,uz se mi to i stalo....od toho mam rodovy statek i kdyz uplne na zacatku.myslim si ze i mezi vetsimi subjekty,-statky,vsi,kraje,...-by mela fungovat vypomoc ferova a na max moznou miru,tvori to dobre,, energie'' ;)))

  • Petr napsal:

   Tak to Jste vitan u mne. Vy mi pomuzete s praci ja Vam na oplatku dobrym slovem.

  • contumax napsal:

   proud

   1***

   Ano správně proude...!!!

 13. weissbach napsal:

  Brics, Sasin
  1***

  Opravdu není nějaký důvod k optimismu. Ve zbytku EU hodlají integrovat a utužovat, Německo bude dál sloužit vnitřnímu rozvratu jednotlivých států ekonomickým tlakem a řízenou migrací, dále se bude podporovat hnusný režim na Ukrajině, Turkům půjdou dál peníze na financování války proti Sýrii, TTIP je na spadnutí atd. atd... Hraje se o čas a mají napilno, takže čekejme další podrazy.
  Brexit jako vzepětí národních sil v Britanii také hodnotím pozitivně, ale skutečný boj teprve začne. Suma sumárum se máme na co těšit. A to doopravdy i v úvozovkách...

  • Robo napsal:

   Weissbach, vnímame to pozitívne hlavne v tom, že ľudia v celej Európe uvidia, že vystúpiť možné je.
   Tento fakt sám o sebe (výstup) však nič neznamená.
   Naopak cez následný chaos si môžeme nechať nasadiť ešte väčšiu opratku.
   Náš vývoj ale teraz postupuje tak rýchlo, že vo finále to bude znamenať zmenu úplne inú.
   Moj tip do o 20-40 rokov.

   • Paul Durham napsal:

    Vnímám to pozitivně, ale optimismus není na místě, protože nesmírně lstiví hajzli nepřetržitě spřádají své zrůdnosti a nepřestali ani na sekundu. Plán B, C, D, E, F,.....
    Jen se koukněte na ty bruselské mrdky , jak snadno jde odlišit ty neinformované loutkové blbečky od bohorovných manipulátorů jen z jejich současného zběsilého mediálního povyku. Neuvěřitelné , rejdí jako když nachčijete do mraveniště. Fašisté sobě. Vskutku IV.říše.

   • Q napsal:

    Robo ! :-) Čítaj Anastásiu :-) ... Veď celý vesmír žasně , jak Anastázia spí s medveďom a porůča vlčí smečce ! Jsi duševně chorý ???

    Takovým blábolům může uvěřit jedině ROBO a jemu podobní :-)

    Robo ! Prober se než tě PERUN nakope do prdele :-)

 14. Jan Jinsky napsal:

  Jen premyslim, co by se muselo stat, aby hste prestali byt negativni. Opravdu se zamyslete - nic vam neni dobre. Porad hen stezovani si.

  • Stribog napsal:

   Rozhodně by potěšilo, kdyby jste pane Jinský vyndal hlavu z písku a vyklepal si ho z uší :)

  • Robo napsal:

   Svinsky, už zas ti vzali českú klávesnicu?
   Veď si tu s ňou písal len asi týždeň..že ty si dostal trest za vynechané lieky?

  • BRICS napsal:

   Museli by chcipnout vsichni, co kradu druhym svobodu a prava.

   • Jan Jinsky napsal:

    No jo, smrt kazdemu, co se mi nelibi. S tim jdete do voleb :)

    A ceskou klavesnini na telefonu sice mam, ale jsem linej ji pouzivat.

    Holt i kdyz to dopadlo dle vasich predstav tak:
    A) urcite to i tak bylo zmanipulovane
    B) bude to dlouho trvat
    C) stejne to spatne dopadne

    Taky na vas dycha ta pozitivni energie, kterou jste nabiti?

 15. Jaris napsal:

  Anglie presto nema jeste vyhrano. Budou nasledovat dva dlouhe roky pred totalnim odstrihnutim od psychopatskeho spolku EU. Nebude to jen tak jednoduche. Preji Anglii hodne vytrvalosti a sily v dalsim boji proti tomu zakorenenemu monstru.

 16. Ikema Monika napsal:

  Předvečer svátku svatého Jana Křtitele opředenou pověstmi o zázracích 23. 6. Svatojánské Noci !Nedal Cameron na tyto pověsti a dal vyhlásit referendům ! Stal se zázrak a Britové odešly s EU ! Co se stalo ale opravdu ??? Brexit znamená menší moc globalistů ale větší moc USA elity v Evropě ! USA elity dnes slávy záchranu dolaru a obětovali i Camerona !

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!