Budoucnost lidstva je pouze v totální transformaci, ale spousta lidí raději zemře, než aby změnila své myšlení

Ještě před pár lety jsme čekali, že se něco změní, že budoucnost nebude tak hrozná, že se někdo objeví a všechno za nás vyřeší a že tady půjde nějak dál normálně žít a postupně budovat lepší život. Na politické scéně se objevil akorát Okamura a Babiš. Jeden nedokázal uřídit vlastní stranu a tak se stal bezmocným. Druhý lidi dokonale oklamal a podvedl. Předchozí gauneři jsou stále stejní. A tak jedeme stále z kopce. Všechno je stále dražší, gauneři stále silnější a světlo na konci tunelu nikde.

Občanská válka je tu. Že jste si jí nikdo nevšiml? Že se nestřílí v ulicích? Tahle válka je totiž ekonomická. Byli jsme poštváni všichni proti všem – jednoduchým a osvědčeným způsobem. Množství zdrojů a zboží není nekonečné a nedostatek pociťují všichni, až na „vyvolené“.

Vládnoucí mafie se rozhodla, že nás bude všechny držet zkrátka, abychom se navzájem likvidovali a požírali mezi sebou. Stačí zvednout ceny, snížit platy, zavést daně a aby se kolotoč agrese točil rychleji, tak pomocí médií programovat do lidí nesmyslné touhy po nesmyslných věcech. Vlastnictví nadbytečných luxusních věcí vám totiž dává šanci, že se dostanete k oné vyvolené gaunerelitě, která žije v nadbytku. A tak se všichni ti chudáci nejdříve poctivě snaží pracovat až do úmoru, aby zjistili, že poctivou prací se ničeho nedopracují a vydělají si na přežití a kdoví jestli. A odtud je už jen krůček k tomu, aby ze své pozice hledali způsob, jak přijít k penězům jakoukoliv nepoctivou cestou. Protože snažit se dopracovat se k dostatku a nějakému slušnému životu je při normálním přístupu nemožné. Těm, kteří mají méně skrupulí a jsou vychytralejší, se začne zákonitě dařit. Blbců, kteří se ještě nechají okrádat a zneužívat je dost a když jsou v čele státu a prakticky i v čele světa ti největší zločinci, tak to asi znamená, že tudy vede cesta.

Pro ty, kteří se nechtějí hned přidat třeba k exekutorům, podvodníkům a spekulantům je tu jiná osvědčená nabídka. Zaplaťte si kurzy všeho možného. Naučte se podnikat, pozitivně myslet, kreativně prodávat, vytvořte něco nového, buďte originální, buďte IN a zajistíte si bezpracné příjmy!!! (ROFL). Spousta lidí naletí na to, že je možné udělat z ničeho nic a pak se diví, že to nic nikdo nechce – kromě dalších najivů, kteří už pomalu ale jistě docházejí. A tak zpět k poctivé opravdové práci. Jenže najednou je všechno dražší a platy stále stejné. Východisko stále nikde.

To o práci nebo podnikání se týká jen dospělé aktivní generace. Ale když se podíváte na mládež, tak ta má z amerických seriálů hlavu napranou touhou po bezpracném konzumu. Když se však jdou zeptat někam na přivýdělek nebo budoucí práci, tak zjistí, že práce je pracná a peníze nestojí za nic. A tak se nechávají živit od rodičů co nejdéle a domácí atmosféra zákonitě houstne. Dospělí dřou, jak to jde, mládež nic nedělá, nic neumí a kromě konzumu ji nic nezajímá. Ještě tak nějaké ty pokusy o vztah, ale ten dává smysl také jen když je co konzumovat. A tak se rodiče a děti začínají navzájem nenávidět a situace nemá východisko. Kolotoč se vzájemným válčením v celé společnosti vesele pokračuje a agrese ve společnosti utěšeně roste.

Zmrdi dál úspěšně bohatnou, protože si byli schopni zorganizovat za pro ně nepatrný obnos dostatek drábů za účelem vysávání všech otroků. A drábové poslušně vybírají daně, pokuty, exekuce, poplatky, protože páníčkové spolehlivost a efektivitu chytře odměňují.

Otroci jsou neschopní se zorganizovat a vzbouřit, protože jsou zaměstnaní sháněním obživy pro sebe nebo své sobecké a líné potomky a každá úspěšná vzpoura potřebuje plán, organizaci a investice. Jednotlivci, co se vzbouří, jsou exemplárně potrestáni. Organizace odporu jsou rozprášeny a když náhodou přerostou, tak se proti nim vede válka.

Scénář je po tisíciletí stejný a stejně dobře účinný. Občas je lidu trochu povolena uzda, aby dostali tvořiví jedinci prostor k žádoucím technologickým inovacím, jenž by zefektivnily nadvládu nad lidstvem a poskytly ultragaunerům nové rozkoše. Vynálezy, které by byly ku prospěchu celému lidstvu a umožnily vyléčit nemoci nebo ukončit nedostatek energie, jsou ničeny a jejich tvůrci likvidováni.

V každé době se objevují též hlasatelé pravdy, kteří tohle všechno vidí a ze všech sil se snaží inspirovat lidstvo k osvobození od nekonečné tyranie a otroctví. A stejně tak se vždy objeví dostatek zmrdů, kteří jsou schopni za jidášský groš jakékoliv dobráky zradit a zničit, aby kolotoč otroctví zůstal zachován.

Kdy tohle všechno skončí? Až nebudou lidi ochotni otročit a toužit po iluzích, až nebudou drábové ochotni mučit a trestat a až bude Satan dostatečně uspokojen svojí dovršenou nadvládou nad Zemí a nad lidstvem a nezačne se ve své nekonečné moci nudit.

Hloupých a slabých otroků je však zatím nekonečně mnoho, gaunerů ochotných sloužit Zlu také dost a způsobů jak lidi mučit a zneužívat ještě nepřeberné množství, které přicházejí s každým technologickým pokrokem.

Myslí si snad někdo, že tentokrát lidstvo zvítězí a svrhne své mučitele do propadliště dějin? Stačí se vyjet podívat na český venkov na zdevastovaný národ nebo do Prahy plné egomaniaků a rychle vás optimismus přejde.

Revoluce se bude konat až v některém hodně vzdáleném příštím životě. A kdo tohle všechno vidí, pochopí, že přivést děti do tohohle světa je zločin, který bude po zásluze potrestán.
276 Komentářů k Budoucnost lidstva je pouze v totální transformaci, ale spousta lidí raději zemře, než aby změnila své myšlení

 1. Josef Švejk napsal:

  Vidím to naprosto stejně, pane Korál.
  Lidé se už od nepaměti dělí na 3 skupiny: Blbce, Pitomce a pár Vyčůránků. Přitom ty první dvě skupiny sestávají z vyčůránků také, jen jim to nečůrá tak vysoko. Lidí, jimž se urologie příčí bylo vždy minimum. Ti to nezachrání.

  • Robo napsal:

   Už zas tu plevelíš svojimi obrezanými nezmyslami?
   Váš svet je v istom zmysle jednoduchý, ale vedie do prdele, ako vidíš. Preto ste už len mŕtva kobyla, vy všetci. To je proste chod prírody, s tým nič neurobíš.

   Mimochodom, v češtine sa hovorí „pane Korále“, nie „pane Korál“.

   • leny napsal:

    Robo, my čechůni máme i staročeštinu, kde Koral“ je naprosto v pořádku! ))

    • Robo napsal:

     Švejk sú ale študovaný, oni rozprávajú učene a spisovne podľa najnovších pravidiel.
     Veď iných by som ani nenapomínal, Švejk si ale musia zachovať úroveň.. :-)

    • Vladislav napsal:

     Ne. Pátý pád je ve staroslovanském jazyce typu „pane Korále“, ne „pane Korál“. V některých aspektech je i čeština slovanštější než např. soudobá ruština (i když je jich minimum).

   • tototazka napsal:

    „Kdy tohle všechno skončí? Až nebudou lidi ochotni otročit a toužit po iluzích, až nebudou drábové…“

    Až nebudou UŽ KTEŘÍ (?!??) lidi (odpověď „všichni“ je ideologický žvást, chcete aby byli všichni stejní??) ochotni to a tamto? A sám autor tu ukazuje mnohé iluze a rádobyvývody na základě iluzí vzešlé.

    A co tohle?: „přivést děti do tohohle světa je zločin, který bude po zásluze potrestán.“ A kým potrestán?? Vámi pane?

    Od „nich“ nelze čekat nic jiného…ale lze čekat něco jiného od Vás??

    • BRICS napsal:

     Copak jste slepy a nevidite, ze skutecne privest dite do tohoto sveta je nemozne? A jste trestan jak vy, tak to dite tim, ze jste necim majetkem, se kterym si naklada jak je mu libo, viz ockovani, odebirani deti, jejich przneni vychovou uz v predskolnim veku.

     Vsechny, kdo se na tomto podili je treba hrdelne potrestat, protoze jde o vrazdeni deti a je jedno jestli pomale nebo rychle. Zvireci rodice take brani sva mladata, tak jakepak diveni se, ze to pisi natvrdo.

     Co lze cekat od Honzy? K cemu je vam tak hloupa otazka.
     Vidite sam, ze zije virou a pise, ze budoucnost je pouze v totalni transformaci lidi. On v ni veri, ale ja treba ne. Znamenalo by to premenit souperivost v lidech na spolupraci. A globalne. Nepovazuji to za mozne z toho duvodu, ze lide se rodi s pudy, ktere zarucuji prevahu souperivosti.

     • proud napsal:

      Clovece neblbni,bez deti neni budoucnost,musim ti takovou trivialitu pripominat? Nejde o to mit nebo nemit deti,jde o to je radne vychovat,to znamena aktualne prevychovat jejich rodice a budouci rodice,ne nemit deti,to je jak zdrhnout bez boje :-).

      • BRICS napsal:

       Zkusil jste se na to podivat i ocima tech deti? Co ja od nich slysim, je nejcasteji to, ze nemaji zadnou budoucnost. A to nemaji. Nejdriv se honi za vzdelanim, a az ho ziskaji, tak stejne nemaji praci a moznost osamostatneni se. Hypoteky, strach ze ztraty zamestnani a moznosti rodinu uzivit je drzi od rodicovstvi. A k tomu valka. Ja vim, reknete, ze i za valky maji lide deti, ale spise neplanovane. Z nouze ctnost, nebo jak se tomu rika.

       • proud napsal:

        Podivej se na to tak,ze ted to videj bezvychodne,bez budoucnosti,ale casem se do toho dostanou a budou se o tu svou budocnost bit,tak jako my ted! V jejich veku me zajimaly detsky a pak pubertacky plany,hned na to prachy,pak rodina a potreba jeste vic prachu!…………..a kde jsem ted??!!! Ale kdyz ty deti nebudou,nebude uz ani nadeje!!!

       • houbeer napsal:

        Pane briks,jdete se bodnout s vasim rozumem.zkuste me jednou potkat a,, potrestat“za moje děti.znam hodne zdravych děti,co se uz biji za lepsi svět!

   • Josef Švejk napsal:

    Milý chlapče, nebuď příliš otevřená hlava, aby ti nevypadl mozek. Stane-li se ti to za chůze, ještě si ho rozšlápneš a bude nutné k výše uvedeným třem kategoriím lidí zavést speciálně pro tebe čtvrtou.
    Pokud se ti to přesto přihodí, nevadí. I na takto upravené hlavě lze nosit klobouk.

  • WIKINGER Petr napsal:

   PŘILETĚLI ZA MNOU AKTIVISTÉ Z OSV A KŘIČELI.POJDTE HONEM ZACHRÁNIT PANA KORÁLA,CHCE SI HODIT MAŠLI,AT SI TO PŘEČTU

   Prý tu kdesi existuje zkrácená verse,kterou sepsalo jedno % zdejšich autorů a má znit

   -DOBŘE UŽ BYLO
   -SVĚT JE OVLÁDÁN ZLÝMI
   -NIKDO S TÍM NEUMÍ NIC UDĚLAT
   -ZA VŠECHNY PROBLÉMY MOHOU ŠMEJDI
   -NEOSRÁČI Z MAMI HOTELŮ NIC NEUMÍ a místo,aby pracovali na penzi chtějí prodat kosti svých fotrů na mydlo,jak je to uči ve škole ekonomiky

   PAN KORÁL JE DOBRÝ BOREC,AT SE NIČEHO NEBOJÍ.OSV JE MU V KAŽDÉ CHVÍLI K RUCE.

   Je tu totiž připraven PROJEKT TŘI HNUTÍ OBČANŮ VOLIČŮ ZA NOVOU REPUBLIKU.Už jeho lákavé Programy zcela jistě odhrnou Šmejdy na smetiště dějin a budeme o nich informovat.Stači,aby podporoval všechny vlastence a oni mu tu mašli rozmluví.Tady není možné čekat,až to za zubožené ovčany vyřeši ten podvodník ANO BUDE LÍP A DALŠI ŠMEJDI,ale radši DÁVEJTE POZOR,aby vás ministr války,známý jako bolševický poručik z filmu RADŠI DALEKO OD MOSKVY, nezmobilizovál k útoku na našeho generalissima PUTINA.

   PROZATÍM POŽADOVANÁ AKCE,ABY SE ZÍSKALY PÍSEMNÉ DŮKAZY,ŽE NAŠE POLIT.TŘIDA NECHCE BÝT ZVOLENA NÁS MOHOU JENOM POBAVIT.

   VZHŮRU VLASTENCI,VÍTĚZSTVÍ BUDE NAŠE.PODMINKA JE ÚČASTNIT SE PROJEKTU TŘI HNUTÍ ZA NR.Tak se tu neserte a vpřed vy bando lenivá.Je mi z vás špatně když vás tu vidím jak si válite šunky.

   • proud napsal:

    „PŘILETĚLI ZA MNOU AKTIVISTÉ Z OSV“………….to se mi libi,to zeru,vzdycky me pobavi jak pise aktivistI misto jeden aktivista co chce bejt zaroven prezidentem,ON! :-)))))))))))))))))))).O jinejch nevim.Ale ze ma fantazii,jak se porad drzi staryho systemu jak hovno kosile,jen by ho chtel „pretvorit“ a doted nepochopil, ON JEDEN JEDINEJ SAM OSV !!!,ze to nejde :-))))))))))))))))))))))

    • WIKINGER Petr napsal:

     BOURAČ DISKUZI PROUD ZÁVIDÍ,ŽE OSV TEDY

     Občanská Společnost Voličů má kapacitu 8 395 132 dušiček a on se necití být našim členem.

     NU COŽ JAK TAK PÍŠE Z NĚJAKÉ DÍRY TAK ASI PATŘI DO KATEGORIE VYVRHEL.Ostatně jeho přispěvky jsou podle tohoto hesla DEJ SENOCHRUPOVI ROZUMY,TO JE MARNÉ BUDE VŽDY CHTÍT SENO.

     Vždy všem píši.Nedělejte hoši a děvčata nic zazpívám vám k tomu toho GOTTA- JÁ to zvládnu sám bum bum,bum..

  • BRICS napsal:

   Clanek, ktery Honzka Koral napsal, je vystiznym odrazem reality. Souhlasim taktez. Az zaverecna uvaha, to jest nasledujici odstavec, mi nesedi:

   Kdy tohle všechno skončí? Až nebudou lidi ochotni otročit a toužit po iluzích, až nebudou drábové ochotni mučit a trestat a až bude Satan dostatečně uspokojen svojí dovršenou nadvládou nad Zemí a nad lidstvem a nezačne se ve své nekonečné moci nudit.

   To nemuze nikdy skoncit, a lidi budou ochotni otrocit vzdycky, nebot jsou tlaceni zakladnim a danym elementem ( vsem zivocichum na planete), a tim je nutnost prijimani potravy.

   Ti, kdo veri v evoluci cloveka, v tomto bode nemaji jak argumentovat. A ti, kteri veri v boha a satana, take ne.

   Vsichni tento bod radi odsouvaji, prehlizeji, aby si nemuseli priznat, ze je determinuje a misto podlehaji iluzim, a je uplne jedno jakym. Jak zvirata, tak lide bojuji predevsim za svuj prospech, na cestach ci cestickach nesejde. To tvrdim proto, ze zavrazdenemu tvoru je jedno, jestli ho nekdo zavrazdi z hladu a nebo z rozezranosti, mnohdy se to ani nedozvi. Proste zivot na planete je postaven na mnozeni a zabijeni, a nema ani smysl se snazit dopatrat puvodce, protoze se to zjistit nijak neda.

   Zabyvat se tedy otazkou, kdy a zda bude mit pomyslny Satan „dovrsenou vladu nad Zemi“ a nebo se dokonce zacne nudit, mi prijde nesmyslne, protoze bychom si museli uvedomit, ze nejsme vubec schopni spocitat, kolikrat uz ji vlastne dosahl.

   Nezname plnou historii teto planety, ani kolik civilizaci pred nami a jak se znicilo prave v dusledku tech danych zakladnich elementu. Vzdyt i svoji historii zname nazpet jen kratkou, a jak vsichni zjistujeme, znacne zkreslenou.

   Cokoliv se kde dochovalo ( at uz v podobe ruznych rytin do skal, ci vykopavek koster lidi v neprirozenych polohach ci ruzne poskozene ) dokladuje, ze lide se zabijeli v kazde dobe a vrazdeni ci valky tedy jsou zakonnite.

   Takze ani tentokrate lidstvo sve mucitele nesvrhne do propadliste dejin, Honzo.

   Takze ten nadpis, ze spousta lidi radeji zemre nez by zmenila sve mysleni, je pravdivy. Zmenit ho ani nemuze. Podstata lidi je souperiva, ne spolupracujici, stejne jako u zvirat.

   Mne se to take nelibi, ale kdyz si uprimne odpovime na otazku, co je clovek schopen udelat, ceho se dopustit, aby prezil, zjistime, ze to ani sami nevime. Napriklad clovek, ktery lezi v nemocnici, cekajici na vymenu zivotne duleziteho organu a pocita hodiny zbyvajiciho zivota, tomu je v ten moment jedno, jak zemrel ten, jehoz organ mu zachrani zivot. A ani jako zaprisahly krestan, ktery je proti zlu, ten organ neodmitne, ikdyz bude vedet, ze ten clovek byl kvuli nemu kuchan zaziva. Toto je jen jeden z mala dukazu setreni rozdilu mezi dobrem a zlem.

   Dovolim si tvrdit, ze nikdy neexistovala spolecnost, kdy se lide dokazali jeden za druheho postavit. Vzdycky v nich zapracuje souperivost, ktera se projevuje i tom, ze maji radost z toho, ze to nejsou prave oni, kdo je na tom spatne nebo umira. Existuji vyjimky, ale rozhledneme se po svete, ze v drtive vetsine plati, co pisi vyse.

 2. weissbach napsal:

  Jsem pesimista, přiznávám se.

  • WIKINGER Petr napsal:

   Já optimista a nevadí mi,že je to ve velikosti parníku

  • WIKINGER Petr napsal:

   PROČ VLASTNĚ BYL TENTO ČLÁNEK NAPSÁN ŘIKAJÍ POSLEDNÍ VĚTY.

   Revoluce se bude konat v některém v hodně vzdáleném přištim životě.Přivést děti do tohoto světa je ZLOČIN,který bude po zásluze potrestán.

   TAk PŘÁTELÉ I NEPŘÁTELÉ SI HEZKY VŠIMNĚTE,ŽE JE TO ČISTÝ NEOLIBERALISMUS.Jinými slovy OHLUPOVÁNI NEBOHÝCH DOMORODCŮ.

   Jak je to možné,ptáme se,vždyt tu v tom Česku už i prý bojovníci za heslo CHCEME LEPŠI ČESKO jaksi selhávjí i když na svých demonstracích a projevech vypadají jako bojovníci za lepši zítřky.
   TADY JE TŘEBA ABY OBČANÉ VOLIČI POSUZOVALI SVÉ FUJERY PODLE ČINŮ.Není totiž možné tancovat na dvou svatbách najednou.
   Když se začiná objevovat světlo na konci tunelu, hledá se způsob jak ho zhasnout.TO JE TEN NEOLIBERÁLNÍ PODVOD.

   Tak tu vidíme nejprve z 90 % článku hořekování,že vše se stává dražsí,gauneři stále silnějši v situaci,kdy se začiná ukazovat pekelná eroze vládnoucich ŠMEJDŮ a objevují se první návody jak jim dát hezky pokouřit a jejich Starou politiku POSLAT DO HNOJE.

   Zopakuji vám všem znovu a znovu co znamená NEOLIBERALISMUS.Je to zbran k ohlupování ovčanů,voličů,kteři by si mohli prý uvědomit svoji moc a uplatnit ji při volbě alternativy k politické třidě Šmejdů.

   TO BY JIM TOTIŽ HROZILO,ŽE MŮŽou BÝT NEBOŽTÍKY A PROTO se vtlouká všemi prostředky do hlav neštastných domorodců,že odpor proti neoliberalismu je nesmyslný.ONO TO TOTIŽ JE JAKÁSI AIDS,která napadá nejprve imunní systém své oběti.Máme se stát všichni bezmocnými.

   A TO JE PRÁVĚ TA LEŽ.Už se to totiž ví co to za ideologie je uvidíte,že se ještě možná i zasmějeme a hezky si zazpíváme písničku z Osvobozeného divadla SVĚT PATŘI NÁM..

 3. rud napsal:

  Souhlasím se vším, co píšeš, Honzo. Ale nejsem pesimista. Zdá se, že do hry již dávno vstoupily mnohem vyšší síly, než jsou naše otrocké možnosti. Možná hned od začátku. Ne všechny tyto vysoké síly jsou nám otrokům nepřátelské. My otroci buďme připraveni jim pomoci, až to bude zapotřebí, bez nás lidí současný stav nikdy nepůjde změnit. Bez naší veliké touhy po změně není důvod něco měnit. Jediné co má nyní smysl, je šířit osvětu v těch věcech, které se týkají smyslu lidské rasy na Zemi, dostupné informace o počátcích současné lidské civilizace i těch předchozích, jejich vývoj a jejich směřování. Toto odhalení a probuzení současného lidstva připraví půdu pro nastávající změny. Už to samo uvědomění bude tou změnou. Další vývoj bude jen důsledek této vnitřní proměny nás samotných. Stále se zvyšující biosociální tlak v současné době může napomoci k rozvinutí té naší touhy po změně.

  • jama50 napsal:

   Naprostý souhlas.

   Změnu může přinést pouze vyšší algoritmus řízení společnosti (zde mám hlavně na mysli globální společnost), než je biblický algoritmus (půjčky na úrok a ekonomické zotročení).

   A podle mne se ten algoritmus již objevil a pomalu se dostává do povědomí lidí. A velmi mne těší, že se toho zúčastňijí hlavně mladí lidé. A to je záchrana lidstva.

  • Jana napsal:

   S názorem uživatele RUD naprosto souhlasím.
   Klíč je v uvědomění si příslušnosti k bílé rase a tomu předchází poznání skutečných dějin. Proces je nastartován a úspěšně se šíří.
   Pro elity je rasismus nejnebezpečnějším názorem, tak je nad slunce jasné, že míříme správným směrem.

   • nula napsal:

    Tak nevím, Jani, jestli jsme každý náhodou nečetli jiný příspěvek. Každopádně podle mě rud nic o bílé rase nepsal. :-o
    Natož o rasismu. Naopak psal o globalismu, který ze své podstaty rasismus musí odmítat.
    Psal o rase lidské, jak kdyby právě naopak neexistovaly rasové rozdíly a byla jen jedna, ne 4 lidské rasy.

    • proud napsal:

     Otazkou je co je rasismus a jak ho definujes,nebo jakou jeho definici se ridis.Ja bych to zjednodusil na dobrej a zlej rasismus.Ten zlej je samozrejme spatnej a skrtam ho.Ten dobrej bych ani primo rasismem s jeho spatnym kontextem nenazyval,ale lepsi vyraz neznam.

 4. Bary napsal:

  Ano všichni čekáme, že s tím „někdo“ něco udělá. Čtu si Benjamina Fulforda a Společnost bílých draků a myslím si, že to vyřeší jejich postupem za rok, dva. Jestli se jim podaří dostat ty grázly ( Rotschild, Clinton, Bush) a jejich pučmidráty z cesty a rozvoj lidstva se posune na správnou cestu, tak za mého života už to asi nebude ( i kdybych to rád zažil), ale mám děti a ty mají děti a pro ně bych doufal, že se to opravdu „zvrátí“ na tu správnou cestu. Jak se ŕíká, já se svýmy sedmi křížky si mohu jenom přát. Že jsou i mí synové již „upraveni“ když ríkají, že to stejně nemá cenu něco pozitivního očekávat je mi také jasné a dost to mrzí. Ale poŕád VĚŘÍM v lepší příští. A to o sobě prohlašuji, že jsem nenapravitelný optimista

  • proud napsal:

   „Ano všichni čekáme, že s tím „někdo“ něco udělá.“………krasne a vystizne napsany a zaroven vlastne popsanej i jeden ze zakladnich problemu,protoze takhle muzeme cekat,cekat a cekat a jestli neumreme,muzeme cekat dal,jak je to v pohadkach :-).Anebo muzeme vsichni „zvednout prdele“ a zacit neco delat,abysme nemuseli cekat ani o hodinu dyl nez je nezbytne nutny!!!

  • proud napsal:

   „Že jsou i mí synové již „upraveni“ když ríkají, že to stejně nemá cenu něco pozitivního očekávat je mi také jasné a dost to mrzí.“………a hned dalsi perla,diky Bary zes napsal,to nemyslim vubec ironicky!,vazne diky,protoze to jasne ukazuje na jaky vekovy skupiny je potreba se zamerit,docela vazne,na deti a mladez!!! Stary psi se uz novy kousky moc tezko ucej.No a ted jak to sikovne skloubit a k cemu ty deti vist,vite to? Ja to vic nez jen tusim,protoze jsem mel stesti na ucitele,specialne ucitelku a vlastne i na rodice ;-)

  • contumax napsal:

   Bary

   Hezký a díky…

 5. proud napsal:

  Jen si tak rikam,na co ty vzletny,v mnohejch hruzu vzbuzujici vyrazy,jako „transformace vedomi“ a podobne.:-)))) Proc to nenapsat cesky jak to je,zkratka ze se musime zmenit,kdyz se chceme posunout dal,zacit na sobe makat,zadny cary,zadna magie,vlastne zadnej problem,jen jedinej,zacit!A neboli to,zadny nastroje ani operace nejsou potreba,jen si kazdej uvedomit sam sebe,zevnitr ven a ne obracene pres system,majetky a chtice :-).A muzeme bejt uplne uprimny,nikdo jinej pritom s nami nebude a pritom nam to tolik da:-)

 6. Stribog napsal:

  A přitom je to tak jednoduché. stačí udělat malý úkrok stranou a naučit se říkat systému ne. Otroctví je jen a pouze stav mysli. Zařídit si život bez drábů lze. Je to trochu pracné, ale systém není zrovna efektivní a má i dost děr, aby se dalo proklouznout.
  A neklesejme na mysli. Probuzených lidí je dost a infoválku vyhráváme. A s obdobími tyranie a svobody je to jako s ekonomickými cykly. Po období tyranie vždy přichází svoboda. Renesance a nebývale kreativní období. Potom společnost příliš zbohatne, zdegeneruje a sklouzává k totalitě. Hlavu vzhůru pane Korále. Já ten šajn na konci tunelu naopak vidím dost jasně :)

  • proud napsal:

   Zase pomalu s tou euforii,mas priklad hnedle v 89ym,no ne? Hlavne neztratit kontrolu:-),v jejim prebirani jsou totiz mocipani mistri,tyhle jejich majstrstyky se tahnou historii jako cervena nit !

   • Stribog napsal:

    Asi si zas naběhneme na hrábě, ale už to bude míň bolet. To uvolnění příjde. Máme tu souběh etalonu času – to je jedna generace – 20-25 let a blíží se dost zajímavá osmička. Ty dvě předchozí nebyly také bez zajímavosti 98 konec piratizační rozkrádačky a počátek blbé nálady, 2008 krach euroatlanického monetárního systému a začátek ultrablbé nálady, 2018 příjde revoluční změna.

    • jan nowak napsal:

     To proto, že od ledna 2016
     tomu šéfuju já KOZOROH !

     ps: pro PILOTY zde a na Nov.Rep.
     LKBU (netopýr)

    • proud napsal:

     „Asi si zas naběhneme na hrábě,“………..a mozna ne,protoze ted uz zname mnoho podob tech hrabi a vime o nich,muzeme predvidat,davat si pozor,prece jen uz to neni jako driv. A ty generace budou slozitejsi,nepocitej zacatek kolem roku 89,musis zacit pocitat tak o 10 let driv,rekl bych.Do deseti let spis jeste dyl te nejaka politika nebere,nic o ni nevis,zijes jen podle rodicu a s nima,spouste vecem ani nerozumis,nezajimaj te.Pocital bych generaci tak od 13-15 let………

  • Josef Švejk napsal:

   Ano, celé dějiny jsou neustále zacykleny. Pěkně to popsal Lubomír Brožek:
   „Lid se také někdy mění v lůzu. Lůza v revolucionáře, revolucionáři v lid. A ten opět v lůzu.“

   • proud napsal:

    To mas vlastne celkem pravdu,zjednodusene,proto je cas ten cyklus porusit,kdyz o nem uz vime.Docela zlomovej okamzik je ono „mit informace“,co jsou potreba.

  • tototazka napsal:

   Ten sanšajn lets the sanšajn na je na konci (?) JEJICH TUNELU :D co si dali umělej „zjednat“.

  • tototazka napsal:

   Ten sanšajn lets the sanšajn je na konci (?) JEJICH TUNELU :D co si dali umělej „zjednat“.

 7. jogín napsal:

  Podstatný fígl při škubání ovčanů představuje zdražování nezbytností- stačí se podívat na ceny bytů a nájmy. Stejným způsobem stoupá voda a všemožné poplatky a díky psychologii taky cena kecání po telefonu.

  • Jarmila napsal:

   Je to přesně tak, člověk si ani nekupuje žádné luxusnosti, ale stejně je oškubáván na nezbytnostech. Dám příklad „pokroku“, který se udál za třicet let od doby toho „hnusného“ socialismu. Musela jsem si nechat opravit pětku zub, nechat si na něm udělat korunku a ta mě příjde bratru na celkem 12 000 Kč, bez ohledu na to, že jsem chudá penzistka. V socialismu mi tu korunku udělali zadarmo a vydržela mi 27 let!! To jsem moc zvědavá, jak dlouho mi vydrží ta předražená kapitalistická.
   Také mít v dnešní době nějakého domácího mazlíčka je luxus nad luxus. Veterináři už neví jak by člověka oškubali, změnili se na nelítostné byznysmeny. Obyčejná kastrace kočky nás přišla na 2800 Kč. Oni to teď nazývají šetrnou kastrací- a přitom proti socialismu je to naopak velice nešetrný zákrok, až bych řekla přímo mučící. Nebudu popisovat podrobnosti, ale byla jsem zděšena, jak pokračuje „pokrok“ i v této oblasti.
   Koneckonců rozhlédněte se kolem sebe, jak to teď u nás vypadá. Za socialismu byla každých sto metrů cukrárna, ale teď je zde každých sto metrů buď banka nebo lékárna.

   • proud napsal:

    Nechci kritizovat,ale nez bych nechal nejaky zvire kastrovat…….radeji si ho vubec neporidim! Je to jako koupit auto a snazit se jezdit bez kol,nebo volantu,neprirozeny,spatny,kruty,nelidsky,rozhodnout takovou vec za toho tvora,nikdy!!!

    • contumax napsal:

     Proud

     Přesně kastrovat zvířata je deviace…!!!

    • Jarmila napsal:

     Vy nevíte proude vůbec o čem mluvíte. To je tak, když někdo o něčem mluví a hovno o tom ví, poněvadž nikdy žádné kočky neměl. Kočky mohou mít koťata třikrát do roka. To je asi tak patnáct. Za deset let by to bylo 150 koťat, o které v dnešní době nikdo nestojí. Ale to je přesto vedlejší. Důležité je to, že ta kočka, když je nevykastrovaná, tak velmi trpí. Asi tak každé dva měsíce šílí a je to s ní k nevydržení. Ujali jsme se Micky jako malého divokého opuštěného kotěte, které na zahradě strašně hrůzou ječelo. Dodnes má z toho velké trauma a vůbec nechce vycházet ven. Zajímavá byla reakce malých dětí věřících flanďáků. Donesli si foťák a to ječící kotě si fotili. Když jsem mu donesla misku s jídlem tak se mě ptali: A proč se o něj staráte? Prostě pro flanďáky jsou zvířata fuj, převtělení nižší tvorové za své hříchy.
     Před Mickou jsme měli králíka Máňu. Byla po celý život nevykastrovaná a celý život ji tahle skutečnost velmi obtěžovala a komplikovala život. Vybrala si polštářek znázorňujícího lvíčka (ale pro ni to byl králík a ten den co den náruživě prcala. :) Ale to jí nestačilo, její život byl smutný, z toho stresu, že nemá králičího partnera dostala rakovinu a po sedmi letech zemřela.

     • Eschatolog napsal:

      za 10 let by to bylo min. 10 000 000 kocek, pokud ty kotata nebudete topit v sudu

     • proud napsal:

      Libi se mi jak o jejich prirozenosti vite vic nez oni sami,jste nad prirodou,smekam pred vami!!! Zajimavy je ze moje fenka s tim problem nema,vubec zadnej,mam ho akorat ja kdyz ji musim hlidat behem harani,cehoz se rad ujmu,nez bych ji ublizil a ZNICIL!Zkuste se taky nechat vykastrovat a pak pisnete jak se cejtite……..A nejaky pocty kotat me absolutne nezajimaj,proto jsem psal,nez znicit,radeji neporizovat!Ja si vzal Karu se vsim co k tomu patri a nelituju,byla to moje volba,zadny zasranny lidsky ulehcovani a pohodlnost,nebo nablbly vejmluvy ze zvireti ublizuje jeho prirozenost,ty zkousejte na pitomce z mesta!

      • jan nowak napsal:

       A když jí tak hlídáš proude…
       Kara nemá/nebude mít štěňata ?

       • proud napsal:

        Jisteze bude,jednou,s adekvatnim „otcem“,je to sluzebak,a hodne dobrej sluzebak.Otec tedy musi bejt taky.Ale nez je bude mit,musi se dat pozor na vic veci s nima souvisejicich,vcetne jejiho momentalniho charakteru atd,jelikoz chceme dalsi hodne dobry sluzebaky a spokojenou fenku,ze ano ;-).

     • proud napsal:

      ……aby mela kocka kotata,potrebuje kocoura ve spravnou chvili,pravda??!!! Tak se kurwa nevymlouvejte!

      • Robo napsal:

       Proude, o čo Ti ide?
       Máme psov i mačku. Ver, že u mačky prebieha háranie zásadne dramatickejšie, ako u fenky. O to ale nejde.
       Ak dobre čítam, Jarmila jej zachránila život a mačka von ani nechce.
       Takže hádka v tomto prípade o ničom..

       • proud napsal:

        Nechala kocku vykastrovat a hadka o nicem???? Taky nechas manzelku vykastrovat a nebude se o cem hadat? ;-)

       • proud napsal:

        Chces jmenovat co vsechno jsem mel ja? :-))),a vzdycky bez zasahu,zadny kastrace a podobny „moderni“ hovadiny mestaku,a vzdycky bez problemu,vcetne cely kocici rodiny,jako kluk!Dnes uz mi kocka do baraku nesmi,aby se nektera nahodou nespletla,na to uz dava pozor Karca:-).Nejsem zvedavej na nechutnosti typu sebevrazednejch nemoci,ktery kocky roznasej,a ma ji kazda co chodi ven!

        • proud napsal:

         Vzpomel jsem si,jmenuje se to Toxoplazma Gondii

        • Ekklesian napsal:

         Nepřeháněj. Člověk je na tom podobně jako ta kočka. Toxoplasmózu má možnbá i každej druhej člověk a ani o tom neví. Imunitní systém dospělé zdravé kočky navíc toxoplasmóze nedovolí aby se zásadním způsobem šířila.

         Ke kastrování se vyjadřovat nebudu, záleží na podmínkách každého. Podle mne je většinou fakt rozumnější si ta zvířata vůbec nepořizovat. Chtěl jsem ale říct, že celou spoustu zvířat nemít alespoň v páru, je doslova týrání. Platí to i pro králíčka na hraní.
         Ani kvůli jídlu bych nikdy nepořídil jednu husu či kačenu. Snad jde tak ještě uvažovat o poprskané koze či ramlici králíka, která bude mít u sebe po nějaký čas mláďata, než bude znovu připuštěna. U ovcí má většinou každý i svého berana a ty ovce jsou také alespoň dvě, slepice nemá cenu řešit – jedna slepice je vyloženě zločin jako u té husy a kačeny.

        • Ekklesian napsal:

         A hlavně. Jak by jsme si bez koček poradili s myšima a hrabošama. Dyť by nám všechno sežrali a ješte nám postupně zničily barák.

         Starej barák něco vydrží, myši tam vyhloubí cestičky a pak už se to nemusí klidně celá staletí měnit (i přes renovace, oni jak nemají myši co žrát tak zmizí samy – to nemluvím o prázdné spížce ale mrtvém domě, žádná sláma, seno, zrní,…). Věřím, že některé moderní stavby by myši zvládly do deseti let zcela zničit. Jakmile jednou najdou skulinu v těch zhutnělých površích izolací, nerejdí-li už přímo v polystyrenech kde vyvádějí mladé.

     • proud napsal:

      Achchchch,neprcala az z toho dostala rakovinu:-))))))))))))))))))))))))).Vam bych nesveril ani jizdni kolo:-))))))))))))))))))))))))))),natoz zivyho tvora:-(

      • Jarmila napsal:

       Milý prude, až bude zde článek o zvířatech, tak si vysvětlíme své postoje ohledně zvířat ano? Teď je zde článek o něčem jiném, tak se vyjadřujte k tématu.
       Kromě toho zde máte nejvíc příspěvků a všechny jsou o ničem. Příště Vaše komentáře budu radši rovnou přeskakovat, abych neztrácela čas. Budu si číst jen ty diskutéry, o kterých předem tuším, že se něco hodnotného dozvím.

   • Jaris napsal:

    Tak to ja mam na socialisticke zubare dodnes vztek.Znicili mi nekolik zubu. Asi jsi mela stesti,Jarmilo, ze Ti korunku udelali zdarma. Mam o tom pochyby, protoze ja si za korunku musela platit. Navic jsem sla na polikliniku s malym kazem a objednali mne az za tri mesice. Mezitim se zub zkazil natolik, ze jsem skoncila v noci na pohotovosti na Narodni tride, kde velice otraveny doktor neco maleho provedl. Prijela jsem domu a bolest zubu byla nesnesitelna. Muz mne odvezl zpatky a ja jsem trvala na vytrzeni zubu. Cesti zubari za socializmu byli dobytek. Vesmes vsichni cekali s natazenou rukou na uplatky a jeste byli sprosti. Moje posledni navsteva u zubare byla takova, ze mi vrtali zub bez jakehokoliv umrtveni. Kdyz jsem se ozvala, tak laskava zubarka ustepacne dodala, co pry budu delat, az mi bude vrtat krcky! Dnes bych ji prerazila paraty.
    Kdyz jsem byla posledne v Praze, nechala jsem si opravit tri korunky. Absolutne fantasticka prace a i muj doktor byl udiven. Zalezi take k jakemu zubari chodis a jake pouziva materialy. Ale na socialisticke zubare bych vzala bic a vypraskala z ordinace.

    • Jarmila napsal:

     Tak za 26 let od pseudorevoluce určitě zubařství učinilo pokrok v metodách opravy zubů. Ale já jsem svůj příklad neuvedla proto, že bych zde chtěla kdovíjak vychvalovat socialistické zubařství (jak je vidět, každý máme jiné osobní zkušenosti), ale abych zkritizovala kapitalistickou nenažranost, kdy se udělal velký byznys nejen ze zubařství, veteriny, ale prakticky ze všech odvětví zdravotnictví. Na všem chtějí vydělávat a to i za situace, že si člověk celý život řádně platil zdravotní pojištění.
     Sypou na nás těžké kovy, bakterie a různé jedy- a pak nás „léčí“ velmi předraženými léky a chemoterapií. Proto ty lékárny na každém rohu a každých sto metrů. To co dříve byla halířová záležitost, například třeba obyčejný peroxid vodíku (stál 40 halířů), teď stojí stokrát víc ( 52 Kč).

 8. proud napsal:

  Mocipanmi naaranzujou,obycejny lidi casto krvave a s obetma provedou a mocipani lizou smetanku dokud to jde,pak znova aranzujou aby mohli zase lizat……..a tak porad dokolecka dokola.

 9. dj napsal:

  Tady musi hlavne vyssi sila odblokovat co nam souperi vzali a srazili cloveka na kolena.Jestli jsi nekdo mysli ze zmeni myšleni a bude svobodnej tak bude porad v Matrixu.Jsme jak bytosti po smrti chyceni v Astrale,ktery obklopuje celou naši zemi.Nase 10 vlaken DNA je mimo nas.
  Clovek se musi o tomhle dozvedet,musi pochopit že jeho prava podstata
  je v nekonecne bytosti,jsme tvurci,jsme soucast kosmickeho vedomi.Jina cesta neni,stejne se všichni lide jednou vrati tam odkud se jednou vidali na tuhle Vesmirnou odyseu.

  • proud napsal:

   Jenze to uz predbihas mnohem vic nez ja,na to proste jeste nadlouho zapomen.Nejdriv potrebujeme svobodu a sebe sami zpatky tak jak jsme,v tomhle realu a dobrovolne se prevychovat,pak muzeme premejslet o tom co se stalo kdysi a poslalo nas do (rizenyho) fyzickyho kolobehu.Na to je jeste spousta casu,zjistit vubec jestli to tak je a jak to funguje.Tenhle system to ani zjistovat nehodla,natoz zverejnit uz zjisteny!A mezi nami,me osobne se fyzicno libi a zamlouva,jen chce trochu vylepsit,heh,trochu hodne:-)

 10. petr366 napsal:

  Docela mne to dostalo.Ihned přeposílám synovi .Jinak studentovi Masarykovy univerzity .Filozofická fakult byla vzdy líhní lemplů a lehkoživků.

  • Jana napsal:

   Zrovna včera se na nás jeden zmatený absolvent jakýchsi humanitárních věd přilepil. Oslňovál nás citáty jakýchsi filosofů, o kterých nemám ani ponětí a přitom nevěděl, co s vlastním životem.
   A mně scvaklo! Dal mi možnost pochopit pravý účel všech zbytečných vysokých škol. Jsou to dokonalé vymývarny mozků velké části mladých inteligentních lidí. Vyvaděče mimo realitu.
   Výsledkem studia humanitárních VŠ není nic jiného, než totální destrukce osobnosti.

 11. JosefCZ napsal:

  I pesimisté jsou nekdy optimističtí. V opačném případě mrtví.

  • contumax napsal:

   Sasin

   Hrůza hrůz, každý den, každou sobotu a neděli sekají sekačkami trávu…

   Od dítěte až po starce…

   U stolu v krčmě sedí 3 holky a 2 chlapíci a všichni si píšou v mobilu a vůbec se mezi sebou nebaví…

   Ani ne zvednou hlavu kdo přijde, nebo odchází…!!!

   Totální debilita, na co přišli do té krčmy…???

 12. Sasin napsal:

  Tyhle pocity mám taky. Třeba ve městě, gde vidím blboňa se sluchátky na uších co čte na křižovatce mobil nebo za městem gdyž vidím blboně v zelených křiklavých kombinézách, kýblem na hlavě a neoliberalizmus v očích. To mě vážně vytáčí, gdyž po nich všude jen bordel, humus a filcky. Všichni jsou demograti. Na lontě mě vytáčí jak se tam šmejdi z města roztahují a všude musej sekat trávu. To mají z města, tam je obyčejná tráva asi taky zakázaná, tak se jejich dětičky válej po tartanových hřištích, páč šílenci tu trávu drtí hned jak by v ní mohl ztratit mobil. Od těchto ovcí žádnou revoluci čekat ani nejde, ale na druhé straně volám všechny svaté aby to už zastavil, že to přece nemůže pokračovat dál. Myslím si, že jim na to dojdou ty falešný prachy. Že už se to na východě odpočítává. Mezi tím by pomohl ten základní příjem aby lidi mohli vyskočit ze systému ještě za jízdy. Sice do kotrmelců, ale to se zahojí. Měli by to chtít všichni, kteří hledají způsob, igdyž si šmejdi myslí, že to budou řídit. Pak už jen tvrdě žádat pozemkovou reformu, podílové hospodaření a rozpočtové hospodaření pro každého. Kopáním v teniskách do patníku u šmejdských dvěří je pro šmejdy z mesta ztráta času. Voni svůj čas za nákupy a tankování benálu do svych patrových aut s bumbum randálem nevymění.

  • jan nowak napsal:

   Až se bude…psát rok 2006 : )

   • proud napsal:

    ….az se vsichni prestehujem do velikych mest…….:-)

    • proud napsal:

     ….pak bude pozde na to chtit se ptat: a co deti,maji si kde hrat? :-(

     • proud napsal:

      Pysny na vsechno co dovedem uz jsme…….kolik znicime pralesu,lesu a prirody,kolik nas dokaze pobit jedina bomba,jaky bojovy letadla mame,kolik na nas vydelavaj,jak se umime rozdelovat,jak nejsme schopny nahradit to co chrani planetu,ale my na to jezdime a likvidujeme to,spolu s nami………sama pycha………

      • ream napsal:

       Teda proude vy ale děláte ošklivý věci…jak se doznáváte:D (ve tvaru „my“, co všecko „máte“ a co jste s tím dělal- mluvte za sebe i nadále, děkuji,)

       To pochopíte až budete malí…,)

    • Sasin napsal:

     Tuhle cestu je třeba odmítnout. To je šmejdy vykolíkovaná cesta na jejíž konci je kříž, brána a mýto s poplatky za život.

     Tahle cesta, našimi předky už tolikrát oplakaná, vede k bídě blboňů, kteří, chtějí vlastnit jen chodník po kterém chodí do šmejdské „práce“ a cestou do ní, čtou pokyny v mobilu bez ohledu na to, jestli se nacházejí na křižovatce, na kole nebo tupě hledí banksterovi u přepážky do očí. Prý je to jen sen, že pré něgde něco scvakne a národ se probudí. Jenže národ leží tam. Tam je jeho duše, kterou si nemohl přibalit na cestu. Ale přesto se šíří domněnky, že né, že se národ jen přestěhoval do měst, šel, plakal platil a nakonec se usídlil činžáku. Ale jak bláhově to zní, téměř kolébavě jakoby byl ve skutečnosti jen snem.

     http://www.zanikleobcejesenicka.cz/index.php/zanikle-osady
     http://www.zanikleobce.cz/
     http://www.ceskatelevize.cz/porady/1097944695-nas-venkov/29932323877-zmizele-vesnice/

 13. Spektátor Čumilovič Puk napsal:

  Díky za článek. Já pořád věřím, že se to zlepší k lepšímu i když mám však od lidí z okolí spoustu důvodů věřit, že ne. Myslím, že by že by už hodně změnilo to, kdyby lidé více dbali na morálku. Představte si, že by lidé:
  - přestali brát drogy, a běhat za prostitutkami = mafie končí
  - přestali krást = policisté, právníci, soudci a dozorci budou placeni za nicnedělání
  - začali dodržovat i dané slovo – vše ve společnosti by se zklidnilo, a díky úbytku stresu by ubylo nemocí = doktoři by byli placeni za nicnedělání
  - politici by přestali lhát = lidem by se vedlo lépe, státy by byli lépe spravovány, ubylo by konfliktů
  atd. apod.
  Je zde spousta morálních kodexů. Trochu jsem zagůůglil, a tak sem dávám nějaký výběr na co vše jsem narazil – a není toho málo:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Desatero
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Zlat%C3%A9_pravidlo
  Ovšem toto je fakt nářez:
  https://cs.wikisource.org/wiki/Buddhismus_jako_n%C3%A1bo%C5%BEenstv%C3%AD vyjímám zejména:
  „V rámci buddhistického systému, je možnosti ekonomického rozvoje na dynamickém a smysluplném základě, věnována větší pozornost nežli v nejbohatších a rozvinutých zemích. Moderní teorie ekonomického rozvoje zklamala v zápase s rostoucími ekologickými a sociálními problémy v nejrozvinutějších společnostech. Buddhismus nabízí cestu z této bezvýchodné situace.

  Čakkavatí Síhanáda Sutta z Dígha Nikáje jasně stanoví, že chudoba je příčinou kriminality a nemravnosti. Buddha a jeho žáci učili lid hodnotě vydělávání si majetku a důležitosti ekonomického rozvoje pro svůj blahobyt a štěstí. V Kutadanta suttě (z Dígha Nikáje) také Buddha vysvětlil, že zločiny jako kradení, nemohou být zastaveny potrestáním. Aby takové zločiny byly dostatečně a patřičně regulovány a zastaveny, lidem by měly být poskytnuty příležitosti šťastně se věnovat svým zaměstnáním, aby jim tak bylo umožněno vést uspokojivé životy.

  Ekonomické zajištění (atthi sukha)
  užívání majetku (bhóga sukha)
  nezadluženost (anána sukha)
  prožívání bezúhonného života (anávadždža sukha)
  - toto jsou čtyři druhy štěstí pro laika. Zdatnost ve svém zaměstnání (utthana sampada), zabezpečení majetku (arakkha sampada), stýkání se s dobrými přáteli (kaljána mittata), výdaje úměrné příjmu (sama dživikata): o těchto čtyřech se říká, že napomáhají blahobytu lidí na tomto světě.

  Mnoho myšlenek o vyspělé společnosti jakož i o povinnostech a závazcích jak k rodině tak i ke společnosti pro jejich společný prospěch, je zmiňováno v rozpravách jako je Sigalovada, Parabhava a Vasala sutta. Je zřejmé z komentáře k Dhammapadě, že Buddha zaměřoval svou pozornost dokonce na vážné problémy vlády skrz soucit (karuná) s přístupem prosazovat formu spravedlnosti, která by nepoškozovala a neubližovala lidem. Spravedlnost by měla předejít utrpení pod tyranií a těžkým daním ukládaným nespravedlivými vládci.

  Buddhismus učí, že by mělo být vládnuto ve shodě s Deseti povinnostmi krále (dasa rádža dharma). Jmenovitě:

  štědrost (dána)
  morálka (síla)
  dávání všeho pro dobro lidí (páriččaga)
  poctivost a bezúhonnost (adždžava)
  laskavost a vlídnost (maddava)
  zdrženlivost ve zvycích (tapa)
  svoboda od nenávisti, zloby, nepřátelství (akkódha)
  nenásilí (avihimsá)
  trpělivost, snášenlivost, shovívavost, porozumění (khanti) a
  nesoupeření, nebránění, např. nebránit jakýmkoli opatřením nepomáhajícím blahobytu lidu (aviródha)
  Tímto způsobem Buddha a jeho žáci učili takovým důležitým názorům zahrnující zdraví, hygienu, obstarávání majetku, vzájemné vztahy, blahobyt společnosti a spravedlivou vládu – vše pro dobro lidí.

  Slečna H.P. Blavatská, prezidentka Theosofické společnosti na konci 19. století, řekla: „Buddha byl první, který ztělesňoval tyto vznešené morální zásady ve svém veřejném učení a učinil je základem a úplnou podstatou svého veřejného systému. V tomto místě leží obrovský rozdíl mezi exoterickým buddhismem a každým jiným náboženstvím. Protože zatímco v jiných náboženstvích rituály a dogma drží první a nejdůležitější místo, v buddhismu jsou to morální zásady, na které byl vždy kladen největší důraz.“

  Jeden se až diví, jak se to mohlo pod Dalajlámou zvrtnout v Tibetu v tak krutý režim. A ještě více mě udivuje, jak je možné, že moderní ekonomické teorie tak brutálně ignorují vztah morálky a hospodářské prosperity… Když to v budhismu znali již před 2 500 lety!
  Další:
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Karma_(buddhismus)
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Karma_(hinduismus)
  http://www.seberevolta.cz/moralni-principy-seberevolty
  http://www.moralniprincipy.cz/
  https://cs.wikipedia.org/wiki/Etick%C3%BD_kodex_%C3%BA%C5%99edn%C3%ADka
  http://www.aaao.cz/moralni-a-eticky-kodex/
  http://www.vlada.cz/cz/urad-vlady/eticky-kodex/eticky-kodex-zamestnancu-uradu-vlady-cr-100436/
  http://michal.skrabalek.cz/nazory/poznejte-tajemstvi-buddhismu
  http://dhamma.wz.cz/pravidla1-2.pdf
  https://sk.wikipedia.org/wiki/Konfucius
  Bylo by na světě krásně, kdyby se tím vším lidé řídili!

  • Jana napsal:

   „Když to v budhismu znali již před 2 500 lety!“
   Co to tady meleš za kraviny? Budhismus vznikl v polovině 1. tisíciletí z hinduistických véd a není to náboženství, ale filosofický směr vedoucí k ovčí mentalitě.

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    To nejsou žádné kraviny. Doložte svá tvrzení. Budhismus založil Gautáma Siddhárta, který žil kolem roku 500 před n.l. (zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Buddhismus) = to je cca 2500 let zpět. Budhismus rozhodně není o vytváření ovčí mentality, ale o vytváření LIDSKÉ mentality z té vlčí. Případ Tibetu je případ smísení budhismu s původním šamanistickým bönismem, z čehož vznikla ona tvrdá a krutá forma existující v Tibetu do nedávna. Nu a s tím tvrzením o náboženství taky nejste přesná. Viz. i zmíněný článek. Ono vůbec české slovo náboženství je dost zavádějící, neb odkazuje hodně k božstvům, což je zavádějící a nepřesné. Daleko přesnější je latinské slovo religion. Viz.: https://en.wikipedia.org/wiki/Religio Z čehož vytahuji:
    Slovo religio pochází z Latiny od re (znovu) + lego ve smyslu „vybrat“, „jít znovu“ nebo „pečlivě zvážit“. Více v článku…
    Lze si tudíž dovodit, že „náboženství“ přesněji „religie“ jsou všechny vesměs i jakýmisi „širokými filozofickými směry“… Samotné filozofické směry(například hegeliánská dialektika)jsou pak jakési menší proudy uvnitř i vně náboženství. Ba i věda se okolo toho nějak motá = máte to jako trojici – věda, víra (což taky nemusí být úplně totožné s náboženstvím) a filozofie. Zde se pak dostáváme do mnoha dalších složitostí, jako je pravdivost, transcendentálnost, obecná škodlivost/prospěšnost atd. Co se týče vzniku Budhismu z hinduistických véd pak ano G.Sidhárta byl původně vyznavač Hinduismu, ale jeho nauka jím v podstatě nebyla odvozena od hinduismu odštěpením, ale byla zcela nově kodifikována jako originální nauka po jeho „osvícení“. Čistě teoreticky stejně tak mohl být „osvícen“ jako animistický kanibal, a jeho nauka by byla téměř totožná.

    • Jana napsal:

     Spektrátor Čumilovič Puk ———-
     Vlčí mentalita má význam, smysl i logiku a kdyby u ní zůstalo, a do hlav lidí nikdo necpal všechny přiblblé filosofie, mohla být dnes naše planeta zdravá.
     Jenže to by pak parazité neměli koho otročit a co drancovat a o tom to všechno je!

  • Petr napsal:

   Vy asi moc budhisticke zeme neznate. Jedna vec je to co se pise. Ta druha, jak se kona. Jedno z pozitivu je to ze jsem tam nevidel bezdomovce. Jinak je to stejne korumpovane jak v tkz. vyspelych zemich.

   • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

    Ano. Bohužel, snad vždy je to tak, že díky člověku je rozdíl mezi naukou a praxí…

   • Eschatolog napsal:

    pane Petr, buddhismus je jediny svobodny puvodni system viry, buddhismus ma tolik smeru, kolik je buddhistu, coz si krestani vubec nedokazou v tom svem dogmaty promorenem mozku predstavit a ani naznakem pochopit

    • Petr napsal:

     Mi je vcelku jedno kolik ma budhismus smeru. Ja jen pisu to co vidim. Vetsinou pro ty verici konci vira tam kde zacinaji penize. Korupce tam je snad legalni. Take tam vladnou penize. Take maji radi urcity druh nasili. Ale zas nekradou jak krestane, jsou pratelstejsi. Ac vetsinou chudsi zeme nevidite bezdomovce a zebrani jen vyjimecne. Muzu rict ze se do tech zemi rad vracim. Samozdrejme ze ne s cestovkou.

 14. Jan Jinsky napsal:

  Tohle ke mantra NWOO.
  - dobre uz bylo
  - svet je ovladan zlymi
  - ja s tim nic nezmuzu
  - za vsechny me problemy muze nekdo jiny

  To, ze realna mzda roste, lidi se maji celkem fajn – to nevidite. Nehodi se to.

  Proste – je to blby, blby, blby – ja vam to furt rikal…

  Korale, s timto pristupem nikdy nic nezmenis. To ti garantuju.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Korál si dělá starosti o obyvatele planety Země – i o Vás! Nu a to není o kusu žvance. To, k tomu jen patří… to je hlavně o idealismu či idejích. Jednoduše chce žít na Zemi, kde se nebude válčit, krást, podvádět, ničit příroda a zdroje (hlavně za účelem kontroly lidstva) a elity nebudou piklit proti obyčejným lidem. Chce žít na Zemi, kde národ národu nebude škodit, a lidé jedné víry nebudou jakkoli škodit lidem jiné víry… atd. apod. Já to takto chápu a plně sdílím jeho hodnoty.

  • Stribog napsal:

   Reálná mzda roste. To je radost… Máme jednu z nejnižších reálných mezd v Uhniji, neboť jako centrem vysávané kolonii je nám dovoleno býti montovnou, jejíž nezdaněné zisky jsou vyváženy do zahraničí.

   Mimochodem, když tu vaší úžasnou reálnou mzdu přepočítám na kupní sílu, tak za zlého totalitního bolševika bych za ni nevstal z postele a stávkujívcí a naštvaní horníci by hnali komunistickou věrchušku přes Husákovo ticho rovnou do Vltavy…
   Ale čert vem prachy. Rubáš stejně nemá kapsy. A v životě jsem byl nejšťastnější v dobách, kdy jsem měl vítr v kapsách, v ledničce oběšenou myš a v posteli pěknou holku a hlavu plnou plánů…

   Problém je spíš s tou ultratotalitou, kterou tu teď máme. Se zmetky, kteří nás okradli a panicky se nás bojí. Tak si na nás pořídili všefízlující bestii, která nám nejen strká své smradlavé lepkavé pracky do kapes, ale buzeruje natolik, abychom se z nedostatku času, zaměstnáni zhovadilostmi na nic proti těm zlodějskejm šmejdům nezmohli.

   • Stribog napsal:

    Mimochodem 10 procent obyvatel pod hranicí bídy a čtyři miliony exekucí, obrovská nezaměstnanost mladých lidí, a děti, které mají ve škole hlad jsou podle vás lidé se mají celkem fajn? O které konkrétní planetě vlastně píšete?
    Fajn se mají buď grázlové přisátí na místní státně-korporátní fašismus a organizovaný zločin jménem státní zakázky, buzeranti, paraziti a exekutoři a fízlové všeho druhu.
    A samozřejmě lidé, kteří se nechají vysávat vražedným tempem korporacemi. Můj čtyřicetiletý kamarád skončil s infarktem. Slušný plat přes 100 tisíc. Vyždímali ho jak citron.
    Nebo také uregulovaní a ubuzerovaní podnikatelé, které obdivuju, že se nevzdají přes veškerou „podporu“ kterou jim stát hází pod nohy plnými hrstmi. Tihle lidé si to zaslouží, ale cena je příliš veliká. Mnohdy na úkor zdraví i rodiny.

    Já na to kašlu, šolichám firmu na čtvrt plynu, protože tenhle absurdistán nemíním živit. A hlavně nemám žaludek na státní zakázky a soukromý sektor už jen šetří. Doba kdy klienta nezajímalo co to stojí, ale chtěl něco, co nemají jiní je pryč. A práce pro Strýčka skrblíka mne nebaví. Tak se začínám věnovat projektům, které nejsou lokálně závislé. Ve slova smyslu mít možnost platit daně třeba v Zimbabwe. Těmhle gaunerům už nechci dát jediný niklák.

    • proud napsal:

     „Mimochodem 10 procent obyvatel pod hranicí bídy a čtyři miliony exekucí,“……………ty exekuce me zajimaji uz dlouho,4 miliony exekuci jakoze 4 miliony kradoucich kriminalniku,nebo 4 miliony lidi zahnanejch do kouta a okradenejch? 4 miliony lidi kdyby vzali do ruky jen obycejnej klacek,bylo by nekomu zatracene ouvej……nevezmou,cim to? Ber to samozrejme obrazne,klacek by nicemu nepomohl,ale divim se ze o tech lidech tak nejak vubec neslysim jak bych mel a rovnou napisu,ze stat se to v Americe,uz davno bysme cetli v novinach patricne „upravenou“ aferu jak tamhle nekdo a tuhle nekdo,kazdou chvili vystrilel kancelare tech zlodeju a snazil se dostat jejich papalase,pritom by to samozrejme svadeli na silence a podobne,napsat ze lidi strilej hromadne zlodeje,by si nedovolili………a u nas?…..klidecek…..pritom 4 milionova armada,to uz je poradnej masakr.

 15. Nikča napsal:

  Ja bych to viděla následovně vytvořit stránku kde budou podpisy co nejvíce lidí a potom by se udělala demonstrace ale ne nějaká ale taková která by měla konečně nějaký význam pro LIDSTVO samotné. Chce to sehnat co nejvíce lidí nejlépe všichni abysme se nedali a přestali věřit tomuhle podelanemu systému !! Ale musí nás být mnoho aby to mělo nějaký smysl a efekt který by byl dost dobře viděn.

  • proud napsal:

   Myslim ze poskakovani a porvavani,stejne jako podporovani drahy a autobusu cestovnym a turistickyho ruchu bylo uz dost,co se tim dokazalo je taky dobre videt :-).Nastal cas jednat,klidne bez skandovani,pokriku a podpisu.Naprosto klidne a pokojne,tak rikajich „z domova“. Definovat co je spatny a kdo je spatnej a tomu vsemu tipnout jakoukoliv podporu cimkoliv! A to bys videla ten fofr,jakej by brzy nastal!!! Jenze i to jde jen za jistejch podminek a jak vidno,ani ty splnit neni stado schopny.

   • John_Pitralon napsal:

    Právě, jsme v 21. století. Člověk nemusí ani vstát ze židle a může komunikovat s celým světem, informace jsou dostupné na kliknutí prstem. Teď už chodit do ulic nemá velký smysl, protože ulice jsou prázdné – všichni stejně sedí doma a řeší si něco na Facebooku. No tak je nesrovnatelně efektivnější jít na Facebook a tomu prolhanému politikovi nebo novináři tam něco napsat. Pokud to udělá tisíc lidí, budou se strašně divit, co se to děje.

    • proud napsal:

     Ty woe,jsi tomu nasadil korunu,neni to to stejny,jit se nekam vyrvat,nebo na fizlbooku napsat politikovi? Ty chces aby ten kdo z tebe dela vedome blbce,se polepsil na zaklade dopisu nebo demonstrace,kdyz to dela i pres to a sere na nas? :-)))))))))))))).A chces to evidentne legalne podle systemu.No jeste lepsi:-))))))))))))))))))))). „Definovat co je spatny a kdo je spatnej a tomu vsemu tipnout jakoukoliv podporu cimkoliv! “ Tim jsem myslel ne se debilne vykecavat na namestich a psat naivni dopisy,ani zadnou teoretickou pripravu,ale naprosto jasny a prakticky jednani!!! Nepodporovat spatny,ani ucasti,ani financne,nebo pouzivanim!!! Uz tim ze na fizlbook vubec lezes,podporujes svinstvo,at se ti to libi,nebo nelibi! Jsou jiny prakticky a ucinny kroky,jako ruseni bankovnich uctu,nenakupovani cizineckejch odpadu,nedodrzovani nesmyslnejch zakonu a narizeni,prace s detma,a lidma vubec,nepodporovat zadny svinstvo,ani u souseda,napriklad,moznosti je spousta,jen si vybrat a bejt duslednej.

     • John_Pitralon napsal:

      Má to taky svůj smysl s nimi komunikovat, klidně na FB. Člověk se aspoň dozví, co oni si myslí. Jim někdy vůbec nedochází, že nesou nějakou hlubší zodpovědnost za směřování společnosti, pokud už dělají politiku nebo média. Notabene pokud filtrují informace. Už ani tahle elementární věc je nenapadne.

   • proud napsal:

    Takze co delat je mi tak nejak jasny a delam to,problem je ze je na to clovek vetsinou sam a pritom je potreba to delat neustale a plosne,nejlip celoplosne:-),tedy vysvetlovat,diskutovat a hlavne se zaobirat detma a mladezi,nejlip pri nejaky potrebny cinnosti a nesoustredit se jen na jednu vec,ten zajem je potreba vzbuzovat o vsechno co se cloveka tejka.Duraz kladu na vlastenectvi,zdravi,jidlo,preziti,prirodu,s tim ze poukazuju na to co je spatne a jak by to melo vypadat lepsi.A deti ten zajem maji a kladou otazky,je radost s nima delat.

    • houbeer napsal:

     Vyborne proude,takova snaha a konani se musi zakonite projevit!jen tak dal.ja vedl tri roky vyuc.hod.v hipiskole matavenero zahradkareni,+vse co deti zajimalo a bylo toho hodne…!

 16. Palník napsal:

  Žádná demonstrace nepomůže, jen – nevyzývám, pouze konstatuji – fyzická likvidace všech těch, co žijí na úkor jiných. A to nemusí být nutně přímo patrné. kolem sebe vidíme, že řada z „nás“ není naše. Pomlouvají, přehazují své nedostatky na jiné pokud to jde byť jen trošku minimálně. Vystupují rovněž z pozice síly, ale když se nebojíte, tak se doslova a do písmene podělaj. Jejich hlavní zbraní jsou vlezdopr.elismus, řvaní, využití naší neschopnosti využít odbory (buď tam nejsme, nebo nejsou k dispozici nebo jsou často koupené). To jsou zjednodušeně řečeno ti, kteří byli dříve mezi jiným nazýváni třeba stávkokazové, šplhouni atd atd. Jejich jedinou starostí je mít co nejvíc prostředků na SVŮJ pohodlný život. Ale znám třeba rodiny, co raději „skoro“ nejí jen aby každý měl poslední verzi mobilu, výhodné“ tarify …poslední druh módy na sobě.
  Nedávno jsem měl jednoho zaučovat do své práce, ale prakticky okamžitě ztratil zájem, když zjistil, že se musí používat mozek, totiž myslet. Že to není jen práce BUM PRÁSK a jedem!! Tohoto „tvora“ jsem se zeptal, kdyby věděl, že pomůže zachránit své děti tím, že přestane do práce jezdit autem a bude jezdit třeba na kole nebo chodit pěšky (čtyři a půl kilometru), odpověděl téměř bez váhání NE… Ani pro své děti toho ve skutečnosti nic moc neudělají

  • Jana napsal:

   S demonstracemi zrádné vlády počítají a jsou rozhodnuté požadavky jakési řvoucí lůzy okázale ignorovat. Obzvlášť v době, kdy nejsou v dohledu žádné volby.
   Vůbec to ale neznamená, že demonstrovat nemá cenu. Má!
   Přítomnost v davu stejně smýšlejících lidí obrovský posiluje sebevědomí účastníků demonstrací a potvrzuje správnost názoru i konání. Způsobuje sjednocené výtrysky duševní energie shodného vlnění do okolního prostředí.
   Vzniká egregor síly, sounáležitosti, šíří se jako lavina a strhává váhající. Všechny šmejdy a vlastizrádce nerosí smrtelný pot z obav z davu, ale straší je právě ten egregor. Vystrašené komentáře jejich najatých pisálků pak ještě dlouho po demonstraci plní hlavní strany mainstreamu i hlavní vysílací časy ČT. Strach vlastizrádců je pak přímo hmatatelný i při desetitisícové demonstraci. Vyzkoušet, co s parazity udělá demonstrace, kde bude lidí s jasným názorem milion určitě stojí za pokus. Vlaky do Prahy jezdí v rozumných intervalech ze všech stran

   • John_Pitralon napsal:

    Stačí si vzpomenout na kyjevský Majdan. Určitě byla část lidí, která se nechala strhnout a protestovali tam z obdobných důvodů, jaké jsou popsány v článku – ale opět, ve finále byli zneužiti jako prostředek k prosazování zahraničních zájmů, nástupu krajního nacionalismu až nacismu, rozbití demokracie. Takže šli demonstrovat a dopadlo to pro ně jedině katastrofou, protože tím jen podpořili daleko horší sviňárny.

  • contumax napsal:

   Palník

   Výborně pane Palník… naprostý souhlas…!!!

 17. Rudolf napsal:

  Nějaká depka? Marnost nad marnost, že? ….a přesně s tímhle ti zmrdi počítají a při čtení slastně vrní a mnou si ruce.

  Doporučoval bych, před vydáním takových výlevů se pořádně a hluboce zamyslet, jak prospěšné podobné psaní bude.

  • admin napsal:

   Ano, depka a pocity marnosti, které vzbuzuje pohled na naši přítomnost jsou příčinou tohoto textu.
   Prospěch je v tom, že to může možné čtenáře inspirovat k tomu, aby se vážně a pravdivě bez růžových brýlí podívali na přítomnost a. Jedině na základě pravdivých poznatků je možné pak učinit něco s opravdovým a trvalým účinkem. A vzhledem k tomu, že opravdu nepíšu něco každý den, tak lze z toho odvodit, že je to vždy na základě opravdu hlubokého zamyšlení.

   • contumax napsal:

    Chce to celonárodní stávku,nakoupit si potraviny a celý týden a nechodit do práce a nic nekupovat, nikam necestovat …!!!

    A hlavně zrušit bankovní účty…!!!

    Na co je dělníkovi účet pro pár šušňu…???

    Nebo penzistovi bankovní účet k vůli 8 000 Kč…???

   • houbeer napsal:

    Pane Koral,trvale nic nejni-zakon vesmíru.a z vaseho clanku me tedy zranil posledni odst.nechme to na dalsi reinkarnace,jenze je zlocin mit děti.tak to je tedy mazec blbost.tohle je vas návrh?

    • BRICS napsal:

     jake reinkarnace mate na mysli? Vy uz jste se nekdy reinkarnoval? Ja tedy ne a nevim o nikom, kdo ma takovou zkusenost, ale tech blaznu, co na to veri, tech znam hned nekolik.

     Zivot mate jeden, tak jako kazdy zivocich. A mate ho jenom do te doby, dokud o nej budete bojovat, tak to proste je. A kdyz se nekdo necha zabit od parazita, tak to je jeho problem. Nikoho jineho. Jde o neskutecnost lenost u lidi, ukazte mi jedine zvire, ktere si lehne a bude cekat, az ho druhe sezere. Neznam.

     Vy cekate na reinkarnaci, jiny zase na spasitele z nebe, dalsi na to, ze parazit prestane vysavat a zabijet ( tzv. dostane rozum, coz neni mozne ), a ta mensina, ktera vi, ze jedine spolecnymi silami se da neceho docilit, to nezvladne. Takze reseni to nema.

     Myslim, ze Honza Koral si to uvedomuje a proto ten jeho zaver ohledne deti je spravny. A neni to ani blbost, a uz vubec ne jeho navrh. Mne prekvapuje, ze vam to neni jasne.

     • proud napsal:

      „Vy uz jste se nekdy reinkarnoval? Ja tedy ne a nevim o nikom, kdo ma takovou zkusenost,“………..tak ten je dobrej:-)))),predstav si ze ja pokladam reinkarnaci za pravdepodobnou a to ze si je nepamatuju za plus :-)

      • BRICS napsal:

       Je to blud. Prave proto, ze si ji nikdo nepamatuje, tak neexistuje. Smysl by mela, pokud by bylo na co navazovat, tj. ze by si pamatoval sve zkusenosti.

       Tech odvadecich cest od reality je takove mnozstvi, ze jeden nad tim az krouti hlavou a muze si ji ukroutit.

       Reinkarnace, pristi zivoty, to uz prece jenomo stupinek zni mene stupidne jako nebo a peklo naveky veku. Ale porad je kravina.

       • houbeer napsal:

        Ja si ji pamatuji-a hafec dalsich lidi,to ze vy jste duta kebule je vase karma,ze necitite svoje nejniternejsi ja.tak hlavne ze tvrdite co je,, pravda“?!kurna,jste v tom taktrochu suchar jako marie.otocte zrak do vnutra a zanechte hlupnych soudu.

   • Rudolf napsal:

    No, nevím, nevím. Věta „….Revoluce se bude konat až v některém hodně vzdáleném příštím životě. A kdo tohle všechno vidí, pochopí, že přivést děti do tohohle světa je zločin, který bude po zásluze potrestán…“ až tak moc inspirace a optinismu nepřidá a obzvláště ne od člověka, který se rozhodl držet prapor.
    Jste mladý a z vlastní zkušenosti vím, že jsem byl taky takový debil jako Vy, který podobné věty o dětech říkal nahlas. Ještě za komančů. Byla to chyba a hluboce jsem se mýlil, protože to nejlepší, co jsem kdy ve svém životě udělal je, že jsem zplodil děti a vychoval je tak, že Systém s nimi bude mít stejný problém, jako se mnou.
    Rozumíte? Umíte číst mezi řádky?

    • houbeer napsal:

     Rudolfe tak jest,ac jsem mlady,vidim to take tak. 1*

    • BRICS napsal:

     Rudolfe: takze vy jste hrdina, ze jste si poridil deti, ktere budete videt umirat? Ja tedy v tom zadne hrdinstvi nevidim, naopak, jeste se muzete dockat od nich vycitek, do ceho jste je to vlastne dostal! Do mizerie probihajici likvidace lidstva.

     To mi prominte, ale v tom rozum nevidim. A vy se utesujete tim, ze System s nimi bude mit stejny problem jako s vami? To je tedy hloupa berlicka. Naopak, zatoci s nimi daleko rychleji nez s vami, protoze za vaseho mladi na vas nikdo zadne likvidatory ze zahranici neprizval. Vy to nevidite? Pak nectete ani radky, natoz tak mezi nimi.

     I ptak slepi hnizdo pro mladata, aby melo domov. Co maji dnesni mladi? Ani to, co ta zvirata v prirode.

     A jestli jste za komancu vypustil vetu, ze nema cenu mit deti, tak to jste debil byl, protoze tehdy jste se mylil. O deti bylo postarano a dobre. Honza se ovsem dnes nemyli. Deti jsou degenerovany a likvidovany hned nekolika zpusoby.

     • houbeer napsal:

      Zato vy briksi jste hrdina?vyte co?bezte si to hodit,vas planeta opravdu nepotrebuje,ubohý hosku,mel jsi,, smůlu“na dětství?!-ne,je to tva karma.tak ji ukonci a tahni.

   • Paul Durham napsal:

    Kdysi mi kladl na montáži za časů normalizace otázku jeden německý Čech ( nebo český Němec, jak se to vezme) – bývalý voják wehrmachtu, co se nechal zajmout v osmnácti na západní frontě, protože neměl úplně nasráno v makovici : „Víš co dělávali Němci, když pršelo ?“ (myšleno za války na frontě)
    Každý dumal , i já tenkrát, o tom, co asi tak dělali. A on pak odpověděl : „Nechali pršet.“
    Takže lidskou blbost bych neřešil, neboť je jako Lenin tedy věčná. A šíří se rychlostí světla.
    Řešme každodenní problémy a rozkrádačky, tam lze ukázat tupému davu, že se věci dají měnit.

    • BRICS napsal:

     Paule, toto je lacine, prominte.

     Ukazat tupemu davu, ze se veci daji menit????

     Kazdy jednotlivec, ktery se systemu rozkracky postavi, tak je zlikvidovan, toho jste si nevsiml?

     Uvedomujete si, jak daleko uz jsou lide do te tuposti zatazeni? Uz je z ni nelze nijak vyvlect, a ani dobrym zpusobem.
     Muj nejnovejsi poznatek: Clovek, kteremu chcete pomoci je z toho tak prekvapen ci lepe receno zdesen, ze vas zacne podezirat z tech nejhorsich veci! Ma z vas strach.
     Takze koho chcete probudit? Naopak, ty posledni dobraky ten zpusob mysleni ostatnich, ze za vsechno musite platit, totalne odradi a jsme vyrizeni vsichni. Opravar vam da cenu opravy. Pak prijde, vy ho pohostite, a on misto, aby podekoval, tak vam tu cenu zvysi. Pravidelne. A proc? Rekne si, ze kdyz mu neco date zadarmo, tak mate na rozdavani, a hned jede. Naprosto overeno, opakovane. Bylo by toho vice.

     Paule, vzdyt lidi si uz neveri ani v rodine, natoz pak cizi. A vy chcete davu neco ukazat?

     Podivejte, Honza tady napsal naprostou pravdu a co ctete v reakcich? Jeste odsouzeni? A od koho? No od tech, kteri chteji verit, ze tomu tak neni. To je cele.

     Kazdy z nas vidi, ze to tak je, jak to napsal, a doslova. Ale i on chce verit, ze jednoho dne bude mit Satan dost a nebo v pristich zivotech bude revoluce.
     Taky neni oprosten od viry. Nejakou ma, ikdyz na poli nejsoucna. Satan neni. Je pouze rozezranost a nenazranost.

     Podivejte se na tento priklad: Dostanu prvni vyplatu a neco si za ni koupim. Treba kolo. A pak mam dalsi a premyslim, co dal. Pak chci motorku, pak auto, pak prives, pak nekam s tim jezdit, a tak to pokracuje. Pokud ty moznosti jsou a nekdo mi ochotne plati i za nic a cim dal vic, tak to nakonec dotahnu tam, ze si koupim ostrov a na nej tisic otroku, pardon zamestnancu, ikdyz ten prvni vyraz je spravny.
     A jede to porad dal, to je nezastavitelny proces, ktery graduje v navaznosti na vasi fantazii. Je to tak a nebo neni?

     Kdyz vam nekdo porad bude ochotne davat, tak proc byste nebral,ne? A v jistem bode nadobudete pocitu, ze jste vyjimecny a ostatni nicky a zacnete s nimi tak jednat.

     „Tak a ted si vas vsecky koupim“. Pamatujete tato slova Bohusa z filmu Kurvahosigutntag?

     Zazil jste nekdy, co dokaze rozmazleny pes?

 18. geronimoh napsal:

  Super článek

 19. John_Pitralon napsal:

  Jako vždy je v akci ta klasická kolektivní slepota a zjednodušené uvažování. To je pořád to stejné povrchní myšlení. Znal jsem rodinu sudetských Němců, kteří až do současnosti téměř s láskou vzpomínali na to, jak se měli za Hitlera zpočátku bezvadně. Protože najednou měli práci, slušné mzdy, bylo o ně postaráno. Bohužel, bylo to všechno samozřejmě na dluh a ti lidi byli nakonec pod vedením šílenců zblbnuti státními médii a použiti jako kanonenfutr ve válce a k neskutečných čuňárnám nemajícím obdoby.

  Dnes obdobná situace. V establishmentu jeden druhého plácá po zádech, rozdávají si mezi sebou ceny, do velkých médií se pouští jen prověřené osoby. Havloidní „elity“ nadávají na pro-ruská média, i když je jasné, že veškerá ta alternativní, jakože pro-ruská média mají minimální sledovanost a dosah nesrovnatelný s mainstreamem. Nejen to, oni ještě celé roky předstírají, že nevidí ta zásadní témata, která alternativa otevírá a odmítají s námi diskuzovat s oddůvodněním, že jsme totálně paranoidní a podobně… Nevidí ty statisíce mrtvol a miliony zničených životů v 21. století. Nevidí Assange ani Snowdena. Géblsáci si vždy najdou nějakou alibistickou výmluvu, proč nepoužít mozek k myšlení. Proč taky, když místo toho se mohou skvěle bavit něčím jiným, třeba čumět na skvělé US filmy, kde vojáci demokratických USA zachraňují svět před zkázou, za frenetického potlesku celého lidstva.

  A neskutečně arogantní chování havlistů z Respektu, v okamžiku, kdy za nimi Honza Korál přišel podebatovat, to bylo alarmující… Tam se projevili, tak jak ve skutečnosti jsou. Skutečně, jestli tohle mají být ty „elity“, tak potom bůh s námi. Protože tohle jsou jen géblsáci, bohužel, nic víc.

  Debatéři s Respektem se bojí přímé konfrontace s fakty – Putinovi agenti v Knihovně Václava Havla
  https://www.youtube.com/watch?v=9dGiQRK7_Q4

 20. weissbach napsal:

  „Tam se projevili, tak jak ve skutečnosti jsou.“
  Tupá ignorantská zkorumpovaná svoloč…

  • weissbach napsal:

   Jsou to pijavice, které deformují informační prostor propagací naprosto zvrácených a škodlivých idejí. A to za nadstandartní žold o němž si většina lidí tvořících skutečné hodnoty /tj. užitečné pro celek/ může nechat zdát.
   Například zde: https://www.youtube.com/watch?v=tkbjLWjgMuk
   a tím pochopitelně nemíním Kurase, ale zejména toho globalistického bezskupulózního kariéristu a lóžového propagandistu od 36:48 min

  • John_Pitralon napsal:

   Ta banda havloidů v knihovně VH je kouzelná. Nejdříve se smějí, pak jsou chvíli zaražení a nadávají, chvíli se snaží argumentovat a pak se zase vysmívají. Naprosto nic jim nedochází.

   No jak to říkal ten Gándhí – „Nejprve vás ignorují, pak se vám smějí, pak s vámi bojují a pak vyhrajete“ :)

 21. nada napsal:

  Pane korále,jste mimořádný člověk,já jsem většinou optimista,ale nevidím naději v tom,že se lidi dokážou na něčem domluvit.Já se nedomluvím ani doma s jedním,co si říká člověk a okolo vidím v drtivé většině připojence k matrixu,se kterými si už nemám co říci,ráda bych viděla to světlo na konci,ale většinou mě srazí to,s čím musím denně žít

  • BRICS napsal:

   To svetlo nevidite, protoze neni. Pohybujete se mezi zombiky. Mrtvolami. A ty vam navic zadupou vasi aktivitu, az nakonec z vas bude zombie taky.

   A armada uklizecu mrtvol uz je za dvermi. Zadny Brexit, byt by se aplikoval i nas, uz tomu nezabrani. Uklizeci mrtvol budou nakonec take uklizeni a zdegenerovaci se zlikviduji navzajem.
   Kdesi v koutech sveta preziji nematrixove a ti budou pomalu budovat odznovu. Zemekoule se bude tocit dal ve stejnem, opakujicim se a naprosto totoznem vyvoji.

 22. Ekklesian napsal:

  Včera udělal pan Kuras pro Parlamentní Listy půlnoční rohovor…

  Myslíte si, že by mohly následovat další exity, třeba Czexit?

  Následovat by možná mohla Francie, jestli Marine Le Penová posílí a vyhraje volby. Čechům bych doporučoval něco rychlejšího. A to vzpouru proti Bruselu, jakou doporučuje Viktor Orbán ve svém skvělém churchillovském projevu z letošního března, který v Česku ze záhadných důvodů nebyl zveřejněn. Dočtete se o něm v mé nové knížce „Poslední naděje civilizace,“ která teď právě vychází.
  Orbán sice ještě nenavrhuje přesný postup, takže ho navrhnu já: Naprosto ignorovat Evropskou komisi jako nelegální, nevolený, neodvolatelný spolek loupežníků platících si z daní chudnoucích Evropanů obscénních dvacet tisíc eur měsíčně. Chovat se k ní, jako by neexistovala, a odepřít jí možnost vnucovat Česku jakékoli zákony. Nejlepší by bylo udělat to společně ve Visegrádské čtyřce, aby to mělo větší váhu. Je to dohromady přes šedesát milionů obyvatel, stejná síla jako Británie. Myslím, že nám začíná zajímavá a dramatická doba.

  Tohle je pane Koral i odpověď na váš postesk, jediné možné řešení (na úrovni jednotlivých lidí vůči světu, nejen státní správě, který je obklopuje). Když si pročtete zdejší diskusi, musí vám být jasné že je to marné. Ostatně proto jste si myslím taky povzdechl tím článkem.

  Lidé jsou nemocní, nemají zdravé hodnoty a ani kousek spravedlnosti v sobě. S pravdou ani Bohem (který je může uzdravit) nechtějí nic mít.

  Nezoufejte úplně, i ten bezduchý dav je svým jednáním schopen zapříčinit změny, že se půjde alespoň sem tam nadechnout i ve stále se zhoršujích podmínkách. Přesně ty nastanou, zákonitě musí a já dodávám, že Bůh to dopusí (je to spravedlivé a bylo to oznámeno).

  Na vašem místě bych se spíše zamyslel nad svým povzdechem o dalším životě. Kdybyste článek nepojmenoval jak jste ho pojmenoval (mluva těch svedených a držených zlým/satanem, bláznů dnešní doby, nwo, teroristů všeho druhu,…) řekl bych jen klasický překlep díky zažité mluvě. Takhle tomu příliš nevěřím.
  Proto vás upozorňuji, že žádný druhý život ani šance nebude. Máte tento jeden život (v těle) a ten vám musí stačit. Jak ho využijete je vaše věc.
  Já bych doporučil hledat Boha (a nechat se oslovit), očistit se, smířit se se světem a vydržet v něm až do hořkého konce (myslím už to nebude tak dlouho trvat).

  • Eschatolog napsal:

   alespon v tomhle se sejdem, Kuras je chytry, jak by nebyl, ignorace je prvni krok, takovy ghandiovsky, a funguje , to je vyzkousene, ale zombie netreba litovat, zombie treba ovladnout, text autora je vystizny, jak by nebyl, kdyz je pravdivy, muze byt vychozim bodem

  • contumax napsal:

   Ekklesian

   1***

  • BRICS napsal:

   Nechapu, jak muzete doporucovat hledat boha, kdyz na vlastni oci vidite, ze to nefunguje a nikdy nefungovalo a ani nebude. To je blabol na uklidnovani ovci.

   A ten napad s naprostym ignorovanim Evropske komise? To je dalsi blabol. Tak ho ignorujte, ale co tou ignoraci vyresite, kdyz pritom budete si nadale nechavat strhavat dane, kupovat zbozi s dani, vodu ci elektrinu vam zastsavi, kdyz nebudete platit. To jsou proste prazdne prdy do vetru, co tady pisete.

   Ja vam to reknu narovinu, bez obalu. Jak to tady nekde napsal nekdo pod nickem zid-parazit narodu. Neni jina varianta nez je zlikvidovat, pane. To si muzete odkopavat jakkoliv chcete, ale bez toho to nepujde a v dnesni dobe, tak jak to uz zaslo daleko, lidi nedokazi uz ani to udelat. Apatie k cemukoliv, to je dnesni realita. Tak akorat se tady lidi hodnoti vzajemne, to je cele, na co se zmohou, ale reseni neni.

   Vy napisete, ze nam zacina zajimava a dramaticka doba? Vzdyt je to cynismus. Naopak. Je konec, a nevim, cim je pro nekoho zajimavy.

 23. vilon napsal:

  za článok p.Korál dávam 11******, ale musím pridať poznámku, že česká koruna je vždy lepšia na statusu, ktorý je zatiaľ neotrasiteľný = je to národná mena. Máte relatívne, svoje rotačky a Česko si môže regulovať svoj ekonomický status voči euru. My na Slovensku padáme smerom dole. Ani automobilky nás nespasia. Naša vládná koalicia sa otriasa v základoch a je otázkou lotérie, dokedy sa udrží.Médialná masaž je dnes zameraná na Brexit a démonizovanie jeho následkov.A vlastne nič sa nebude diať.Británia bude obchodovať ako doteraz, akurát si pripočíta prirážku za clo, je to bohatá kolonialná veľmoc, a jej obyvatelia nič nepocítia. Vlastne pocítia: Otvorením hraNIčNýCH kontrol, imigranti cez ne neprejdú ani legálne, bude vlastne Británia ochránená od exodu imigrantov umelo dovážaných NATO loďami do Europy. Možno sa referendom sledoval práve tento cieľ – zastaviť návaly PRESIDLENCOV !

  • Sasin napsal:

   Británia bude splácat tisíc rokov za zlo , ktoré svetu urobila, byť za svoj namyslený konceptuální rozvoj šmejdstva, které si nafutrovala do miest ako svoju prionděnů garderobu. To im nik neodpára a čaká sa na to a ko na satisfakciu. A ta príde. A nie, že nie. Poženie ich celý svět a NA TO sa všichni těšíme. Muheeeeee

 24. kyselinallysergova napsal:

  je to jednoduche . staci 1) vyhodit tv 2) nechat lidi zacit brat masove psechedelicke latky ) 2a povinne vsichni zacit delat Ayahuscu( index googlu ukazuje velky narust skupin provozujici tradicni jihoamericky ritual ( ja delam ayshuascu 3-4 roky v chicagu , zacalo nas se samankou par dnes je to skupina 500 lidi . 3 donutit farmakofirmy prestat pumpovat do lidi ten sajrajt , donutit vyrobce potravin zacit to vyrabet bez chemie vubec vycistit enviroment okolo . lidi se zklidni , zpomali , procisti a zbytek uz prijde sam . hm jak tak na to koukam zas tak easy to nebude :)

  • weissbach napsal:

   To bude brnkačka..

  • proud napsal:

   On je to v konecnym efektu sumak,cim si odpalis makovici,jestli travou,ayahuscou,nebo pervitinem…………kdyz na to za normalnich okolnosti sam nemas a nehodlas se po duchovni strance namahat sam………a nedelam si prdel,vidim to kolem sebe! Ono je to z fyzickyho hlediska totiz uplne jedno cim se zkouris abys zdrhnul z reality,meni se jen ucel.

  • BRICS napsal:

   To tedy jste tomu dal korunu. Donutit vyrobce zacit vyrabet bez chemie? Fajn. Tak jeste napiste, jak ho donutite, kdyz ma v rukou veskere zdroje a vy potrebujete jist a pit. Co budete pit, kdyz si nekoupite vodu?

   A jeste povinne nejaky jihoamericky ritual? Co je zase toto za kravinu? Zase nejaky unik od reality, ze?

   Neni dne, aby nekdo neprisel s nejakou kravinou, kterou neumi ani poradne vysvetlit. A vy hned prijdete s povinnosti a vsech? To je dalsi vira, nic vic.

 25. Joe napsal:

  Okamura se alespoň snaží. Proč to nevezmete do rukou vy p. Korál ?! Chytrých radílků v této zemi je. Co se mne týče dám Okamurovi ještě šanci, neb tam v opozici zatím nikdo lepší není !

  • weissbach napsal:

   „Co se mne týče dám Okamurovi ještě šanci, neb tam v opozici zatím nikdo lepší není !“

   Souhlasím. Hlavně proto, že tam žádná jiná opozice ani není, pouze false flag projekty.

   Moje hlavní důvody jsou tyto:
   1/jasně deklarovaný postoj k Ukrajině, EU, NATO, deformaci informačního pole, nelegální migraci a likvidaci evropských národů
   2/postižitelnost a odvolatelnost zločinců v politických funkcích a talárech
   Pokud vím, tak žádný jiný subjekt to nemá takto pohromadě.

   • proud napsal:

    Takze zase mensi zlo :-),pral bych si aby se do sedla dostal a ukazal vam jak to doopravdy je :-).Osobne nevolim nikoho,jen znehodnocuju svuj hlas,dokud se neobjevi ke zvoleni dobro,a o to se v soucasnosti a budoucnosti podle staryho systemu nebojim.

    • weissbach napsal:

     Já v tom menší zlo nevidím. V čem konkrétně je to zlo?

     • proud napsal:

      To poznas,jestli se Okamura dostane ke zlabu :-)

      • Paul Durham napsal:

       no a to je právě třeba , neříkej hop, dokud nepřeskočíš, teprve až bude Okamura u žlabu, uvidíme pořádně , co v něm je. Já se těším, z nového zadku nové větry, jak pravil Josef Švejk.
       O panu koblihovi jsme to věděli předem a výsledek jsme předjímali – je to howno platné, blbci sobě .
       Takže pana Okamuru budu volit, už jen z prostinkého důvodu : ne nejmenší zlo , ale největší dobro.

      • weissbach napsal:

       No a to jsem se veřejně přiznal k pesimismu… Ale ve srovnání s Tebou, proude, jsem úplný sluníčkář…
       ;-)

       • proud napsal:

        Ale kdez,s Okamurou ze me nemluvi pesimismus,jen jeho odhad a letity zkusenosti.Nechame se prekvapit,kdyz muzou v Cesky vlade sedet Americani,proc taky ne Japonci,ze ano( to vlastne jeste k tomu):-)))))))))))))))).Ale ja ti tvrdim,ze kdyz budu zvyklej honit v bavoraku devky,budu potrebovat docela dost penez,a kdyz povedu takovej zpusob zivota,dost to uz samo o sobe o me vypovida,a to jeste „nevladnu“,coz teprv az budu! A pak az jednoho dne prijde onen nenapadnej clovicek a povypravi mi s moji povahou o co vsechno prijdu kdyz nebudu hodnej,nezavaham ani chvilku!!! A dej pozor jak dojde na moje slova ;-).Ja budu volit az vlastence,ty opravdovy!

   • WIKINGER Petr napsal:

    PANE WEISSBACH,POKUD TO §MEJDI ZAKORMIDLOVALI TAK,ŽE TU NENÍ NA VÝBĚR A ŽÁDNÝ SUBJEKT

    tak si ho budeme jednoho dne muset vytvořit my občané voliči.Pohromadě to má HzNR,HVzV a KSDH.OSV AKTIVISTÉ OSV ŽÁDAJÍ a budou nadále žádat,aby jsme jako voliči vybojovali nejprve otevření diskuzních rubrik zablokovaných polit.třídou Šmejdu.

    Zdejši samopalník BRICS ohlupený režimní propagandou si to dokonce představuje tak,že jsme v postavení prosebníka,který zvoní u dveři,vyleze odporný a tlustý polittik a shodí nás ze schodu a mužeme zvonit do alejuja..

    TYTO NESMYSLY JSOU PEVNĚ VRYTY TZV.NEOLIBERALISMEM DO HLAV OBČANU
    Skutečnost je taková,že občané voliči odevzdávají volbami Šmejdum svuj hlas a tedy i moc o to ZDARMA-nikdo nemá ani vědomí,že je třeba za hlas něco taky dostat a požadovat.To lze velice zjednoduše napsat do emajlu a žádat od našich námi placených posrancu odpověd.Dají li tu špatnou nemusíme je volit.Od toho bude alternativa

    PROJEKTU TŘI HNUTÍ ZA NOVOU REPUBLIKU.

    Naše skupina intelektuálu věci již vymýšlí,ale provedení budou muset zajistit ve vlastním zájmu voliči.Pokud se za podpory voliču dosáhne Parlamentní většiny pak se teprve uvidí zda jsme ta luza nebo ne.

  • BRICS napsal:

   A o co se snazi Okamura? Proc nesledujte jeho skutky, treba jak hlasuje v otazkach migrantu. A s kym se spojuje, to vam nevadi?

   Ze zatim neni nikdo lepsi v opozici. To vam staci? To je jako s presidentskymi volbami. Zvatla je lepsi nez spac. Pritom v jejich konani neni vubec zadneho rozdilu. Ochotne prijimani diktatu od nadrizenych.

 26. Vladislav napsal:

  Toto kňučení, které tady řada lidí předvádí, je opravdu k ničemu.

  Jak psal Strjebog, Systém má díry a chyby a těch je třeba umět využívat. Existuje pár pravidel, která je dobré brát vážně:

  1) Najít si zajištění, které mně i mému rodu umožní být na Systému co nejmíň závislým. Tedy dostatečně velký a úrodný pozemek se studnou. Menší dům nebo dřevostavbu na něm si časem dokáže postavit každý, kdo není neschopný nebo líný jak veš. K tomu pár slepic, časem třeba i kozy nebo ovce. Dvě ovce potřebují 500 m2 ročně.

  2) Pořídit si menší lesní pozemek. Metr čtvereční vytěžené lesní půdy stojí několik Kč. Do 20 let po opětovném zalesnění můžu mít jen z prořezávek a probírek zdarma z půlhektaru lesní půdy několik kubíků palivového dřeva na dobu desítek let ročně.

  3) Pracovat na sobě, abych byl schopen živit se takovou prací, o kterou bude vždy zájem. Mám-li jen trochu schopnosti, studovat VŠ technického či lékařského směru. Pokud nejsem studijní typ, vyučit se perspektivnímu řemeslu.

  „Oni“ potřebují nás, ale my je ne. My se bez nich pohodlně a rádi obejdeme. Pokud si svůj život zařídím tak, že se stanu polosoběstačným z toho, co si vypěstuju, pokud já i můj rod pijeme čistou vodu z vlastní studny a udržujeme se zdraví neustálou prací na čerstvém vzduchu, nemůžou na nás téměř vůbec.

  A žádné kecy o tom, že to nejde. Nikdo, kdo se neštítí práce, na tom není tak, aby si podobný styl života nemohl pořídit v horizontu 10-20 let.

  A samozřejmě: žádný chlast, žádné cigarety, žádné drogy. Jasný duch je to, čemu vděčíme za všechno. Pokud ho židokřesťané nepotřebují, jejich volba, jejich věc – ale pro ně samotné, ne pro nás.

  • proud napsal:

   „Jak psal Strjebog, Systém má díry a chyby a těch je třeba umět využívat.“………….a ja pisu ze dira nedira,system je neopravitelnej a iry vam rychle ucpe.Jediny reseni je zbavit se ho a nahradit ho lepsim,celej!

  • SEXIT napsal:

   Kdo se ale štítí „práce“ ve prospěch a zájmech státních šmejdů ten se k tomu fakt nedostane, Vládíku,) a to ani v horizontu který udáváš (a mezitím bude kde a za co?)

   • Vladislav napsal:

    Pracuj pro sebe a svůj rod, ne pro státní šmejdy. Jestli stavíš dům, plodíš děti a sázíš lesy kvůli státu, je mně tě líto, popletenče.

    • permaprakt napsal:

     Vládoslave, takových NEPRAKTŮ už bylo a kolik nadělali takovejma iluzema už trápení slepejch uliček z kterejch se pak horkotěžko leze!

  • Ekklesian napsal:

   Buďto jsi schopen dát dohromady stejně smýšlející a strhnout sebou i ten zbytek co neví co chce, to protože většině (v té části lidí na tvé straně) půjde o stejnou věc. To je občanská válka.

   Nebo prostě viditelně začneš stát proti nepříteli a všemu co ti vnucuje, ale bez zásadního odporu protože prostě nemáš tu moc vzdorovat, ale také bez spolupráce; a budeš doufat, že i přes exemlární postih který může přijít (opět bez součinnosti z tvé strany) zvedne hlavu někdo další. Je to buď o sebevraždě nebo o smrti hladem.
   V případě sebevraždy nese vinu zejména výkoná moc republiky (ty jsi si jen bránil svoje, přinejmenším ke konci kdy už půjde jen o základní potřeby pro přežití), v případě smrti hladem a podobně (tedy ty uhneš bez boje) je vinna především celá společnost, která umožnila výkonné moci své republiky konat jak konnala a pak tě nechala pojít hlady. Zda tě republika ponechá už jako pomalu umírajícího bezdomovce (zemřeš jen o pár let či desetiletí dříve) na pokoji je otázka, záleží o kolik lidí by mělo jít.

   Hlouběji to rozebírat nebudu. Dokud si každý neuvědomí proti čemu stojí a kam až je ochoten zajít, nemá smysl vyvíjet jakoukoli aktivitu.

   Zemřete všichni. Někdo s hlavou vztyčenou, ale pro druhého bude pravděpodobně pitomcem a až pochopí že to dotyčný dělal údajně i kvůli němu tak bude označen i za blázna. Druhý zemře prostě tak jak žije, budeli mu to dovoleno.

   Chcete vše, ale udělat pro to nic.

   Zkuste mezi čechy vyslovit bratři Mašínovi. Rozdělíte je a většina znich je odsoudí, aniž by věděla proč.

   Normální člověk by s vámi do boje nikdy nešel. Nevíte za co chcete bojovat, co boj bude obnášet, nejste schopni být spravedliví ani se smilovat.
   Jak ukázal konec války a komunistické období mnozí jste byly zvrácení už tehdy (vlastně stále, není to nic nového v historii) a od té doby se váš charakter (to se týká i vašich dětí) jen zhoršil.
   Uvědomte si jaká jste hovada a jak jste dovolili zasáhnout (nedopatřením) do výchovy svých dětí, neudrželi byste je ani v úctě k vám samým. Brzy také uvidíte jak vás staré a nepotřebné odepíší, zbaví se vás a rádi tuto nechutnost přenechají vaší republice a budou opět nezasahovat nezasahovat, nebránit, neměnit své a vaše podmínky, mnozí budou aktivně pomáhat (již bylo vyzkoušeno jak se zachováte vy – současná generace aktivních, prošli jste na výbornou).

   Jak už jsem psal jinde. Hromada děvek s chcanky místo krve. To jsou Češi, Moravani, Slezani (i celý zbytek Evropy a světa vůbec – ti mne ale nezajímají).
   Sračky nemající nic za svaté, v úctě, psi neznající žádné hodnoty.

   Když už jste tak tělesně zaměření. Dnes máte problémy jen s lidmi, ale brzy příjde i skutečný hlad a životní těžkosti. A nebude to jen protože vás někdo nechá celý den dřít a ani se díky mizerné odměně pořádně nenajíte (pokud tomu není již dnes a jen to přehlížíte).
   Nebude dostatek, a bude to trest, který vás bude mět přimět abyste se obrátili k tomu kdo vám dal život a stanovil řád (z kterého se nemůžete vymanit, tedy i vše co příjde bude sparavedlivé natolik aby ste to sami museli uznat i svým chabým jájájá rozumem). Díky tomu že nás stvořil k obrazu svému a i díky řádu zde ve Stvoření byste všichni měli znát zdravé hodnoty, děkovat za to že máte dostatek, milovat Stvořitele i své bratry.
   Neuděláte to, varování před hněvem Hospodinovým nepříjmete, neobrátíte se, a přijdou i další rány které na vás dopadnou. Mrtvé nebudete mít kam odklízet a těm mrtvým budete moci jejich smrt závidět, hůře bude vám živým. Nakonec se pokloníte falešnému Bohu, který vám umožní žít zvrácené životy jak to potřebujete. A pak zemřete mrtví i živí v těle.

   • Vladislav napsal:

    Táhněte z těchto stránek, Ecclesiane.
    „Hromada decek a chcanky místo krve“ … to jsou podle Vašich slov Češi, Moravané a Slezané.
    A aby takoví přestali byt, maji se obrátit ke křesťanskému Bohu.
    Gratuluju, admine, pekne bestie si tady na diskusi drzis!
    Takoví se vzdy obrátí proti vlastním lidem – aby šli sice s cizinci, ale zato bratry ve víře, ze??

    • Vladislav napsal:

     Oprava: ne „decek“, ale „sraček“.
     Kdo jeste potřebuje názorněji vysvětlit, co je křesťanství a kdo je ve skutečnosti křesťansky bůh?
     Ecclesian vam to prave vysvětlil.

     • Ekklesian napsal:

      Děvka hochu. Myšleno jako prostitutka, což je obrat který používám já, nicméně kvůli vám jsem použil ten zažitější a přesto dávající stejný obraz o takto pojmenovaném.

      • Robo napsal:

       Chlapče, máte málo kresťanských stranok, TV, rádií, kostolov, fár, symbolov, …že musíte tu svoju genocídnu vieru šíriť i tu?
       Čiastočne vas ospravedlňuje, že „neviete, čo činíte“ (podobnosť s hádzaním svojich nešvarov na druhých vôbec nie náhodná).
       Ničmenej, tu až na pár výnimiek nieste s týmto svojim programovaním vítaní.
       A budete čoraz menej celosvetovo. Prebúdzanie ide z východu a je nezastavitelné. Vás to čaká až medzi poslednými.
       Medzitým by ste mali skúsiť premýšľať vlastnou hlavou, zvýši sa šanca vášho prebrania z hypnózy.

       • Ekklesian napsal:

        Dobře. Chci abys byl chlap a nastínil lidem jaké možnosti pro nastelení změny si představuješ, jaký bude zhruba průběh a k čemu to povede. Když mluvím o nastínění možností, tak o dopadech na život člověka v těle (ty ale příliš jinak než tělesně nepřemýšlíš tak by to neměl být problém).

        Nejsi-li toho schopen, proč sem lezeš a vytváříš (spolu s jinými) kolem sebe jakousi auru někoho kdo se možná může podílet na řešení problému (který tu probíráte) nebo ho alespoň zná.

        Měli byste si všichni sednout a vyjasnit si zda vás vůbec tíží stejné problémy. Udělejte to a uvidíte, že budete překvapeni.

        Já vám klidně řeknu o co jde. Jde právě o ten zbytek zdravých hodnot (od Boha) který se ve vás tu a tam ozývá, a ještě ne ve všech. To vaše svědomí vám občas dovolí nahlédnout na svět zdravýma očima, člověka ještě nenapadeného zhoubnou nemocí a vy toužíte, ale nevíte vlastně po čem a bojíte jen pomyslet o těch pocitech přemýšlet, natož jak svého snu dosáhnout. Než čas dojde ke konci i vy budete změněni, nebo odstraněni, nezemřete-li přirozeně či obecným následkem utrpení které bude na zemi sesláno.

        • Robo napsal:

         „ty ale příliš jinak než tělesně nepřemýšlíš tak by to neměl být problém“ – dokážeš napísať jediný príspevok bez toho, že by si súdil?
         Nehovoriac o tom, že tieto tvoje slová, to je vyslovene CHUCPE!
         Kresťania skoro zabili duchovno a ty mi tu teraz budeš kázať o jeho nedostatku?!!
         Ty, ktorý jedine duchovno vidíš v schizofrennej židoknihe a keď ti ho človek strčí priamo pod nos, tak ho niesi schopný vnímať?!

         Ak by si len trochu vnímal, čo hovorím spolu s Vladislavom, Stribogom, weissbachom, v náznakoch (pre teba zatiaľ neviditeľných, uznávam) Sasin, a mnohí iní (intuitívn napríklad pražská vlaštovka a i sem tam Jaris, keď zabudne na Bibliu a na hisTóriu)…tak by si sa ma tak blbo nepýtal.
         Ja tu totiž skoro o inom ani nerozprávam.
         To isté, mimo Jaris, aj všetci vyššie menovaní!

        • Vladislav napsal:

         Svědomí, zdravomyslí, to jsou NAŠE!!! hodnoty, ne vaše!
         Tak se tady jimi laskavě neoháněj.

         Vy nemáte nic jiného, než to, co jste ukradli druhým. Co se dalo, jste zakázali, zničili, co ne, to jste si uzpůsobili ke svému obrazu!

         MY MÁME NAPROSTO UCELENOU PŘEDSTAVU, co chceme dokázat a změnit, a nehodláme ji diskutovat s kdejakým křesťanským křivákem, abychom poslouchali, jak nás u toho poučuje.

         NIKDY jsme vás nepotřebovali, ani toho vašeho Ježíše. přišli jste sem, nikým nezvaní, nikým nevítaní, A jakmile jste ztratili moc nutit lidi k vaší víře, zejí vaše kostely prázdnotou a většina lidí vás buďto ignoruje, nebo jste jí milí jak osina v análu.

         Takže běž opravdu raději kázat někam černouškům do Afriky, jak vidíš, tady na ta tvá pouštní moudra fakt není nikdo zvědavý.

        • Ekklesian napsal:

         Tohle jsem si odpustit mohl a chtěl a z několika důvodů jsem to neudělal.

         Popřemýšlej o nich, ale nezapomeň se věnovat tomu hlavnímu. To k čemu jsem tě vyzval (tedy i ujasnění si toho co chceš a jak toho dosáhnout) a obecně vyjasnění si svých hodnot.

         Ano já ti tu káži (narozdíl od toho chaosu co máš ty v hlavě něco srozumitelného pro tebe i ostatní), souzen teprve budeš a ne mnou. Nicméně já budu jeden z těch kteří budou vypovídat a žalovat.

         Neoháněj se vašimi obecnými plky o pánbíčkářích. Jak vidíš propojit víru s racionálním popisem věcí současných i budoucích je možné.
         Nic z toho co jsem uvedl o Bohu a jeho záměru nenarušuje vlastní úvahu a dotazy na vás zaslepené, ohledně toho co chcete dělat, jak toho dosáhnout. Řebříček hodnot s tím souvisí a je důležité si ho uvědomovat.
         Já vám k tomu jen navíc říkám, že jste nemocní, spoutaní a zajatí knížetem tohoto světa, který ve vás rozhojnil zlo; a že moc uzdravit vás má Ježíš, tehdy pokud se nad vámi jeho Otec a Stvořitel viditelného i neviditelného smiluje. Jak jsem psal jindy Otec a Syn jedno jsou. Ježíš miluje hříšníka, jeho hřích však nesnese. Miluješ-li kdo Otce, jeho přikázání dodržuješ. Neděláš to však mechanicky, ale nalézáš tu úzkou stezku a věci tedy posuzuješ i netělesně avšak s dopadem na život v těle. Tedy nemůžeš ani lidem (mnohdy neschopným i přemýšlet jen tělesně) zatajit co je čeká budou-li tě následovat. Stále čekám, že lidem předložíš svůj plán, či myšlenku, včetně cíle a dopadů.

        • Robo napsal:

         „Já vám k tomu jen navíc říkám, že jste nemocní, spoutaní a zajatí knížetem tohoto světa, který ve vás rozhojnil zlo“ – jedným z našich cieľov (predpokladám, že toto príde tak nejak „mimochodom“, pre ostatných už nádeje moc niet) je z vás toto dostať. Aby ste uvideli. To je totiž presne to, o čom som ti povedal – sedí to na vás, ako uliate. Akokeď emici obviňujú Rusov z agresie.

         A zvyšok viď odpoveď Vladislava. Polemizovať o našom obraze sveta a ani o ceste k nemu s tebou, pre mňa nemá ani najmenší význam.
         Ten obraz sa totiž už naplňuje. Najviac v RF. Postupne, ale isto.

         Jednoducho – Návrat Domov, k Pôvodným Prameňom.

         Pre mňa je baviť sa o tom s tebou, ako so slepcom o farbách dúhy.

        • Ekklesian napsal:

         Takže ty prostě ty lidi neoslovíš a neseznámíš s tvým plánem či myšlenkou?!

         Nejde ty hlupáku o mne, ale o ty lidi nad kterými si už i ten Korál zoufá. (pozn.: Já se mu nedivím, ale je to myšleno kvůli němu, ne kvůli těm lidem).

         Je to na tobě velký vůdče Robo. O mne si mysli že jsem bezduché hovado, jednou uvidíš jak se věci mají.

         teď je potřeba oslovit ty oduševnělé masy, znalých těch stejných správných hodnot, o které stojí za to nějakými způsoby usilovat, jaké to budou ty způsoby. Odložit to pak můžete třeba na nekonečno, ale přece jen by ti lidi nemuseli být až tak bystří, ne-li rovnou i oduševnělí, že by bylo pro celý váš tým vhodné, aby si lidé různé sitace a cestu vedoucí k vyřešení dnešních problémů mohli promýšlet už dnes, než dojde na akci.

        • Robo napsal:

         Dám ti otázku a chcem jednoduchú odpoveď (žiadne citáty).

         Máš doma aj staré preklady Biblie? Koľko krát sa v nich vyskytuje slovo „svedomie“?

         Tu odpoveď tuším. Dám ti ešte jednu, kde neviem, ale podľa vlastnej skúsenosti tiež tuším – koľko krát slovo „príroda“?

        • Robo napsal:

         ..a ešte jednu, ale tiež nechcem citáty. Odpoveď v tomto prípade nepoznám – aký je výklad slova „amen“ podľa Biblie? Kde sa používa, viem. Ale čo to slovo podľa Biblie znamená.

         A ešte dnes poslednú, mimo Biblie – máš ty osobne vôbec tušenie, ako môžu rôzne slová programovať podvedome človeka? Bez toho, že ten človek o tom tuší?
         A ak áno, chápeš aspoň trochu, prečo my „tú tvoju“ židoknihu tak zatracujeme/sme na ňu už „alergickí“?
         S Bibliou v ruke na svete „rajskú záhradu“ nevytvoríš, chlapče. S plameňometom oheň neuhasíš.

         Premýšľaj, ak si toho schopný.

        • Ekklesian napsal:

         Říkám ti to naposledy. Kašli na mne, kašli na Bibli, jak s Bohem (kterého přinejmenším vnímáš jinak než já) si vyřeš sám.

         Řekni jakého cíle, jak, za jakou cenu, v jakém časovém horizontu, co jsi ty ochotný obětovat a co už ne,… Nech na lidech ať reagují.

         Myslím, že kdybych chtěl tak dohledám že mám i já (jako každý jiný člověk) na takovou otázku právu. Jak jsem psal obecně tu ty a tobě podobní šíříte opar zdání že jste řešením problému a řešení (které je navíc v rukou lidí) poznáte.

         Buď chlap. Alespoň jednou a poprvé ve svém životě.

        • Robo napsal:

         :-)))
         Tvoja zaslepenosť nemá žiadne hranice, „strejdo“.

         Tak predovšetkým, nenechám si tebou svoju cestu diktovať.

         Vyliečenie ľudí zo židokresťanstva, ateizmu a podobných hovadín, je podstatnou časťou našej úlohy.

         Spolu s tým návrat Staroslovienskej Bukvice/zbúranie Babylonskej veže.

         Medzitým budovanie obrazu Anastázie a Megreho, čo už beží. Odparatizovanie RF, čo už beží. Milión iných projektov, čo už bežia.

         Nerozumieš mi ani slovo. Zato ja teba vnímam ako baránka božieho. My dvaja si nemáme čo povedať, strejdo. Mám inú prácu, než tu s tebou jalovo diskutovať. Zvlášť, keď ani diskutovať v skutočnosti nechceš. Ako cistokrvny troll.

      • Vladislav napsal:

       Opravdu, strejdo? Stejný obraz to dává tak maximálně tobě.

       A pokud jsme u těch děvek: jednu z nich používal k sexu i Ježíš z Nazaretu (čím jí platil, vaše zdroje nezmiňují), než se začala „obracet“ a údajně tím naráz přeskočila několik levelů vývoje člověka.

       Ostatně, dělat z děvek či sadistických vrahů nebo duševně vyšinutých pošuků svaté, to byla vždy vaše doména!

       Jakpak je to u vás křesťanů s děvkama? Asi se ti nechce moc svěřovat, tak ti pomůžu. Prostituce vždy nejvíc kvetla tam, kde se nejvíc „po vašem“ modlilo. (Téměř) co katolík, to alkoholik, (téměř) co spořádaný protestantský taťka, to pravidelný návštěvník bordelu. Ono to dává smysl. V prostředí, kde se téměř nic nesmí, totiž lidé hledají „ventil“, takže pak dle svého založení nadmíru pijí nebo holdují děvkám.

       Navenek však zůstávají spořádanými křesťany. Něco jako ty, strejdo.

       • Ekklesian napsal:

        Podstatný je pro mne cíl, myšlenka, ne tvé kecy.

        Tado pro ostatní doplňím nařčení které jsem záměrně vypustil.

        Já tvrdím, že Češi (chcete-li někdo dnes zmiňováno Češi, Moravané, Slezané, stejně tak i zbytek evropanů i mnohých jiných národů, klanů, občanů republik a království) jsme ve velmi nezdravé míře prostitutky s chcanky místo krve.

        Dokažte mi někdo, že tomu tak není a já rád odvolám. Do té doby to o vás budu říkat čím dál častěji (pochopitelně na veřejnosti).

        Až naznám, že je vás alespoň přes polovinu odlišných a uzdravili jste se, nechováte se jako prostitutky, záleží vám na dětech, rodičích, sousedech, své krvi… tak vám pogratuluji a odvolám. Nevěřím vy bando sraček, kde si jedinec ani sám před sebou nepřizná jak na tom je, že takový den nastane.

        • Robo napsal:

         http://www.anastasia.cz/knihy

         tartaria.sk

         Sidorov

         (Ešte aj) DVTR, KSB, VP SSSR, …

         Zdrojov je mnoho, pokrytče. Omnoho viac, jak tu píšem. Donútiť ťa študovať nemáme ambície. Nad tebou už je palica zlomená. Zlomil a furt lámeš ju sám.

        • Ekklesian napsal:

         Mezi Čechy není takových možná ani 100 na 100.000 lidí. Knížky si strč…, jak pravděpodobně s oblibou říkáš křesťanům (Nebo jen Marie?). Já ty lidi chci potkávat dnes a denně na ulici, minimálně takového každého druhého.

         To jsem ani nezmínil lásku těch lidí k Bohu, jen to že nebudou prostitutky a bude jim v těle kolovat krev (jejíž hlas ucítí a uslyší, tedy i budou spravedliví, svobodní, soucitní) namísto chcanek. Řekněme tedy, že budou bližního svého milovat alespoň jako sebe sama. Zatím mi tu všichni příjdete jako masochysti a ještě něco odporného co doposud nemá pojmenování.

         Já vím, že se sami neuzdravíte, i když to tak může společnost, jako celek, za určitých okolností vnímat. Pokud jim vůdci zatají odkud čerpají své hodnoty, které národ následuje (protože jsou dobré a spravedlivé), nevěřím že to povede ke zlepšení situace. Celá ta představa je dosti utopistická, vnutit lidem Boží řád a Boha zapřít. Kdo ví, možná to udělá (alespoň dočasně) zlý.

         Mluvím k vám prostě pravdu. Jste odporní a i zbytek světa (porovnávání není na místě, je k ničemu), a já věřím, že již brzy za vás můj národe nebude nikdo před Bohem prosit. Já ostatně myslím že vše již v Běhu a málkodo z nás věřících nemá ještě problémy sám se sebou.
         Ale člověk má svobodu a tedy i tu moc provést /řekněme/ odklad (ani nevíš jak si současně s vaším probuzením i přeji aby konec již nastal a přišel spravedlivý soudce a Král Ježíš).

        • Vladislav napsal:

         Strejdo, já znám osobně několik tisíc lidí.
         Z těch několika tisíc se – dle mého názoru – chovají jako děvky, ať už mužské, nebo ženské – nanejvýš dvě desítky lidí.
         Což je i důvodem, proč jsem s nimi dříve komunikoval, ale teď už nekomunikuju.
         Pokud se ty pohybuješ téměř výlučně v prostředí děvek, je mi tě líto.
         Asi bys měl změnit lokál – třeba pak najdeš slušnější lidi:-)
         Ale děvky se zase líp přesvědčují o tom, že by měly pracovat na své spáse, že?

        • Ekklesian napsal:

         Jen ještě doplním, že i prošení za hříšné nebude mít možná brzy účinnek i kdyby za vás někdo prosil.

         Přichází noc, kdy nikdo nebude moci pracovat.

         Mnohé naše činny se z obecného pohledu, tedy minou účinkem. Což ovšem neznamená, že je nevykonáme přesně tak jak je Otec pro nás přichystal. Jeho sláva vám bude teprve zjevena, dnes ji nehledáte a nevidíte, koleno každého poklekne.

        • Petr napsal:

         Vladislave Vy jste to poplet. — Asi bys měl změnit lokál – třeba pak najdeš slušnější lidi:-) — Nechtel Jste napsat kostel ? Jinak nema vubec smysl tuto diskusi komentovat.

       • Q napsal:

        Máš nějaký důkaz , že Ježíš používal jednu z děvek k sexu ? … Předlož

   • weissbach napsal:

    Ekklesian

    Mt7,1-5
    Koukám, že to moc vážně neberete… Což je dost podivné, uvážíme-li k čemu se tady hlásíte.
    Ne, že bych byl překvapen, ale co tak trocha sebezpytování?

    • Robo napsal:

     Weissbach, v tej schizofrénnej židoknihe nájdeš ospravedlnenia na všetko, čo Ťa napadne aj nenapadne.
     Ekkl. Ti možno napíše, že trám zo svojho oka už vytiahol, môže ťahať triesky z Tvojich (viď posledný bod v odkaze, o ktorom píšeš).

     Čiže „padouch nebo hrdina, všichni jsme jedna rodina“…!

     • weissbach napsal:

      Jj..

      • Robo napsal:

       Tak nenapíše, precenil som ho. On ani nevidí, že súdi..

       Navrhujem ho ignorovať podobne, ako ostatných trollov.
       Keď sa zachovám naivne, tak napíšem názor, že možno za svoje bludy nieje platený. Škodlivý je ale rovnako.

       Keby radšej odsúdil cirkevné zverstvá, čo sa s cirkevníkmi ťahajú, ako červená niť. Nie, on bude „vychovávať“ nás..

    • Ekklesian napsal:

     Když už se o něčem bavím, tak tak aby byli všichni v obraze…

     Matouš 7:1-5 (Bible 21, 2015)

     „Nesuďte, abyste nebyli souzeni. Jakým soudem totiž soudíte, takovým budete souzeni, a jakou mírou měříte, takovou vám bude odměřeno.
     Proč vidíš třísku v oku svého bratra, ale trámu ve vlastním oku si nevšímáš?
     Jak můžeš říci svému bratru: ‚Nech mě, ať ti vytáhnu z oka třísku,‘ a přitom máš sám v oku trám!
     Pokrytče, vytáhni nejdříve trám z vlastního oka, a tehdy prohlédneš, abys vytáhl třísku z oka svého bratra.

     S čím máš konkrétně problém. Já nemám žádný. Ano já nemám žádný. Navíc vás nesoudím, ale mluvím s vámi otevřeně ve snaze vás na poslední chvíli (možnou pro mne – nebudu se s vámi zabývat věčně) způsobem jakým je to člověku umožněno probudit.

     Pokud pro mne něco z uvedenéhé kapitoly Matouše platí tak ty následující věty.

     Matouš 7:6 (Bible 21, 2015)

     Nedávejte svaté věci psům a neházejte své perly prasatům; jinak je zašlapou, otočí se a roztrhají vás.

     Vy ostatní si prosím vemte k srdci i ten zbytek.

     Matouš 7:7-29 (Bible 21, 2015)

     Proste a bude vám dáno, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno.
     Neboť každý, kdo prosí, dostává; kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno.

     Kdo z vás je takový člověk, že podá svému synu kámen, když tě prosí o chléb?
     Nebo když prosí o rybu, dáš mu snad hada?

     Jestliže tedy vy, kteří jste zlí, umíte svým dětem dávat dobré dary, čím spíše váš Otec v nebesích dá dobré věci těm, kdo ho prosí?

     Chovejte se k lidem přesně tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám. Právě v tom spočívá Zákon i Proroci.“

     „Vcházejte těsnou branou. Prostorná brána a široká cesta vede do záhuby a kdekdo tudy kráčí.
     Těsná brána a úzká cesta však vede k životu a málokdo ji nachází.

     Dávejte si pozor na falešné proroky, kteří k vám přicházejí v ovčím rouše, ale uvnitř jsou to draví vlci.
     Poznáte je po jejich ovoci. Sklízejí se snad hrozny z trní a fíky z bodláčí?
     Tak tedy každý dobrý strom nese dobré ovoce a špatný strom nese zlé ovoce.

     Dobrý strom nemůže nést zlé ovoce, stejně jako špatný strom nemůže nést dobré ovoce.
     Každý strom, který nenese dobré ovoce, bývá vyťat a vhozen do ohně.

     A tak tedy: poznáte je po jejich ovoci.

     Ne každý, kdo mi říká ‚Pane, Pane‘, vejde do nebeského království, ale ten, kdo koná vůli mého Otce v nebesích.
     Mnozí mi v onen den řeknou: ‚Pane, Pane, copak jsme ve tvém jménu neprorokovali? Nevymítali jsme ve tvém jménu démony? Nedělali jsme ve tvém jménu mnoho zázraků?‘
     A tehdy jim jasně řeknu: ‚Nikdy jsem vás neznal. Odejděte ode mě vy, kdo pácháte zlo!‘

     Každý, kdo slyší tato má slova a plní je, bude podobný moudrému muži, který postavil svůj dům na skále.
     Pak padl déšť, přišly záplavy, strhly se vichřice a udeřily na ten dům, ale ten nespadl, protože byl založen na skále.
     Každý, kdo slyší tato má slova a neplní je, bude však podobný bláznu, který svůj dům postavil na písku.
     Pak padl déšť, přišly záplavy, strhly se vichřice a udeřily na ten dům, a ten spadl a jeho pád byl hrozný.“

     Když Ježíš dokončil tuto řeč, zástupy žasly nad jeho učením.
     Učil je totiž jako ten, kdo má zmocnění, a ne jako znalci Písma.

     Zejména ten konec je určen mým bratřím v Kristu. Vy, plemeno zmijí, nezapomeňte, že

     Každý kdo ví jak činit správně a nečiní tak, hřeší. Odplatou hříchu je smrt.

     • Robo napsal:

      Tvoje nekončiace súdy sa nezmenia v ne-súdy len preto, že to poprieš, nekonečný pokrytče.

      • Stribog napsal:

       Lidičky, ty vaše svaté války to je fakt síla.
       Zatraceně, vždyť ten Nararetský byl náš žrec, který se snažil deprogramovat Jewrejce. A Bible je sociální operák slepený z kódů, které tak jako tak pochází od nás. Dobře, je to trochu zpřeházené, zmanipulované i popletené… Nakonec co je na tom Matoušovi špatného? Dobře, pár trojských koníků háčků a udic by se našlo, ale od toho snad máme rozlišující kritické myšlení.
       Bible je jen operák. Záleží na dalším software.
       A také paradoxně ti, co provozovali ve jménu Krista naší genocidu věřili v našeho učeného předka… A také nabíjeli a nabíjí í jeho matrici.

       • Robo napsal:

        Ono by to celé bolo pekné, Stribog, keby Biblia nebola nástrojom na našu genocídu. Veď si len prečítaj komentáre Ekklesiana.
        „Amen, amen, amen,..“
        U KSB som ochotný ustúpiť, tu nie..

        • Stribog napsal:

         Myslel jsem to jinak. Bible je pro mne kód i klíč k věcem, které kdosi zničil nebo zašantročil. A dají se najít tuny zajímavých věcí. Napadá mne třeba ten Maxwellův výklad sluneční ekliptiky, který tam je s astronomickou přesností. Můžeš Bibli použít jako potravu výzkumníka, či nástroj fanatika.

         Potom je dost našich, kteří jsou dobří lidé a věří. Víra jim pomáhá být dobří. Ano, sice to vyhovuje otrokáři, ale výstup na straně filosofického dobra z nich dostaneš. Ne všichni jsou pokrytci, utíkající po mši do bordelu. Ano, víra je zotročila třeba ve smyslu Římanům 13 a vzdálila od poznání i „Boha,“ ale urážet jejich víru je nemoudré. Sem tam nakopnout sem tam vysvětlit, tak to beru. O tom už jsme mluvili v kontextu probouzení.

         …. kdo hledá, nalézá, a tomu, kdo tluče, bude otevřeno…

         Ten Matouš to říká dobře. Ale oni nevědí, že hledají blbě a ptají se hloupě a že buší do zdi místo dveří. Zatím…

         Možná jsou potomci dětí, které násilím zbavili kultury jejich zabitých rodičů. Dívej se na ně, jako na děti našeho rodu. Nešťastné sirotky, kteří byli infiltrováni.

         Ale možná se pletu do něčeho, co je staršího data a neznám detaily.

        • Robo napsal:

         Vidím to podobne, Stribog.

         Lenže…staršie dátum.. :-)

        • Paul Durham napsal:

         Technická poznámka : něco na zácpu by v té bibli nebylo ? Pokud jo, pak by se to dalo prodat :-) , cílová skupina je řádově početnější než si dovede představit běžný kat_olík.

         No a včil vážněji, proč existuje samotná potřeba víry ? Není to logické řekl by Spock, je to dokonce neevoluční řekl by Dawkins. Kde se vzal ten nebezpečný memvirus ? Nákaza s nejvyšší mortalitou mezi všemi nemocemi. Řekl bych , že je byl vytvořen uměle jak memvirus tak DNA šablona pro struktury mozku , účelem je aplikace moci tvůrce.

        • Robo napsal:

         Paul, „účelom je aplikácia moci tvorcu“ – tak.

        • Stribog napsal:

         Recept na zácpu jsem tam zatím nehledal. Co takhle silně naškrobená záložka Bible použitá o půlnoci za novolunní?
         Na víře není nic špatného. Třeba máte plán a projekt. Věříte, že to dokážete přes to, že okolí vás má za blázna. Okolí neumí číst jazyk životních okolností, ale vy narozdíl od něj vidíte ty dveře ve zdi. Nevěříte tak v NHR, ale přímo NHR, které ukazuje cestu.
         Ergo rozlišujme mezi vírou v Boha, která je projekcí a cestou, která má člověka svést od skutečného dialogu s vesmírem a skutečným dialogem s NHR… Ve smyslu nevěřím v otce, ale věřím otci. Proč bych měl věřit v někoho s kým mluvím a dostávám od něj otcovské rady? Věřím přece jemu. A v tomto kontextu je jakékoli pozemské náboženství nutící člověka věřit v něco nebo v někoho projekce, háček, vlasec, naviják a udička, kterými manipulátoři odvádí člověka od dialogu s NHR.

        • proud napsal:

         Na co to kurwa vsechno tak komplikujes? :-)))).Je nejakej tvurce,at uz je to kdo,nebo cokoliv,nejak se ten vesmir proste sestrojil a vyvinul,coz dela porad.To je vec vseobecne znama.Co dobre zname je nas svet,ten materialni,to co je v nem a zname nas.Proc bysme meli teda verit na nejaky bohy co nejsou ani schopny predstoupit a vist dialog??! Naprosto pragmaticky.A z toho uz jde vyvodit ze nejsou schopny,protoze proste nejsou.Zaroven z toho co vime o tvoreni a o nas jde zase vyvodit co muzeme a nemuzeme my,plus to,jak se vyvijime a ziskavame dalsi schopnosti a moznosti.Zjistili jsme ,ze jsou prakticky neomezeny,to znamena,ze se nam dostalo ty nadherny moznosti podilet se na tvoreni i boreni,az se k ni samozrejme propracujeme,abysme to mohli delat se vsi zodpovednosti.K ty zospovednosti patri i to,ze tedy mame moznost vesmiru i sobe prospet,nebo se znicit,je to jenom na nas,zadnej panbicek nam ruku nepovede,ani nas nebude soudit nebo trestat.Vsechno co delame se nam vraci,takze ani neni nikdo takovej potreba,zvladame to prece sami.Jinak bych se musel ptat kdoze vede, soudi a tresta onoho boha:-))))))))))).Pocitam ze sam vidis tu picovinu co z toho primo rve do sveta:-))))))))))))

        • Stribog napsal:

         Existuje něco jako noosféra, objemnější matrice, infopole atd., atd. Existuje řád, který jsme odnaučeni vidět proude. Protože do nás manipulátoři hustí různé teorie chaosu. Ale my jsme součástí vesmírného řádu nikoli chaosu. Buď žijeme v harmonii s tím řádem, nebo v nesouladu. Potom jsme pro NHR něco jako rakovinové buňky, kterých se zbavuje. Ten dialog je neverbální. Jazyk životních okolností.
         Mám takové blbé období. Příliš informačního šumu. Ztrácím se v tom a dost se to sere. Asi uteču na pár dní do lesů nebo vylezu na nějakou horu :)

       • Vladislav napsal:

        A jsi si opravdu jistý, ze šlo o našeho zrece? Ja ne – spis mi připadá, jak „je“ znám, ze se nam to „někdo“ snaží podstrcit, kdyz cítí, jak postupně silime…
        Z Izraele bylo na slovanská území opravdu daleko…
        Jiste, z Prahy do Košic se muzes dostat i pres Stockholm, ale jsou jiste kratší cesty.
        Od Bible je třeba se ZCELA odstřihnout. To, ze je v otravenem jídle 20% pozivatelnych veci, neznamená, ze se muze jednat o vhodnou potravu.

        • Stribog napsal:

         Tak nic nelze tvrdit s jistotou. Na druhou stranu proč by si manipulátoři dali tak záležet na ohnutí Kristova učení? Viz Nikajský concil… Beru Bibli jednak jako operák nutný ke studiu vzorce uvažování nepřítele, a jednak jako zdroj infa, jako každý jiný. Ve všem je manipulace. Jde o to jen najít příslušný filtr.

     • Vladislav napsal:

      Táhni. Opravdu tě tady nikdo nechce, ani ta tvá zkopírovaná moudra.
      Na to, abych byl dobrým člověkem, nemusím být křesťanem a nepotřebuju Bibli ani Ježíše. Ano, udělat z někoho „potřebného“, abyste mu pak mohli jakože „pomáhat“, v tom jste byli vždycky mistři.
      Běž k podobně postiženým a tady už neotravuj. O náš soud se nestarej, to je NAŠE věc. Starej se laskavě o svůj, jak je vidět, čeká tě na tobě ještě hodně práce. na nejbližších pár životů máš myslím vystaráno;-)

     • WIKINGER Petr napsal:

      ČLOVĚČE EKLESIANE,NEBYLO BY TAM NĚCO JAK BANKSTER

      Z ČNB leze uchem jehly,aby se dostal do království nebezského a přitom se smrtelně zraní a pojde?

      Nebo se zeptejte co nového v pekle Satane,nejsou tam připraveny kotle pro naše ŠMEJDY z vlády zla a připravářu válek,kteři z našeho ČR dělají cvičiště a brzy i bojiště.

      UDĚLEJTE POŘÁDNÝ SVATÝ PROGRAM,AT DOSTANEME TY ANTIKRISTY DO PEKLA PŘITELI.

      • WIKINGER Petr napsal:

       I KDYŽ JSTE VŠICHNI NEVĚŘICÍ BANDITÉ OSV NA VÁS HŘIŠNÍCI PAMATUJE.

       Jedním z hnutí je totiž KSDH čili Křestansko Sociálně Demokratické Hnutí.Bude muset nahradit načisto pomýlené ovečky z dnešního KDU,Vede je tam totiž Obrantikrist,který napsal na svůj profil

       Demografické potíže,které naši zemi hrozí v důsledku nízké porodnosti MOHOU do jisté míry VYŘEŠIT UPRCHLÍCI,kteři se v naši zemi rozhodnou zůstat.
       Tak si to představte.Antikrist je nejen proto,že si neumí ani prostudovat KORÁN,tedy návod na vraždění křestanů,ALE JE I VE VLÁDĚ a může tam zajistit podporu NAŠICH rodin,kde vychování jednoho potomka stojí TŘI MILIONY, NAMÍSTO TOHO raději bude podporovat zadlužení republiky na to,aby u nás byli živeni křestanům nepřátelští darmožrouti na které si musíme u banksterů půjčit A CO NEJVÍCE SE DÁLE ZADLUŽIT.

       EKLESIÁNE DOKAŽTE PRO TOTO HNUTÍ VYTVÁŘET BODY PROGRAMU.Mám dojem,že právě tam mají jako první požadavek sice systém kapitalismu,ALE POZOR S PŘIVLASTKY.TAK SE PROBŮH SNAŽTE.Výnatky z bible známe,tak je hezky převedte do křestanské praxe.Co si to neštasné KDU nafouknutých Šmejdáckých politiků má přečist je KORÁN-NA PŘ

       SÚRU 4-89
       A přáli by si aby jste se stali nevéřicimi jako jsou oni,aby jste byli stejní.Neberte si mezi nimi přátele,dokud se nevydají na stezku boži.A JESTLIŽE SE OBRÁTÍ ZÁDY PAK JE CHYTTE A ZABTE.KDEKOLIV JE NALEZNETE.A znovu,neberte si z nich ani přátele ani pomocníky.

       • BRICS napsal:

        Krestansko socialni demokraticke hnuti?

        Tak to si muzete strcit, vsak vite kam.

        Uz jste vyresili cirkevni megarozkradacku? A co Zeman, taky krestan?

        • WIKINGER Petr napsal:

         BRICSI VY NÁŠ MALÝ SAMOPALNÍKU,KTERÝ NEMÁ NIC NA PRÁCI NEŽ PROPAGOVAT

         Korporátní oligarchickou TYRANII a zajistit ji tady mejdanem a la KYJEV.Megarozkrádačka je podle vás asi to nejlepši nikde tu totiž nepíšete JAK TO ŘEŠIT-kde jsou vaše návrhy a kdo to má za vás řešit.Vždyt vy ani nevíte které hodnoty bude toto hnutí reprezentovat a už všechny křestany posíláte do prdele.

         NAPIŠTE LASKAVĚ CO NAVRHUJETE A NE ZAS PRÁZDNÝ PŘISPĚVEK.

        • BRICS napsal:

         Nemam ani duvod ani potrebu neco propagovat. To tady provadite vy, dokonce troji hnuti za zblbnuti.

         A jedno z nich zidokrestanske. S temi ja si nemam co rict, protoze jsou to pokrytci, kteri po tisicileti vidi, co delaji zakukleni zidi, nechavaji se jimi vodit za nos a chovaji se uplne stejne jako oni, coz je i logicke, nebot jsou jejich produktem. A muslimove taktez.

         Kdo jiny nez krestane by meli ve jmenu Desatera zabranit megazlodejine cirkvi? A co delaji?
         Nejdriv veri, ze kdyz budou hodni, jezisek jim prinese darecky a kdyz budou jeste vic se plazit po kolenou, tak prijde a veskere stradani jim vynahradi.
         V politice delaji tito parchanti naprosto totez. Misto jeziska ale slibuji demokracii, lidovladu, a delate to i vy.
         Jak je mozne, ze krestanum nevadi lez? Vzdyt je to prece hrich a oni nehresi. Je to o nicem, pane Zide.

         Ja na rozdil od vas lidi na zadne bludy nelakam, na zadne desatera, a pokud vim, tak jste ho tady ani nedokazal zverejnit, to vase.

         Ja to rikam jasne: parazitismus se u volicskych uren nevyresi. Ten se resi tak jak vznikl, tj. nasilim. A vy to moc dobre vite, a chodite se sem bavit na ucet lidi, kteri si na to netroufaji, a vam to dela dobre se o tom neustale presvedcovat.

         Mezi nami, vy byste uz par facek taky zaslouzil za to, jak otravujete magorinami, on vas Honza Koral odhadl naprosto presne. Neschopny si ani zridit email a stale dokola presvedcuje lidi, aby psali na zablokovane weby. Magiorina jako vysita.

     • contumax napsal:

      Ekklesian

      Každý duch, který nevyznává Ježíše Krista, je duch Antikrista…!!!

     • BRICS napsal:

      Eklesiane, proc tedy ve jmenu svych citaci neusmernujete tady predevsim sve soukmenovce, tj. verici v boha?

      Contumax tady uz vice jak jednoho diskutujiciho nalepkuje teplousstvim a vy nic na to. Jak to, ze on se neridi Bibli? Ve skutecnosti se ji neridite ani vy. Nikdo, kazdy z vas jenom tim, co si vybere, co mu vyhovuje.

      Jak byste odpovedel milionum a milionum vericich v zemich zmitanych valkou, kteri prosi a nedostavaji? Proc si libujete v prednaseni bludu a jeste to nazvete „aby lidi byli v obraze“?

      Jestlize existuje proroctvi, ktere se naplnuje ( Bible ), tak k cemu je veskere modleni se a proseni ze, proc jsou lide k tomu nabadani?

      Nejste schopen si uvedomit, jak si protirecite, a to je proto, ze ani nepremyslite nad tim, co tady pisete, proste demagogicke kopirovani cizich vymyslu, to je otroctvi.

   • contumax napsal:

    Ekklesian

    Von Vladislav si usurpuje právo na tento web a vůbec je to “ chytrá “ hlava a je dle svého mínění moudřejší nežli Bůh…!!!

    • contumax napsal:

     Vladislav

     Ty jsi ubohá troska… pablb se kterým se nedá…!!!

     A nedáš pokoj dokud nezhebneš na svou geniální debilitu…!!!

     Ty jsi psychopat jak vyšitý,jasně proti sobě svědčí Tvá nenávist vůči Pánu Ježíši Kristu…!!!

     Jsi hold postižený na mozku… nejhorší na tom je, že to ani nevíš…!!!

     Nesnášíš jiný pohled, jiný názor, nesnášíš oponenty, každá mince má rub a líc ale Ty jsi přeci přemoudřelý…!!!!

     • BRICS napsal:

      Ty vase soudy tady uz jsou odporne, muzete mi rict, proc se neridite Bibli, konkretne tou citaci, kterou sem dal Eklesioan o zakazu boha druhe soudit?

      Co prispevek, to drze soudcovani a urazeni druhych, a to si jeste myslite, jaky jste dobry krestan a nebe uz na vas ceka.

      • contumax napsal:

       BRICS

       S Tvým blbým chráněncem to jinak nejde, je holt blbéj, to není souzení, to on soudí sebe, je to nekonečně vymaštěnéj…!!!

     • Vladislav napsal:

      Nemuzu nenávidět nekoho, kdo neexistuje, Einsteine.
      Muzu nenávidět vlka z Jen počkej, zajíci? Nebo agenta Blahu ze seriálu Třicet případu majora Zemana?
      Nemuzu, protože jsou to jen vyfabulovane postavy. Muzu se s nimi ztotožnit, nebo je odsoudit, ale to je asi tak vsechno.
      Proto ani nemuzu nenávidět tvého Ježíše Krista.
      Nemám cas ztrácet emoce na to, abych si pěstoval vztah ke komiksovým postavam.

      • BRICS napsal:

       Contumax vas stejne nepochopi, na nej logika neplati. Jasne mu pisi, aby se ridil tim, co je v Bibli, kdyz na ni veri. Tady mu to jeho kamarad, kteremu porad dava jednicky s hvezdickou primo pise, ze soudit prislusi jen bohu, ja mu to napisi take, a on stejne nevnima. To je chory clovek, nesvepravny, protoze nedokaze posoudit nasledky svych cinu, a takovi jsou panbickari vsichni, a je suma fuk, jestli jde o Jezise ci Alaha, proste maji virou vyfoukly mozek, proto logicky myslet uz nedokazi.

       Petkrat denne mlati verici hlavou o zem a co si vymodlili? Nic. A ani nemohou, jestli je vse prorokovano a musi byt dle predpovedi, kterym veri, tak na co se porad modli a volaji boha a jeste k tomu na verejnosti a jeste to cpou kdekoliv maji moznost a pristup. To je na mrtvici.

       A to jsou jeste dalsi druhy pomatencu, co zase veri v neco jineho a taky to vnucuji, viz tady nick Wikinger. Ten pro zmenu vymyslel 3 hnuti, kterymi tlaci lidi ke zblbnuti, a dokonce jedno z nich jsou panbickari, takze porad ten samy system ovladani lidi pomoci bludu a falesnych nadeji ci vizi.

    • Vladislav napsal:

     Ne, jen moudřejší než ty. Ale z toho si nic nedělej, takových je nás tady 90%.

    • Vladislav napsal:

     „Von Vladislav“ vam jen klade otázky, na které nejste schopni odpovědět.
     Kde je tvůj Jezis? Proč ti aspoň neradi, co mas delat, aby ses porad neztrapnoval, kdyz uz te neobdaril rozumem?

   • contumax napsal:

    Ekklesian

    Za…

    1 *******

    • BRICS napsal:

     Co tady porad znamkujete? Byvaly ucitel? Profesionalni deformace?

     Tady nejste ve skole ale na diskuznim foru. A kdyz neznamkujete, tak nalepkujete. To je k cemu dobre?

   • BRICS napsal:

    Clovece, nechtel byste uz s temi hnupskymi agitacemi prestat? Kde si myslite, ze jste? V kostele? Kvuli takovym jako jste vy, je cely svet, s prominutim, vlastne bez prominuti, v prdeli.

    Hnev bozi? A za co? Za to, co sam stvoril? Stvori parazity a jeste je nazve vyvolenymi? A necha je zlikvidovat vsechny ostatni a jeste k tomu vykrikuje, jak nas vsechny miluje? Jenom hnup nevidi, ze jde o vyplod blaznu, kteri si protireci. A dalsi blazni to po nich, bez nejmensiho premysleni opakuji. A JESTE VNUCUJI druhym, normalnim lidem, kteri vedi, ze jenom totalni dement muze tvrdit, ze te nekdo zabiji a pritom te miluje. Ano, pokud toto nekdo stvoril, tak lidi nemohl nikdy milovat.

    Neni za co dekovat, si to laskave uvedomte, ze pokud vy mate za co, tak si dekujte potichu, a nepresvedcujte druhe, kteri nemaji za co. A zvirata uz vubec nemaji za co, kdyz jsou na svete jenom proto, aby trpela.

    Vas nejde odehnat, jako ty pijavice jehovisticke nejde. Nejlip pozavirat do blazincu, kde se muzete udekovat k smrti. A nebo se uz konecne vymlatte s muslimaky, nebude mi vas lito.

  • BRICS napsal:

   Vladislave, co jste popsal, tak pred 20ti lety by melo smysl.

   Dnes uz nema. Jak jste prisel na to, ze oni potrebuji nas a nikoliv my je?
   Zaspal jste. Praveze jsme ve stadiu, kdy uz nas nepotrebuji a viditelne se nas zbavuji. Copak si myslite, ze vami navrhovane reseni je dostupne vsem? Neni. A navic, to, ze mate pozemek a muzete si neco vyprodukovat, jeste neznamena, ze vas ta vlastni produkce nemuze zabit. Vzdyt musite zalevat, staci neco dat do vody, a je vymalovano. Nebo chemtrails, o tom urcite dost vite. Nebo ne? Nemate unik vubec nikde. Ani kdyz nekam utecete. Jeste tak maximalni sance je do Ruska, ale jinam uz ne. System se roztahuje dal a dal. Vite o skupovani vodnich zdroju v Jizni Americe, USA a Africe?

   • proud napsal:

    To je pravda,utikat nema smysl,utek je jen takticka zalezitost „na chvili“.Smysl ma menit!Ale jak se nezmeni clovek,nezmeni se nic,a kdyz,ne na dlouho.

 27. Vladislav napsal:

  Robo, on ti už neodpoví.
  Takoví neumí nic, než blábolit fráze vyčtené z Bible a vyhrožovat.
  Takoví nás kdysi křtili.
  Contumaxové byli jejich vojáci, Jaris zakládaly kláštery, kde se pomáhalo „potřebným“ – tedy těm, kterým nejprve vyvraždili rodinu, aby se pak o ně mohli „postarat“ a ukázat jim „slovo Boží“.
  Svědomí? „Vím“? Takoví vůbec nechápou, co ta slova znamenají.
  Je to plevel této planety, květ a semeno parazitických sil.

  • Robo napsal:

   Vladislav, viem.

   Moja mama je kresťanka, napríklad. A aj preto proste VIEM, že aj veľkú časť z nich proste skôr, či neskôr (skôr neskôr) „osvieti“/niečo sa im v tej makovici spojí..

   • Vladislav napsal:

    Nejhorší na tom je, Robo, že oni jsou často jako malé děti.
    Oni se toho svého boha bojí jako dítě přísného otce, a i když si kolikrát myslí a cítí něco jiného, než po nich jejich víra chce, tak to neudělají, kvůli strachu z trestu.
    I proto prostě nedokážou tu svou „víru“ podrobovat kritice a analýze. Malý kluk taky nepřemýšlí, proč si má gatě skládat do skříně. Složí je tam, protože to po něm chce mama, takže aby „měl pokoj“.
    Jenže křesťani nejsou ve skutečnosti malé děti … a o to je to hrůznější.

 28. Kulišák napsal:

  Pane Korál, přestože to tak nevypadá, těch hlasatelů pravdy přibývá.Je to vidět na tom, jak roste počet elitami nazývaných „proruských“ webů, proto masmédia elitami ovládaná tak kopou kolem sebe, vždyť ta jejich propaganda je čím dál tím průhlednější. Nejen Vy, ale i ostatní hlasatelé pravdy – vydržte! Vždyť víte, co říkal Jan Werich: „Lidská blbost je nebetyčná, ale bojovat s ní musíme, jinak nás pohltí. Přežili jsme jiné hnusy, přežijeme i tento. Psychopatům zmar!

 29. Pavel napsal:

  Pan Koral ma pravdu.

 30. medved napsal:

  Koral,uplny suhlas s člankom, hodnoty našich predkov,duchovne hodnoty,v tomto čase a tejto dobe,už nie su hodnoty, a to je naš koniec..! To čo sa prezentuje ako hodnota teraz,je zvratene,obludne a chore..!

 31. houbeer napsal:

  Takze je to nas konec,neni svetlo,je depka,neprivadejte nove duše-deti na svět,at si to tu ovladnou smejdi a vtgumovani potomci…?lidé proberte se!-je to vpravde takove,jake si to udelate,jak to citite!ze pan koral popsal jeden pogled je ok,ale co ty druhe pohledy?ty ktere vnimaji světlo?o rom at píše,o odboji,o nwoo.mir a nadeji vam všem!

  • BRICS napsal:

   Rikate: lide proberte se. Jenze probrat se muze jen ten, kdo spi. Mrtvoly uz nevzbudite. A az tam to doslo.

   Vzijte se nebo aspon zkuste do situace Jana Korala. Vzdyt on se aktivne ( ne jako my tady, kecanim ) podilel na demonstracich, seminarich, napsali i na Vaclavaku lidem tucnymi a velkymi pismeny vzkazy, aby videli, ktera bije, a musely to videt tisice a tisice lidi, a kolik jich ma zajem neco resit? Hrstka, kamarade. Drtiva vetsina naroda jsou chodici mrtvoly, ktere nic nezajima, je jim to jedno, klidne zemrou, tak jak to pise Honza, je to tak. Ja to vim i z diskuzi, ktere vedu primo s lidmi, a nejen u nas v CR.

   To neni pohled, to je popis reality. Vy ji taky vidite, uplne stejnou, ale nechcete tomu uverit, proto tomu rikate pohled.

   Pisete o nadeji. Ano rika se, ze ta umira posledni. Ale nadeje jeste nikomu zivot nezachranila.
   Pripominate mi rec jedne z unesenych zen, ktera vyslovila nadeji, ze treba nas jenom okradou, ale nezabiji.
   To je proste liny pristup k situaci a k zivotu vubec.
   Nutne je okamzite hledat reseni a ne doufat. Zvire zahnane do kouta v nic nedoufa a kouse. Vidite ten propastny odskok, kam se az lide dostali v dusledku nadeji ci viry? K uplne rezignaci a ztrate pudu sebezachovy. A to nestalo pres noc. To bylo postupne v lidech utlumeno az na nulu jenom tim, ze byli ochotni verit a ackoliv byli nekolikrate podvedeni, porad chteji verit dal. To je smrt.

 32. weissbach napsal:

  Vážení kolegové, doporučuji tuto diskusi ukončit. Vše bylo vysloveno a napsáno… Depku má asi sem tam každý a není se co divit. Navrch se ještě navzájem pokálet nemá valný smysl. Akorát tím děláte nepřátelům radost. A šňura na které se bude sušit špinavé prádlo po vyprání bude ztraceně dlouhá aby se tam všechno věšlo…
  Co jste nám to, admine, provedl?
  ;-)

  • Stribog napsal:

   Nejsem si jist zda to prádlo stojí za praní a sušení. Navrhl bych spíš rovnou kompostovat. :)

  • proud napsal:

   “ Depku má asi sem tam každý a není se co divit.“……..to by bylo kolego na celou novou diskusi,protoze povazuju KAZDOU depku za kontraproduktivni a kazdymu doporucuju aby si s ni umel poradit,nejlip tak ze proste „zadny depky!!!“ :-).Pisu to usmevne,myslim to naprosto vazne.

  • WIKINGER Petr napsal:

   Náhodou mi se ten KORÁL líbí i když mi tu přicházi připisy,abych napsal co to vlastně napsal a on nechce OSV,ačkoli je NAŠIM členem.

   PŘIPRAVUJÍ SE NEJMÉME DVĚ SOUVISEJÍCÍ ODPOVĚDI s pepřem.

  • BRICS napsal:

   Kolego: nezbyva nez souhlasit s tim, co rikate. Diskuze ma smysl tam, kde je co k reseni. Tady opravdu uz neni.

   Vsechny nastroje reseni behem tech 26 let lide ztratili.

   O migrantech se uz toho moc nepise, a oni uz prijizdeji dokonce taxiky! Lordi jedou do svych domovu, ze kterych nas dostat bude hracka. Jejich pocet rapidne narusta a uz dnes je cislo vyssi nez za cely lonsky rok. Narazim na video na youtube, prectu diskuze a preposlu znamym a oni uz to neotevrou. Cenzura bezi a dokonce uz i u nas je na to zakon.

   Takze co vlastne diskutujeme. To kaleni. To jste vystihl dobre.

   • WIKINGER Petr napsal:

    Učte se všichni jakými metodami kolem sebe mají nařizeno šířit,že nemá nic smysl,strašit-TO JE BRICS.

    NO JEN CHYBÍ HO POSTAVIT TAK JEDINĚ DO ZELÍ.

    • BRICS napsal:

     Narizeno? Kdyz to tvrdite, tak musite automaticky dodat take kym, jinak jste propadl uz v primarkach, radobypresidente.

 33. pilot napsal:

  Čtu to tady. Proč máte červeně něco o rozumné diskusi? Je to tady hádání se šílenců.

  • jan nowak napsal:

   to15:03
   …v takovymhle skafandru NEMŮŽEŠ
   bejt pilotem : )

  • proud napsal:

   To proto,ze sem lezou prave ti „cervene napsani“ a cpou se do neceho na co zatim jeste nemaji predcasne,nez by si nejdriv neco precetli a promysleli a pak prisli vist normalni diskusi,jako treba jinskej,wikinger,jirik,sobotka,a jim podobni………

  • WIKINGER Petr napsal:

   PILOTE MY JSME TADY VŠICNI VÝKVĚT Z ČERTOVY ZAHRÁDKY.PIŠTE RADĚJI K VĚCI.

   pokud nevíte CO JE VĚC musíte být dostatečně fundovaný a být schopen vymyslet si téma sám.Vhodné je psát o RUSKU na př

   V RUSKU zabíjejí novináře,ale jenom ty špatné.Škoda,že to nejde v ČESKU.Stači i kdyby se vám dařilo vychvalovat pana KORÁLA za články o našem trubkostánu REUBLICE ČR.

 34. jan nowak napsal:

  15:20 Jirko, já tu krmím trolíky protože
  Jsou chlupatá májí hebkou srsť ! ! !

  Hodím na něj prsť
  …zahrabu ho do kompostu
  Můžou si tam, ..jak žoužaly, s krtem rýt
  …tady bude 3D

 35. BRICS napsal:

  Pro nicky Wikinger Petr a jan nowak: je mi jasne, ze si tady chodite delat z lidi jen legraci. Doufam, ze jsi toho uzili.

   • BRICS napsal:

    Budulinku, dej mi hrasku…

    Vazne jste trapni, oba dva. Jenze dlouho se bavit nebudete, dozene vas rovnovaha, kterou neovladnete nicim.

    • WIKINGER Petr napsal:

     SAMOPALNÍKU BRICSI,VÍ SE ŽE PROPAGUJETE MEJDAN A LA FAŠISTICKÝ KYJEV.MOŽNÉ I CELÝ DEN HAJLUJETE A PAK MÁTE Z TOHO DEPKU,ŽE SE NEVEJDETE DO TRAMVAJE.

     a jste asi ten Antikrist, to totiž dělají jen Šmejdi.Jsem připraven vám zaplait rekonstrukci předkožky,aby jste se necitil invalida nevyhrožoval tady,když už jste ten Dutohlav a NEMÁTE žádné návrhy,které by byly pro občany použitelné.

     PROČ TADY DĚLÁTE OBECNÍHO TROTLA,KDO VÁM TO NAŘIZUJE TO TOTIŽ NENÍ NORMÁLNÍ.

  • WIKINGER Petr napsal:

   BRICSI,BUDETE LI TADY PSÁT DÁLE CO VÁM NAŘIZUJÍ

   je všem jasné,že brzy můj brouku,budou všichni vědet,že nic jiného neumíte než křivit svoje kusadla A TO JE MÁLO BROUKU.

 36. Ing. Miloslav Dědek napsal:

  Budoucnost lidstva záleží především na jeho politickém uspořádání. Vývoj politického uspořádání světa (především nastolení demokratické světovlády, viz článek NOVÝ SVĚTOVÝ ŘÁD – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/09/novy-svetovy-rad.html) je v pravdě globální problém, který je možné účinně řešit pouze v součinnosti všech dotčených států, což stávající politické uspořádání světa prakticky neumožňuje. Nastolení nového politického uspořádání světa vyžaduje především nápravu nespravedlivého globálně uznávaného finančního systému. Náprava globálního finančního systému bude obtížná především proto, že aktivity Billa Gatese, Warrena Buffetta, George Sorose a všech dalších lidí velkých peněz odvádí pozornost od skutečných problémů současného světa, mezi které patří zejména totálně nespravedlivý globální finanční systém, který umožňuje lidem velkých peněz prakticky nekontrolovaně vládnout světu. Tito lidé velkých peněz vládnou světu především k vlastnímu prospěchu, a to s minimálním ohledem na existenci všech současných naléhavých globálních problémů.
  Současně existující globální finanční systém respektuje prakticky celý svět, přičemž tento systém v podstatě slouží především lidem velkých peněz, kterým umožňuje v privilegovaném postavení a v neomezené míře využívat všechno co svět poskytuje. Více je uvedeno v článku: GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM – http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!