Oznámení Evropské radě o vystoupení České republiky z Evropské unie

1450-volim-czexit-detail Vážení občané, dovoluji si Vám předložit vzor dopisu Vlády České republiky, který by mohl po volbách do Sněmovny v roce 2017 zahájit dvouletý proces vystoupení České republiky z Evropské unie. Nabízím Vám možnost, ať už jsou Vaše osobní důvody jakékoli, vyjádřit souhlas s jeho obsahem a cílem prosadit#czexit. Buďme u zrodu suverénní a svobodné České republiky společně. Děkuji Vám.

S úctou, František Matějka, Moskevská 3058/7, Most, tel.: 777 077 158, e-mail: info@frantisekmatejka.cz


Evropská rada/The European Council
Rue de la Loi/Wetstraat 175
B-1048 Bruxelles/Brussel
Belgique/België

Vážení členové Evropské rady,

Smlouva o Evropské unii ve znění Lisabonské smlouvy ve svém čl. 50 zakotvila pro členské státy možnost vystoupit z Evropské unie. Členský stát, který se rozhodne vystoupit, oznámí svůj záměr Evropské radě. S ohledem na pokyny Evropské rady Unie sjedná a uzavře s tímto státem dohodu o podmínkách jeho vystoupení, s přihlédnutím k rámci jeho budoucích vztahů s Unií. Tato dohoda se sjednává v souladu s čl. 218 odst. 3 Smlouvy o fungování Evropské unie. Jménem Unie ji uzavře Rada, která rozhoduje kvalifikovanou většinou po obdržení souhlasu Evropského parlamentu.

Smlouvy Evropské unie se přestanou vztahovat na členský stát dnem platnosti dohody o vystoupení, nebo nedojde-li k dohodě, dva roky po oznámení členského státu o vystoupení z Unie. Členský stát má společně s Evropskou radou možnost jednomyslné dohody o prodloužení této lhůty.

Vláda České republiky, na základě předchozího souhlasu Parlamentu České republiky, vycházejícího z vůle občanů České republiky vzešlé z voleb v roce 2017, tímto dává Evropské radě na vědomí, že Česká republika využívá svého práva dle Lisabonské smlouvy a oznamuje tímto Evropské radě, že Česká republika vystupuje z Evropské unie. Vláda České republiky vyzývá příslušné orgány Unie, aby neprodleně přistoupily k jednání o dohodě o podmínkách vystoupení. Vláda České republiky tímto deklaruje, že nebude-li dosaženo dohody o podmínkách vystoupení ve lhůtě dvou let od doručení tohoto oznámení Evropské radě, nedojde ze strany Vlády České republiky k prodloužení této lhůty, Česká republika uplynutím této lhůty z Evropské unie automaticky vystupuje, a tím dnem se na ni přestanou smlouvy Evropské unie vztahovat.

S poděkováním za dosavadní spolupráci

Jméno Příjmení
předseda Vlády České republiky

Petice k podpisu a zdroj: http://www.czexit.net/
39 Komentářů k Oznámení Evropské radě o vystoupení České republiky z Evropské unie

 1. xxx napsal:

  Je třeba dopsat pár skriptů a trollové přestanou existovat. Nechápu, že to ještě nikoho nenapadlo. Je to asi brutální fuška zavést hodnocení komentářů. Pokud vás nic nenapadá tak se stačí zeptat :p

  • Josef Švejk napsal:

   Uvést koho by se měli zeptat ti, které něco napadá je pro vás brutální fuška, nebo vám došly skripty?

 2. Jan Jinsky napsal:

  Ted to jen chce to referendum a je to.

  Pana Matejky bych se rad zeptal v cem je tak nesvobodny. Co konkretne mu Ceska republika a EU upira?

  • Eschatolog napsal:

   100W zarovku za 25,- korun

   • Robo napsal:

    Domáce potraviny v obchodoch.
    Domáce obchody.

    • Jan Jinsky napsal:

     Robo, tohle je ciste na lidech. Pokud kupuji levne veci ze zahranici, pak je to jejich vec. Tim zarizli domaci produkty.

     No a zarovka? Souhlas - to je nesmyslna regulace.

     Ale v cem jste omezeni ve svobode?

     • Anonym z SK napsal:

      No napríklad v tom, že ak sa človek vyjadrí proti systému, na čo má v demokracií právo, tak je odsudzovaný a ukazuje sa na neho ako na extrémistu a podobne.

      Z vlastnej skúsenosti viem, o čom hovorím. Nie som extrémista, ani nič podobné, som 21 ročný študent vysokej školy a stalo sa mi neraz to, čo opisujem.

      A je toho veľa, toto je len jeden z X príkladov..

      + čo sa týka hraníc, cestovania a podobne - s pasom som nemal nikdy problém a cítil som sa bezpečnejšie, keď sa ľudia ako tak kontrolovali

      • Robo napsal:

       Anonym, s týmto ne-ľudom (Svinsky) diskutovať nemá cenu.
       Je to US neziskovkou (priamo, či nepriamo - pravdepodobne vo finále ale z našich daní) platený blbeček.
       Len Ti šetrím trochu času, rýchlo na to prídeš i sám.

       Inak, tie fašistické spolky (počnúc EU a NATO) je treba vypakovať, kam patria.

      • Stribog napsal:

       S tím cestováním se mi presstitutky dost líbí. Je mi fuk, jetli procedura na víc bude vyplnit v letadle imigrační formulář a pak si cvilku počkám na razítko do pasu. Jezdil jsem po Evropě v době EHS, stejně jako v době, kdy ČR nebyla v EU a rozdíl prakticky nula. Jen se v pase kupí razítka. Létáme do Latinské Ameriky nebo do Asie a také to nikomu nevadí. Co se mne týše považuji Shengen za elektronický ostnatý drát. Kamerové systémy dnes umí rozpoznávání obličejů a utratotalitní orwelliánský hyperpolicejní systém k vašemu ksichtu připojí údaje a může vás sledovat třeba celý život na každém kroku. Zlatý totalitní ostnatý drát.

      • weissbach napsal:

       1*

     • Robo napsal:

      Česká voda v Čechách v asi 50% (s rezervou, presný údaj sa dá ale ľahko zistiť) predávaná zahraničnou korporáciou.

     • Dejavu napsal:

      Drž už tlamu ty vykurvený zmrde!

     • Petr napsal:

      Jinsky, vite vubec co je to svoboda?

      • weissbach napsal:

       Inu ani promazaná propaganda neudělá ze sraček fialky. Ale zato si někdo /pořád ti stejní propagátoři a dotační milovníci velkého bratra/ už dlouho na propagaci sraček slušně přilepšuje. Otázkou je, co se za ty prachy mohlo udělat užitečného. Tím myslím doopravdy užitečného. Protože vyhazování peněz za propagaci něčeho, co by mělo být vzhledem k údajné prospěšnosti vnímáno jen pozitivně, je prostě vyhazování /korupce/ peněz bez faktického prospěchu pro /dejme tomu/ kolektiv....

      • Definitiva napsal:

       P. Durham, EÚ platí sama sebe reklamu z našich daní. To je rozkrádanie verejných zdrojov. EÚ je povinná pracovať tak, aby bola prospešná občanom, potom nebude treba hlúpe reklamy na vymývanie mozgov a nepostrádatelnosti EÚ. Kto bude žalovať EÚ za rozkrádanie zdrojov a na akom súde?

       Na konci reklamy je ešte slovíčko "Ďakujeme!", my sluhovia, otroci korporácií ďakujeme božskej EÚ, za to, že smieme chodiť do robota a zarobiť si almužnu na prežitie rodiny. Dehonestácia ľudského ducha!!!

       Fico v TV drístol, že 86% investícií na SK je zo zdrojov EÚ a že bez EÚ by SK neprežilo. Zabudol povedať, že sme aj prispievatelia do zdrojov EÚ a zabudol povedať aj výšku nášho príspevku a % rozkradnutých financií. Ak odpočítame rozkradnuté fondy EÚ, tak sme možno prispievatelia aj príjemcovia fondov EÚ na nule, koľko dáme, toľko dostaneme.

       Slovensko nemá vlastné zdroje, lebo všetka výroba je v zahraničných rukách, t.j. platenie, resp. neplatenie daní, podpora - podplácanie zahraničných firiem a pod.

       Štáty bez vlastnej výroby bankrotujú, vid. USA, elity rozhodli, že USA nepotrebujú vyrábať, že im stačí poskytovať služby, napr. demokraciu a terorizmus s tým spojený, alebo vykrádanie ekonomík cez centrálne banky, zadlžovanie štátov a vazalská politika. Rusko si dodnes môže vytlačiť ruble len v takej hodnote, v akej centrálna banka nakúpi USD.

    • Jaris napsal:

     Je spatne, kdyz za stejnou praci dostane cesky obcan mene nez nemecky. Vyse platu a duchodu zapadnich zemi jsou markantne vyssi nez v byvalych vychodnich. Potraviny jsou pro CR sizeny kvalitou i vahou se srovnanim stejnych vyrobku treba nemeckych.

  • Stribog napsal:

   Pokusím se to popsat na Anglii. Byl jsem tam ještě za Maggie. Potom před 14 lety. Ta změna byla obludná. Ta země přímo voněla svobodou. A to mi staré kusy vyprávěly, že bylo ještě lépe. A najednou prásk. Proti tehdejší ČR naprosto nesvobodný nanny state, který se všem míchal do života. Co bylo dříve povoleno, bylo najendou privilegiem. Všudypřítomní trendy leftists a jejich úchylné, totalitní agendy. Samozřejmě v zájmu práv menčin atd... Nejhorší bylo, že jsem se vrátil domů a našel jsem tu kdysi svobodnou ČR stejně unifikovaně totalitní, jako UK. A to se to od té doby ještě daleko zhoršilo.
   Pamatujete na tu voňavou svobodu, co jsme zažili velmi krátce v devadesátých letech? Tak to je přesně ten stav, který chci zpátky. Ne všichni mladí Britové jsou vymytí eurototáčem. Libertariánské hnutí mezi nimi sílí. Budou se muset naučit žít zase svobodně. Nebude to jednoduché.
   Vrcholem NWO je v UK asi sociálka. Když se prvorodičkám v zájmu dítěte (jak jinak) umístí do bytu kamery a nějaká soudružka z juvenálky na ně dohlíží. To je naprosto příšerný stav. Interakce matky s dítětem přervaná fízlováním státu. Tak tomu je potřeba udělat rázný konec. Nebudu se tady rozepisovat o tom, jak britská juvenálka bere matkám děti a ty často končí na kokteilu psychofarmak znásilněné na juvenálku napojenými pedofily s vyšších společenských kruhů. Tak to je potřeba zarazit. Netvrdím, že za vším je Brusel, ale jeho nebezpečí spočívá právě v tom, že podobné agendy prosazuje. ano i po vystoupení naší země z EU budeme muset řešit různé Marksové a Dietsbiery i mlsně obcházející Norské fondy, jako agenty NWO. Ale když nebudou mít oporu v Bruselu, je šance jejich škodlivý společenský vliv eliminovat a zničit totalitní legislativu, která už byla napsána a platí. Ono je to složitější o to, že řada totalitních agend běží třeba i při OSN. Nejen kolem juvenálky, ale také třeba kolem Agendy 21. Největší svinstvo je, že je to prosazováno na úrovni lokálních samozpráv. Pohledejte Behind Green Mask. V USA je tahle NWO zrůdnost hodně daleko.

   Prostě vystoupení z EU nám rozváže ruce v boji proti mnohému svinstvu, které v rámci harmonizace s EU přijímáme automaticky.

   Jinak konec EU není nic hrozného. Návrat k EHS a radě ministrů je asi jedinou možnou mírou evropské integrace, která může fungovat v rámci svobodné, otevřené a demokratické společnosti. Také jakékoli přerozdělování sebou nese riziko přebyrokratizace a nesvobody.

   • Stribog napsal:

    A potom tady máme jeden filosofický problémek. Vztah svobody, demokracie a kapitalismu ohraničenému, či spíše neohraničenému neoliberálním modelem v systému nadnárodního řízení.

    Základní teze pro fungování svobodné společnosti:
    Ekonomika musí sloužit člověku nikoli člověk ekonomice. Stát musí sloužit člověku nikoli člověk státu. To by měl zajistit demokratický proces. Je-li tomu přesně naopak nejedná se o svobodnou společnost.

    Základní teze pro fungování obchodu:
    Obchod musí být výhodný pro obě strany. To je ideální rovnoprávný stav. Je-li výhodný pro jednu stranu je to vztah mezi parazitem a hostitelem. Ten je ale v důsledku nevýhodný pro obě strany v momentě, kdy parazit zahubí hostitele.

    Nesvoboda EU spočívá v tom, že popírá obě teze, neboť je ovládána korporacemi. Ne nadarmo byla koncipována dle foršriftu IG Farben nacistickým právníkem Walterem Hallsteinem, který se nikdy netajil její prokorporátní dimenzí... Na příkladu TTIP je možné demonstrovat další problém. UCC - komerční právo je nadřazeno právu obecnému i demokratickému procesu. Zde je možno mluvit o otroctví či neofeudalismu.
    Při neexistenci státní suverenity není možno takový systém odmítnout protože je přijmut nadnárodním celkem EU. Při existenci suverenity existuje demokratický proces, ve kterém lidé mohou otroctví v podobě nadřazenosti korporátního práva přijmout i odmítnout.
    EU také podporuje parazitismus v případě teze číslo dvě. Mantra maximalizace profitu dovedla kapitány průmyslu do situace, kdy si uvědomují, že hubí hostitele, ale jinak by je převálcovala konkurence. Hraje se nemorální hra kdo z koho bez jakýchkoli pravidel. Což vede zejména ke korupci v nadnárodním systému řízení, která je opět neovlivnitelná lokálně, jako v případě decentralizovaného systému. Korporaci potom bývají garantována práva vyšším správním celkem na úkor nesuverénního národního státu.

    A na tomto malém příkladu se dá oddemonstrovat, že to není jen o nesvobodné nebo totalitní EU, ale přímo o otrokářské EU...

    • Eschatolog napsal:

     po sobotni navsteve venkova a zjisteni, jak nemocne jsou ovocne stromy a zemedelske plodiny, protoze houby a plisne, virozy a parazite jsou agrochemickym prumyslem slechteny k uzasne odolnosti uz 50 let a rostliny soucasne oslabovany, mam silny pocit, ze hladomor prijde drive nez politicke poznani davu

    • contumax napsal:

     Stribog

     K poslední Tvé větě...

     KRYPTOFEUDALISMUS...!!!

   • contumax napsal:

    Stribog

    Ve VB můžou člověka sledovat s Calaise až po celé Anglii, přímo online, z práce nebo do práce, ve všech autobusech je 6 kamer, 3 dole a 3 nahoře, to samé na ulicích a v obchodech...

    • Stribog napsal:

     Řekl bych, že v rámci plánů globálních satanistů má každá země nějaký pilotní projekt a je testovacím polygonem jiné části agendy. Zatímco Británie testuje brutální ztrátu soukromí svých obyvatel, fízlovaných od kolébly do hrobu, Norsko testuje legalizaci pedofilie a vlastniství dětí státním a korporátním systémem, Švédsko testuje ultradebilizaci člověka prostřednictvím politické korektnosti. Německo a Francie ničení ducha dříve patriotických národů multikulturalismem. Česko testuje kam až se dá otrok ničit socioekonomickými parametry a jestli spáchá sebevraždu, či to bude řešit revolucí. Máme nejtvrdší exekutorské zákony v EU a nejnižší minimální almužnu. V USa se testuje odolnost obyvatelstva vůči GMO a pomalá likvidace obyvatelstva prostřednictvím zdravotnictví. V každém takovém polygonu se pečlivě vyhodnocují reakce zotročeného obyvatelstva a následně probíhá modifikace a nové pokusy.

 3. Jaris napsal:

  Hezky jsi to napsal Stribogu. K tem politicky korektnim fanatikum Dienstbier, Marksova by pridala babu Sabatovou.

 4. Zighartice napsal:

  Docela mě straší záměry České nebo Slovenské veřejnosti k následování Britů. Samozřejmě, že z lidského a morálního hlediska by takovéto kroky byly zcela legitimní a především z hlediska opětovného získání národní svobody a samostatnosti. Má to však háček, neřkuli hák. Tím hákem je naše přímá hospodářská závislost na západu. Jsme přímo závislí na dovozech téměř všeho zboží, zejména však potravin. Nepředpokládám, že by dovozy byly zastaveny, ale předpokládám cenovou válku a následnou nedostupnost potravin a s tím spojený hlad a bídu obyvatelstva. Naše zemědělství bylo zdevastováno způsobem nevídaným. Znamená to riziko, že Česká nebo Slovenská republika může být umravněna cenovými restrikcemi a bránit se nemáme čím. Bez silného spojence se tedy neobejdeme a nedá se předpokládat, že by nám šlo Německo po vystoupení z EU na ruku, protože tím by ztratilo velmi levnou pracovní sílu Čechů a Slováků. Už by nemohli naše národy tak snadno vykořisťovat. Bohužel mají v rukou jiné nástroje, kterými nás mohou týrat a to je nezvratný fakt. Dalším značným problémem je fakt, že máme armádu, která není schopna ochránit naše území, natož národ. Leda, že by sám Stropnický se svým mužným a svalnatým synem nasedli na své oře a jali se po vzoru Jana Žižky bránit svou vlast vozovou hradbou. Vozů mají na ministerstvu obrany dost.

  Politicky se situace řešit jistě dá, ale je problém v tom, že naše politické špičky jsou tak silně navázány na EU, že nechtějí cokoliv měnit. Peníze ze západu by jim mohly chybět a mohlo by to znamenat i ohrožení existence některých politických subjektů a s tím je spojena i ztráta moci v zemi. Své by nám o tom jistě mohl povyprávět generál Pavel, který ze štábu NATO dobře ví, co by znamenalo případné navázání užších politických a ekonomických vztahu s Ruskem nebo Čínou. USA a Německo by toto těžko mohly vydýchat. Je to však naše velká šance. Spojenectví s Ruskem a Čínou by nám přineslo nejen svobodu, ale i značnou ekonomickou prosperitu. Sami však nezmůžeme nic = my nejsme v postavení Britů.

  Chápu tedy postoj premiéra Bohouše Nevímkudykam, že se k CZEXITU a referendu staví odmítavě. Vím, že je to vokurka, ale bohužel v tomto ohledu má pravdu. Je jen otázkou, zda si uvědomuje onu nepřipravenost a velkou zranitelnost ČR, nebo to vše vnímá z pohledu záchrany vlastního zadku a udržení lžipartají u moci. To vše je otázka jeho vědomí a svědomí.

  V globálu by jistě byl pro ČR z vlasteneckého pohledu CZEXIT výborný a i já bych jej podpořil. Nejprve bych však třeba i tajně hledal spojenectví u slovanských bratří a to především s ohledem na CELÝ NÁROD...

  • Ada napsal:

   Veď práve, musíme najprv potichu obnovovať poľnohospodárstvo a priemysel.Hladom by sme nezahynuli, lebo potraviny sú spolovice naše. Lenže treba investovať... A odkiaľ vziať peniaze? Pri vzniku 1.ČSR bol kapitál v Č. aj v zahraničí. PO 2SV sme tiež až tak neutrpeli. A ako to bolo po kríze 1929? No, nezostáva než niečo si požičať a niečo... si vziať späť... Nakoniec, firmy, ktoré tu majú postavené budovy,a si hneď tak neodídu... treba ich primať, aby platili dane tu, žiadne prázdniny, ofšory a postupne odkupovať podiely... Veľa podnikov, sietí je prevzatých protiprávne, dajú sa vrátiť späť. Napokon, aj Lenin sa v Rapalle dohodol...

  • Paul Durham napsal:

   no, sledujte sračkomety, zapnuly právě biturbo, nikdo přece neříká, že czexit by nebolel, bolel a hodně, taková ne_česká ne_národní banka by pomohla koruně bleskově ke kurzu 40,- za ojro , zabila by 3 mouchy 1 ranou, polepšili by si kolonialisté ( tzv. vývozci ), pohoršilo by si obyvatelstvo ( ruka trestající ) a tošovský by si mohl koupit za poradenství ( jak prodat zbytek zlata ) nové ferrari , aby se mu ta třetí míza v kalifornii snášela lépe , ANO on se lépe má ( jeden z pověstného seznamu pana koblihy ).

  • Stribog napsal:

   Myslím, že mícháme dvě věci. Jedna věc je politická EU a druhá věc je ekonomika. To, že jsme kolonie závislá na dovozu toxického odpadu, kterému říkáme eufemisticky potraviny je mimo diskuzi. Že nám ten obřezaný slovenský bílý koník zničil zemědělství a také zemědělskou půdu řepkou olejnou je také mimo diskusi. Po té co se po plyšáku zavedl zemědělský systém na sebevražedném kurzu, aby se půda dala kupaovat za hubičku. Co nezdevastoval on, pohřbila fotovoltaika a satelitní podnikatelská baroka a Evropská komise. To že náš průmysl po plyšáku zlikvidovala piratizace je také mimo diskusi. To že jsme vykradenou noclehárnou pro otroky pracující v montovnách také. To že jsme závislí na dovezeném šuntu ze zahraničí, který nemáme kde ani jak vyrobit a navíc struktura debilizačního školství napomohla k tomu, že staré kusy, které uměly něco vyrobit jsou většinou v důchodovém věku, nemluvě o těch, kteří uměli řídit skutečnou fabriku. To ale není neřešitelné do budoucna. Znarodníme kolaborantské majetky, rozjedeme technické vzdělání a reindustrializaci i reagrifikaci země. Když se Stalinovi kdysi podařilo během jedné generace vydupat z negramotného a agrárního SSSR, vědeckou, ekonomickou, industriální, kosmickou i jadernou velmoc, nevidím důvod proč by jakýkoli národ s vůlí a vizí nedovedl jen to, že se vrátí k tomu, co už kdysi uměl.
   Britové vystopili a jsou na tom úplně stejně. Ano, jsou závislí na dovozu, neboť jim ta sebranka v Bruselu zlikvidovala zemědělství i průmysl stejně, jako nám. A hlad mít nebudou. Jen jsou vydíratelní. Mimo to EU se tak jako tak rozpadne. Nebudeme sami, kteří budou muset za pochodu řešit problém s tím, že jsme nesamostatní pitomci. Najdeme nové vazby.

   Evropa v podobě Lisabonu nefunguje, ale fungovala v podobě EHS. A v tomto ohledu se ekonomicky nic nezmění.
   Naopak ve chvíli, kdy příjdou klacky pod nohy, přišla by třeba objektivní potřeba zemědělské reformy. To znamená kýžené vyvlastnění Babiše, likvidace fotovoltaiiky atd. Rozjet zestátněnou zemědělskou výrobu spolu s družstevní se dá během jednoho vegetačního období. Krom toho je dost zemí mimo EU, které nadšeně prodají své zemědělské přebytky.
   Czexitu se nebojím. Svoboda není zadarmo. Krom toho Brexit tu byl proto, aby byl následován. Zbytek je o dohodách a nastavení parametrů.

   • Čech napsal:

    Perfektní Sribogu, (jako většina vašich příspěvků) už začínám rušit trávníky a kultivuji zahradu, každý musí začít u sebe. Velký problém jsou semena, politika kterou prosazuje Monsanto v Africe už dávno potichu dorazila i k nám. Víte, že jsou dnes na trhu jen hybridy, že nelze sklidit semena jako dřív ?

 5. Ada napsal:

  PREČO TO ZASE TAK VIAZNE?

 6. Ikema Monika napsal:

  30.6. Začíná EU komise další jednání o vstupu Turecka do EU ! Z průzkumu vyplynulo že asi 12.000.000 Turků chce odejít do Británie jakmile dostanou Evropské doklady ! Kampak je Brusel teď našlape do Británie je po referendu určitě nepřijmou !!!

 7. proud napsal:

  "Buďme u zrodu suverénní a svobodné České republiky společně. Děkuji Vám."..........Naprosto odmitam republiku!!! Na znovuvytvoreni Ceskyho STATU a STATNOSTI se ovsem tesim a rad pomuzu jak muzu! Ale s republikou na me admine nechod! ;-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!