Rozhovor s Tony Goslingem o Bilderbergu

gosling-r

Britský novinář Tony Gosling patří mezi lidi, kteří se Bilderbergem a publikováním informací o tomto utajovaném spolku zabývají systematicky a nejdéle a provozuje svůj web www.bilderberg.org. A tak nebylo překvapením, že jsme ho potkali i u letošního Bilderbergu v Drážďanech, kde ochotně poskytoval rozhovory. I když to původně nebylo v plánu, tak se při svém vyprávění dostal až důvodům, proč bylo první setkání Bilderbergu právě tam kde bylo, a co tomu předcházelo. Jedná se o neuvěřitelné souvislosti, ke kterým se při svém pátrání dostal. Následuje volný přepis 16 minutového rozhovoru.

Tony, pověz nám prosím, zúčastnil jsi se nějakých setkání Bilderbergu v posledních letech?

Založil jsem svůj web www.bilderberg.org právě před 20ti lety a tahle stránka je především o dokumentování původu Bilderbergu. Dříve jsem pracoval pro BBC, a když jsem v letech 1995-1996 začal zjišťovat informace o Bilderbergu, tak mě štvala jedna věc. Většina těchto informací byla plná antisemitismu a bláznivých konspiračních teorií. A přitom je to něco jiného a ve skutečnosti mnohem mocnějšího. Jedná se o síť, přes kterou vedoucí osoby businessu kontrolují a úkolují vlády. Mluvil jsem zde s policisty a ti sice věděli, že se jedná o Bilderberg, ale nevěděli, co ten název znamená. Vysvětloval jsem jim o co jde, a tak rychle pochopili, že když ve volbách někoho volí, tak se ve skutečnosti vůbec nic nezmění.

Pokud jde o založení Bilderbergu, tak za tím je především Joseph Retinger, který si např. u MI6 objednal vraždu generála Sikorského. Joseph Retinger byl jednou z vůdčích osobností německé nacistické strany a jedním ze zakládajících členů SS. Inspiroval pak založení Bilderbergu, jehož první setkání se konalo v roce 1954. Mnoho lidí se ptá, proč se tato skupina a tyto konference jmenují Bilderberg. Je to podle hotelu v Holandsku, kde se tyto konference začaly konat, ale otázkou zůstávalo, proč zrovna na tomto místě?

10 let před prvním Bilderbergem, v září 1944, se na dotyčném místě odehrála obrovská bitva 2. světové války - operace Market Garden. Jednalo se o operaci spojenců, jejímž plánem bylo osvobodit Holandsko od nacistů. Byl to největší útok parašutistů během celé války, kdy seskočily celé tři divize britských výsadkářů. Tato operace byla dobrým plánem, který mohl vyjít. Dnes je však jasné, že se jednalo o sabotáž zevnitř britské armády. Válka by totiž skončila příliš brzo. Vlivní lidé, mj. z britské strany se totiž začali domlouvat s nacisty, kteří již tušili, jak tahle válka skončí, na odvozu naloupeného nacistického bohatství z Německa a bylo nutné mít k tomu bezpečnou cestu. Mluvilo se např. o majetku hodnoty šesti miliard tehdejších dolarů, v každém případě to bylo obrovské množství. Bylo tedy jasné, že někteří vlivní nacisté budou potřebovat po válce pomoc a takhle např. uprchl např. Hitlerův osobní tajemník Martin Borman a další.

Myslím si, že mezi takové zrádce z britské strany patřil např. Lord Carrington, jenž se později stal předsedou Bilderbergu a který v té bitvě byl a přitom svým krajanům nepomohl, tím že by poslal na pomoc tanky. Další stopou je prohlášení majora první divize výsadkářů Tony Abbotta, který prohlásil, že kdyby se pomocí tanků podařilo vytvořit výsadkářům v této bitvě předmostí, tak by válka skončila o vánocích 1944. Došlo k tomu, že tisíce britských výsadkářů bylo odříznuto, obklíčeno Němci a zmasakrováno. Německá armáda měla veškerou těžkou výzbroj - tanky, raketomety, plamenomety, to všechno proti lehce ozbrojeným parašutistům. A 10 let po tomto strašném masakru stál na tomtéž místě hotel Bilderberg, kde se konalo první setkání této skupiny. Myslím si, že se jednalo o určitý krutý vtip, protože to je místo, kde zrádci za řad Spojenců provedli zradu, jenž umožnila prodloužit válku o mnoho měsíců a dostat tak velké množství bohatství z Německa pryč do rukou poválečné mafie.

Předpokládám, že hlavně do Spojených států amerických, s jejichž pomocí se uskutečnila známá operace Paper Clip.

Také, ale hlavně do Švýcarska a Argentiny. V USA se především tyto špinavé peníze praly. Např. Allan Dulles, první ředitel CIA byl součástí kruhu tohoto praní nacistických majetků, když se na tom podílela jeho právnická firma Sullivan and Cromwell.

Podívejme, zdá se, že někdo další zrovna z Bilderbergu odjíždí.

Otázka, jestli skutečně patří k Bilderbergu.

Těžko říci, to nikdo neví.

Ano, to je jedna z charakteristik Bilderbergu. Vždycky si musíte připravit seznam s tvářemi, protože ti nejmocnější lidé se nikdy neobjevují na prvních stránkách novin a nechodí do televize a tak zůstávají pro širší veřejnost neznámí. Je to samozřejmě tím, že média nedělají svoji práci tak jak by měla. Mnoho velkých médií je samozřejmě na Bilderberg napojeno a starají se především o svůj finanční prospěch, o dobré vztahy s bankami a moc svého informačního impéria. Naprosto jim nejde o diváky, posluchače a čtenáře.

Jaký byl tvůj první Bilderberg, který jsi navštívil?

Bylo to v roce 2000 v Chateau Du Lac v Belgii. Bylo to velmi podobně situováno jako zde, bylo možné se dostat velmi blízko k hotelu.

Předpokládám, že u toho nebylo hodně lidí.

Ano, jistě. Byli jsme tam jen tři a jeli jsme to tam dokumentovat. Avšak jeden z nás, můj přítel, kterého jsem vzal s sebou, byl bývalý redaktor belgických národních novin. A ve čtvrtek, když Bilderbergové přijížděli, tak když to viděl, tak zavolal dvěma fotografům a v sobotu to bylo na hlavních stránkách veškerého belgického tisku a vysílal o tom každý televizní kanál. Tehdy měl Bilderberg opravdu krušné chvíle a proto si myslím, že to co my tady děláme, je velmi důležité a je třeba, aby se médiích objevovaly informace o tom, co se zde děje a že zde se rozhoduje o naší budoucnosti.

 

Na Bilderbergu se politici prověřují. Oni s nimi mluví velmi do hloubky. A chtějí spolupracovat jen s těmi politiky, které mají prověřené.

Vidíš nějaký rozdíl mezi tímto Bilderbergem a těmi předchozími? Vyvíjí se to nějak?

Ano. První rozdíl je v tom, že nyní už je tato událost v mnoha mainstreamových médiích, alespoň trošku. A obvykle jsou vydány dva typy článků. Jeden si z toho dělá legraci a píše o tom, že se tam asi scházejí ještěři, mimozemšťani a podobně. A druhý o tom píše více seriózně a uvede třeba i pár lidí, kteří na Bilderbergu byli. A další věc je, že se teď jedná hodně v Evropě. Tato organizace je totiž především amerického původu a byla zřízena za účelem uplatňování vlivu v Evropě. Andreas von Bülow, německý politik, bývalý minstr obrany, který na Bilderbergu byl, prohlásil, že účel Bilderbergu je přivést všechna evropská zastupitelství pod americké vedení. Jde o to, že je takhle snadnější jednat v jedné organizaci než se 30ti různými zeměmi. Také řekl, že je to něco jako past na politiky. Takže přivedou politiky dovnitř a poslouchají velmi pečlivě, jak mluví. A když řeknou např. něco proti politice Pentagonu, tak jsou odstranni od moci.

Ano, to znám z naší země také. Byl jsem na Bilderbergu v Londýně 2013 a ve Švýcarsku 2011, a rozdíl je např. v tom, že zde je velmi snadné je zaznamenat na kameru nebo vyfotit.

Ano, někdy to nechtějí a někdy jim to nevadí. To, jak je snadné je fotit, záleží samozřejmě na místě. Někdy se dá použít třeba fotoaparát s teleobjektivem. Nicméně to je tento rok velmi očivodné. Např. nizoemský král šel předními dveřmi, taktéž Henry Kissinger, David Petraeus, Christine Lagard. Ale lidé, kteří šli zadními dveřmi, byli ministři financí z EU. A proč to tak bylo? To jsou jedni z nejdůležitějších lidí v Evropě, ale přitom šli zadním vchodem pro zaměstnance, kolem lidí, kteří uklízejí odpadky. Myslím že je to proto, že přicházejí závažné finanční problémy, a pokud přijdou, tak tihle lidé nebudou chtít, aby se objevily fotky, jak přijíždějí na Bilderberg, protože pak by se dalo najít spojení mezi finanční krizí a Bilderbergem.

Vidíte nějakou změnu ve vlivu, který Bilderberg má?

Ano. Poslední dobou je hodně na programu oblast technologie. Tihle lidé jsou posedlí kontrolou internetu. Je skutečně dobré přirovnání internetu k síti (web), kde můžete uvíznout a objeví se nějaký pavouk, třeba Henry Kissinger, a chytí vás. Oni těží z internetu ohromné množství dat. Prakticky vše, co se dostane na internet mimo váš počítatč, mohou tihle lidé ukrást. Také dělají databáze profilů lidí na celém světě, včetně dětí. A jde o to, že je to ilegální a oni chtějí změnit zákony tak, aby to bylo legální. Např. v Británii už na to existuje velmi nebezpečný precedent. Připomíná to dobu 2. světové války, když IBM pomáhala Hitlerovi vytvořit databázi obyvatel a nacisté pak mohli poslat gestapo rovnou za všemi židy, nebo komunisty. Soukromí je velmi důležité téma a tihle lidé tady dělají všechno pro to, aby zničili jakékoliv soukromí. Takže cokoliv děláme, je pro ně zjistitelné.

I proto tam teď jsou firmy jako LinkedIn. LinkedIn používají milióny lidí po celém světě, aby si našli novou práci. Nebo třeba Google, který je stále na vzestupu a v USA proti němu probíhají soudy, protože je tak vlivný, že může třeba rozhodnout volby. Podle jednoho výzkumu může pomocí ovlivňování hodnocení stránek pomoci kandidátovi nahoru o 13% nebo ho může shodit dolů o 25%. Z Googlu se stává něco jako vševědoucí stroj z románu 1984, ve kterém "my kontrolujeme, co si vy myslíte". To je velmi nebezpečné.

A myslím si, že tihle lidé chtějí kontrolovat média více, než cokoliv jiného. Už mají pod kontrolou bankovní systém a média jsou to, čeho se nejvíce bojí. Proto jsme tady.

Ještě jednu otázku mám. Myslíte, že jsou uvnitř Bilderbergu nějací insideři? Někdo uvnitř, kdo by mohl vynést nějaké informace? Protože čas od času se něco takového objevilo.

Dobrá otázka. Někdo jako např. zmíněný Andreas von Bülow. Takoví lidé byli pozváni na Bilderberg a neměli z toho dobrý dojem. A myslím, že právě nyní jsou pro nás evropští ministři financí ti nejdůležitější lidé, se kterými bychom měli mluvit. Takže pokud zde byl váš ministr financí, tak za ním jděte a ptejte se ho na to, protože někteří se velmi snaží odolávat tomu, co chce Bilderberg dělat. Bilderberg reprezentuje soukromé finance, IMF také, jsou tu ty opravdu velké banky. A tihle finančníci velmi tlačí na veřejné finance. Např. když jsme byli na Biderbergu ve Versailes v roce 2003, tak tam odtamtud vyšel ven řecký ministr financí. Ochranka ho prohledala a pak řekl, že důvod pro odešel byl ten, že atmosféra byla příšerná a velmi nátlaková a také že cigarety byly příliš drahé a tak si šel koupit nějaké ven. Pak jsme spolu seděli v kavárně a diskutovali. Byl to velmi příjemný člověk. A tak si myslím, že jedna z věcí, které můžeme dělat, je podpořit naše veřejné zástupce, aby nedělali to, co chce Bilderberg. Právě proto je vozí zadním vchodem, aby je nemohla kontaktovat veřejnost. Oni na politiky pak hodně tlačí, aby dělali to, co chtějí, co je dobré pro lidi na Bilderbergu, ale špatné pro veřejnost.

Děkuji moc za rozhovor, bylo to velmi zajímavé.

Ještě bych rád připomenul mou webovou stránku, je to www.bilderberg.org a také thisweek.org.uk, kde vysíláme naši radioshow a můžete se tam dozvědět spoustu dalších věcí.

Tak děkuji a možná se uvidíme někde na Bilderbergu v dalších letech.

 
7 Komentářů k Rozhovor s Tony Goslingem o Bilderbergu

 1. vyak napsal:

  "přes kterou vedoucí osoby businessu kontrolují a úkolují vlády"

  Zase to převracení následků s příčinami.

  Vedoucími osobami businessu jsou proto, že jsou bílými koňmi státních vrchností a ne že jsou státními vrchnostmi protože tak umí "dělat svobodný business" na "dobrovolném trhu" (který byl postátněním hospodářství vyhlazen). Proto fakt ne.

  A "vlády"? Myslíte ty viditelné panáky? To jsou HERCI. To jsou Vám před-stavěné clony, bez nejmenšího přehánění divadelníci hrající předurčené role.

  Jak "bílí koně bussinessu", tak "vlády, politici, představitelé organizací a mediální (anti)hrdinové a pohádkářské postavy jsou jen jednou a druhou rukou na špinavou práci státním vrchnostem sloužící.

 2. Jaris napsal:

  Ja jsem presvedcena, ze Bilderberg ridi mezinarodni zid. V te chlipne spolecnosti jich je tam pozehnane.

 3. BRICS napsal:

  Nekdy kolem roku 2000 odpovidal Bill Gates na otazku, proc byl zalozen Bilderberg. Rekl, ze kvuli tomu, aby se uz nemohlo zopakovat pronasledovani Zidu.

  Lide, kteri jsou zvani na jejich jednani jsou vzdy ukolovani, a uz davno provereni. A jak pise kolega vyse, vlady jsou jen herci, s predem dorucenym scenarem a zodpovidaji se sve vrchnosti, ktera se postarala o jejich dosazeni a ne volicum. Proto take jejich aktivita ve prospech naroda je nulova. Jsou tam jenom na okecavani, viz Zeman. Lide si mysli, ze volili, kdyz si ho vybrali pred Slafenbergem, ale oba dva patrili jiz k proverenym se zarucenou poslusnosti.

 4. Jaris napsal:

  ...aby se nemohl opakovat holocaust?Vzdyt si mohou za to sami. To, co se dnes deje, je pod taktovkou chazarskeho zida. Nemusime chodit daleko. V ceske vlade jich je hodne. Merkelova, Hollande, Cameron, Schulz, Obama - vsichni maji zidovske koreny a vytecne skodi spolecnosti. V historii vzdycky cise pretekla a pretece zas. Znovu kvuli zakulisnim intrikam, lichvarstvi, rozdmychavani konfliktu, revoluci a valek. Staci mrknout na Ukrajinu nebo jeste lepe do nelegalniho Izraele, kde probiha genocida Palestincu za bileho dne od r. 1948. Amerika samotna je zidy ovladana, jak rekl kdysi po telefonu Kissinger - "we own America and America knows it". At se podivam kam se podivam, na nejdulezitejsich a dulezitych postech sedi zid. Jeden druheho do tech pozic dostava. Obcas mezi sebe vezmou uzitecneho sabesgoje, jako je treba Zeman, ktery se pro Izrael muze pretrhnout. Takovych proverenych zemanu Bilderbergem je mnoho. Ti vsichni jedou podle scenare mezinarodniho zida. Pokud ne, je zlikvidovan treba i fyzicky "nestastnou nahodou". Tak to bylo a tak to je. Ta cise zase jednou pretece Bilderberg nebilderberg.

 5. Heron napsal:

  Hele jestli to tocite mobilem, tak existuji ruzny pridavny mikrofony (vsak to znate) a to kvalitu posouva nekde k poloprofi- proste to staci. Da se tam dat protivetrnej tentononc atd. To samy na fotaky. Zas tak drahy to neni, ale kdyz se divam co jste vybrali, tak bych se na to taky vysral. Mozna bych zkusil startovac, jestli planujete pravidelne tocit.

 6. Heron napsal:

  Skoda, ze neni delsi

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!