Syrské válčiště 1.7.2016 – video a jeho přepis

30.6.2016 se ukázal být kolem Aleppa dalším dnem velkých aktivit. Tzv. Svobodná syrská armáda (FSA) poskytla video útoku protitankovou řízenou střelou proti provládním silám v jižním Aleppu se zničením 122 mm houfnice a tanku T-72.

Na statcích Mallah severně od Aleppa pokračuje v zuřivých bitvách střet mezi Jabbat al-Nusra a pozemními silami Syrské arabské armády (SAA). Zprávy ukazují, že si SAA po dočasném ústupu už za cenu 30 vojáků zvládla vzít zpátky všechny územní ztráty. Poražená Jabhat al-Nusra ztratila 100 vojáků.

V Manbij v severní Sýrii jednotky YPG a SDF ohlásily úspěšný útok na minometnou továrnu ISIS. Spolu s tím zahájila ISIS protiofenzivu severně do Manbij u Dadatu podél řeky Sajur.

Na venkově Latakie zahájily Jaysh al-Fatah, Jabhat al-Nusra a Ahrar al-Sham série útoků na Tal Al-Qal’at a Kinsibba. Poté, co získali prostřednictvím zabrání Tal Al-Qal’atpalebnou kontrolu nad Kinsibbou, podařilo se džihádistům vyrvat silám SAA kontrolu i nad tou druhou vesnicí.

Předběžné zprávy naznačují, že síly provládních milicí ztratily čtyři tanky T-55 a dvě bojová vozidla pěchoty.

V severovýchodním Dumayr obnovila FSA kontrolu nad územím v Jabal al-Afa’i, které si vzala zpět od ISIS, zatímco ISIS se podařilo převzít kontrolu nad provládním bariérami v oblasti al-Talilat ve východní Palmyře.

Zdroj: https://southfront.org/international-military-review-syria-july-1-2016/
18 Komentářů k Syrské válčiště 1.7.2016 – video a jeho přepis

 1. Zighartice napsal:

  Syrský prezident Bašár Asad obvinil západní země z politiky dvojí tváře, protože ho veřejně kritizují, ale v tajnosti s ním dojednávají dohody. Zejména ty bezpečnostní, a to tajně. Uvedl to v rozhovoru pro australskou televizi SBS.

  https://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-vychod/408111-asad-obvinil-zapad-z-dvoji-hry-kritizuje-ale-pod-stolem-se-s-damaskem-domlouva.html

 2. Zighartice napsal:

  Ruští vojáci/poradci, + minimálně 3ks BTR-82A, T-90, útočící roj 2x Mi-24P, 2x Mi-35M-3 – pravděp. někde na východě provincie Homs.Tohle už vypadá minimálně na četu nějakého specnazu nasazenou do bojů s nějakou jednotkou SAA+. A jelikož si tam spousta vojáků natáčí na mobil, tak budou na frontě relativně krátkou dobu.

  https://youtu.be/2FQzJcigtkU

 3. Zighartice napsal:

  Obamova administrativa navrhla ruské vládě novou dohodu o Sýrii s cílem prohloubit vojenskou spolupráci mezi oběma zeměmi v boji proti některým teroristům. Výměnou za to, že Rusko bude tlačit na Assada, aby zastavil bombardování rebelů, které podporují USA…
  Podstatou dohody je, že USA slibují, že spojí své síly s ruským letectvem při určování cílů a při koordinaci rozšířené letecké kampaně po pozicích „Fronty an-Nusrá“ v Sýrii…

  http://inosmi.ru/politic/20160701/237043010.html

 4. Zighartice napsal:

  USA hlásily přiblížení Jaroslava Moudrého ke křižníku San Jacinto. Defense News píše, že Jaroslav Moudrý sledoval letadlovou loď Dwight Eisenhower, která se účastní bojových akcí proti Islámskému státu. V jistém okamžiku se loď údajně přiblížila na 150 yardů (asi 137 metrů) k raketovému křižníku San Jacinto, který patří do ochranné skupiny letadlové lodě a zajišťuje její ochranu ze vzduchu.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160701/3431612/usa-jaroslav-moudry-sblizeni-san-jocito.html

 5. Zighartice napsal:

  Bojovníci teroristické skupiny Džebhat an-Nusrá (zakázaná v RF) a její spojenecké bandy obsadily město Kenssaba, vzdálené 20 km od hranice s Tureckem na severu syrské provincie Lázikíja, sdělil v pátek RIA Novosti zdroj v syrské domobraně.

  „Početné teroristické oddíly napadly ve čtyři hodiny ráno stanoviště armády a domobrany. Útok šel ze strany osady na hranici a provincie Idlib. Ztráty máme my i armáda. Museli jsme se přeskupit a teď připravujeme protiútok“, řekli v domobraně.

  http://cz.sputniknews.com/svet/20160701/3434310/fronta-an-nusra-kenssaba-hranice-syrie-turecko.html

 6. Zighartice napsal:

  Mi-24 SyAAF bombarduje Daraya (Damašek)

  https://youtu.be/z_2pZD9KNT8

 7. Zighartice napsal:

  Wahington Post tvrdí, že Obama administratíva navrhla Rusku spojiť sily v Sýrii a útočiť na Jabhat al-Nusrat spoločne…

  http://medzicas.sk/po-erdoganovi-to-vyzera-ze-putin-dosiahol-uspech-aj-voci-obamovi/

 8. Zighartice napsal:

  Turci jsou prý ochotní uhradit škody za sestřelený SU-24.
  Turecko je připraven zaplatit náhradu za ruský stíhací letoun.

  http://fapnews.ru/278799-turciya-gotova-zaplatit-kompensaciyu-rossii-za-sbityi-istrebitel

 9. Zighartice napsal:

  Na 100% to bude nová velká stojánka (délka 400m, šířka 200m) – už tam jsou položené betonové bloky co vedou ku VPD, + ještě dělají VPD či stojánku (délka 350m, šířka 80-100m) u heliportu (pokud by to využili jako stojánku, tak je tam kapacita tak pro dvě další letky – 24 vrtulníků, pravděp. to ale budou používat kombinovaně – 1 letka a VPD) – což je dost zajímavé, protože na ostrahu Hmejmimu drželi doposud max roj (4ks) bitevních vrtulníků (a ten heliport byl defakto skoro prázdný) – musí tam plánovat podstatné navýšení provozu z heliportu.

  https://twitter.com/QalaatAlMudiq/status/747754038184263680

 10. Zighartice napsal:

  Video „nebezpečného“ přiblížení raketové fregaty Jaroslav Moudrý k americkému torpédoborci USS Gravely 17. června
  (připojila se k ruské námořní skupině ve středomoří v půlce června.

  https://youtu.be/xobL_7QUKCQ

 11. Zighartice napsal:

  Překládaní zásob a munice na USS Dwight D. Eisenhower ve Středozemním moři.

  https://youtu.be/0-LqymKU6s4

 12. Zighartice napsal:

  Boje v Sýrii mají na sociálních sítích nového hrdinu. Pod íránským praporem se do nich zapojil Sajád Gharíbí – mladý kulturista, který si od fanoušků vysloužil přezdívku „íránský Hulk“. Někteří si jej pletou i s vypracovaným teroristou, který donedávna v Mosulu vraždil zajatce hnutí Islámský stát.

  http://zpravy.idnes.cz/syrie-hulk-cwd-/zahranicni.aspx?c=A160701_191231_zahranicni_mlb

 13. Zighartice napsal:

  Dobyvateľská armáda (Džajš al Fateh) konkrétně istyšad (sebevražedné komando) Nusry před útokem na Kinsabu v Latakii. (jeden ze zajatců se vyjádřil, že miluje Al-Bagdádiho (vůdce a chalíf ISIS) což ukazuje, že zdejší pro-režimní bojovníci nemají ani tušení proti komu bojují.

  https://twitter.com/worldonalert/status/748873844518039552

 14. Zighartice napsal:

  Informace mimo oblast syrského válčiště:

  Od 1.7. na Ukrajině zdražila teplá voda a dodávka tepla v průměru o dvojnásobek.

  https://youtu.be/WaC9MsHukiM

 15. Zighartice napsal:

  Sestřih včerejších udalostí v Sýrii:

  https://youtu.be/D_gIru2KTFE

 16. Zighartice napsal:

  Aktualizované informace ohledně letadlové lodi Admirál Kuzněcov :

  Zdroj upřesnil , že letadlová loď se do akcí zapojí od října do ledna příštího roku a připluje proto blíže k syrským břehům, aby stroje měli dostatek paliva na splnění bojových úkolů a pak i na návrat. Dodal, že na palubě bude během této operace 15 bojových letounů SU – 33 a MiG – 29K / KUB a více než deset vrtulníků Ka – 52K , Ka – 27 a Ka – 31 .

  http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/397952-do-ruskych-naletov-v-syrii-sa-zapoji-aj-lietadlova-lod/

 17. Zighartice napsal:

  Syrský Mi-25 se pravděpodobně zřítil vychodně od Damašku. Posádka zahynula.

  http://luftwaffeas.blogspot.cz/2016/07/syaaf-mi-25-shot-down-2017-07-01.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!