Ron Paul: ‚Nucená globalizace přivodila konec EU‘ „Ta se stane nefunkční.“

Libertariánská ikona Ron Paul věří, že EU už stojí na své poslední noze, nikoliv kvůli odchodu Británie, nýbrž kvůli rokům mizerné globální ekonomické politiky tažené zkorumpovanými bankéři. Tento bývalý kongresman v televizi CNBC řekl, že ‚Brexit‘ je pouhým symptomem ohromného problému, který věští konec ‚nucené globalizace‘. „Myslím, že EU se stane nefunkční,“ řekl Paul.

„Opravdu se to nachyluje ke konci. Nemyslím zítra nebo pozítří, ale lidé budou opravdu nešťastní. Konec přichází, ale není to příchod kvůli tomuto odštěpení,“ dodal Paul.

„Myslím, že všichni na to pohlíží, jako by to bylo jen hlasování, důležité hlasování, které vyšlo jinak, než se očekávalo, a to to vyvolalo rázové vlny na trzích, já si ale myslím, že se soustřeďují na tuto věc chybně,“ pokračoval Paul.

„Co této situaci předcházelo, bylo to, že jsme měli po celém světě i v této zemi uměle stlačené úrokové sazby. To způsobilo, že lidé se dopouštěli té chyby, že kupovali dluhopisy,“ vysvětloval Paul.

„Katastrofy nepřichází, pokud nepřijde to, co jim předchází, a tím, co připravilo jeviště pro toto, je monetární politika, uměle nízké úrokové sazby, nulové úrokové sazby,“ tvrdil Paul.

„Pořád je všude spousta nestability, a ta ještě nebyly korigována. A nemyslím si, že to půjde korigovat snadno,“ řekl s dodatkem, že „nám dochází pára.“

Paul pak podrobně vysvětloval, jak globalizace jako taková, v tom není hlavním problémem, ale že je to ‚nucena globalizace‘ tažená politiky smrtelně odhodlané dosáhnout centralizace moci, kterou teď lidé zavrhují.

„Libertariánský na svobodný trh orientovaný člověk necítí nenávist ke globalizaci, nenávidíme ale politickou globalizaci a síly, které přichází s ní a spřádají svazující aliance, a to, jak pak politici nad tím získají kontrolu, jako ji získali v Evropské unii,“ konstatoval Paul.

„Globalizace na svobodném trhu znamená, že máte zdravou měnu, že její přijímání je podloženo komoditou, a že máte tolik volného obchodu, kolik je jen možné, a to je globalizace, která je založená na svobodě a svobodných trzích,“ dodal tento bývalý kongresman.

„Není to globalizace, co je špatně, je to nucená globalizace. Do té jsme byli roky zataženi a dělali jsme to, co nám otcové zakladatelé říkali, že dělat nemáme, ti říkali, nenechte se zatáhnout do těch svazujících aliancí,“ vysvětloval Paul.

Paul rovněž dodal, že „svobodu nelze získat přes nafukování akciového trhu,“ a uvedl, že selhání určitých evropských ekonomik přišlo přes devalvace jejich měn. „Když zničíte měnu, zničíte i střední třídu,“ konstatoval Paul.

Na druhém konci politického spektra über-globalista Henry Kissinger vyhlásil, že odpovědí na problém rozpadající se Evropské unie je zformování ještě VÍCE svazujících aliancí.

Kissinger řekl, že Británie by neměla být potrestána, „jako kdyby uprchla z vězení,“ a argumentoval, že další země, zvláště US, by na Británii a další měli pohlížet jako na „potenciální krajany.“

„Potrestání Británie nevyřeší problém, jak provozovat společnou měnu při absenci společné fiskální politiky mezi zeměmi s nesourodými ekonomickými potenciály nebo jak definovat unii, jejíž schopnost dosáhnout společné politické strategie daleko od základu zaostává za jejich ekonomickými a administrativními schopnostmi,“ napsal Kissinger.

„Hlasování za Brexit vyvolalo úzkost na dvou kontinentech a mezi všemi těmi, kdo závisí na stabilitě, kterou jim unie z podstaty svého účelu poskytuje,“ dodal Kissinger s tvrzením, že „potřeba obnovy důvěry nebude vyřešena vzájemným obviňováním.“

Kissinger v podstatě říká, že trestat lidi za odmítání nucené globalizace povede jen k tomu, že se od tohoto konceptu ještě více odvrátí.

„Aby Evropa s Amerikou inspirovali k důvěře svět, musí předvést důvěru v sebe samé,“ řekl tento Bilderberský pohlavár.

Steve Watson
Prison Planet.com
July 1, 2016

Zdroj: http://www.prisonplanet.com/ron-paul-forced-globalism-has-led-to-the-end-for-the-eu.html
9 Komentářů k Ron Paul: ‚Nucená globalizace přivodila konec EU‘ „Ta se stane nefunkční.“

 1. WIKINGER Petr napsal:

  PORUŠOVÁNÍ ZÁKONŮ VOLNÉHO TRHU VEDE KE KRACHU MYŠLENKY EU

  není divu,že prbní intelektuálové už to pochopili a začali odhalovat zločince -bankstery z ČHB.Připomínám zde znovu a znovu známý dopis presidentovi,kdy i naši banksteři nemají žádných skrupulí okrádat VŠECHNY DOMORODCE a ti se prozatím svému okrádání jaksi neumí bránit.

  JE PROTO NA ČASE VYVOLÁVAT KAŽDÝ DEN K ŽIVOTU PROJEKT TŘÍ HNUTÍ ZA NOVOU REPUBLIKU ,TAK JAK TO DĚLÁ OSV.

  Klidně ji za to kritizujte,ona se opraví a pojede dál,nakonec musíte ovšem pomyslet,že neoliberální JAK TO NEJDE si mohou Šmejdi strčit do zadku.

  http://www.novarepublika.cz/2016/05/otevreny-dopis-panu-milosi-zemanovi.html

 2. proud napsal:

  On tu ten trojjedinej OSV debil jeste porad strasi? :-))))

 3. Sasin napsal:

  Gdyž čtu tyto zasSVĚCENÉ rady, "lidi proboha buďte klidní a věřte úrokovým sazbám", tak neblbněte, už to jinak než prohlášení o vycházkách na BENEfikčním koncertu v psychyatrické léčebně neberu. Tudíž upozornování na to, cituji "že „svobodu nelze získat přes nafukování akciového trhu,“ má stejnou hodnotu jako důtka vedoucího blázince za pozdní příchod z povolené vycházky.

  Kecy typu, „Když zničíte měnu, zničíte i střední třídu,“ nebo že, "a to je globalizace, která je založená na svobodě a svobodných trzích,“ jsou dílem opravdu chorých bláznů. To už fakt nemá cenu číst. Jenže hlavní zprávy z blázince řeší dneska už všichni, páč na zadní rampě u jejich kuchyně pořád zůstávají nějaké zbytky.

 4. Jaris napsal:

  Ron Paul je moudry muz. Bohuzel je jako jehla ve stohu. Obvykle je prevalcovan a jeho hlas nema vahu.

 5. Zighartice napsal:

  Ukazuje se, že finančním globalistickým elitám narostla protiváha regionálních elit. S největší pravděpodobností bude dalším krokem to, že Spojené státy budou hlasovat pro Trumpa. Mimochodem je vidět, že stejné síly, a sice regionální elity a nadnárodní finanční elity, to provádějí stejnými metodami. Povšimněte si: masakr v USA v Orlandu, ve Velké Británii je zabita členka parlamentu. Ve Spojených státech mají tyto metody větší měřítko, ale tato země miluje podívanou.

  Vidíme, že ve všech zemích postupně tyto skupiny odstraňují. Musíme být připraveni na skutečnost, že za prvé - ve všech zemích, s nimiž chceme udržovat vztah, v Londýně, ve Spojených státech (v Německu se to teprve chystá) – přicházejí lidé, pro které je "finančník" - sprosté slovo.

  Jaké zde může být poučení pro naši zemi. Pro naši zemi je to další lekce – u nás také řídí zemi skupina, která je dceřinou společností nadnárodních finančních elit. Je to tým Gajdara, Čubajse. Jsou to lidé, kteří byli ve Spojených státech za Clintonovy a Buschovy administrativy. Jsou to lidé, kteří byli v Londýně. Jsou to lidé, kteří jsou nyní v Německu...

  Měli bychom být připraveni na skutečnost, že za prvé - ve všech zemích, s nimiž chceme udržovat vztah, v Londýně, ve Spojených státech (v Německu se to teprve chystá) – přicházejí lidé, pro které je "finančník" - sprosté slovo. Pokud chceme, aby zrušili sankce, aby nás opět začali pouštět do slušných domů, musíme nyní vytvořit elitní institucionální skupiny, které budou pracovat, ale nebudou záviset na finančních strukturách. Nemáme nic takového. Nemáme ani strany, ani mocné univerzity, ani příslušné elitní skupiny, které by byly nezávislé na finančnících. Proto je hlavním cílem, který dnes stojí před administrativou a před prezidentem, zejména v rámci předvolební kampaně, za každou cenu vytvořit – protlačit strany, a nejlépe dvě, které se mohou stát partnerem klíčových zemí (Velké Británie v budoucích podmínkách).

 6. Definitiva napsal:

  Mieru ľudskej blbosti vidno v tom, že Ron Paul za prezidenta zvolený nebol, ale Obama áno. Vyrovná sa tomu už len zničenie Zeme pri zrážke s kométou. Podobné prípady sa vyskytujú vo všetkých európskych štátoch.

 7. weissbach napsal:

  A co s tím má Farage a Johnson? Občané vyjádřili vůli a politici mají najít cestu jak ji uplatnit. K tomu potřebují mandát a farplán. U moci jsou konzervativci, tak je to na nich. A jestli se na to necítí, tak ať jsou volby. Proč by si měl Farage a Johnson nechat nasadit psí hlavu od partajních hlavounů, kteří na vůli občanů kálejí z vysoka. Budou jim muset dát na jevo, že na ně kálejí, nebo něco dělat. To je na nich. Každý blb, diktátor a šašek se musí napřed historicky znemožnit, aby i ti nejhloupější z lidu pochopili jaká elita jim vládne.
  A když nepochopí, zbývá ještě možnost se vzít společně za ruce a kráčet s úsměvem vstříc vlastnímu vyhynutí. Příroda tak eliminuje slepou cestu dalšího vývoje. Nahradí-li ideu oběžníky, příslib drancování jiných a drang nach osten, pak je nejvyšší čas hodit ručník do ringu.

 8. Eschatolog napsal:

  ono uz to super je , ne ze teprve bude

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!