Věřte hlavně v sebe, ve svou zemi a vlastní národ!

Slovanska_epopej_58BMusíte pochopit, že ne úplně všechno, co kdy udělali Američané je špatné a naopak, že Rusové zase nedělají vše úplně dobře! Stejně tak je tomu s kapitalismem, nebo komunismem! Svět není tak úplně černobílý a člověk se někdy potřebuje zastavit, aby se mohl lépe „rozhlédnout“ a přibrzdit někdy zbytečně příliš „rozjetý vlak“. Američané ve své historii udělali hodně chyb a v posledních několika desetiletích se ze země, která bývala lídrem nejprve světové a později „západní“ demokracie, stala země potlačující práva občanů jiných zemí jen proto, že američtí politici získali dojem, že mohou vládnout celému světu, a že USA mají právo dělat nikým nejmenovaného světového četníka!

Rusko se na druhé straně v období Sovětského svazu po Stalinově smrti stalo zemí, kde se komunisté stali novou „rudou šlechtou“, která ztratila postupem času soudržnost s vlastním lidem a armádou a tuto ztrátu nahradila totalitními praktikami. Totéž platilo ve zbytku zemí socialistického bloku a to také zavinilo nakonec jeho rozklad a pád.

Nelze si myslet, že mohu vyvážet svůj způsob života a svůj politický systém nátlakem, nebo násilím do zemí, kterým je cizí, jako to dělají Američané a nelze si myslet, že mohu zakázat někomu svobodu projevu, nebo pohybu po světě, jako tomu bylo za „socialismu“. Marxismus jako celek je výplodem NWO, který je praktikován v současné době Bruselem s cílem úplně zničit národní státy a vytvořit snadněji ovladatelný pronárod bez historie, ovšem na kapitalistickém tržním základě!

V teorii marxismu jsou totiž pouhé dvě funkční části! Jednou z nich je ekonomická idea většinově národního hospodářství produkujícího bohatství pro stát a jeho občany, nikoli pouze pro pár jedinců a pak vláda občanů, lidu, nebo, chcete-li jinak řečeno diktatura proletariátu, tedy vláda poctivě pracující většiny! Tyto dvě ideje je nutné spojit se svobodou projevu a volností pohybu, které zase nabízí kapitalismus a možná dokonce s některými morálními zásadami, které ve své věrouce nabízí křesťanství a možná by konečně vznikl systém, ve kterém by se všichni poctiví občané měli dobře!

Takovému systému můžeme říkat přímá demokracie, lidová demokracie, nebo spoustou jiných nových názvů. Důležité je, aby se takto nastolený systém a jeho rovnováha zase nezvrhla v něco jako je bezohledný imperialismus, zaslepený nenávistný nacismus, nebo totalitní, svobody jedince potlačující komunismus!

V současnosti je naděje na vznik takového systému však minimální. Svět naopak zřejmě spěje k velkému válečnému konfliktu mezi USA a Ruskem, nebo aspoň k nové formě studené a informační války, ve které budou všechny špatné věci, veškerá chudoba a potlačování osobních a národních svobod „házeny“ na „nepřítele“ a jediný, kdo se bude mít dobře, bude na obou stranách pouze vládnoucí elita!

Proto je nutné vystoupit ze všech struktur, které nás nějak nutí v případě konfliktu jít kvůli zájmům jedné velmoci do války proti té druhé a je nutné vybudovat silný a suverénní národní stát postavený na právu občanů voličů řídit svoji zemi tak, jak oni sami rozhodnou, bez jakýchkoli direktiv ze zahraničí! Stát, kde velké podniky budou patřit státu a vydělávat pro lid a malé a střední podnikání bude podporováno státem a nebudou mu házeny klacky pod nohy ve prospěch velkých nadnárodních korporací, jako je tomu dnes!

Chci zemi, kde nebudou vládnout přímo, ani z pozadí oligarchové a mafie, jako je tomu v současné době v USA, EU a částečně pořád také v Rusku, nýbrž zemi, ve které si lidé uvědomí, že si mohou svobodně vládnout sami ke svému vlastnímu prospěchu!
7 Komentářů k Věřte hlavně v sebe, ve svou zemi a vlastní národ!

 1. Escobar napsal:

  https://www.youtube.com/watch?v=OMj97oeGEYM Ano,ale je tu tento problem,ktoreho uloha je u konca,tento chaos je prerodom do usvitu veku Vodnara,kde toto už bude mimo.

 2. Utopie napsal:

  Navrhovaný systém má pár vad.
  1. Nařízené státní vlastnictví velkých podniků. Jak zajistit, aby střední, soukromé, podniky nevyrostly v podniky velké?
  2. Pokud vyrostou ve velké, budou nuceně znárodněny? Pokud ano, máme po svobodě. Pokud ne, převálcují státní podniky, které obecně mají nižší konkurenceschopnost.
  3. Izolace. Vystoupení ze struktur nám přinese izolaci, nikoli schopnost dělat si co chceme. Je to jako ve skupině lidí. Pokud jeden z nich řekne, že s ostatními bude dělat jen to, co on chce, ostatní se na něj vykašlou.

  Celkově je to utopie, která stejně jako komunismus nepočítá s realitou a hlavně s tím, jaký je člověk.

 3. Vidle napsal:

  Globálně spravedlivý politický systém předpokládá, že o tu spravedlivost alespoň někdo skutečně stojí - je ochoten pro to, aby byla globální, i něco ze svých tužeb a ambicí obětovat.
  V současnosti je neuvěřitelný nedostatek těchto "někdo". Společenská výchova vede k modelům typu "Po nás potopa", "Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu", "Kdo má moc, určuje zákony spravedlnosti", "Historii určují vítězové" a tak podobně.
  Proto je jakýkoliv pokus o "globální spravedlnost" odsouzen již v počátku k nezdaru - a nejen protože jakákoliv možnost zneužití důvěry je dnes chápána jako možnost získat "něco navíc"...
  Protože navrhovaný "GSP systém" zcela tyto "osobní a osobnostní" linie ignoruje, je vynikající živnou půdou pro jakoukoliv formu znaužití, a nejen ve výše vypsaných vzorech.
  Pro to, aby mohlo něco fungovat skutečně "globálně spravedlivě" je potřeba, aby každý jedinec přestal nadhodnocovat sama sebe a podhodnocovat své okolí. Univerzálním prostředkem "nápravy hodnot a hodnocení" je vynucená existence jedince pod hranicí přežití (např. válečný stav) - a lidstvo i jednotlivá společenství v zabedněnosti své sebeprosazující zvířeckosti k tomu zase a znova směřují...
  A podobné teorie tuto zvířecí rovinu jednotlivých jedinců ve společnosti ignorující jen potvrzují, že ten univerzální prostředek vzniku reálné sebereflexe zatím stále ještě neumíme nijak a ničím nahradit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!