Informace ze zasedání Světové rady míru ve Varšavě ve dnech 8. – 9. 7. 2016

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVe Varšavě se konalo zasedání Světové rady míru - jako protiváha probíhajícímu summitu NATO. Jednání se zúčastnili zástupci 22 zemí světa - samozřejmě z Evropy, ale i USA, Bolívie, Turecka, Srí Lanky atd. Na setkání byla nejpočetněji zastoupena Česká republika a to v počtu 14 účastníků. Přijeli zástupci těchto organizací: Asociace Vojáci proti válce, České mírové fórum, Českoslovenští vojáci v záloze pro mír a České mírové hnutí. Zástupci Světové rady míru zaslali pozdrav též účastníkům mírového setkání v Praze, které probíhalo s varšavským zároveň.

Zásadní projev a návrh na jednání Světové rady míru přednesli zástupci České republiky. Zde je jeho text:

Vážení přátelé, kolegové,

dnešní jednání probíhá současně se summitem NATO. V praxi se „mírotvorné úsilí“ NATO projevuje válkami prakticky ve všech světadílech. Je hrubým a krvavým způsobem porušována Charta OSN, zavazující signatářské státy „ řešit mezinárodní spory mírovými prostředky“, „zdržet se použití síly, nebo hrozby silou“ a „nezasahovat do vnitřních záležitostí jiných států“. Je také hrubě porušováno Mezinárodní právo humanitární. Stejným způsobuje je porušována i Zakládací smlouva NATO, která se navíc k plnění Charty OSN zavazuje. Takzvaný „Zakládající akt o vzájemných vztazích, spolupráci a bezpečnosti mezi NATO a Ruskou federací“, který zavazoval Alianci nerozmisťovat významné ozbrojené síly u ruských hranic, je porušován také. Posledním příkladem je cvičení NATO Saber Strike, které bylo přípravou k přijetí priorit dnešního summitu NATO.

Navrhujeme, aby tato konference přijala memorandum, obsahující doporučení k zahájení politických rozhovorů o novém regionálním systému EVROPSKÉ BEZPEČNOSTI. Tento dokument je nutné zaslat VŠEM evropským státům i nečlenským státům EU a NATO včetně Ruské federace a na vědomí též USA a dalším uchazečům o statut velmoci – Číně, Indii, Brazílii a OSN. Nejedná se přímo o pokračování Helsinského procesu ani Hnutí nezúčastněných, avšak je nezbytné v nových podmínkách tyto zkušenosti a myšlenky plně využít. Je totiž nutné vzít v úvahu, že původní záměr a podoba OBSE byla dosavadním úsilím Spojených států značně deformována. Při rozhovorech je naprosto nezbytné požadovat účast zástupců členských organizací Světové rady míru.

NATO je organizací vládní. O jeho činnosti rozhodují vlády. To znamená, že jaké jsou vlády členských států NATO, taková jsou rozhodnutí NATO. A kdo rozhoduje o tom, jaké jsou vlády v členských státech NATO? Jsme to my – občané. A kdo tedy je zodpovědný za to, jaká rozhodnutí zde ve Varšavě NATO přijme? Jsme to opět my - občané ! S tím do příštích voleb nic nenaděláme. Avšak můžeme ihned začít šířit fakta, která umožní našim spoluobčanům, aby v příštích parlamentních volbách nehlasovali pro zájmy korporací a pro současnou činnost NATO, ale pro zájmy vlastní. Můžeme spoluobčanům předávat fakta, která před nimi tají politici vládních stran a soukromá media, která právě korporace vlastní řídí je.

Na území ČR žádná vojenská základna USA není. Není to proto, že na ČR v generálním štábu USA zapomněli. Naplánovali u nás výstavbu raketové základny a jednání s naší vládou drželi v tajnosti. Když to ale někdo prozradil - ne u nás, ale v USA - dali jsme pádně najevo, že nic takového nechceme. Tak základnu „darovali“ našim severním sousedům.

Poté se domnívali, že Češi přijmou radar. S vládou ČR podepsali smlouvu o výstavbě USA vojenského radaru. Dvě třetiny Čechů se ale postavily proti, tři čtvrtiny trvaly na referendu. Tak se stalo, že nemáme ani radar, ale jen smlouvu o jeho výstavbě, kterou se ovšem neodvažují plnit.

Přátelé, dovedeme si představit, že každý ve svém vlastním členském státě NATO postavíme překážku k vedení válek tím, že se zbavíme válečných základen USA a zatahování do válek.

Nechceme válku – nechceme NATO ani USA vojska v Evropě – chceme MÍR!

Jiří  Bureš – předseda Asociace Vojáci proti válce

Vladimíra Vítová -  předsedkyně Českého mírového fóra

Zdroj: http://www.aliancens.cz/#!Informace-ze-zasedání-Světové-rady-míru-ve-Varšavě-ve-dnech-8-9-7-2016/v6uzw/578233340cf250831da25e21




9 Komentářů k Informace ze zasedání Světové rady míru ve Varšavě ve dnech 8. – 9. 7. 2016

 1. Schram napsal:

  USA a jeho vazal NATO chteji Evropu zavlect do valky s Ruskem. Pouzivaji k tomu vazaly z EU, evropske vlady a politiky. Rusko se ocernuje, demonizuje v bezuzdne americke propagande, trvajici v Evrope jiz nekolik mesicu. NATO pouziva stejne retoriky jako Goebbels s Hitlerem pred prepadenim CCCP v r. 1941: NATO musi celit nebezpeci z vychodu. Vymente si slovo NATO a nahradte je slovem Nemecka Rise. Zadny rozdil nenaleznete.
  Evropane nechapou, jakou zaludnou a nebezpecnou hru s nimi hraje USA. Ty chteji Evropu jako ekonomickeho rivala oslabit a znicit. Slouzi k tomu i agrese USA a NATO v 7 arabskych zemich behem 14 let, vyvolane na zaklade lzi a pdvrhu tajnych sluzeb zapadu, ktere generuji zaplavu migrantu do Evropy. Samy USA zadne migranty neprijimaji, ackoliv tuto migraci vyvolaly.

 2. Miloslav Dědek napsal:

  V souvislosti se zasedáním Světové rady míru ve Varšavě je možné upozornit na existenci Hnutí za zachování civilizace a života na zemi. Toto hnutí založené Petrem Chobotem má následující základní Programové cíle:
  1.Odstranit ze života každého člověka bolest, nemoc a životní omezení v maximální možné míře a maximálně efektivně
  2.Vytvářet ty nejlepší podmínky pro rozvoj lidského vědomí včetně dosahování a porozumění jeho transpersonálních oblastí
  3.Maximálně omezit prostor pro ekonomickou, politickou a náboženskou manipulaci a jiné zneužívání lidských bytostí
  4.Cíleně přispívat k odstraňování cenzury znemožňující racionální veřejnou diskuzi na tabuizovaná témata vědy, jako je mimosmyslové vnímání, život po životě, mimozemské aktivity na Zemi, alternativní zdroje energie atd.
  5.Anulovat veškeré snahy o destabilizaci současné lidské civilizace ze strany diktátorských režimů, globálních gangsterů a nezodpovědných sociálních experimentátorů
  6.Posilňovat v každém člověku systematicky touhu po poznávání a osvobození se z nevědomosti, která je tím nejhorším otroctvím a největším rizikem pro každého jedince, lidskou civilizaci a v současné době i pro celou biosféru planety Země
  7.Vytvářet systematicky a efektivně podmínky pro všeobecné prosazení takového modelu lidské společnosti po celém povrchu planety Země v rámci, kterého mohou lidské bytosti prožívat své životy důstojně a naplňovat je neomezeným studiem, sebezdokonalováním – a to v dokonalém vzájemném respektu a láskyplné hravosti
  Základní myšlenky uvedeného hnutí v podstatě souzní s obsahem mého "Dopisu všem lidem na planetě" - http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 3. Ikema Monika napsal:

  Miloslav Dědek : není mě jasné proč stále dokola omýláte stejne keci a lezete na všechny Weby co vůbec existuji ! Musíte mít opravdu chroši kůži jelikož vám všade nadávají vy se oklepete a klepete své nesmysli vesele dál jako datel na stromě !!

  • IKEM napsal:

   Podstata jeho příspěvků bude asi v tomto:
   ...vzájemném respektu a láskyplné hravosti...

   Prostě se za nic na světě nemůže dočkat, až z té hravosti si navzájem začnou pinkat raketami.

   Otázkou ale je to, zda ví, že pod termínem raketa se nemyslí ta tenisová. Myslím, že v tomto bodě by stálo za to mu rošířit jeho obzory - je totiž velmi pravděpodobný předpoklad, že po pochopení rozdílu ve významech použitých slov, pochopí i kruciální problémy možných realizací svých teorií a nebude je už dále propagovat. Nikde.

 4. IKEM napsal:

  Asi takto?

 5. IKEM napsal:

  Asi takto? http://www.nwoo.org/2016/07/08/verte-hlavne-v-sebe-ve-svou-zemi-a-vlastni-narod/?replytocom=468913#respond

  Vidle napsal:
  8.7.2016 (17.52)

  Globálně spravedlivý politický systém předpokládá, že o tu spravedlivost alespoň někdo skutečně stojí – je ochoten pro to, aby byla globální, i něco ze svých tužeb a ambicí obětovat.
  V současnosti je neuvěřitelný nedostatek těchto „někdo“. Společenská výchova vede k modelům typu „Po nás potopa“, „Kdo nekrade, okrádá vlastní rodinu“, „Kdo má moc, určuje zákony spravedlnosti“, „Historii určují vítězové“ a tak podobně.
  Proto je jakýkoliv pokus o „globální spravedlnost“ odsouzen již v počátku k nezdaru – a nejen protože jakákoliv možnost zneužití důvěry je dnes chápána jako možnost získat „něco navíc“…
  Protože navrhovaný „GSP systém“ zcela tyto „osobní a osobnostní“ linie ignoruje, je vynikající živnou půdou pro jakoukoliv formu znaužití, a nejen ve výše vypsaných vzorech.
  Pro to, aby mohlo něco fungovat skutečně „globálně spravedlivě“ je potřeba, aby každý jedinec přestal nadhodnocovat sama sebe a podhodnocovat své okolí. Univerzálním prostředkem „nápravy hodnot a hodnocení“ je vynucená existence jedince pod hranicí přežití (např. válečný stav) – a lidstvo i jednotlivá společenství v zabedněnosti své sebeprosazující zvířeckosti k tomu zase a znova směřují…
  A podobné teorie tuto zvířecí rovinu jednotlivých jedinců ve společnosti ignorující jen potvrzují, že ten univerzální prostředek vzniku reálné sebereflexe zatím stále ještě neumíme nijak a ničím nahradit.

 6. Miloslav Dědek napsal:

  Na celosvětovém setkání Světové rady míru, které se uskuteční v listopadu v Brazílii, má být zformulován Nový světový řád. Jednu možnou variantu nastolení Nového světového řádu, který umožní dosáhnout trvalý mír na celé planetě, je možné najít v článku: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

  • proud napsal:

   Ten pdkaz je Dedku celej jedna velka picovina jedouci podle biblickyho,tedy mrtvyho scenare,stavajiciho systemu a na nem prakticky stavi.Navic chces aby neco rozhodovali ovcani aniz bys trval na jejich predchozim patricnym "dovzdelani".........jakpak si myslis ze to asi cely dopadne,kdybys tu fikci nahodou protlacil??! Necham te o tom popremejslet a napsat te to samotnyho,pokud mas dost soudnosti! Nicmene snahu mas a ta se ceni,alespon ja si ji hodne cenim,proto te nesetrim,mas potencial:-)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!