Maďarský premiér Orbán se stává prvním vůdcem EU, co schválil Trumpa

GettyImages-488746653-640x480(AFP) – Maďarský ministerský předseda Viktor Orbán se v sobotu stal prvním evropským vůdcem, který schválil US presidentského kandidáta Donalda Trumpa, když jej nazval „lepší volbou“ pro tento blok než jeho rivalka Hillary Clinton. „Nejsem kampanista Donalda Trumpa. Nikdy bych si nepomyslel, že by se mohlo stát, že on by mohl být pro Evropu a pro Maďarsko lepší volbou,“ řekl Orbán ve výročním projevu v letní škole v Baile Tusnad v Rumunsku.

Tento pravicový vůdce řekl, že si jej Trump naklonil bezpečnostními návrhy, které pronesl při svém přijímacím projevu při nominaci na kandidáta Republikánské strany ve čtvrtek v noci.

Trump líčící Ameriku jako zemi zabředlou do násilností sliboval zvýšit zpravodajské úsilí, suspendovat imigraci ze zemí „narušených terorismem“ a zastavit „zkrachovanou politiku budování národů a změn režimů“ na místech jako Sýrie a Irák.

Také Orbán je zaníceným oponentem imigrace – zvláště z muslimských zemí – a z nedávných teroristických útoků v Evropě obvinil uprchlickou krizi v tomto bloku, která propukla loni v létě.

– ‘Rozbíjení bezpečnosti’ –

„(Trump) vznesl několik návrhů k zastavení terorismu, které bych já jako Evropan nemohl říci lépe, uvážíme-li, co je pro Evropu nejlepší,“ řekl Orbán.

Orbán zdůraznil, že Evropa musela vytvořit síť národních zpravodajských agentur, které patří k „nejlepším na světě“.

Rovněž podpořil Trumpův záměr „opustit politiku vývozu demokracie.“

Orbán řekl, že Západ svržením sice autoritářských, „ale stabilních“ režimů v Libyii, Sýrii a v Iráku rozpoutal chaos a spustil záplavu migrantů ze Středního východu a z Afriky.

„Když v těchto regionech, kde je důležitější stabilita, upřednostňujeme budování demokracie před stabilitou, tak rozbíjíme bezpečnost,“ řekl.

Orbán varoval, že to samé platí i pro současné události v Turecku, které po nezdařilém puči z 15. července vyhlásilo výjimečný stav a spustilo masové razie.

„Bude-li Turecko destabilizováno, pak by se na Evropu mohly vyhrnout desítky milionů lidí,“ řekl.

V roce 2015 přes Maďarsko přešlo asi 400 000 migrantů, než vláda na podzim uzavřela své jižní hranice ploty z žiletkového drátu a zavedla nové přísné anti-imigrační zákony.

Počátkem letošního roku vláda oznámila, že 2. října uspořádá referendum o evropském problémovém plánu na sdílení 160 000 migrantů mezi ten blok 28 národů podle povinných kvót.

by BREITBART NEWS 23 Jul 2016

Zdroj: http://www.breitbart.com/london/2016/07/23/hungary-pm-orban-becomes-first-eu-leader-endorse-trump/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!