Vždyť vy, Amíci, dopujete nejvíc ze všech! – Jistě, ale potrestáme za to Rusko

92803584-coe-sport-large_trans++uGjleWZtSDufebIykVB1XDXYafLZgJ5HdAz1f2P3KucPředstavme si situaci. Učitelka oznámí žákům: „Zjistila jsem, že tady František Vejvodů opsal minulý test z učebnice, kterou si držel pod lavicí na kolenech. Budete za to potrestáni všichni. A to tak, že dnes zůstanete dvě hodiny po škole a doma napíšete tisíckrát větu Opisovat se nemá!“ Nevím, ale mám za to, že učitelka takovéhoto formátu by se ve svém povolání dlouho neudržela, a pokud by podobně spravedlivě řádila i nadále, ocitla by se nejspíš v blázinci .

Ale hleďme: V nejvyšších instancích světového a olympijského sportu se takovýto přístup k údajnému přestupku sportovců uplatňuje – a s výjimkou podobným způsobem potrestaných nevolá svět na pomoc svého doktora Chocholouška, ale naopak – mlčí jako hrob.

Spustila se ta neuvěřitelná historie v listopadu 2015, kdy Mezinárodní antidopingová agentura WADA, sídlící v kanadském Montrealu, vydala zprávu, že pět ruských atletek (víceméně neznámých jmen), bylo usvědčeno z dopingu, a na základě tohoto obvinění doporučila, aby jak jim, tak i pěti ruským trenérům a funkcionářům byl udělen doživotní zákaz působení ve sportu. Brzy poté suspendovala Mezinárodní atletická federace VŠECHNY ruské atlety ze VŠECH mezinárodních soutěží, a ruská antidopingová agentura RUSADA byla zbavena svých pravomocí. V červnu 2016 pak rada Mezinárodní atletické federace rozhodla o zákazu startu ruských atletů na letní olympiádě v Riu. Nato skupina více než 60 takto postižených atletů požádala o výjimku z tohoto zákazu, ale Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS), v tomto měsíci jejich odvolání zamítla.

Takže spadla klec, za pět z dopingu údajně usvědčených ruských atletek bude pykat celá ruská olympijská ekipa, včetně takových hvězd, jako jsou tyčkařka Isinbajevová, překážkář Šubenkov, či oštěpařka Věra Rebyrková a další a další.

Jak je celý příběh šokující i absurdní, dosvědčuje případ posledně jmenované Rebyrkové. Hodila letos oštěpem 67, 3o a jako jediná na světě tedy dál, než naše Barbora Špotáková, ale s Barborou v Riu soutěžit nebude. Původně závodila za Ukrajinu, ale protože se narodila na Krymu, rozhodla se reprezentovat Rusko – a tím se z účasti na olympiádě odepsala. Jako občanka Ukrajiny, které dle vyjádření někdejšího vysokého činitele EU Němce Verheugena vládnou fašisté z masa a kostí, by měla bránu k účasti na OH otevřenou dokořán, ale coby Ruska, kde prezidentuje Putin, se proměnila v páriu, který už na světovém atletickém kolbišti nemá co pohledávat.

Je možno šikanu, jíž jsou dnes Rusko a její občané vystaveni, vyjádřit křiklavějším případem? A to na rozdíl od dopingových poměrů v USA, kde v letech 1988 až 2000 byla z dopingu usvědčena celá stovka atletů – mezi nimi i slavný Carl Lewis, před časem s velkou úctou interviewovaný Markem Ebenem Na plovárně ČT – avšak byla „potrestána“ jen napomenutím – a sám Lewis se poté se vší pompou, jeho velikosti přiměřenou, účastnil olympiády v Soulu

Četl jsem v dnešních novinách prohlášení naší rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, týkající se jejího možného startu v olympijské cyklistické časovce. Píše v něm:

„Možnost startu na letní olympiádě je samozřejmě výzvou a zároveň cílem, pro který jsem s celým týmem dlouho a tvrdě pracovala, a nejistota startu v závodě a možnost brzkého návratu domů jsou tedy pro mě velkým strašákem.“

Četl jsem to prohlášení a ptal jsem se sám sebe, zdali jeho autorka, ale nejen ona, ale i ostatní sportovci od nás či ze světa, pomysleli kdy i na nešťastné atlety Ruska, kteří stejně jako naše Sáblíková dlouho a tvrdě pracovali, ale na rozdíl od ní si už definitivní ortel o svém vyloučení z mezinárodního soutěžení vyslechli. Dokáží si ti šťastní, kteří do Ria jedou, představit, jak všem těm Rusům a Ruskám, bezdůvodně od her odstaveným, asi je? V jaké trýzni a snad i agonii v těchto dnech žijí? Či na to, jak neúplně se budoucí olympijští vítězové z Ria budou těšit ze svých příštích medailí při vědomí, že téměř jedna šestina světa i s jejich sportovci byla ze soutěže o ně vyloučena?

Vyloučena – a za co vlastně? Za jaký to hřích? Že žijí v zemi, která má příliš mnoho přírodního bohatství, což není spravedlivé, jak se vyjádřila Madeleine Albrightová? A že přesto, že to není spravedlivé, jak ona míní, není ta zarputilá země ochotna své přírodní bohatství, či aspoň podstatnou jeho část, Spojeným státům předat?

Na to, a na nic jiného dnes Washington čeká. A dokud se nedočká, bude se ďábel, usazený v jeho vládních zdech (což není výrok můj, ale člena někdejší Reaganovy vlády Robertse), šířit dál. Dnes šátrají jeho pařáty ve světovém hospodářství a vyhlašují v něm protiruské sankce, řádí v mezinárodní politice i ve sportu, a zítra to bude kompletně v celé oblasti umění a kultury. Propánakrále, jak dlouho ještě budeme ty nešťastníky trápit, dokud nedostanou rozum, nezvednou ruce nad hlavu, nestáhnou kalhoty a neřeknou:

Tady to máte, pojďte si vzít, kolik toho unesete!
23 Komentářů k Vždyť vy, Amíci, dopujete nejvíc ze všech! – Jistě, ale potrestáme za to Rusko

 1. contumax napsal:

  Nejméně polovina obyvatelstva USA je na utišujících prášcích…

  Kdo je tedy na drogách…???

  • Pepi napsal:

   Contumax:jak uz jsem poznamenal drive,i studenti na univerzitach „berou prasky“ aby zvladli zkousky.
   Vedouci/riditele podniku berou valergan a podobne dobroty,podnikate rovnez (kokain a pod.).Nic noveho pod sluncem.Tady jde o to poskodit Rusko i Brazilii.O nic jineho nejde.Basta.

 2. petr366 napsal:

  Tak jim to zřejmě nevyšlo.MOV rusům start povolil.Asi jim američani nenasypali do koryta tolik jak těm prostitutům z mezinárodní atletické federace.

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   Vězte, že dění hodně Ruským atletům pocuchalo nervy! A tak narušilo přípravy…

   • contumax napsal:

    Spektator čumilovič puk

    Taky to tak vidím,tak se to dělá na západě , ti anglosasové jsou v skutku ďábelští…!!!

   • Vladislav napsal:

    Ano, o to přesně šlo. Kdyby se totiž Rusům zakázala účast plošně, bylo by to z důvodu uplatnění principu kolektivní viny politicky neudržitelné.
    Takto se jim „jenom“ narušila příprava, aby se pak mohlo říct: vidíte, ti Rusové stejně žádné výkony, jako jindy nepředvedli, to je proto, že stejně za nic nestojí, tak aspoň vidíte, jak dopadají, když neberou doping!

 3. jiri napsal:

  já obdivuji stále cyklistu Armstronga, nasobného amerického vítěze Tour dá France,…. a nepamatuji, že by za. něho byl nějaký sportovec USA vylučován….

  • Federmann napsal:

   Ve světě kapitálu jsou sportovci pod sportovními svazy, ale v Rusku patří pod stát a to je ten problém, když je stát úspěšný, není na sportovním poli soupeř, je třeba najít jinou cestu k vítězství.

   Olympijské hry pozbyly svůj cíl a poslání, staly se ubohým a sprostým nástrojem byznysu, mají svou cenu a dají se koupit.

 4. stano napsal:

  všetko sa im sto krat vrati a ja dufam že už to dlho trvať nebude!

 5. Jozef napsal:

  Prečo niekto riešite takéto témy. Nezabralo vylúčenie ruskej atletickej reprezentácie za ponuku môžete sa zúčastniť ale nie pod ruskou vlajkou.
  Táto situácia nedokázala vyvolať v Rusku majdan, tak vylúčia celú ruskú reprezentáciu z OH. Ak nezaberie vylúčime ich zo všetkých medzinárodných súťaží. Priatelia pripravte sa ideme z kopca vojna je na spadnutie.
  A ak si niekto myslí, že sa ho to nedotkne, tak aj dnes tehotná pani v nemecku si možná myslela, že sa jej migračná kríza nedotkne a dnes to má za sebou.
  A na záver neverím, že nás židovský boh zachráni. Lebo podľa biblie je len jeden boh. A to je jehva, pre kresťanov boh (hospodin, ježiš je jeho syn)
  a pre moslimov alah. Mne stále vychádza, že je to židovský boh a nech si ho oslavujú. Pre nás Slavjanov platí jedno nastal ich posledný pokus zničiť nás. Potom už je im koniec ak to nezvládnu.

 6. novota napsal:

  http://www.sportschau.de/doping/video-british-doctor-claims-he-doped-numerous-athletes-englische-version-100.html A co britové ti dopují o stošest a soudruzi z wady nic…arsenal,chelsea,leicester…barcelona…

 7. Ikema Monika napsal:

  Americani jsou a vždy byli šmejdi dokážou pouze vysávat jiné země jako pijavice ! Nevědí už jak na Rusko tak začali plést do politiky i sport ! Odcházejí na smetiště dějin a nedokážou jsi připustit že jejich éra skončila a je čas jsi jít hrát na svůj píseček !

 8. Vladislav napsal:

  Když požádáte o „oficiální“ informaci, proč je Rusko na indexu, dozvíte se, že je to z důvodu „anexe Krymu“ a „vojenských akcí na území cizího, svrchovaného státu“ – Ukrajiny.

  Jako vždy, sionistický blbeček, který za tím vším stojí, má sám vlivem degenerace velmi krátkou paměť, takže předpokládá, že ji bude mít podobnou i veřejnost.

  Ta by ji však mít krátkou neměla, protože by se jí to mohlo stát osudným. Kampaň proti Rusku běžela v prakticky stejné síle, jako dnes, totiž už MĚSÍCE PŘED UKRAJINOU, týdny a měsíce před olympiádou v Soči.

  Jen si nalistujme v iDnesu a podobných plátcích, které napíšou za peníze a na „něčí“ pokyn i to, že země je dutý hranol, články z té doby: o hrůzách Putinova diktátorského režimu, o perzekucích „opozice“, ale třeba i o tom, jak je sočský areál předražený, po olympiádě nebude mít žádné využití, a že tam ani nejsou schopní udělat pořádné záchody…

  Ale budou to bedra Západu, na které dopadne odplata za tyto činy. Každá kapka jedu vyplivnutá na Putina se vrátí jako kapky dvě, a spolknou ji mainstreamoví západní politici. A nebude to Putin, kdo ty dvě kapky vyplivne…

 9. Bohumil napsal:

  Jako divák bojkotuji olympijské hry 2016.

 10. vlk samotář napsal:

  Tam nejde jen o to, jak poškodit Rusko, ale jak co nejvíce srazit na kolena Brazílii za její členství v BRICS-u, když se nebudou moci OH účastnit Rusové, protože nepřijedou utrácet v takové míře ani bohatí fanoušci z Ruska a Brazílie na Olympiádě prodělá mnohem víc!
  Je to jen další „zrnko písku“, které Amerika sype do soukolí BRICSu už řadu let.
  Kdyby byly OH v USA, asi by Rusko nikdo nevyloučil, protože je to pro ně kšeft.
  I Porošenko prohlásil, že ho korupce nezajímá, protože válka je důležitější a na pořadu dne.:-))

 11. Pepi napsal:

  Vlku samotari to co pises zde to je pravda,souhlasim bez vyhrad.Jenomze zdejsi ctenari jsou zaujati proti Brazilii (mozna proto ze tam podle nich zije prilis mnoho barevnych obyvatel a to se jim nelibi)a idealizuji nebo spis nekriticky zboznuji Rusko (sam jsem rovnez proti bojkotu Ruska,ale nic se nema prehanet).USA elitam rovnez zacal lezt na nervy vzrustajici vliv Brazilie v Karibiku (napr.Kuba,Haiti) a v Africe.

 12. Marco napsal:

  Ta šikana Rusů mě s-e-r-e čím dál více ale alespoň spousta lidí vidí, jak nám jsou lupiči anglosasové na hony vzdálení. Nejvíc mě štvou lidi, kteří si nechali z médií včetně tiskoviny Sport nakecat, že Rusové podváděli vždy a že je to známý fakt, kdy fetovali již s reprezentací NDR za doby Sovětů. Tohle tvrzení jsem zaznamenal vícekrát a to USA patří mezi největší výrobce podobných preparátů ale asi je ihned po výrobě nalejou do kanálu. Pokud USA patří mezi největší výrobce, tak to tam asi logicky nachází uplatnění na trhu a tudíž své odběratele. Souhlasím s názorem, že největší problém je, že Rusové jsou pod státem, což mnoho západních „myslitelů“ nikdy nepochopí.

 13. Paul Durham napsal:

  zkuste zabrousit do aktuální literatury , abyste okusili i jiné formy propagandistické války proti slovanstvu, takový agent nejmenované služby Dmitry Glukhovsky a jeho knižní projekt Metro , to je nářez do hlavinek tabletářů

 14. Pepi napsal:

  Takze Slovane vlastne vzdycky byly takovy chudinky ukrivdeny,fackovaci panaci,otroci.Tohle mi neco pripomina (ze by Afriku?)
  A Slovane byli vzdycky utiskovani ac nadrazeni svym intelektem vsem ostatnim,pisemnych pamatek po sobe (skoro)zanechali obrovske mnozstvi ale zli pambickari jim to vsechno spalili nebo zavreli nekde ve sklepech Vatikanu (podobne jako dukazy o eksistenci UFO).

 15. Si puedes vivir sin ello, no es una emergencia.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!