Zpráva ze syrské války 25.7.2016, bombardovali Rusové americkou tajnou základnu v Sýrii? – video a jeho přepis

Během posledních 30 dnů v průběhu střetů v Aleppu, kde Syrská armáda odřízla strategickou dálnici Castello, co vede do militanty držených oblastí tohoto města, spojené síly militantních skupin ztratily 40 jednotek těžké bojové techniky spolu s asi 300 bojovníky. Nejintenzivnější boje byly pozorovány v oblastech statků Mallah, dálnice Castello, Handarat, al-Lairmoun a Baniz Zeid severně a severozápadně od Aleppa.

V těchto bojích sehrálo kriticky důležitou roli ruské a syrské letectvo ničící vojenskou živou sílu a vojenskou techniku. Nálety byly pozorovány i v Kafr Hamra, na kruhovém objezdu Jandoul, v průmyslové čtvrti Shuqaif, u mostu Shuqaif, ve čtvrti al-Kindy a Hraytan.

Syrská armáda obdržela novou dodávku ruských bojových ženijních vozidel IMR-2M pro podporu tanků T-90. Ruské IMR-2M byly v Sýrii spatřeny poprvé v březnu letošního roku. Později v červenci byly pozorovány v Aleppu, kde tato vozidla plnila své úkoly během činnosti v městských oblastech. Při analýze použití syrské armádní techniky na bitevním poli vojenští experti opakovaně prohlašovali, že vládní síly nemají dostatek bojových ženijních vozidel. Z tohoto hlediska lze pohlížet na objevení se výkonných a silně odolných bojových ženijních vozidel v Sýrii jedině jako na přínosný jev.

IMR-2M postavený na podvozku hlavního tanku T-72 je konstruovaný k čištění průchodů v zónách pod palbou a plných min, kladení silnic na rozbitých površích stejně jako k vytváření průchodů přes zákopy a valy. K tomuto účelu je vozidlo vybaveno mohutnou buldozerovou radlicí, vysunovatelným výložníkem a manipulačním chňapadlem k zachycování a ukládání o zdvižné nosnosti 2 tuny.

Odpovědnost za přítomnost speciálních sil US vedené koalice v oblastech, na něž byly zaměřeny ruské nálety v Sýrii, leží na jejich vrchních velitelích, řekl mluvčí ruského ministerstva obrany generálmajor Igor Konašenkov. Uvedl, že Západní partneři, pokud je chtějí ochránit, tak musí oznámit umístění svých speciálních sil a jednotek tzv. „umírněné opozice“.

K tomuto prohlášení došlo poté, co Wall Street Journal (WSJ) ohlásil, že ruské bojové letouny 16. června bombardovaly tajnou vojenskou základnu v Sýrii používanou US a britskými speciálními silami. WSJ tvrdil, že ruské nálety udeřily na základnu umístěnou na syrsko-jordánském pohraničí a zabily nejméně čtyři Západem podporované militanty (zjevně patřící k Nové syrské armádě). Tyto noviny uvedly, že během tohoto náletu tam nebyli žádní koaliční vojáci s tím, že 20 britských vojáků tento tábor den předtím opustilo. Podle Západních mediálních kanálů US a britské speciální síly pomohly Nové syrské armádě udržet nárazníkovou zónu a této militantní skupině pomáhají v jejím boji proti Islamistickému státu.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-july-25-2016/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!