Bude mít americké letectvo na cvičení Ample Strike v ČR jaderné zbraně?

B1-4Jak vyplývá ze zpráv o cvičení Ample Strike, které se bude konat ve vojenských prostorech a na vojenských letištích v ČR v době od 30. srpna a do 20. září 2016, tak se jej budou účastnit i bombardéry B-1 a B-52, které mohou nést jaderné pumy. Jedná se o jedno z největších cvičení tohoto druhu a vzhledem k napjatým vztahům mezi NATO a Ruskem vzbuzuje oprávněné obavy z možné provokace.

Radim Valenčík klade na svém webu oprávněné otázky:

1. Je to "taktické cvičení", jak se označuje, nebo je to nacvičování prvního strategického úderu?

2. A je to jen "nacvičování", nebo se jedná bezprostředně o samotný první jaderný úder, který bude veden z našeho území?

3. Budou na amerických strategických bombardérech strategické jaderné zbraně prvního úderů a hromadného ničení?

4. Pokud někdo tvrdí, že ne – tak kdo to tvrdí a jak je zajištěna kontrola, že k jaderné zbraně na strategických nosičích umístěny nebudou?

5. A jak je zajištěno, že k tomu nedojde na poslední chvíli na základě připravené a vyvolané provokace, jakých jsme již mnohokrát byli svědky?

6. Uvědomujeme si jako občané naší země, že pokud z naší země vzejde první strategický úder proti Rusku jadernými zbraněmi hromadného ničení, automaticky se staneme první obětí odvetného úderu stejného typu?

7. Uvědomujeme si (uvědomují si to i ti, co "cvičení" schválili, příp. ti, co, co ho obhajují, že tak či tak přinejmenším v době konání "cvičení" (i když to bude jen cvičení) z logických důvodů (přinejmenším dočasně) budou na naši zemi zaměřeny ruské jaderné zbraně hromadného ničení?

8. Kdo toto "cvičení" schválil (víme to vůbec, kdo nese bezprostředně osobní odpovědnost jako ústavní činitel?) a bylo to v jeho kompetenci takovouto věc schválit?

9. Je akce na výročí kolem 21. srpna a v období parlamentních prázdnin i nepřítomnosti většího množství ústavních činitelů na našem území v té době načasována, nebo je to jen náhoda, že se koná v této době?

10. Jsem paranoidní, když si kladu tyto otázky, nebo by si je měl položit každý aspoň trochu přemýšlivý a zodpovědný člověk?

 

Varianty výzbroje B-1: 

 • 4× jaderná puma typu B28-0 či B28-1 (až 1,45 MT)
 • 24× lehká jaderná puma typu B61 (10-500 kT)
 • 24× jaderná puma typu B83 (1-2 MT)
 • 24× střela AGM-69A SRAM (Short Range Attack Missile) s jadernou hlavicí W69 (170 kT)
 • 8× střela s plochou dráhou letu AGM-86B ALCM (Air-Launched Cruise Missile) s jadernou hlavicí W80-1 (170 kT)
 • 16× střela s plochou dráhou letu AGM-129A ACM (Advanced Cruise Missile) s jadernou hlavicí
 • 84× „železných“ pum Mark 82 (500 liber)
 • 24× „železných“ pum Mark 84 (2000 liber)
 • 30× kazetová puma CBU-87 CEM (Combined Effect Munition)
 • 30× kazetová puma CBU-97 SFW (Sensor Fused Weapon)
 • 30× kazetová puma CBU-103/104/105 WCMD (Wind Corrected Munition)
 • 24× puma GBU-31 JDAM GPS (Joint Direct Attack Munition, GPS navádění, 2000 liber)
 • 84× puma GBU-38 JDAM (Joint Direct Attack Munition, 500 liber)
 • 24× střela AGM-158 JASSM (Joint Air-to-Surface Standoff Missile)
 • 12× střela AGM-154 JSOW (Joint Standoff Weapon)
 • 84× námořních min Mark 62 (500 liber)
 • 24× námořních min Mark 65 (2000 liber)

 

Cvičení má mít následující účel:

"Manévry mají prověřit především předsunuté letecké návodčí. Takzvaní „fakové“ (FAC - Forward Air Controller) navádějí v boji piloty na cíle ke zničení. V misích jsou pro piloty bojových letounů i dělostřelce jako předsunuté oči."

Rozhodně se tedy nejedná o obranné akce, ale o nácvik útočného strategického úderu.

Po internetu se šíří zatím nepotvrzené zprávy o tom, že během vojenských cvičení a třeba i během průjezdu amerických vojsk přes ČR, je na různých místech u nás skladována munice a vybavení pro útok na Rusko.

Jestli budou americké bombardéry nést jadernou munici, je tajné. Armáda ČR a Ministr obrany Stropnický na to odmítají odpovědět.

Za schvalování těchto cvičení je zodpovědná celá Vláda ČR, avšak informace o tom, jak který z ministrů konkrétně hlasoval, je tajná.

Poslanecká sněmovna pouze bere tuto skutečnost na vědomí, ani o ní nehlasuje.

Tohle cvičení je jen další z mnoha důkazů o tom, že o tom, jak se bude chovat ČR v rámci NATO, nikdo z českých politiků nerozhoduje a jen poslušně plní příkazy.

Jaký bude mít tento přístup pro naši zemi důsledky?
40 Komentářů k Bude mít americké letectvo na cvičení Ample Strike v ČR jaderné zbraně?

 1. Holy napsal:

  ZNICUJICI DUSLEDKY, tak jako clenstvi v NATO.

 2. JazzBoo napsal:

  Uvědomuje si autor že tak či tak přinejmenším dokud bude RFE/RL na pražském Hagiboru budou na naši zemi zaměřeny ruské jaderné zbraně hromadného ničení?

  • admin napsal:

   Autor, neboli já, si myslí, že zrovna RFE/RL patří až mezi sekundární cíle.
   My se můžeme maximálně tak utěšovat tím, že naši ministři a příslušníci armády jsou tak maximálně užiteční idioti, nikoliv aktivní váleční štváči a díky tomu mohou být na našem území cílem především případné cizí vojenské jednotky.

   • Holy napsal:

    Bohuzel krome vyspy CIA (RFE/RL) je Ceska republika velmi dulezitym cilem. Nebot bohuzel je nastupnim prostorem pro rozvinuti pozemni operace. Veskere dopravni uzly vedou pres CR. ZKuste si zajimavy test. Zprahy do Kolina nad Rynem se dostanete po zemi za cca 12 hodin. Z Kolina nad Rynem do Londyna za cca 2 hodiny. Toto jasne vypovida o logistickych moznostech infrastrukutry Chalifat Deutschland nach Ost. Pokud by RF nechala CR otevrenou doprave nema sanci se ubranit naporu ze zapadu! Je to stejne jako za Hitlera. Od te doby se nic na doprave v Evrope na vychod nic nezmenilo. Na CR od 5/2015 trvale miri cca 12 raket Iskander s jadernymi hlavicemi z oblasti Kaliningradu. To, ze nam to vlastizradna media nerekla a vladni zmrdi to tez taji neznamena, ze na nas nemiri.

    • Žabák napsal:

     NATO si pro útok připravuje jako nástupní prostor pobaltí a Polsko. ČR je spíše logistické zázemí blízko nástupní fronty. To samozřejmě není nic lepšího a atomovky sou sem zaměřeny stále, protože čr je člen NATO. Takže tak :)

   • JazzBoo napsal:

    Šábes gój mi přijde lepší než užitečný idiot;)

   • martin bareš napsal:

    pro admina: neutěšujme se!!

    Jedno ruské prohlášení zapadlo: "Osvobozovat Evropu nebudeme".

    Můj komentář - prostě to nepůjde i kdyby Rusové chtěli a vůbec. Jadernou válku si nkdo z nás neumí představit, dohromady s tou konvenční.

    A Rusové jasně říkají: "Chceme mír, budeme o něj bojovat. Ale nechceme mír za každou cenu (ten podle amerických představ - zastrašíme, přijdeme, zničíme a vítězoslavně rozebereme a rozkrademe)".

    • Sasin napsal:

     V několika mediálních vyjádřeních z ruské strany zaznělo, že dost bolo za posledních 300 let a že Rusko má v plánu vybudovat Tartarii ( Eurasii ) a s Evropou počítají.

 3. Žabák napsal:

  K těm otázkám bych se tak nějak zhruba vyjádřil v tom smyslu, že nějaký ostrý útok během cvičení pokládám za nepravděpodobný. Navíc se čeká na výsledky voleb v SSa, kde se rozhodne mezi globalistou Trumpem a mezi zástupcem státní "elity" šílenou Hitlery Killery.
  Podle výsledku voleb bych očekával další vývoj a vzhledem ke všem těm FEMA kempům a policii, která fasuje vojenskou výbavu bych se nedivil občanské válce v SSa mezi globalisty a státní elitou.

 4. jak by probíhal takový úder na rusko?

  • Holy napsal:

   Uder na RF by robihal podobne jako plan Brbarossa akorat ze nyni s cislem 2. Po provokacich v pobalti a pripave patricneho pocasi za pouziti chemtrails netypickeho v danem rocnim obdobi by bylo pro zacatek behem jedne hodiny vypusteno 60000 konvencnich krizujicich raket na veliteska stanoviste, PVO, dopravni a logisticke uzly, telekomunikacni centra, vladni objekty a infrastrukturu. Nasledne podle vysledku utoku a odvety RF by se pohnuly pozemni sily, ktere v pripade uvaznuti by pouzivaly taktickou nuklearni munici zejmena neutronovou. Vzhledem ke ztratam v obrane RF by nasledne doslo k masivnimu pouziti ZHN a likvidaci cele civilizace. Jestli jste nekdy hrali Tic Tac Toe je to presne tento scenar.

   • jan napsal:

    Holy.
    Vidím to podobně,zlikvidovat celý Ruský vojenský arzenál pomocí raket,letadel,kosmických zbraní,pochopitelně klasickou trhavinou.Teď záleží,jestli by se to USA povedlo,pokud ne,tak nastupují oboustraně jaderné zbraně.Jak pozorujeme o to přečíslení ze všech stran,právě ukazuje,že první útok by byl klasickou trhavinou,aby mohli nastoupit pozemní vojska.Při jaderným útoku,by nikdo nehnal armádu umřít bez boje.

    • Federmann napsal:

     Jakýkoliv útor na Rusko by byl ze značné části odrazen a většina raket by byla zasažena v příhraničních oblastech, ať někdo souhlasí či nikoliv, je to zcela jedno, neboť by se spustil autonomní systém poslední odplaty, je to autonomní systém, nepotřebuje řízení, velení komunikaci, každá raketa má své cíle, vesměs nesou termojaderné hlavice, zřejmě by se jednalo o zánik civilizace, nebylo by vítězů, ani poražených, jen mrtví a umírající, pokud by se naplnily předpoklady Oppenheimera, pak by mohlo dojít k termojaderné reakci veškeré vody na zeměkouli, pak bychom se stali na pár tisíc let žhavou koulí.

     Takže nějaké aktuální nacvičování útoku na Rusko je obrovsky nebezpečná hra s ohněm nad všudy rozsypaným střelným prachem.

    • Jára K. napsal:

     Ostrý útok během cvičení je naopak vysoce pravděpodobný.
     V SSA to vypadá že skončí éra neoconů, Rusko vítězí na všech diplomatických frontách, Turecko se odklání od NATO, budou olympyjské hry (období kdy SSA zahajuje války), ISIS se hroutí...
     Myslím že ti američtí vojenští šílenci intenzivně přemýšlejí o tom že by právě teď měli zkusit vyhrát jadernou válku.
     Konec konců někteří z nich už to dříve i prohlašovali.
     Rusové to ale dobře vědí a právě proto asi intenzivně přeskupují své vojenské síly.

 5. myslel sem že tu podporujete Rusko? pak ten článek je jako pálit do vlastních.

 6. Mirra napsal:

  na první pohled to vypadá nepravděpodobně, ale když se vezmou v úvahu opatření druhé strany plus příjezd čínských sil a techniky na cvičení v Královci, tak to začíná mít dost nepříjemný rozměr. Jasná demonstrace spojenectví RF a ČLR. Dost bych se nedivil kdyby existoval tajný pakt mezi těmito velmocemi, kdy napadení jedné znamená vstup do války i druhé. Obě velmoci jsou na sobě dost závislé, takže pád jedné znamená postupný konec i druhé.
  Někde jsem četl proroctví o žlutých vojích v Evropě - a to nemusí být daleko, stovka čínských divizí krytá ze vzduchu a dělostřelectvem Rusy se v případě pokusu o zmíněnou Barbarossu V.2 může stát ošklivou realitou.

  • Paul Durham napsal:

   pád jedné znamená postupný konec i druhé - okamžitý konec druhé ,
   tahle věc je jasná jak facka

 7. petr napsal:

  A já jsem si říkal, jak to, že nad hlavou mi už 3 dny krouží žoldáci v helikoptérách a stíhačkách (že by na dálku "hledali" teroristy?). Podivné mi přišlo, že kromě zastaralých českých strojů jsou tam jakési moderní neznámé. Takže už jsem v obraze. Jsou to okupantské americké.

 8. petr napsal:

  Nad Prahou nic nekrouží? U nás ano.
  Napadlo mě, že je to jen další tréning ovčanů a příprava na to, aby pokojně přežvykovali ve svých kotcích, když doopravdy propukne válka a budou jim na hlavu padat skutečné bomby. Ostatně, slovanské obyvatelstvo je už od židobolševické revoluce předurčené k likvidaci. To je plán NWO.

 9. proud napsal:

  Zadny jaderny zbrane se na cvicenich nepouzivaji ani nejsou pritomny! Kterej debil tady zase strasi kravinama a odvadi pozornost od dulezitejsich veci?..........Osobne mi jsou atomovky u prdele sami o sobe a tak jako tak,poprve na ne nedosahnu,podruhy po jejich pouziti uz nebudu mit tak jako tak zadny starosti,tak na co se takovou picovinou zabejvat.Az na ne dosahnu pomoci referenda,zacne me zajimat jejich zakaz a likvidace,do ty doby mi takovej material jen zbytecne blbne hlavu.

  • petr napsal:

   Pokud Rusové zjistí, že jsou na našem území uskladněné americké jaderné hlavice, nebo jen raketové nosiče schopné nést jaderné hlavice (jak se to děje v pobaltí), tak máme sakra problém. A ne že ne.
   Kdoví co ti šmejdi uskladnili na našich vojenských základnách.

 10. Utopie napsal:

  Autor vymýšlí něco co není. Je to strašení bez jediného relevantního podkladu.
  A ať se nám to líbí bebo ne, jsem součástí NATO. Takže cvičení u nás bebí žádná agrese vůči Rusku.

 11. Jára K. napsal:

  Už je nácvik výslovně útočné akce proti Rusku by nás neměl nechat chladnými, natož s tím ještě souhlasit! To mohou jen lidé s chabým úsudkem.

 12. Ikema Monika napsal:

  Mimo mísu : na Rudém námešsti v Moskvě je již přes 500 objetí demonstrace homosexuálů a lesbiček Šojgu prohlásil že budou povolány i tanky ! Homosexuálové začali střelbou do lidi ! Více Ruské Weby !

 13. weissbach napsal:

  Čím více cvičení a přesunů armád, tím větší pravděpodobnost.
  Berme do úvahy jak obrovské přesuny vojenské síly probíhají po celé planetě a jak obrovský tlak se vytváří k rozdrcení protivníka. Chápu, že si lidé myslí, že ty přesuny vojenské mašinerie se dějí jako reakce na něco, co se stalo na Ukrajině, v Sýrii atd. Není tomu tak. Je to dlouhodobý proces trvající desítky let, který má své fáze a přeskupování sil. V současné fázi, která začala "pádem železné opony" a měla své ekonomické, technologické a logistické parametry a vyvrcholila ruským zásahem v Sýrii šlo o postupné pronikání do citlivých míst protivníka a jeho permanentní oslabování likvidací spojenců a jejich nahrazování nepřáteli. V podstatě strategické obkličování a vyčerpávání. Na to není potřeba jaderných zbraní, ale rychlých invazních jednotek schopných rychle a permanentně útočit po celém světě proti slabším protivníků, kteří nemají technologicky odpovídající potenciál. Je to účinné, ale nesmírně nákladné. Abyste mohli takhle fungovat, spotřebujete nesmírné množství zdrojů, které opět ihned proměníte ve vojenskou mašinerii, technologie. Aby to fungovalo, musíte mít stále víc zdrojů a posouvat hranice, které kontrolujete. Časem se tak automaticky vyvine systém /vojensko-průmyslový komplex/, který spolkne všechen plynoucí profit. Vznikne stát ve státě, který stát nakonec transformuje v sebe sama. Entita, která vypadá jako člověk, ale už to není člověk, ale parazitické chladné predátorské monstrum jako ve filmu "Věc". Celá podstata existence se promění v napadání, infikování a transformaci všeho v dosahu na sebe sama /globalizace/. Je to autopilot, který znovu a znovu odstraňuje všechno cizí, požírá ho a přeměňuje v další monstra. Ani sežráním všeho se neuspokojí, protože nemůže přestat, aniž by si přivodil zánik. Když se na to podíváte shora, vidíte něco mezi černou chobotnicí, medůzou a měňavkou, kde se občas mihne rypák Sorose, bezbarvý výraz Merkelové, šílený výraz odpalujícího se fanatika, a skučení nějaké masturbující celebrity.
  Tak přesně v tomhle žijeme, čímž jsem chtěl říct, že autor článku vůbec není paranoidní.

  • weissbach napsal:

   Jen tak na okraj. Slobodan Miloševič byl zproštěn obvinění z válečných zločinů po smrti a 5 letech věznění v Haagu. Legálně zvolený prezident svobodné země, který stál v cestě té výše popsané obludě.....

  • Sasin napsal:

   Furt vo tom samém, například jak vykopat 1 000 000 pražáků vod plného koryta, že pré.. 9m, 8,m 6,m 5,m " museli by být v místnostri, asi to správně nečteš", a pak ten pohled do stropu, který nemá citově slovní vyjádření. V plánu se dycky OBJEVí chyba aby děj mohl pokračovat. Zvláštní touha, pokračovat.

  • contumax napsal:

   weissbach

   Mluvíš mě z duše...!!!

   Výborně weisbach u ...!!!

   1 *******

  • Ekklesian napsal:

   Zdravím p.Weissbach.

   A co (Marií nedávno zmíněná, protože Mexiko zdá se požaduje pokračování a urychlení prací) Severoamerická unie (Kanada+USA+Mexiko) případně její měna amero. Jak do toho zapadají americké lágry a výzbroj governmentu?

   Co ostatní unie? O evropské víme. Další buduje Turecko nebo Rusko s Čínou?

   Máte představu jak to zapadá do současného světa a musel jste korigovat svoji představu oproti minulosti? Jak?

   Jaký očekáváte vývoj a jak rychlý?

   Díky, Ekklesian.

   P.S.
   To cvičení by mohlo za určitých okolností (plkám, v těch strojích se vůbec nevyznám a nevím co mohou přepravovat a co je potřeba přepravovat) i posloužit k přepravě těch atomových zbraní z Turecka. Mne tak napadlo. Také mne napadlo, že by za jistých okolností mohlo něco nedopatřením zůstat u nás, jako by toho v Německu nebylo dost. No a poslední věc kterou bysme měli mít možná na mysli, že začne další upgrade starých amerických atomových zbraní (nevím přesně zda to nazvat pumou či jak), přitom sériově údajně v roce 2020. Já stále konec vidím podobně jak ti muslimové, kolem roku 2022, čímž neříkám že konec bude díky či kvůli nim.

 14. guest napsal:

  ! OLD NEWS ! VERY OLD NEWS !
  Po celeu europe lietaju krizom-krazom US B-52 plne nalozene jadrovymi hlavicami! Preto EU vazali posluchaju Washington na slovo!

  http://uk.businessinsider.com/dutch-f-16s-intercepting-us-b-52-bombers-2015-4?r=US&IR=T

 15. petr napsal:

  Teď mi došla jedna zásadní věc.
  Před 10 dny jsem stanoval poblíž slovenských hranic a nemohl jsem v noci spát, protože nad námi létaly nějaké tryskáče, prakticky celou noc! A to už týden před plánovaným cvičením!

  Tohle cvičení je tím pádem jen krycí operace pro něco horšího!
  Bohužel si nevybavuju, jestli to byly stíhačky, nebo nějaké větší stroje (třeba převážející zbrojní arzenál).
  Zajímavé ovšem bylo, že přes den nikde nic. Ticho a ani jedna stíhačka na obloze.

  • contumax napsal:

   Petr

   Jo tomu věřím, nedávno jsem viděl nad východními čechy jedno vojenský zelený obrovský čtyřmotorový letadlo a letělo dost nízko a zničeno nic se trojuhelníkovitě otočilo a letělo zpět, bylo to navečer a bylo hůř vidět ale přesto vím, že bylo vojenský a rozhodně ne naše...

  • Utopie napsal:

   Že by jen nespavost a příliš fantazie? Myslím, že se nic zásadního neuděje

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!