Zpráva ze syrské války 1.8.2016, džihádisté se pokouší prolomit obklíčení v Aleppu – video a jeho přepis

Jihadi_OffensiveSyrská armáda minulý týden v nedávno osvobozené čtvrti Aleppa Bani Zeyd zabrala velký sklad militantů. Většina ukořistěných zbraní byla z US a z Turecka včetně pokročilých amerických protitankových raket a jejich odpalovačů (BGM-72 TOW).

31. července se různé frakce džihádistů včetně JabhetFateh al-Sham (vlastně Fronta Al Nusra), Ahrar al-Sham, al-Jabaht al-Islamiyyah (Islamistická fronta), Jaysh Al-Fateh (Dobyvatelská armáda), Ajnad al-Sham a Suqour al-Jabal spojily ve snaze pokusit se prolomit obklíčení kolem východního Aleppa, které Syrská armáda v předchozích dnech toho týdne zřídila. Hlavním cílem výpadu militantů je opět otevřít strategickou dálnici Castello, která vede do militanty držených oblastí města Aleppo.

Boje vypukly na jihu a jihovýchodě města Aleppo. Podle mluvčího Ahrar al-Sham probíhají boje podél 20 km dlouhé frontové linie. Džihádisté na venkově Idlibu-Aleppa zapálili pneumatiky ve snaze omezit viditelnost ruským a syrským bojovým letounům.

1. srpna jednotky Jaysh Al-Fateh vedené Jaysh Al-Mujahiddeen a Jaysh Al-Islam v jižním Aleppu zabraly staveniště sídliště 1070 Al-Hamdaniyas. Džihádisté po tomto úspěchu pokračovali v ofenzivě ve směru na Dělostřeleckou fakultu a Vojenskou akademii Al-Assad, kde se pustili do těžkých bojů se Syrskou armádou. Pokud by se podařilo Vojenskou akademii Al-Assad zabrat, tak by džihádisté formálně prolomili obklíčení jimi kontrolovaných oblastí města Aleppo. Avšak i v takovém případě by byly dodávky do této oblasti obtížné.

Mezitím byly ohlášeny nálety v oblastech Al-Amariyah, škola Hikmah, Al-Ramouseh a SheikhSa’eed.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-august-1-2016-jihadists-attempt-to-break-aleppo-siege/
12 Komentářů k Zpráva ze syrské války 1.8.2016, džihádisté se pokouší prolomit obklíčení v Aleppu – video a jeho přepis

 1. Zighartice napsal:

  Ptát se na Evropskou unii v syrské válce nemá moc smyslu. Francie se tváří, jako kdyby byla Sýrie stále jejím mandátním územím, a koná – vzhledem k možnému ukončení války – kontraproduktivně. Británie aktuálně coby naprostou zbytečnost zrušila své specializované ad hoc „ministerstvo pro syrské uprchlíky“, německá tajná služba udržuje už roky přímé i nepřímé kontakty s Damaškem a kdesi uvnitř v Bruselu k tomu všemu dál funguje odbor plný erudovaných demagogů, kteří se pod českým vedením rozčilují nad tím, že se v Sýrii nic nevyvíjí podle toho, jak stanoví unijní norma ta a ta, a vydávají nové a nové naprosto zbytečné direktivy, demarše a prohlášení… A alespoň tak dokazují, že stále žijí, protože na výsledcích jejich práce by se to prokázat nedalo.

  A Erdogan mezitím v rozhovoru pro France 24 jasně prohlásil, že nemá smysl brát ohled na názor EU, což je podle mého formulace naprosto vyčerpávající. A lze konstatovat, že něco podobného cítí i ostatní blízkovýchodní lídři. Co to bude znamenat pro „migrační dohodu“, netuším, ale je zřejmé, že má Turecko pocit – zřejmě oprávněný – že nás má na lopatě. A pokud jsme se umně promanévrovali až do takové situace, tedy že se celá EU nechá vydírat jedním Tureckem, tak pánbu s námi a zlý pryč. Evropská unie? Co to vlastně dneska ještě je? Třeba maďarský Viktor Orbán tvrdí, že se z EU stal „slabý regionální hráč, který není s to se sám ochránit“. Jistě, nadsázka. Ale jak velká?

  • jan napsal:

   Zighartice,naprosto souhlasím,že nás má Erdogan na lopatě a poslední jeho prohlášení o tom svědčí.Pokud nedostane Turecko do října bezvízoví styk,pustí do EU dva a půl mil. utečenců.Jenže,ono to vyjde nastejno,po udělení bezvízového styku,máme je tady stejně,jen budou mít Turecký pas a o to je to horší.Takže můžeme poděkovat Merkelové a potentátům z EU,že nás dostaly do této problematické situace.

  • napsal:

   To jsou slova Terezy Spencerové, doslovně překopírované. Zřejmě z literárek.

 2. Koralek napsal:

  V syrské provincii Idlíb došlo včera k sestřelení ruského vrtulníku Mi-8AMTŠ, jehož pětičlenná osádka zemřela. Podle ruské strany stroj distribuoval humanitární pomoc v Aleppu.

  Ve videu natočeném na místě dopadu stroje v čase 0:10 kamera zabírá podlouhlý předmět ležící vpravo těsně vedle trosek vrtulníku. Jedná se o vystřílený podvěs série B sloužící k odpalování dvaceti 80 mm salvových raket S-8. Každá z raket v závislosti na typu bojové hlavice nese 0,6 - 3,3 kg trhaviny. Obyvatelé Sýrie nepochybně takovou humanitární pomoc vysoce oceňují. Důkazem pozitivních emocí je následné chování civilistů k tělům ruských vojáků, které bylo z úvodního videa citlivě vystřiženo.

  K sestřelení vrtulníku došlo v rámci úsilí poskytnout provládním jednotkám (složeným nyní z podstatné části z libanonského Hizballáhu, iráckých šíitských milic, Íránem naverbovaných dobrovolníků i násilím odváděných afghánských Hazárů a stále početnějšího ruského pozemního kontingentu v první linii - plus všelijakých proasadovských milic na sektářském či ideologickém základě - spíše než z jednotek někdejší sekulární Syrské arabské armády) blízkou leteckou podporu (CAS). Tyto jednotky prchají před protiofenzívou povstalců z Aleppa, jejímž cílem je prolomit obklíčení východní části města a umožnit znovu jeho zásobování.

  Po zničení několika dalších nemocnic , porodnice a krevní banky v Aleppu prorežimními nálety nezbývá povstalcům mnoho nadějí. Obklíčeným docházejí i potraviny - a také na ty, co ještě zbyly, útočí nepřátelská letadla. Američané ovšem proti syrským a ruským válečným zločinům páchaným na civilním obyvatelstvu neprotestují již ani verbálně. Jsou proto nyní v zemi většinovým sunnitským obyvatelstvem vnímáni jako zbabělí zrádci, kteří se spikli s Rusy a Íránci a nechávají Asadovi volnou ruku při vyvražďování vzbouřeneckých oblastí. Nelze vyloučit, že protiútok u Aleppa se stane na dlouhou dobu poslední větší operací ozbrojené syrské opozice. Podle dostupných zpráv se až dosud dařil neuvěřitelně dobře - a podobný scénář většinou bývá známkou toho, že útočník ve skutečnosti padl do pasti. Ale i kdyby pokus o průlom uspěl, sunnitská opozice po ztrátě turecké podpory trpí vážnými problémy při zásobování a výstavbě nových jednotek. Bude muset brzy přejít k rozptýlenému, partyzánskému způsobu boje v periferních oblastech Sýrie. V Aleppu se dlouhodobě sotva udrží.

  • jan napsal:

   Koralek,nedržíte v ruce růženec,asi ano.Modlíte se,aby to Assadové prohráli.

  • Toňýček napsal:

   Koralek - snažím se Vám porozumět, ale nejde to. Zcela pomíjíte, že obyvatelstvo je terorizováno, stínáno, okrádáno bandami hrdlořezů. Je Vám evidentně jedno, co se děje s ženami a dětmi, které ve válce trpí nejvíc. Že za čtyři roky bylo zabito a vypuzeno spousta obyvatel a rozbita téměř celá země. Je mi Vás líto, žít s takovou poruchou asi není snadné. Odplata za vrtulník přišla během několika málo hodin a přes sto přesných útoků vpodstatě vymazalo Vaše "udatné bojovníky za demokracii". Tito Vaši "hrdiní vojáci" nemají ve skutečnosti jiný účel, než vojensky krýt krádeže syrské a irácké ropy nadnárodními korporacemi a snižovat světovou cenu ropy. Přitom v pozadí jde stále o jediné - o ruskou ropnou konkurenci, která v r. 2013 poslala ke dnu projekt NABUCCO. Po vítěztví Assada, které je možná nadosah, se zároveň vyřeší i Ukrajina, jejíž více než sto zbrojovek najednou nebude mít komu dodávat. Možná jste zaregistroval i fakt, že na irácké straně dochází k výrazným porážkám IS. Včera USA bombardovaly na příkaz prezidenta Obami základny DAEŠ v Lýbii a tak je tenhle projekt asi mtrvý. Jak říkám, je mi Vás líto!

   • jan napsal:

    Pane bareš díky,asi máte pravdu,že to jen opisuje od někoho.
    Nejdřív jsem chtěl napsat,ať si odlepí dolary,kterými má zalepené oči.

   • jan napsal:

    Toňýček.
    Zřejmě se mělo jednat o úplné odříznutí Ruska od dodávek plynu do Evropy.Jak někteří píši,vítězství IS nad Assadem se blížilo,kdyby tam nevstoupilo Rusko.Nejen NABUCCO,ale i plynovod do Turecka,za pomoci pučistů na Ukrajině,byly Ruskem zastavené dodávky plynu do Evropy.Takže se můžeme domnívat,že by Evropa byla zásobena plynem,možná i ropou z BV,za pomoci USA a jejich cen.O druhé větvi do Německa je také nějak ticho.Takoví kšeft jim Rusko překazilo a to se nezapomíná.Myslím,že Erdogan to rychle pochopil.
    Jinak se omlouvám za dva stejné příspěvky,nějak mě zlobí načítání.

 3. martin bareš napsal:

  jane: korálek je troll.

  A v tomhle případě papouškuje SOHR, to jest najatého Syřana v Británii, který ze svého bytu (viz jiní a jiné servery) vydává prohlášení o ruských zvěrstvech ve válce v Syrii. A světová BéBéCé to vytrubuje do světa.

  Jedna z metod manipulace, nic víc.

  • jan napsal:

   Pane bareš díky,asi máte pravdu,že to jen opisuje od někoho.
   Nejdřív jsem chtěl napsat,ať si odlepí dolary,kterými má zalepené oči.

 4. Kolemjdoucí napsal:

  Územní zisky povstalců byly dnes získány zpět narychlo přesunutou elitní jednotkou SAA ze severu. Tiger forces využily velmi silné letecké podpory. Toto je pro Asada klíčový okamžik, pokud se něco posere, může padnout do obklíčení řada jeho jednotek. Pokud by Al-Nusře pomohl IS (což je nepravděpodobné) a odřízl SAA zásobovací linie nebo zútočil jinde, prohrají. Jinak to vidím na pat s dlouhým obléháním obklíčených v Aleppu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!