Zpráva ze syrské války 1.8.2016, džihádisté se pokouší prolomit obklíčení v Aleppu – video a jeho přepis

Jihadi_OffensiveSyrská armáda minulý týden v nedávno osvobozené čtvrti Aleppa Bani Zeyd zabrala velký sklad militantů. Většina ukořistěných zbraní byla z US a z Turecka včetně pokročilých amerických protitankových raket a jejich odpalovačů (BGM-72 TOW).

31. července se různé frakce džihádistů včetně JabhetFateh al-Sham (vlastně Fronta Al Nusra), Ahrar al-Sham, al-Jabaht al-Islamiyyah (Islamistická fronta), Jaysh Al-Fateh (Dobyvatelská armáda), Ajnad al-Sham a Suqour al-Jabal spojily ve snaze pokusit se prolomit obklíčení kolem východního Aleppa, které Syrská armáda v předchozích dnech toho týdne zřídila. Hlavním cílem výpadu militantů je opět otevřít strategickou dálnici Castello, která vede do militanty držených oblastí města Aleppo.

Boje vypukly na jihu a jihovýchodě města Aleppo. Podle mluvčího Ahrar al-Sham probíhají boje podél 20 km dlouhé frontové linie. Džihádisté na venkově Idlibu-Aleppa zapálili pneumatiky ve snaze omezit viditelnost ruským a syrským bojovým letounům.

1. srpna jednotky Jaysh Al-Fateh vedené Jaysh Al-Mujahiddeen a Jaysh Al-Islam v jižním Aleppu zabraly staveniště sídliště 1070 Al-Hamdaniyas. Džihádisté po tomto úspěchu pokračovali v ofenzivě ve směru na Dělostřeleckou fakultu a Vojenskou akademii Al-Assad, kde se pustili do těžkých bojů se Syrskou armádou. Pokud by se podařilo Vojenskou akademii Al-Assad zabrat, tak by džihádisté formálně prolomili obklíčení jimi kontrolovaných oblastí města Aleppo. Avšak i v takovém případě by byly dodávky do této oblasti obtížné.

Mezitím byly ohlášeny nálety v oblastech Al-Amariyah, škola Hikmah, Al-Ramouseh a SheikhSa’eed.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-august-1-2016-jihadists-attempt-to-break-aleppo-siege/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!