Dlouho skrytá saúdská stopa v 11. září 2001

twintowers-statueoflibertyVláda USA a mainstreamová média bagatelizují dlouho ukrývanou kapitolu 11. září týkající se oficiálních saúdských vazeb na únosce z Al Kajdy a doufají, že většina Američanů ji sama nebude číst, jak pozoruje vdova 11. září Kristen Breitweiser. Co v první řadě potřebujete vědět, až uslyšíte jakéhokoli člena naší vlády říkat, že nově zveřejněná 29 stránková kapitola z parlamentní zprávy o 11. září neobsahuje žádné průkazné svědectví je, ŽE LŽOU.

Vztah naší vlády ke Království Saúdské Arábie (KSA) se neliší od vztahu drogově závislého k heroinu. Stejně tak jako závislý na heroinu bude lhát, podvádět a krást, aby živil svoji neřest, jistí členové naší vlády budou lhát, podvádět a krást, aby pokračovali ve svém dysfunkčním a zhoubném vztahu ke KSA – vztahu, který ničí tento národ a jeho lídry skrz naskrz.

Když ředitel CIA John Brennan prohlašuje, že věří, že 29 stránek dokazuje, že vláda Saúdské Arábie nemá žádnou účast na útocích 11. září, pochopte, že John Brennan není člověkem žijícím v realitě – klame záměrně, aby živil a ochraňoval svoji saúdskou neřest.

Když asistentka tajemníka pro blízkovýchodní vztahy Anne W. Pattersonová svědčila pod přísahou, že Království Saúdské Arábie je spojencem, který dělá všechno co může, aby nám pomohl bojovat proti islámskému terorismu, chápejte, že její hlubokosáhlé saúdské kuplířství slouží a ochraňuje jenom její saúdskou neřest.

Přečtěte si oněch 29 stránek sami a poznejte fakta. Nenechte žádnou osobu v naší vládě popřít jejich průkaznou realitu. A až budete těch 29 stránek číst, pamatujte na to, že byly psané během let 2002 a 2003. Prezident George W. Bush nechtěl, aby Království Saúdské Arábie bylo vyšetřováno.

Prezident Bush má hluboké vztahy k Saúdské Arábii a k jeho královské rodině a pouze chtěl Království ochránit. Prezident Bush chtěl jít do války v Iráku – ne v Saúdské Arábii. Takže 29 stránková kapitola, jenž říkala „Saudi“ a „Bandar“ místo „Hussein“ a „Irák“ byla pro prezidenta Bushe obrovským problémem. (Řešením bylo skrývat tuto informaci po 13 let.)

Je dobře zdokumentováno, že vyšetřovací komise obdržela nesmírný zpětný tlak proti  svému vyšetřování týkajícího se Saúdů. Ve skutečnosti ředitel FBI Robert Mueller přiznal, že mnohé z informací implikujících Saúdy, jenž vyšetřující odhalili, mu byly neznámé. Proč toto Mueller říká? Většinou proto, že  Mueller a další úředníci FBI se záměrně pokoušeli zamezit tomu, aby se jakékoli usvědčující informace konkrétně týkající se Saúdů nedostaly do vyšetřovacích rukou komise.

Abychom to zopakovali, existovala koordinovaná snaha FBI a Bushovy vlády skrývat usvědčující saúdské důkazy před vyšetřováním komise. A s výjimkou 29 stránek ve svojí snaze uspěli.

 

Ústřední role Saúdské Arábie

Nehledě na nedostatek spolupráce od FBI a na tlak Bushovy vlády zmařit jakékoli vyšetřování Saúdů, vyšetřovací komise byla stále schopna napsat 29 stránek týkajících se saúdské spoluúčasti na útocích 11. září. Žádnému jinému národu nebyla poskytnuta zvláštní výjimečnost v Závěrečné zprávě komise. Ne Iráku. Ne Íránu. Ne Sýrii. Ne Súdánu. Dokonce ani Afghánistánu nebo Pákistánu.

Těchto 29 stránek bylo utajováno a ututláváno před americkou veřejností po více než 13 let – ne z důvodu skutečné národní bezpečnosti – ale z důvodu pohodlnosti, studu a krytí. Podle Exekutivního nařízení 13526 je to zločin.

bandar-bush

Prince Bandar bin Sultan, tehdejší Saúdský velvyslanec v USA s prezidentem George W. Bushem v Crawford, Texas, 27.8.2002

Jak ředitel Státní zpravodajské služby James Clapper, tak prezident Barrack Obama se k tomu nechtějí vyjadřovat. Jedinou věcí, kterou jsou Clapper a Obama ochotni říci o zpožděném vydání těchto 29 stran je, že dodrží následné šetření komisí 11. září.

Tento přístup prezidenta Obamy je odpuzující. Jeho úcta ke komisi 11. září – která přiznala, že je neschopná plně prověřit saúdskou úlohu v útocích 11. září – odhaluje Obamův naprostý nedostatek zájmu, účasti nebo podpory rodinám pozůstalých.

Upřímně, toto jednání opakovaně poškozuje rodiny obětí 11. září tím, že nepřiznává pravdu, blokuje naši cestu ke spravedlnosti a co je nejdůležitější, nepřiděluje zodpovědnost těm, kteří by měli být hnáni k zodpovědnosti.

Nejvíce alarmující je, že Obamovo mlčení nás udržuje v nebezpečí, neboť místo toho, aby svolal nouzové zasedání kongresu, aby okamžitě jmenoval Království Saúdské Arábie jako stát, který sponzoruje terorismus, prezident Obama nadále bagatelizuje, znevažuje a ignoruje pravdu, ponechávajíc nás zranitelnými vůči teroristickým útokům, které jsou dosud financovány naším „spojencem“ – Královstvím Saúdské Arábie.

Aby bylo jasno, komise 11. září plně NEVYŠETŘILA Království Saúdské Arábie. Personální ředitel Philip Zelikow blokoval jakékoli vyšetřování Saúdů. Zelikow dokonce zašel tak daleko, že propustil vyšetřovatele, který byl přiveden vyšetřovací komisí, aby specificky následoval saúdská vodítka a informace odhalené komisí. Budu opakovat – vyšetřovatel byl propuštěn.

Navíc, Zelikow přepsal celou sekci komise 11. září týkající se Saúdů a jejich spojení s útoky 11. září. Bývalí komisaři 11. září John Lehman, Bob Kerrey a Tim Roeme všichni uznali, že Saúdové nebyli přiměřeně vyšetřeni komisí 11. září. Je tudíž absurdní a hanebné, aby se jakýkoli představitel vlády opíral o závěrečnou zprávu komise 11. září, když samotní komisaři přiznali, že Saúdové nebyli plně vyšetřeni.

 

Ignorované důkazy

Například, jednou průkaznou částí informace, která nebyla zmíněna ani v komisi 11. září, ani ve 29 stranách Joint Inquiry, je informace týkající se Fahada Thumairyho a Khallada bin Attashe nalezená jak ve zprávě FBI, tak ve zprávě CIA, které jsou nyní odtajněny.

saudis

Saúdský Král Salman a jeho družina přijeli přivítat prezidenta Baracka Obamu a první dámu Michelle Obama na letišti v Rijádu v Saúdské Arábii, 27. leden 2015

Obě zprávy naznačují, že Fahad Thumairy – úředník ze saúdského velvyslanectví – pomohl přivést Khallada bin Attashe do Spojených států v červnu 2000, aby se mohl setkat se dvěma z únosců 11. září, Khalidem al Mihdharem a Nawafem al Hazmi. Thumairy eskortoval bin Attashe – známého operátora Al – Kajdy – skrze INS a celnici na mezinárodním letišti v Los Angeles a pomohl mu vyhnout se ochrance a jakýmkoli možným alarmům. Opět, tato informace je nalezena jak v CIA, tak v FBI zprávách.

Čtyři měsíce poté, co se Khallad bin Attash setkal se dvěma únosci 11. září v Los Angeles, byl bombardován USS Cole a zabito 17 amerických vojáků. Khallad bin Attash, Khalid al Mihdhar a Nawaf al Hazmi byli všichni jmenováni jako spolupachatelé v bombardování USS Cole. Kde je informace týkající se bin Attashe a Thumairyho? Byla vůbec kdy prošetřována?

Kdyby naše zpravodajské agentury měly užitek ze známých konexí mezi Thumairym a bin Attashem, byly by bývaly schopné bombardování USS Cole zamezit. Navíc by měly možnost a schopnost splést dohromady téměř všechny části útoků 11. září – více než devět měsíců předtím, než se útoky odehrály. Ale jak ukazuje historie, úředník  saúdského velvyslanectví Fahad Thumairy nebyl vyšetřován a bylo zabito navíc 17 námořníků kromě 3000 jiných.

Jsem si jistý, že Barrack Obama, John Brenan, Anne Patterson a Philip Zelikow by všichi považovali Thumairyho operační a finanční podporu Attashe Mihdhara a Hazmiho jako v mezích„spojenectví“ se Spojenými státy. Já a zbytek Ameriky ne.

Vím, léto je rušná doba. Vím, že příští týden bude republikánská konference. Vím, že kongres je mimo zasedání po dva měsíce. A vím, že útoky ISIS nadále pokračují v Nice, Orlandu, San Bernadinu, Belgii, Paříži i jinde. Stejně tak jako vím, že Donald Trump vybral Mike Penceho jako svého spolukandidáta a že v Turecku proběhl puč.

Pro vládu zamýšlející zbavit se šíleně průkazných svědectví tak, aby si toho nikdo nevšiml, je pátek, když kongres odchází na svoji dvouměsíční dovolenou, pravděpodobně tím nejlepším dnem, jaký by si kdo mohl představit.

 

Dlouhá kamenná zeď

Svět je však nestabilní, šílené místo. A zatímco jsem si dříve myslela, že jsem v bezpečí, neboť moje vláda mě hlídá a činí rozhodnutí, která jsou v mém nejlepším zájmu, stejně tak jako zájmu ostatních občanů, nyní tomu rozumím lépe. Po 15 dlouhých let jsem bojovala za to, abych získala informaci týkající se zabití mého manžela US vládou.

Bojovala jsem, úpěnlivě prosila o pravdu, transparentnost, spravedlnost a zodpovědnost, neboť můj manžel a 3,000 jiných byli brutálně zavražděni za bílého dne. A naše vláda neudělala nic kromě toho, že zablokovala a zmařila stezku k pravdě, transparentnosti, zodpovědnosti a spravedlnosti.

Dokonce zašla tak daleko, že z nás dodnes dělá blázny tím, že popírá prostou pravdu napsanou na obyčejném papíře o 29 stránkách. Prosím, přečtěte si těchto 29 stránek. Podívejte se na fakta a svědectví. A potom sledujte prodejný způsob, jakým členové naší vlády a média hrají spinmastery s těmito fakty – říkají vám, abyste popírali velmi drsnou střízlivou skutečnost nacházející se na těch 29 stranách. Doufám, že to, jak z nás dělají hlupáky, vás znechucuje stejně jako mě.

Všimněte si, že těchto 29 stránek pouze líčí saúdskou spojitost s útoky 11. září v San Diegu. Také letmo zmiňují informaci z Phoenixu. Ačkoli je pozoruhodnější, že 29 stránek nezahrnuje informaci nalezenou ve více než 80,000 dokumentech, které jsou v současné době přezkoumávány federálním soudcem na Floridě – 80,000 dokumentů, o nichž komise 11. září, Joint Inquiry, Bílý dům (od Clintona přes Bushe po Obamu) ani Království Saúdské Arábie nechtějí, abychom věděli.

Více než cokoli jiného, prosím vězte toto: Království Saúdské Arábie poskytlo operační a finanční podporu únoscům 11. září. To je skutečnost. A vláda USA tuto skutečnost po 15 let zatajuje – dokonce do dnešního dne. A to je zločin.

Korupce, chamtivost a neřest, obzvláště pokud náleží k ochraně Království Saúdské Arábie, není problémem jedné strany. Překlenuje jak demokratické, tak republikánské vlády. Dávejte vinu prezidentu Billu Clintonovi, prezidentu George W. Bushovi a prezidentu Baracku Obamovi – jakož i všem jejich úředníkům a pověřencům.

Ti všichni nesou vinu – před i potom – za selhání zabránit útokům 11. září, napomáhání uskutečnit útoky 11. září pomocí své vlastní patolízalské nedbalosti, používání útoků k tomu, aby prosadili svoje nekalé zisky a cíle, a zastřeli útoky 11. září tím, že o nich lhali americké veřejnosti po 15 let.

16. července 2016

Autor: Kristen Breitweiser - aktivistka a vdova z 11. září 2001

Zdroj: https://consortiumnews.com/2016/07/16/the-long-hidden-saudi-911-trail/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!