Zpráva ze syrské války 2.8.2016, syrská armáda ve městě Aleppo postupuje – video a jeho přepis

Ruské Aerokosmické síly provedly v syrském městě Aleppo od 1. srpna více než 120 náletů proti cílům militantů. Většina náletů byla hlášena z jižního Aleppa, kde si Syrská armáda zajistila staveniště sídliště 1070 a postoupila do Ta lMuta a Ohudu, který měly zabrané spojenecké síly militantů.

Intenzivní boje probíhají v táboře Handarat severně od dálnice Castello. Uplynulou noc v této oblasti zahájily operaci provládní síly – Tygří síly Syrské armády a Palestinští militanti –kteří si vydobyli pozice ve východní části tohoto tábora. Ruské válečné letouny na podporu této operace provedly série náletů. Tento krok byl možný díky stabilizaci jižní fronty proti skupinám militantů.

Západem podporovaná NGO známá jako „Bílé přilby“ 2. srpna referovala o útocích chlórem včera v noci v Idlibu okolo sestřelené ruské helikoptéry. Neposkytli ani video ani foto doklady o tomto útoku. US se svými spojenci nejspíš této zprávy využijí k vyvíjení tlaku na syrskou vládu a na zmírnění tlaku na džihádisty ve městě Aleppo. Pro-syrští experti poukazují, že jestli se takový útok odehrál, tak jej vedli sami džihádisté kvůli zahájení nové propagandistické kampaně a kvůli záchraně jejich kolabující obrany v jižním Aleppu.

Připomínáme, že 1. srpna byla džihádisty na venkově Idlibu sestřelena ruská helikoptéra Mi-8 se třemi členy posádky a dvěma důstojníky Ruského Centra pro usmíření na palubě. Helikoptéra se vracela z humanitární mise ve městě Aleppo, když ji zasáhla palba ze země. Všichni na palubě helikoptéry zemřeli.

Letectvo US vedené mezinárodní koalice provedlo 12 dalších náletů na cíle ISIS v syrském městě Manbij směřujících na pozice a živou sílu ISIS, přičemž US podporované Syrské demokratické síly konsolidovaly nedávné zisky v tomto městě. Převážně kurdské jednotky SDF zabraly značnou část hřbitova SheikhAqeel, poštu severně od městské radnice a postoupily do čtvrti SheikhAqeel. ISIS však pořád značnou část města okupuje.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-august-2-2016-syrian-army-advancing-in-aleppo-city/
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!