Turecko říká: Obama lže, za nepovedeným pučem byly US

0,,19303870_303,00V pátek 29. července citovala Reuters reakci tureckého ministerského předsedy na přiznání US vlády, že klíčoví agenty CIA v Turecku jsou teď v tureckých vězeních a jsou obviněni z účasti na pokusu o puč: Turecký ministerský předseda Binali Yildrim zopakoval kurážný tón presidenta Erdogana: ‚Toto je přiznání.‘

Yildrim toto řekl v odpovědi na:

„Ředitel US národního zpravodajství James Clapper ve čtvrtek řekl, že ty čistky poškodily boj proti Islamistickému státu v Sýrii a Iráku, když smetly turecké důstojníky, kteří úzce spolupracovali se Spojenými státy. Šéf US Ústředního velitelství generál Joseph Votel řekl, že si myslí, že některé vojenské osobnosti, se kterými spolupracovaly Spojené státy, jsou ve vězení.“

Zpráva Reuters rovněž uvedla, že: „Yidirim také řekl, že Turecko zavře leteckou základnu u Ankary, která sloužila jako uzel pro pučistické spiklence, stejně jako všechna vojenská kasárna, která použili.“ Opomněli uvést, že ta letecká základna je americké letiště Incirlik, později ale v tom článku uvedli, že: „Turecko hostí US vojska a bojové letouny na letecké základně Incirlik, z níž létají mise Spojených států proti militantům Islamistického státu v Iráku a v Sýrii.“ Vazba mezi tím a „leteckou základnou u Ankary, která sloužila pučistickým spiklencům jako uzel, stejně jako se všemi vojenskými kasárnami, která použili,“ nebyla uvedena, ale důsledky těchto vazeb pro US-turecko-saúdsko-katarsko-UAE-Kuvajtské úsilí o svržení syrského presidenta Bashar al-Assada je značné: US a Saúdy vedená invaze do Sýrie teď skončí. Nejenže se teď uzavře cesta přístupů zařízená Západní aliancí pro džihádisty do Sýrie, ale také US kontrola nad touto leteckou základnou NATO skončí – pokud se ovšem nezvrátí tureckým ministerským předsedou vyhlášená politika vlády. A jediná osoba, která ji může zvrátit, je president Tayyip Erdogan – muž na kterého se ten puč zvláště zaměřoval, že jeho si chytí a snad i zabijí.

Turecko bylo pro US-Saúdy-Katarce-Kuvajťany v jejich operaci za nahrazení sekulárního pro-ruského Bashara al-Assada v Sýrii džihádistickým sunnitským proti-ruským vůdcem, který dovolí přes Sýrii postavit produktovody do Evropské unie k nahrazení ruské ropy a plynu saúdskou ropou a katarským plynem. Skoro všichni z těch desítek tisíc džihádistů bojujících v Sýrii do Sýrie vstoupili přes Turecko. Navíc ty životně důležité zásobovací trasy pro US a další Západní zbraně a zdravotní vybavení pro tyto džihádisty vedou přes Turecko.

V důsledku toho, když US a jejich saúdští, katarští, UAE a kuvajtští spojenci ztratí Turecko jako spojence v této operaci, tak veškeré Západní úsilí o odstranění Assada zkrachuje, protože všechny průzkumy, i ty, které v Sýrii dělali Západní výzkumníci veřejného mínění, ukazují, že veřejná podpora pro Assada je dost nad 50% a že žádný možný konkurent by proti němu ve svobodných a spravedlivých volbách nemohl dostáhnout procent, která by se mu blížila. (Průzkumy opravdu ukazují, že naprosté většině lidí v Sýrii se hnusí jak džihádisté, tak jejich podpora od US.) Také z tohoto důvodů generální tajemník OSN BanKi-Moon odsoudil požadavek US vlády, aby byl Assad sesazen a tím byl v podstatě znemožněn jakýkoliv demokratický proces, který by tam mohl být zaveden. Americký požadavek na nastolení diktatury, kterou Američané staví jako předběžnou podmínku ‚demokracie‘, generální tajemník OSN opakovaně zamítl.

25. února 2016 vyšel s palcovými titulky článek od RFK Jr. „Sýrie: Další válka o produktovody,“ a ten dokumentoval občas i na dokladech z archivů rodiny Kennedyů, že US CIA se pokouší svrhnout sekulární syrskou vládu už od roku 1949 a nahradit ji sektářskou sunnitskou, která by fundamentalistickým sunnitským spojencům Západu umožnila nahradit sovětskou a následně ruskou ropu a plyn ropou a plynem od těchto fundamentalistických sunnitských US spojenců, od nichž pak velké olejářské Západní společnosti shrábnou podíl na zisku.

Jak jsem 10. listopadu 2015 uvedl v titulku „Povstání proti Assadovi bylo zosnováno ve Washingtonu,“ a referoval jsem, že už od té doby, kdy Barack Obama 20. ledna 2009 poprvé vstoupil do Bílého domu, tak už tajně doufal, že se mu povede svrhnout Assada. To bylo ještě před začátkem ‚Arabského jara‘. Později jsem měl titulek „Obamův invazní plán pro Sýrii zhotovil už Kim Roosevelt v roce 1957“, tehdy jsem ale ještě nevěděl, že ten plán, který vypracoval ten samý operativec CIA, který organizoval náhradu demokracie diktaturou v Íránu v roce 1954, nebyl v Sýrii první takovou snahou CIA – že ta první ve skutečnosti proběhla už v roce 1949.

Vypadá to, že krach Obamova pokusu o puč v Turecku mu teď znemožní jeho aspiraci, že on se stane tím US presidentem, který přes Sýrii dodá saúdskou ropu a katarský plyn do EU. Když se ti to nepovedlo napoprvé, zkus to znova, říká staré pořekadlo. Pod Obamou to zase zkusili. A už zase, jak už je zjevné, zkrachovali.

Teď je naplánováno, že 9. srpna dojde v St. Petěrburgu k soukromé schůzce mezi ruským presidentem Vladimirem Putinem a tureckým presidentem Tayyip Erdoganem.

Jedny z prvních českých článků, které už v počátcích syrského konfliktu odhalily hlavní energetickou motivaci tohoto povstání:

Sýrie, Turecko, Izrael a širší středovýchodní válka o energii

Záhadný sponzor zbraní a peněz pro syrské žoldnéřské “rebely” odhalen

Válka o Sýrii: USA k syrským břehům vypálily dvě střely, leč ani jedné se nepodařilo dosáhnout svého cíle

By Eric Zuesse

Global Research, August 03, 2016

Strategic Culture Foundation 2 August 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/turkey-says-obama-lies-us-was-behind-failed-coup/5539418
23 Komentářů k Turecko říká: Obama lže, za nepovedeným pučem byly US

 1. stefan goga napsal:

  Erdoganovi to patri.Dobry kohut si do kurina mlsnu lisku USA nepripusti.Ziaden kohut neprezil,ktory kokrhal za dolare a bol lakomi na susedove slipky.Nieze nedostal susedove,ale prisiel aj o svoje.

 2. jjozef napsal:

  V Statoch funguje cele odvetvie,cely priemysel pucov,prevratov,atentatov.
  Po mnoho generacii.
  Profesionali.
  Dedici remesla plasta a dytky po Britoch ap.
  Krvavi,desne krvavi.
  Bestie.
  Doteraz na tomto hrbolatom zemskom svete su bezpecni,nepostihnutelni.
  Pretoze disponuju totalnym medialnym krytim,totalnou medialnou ochranou.
  Agentury vojnove,prevratove a agentury medialne, patria tomu istemu vladcovi,vsemohucemu cisarovi plutorimskej rise.
  Slobodne sa moze pochvalit v Kongrese Kissinger,ze na prevrat v Chile CIA vynalozila len 6 milionov.
  Budu ho nazyvat Henrym Velkym a dostane kludne aj Nobela za mier,hlavu zodpovednu za mnozstvo bestialnych operacii po celom svete.

  Vsetky telky a rozhlasy plutorimskej rise,ich politrukovia,analytici, si zasluzia Nobela za tento Pax Amerikana.
  Nie su to "nase media".
  Nemame media.
  Su to cisarove media.
  Orwellmedia.
  Media v satanskych sluzbach.

 3. jjozef napsal:

  Saudi a Turci
  boli motivovani na vojnovom zdevastovani Syrie hmotne i ideologicky.
  Cim boli a zostali motivovani pri likvidacii syrskeho rezimu krestania a neverci v USA a v EU?

  Grecko-rimska civilizacia je v rukach Wall Streetu a City,v rukach jeho strategov dobyjania koristi,strategov likvidacie odporu rukami docasnych spojencov,buducich obeti.

  Kissinger: najhorsie dopadnu nasi spojenci.
  Spojenci sa nevedia branit,nebrania sa.
  Nam,plutonsky zdevastovanym entitam.

 4. Koloděj napsal:

  ten článek je dost mimo. Nevím, jaké tanečky zkouší Erdoš, ale jeho požadavek (na Rusko ), aby bylo bezpodmínečně zastaveno bombardování Aleppa ( rozuměj hodných hochů, co nechtěj Asada ) hovoří o tom, že ten magor chce celou ( nebo aspoň tak velkou část, jak jen to bude možné ) Sýrii pro sebe (a možná bez kibicování Američanů a Saudů). Ale nevěřím mu ani slovo - a na jeho budoucnost bych si dolar nevsadil.

 5. Koloděj napsal:

  Abych to doplnil - Erdoš má nepřátele kamkoliv se podívá. Teď je ještě rozběsněný a stihl nasrat další .. když ne spojence, tak alespoň subjekty, které ho nechaly přežívat .. nevidím jeho budoucnost růžově. Ještě má poslední úkol - vyslat do Gayropy tolik bojovníků, kolik jen bude moct - a pak "děkujeme, ale nastal tvůj čas"

 6. Michal napsal:

  Lhaní je přece americká přirozenost, dar bezbřehého pokrytectvím, to je ta jedna sudička navíc u jejich kolébky. Stačí se jen podívat na úsměv žida Shapira a člověk hned ví, s kým má tu čest. Erdogan to dělá dobře, zbavil se jedním šmahem většiny amerických agentů CIA v Turecku, měli bychom si z něho vzít příklad. Jak douho se bude ještě zloděj z CIA Vondra drze smát tomuto národu do očí?

  • proud napsal:

   "Erdogan to dělá dobře"...........nedela to dobre,je to prachsprostej zlodej a prospechar kterymu jsou ostatni ukradeny!!!

 7. Pavel napsal:

  Zajimalo by me, jestli do evropy posle tech par milionu uprchliku namixovanejch vyvrhelama co tam ma.Co myslite?

  • proud napsal:

   Vsechno spatny je vzdycky pro neco dobry,proste proto,ze jedno bez druhyho nemuze bejt,tenhle zakon nejde zmenit.A neni muslim jako muslim,chtel bych se vsadit,ze tech lepsich muslimu je proti isil naprosta vetsina.Je jich jeste min nez se zda,kdyz je opustej ti "donuceni"..........lehce se tedy muze stat,ze je porazej "jejich vlastni".Davejme pozor! ;-)

 8. Petr napsal:

  Dobry muslim a vetsina? I Vy jeden naivo. Clovek ktery uznava nasilne nabozenstvi se mi nezda moc dobry. Samozdrejme jsou vyjimky. Nedavno jsem potkal ty Syrijce. I v blbem nakupnim stredisku a chovali se jak jeho vlastnici. A to tu jsou prvni jaro. Lide je v celku privitali pratelsky. No, ted jich maji plnou prdel.

  • proud napsal:

   Hm,jsi si jistej ze to byli Syrijci? Budu si muset zrejme udelat poradek v terminech,mam za to,ze bejt muslim,nebo islamista jsou dva pary bot,ze neni muslim jako muslim a mozna ani islam jako islam....... ?

   • proud napsal:

    Spatne napsany:-).Neni muslim jako muslim docela urcite,a islam bejva vykladanej ruzne i kdyz odhlidnu od sunnitu a siitu.....

    • Petr napsal:

     Kolik odnozi maji krestane. A stejne to je ve vetsine stejna pakaz.

     • proud napsal:

      No moment,moment,vyskakuju a hadam se,protoze vim ze je to podvod a jsem presvedcenej ze jeho "roznaseni" je skodlivy,natoz propagace!,ale videl jsi ze bych povedel kdy ze krestan je darebak,nebo muslim,zid atd.?........nemohl jsi to cist,protoze si to nemyslim,mam je za "obeti",ne za darebaky! Je mezi nima spousta slusnejch lidi,jen se na ne neda bohuzel kvuli tomu ze jsou lapeny v pasti,spolehnout v urcitejch vecech.Jinak bych rekl,ze co se skutecnyho gaunerstvi tejka,jsme si tak nejak vsichni fifty-fifty.....Ze jsem proti naboenstvi,cirkvim a sektam neznamena,ze jsem lidozrout:-),to si musi clovek jeste extra "zaslouzit".......

      • Petr napsal:

       Zijeme v dobe, kdy je v mode se vymlouvat na to ze kdejaky darebak je obeti neceho. Byl jsem pokrten, za doby komousu to byl taky maly protest. Po trochu otevreni oci jsem krestany a vetsinu nabozenstvi zavrhl. Hlavne k tomu prispela severni Amerika a z casti Asie. Jak clovek vidi tu degeneraci puvodnich obyvatel vselijakymi virama, tak se otvira kudla v kapse. Ti nabozensti magori si to ani neuvedomuji, hodi jim nejakou ohlodanou kost a budou vykladat o dobrote. Takze ja klidne napisi ze to jsou parchanti a pokrytci.

 9. Petr napsal:

  Ja napsal Syrijci, ti byli pravdepodone krestane. To vite kdysi komunista, dneska kapitalista. Bohuzel behem poslednich roku zaplavuji jih Canady a misto aby se prispusobili, pozaduji prispusobeni jinych. Karma se vraci kolonistum. Bohuzel ti puvodni obyvatele na to asi doplati nejvic.

  • proud napsal:

   Maler neni ze pozadujou,to jen nesvedci o dobrym vychovani.Ale maler je ze na to nekdo "slysi"!!! Ta zeme ma jasny zakony platici pro vsechny bez vyjimky!!! Paklize se to porusuje,je to maler!

 10. Petr napsal:

  Jiste, mate pravdu. Ja jen dokonce chapu. Jejich zeme byla rozbita a spousta mrtvol. A my bohuzel jsme soucasti toho zla. Takze budeme pykat. Mne na nich vadi ze jejich mozecky neumi pochopit i to co chapeme my. Ze obycejny clovek jaksi nema tu silu tu masinerii porazit. A oni misto zamereni na prave viniky se vyradi na neschopnem obyvatelstvu.

 11. Pavel napsal:

  Petr za 1***

 12. Pavel napsal:

  Musime se snima spojit proti tem smejdum co to ridej!!!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!