Už je to tady, EU zavede kvůli terorismu povinnou databázi Bitcoinů

9098054-no-bitcoin-sign-icon-cryptography-currency-symbolBylo to jen otázkou času. S příchodem několika teroristických útoků, přistupuje Evropská komise k vytvoření povinné centralizované databáze vlastnictví Bitcoinů. Samozřejmě, že jejich oficiální důvod je ten, že Bitcoiny se používají k financování terorismu. Takže pro bezpečí a bezpečnost všech je zapotřebí více špehování úřadů lidem ve financích.

Skutečností však je, že vlády nenáviděly Bitcoiny od samotného jejich počátku.

Už samotná představa decentralizované měny, kterou nemohou kontrolovat, se jim nelíbí.

Vlády mají v konvenčním finančním systému moc regulovat banky a zabrat jakýkoliv účet se jim zachce.

Mohou použít i své policejní agenturu s kvérem v ruce, co občanovi seberou i jeho fyzické peníze… a vzhledem k alarmujícímu vzestupu Zabavování majetků občanů v Zemi svobody, je jasné, že se opravdu neštítí lidem peníze krást.

Ale toto vše nemůžou dělat s Bitcoinem.

Bitcoin je decentralizovaný, distribuovaný systém. Není možné, aby jej kdokoliv kontroloval, ani žádná vláda.

Takže čím více lidé používají Bitcoin, tím více vlády ztrácí kontrolu.

Historie nám ukazuje, že např. zbankrotované vlády se téměř bez výjimky uchylují ke kontrolám kapitálu – tj. hyením překážkám, aby uvěznily úspory lidí uvnitř zahnívajícího finančního systému.

Vidíme to i po celém Evropském kontinentu.

Mnohé banky v Evropě už mají restrikce na to, kolik peněz si můžete vybrat ze svých vlastních spořicích účtů.

Rovněž dochází k rychlému postupu směrem k úplnému zákazu fyzické hotovosti.

Ale Bitcoin je způsob, jak lidé mohou kapitálovým kontrolám unikat…, proto je to pro zbankrotované vlády taková noční můra.

Mohli byste si myslet, že inteligentní vlády by měly Bitcoin uvítat.

Mohli byste si myslet, že spíše, než aby se zjevným technologickým trendem bojovaly, tak by měly banky a tvůrce monetárních politik povzbuzovat, aby koncepty Bitcoinů integrovaly do finančního systému, aby vyrostl do konkurenceschopnějšího a inovativnějšího.

To se ale neděje.

Zbankrotované vlády propadají mentalitě trvalé nouze.

Jakmile jednou upadnou do stavu zoufalství, tak už je jejich jediným řešením více vlády, více regulací, více špehování a více kontroly.

Je to pravý opak toho, co by se mělo dělat.

Takže teď v reakci na všechny ty teroristické útoky mají byrokraté konečně záminku k rozšíření své kontroly.

Takže místo aby se chytily směřování technologií a přidaly se k vývoji 21. století, tak budou vrhat zdroje na vytvoření komplikovaného regulačního rámce usilujícího o zneškodnění hrozby Bitcoinu.

Je tu ale dobrá zpráva: zkrachují s tím. Technologie, kterou máme k dispozici, je prostě příliš mocná.

Nezapomeňte na jednu věc: bez ohledu na to, co vlády dělají, jsou tu vždy způsoby, jak je díky moderním technologiím zhatit.

Když zkusí zákazy prodejů střelných zbraní, tak máme teď možnosti je udělat na 3D tiskárně.

Když se pustí do ilegálního dohledu nad našimi e-maily (což dělají), tak tu máme VOLNĚ dostupné open-source šifrovací technologie, které jim to překazí.

Když své měny zdevalvují až ke znehodnocení a uvalí kapitálové kontroly (což dělají), tak můžeme použít Bitcoin a peníze přelévat do blockchainu.

A i když zkusí tyto nástroje odstranit, stejně jim to strašlivě zkrachuje.

Pamatujte, že moc vlády je založena výlučně na hrozbách násilím, které existuje výlučně ve fyzickém světě.

Ale Bitcoin, to je digitální svět, kde jsou jejich hrozby násilím marné.

Neexistuje žádný centralizovaný celek pro kontrolu Bitcoinů. Žádný člověk nebo organizace to nekontroluje. A tak vlády nemají komu hrozit.

Proto s tím zkrachují. Naše moderní technologie zvýhodňují individualismus. Zvýhodňují uplatňování svobody. Zvýhodňují ty, kdo chápou hlavní trendy a adaptují se na změny.

by TylerDurden

Aug 3, 2016 9:56 AM

Submitted by Simon Black via SovereignMan.com,

Zdroj: http://www.zerohedge.com/news/2016-08-03/here-comes-mandatory-bitcoin-database
29 Komentářů k Už je to tady, EU zavede kvůli terorismu povinnou databázi Bitcoinů

 1. Pítr napsal:

  Otázka za milión - opravdu jde "jenom" o Bitcoin? Nebo je slovo "Bitcoin" použito jako souhrnný název pro všechny digitální měny?

  • Adolf Balík napsal:

   Bitcoin je jedna z více virtuálních měn, ale asi nejznámější a nejúspěšnější.

 2. pavelka70 napsal:

  Moc poučnej článek, nemám síce bitcoiny, ale můj zájem bude odteď víc pozitivní. Problém je, že cena bitcoinu je dosti vysoká, za své úspory bych dostal pár bitc.,.

 3. jop napsal:

  Bitcoin je čistá špekulácia s nulovou konečnou hodnotou. Počas jeho trvania sa dá zarobiť, stratiť. Ale v moment pádu tohto lietadla stratia všetci tí, ktorí už nenašli ďalšieho hlupáka, ktorému tie svoje "hodnoty z počítača" predajú. Chcete sa poistiť do budúcna? Kúpte si bankové kovy zlato alebo striebro. Lebo tie sa musia z zeme vydolovať a ich hodnota nemôže padnúť na nulu. Bitcoin je nulová hodnota od samého začiatku, ale má dobrý marketing. Avšak MUSÍ padnúť na svoju reálnu hodnotu, na nulu. Kto chce kúpiť bitcoiny, musí rátať s tým, že stratí úplne všetko. Kto si kúpi zlato alebo striebro v dlhodobom horizonte len získa.

  V prípade veľkých nepokojov vám pomôže strieborná tehla ktorou zaplatíte cestu alebo kúpite jedlo. Počas rozpadu Juhoslávie sa platilo zlatými šperkami a markami, nie bitcoinami alebo podobným smetím.
  Bitcoin je špekulácia rozrátaná na hlupákov nechápajúcich ekonomiku, na ktorých zarobia špekulanti ktorí tú ekonomiku chápu.

  BITCOIN NIE JE ŽIADNA INVESTÍCIA ale obyčajná špekulácia s Čiernym Petrom na konci pre každého, komu btc ostanú.
  Nedajte si ojebávať mozgy lebo prídete o tie prachy ktoré ste do toho vložili

  • Adolf Balík napsal:

   To platí pro úplně každou nekomoditní měnu, jestli je to dolar nebo euro, a stejně tu staletí straší.

 4. Rudolf napsal:

  Bitcoinů se nikdo nenažere, ale i tak se rád podívám, jak to chtějí ti rovnači banánů udělat. Už teď se směju:)

 5. proud napsal:

  Bitcoin je uz davno pod kontrolou,jen se zdokonaluje kontrola tech kdo ho pouzivaji,jako u penez.Je to jedno a to stejnyzlo,jen jedno je min znamy a mozna zatim jen min oklesteny,dalsi cast hry jak odvist stada od podstaty.Nakonec bankeri je jedno jak te ovlada,dokud ma cim,dokud ma kontrolu,je mu sumak jestli pocita koruny,dolary,kopejky,unce zlata,nebo hromady hnoje.........

 6. hel napsal:

  až bude evropská komise myslet svůj boj proti terorismu vážně, zakáže zejména vyzbrojování teroristů......jak zní v sousedním článku k bitvě o aleppo "Teroristé jsou dobře vycvičeni a vyzbrojeni USA, Tureckem, Katarem, Francií, Velkou Británií a samozřejmě největším sponzorem teroristů – Saudskou Arábií."...zatím si z nás všech spíš utahuje a riskuje naše životy !

  • Spektátor Čumilovič Puk napsal:

   1***

  • proud napsal:

   "…zatím si z nás všech spíš utahuje a riskuje naše životy !"...........no a ?!! ..........kdyz si to nechavame libit,proc ne!!! Neni tak tezky pochopit co s tim.Je to dokonce uplne jednoduchy.Ale musi bejt zajem.

 7. Ekklesian napsal:

  To jsou všechno kecy. Protože ti kterým peníze svěřujete jdou vládám na ruku, včetně těch co se vám starají o BitCoin, nebo umožňují směnu za jinou měnu.

  Kdybyste tušili jaký dnes může být problém dostat prachy z banky v rozumném časovém horizontu (brzy vůbec, již dnes jsou problémy), tak byste je neměli ani v té bance. A garantuji vám, že další generace bankéřů bude zase o něco horší.

  • Ekklesian napsal:

   Ono i kdoví jak je to s tou naší uspěšnou vládou a výběrem peněz.

   Vůbec bych se nedivil, kdyby do toho byly započítány i peníze lidí, které republika neoprávněně zadržuje. Takových lidí je jak bych řekl a mám dojem rok od roku více a jde celkově o obrovské sumy.

   Najhorším ze všeho je, že z toho financuje ten bordel co tu je a neustále se zvětšuje.

  • Ekklesian napsal:

   Jsem pevně přesvědčen, že pro mne bude do pár let opravdu platit, že mi bude znemožněno prodávat i kupovat.

   Pro to pro mne ztrácí peníze doslova hodnotu, peněz se nenajím ani mne nezahřejí.
   Je to ale také další důvod proč se vykašlat na celou vaši společnost a neudělat navíc jedinou věc kterou nepotřebuji. Pokud mi tedy bude chtít platit za moje služby a tovar (obecně, vy mne neznáte), už přemýšlejte čím zaplatíte. O peníze nebudu stát, protože už dnes bych vám stanovil sumu kterou byste vy odmítli zaplatit a já bych za ni nedostal adekvátní náhradu a to jsme vynechali stát a jeho bakšiš na bordel vezdejší i ten ostatní. Pro mne je vyhodnejsi nevyprodukovat navic nic co nespotrebuji.

   • Ekklesian napsal:

    Až tohle pochopí mexičané, kterým se dnes nevyplatí pěstovat kukuřice (protože oni ji prostě prodávají především dál a za utžené peníze pak pořizují vše po čem touží a co potřebují), tak se celosvětová ekonomická krize zase prohloubí. Protože co budou dělat američani se svojí kukuřicí (která jim beztak brzy vyčerpá půdu a zničí kvůli tomu že je geneticky modifikovaná kde co) když ji nikdo nekoupí - budou ji spalovat jako v Evropě obilí? Dají si rok pauzu a zesejí až napřesrok?

    A to nevěříte, že příjdou opravdové pohromy. Ony ale příjdou.

    Mluvil jsem tu o tom, že nemá smysl mít nadprodukci. Byla by ale spíše vhodná doba ukládat veškerý přebytek pro horší roky. Otázka je zda to Bůh nenechá zplesnivět a sežrat červům, já myslím že ano. Navíc, obilí (přinejmenším to pro lidi) už není prakticky k jídlu, to pro zvířata to myslím letos dožene uvidím až nakoupím (z tuzemské pšenice mám velké obavy - opět o mnoho kratší než loni a to loni zaschla, letos pěkné zrno, sklizena o měsíc dříve než jiné roky,... O tom jak to může narušit ekosystém nemluvě - již v červenci hluboká orba, myši nestihli ani vyvést mladé - to znamená že teď jich je velmi málo, na zimu se mohou naopak přemnožit nebo to zůstane a nebudou, tak by šlo pokračovat...).

    • Ekklesian napsal:

     A pokud vám to někomu nedocvaklo? Bylo prorokováno „Za denní mzdu jen mírka pšenice, jen tři mírky ječmene za denní mzdu; olej a víno však nech!“.

     Tato slova byla vyřčena když vyjela třetí bytost na černém koni. Jméno čtvrtého jezdce, na mrtvolně bledém koni, je Smrt a za ním půjde záhrobí.

     Neříkám, že jezdci už nutně vyjeli, ale i pokud ne, myslím, že vyjedou brzy a v rychlém sledu za sebou.

     • contumax napsal:

      Ekklesian

      1 ***

      Když to tak zhrnu o čem píšeš, máme spolu mnoho společného...!!!

      Všechno co vydělám, utratím za nejnutnější věci do budoucna, za věci, které hodně vydrží a dokonce jsou levnější ale musí si člověk všechno prozkoumat...
      Ale jen jednoduchý mechanický užitečný věci...

      Chce to koupit od soukromých rolníků ječmen, oves a proso, proso je úžasná obilovina...

      Myslím si,jsem o tom skálopevně přesvědčen, vlastně to vím,že Bůh své prozíravé uchová, jak tomu bylo vždy...

     • contumax napsal:

      Ekklesian

      Žádný účet v bance nemám... a doufám, že mít nikdy nebudu...!!!

 8. Jigoku Shoujo napsal:

  Co to tady pisete .... ty samy ptakoviny jako soudruzi v Bruselu. Fakt se mi proste libi, jak ten koncept predbehl dobu tak o 100 let .... je to jako by vam nekdo ukazal ze singularita funguje a vy byste na to prskali, jaka to je hovadina. Njn, takze dal si piste a myslete o Bitcoinu co chcete, ale to je tak vsechno co zmuzete. Komentar o tom, jak je bitcoin drahej, je stejne relevantni jako si rict, ze za 100.000,- toho zlata taky nedostanete moc .... no nedostanete. Nejaky ty blaboly, ze to je letadlo a ze to nema zadnou hodnotu .... pro vas asi ne, stejne jako pocitac je pro vas skrinka s cudlikem ..... njn, co uz, proc vam to taky vysvetlovat, kdyz vetsine toho byste stejne nerozumeli. Soudruzi z EU by se meli naucit pracovat s blockchainem, jenze na to jsou moc retardovany, tak si chtej udelat asi vlastni =)))))

  • jop napsal:

   pre Jigoku
   chlape, priznaj sa, že ty máš kúpené nejaké btc? Lebo nikto iný nemá záujem obhajovať btc, iba tí špekulanti, ktorí "chránia svoju investíciu" a preto potrebujú, aby špekulácia POKRAčOVALA A ONI ZAROBILI na zvýšení ceny btc. Lebo ak cena padne a špekulanti nenájdu ďalšieho hlupáka, ktorý kúpi od nich btc, tak sám špekulant sa stane hlupákom, ktorý stratil na btc :-)))

   Veľa si ich kúpil a chceš veľa zarobiť? :-)
   Možno si iba hlupák ktorý od špekulanta tie btc kúpil ....

   • jan nowak napsal:

    Singularita opravdu nefunguje, bogužel, kužel..
    Investovat doporučuju do Pokemonů, tam je budoucnost !
    ps: co se týká NEprodejných poDÍLŮ, už jsem si VYKULíkoval
    moc hezkej claim, jen mi DĚSíí, že mi na něj asi míří SS500 Putina

   • contumax napsal:

    Jop

    1 ***

   • Jigoku Shoujo napsal:

    Toto nieje o tom, ci dake btc mam ci nie tak ci onak je to moja vec. A ako napisal iny, je to rovnaka "spekulacia" ako akakolvek ina "mena". Sila ekonomiky je dana vierou v ekonomiku. A ak si si vsimol ci nevsimol nepropagujem, skor sa smejem ze to ludia nechapu. Tvoj prizemny nazor o tom ze chcem zarobit je ozaj smiesny, myslim, ze ako vatsina ludi si dost zavistlivy, aspom mi to tak pride podla toho co pises. Ja som btc pouzival uz v dobe, kedy ty si nevedel, ze take daco je .... takze co? Sudis ma? Zavidis mi? Odporucam ti zistit si viac o tom co to je a ako to funguje a nieje to jedine crypto ktore existuje..... vravim skoda tu pisat take veci, inac moja najvatsia komodita su moje vedomosti a na tom zarabam, to mi nik nezoberie ;) A to, ze mi dakto plati penazmi a dakto v crypto je moja volba ....

 9. benmil napsal:

  OPICE A BITCOIN

  > Subject: BITCOIN
  >
  >
  >
  >
  > Fellows be careful before you buy something you don’t understand.
  >
  > *BITCOIN*
  >
  >
  > A lot of monkeys lived near a village.

 10. benmil napsal:

  Nepřekopírovalo se to. Omlouvám se.

  Tak, ještě jednou:

  OPICE A BITCOIN

  Subject: BITCOIN

  Fellows be careful before you buy something you don’t understand.

  *BITCOIN*

  A lot of monkeys lived near a village.

  One day a merchant came to the village to buy these monkeys!

  He announced that he will buy the monkeys @ $100 each.

  The villagers thought that this man is mad.

  They thought how can somebody buy stray monkeys at $100 each?

  Still, some people caught some monkeys and gave it to this merchant and he gave $100 for each monkey.

  This news spread like wildfire and people caught monkeys and sold it to the merchant.

  After a few days, the merchant announced that he will buy monkeys @ 200 each.

  The lazy villagers also ran around to catch the remaining monkeys!

  They sold the remaining monkeys @ 200 each.

  Then the merchant announced that he will buy monkeys @ 500 each!

  The villagers start to lose sleep! ... They caught six or seven monkeys, which was all that was left and got 500 each.

  The villagers were waiting anxiously for the next announcement.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!