Zpráva ze syrské války 5.8.2016, čtvrtá fáze ofenzivy militantů v Aleppu – video a jeho přepis

fourth_stage-24. srpna 2016 začal po sobě jdoucími oznámeními tzv. ‚Dobyvatelské armády‘ týkajícími se nástupu třetí a čtvrté fáze jejich úsilí o prolomení vládního obklíčení Aleppa. Dobyvatelská armáda čili Jaish al-Fatah se skládá z islamistických frakcí společně spiklých k podvracení zákonné syrské vlády. Bandy zločinců jako Faylaq al-Sham, Ahrar al-Sham a další členové Jaish al-Fatah se přihlásily, že se zapojují do řetězce velení fungujícího zatím jen uvnitř islamistických sil ke splnění konečného cíle znovu vydobýt ztracená území.

Před útokem na staveniště Sídliště 1070 v Aleppu ostřelovala Syrská arabská armáda (SAA) pozice rebelů samohybnými houfnicemi 2S1 „Gvozdika“. Během samotného útoku rebelů na 1070 ohlásily provládní zdroje úspěšné zničení dvou tanků T-72 a tří bojových vozidel pěchoty. Devět vládních vojáků bylo ohlášených mrtvých.

Avšak jediným podpůrným dokladem ohledně těchto ztrát ze strany islamistů při bojích v Aleppu je oznámení jediného tanku T-72 rebelů a jednoho pěchotního transportéru. Ve východní Ghoutě ohlásila Jaish al-Islam z ničení jednoho vládního tanku T-72.

Poblíž vládní dělostřelecké základny na frontě jižního Aleppa zničila Faylaq al-Sham protitankovou řízenou střelou 14,5 mm rychlopalný kanón. Po celém Aleppu aktivity sil Faylaq al-Sham proti vládním silám ochably.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-august-5-2016-fourth-state-of-militant-offensive-in-aleppo/
3 Komentářů k Zpráva ze syrské války 5.8.2016, čtvrtá fáze ofenzivy militantů v Aleppu – video a jeho přepis

  1. Kolemjdoucí napsal:

    Když jsem viděl jak 60 chlapů z SAA vstane a uteče ze zákopů před 1 projíždějícím tankem, tak už chápu proč se tam bojuje tolik let. Rusáci jim můžou dát podporu jakou chcou, ale Asad už prostě nemá dost vycvičených vojáků. Vypadá to, že obklíčení bude na pošesté prolomeno.

  2. Kolemjdoucí napsal:

    Promiň, ale RPG je v těhle zemích kultovní zbraň.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!