Otevřený dopis poslancům: Svolejte mimořádnou schůzi a zakažte cvičení Ample Strike

1._znak_letosniho_rocniku_mezinarodniho_cviceni_ample_strike_2016Vážená paní poslankyně, pane poslanče, obracíme se na Vás se žádostí o převzetí garance nad svoláním mimořádné schůze Poslanecké sněmovny České republiky v souladu s § 51 odst. 4) Jednacího řádu Sněmovny tak, aby žádost obdržel předseda Poslanecké sněmovny České republiky Jan Hamáček nejpozději do 16.8.2016. Dovolujeme si Vám navrhnout bod pořadu mimořádného jednání Poslanecké sněmovny České Republiky a to:

Návrh na usnesení Poslanecké sněmovny ČR, kterým se navrhuje projednání sněmovního tisku 703/0-Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016.

Důvodová zpráva k návrhu na mimořádné jednání Sněmovny:


Ústava České republiky v § 43 odst. 6) ukládá:

O rozhodnutích podle odstavců 4 a 5 informuje vláda neprodleně obě komory Parlamentu.
Parlament může rozhodnutí vlády zrušit; ke zrušení rozhodnutí vlády postačuje nesouhlasné usnesení jedné z komor přijaté nadpoloviční většinou všech členů komory.

Vláda České republiky dne 21.12.2015 projednala materiál předložený ministrem obrany panem Martinem Stropnickým č. 1579/15 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 a ten schválila a přijala v usnesení č. 1074.

V rozporu s ustanovením článku § 43 odst. 6) Ústavy, bylo Vládou ČR usnesení č.1074, sněmovní tisk č. 703/0 předáno dne 26.1.2016 do Sněmovny a to minimálně s 23 dny prodlení.

 

Dne 27.1.2016 Organizační výbor Sněmovny sněmovní tisk č. 703/0Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 s vládním návrhem usnesení přikázal do Výboru pro obranu Sněmovny.

 

Výbor pro obranu Sněmovny přikázaný sněmovní tisk č. 703/0 - Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016 projednal dne 31.3.2016.

Rozhodnutí Vlády ČR i doporučující stanovisko Sněmovně - usnesení Výboru pro obranu Sněmovny, sněmovní tisk č. 703/1 -Účast ozbrojených sil České republiky na vojenských cvičeních mimo území České republiky a účast ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území České republiky v roce 2016, přehlíží nebezpečnost pořádaného vojenského cvičení Ample Strike 2016 s účastí amerických strategických bombardérů B -1, B-52.

Cvičení Ample Strike 2016, jehož pořadatelem je Armáda České republiky, má za úkol především procvičit tzv. letecké návodčí, jejichž úkolem je navádět letecké útoky na cizí území. Toto cvičení vzhledem k útočnému charakteru nese všechny znaky přípravy útočné války a může být oprávněně v současné době zhoršených mezinárodních vztahů vnímáno jako provokace. Vzhledem k počtu použité vojenské techniky a možnosti ztráty kontroly nad jejím pohybem by mohlo dojít k naplnění trestného jednání ve smyslu § 315 a § 405 a) zákona č .40/2009 Sb.

V této souvislosti je nelogické, aby se takto závažné vojenské aktivity na území České republiky s mezinárodní účastí, jejichž pořadatelem je Armáda ČR, ve sněmovně projednávaly až po té, co proběhnou.

Nevytváří si tímto přístupem Poslanecká sněmovna alibi pro případ, že pokud cvičení přejde do reálného konfliktu, bude se hájit tím, že to neprojednala a nenese tudíž odpovědnost? Avšak i vědomá nečinnost může být trestně postižitelná.

Vědomi si těchto závažných skutečností navrhujeme, aby Sněmovna sněmovní tisk č. 703/0 neprodleně projednala s návrhem na vyřazení cvičení Ample Strike 2016. A proto se obracíme na vás, paní poslankyně, pane poslanče, abyste se stali jedním z iniciátorů této mimořádné schůze.

 

S pozdravem

za Iniciativu Ne základnám
Eva Novotná
Jan Korál
Lenka Procházková
17 Komentářů k Otevřený dopis poslancům: Svolejte mimořádnou schůzi a zakažte cvičení Ample Strike

 1. Michal napsal:

  jak to tak chápu, Američané si chtějí nacvičovat bombový útok na Českou republiku jako by na nečisto, a my říkáme, jen si to zkuste, až příjde další zrádce národa jako Havel a Schwarzenberg, ti už vás Američany mohou pozvat na ostro.FUJ, tak to tedy ne, poženeme brzy tuto americkou svoloč i s jejich místními agenty od nás jako je ženou ted´ Turci.

  • proud napsal:

   Jo pozenes,a s tebou ali baba a 40 loupezniku! Takhle se to nedela a ani to nejde.Navic je to zbytecny.Ovcanum je to jedno,obcani by rekli ne a bylo by ne.

 2. Pravda napsal:

  " dovolujeme si vam navrhnout???

  Chachacha...zive je vidim, jak se smeji.

  Dokud tam nebude stat "jako nasim zamestnancum vam narizujeme, abyste odmitli tuto akci a pokud takto neucinite, nebudeme vas nadale platit .

  Ta ponizenost, pani Lenko, jakou tam davate , ze sebe delate nulu.
  Kdyby tam bylo aspon zadame, ale navrhujeme?

  Ono se skutecne plati, ze lidi maji takovou vladu, jakou si zaslouzi.

  Je sice pravdou, ze i kdybyste to formulovali jako zadost, tak ji stejne nevyhovi( viz jak vzdy vybehnou s zadostmi Okamury o projednani veci), ale aspon byste se u toho neponizovali!

  Umite si predstavit, ze by za vami zamestnavatel prisel a rekl vam: dovoluji si vam navrhnout, abyste zacal pro mne pracovat a dal mi vedet pres nekoho, zda udelate to ci ono, ackoliv to mate v pracovni naplni ?

  Absurdistan. Plazeni se misto tlaku.

  Pani Prochazkova, neberte, prosim, mou kritiku osobne, ja vim , ze jste dobrak a poctivec, ale pri vasem vzdelani, zkuste se zamyslet, ze reakce musi odpovidat akci, a ta akce je viditelne ohrozovani nasich obyvatel, a to nemluvim, jaky to bude mit mezinarodni dopad v nas neprospech u Ruska a jeho spojencu.

  To je jako s privandrovalci. Pozvali je za nase prachy nas likvidovat? Ovsem oni mezi sebou souperi a proc jim nedat adresy, kde se napakuji nejsnaze, nejrychleji a nejvice. Upozorneni na tuto moznost neni vyhrozovanim, ani organizovanim, neni to napadnutelne. Oni musi mit strach delat cokoliv proti svym zamestnancum a ne ze se budeme plazit, aby zvazili, ze nas prestanou likvidovat.

 3. bůh určený (k) mučení lidí napsal:

  Co za mentolku to psalo? To neví co je oslovení v množném čísle? No štěstí že září už se blíží tak se jděte nechat zapsat do školy ať se to naučíte.

 4. proud napsal:

  Jj,uz letej honem udelat to na co nemaji kompetenci..........kdopak dostal tenhle nic neresici napad? :-)))))))))))

  • contumax napsal:

   Komu jsem přísahal na vojně...???

   Ač sic v době socialistického realismu...

   Tomuto lidu jsem přísahal, této vlasti jsem přísahal...!!!

   Z toho budu vycházet...!!!

   Se zrádci se kompromisy nedělají...

   Okupant je stále okupant ať se schovává a maskuje za jakékoliv evropské hodnoty nebo zotročující demokracii...!!!

 5. proud napsal:

  Komu chce co diktovat 10 milionova kolonie v rozkladu s 30 tisicovou mizerne vyzbrojenou armadou kde spada 6 oficiru na jednoho vojaka? :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Vim,pravda nasere a uprimnost taky,ale je treba si to priznat a zjednat napravu.

 6. napsal:

  Jaký vážený poslanče? Zkurvysyny bysme měli napíchat na vidle a vykopat do hajzlu.

  • Trim napsal:

   Tak je nevolte. Takhle jen nadáváte a jdou vám sliny od huby.

   • Pravda napsal:

    Diskuter "ja" napsal pravdu! Odkdy se vrahy oslovuje " vazeni"??? Jake tak je nevolte. Tady jde o zrudy pachajici genocidu na narodu, na to musi byt reakce a ne blbe kecy, jenze vam mladym je vsechno u zadku...

    • contumax napsal:

     Zighartice

     Che Geuveara,idealizuješ si ho Zighartice...

     Nebylo to trochu jinak...???

     Revolucionáři vždycky ale vždycky bez podpory obyvatel shoří jak papír...

 7. Zighartice napsal:

  Židé se z traumat velké války neskonale poučili. Díky své vychytralosti a vzájemné sounáležitosti se jali ovládnout svět z jiné strany.Opustili princip postupného politického dobývání pozic a nastoupili cestu finančního ovládnutí světa. Pochopili zcela správně, že z finanční nadvlády pramení i nadvláda politická, která se transformuje v nadvládu světovou. Řadový politik je v současnosti zjednodušeně řečeno zboží na trhu, které se dá za určitou cenu koupit, a když se koupit nedá, čeká jej likvidace. To je obraz dnešní současnosti.
  Zcela záměrně jsme krmeni bláboly o demokracii, která nikdy nebyla a bez velké revoluce ani nebude. Bohužel valná většina lidí tomuto bludu ještě věří a nebo je to vůbec nezajímá. Česká republika je vzorovým příkladem lidské lhostejnosti a otupělosti. Nebo si snad myslíte, že naše vláda a parlament ve jménu demokracie pracují pro národ?? Myslíte si, že politickým stranám typu ČSSD, ANO či ODS záleží na lidech? Ale prd jim záleží. Ti hrají vlastní hru za naše peníze. Jde jim o rozklížení a postupný zánik našeho národa. Úpadek národa se nedá vztahovat na ekonomické poměry, ale je nutno jej vztahovat k morálnímu, vlasteneckému a lidskému úpadku. Na tomto principu se rozkládá národní integrita a následně identita. V jaké fázi je nyní ČR si raději odpovězte sami. Proto po roce 89 začal do nejvyšších mocenských kruhů pronikat ten největší lidský odpad, ta největší prasata. Nebo si snad myslíte, že je normální a pronárodní, když ve sněmovně a ve vládě sedí buzeranti, honibrci, pornoherci, zloději, ožralové, kurevníci nebo potulní kejklíři??? To je morální elita?? To je výkvět národa??? Pěkně děkuju-fuj. Divíte se úpadku společnosti??? Já tedy ne. Myslíte si, že máme demokracii??
  Řeknu Vám to jednoduše páni politici, vládo, politické strany-VYLIŽTE SI PRDEL A TO I S VAŠIMA VOLBAMA A DEMOKRACIÍ. Já odmítám žít ve lži. Doufám, že se ještě dožiji doby, kdy vypukne světová revoluce ve stylu velikána revolucí Ernesta Che Guevary a vy půjdete konečně do prdele.

  • contumax napsal:

   Zighartice

   SPRÁVNĚ SPRÁVNĚ ZIGHARTICE ...!!!

   1 *******

  • Paul Durham napsal:

   dost jste vše smíchal do hromady výkřiků bez kauzality, už první věta je zcela zavádějící, a tak by šlo pokračovat až k politikům, ti jsou už nejméně 300 let pouhým spotřebákem z regálu supermarketu psychopatů , mimochodem , on je nějaký "neřadový" politik ?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!