Civilní soudní proces v Kalifornii proti Georgi W. Bushovi a spol.: Ministerstvo spravedlnosti blokuje předložení Chilcotovy zprávy

Bush & Blair hledáni pro válečné zločiny

Bush & Blair hledáni pro válečné zločiny

Je důležité, že ti, jejichž posláním je usilovat o mír a sociální spravedlnost, berou na vědomí tento historický civilní soudní proces proti bývalému prezidentovi Spojených států, včetně vedoucích úředníků jeho administrativy.
Irácká matka proti údajnému válečnému zločinci Georgi W. Bushovi (GWB) a spol.

Inder-Comar-300x200Toto je občanskoprávní proces. Jeho cílem je odškodnění. Přestože se nezabývá trestním obviněním, vytváří široký prostor pro právní iniciativu kalifornského právníka Indera Comara zabývajícího se lidskými právy (na obr. vpravo).

Politické následky jsou dalekosáhlé.

Zapomeňte na ICC (Mezinárodní trestní soud) a Haagské tribunály, které slouží zájmům US a NATO. V rámci amerického právního systému, např. ve státech Kalifornie, New York, Nevada atd., může být civilní žaloba proti GWB a spol., Baracku Obamovi a/nebo válečnému zločinci podle Vašeho vlastního výběru (např. Hillary Clinton) podána na úrovni státu nebo okresu.

Obracíme se na čtenáře Global Research se žádostí, aby šířili tato slova.

Otvíráme také dotační kampaň na podporu soudního procesu Salehová vs. Bush. Chcete-li přispět, klikněte zde a připojte jednorázovou dotaci pro “civilní žalobu proti Bushovi”  

Global Research převede Vaši dotaci na účet pro krytí právních výdajů Sundus Shaker Salehové 

Michel Chossudovsky, vydavatel Global Research, 2. srpna 2016

 

V dokumentech založených do spisu v pondělí 1. srpna 2016  Ministerstvo spravedlnosti odmítlo předložení Chilcotovy zprávy u Devátého federálního odvolacího soudu Spojených států v probíhajícím sporu ohledně legality války v Iráku.

Kauza Salehová vs. Bush se zakládá na tvrzení osamělé irácké matky a uprchlice, že šest vysoce postavených členů Bushovy administrativy – George W. Bush, Richard Cheney, Colin Powell, Donald Rumsfeld, Condoleezza Rice, a Paul Wolfowitz – v roce 2003 vedli agresivní válku proti Iráku a měli by nést osobní odpovědnost za protiprávní invazi.

Announcement of new Secretary of Defense.

Foto: Obvinění Bush a Rumsfeld si potřásají rukou

Navrhovatelka Sundus Shaker Salehová prohlašuje, že nejvyšší představitelé Bushovy administrativy úmyslně mystifikovali americký lid nepravdivým tvrzením, že Irák je spolčen s Al-Kaidou a že vlastní zbraně hromadného ničení. Prohlašuje také, že někteří z obviněných, zejména Donald Rumsfeld a Paul Wolfowitz, veřejně podporovali invazi již v roce 1998 a 11. září použili jako argument pro prosazení invaze do Iráku, bez ohledu na následky.

Pí. Salehová bere jako precedent rozsudky v Norimberském procesu s válečnými zločinci, který se konal v roce 1946 a shledal německé vůdce odpovědnými za protiprávní agresivní válku vedenou proti sousedním zemím. Norimberský tribunál tehdy rozhodl, že rozpoutání agresivní války je “vrcholný mezinárodní zločin”.

Závěry Chilcotovy zprávy byly předloženy Devátému odvolacímu soudu jako další důkaz o zločinném jednání šesti obviněných v kauze. Pí. Salehová také dodala kopie nót a dopisů od expremiéra Tonyho Blaira Georgi W. Bushovi, obsažené v Chilcotově zprávě, v nichž p. Blair vyjádřil ochotu připojit se k invazi vedené p. Bushem již v říjnu 2001.

V prosinci 2014 Severní kalifornský okres zastavil soudní jednání z důvodu, že obvinění jsou proti dalšímu stíhání chráněni imunitou podle federálního Westfallova zákona (zčásti kodifikovaného v US zákoníku 28, §§ 2671, 2674, 2679).

Westfallův zákon zaručuje bývalým vládním zaměstnancům imunitu vůči civilním soudním procesům, pokud soud rozhodne, že zaměstnanci jednali v mezích zákonného rámce jejich povinností.

Pí. Salehová naléhá na Devátý odvolací soud, aby zrušil rozhodnutí o imunitě provedené Okresním soudem a uložil projednání jejího sporu před Okresním soudem.

Původním zdrojem tohoto článku je WitnessIraq.com

Copyright © Inder ComarWitnessIraq.com, 2016

 

Kauza: 15-15098 01/08/2016  ID: 10069911 dokumentační záznam 42, str. 1 ze 6

DEVÁTÝ OKRSEK FEDERÁLNÍHO ODVOLACÍHO SOUDU SPOJENÝCH STÁTŮ

SUNDUS SALEHOVÁ, navrhovatel – odvolatel

proti     čj. 15-15098

GEORGE W. BUSH A SPOL.,

odpůrci

ODPOR PROTI SOUDNÍMU OZNÁMENÍ PODANÉMU ODVOLATELEM

Navrhovatelka žádá, aby tento soud vzal úředně na vědomí výtažky ze Zprávy o zkoumání situace v Iráku a zprávy Výboru tajných poradců ze 6. července 2016 (Chilcotova zpráva). Trvá na tom, že tyto výtažky podpoří její „tvrzení, že invaze do Iráku uskutečněná odpůrci byla v rozporu s mezinárodním právem“ a její tvrzení, že odpůrci zamýšleli podniknout invazi do Iráku již v červenci 2002 a k podpoře této akce ´zpracovat´ i zpravodajské služby“. Podání soudního oznámení viz (2). Jelikož navrhovatelka se domáhá vzetí na vědomí faktů, které nepřesahují meze mírného sporu, a která jsou irelevantní k předmětu odvolání, její odvolání má být zamítnuto.

 

pokračování ke stažení zde:
http://witnessiraq.com/2016/08/02/doj-opposes-submission-of-chilcot-report-to-ninth-circuit/

 

Autor: Inder Comar

Global Research, 02. srpna 2016

Zdroj: http://www.globalresearch.ca/california-civil-law-suit-against-george-w-bush-et-al-doj-opposes-submission-of-chilcot-report/5539327

Související:
Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!