Zpráva ze syrské války 12.8.2016, militanti ohrožují vládní zásobovací trasy – video a jeho přepis

11. srpna 2016 zažily všechny hlavní fronty kolem města Aleppo chvatnou aktivitu. V severním Aleppu pálila Fatah Halab na vládní pozice na statcích al-Mallah raketami Lava a Elephant. Jaish al-Tahrit k obtěžování Syrské arabské armády (SAA) a vojsk iráckých milicí podél fronty při silnici Castello používala minomety.

V jižním Aleppu čtyři různé teroristické skupiny zahájily útoky proti vládním pozicím. Skupinám Jaish al-Nasr, Ahrar al-Sham, Faylaq al-Sham a hnutí Bayan se podařilo dobýt tábor Ghizlan ležící na pláni Khanaser. Tzv. brigáda Horských jestřábů operující na frontě Sabfiya v jižním Aleppu nahrála video útoku raketou TOW proti předsunuté vládní pozici. Postupy teroristů v tomto regionu ohrožují kriticky důležité zásobovací trasy k provládním pozicím pokoušejícím udržet perimetr kolem městského středu.

Provládní síly provedly protiúder, zatímco jednotky Íránských revolučních gard (IRGC) provedly výpad na venkově jižního Aleppa. Avšak žádné strategicky významné území nebylo zajištěno.

V západním Aleppu bušily ruské přesné nálety do staveniště sídliště 1070, horkého ohniska aktivit Jabhat Fateh al-Sham. Výsledky těchto náletů jsou dost pochopitelně vidět na videu natočeném technikem rebelů, který o vlásek unikl zničení.

Syrská arabská armáda je kolem jižních okrajů Aleppa rozvinutá v plné síle s doklady ukazujícími nasazení T-72M1 vybavených rušičkami Sarab-1. Kromě toho byly k bušení do pozic teroristů kolem Aleppa použity tanky T-62 a nasazené dělostřelectvo.

Po vystupňování bojů kolem kruhového objezdu Ramouseth v západním Aleppu byly zveřejněny první oběti na životech skupiny palestinské milice ‚Al-Quds‘. Během bojů na vládní straně padlo devět členů této milice. Operační místnost Jaish al-Fatah nemůže trvale zásobovat své spojenecké militanty ve východním Aleppu, protože tato skupina nekontroluje strategický kruhový objezd a garáže Raouseh. Dějištěm bojů se syrskými vládními silami je rovněž i silnice na Khan Touman.

Na obloze nad Ramouseh byl sestřelen dron Syrské arabské armády.

Kromě bojů v Aleppu ohlásily Syrské demokratické síly zabití 230 teroristů při nezdařilé ofenzivě Islámského státu spolu s Frontou Jarabulus k prolomení obklíčení Manbij. Tyto tzv. demokratické síly rovněž zaznamenaly dobytí ústředí náboženské policie Islámského státu ve městě Manbij.

Zdroj: https://southfront.org/syrian-war-report-august-12-2016/
3 Komentářů k Zpráva ze syrské války 12.8.2016, militanti ohrožují vládní zásobovací trasy – video a jeho přepis

 1. Miloslav Dědek napsal:

  Válka v Sýrii patří k současným nejvážnějším globálním problémům. Na světě neustále vznikají nové válečné konflikty a opakují se ekonomické krize. Zatím bohužel neexistuje globální organizace, která by mohla garantovat mír na celé planetě tím, že by umožňovala rychle a efektivně řešit všechny globální problémy. Je na čase urychlit vznik takové globální organizace. Organizací, která by mohla úspěšně řešit všechny naléhavé globální problémy, by mohla být globální vláda. Konkrétně je možné si představit globální vládu např. jako vládu globální federace ve které by byly sdruženy všechny státy světa . Současně existující "světovládu" popisuje článek GLOBÁLNÍ FINANČNÍ SYSTÉM: http://miloslav7.blogspot.cz/2016/08/globalni-financni-system.html Jednu možnou cestu vzniku výše uvedené globální federace popisuje článek DOPIS VŠEM LIDEM NA PLANETĚ: http://miloslav7.blogspot.cz/2015/01/otevreny-dopis-vsem-lidem-na-planete.html

 2. jjozef napsal:

  Pripomeniem Carnogurskeho vyjadrenie spred vyse roka v PL,
  ze o osude Europy sa rozhoduje v Syrii.Len ruske vojenske vitazstvo v Syrii moze uchranit europske narody pred zaplavenim migrantmi a s nimi spojenymi problemami.
  Migranti ako zastupna armada tlaciarov dolara,vladcov NATO imperia.

  Nie vsetci Zidia suhlasia s takymto postupom tlaciarov dolara,resp.ich Friedmanov,Kaplanov,Sorosov.A Pehe....

  Napriklad Tomsky.Dlhorocny rusobijca Tomsky,svetoobcan,zacina sa obracat na cesky patriotizmus - ktory pomahal likvidovat.
  Podobne ini.

  Pokus CIA zlikvidovat Erdogana a premenit Turecko na dalsiu Syriu,Libyu,Irak....
  Na zdroj dalsich milionov rychlych migrantov siriacich atmosferu hrdinskeho dzihadu.
  Nevysiel.
  Je preto sanca na ruske vojenske vitazstvo v Syrii.
  Je sanca,ze Erdogan prestane podporovat dzihad,v zaujme prezitia svojho,svojej rodiny a celeho Turecka.
  Je velka sanca,ze bude postupovat tak,ako to slubil v prvych hodinach pucu telefonicky do Teheranu.
  Ze zastabilizuje oblast spolocne s Ruskom a s Iranom.

  Tlaciari dolara zaiste sa len tak svojej nadvlady,satanskej nadvlady,nevzdaju.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!