Celkem nenápadně běží vysoká hra NATO – jedná se o přípravu obyvatelstva ČR na ozbrojený konflikt a úder na Rusko

tapa-june-21-2016-us-army-and-german-army-429497„Zachování a rozšiřování NATO je výsledkem přání Spojených států ponechat díru mezi Ruskem a Evropou, jinak by Brusel a Moskva mohly ohrozit vedení Washingtonu.“ 

„Spojené státy touží po návratu do atmosféry studené války v Evropě, což se týká aktivit okolo NATO, a slouží to pouze jejich zájmům a zájmům těch evropských vůdců, kteří jsou buď zkorumpovaní nebo neschopní!" 

Oba tyto citáty pronesl francouzský generál Jean Bernard Pinatel, kterého zcela určitě nelze považovat za komunistického agitátora.

Skončil SUMMIT NATO ve Varšavě a Spojené státy i nadále prostřednictvím NATO - a jak bylo řečeno v citátech - prostřednictvím zkorumpovaných a neschopných evropských vůdců  rozdmychávají mezinárodní napětí.

Mimo řešení teroristických útoků, které NATO stejně neřeší, běží celkem nenápadně vyšší hra. Ve „východní časti NATO“ (dle slovníku NATO) je již od poloviny května a bude nejméně až do 20. září neustále rušno. A to jak na zemi, tak ve vzduchu.

tapa-june-21-2016-us-air-forces-ah-64-apache-429499

Nejprve v květnu proběhlo cvičení US armády – SABER STRIKE (úder šavlí) -  „přesun“ ze Spolkové republiky přes ČR a přes Polsko do Pobaltí. Celý konvoj se ale cestou buď někde „ztratil“ nebo zůstal v Pobaltí nebo jel zpět jinou trasou. V každém případě je nezvěstný, protože o zpáteční cestě se nikdy nikde nehovořilo.

libava-olomoucko-vojaci-armada_denik-630

Dále bez jakéhokoliv rozruchu a výjimečně bez zvláštního zájmu medií proběhlo letecké cvičení AVENGER CAS" (Mstitel). (Kdo komu a za co se mstí?) Národní garda USA z Nebrasky prováděla na Českem do konce července třítýdenní cvičení. A bylo to pouze jedno ze tří, které proběhly a probíhají ve vzdušném prostoru České, Slovenské a Maďarské republiky. Těžištěm cvičení v Čechách je výcvik předsunutých leteckých návodčích z 22. základny vrtulníkového letectva u Náměště nad Oslavou. Rozumíme - li tomu dobře, pak Národní garda USA nemá v Nebrasce a nejbližším okolí patrně dostatek prostoru pro nácvik bombardování a musí vážit dlouhou cestu až do maličkého Česka.

V nejbližší době nás ještě čekají strategické bombardéry B52 a B1, bitevní vrtulníky Apache a létající tankery, které do Česka vyšle americké velení na sklonku srpna. Jedná se o rozsáhlé třítýdenní cvičení AMPLE  STRIKE (dostatečný úder). (Komu?) Zapojí se do něj sedmnáct zemí a má prověřit hlavně předsunuté letecké návodčí, kteří navádějí letouny na cíle ke zničení.

V této souvislosti stojí za zmínku, že v Japonsku si občané vymohli stanovení letových koridorů pro vojenská letadla USA a to z důvodů ochrany ovzduší. Lze si tedy klást otázku: co na takovýto čilý ruch nad Českem říkají ekologové, ochránci přírody a hygienici? Proč mlčí?! Je snad naše země o tolik větší než Japonsko, že si můžeme dovolit tak velký provoz? Nebo se opravdu schyluje k válce a národ musí být psychicky připravován? Otazníky zůstávají. Jedno je však docela jisté. Toto není mírová iniciativa. Není to uklidnění. Je to výhrůžka směřovaná zcela jednoznačně a oficiálně proti RF. Je to naplňování „priorit“, které byly vytyčeny pro další směřování NATO po Varšavském SUMMITU.

Všechny priority v souhrnu mají jednu jedinou společnou prioritu a to přípravu obyvatelstva na ozbrojený konflikt a k úderu na Rusko. A ještě jinak: všechny uváděné „priority“ jsou úkoly stanovené k dosažení vytyčeného cíle tj. naplnění zájmů Spojených států! A pouze pokud to bude v zájmu Spojených států, pak také určitá ochrana jejich evropských vazalských elit.

Uváděné vojenské akce tedy plní několikerý úkol. Mimo významu nesporně vojenského - „odstrašování Ruska“ - jsou využity současně k psychologickému působení na obyvatelstvo směrem k pěstování odporu k RF a k přípravě na ozbrojený konflikt. Tímto způsobem je také demonstrována jednota a semknutost členských států Aliance.

Nezanedbatelný je také vliv na přípravu obyvatelstva k přijetí cizích vojsk na vlastním území a to prováděním stále častějších a delších „součinnostních“ cvičení. Je tedy zřejmé, že tato tři společná cvičení (NEVÍME OVŠEM, ZDA JE TO VŠE) plní ve svém souhrnu hned čtyři „priority“ SUMMITU:

 1. potvrzení připravenosti – odstrašení,
 2. demonstrace semknutosti a jednoty,
 3. ideologická a psychologická příprava obyvatelstva na válku,
 4. vytvoření podmínek pro rozmístění mnohonárodních sil na východě Aliance.

Zároveň je neustále připomínána nutnost přítomnosti cizích vojsk na území pobaltských států, je deklarováno dokončení a „zprovoznění“ protiraketových systémů v Rumunsku a Polsku a hovoří se o výstavbě nové námořní mezinárodní flotily s domovským přístavem v Oděse na Ukrajině. Spojené státy prostřednictvím NATO dávají světu a Rusku na vědomí, že je dokončováno obklíčení Ruska. Toto jsou „mírové“ plány a aktivity především Spojených států.

Jediná dobrá zpráva je, že existují rozumní lité, kteří snad šílence zastaví. Například v úvodu zmíněný francouzský generál Jean Bernard Pinatel. Již na konferenci k 60. výročí ukončení Druhé světové války v roce 2005 v Aténách bývalý šéf kontrarozvědky Bundeswehru admirál Schmeling uvedl, že německá vláda, která byla u moci v roce 1999, musí být souzena za účast na nelegální agresi proti Jugoslávii, protože porušila německé i mezinárodní zákony. Podle něj je NATO neseriózní organizace, která obelhává lidi. Německý ministr zahraničí Steinmeier před časem varoval před hrocením situace na východě Evropy a před „řinčením zbraní a válečným štvaním".

Ruské ministerstvo obrany pozvalo vojenské experty NATO na září do Moskvy ke konzultacím o vojenské a politické situaci v Evropě. O vojenských aktivitách podél hranic je ministerstvo připraveno k jednání s kolegy z Pobaltí, Skandinávie a Polska.

Ne vše musí jít podle not USA. Stále více lidí dokáže uvažovat a říkat nahlas – ne válkám. Stále zřetelněji se ukazuje nutnost náhrady přežitého a zkompromitovaného NATO novou evropskou bezpečnostní strukturou, která bude důsledně v souladu s Chartou OSN.

 

Plukovník v.v. Jiří Bureš, předseda  Asociace VOJÁCI  PROTI  VÁLCE,

PhDr. Vladimíra Vítová, Ph.D.,  předsedkyně sdružení ČESKÉ MÍROVÉ FÓRUM

Zdroj: http://www.aliancens.cz/#!Celkem-nenápadně-běží-vysoká-hra-NATO-–-jedná-se-o-přípravu-obyvatelstva-ČR-na-ozbrojený-konflikt-a-úder-na-Rusko/v6uzw/57b36a210cf266faa152655d
42 Komentářů k Celkem nenápadně běží vysoká hra NATO – jedná se o přípravu obyvatelstva ČR na ozbrojený konflikt a úder na Rusko

 1. Ada napsal:

  Lenže to väčšinou hovoria BÝVALÍ generáli, politici, činitelia...

  • Pravda napsal:

   A co je na tom spatne? Myslis, ze soucasnou situaci vidi jinak nez jaka je? Ta je co do zameru porad stejna jako za dob, kdy byli aktivne cinni, naopak maji zkusenosti.

  • Paul Durham napsal:

   milý lobotomiku, současní "generáli, politici, činitelia…" mají mantru : koho chleba jíš, toho píseň zpívej

  • Theorosa napsal:

   Pod článkem nejsou podepsaní jenom bývalí političtí činitelé.

 2. PM napsal:

  Žádná válka se nedělá bez zásob a rozmístění sil atd. a to co je tu na programu je právě ten nástup do rozmístění a testy za jak dlouho lze to předpřipravené dopumpovat a udržet ... nic co by nebylo logické.Politika je o tom že ti co půjdou na smrt se nemají stresovat... až do poslední chvíle. a o tom je práce medií ... A pak to pojede jen bod 1 2 3 .... velký vítr

 3. PM napsal:

  Práce medií je o tom psychicky naladit maso aby šlo na ty jatka s pocitem že ví co je ta pravda za kterou pojdou... A to je teď právě v akci.

  • proud napsal:

   Jen naprostej,vymydlenej imbecil by sel za kreteny do valky s Ruskem! Ja bych odstrelil prvniho kdo by byl tak drzej a prisel me verbovat,a pak dalsi.......a dalsi.....!

 4. Eduard Kamensky napsal:

  Kdo si myslí, že rusko napadne evropu je blbej jak Schapiro.

  • proud napsal:

   Presny:-))))))))))))))))),i kdyz bych nesl s povdekem,kdyby naaahodou se tem kretenum podarilo vyprovokovat valku,kdyby se tentokrat Rusko nezastavilo jen v Evrope,cely Evrope! Ale az na hranicich s Mexikem ! ;-)

   • contumax napsal:

    Proud

    RF nedávno prohlásilo, že neopustí jejich vojsko území RF...

    Takže dálkově ovládané zbraně budou mít co do činění s agresorem i s jeho pohunky...!!!

    • proud napsal:

     Coz plati logicky jen pro pripad ze nebude napadeny a na agresorsky valky,ktery nevede.Ale pri jeho napadeni to samozrejme prestane platit!

    • more napsal:

     Tím jasně naznačili, že příště už Evropu nikdy osvobozovat nebudou, pokud jim hází klacky pod nohy. Chránit si budou jen své území a to je logické.

  • martin bareš napsal:

   Eduarde, těch lidí blbejch jak Šapiro, jak píšeš, je hrozně moc. Ani nevědí, co či kdo je nějakej Šapiro.

   V korejtku je ještě šlichty dost.

 5. sovětský svaz si už jednou natlouk hubu svojí studenou válkou,USA je mohli sfouknout jak svíčku i boje, bez pomoci západu by se rusko zhroutilo na úroveň roku 1917.

  • Petr napsal:

   Myslite jak Cina ? Ktera ted skupuje kde co. A i ve statech?

  • proud napsal:

   A ja uz mel vazne za to,ze az takovy blbci uz nejsou:-)))))))))))))))))).Diky Leopolde,ze jsi me uvedl do reality,ano,stale jeste jste!!! :-))))

  • more napsal:

   leopolde, leopolde to máš po rodičích? To se nedivím, že jsi se nenarodil ale vyskytnul u popelnice. Ještě by jsi nám mohl povyprávět právě o té pomoci, abychom se pobavili, ty komiku. To máš určitě tyto informace z evropských hovnot Jakuba homo Jandy nebo jsi po lobotomii?

  • Vladislav napsal:

   No to tak možná ve tvých vlhkých snech, Leopolde Uchvátile.
   Západ Rusku NIKDY nepomohl, leda do hrobu.
   Stalin by válku s Hitlerem vyhrál i bez těch pár náklaďáků, které mu USA poslaly (a SSSR musel zaplatit).
   Ale to by se Stalin dostal až ke Kanálu, víš? A to byl samozřejmě problémek, takže se nakonec přece jen musela otevřít v Normandii druhá frota, vymytý Poldíku.

  • Jaris napsal:

   Uchvatile, vzdyt take shnily zapad tu svicku sfukoval a naramne se tim bavil. Chtel si uzit podivane, jak Rusko padne a uz nevstane a zidovsti lupici se konecne vrhnou na mrtve Rusko a jako krkavci ho rozeberou. A hle! NESTALO SE TAK. Jelcin, kdyz se vylizal z ixte opice mel svetlou chvilku a urychlene predal vladu brilantnimu politickemu hraci, Vladimiru Vladimirovici Putinovi. Ten od te doby Rusko pozdvihnul natolik, ze si chazarske bestie vzteky okousaly svoje pazoury, jako napriklad Olbrajtova Krvava Madla a prisahali, ze to tak nenechaji, jak muzeme videt dnes.
   Buh opatruj a dej silu Putinovi, protoze na nej chazarske svine neustale utoci a uz nevi jak by se k ruskemu bohatstvi alespon pod prahem protahli.

  • medved napsal:

   uchvatil,si pekny magor !!

 6. Rafael napsal:

  Deja vu. Operace Barbarosa

  • bůh určený (k) mučení lidí napsal:

   rafíku víš ty vůbec co je to studená válka? To nemělo ani vzdálenou podobu Barbarosy. A ze stejnejch důvodů proč se nic podobného nestalo během studené války tak se nestane ani teď. Ale pro tvoje tři mozkový závity je to k nepochopení. Protože jsou přetíženy dva se staraj o to abys zůstal naživu a ten třetí funguje jako generátor náhodnejch slov.Jen obsáhle popisuji to že jsi hlupák.

 7. contumax napsal:

  Kdo plodí zlo, zlo jej pohltí...

  Každý, každý zlý skutek si nese svůj vlastní trest...!!!

 8. Ikema Monika napsal:

  Zdravím Contumax ahoj Jaris : co možna nevíte :!Turecko se zlobí -dejte Turecku jaderné zbraně které jsou na základně Incirlik nebo jsi je Turecko vezme samo ! Superstacion -95

 9. ono brzy to bude 30let co SSSR padl na hubu se studenou válkou byl kon

 10. B.O.B napsal:

  Taky pořádnej nesmysl.Usa chtěj stav jako za studený války. Asi nekoukáte na zpravodajství. Důkaz o tom že to tak je? Hmm žádný jen to tvrzení.Co taková trampolína ta chce taky stav ze studené války. Až ten bude prezident to se ještě nasmějem. jedno je jistý jestli se to dopracujou do tohodle stavu a komouš puťka se o to vehementně snaží tak ten kdo na tom vydělá budou zase amici a ivani zas budou žrát kořínky. Jaksi nevidíte pro svoji blbost fakta. ten kdo obsadil krym byli rusové nato nemělo ani zastoupení na ukrajině. Tak si říkám kdo tady ve skutečnosti seje vítr.

 11. maya napsal:

  preco su v armadach len mladi chlapci? lebo ti su dostatocne blbi a neskuseni aby dali zivot za idealy = moc a bohatstvo politikov. normalni skuseni 40tnici by sa im na kazdu vojnu vysrali.

 12. inf. o materialu dodaném z USA do S.U./Ruska, jsou ve vojen.hist.archiv

 13. jen material co dorazil do S.U. se započítával jako dodaný, ruská čísl

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!