Ruské ministerstvo obrany poradilo Státnímu departmentu USA „pracovat s obrysovými mapami“

1471436655_b71dc032374d4b0de69bb943e83bb728Ministerstvo obrany Ruska okomentovalo obvinění ze strany Státního departmentu USA po té, co americká strana vyjádřila politování nad skutečností, že Rusko údajně „porušilo“ rezoluci RB OSN. Oficiální představitel ruského ministerstva Igor Konašenko však dal v této souvislosti pracovníkům departmentu radu „pracovat s obrysovými mapami“. Podle jeho slov bylo opravdu těžké se takové rady zdržet.

„Není sice v našich pravidlech dávat rady vedení Státního departmentu USA, nicméně je těžké odolat doporučení, aby department prověřil znalosti základních dokumentů mezinárodního práva u jednotlivých svých představitelů. A začít by bylo dobré znalostí rezoluce RB OSN č. 2231,“ – řekl.

Uvedl, že v rezoluci se hovoří o nutnosti koordinovat s Radou bezpečnosti prodej, převod nebo použití bojových letadel uvnitř Íránu, ale nikoli za jeho hranicemi. Ruská letadla však používají íránskou leteckou základnu k uskutečnění úderů na povstalce na území Sýrie, nikoli v Íránu.

„Krom toho bychom opět poradili představitelům Státního departmentu, aby si vzali tužku a obrysovou mapou, a tak pro sebe konečně objevili, že Sýrie je samostatný suverénní stát,“ – dodal Konašenko.

Představitel ministerstva tak připomněl, že USA neobdržely ani od syrské vlády, ani od Rady bezpečnosti povolení k bombardování objektů na území Sýrie, nicméně to přesto pravidelně činí ze zahraničních základen, včetně tureckého Incirliku.

„Jsme přesvědčení, že po předání přehledu v Sýrii zničených teroristů ISIL a Džabchat an-Nusra letadly VKS Ruska už nebude pan Toner pociťovat lítost,“ – uzavřel generálmajor Konašenko.

Připomeňme, že jak informoval Ruposters, Rusko umístilo na íránské základně v Hamadánu dálkové bombardéry Tu-22M3. Vzdálenost základny od centrálních oblastí Sýrie není víc než 1000 km. Kromě toho Írán rozhodl poskytnout ruským vojákům svou infrastrukturu.

Zdroj: http://politikus.ru/events/82513-v-minoborony-posovetovali-gosdepu-porabotat-s-konturnymi-kartami.html
4 Komentářů k Ruské ministerstvo obrany poradilo Státnímu departmentu USA „pracovat s obrysovými mapami“

 1. Hum napsal:

  Vyborne…

 2. Jarek* napsal:

  Pan generál velmi slušně vysvětlil těm gaunerům z usa, že nezbývá, než se začít řídit reálnými fakty. Je rozhodnuto Ruskou stranou, že v Sýrii ty americké žoldáky rozsekají na sračku a přes toto nejede vlak. A bulíci v usa si mohou kňučet, jak chtějí.

 3. more napsal:

  Tenhle tupý mluvčí Toner o kterém je řeč, co po otázce reportérů čumí jak vypleštěná buzna co si šlehla, je zdárným příkladem koho vlastně zaměstnávají na ministerstvu za odpad, tento člověk by měl být maximálně použit jak naznačuje jeho příjmení v tiskárně. Konašenko má samozřejmě pravdu.

 4. petr napsal:

  Všímáte si, jak se z povědomí lidí vytratily tzv. politické mapy, které se už za bolševika používali ve škole? Na internetu najdete dnes už jen tyto „obrysové“ mapy s nezřetelně vyznačenými hranicemi států, místo barevně rozlišených ploch. Holt dříve byly hranice států jednoznačně dané.

  Dnes USrael překresluje svými bojůvkami mapy v celém světě.
  A tak se zřejmě politické mapy staly politicky nekorektním termínem a místo nich vidíme ve zpravodajství televizí nezřetelné obrysy sýrie a iráku, zato velmi zřetelnou černě vybarvenou „politickou mapu“ islámského státu.

  Všimli jste si toho?

  http://static5.businessinsider.com/image/5678741072f2c14a008b73f8-1190-625/this-map-shows-how-much-territory-isis-has-lost-this-year.jpg

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!