Podrobnosti o střetech s ukrajinskými diverzanty na Krymu – ze zdroje

vzryvchatka_diversiya_krymV boji s ukrajinskými záškodníky, kteří se 7. srpna snažili probít na Krym, zahynuli podplukovník FSB Roman Kameněv a výsadkář-kontraktor Semjon Syčev, popsal «Коmmеrsantu» zdroj obeznámený s průběhem vyšetřování. Zdroj upřesnil, že ve věci úmrtí ruských agentů zatím nebyl nikdo obviněn, jelikož vrah Kameněva může být jak mezi usmrcenými teroristy, tak i mezi zadrženými, a pachatelé, kteří způsobili smrtelné zranění Kameněvovi, se ukryli na území Ukrajiny.

Ve zprávě se píše, že 6. srpna byla přijata operativní informace o skupině záškodníků, která se blížila z ukrajinského území. Na trase záškodníků se nacházeli spolupracovníci doprovodného oddílu operačních zásahových jednotek FSB.

Po odhalení podezřelých jim velitel oddílu Kameněv nařídil, aby odevzdali zbraně, ti však odpověděli střelbou ze samopalů, která důstojníka FSB smrtelně zranila. Agenti opětovali palbu a usmrtili dva pachatele. Tři, kteří přežili, se snaží svalit vinu za smrt podplukovníka jeden na druhého.

Řidič-mechanik BMD (bojové vozidlo výsadku) svobodník Semjon Syčev zahynul v boji s druhou skupinou teroristů na krymsko-ukrajinské harnici, v močálovité krajině u zálivu Sivaš. Výsadkáře zasáhly tři kulky – jedna z nich rozbila pažbu samopalu, druhá prošla ramenem svobodníka. Třetí projektil zasáhl krk padajícího vojáka a prorazil plíce. Voják zemřel ve voze rychlé záchranné služby.

Podle údajů diskutéra v «Ъ» (Kommersant) je Kameněv navržen na udělení titulu Hrdina Ruska in memoriam, Syčevovi má být posmrtně uděleno vyznamenání Za statečnost.

FSB 10. srpna informovala o odvrácení teroristických aktů na Krymu, které připravovala ukrajinská rozvědka. Zdroj z ruských zvláštních služeb sdělil RIA Novosti, že organizátorem diverzních akcí byl náčelník rozvědky 37. praporu 56. brigády GUR (Hlavní zpravodajská správa) kapitán Vladimír Serďjuk. Ten později potvrdil, že sloužil v tomto praporu, ale v jiné funkci.

Zadržení při výslechu doznali, že cílem útoku měly být konkrétně letiště a autobusové nádraží v Simferopolu.

Ukrajinské orgány nadále prohlašují, že kijevská vláda se od těchto událostí distancuje. Ukrajinský prezident Petro Porošenko nazval obvinění Moskvy «neopodstatněnými». Včera večer vyšlo najevo, že Kijev se možná bude snažit svalit vinu za přípravu diverze na Krymu na «radikální patrioty».

Na Krymu se domnívají, že Kijev neustoupí od organizování dalších diverzních akcí na poloostrově, přičemž vydává pokusy o destabilizaci situace na poloostrově za akce hnutí odporu krymských Tatarů.

Ruský vůdce Vladimír Putin nazval pokus o diverzi «hloupou zločinnou akcí» a zdůraznil, že v dané situaci nemá smysl pořádat setkání «normandského formátu».

17.08.2016 - 6:30

Dále z ruských zdrojů:

Zdroj: http://rusvesna.su/news/1471404731
Jeden komentář na Podrobnosti o střetech s ukrajinskými diverzanty na Krymu – ze zdroje

  1. Robert napsal:

    Rychle se ta ukroušská sběř učí od fašounských USSA.
    Asi měli pocit, že jsou neotřelí pěšáci CIA v Zátoce sviní...
    A taky tak dopadli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!