1. spuštění zkušební aplikace Volník

volnikV sobotu 20. 8. 2016 byla poprvé pro veřejnost spuštěna zkušební softwarová aplikace finančního systému Volník. Každý si ji může vyzkoušet a tím se také seznámit s mechanismem případného reálného fungování celého finančního systému Volník ve společnosti.

Aplikace je na adrese: http://volnik.biz

Stačí se nově zaregistrovat (údaje mohou být smyšlené) a při přihlášení Vám vznikne osobní účet se všemi potřebnými atributy pro fungování systému včetně pravidelného chození základního nepodmíněného příjmu i provádění plateb s mechanismem systémových poplatků.

Tato první veřejná aplikace je ve zkušební zrychlené verzi pro účely testování. Informace o nastavených parametrech jsou dostupné v přehledné tabulce (v PDF) na stránkách Volníku: http://volnik.promena.biz/o-aplikaci/

K prvnímu spuštění aplikace Volník proběhl s autory také pořad na rádiu Svobodný vysílač CS, který je k poslechu nebo ke stažení z archivu rádia zde: http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=7830

Chcete spravedlnost, svobodu a jednoduchost pro sebe i společnost? Podpořte projekt Volník, který je pro všechny, a přání se stane realitou.

PROMĚNA o.s.

Další info o systému Volník např. zde:

http://www.nwoo.org/2013/02/23/nastroj-k-promene-spolecnosti-novy-financni-system/

http://www.nwoo.org/2015/10/16/je-prioritni-zmenit-system-zmenou-politicke-hry-proc-neustale-klouzeme-po-povrchu-a-nejdeme-primo-k-podstate-systemu-a-co-je-tou-podstatou-systemu-jez-je-prioritni-zmenit/

http://www.nwoo.org/2013/06/16/prvni-verejna-prezentace-financniho-systemu-alternativni-meny-volnik-ostrava-25-6-2013/
92 Komentářů k 1. spuštění zkušební aplikace Volník

 1. Marco napsal:

  Já si myslím, že máme v ruce prostředky, kterými můžeme změnit své životy úplně jednoduše, založením společného družstva. Už dlouhou dobu plánuji založit družstvo a kohokoliv se zeptám, měli by zájem ale to by muselo být více lidí z elánem budovat. Každé takové družstvo potřebuje výrobní prostředky, půdu, budovy, techniku atd. Jeden nezmůže bez zadlužení nic ale kupříkladu 20 - 100lidí by změnilo svět. Každý bez ohledu na funkci, by bral stejné peníze spojené s úspěchem družstva na trhu. A pokud by bylo družstvo již dopředu plánováno jako samostatná jednotka a družstevníci by využívali z 90% družstevních služeb, mohlo by to fungovat...

  • Sasin napsal:

   Družstva jsou spíš pro město. Například drutěva, spojené drátovny nebo třeba drulero (družstvo výroby robotů) nebo spojená lemplárna ( lemování plánovaných náhrad). Volný podílník na nezašantročitelné půdě a "naval" podíl z rozpočtu plánuje na 1000 let. Začne zdrojem, tepla, energiemi, fazónou bydliště, esli mu sedí velikostí, pokračuje stavebními materiály, zkusí nevšední postupy, třeba pochopí levortočivé a pravotočivé, nádech či výdech, či jiné prvky, nasadí stromy, které hodně obtěžkávají, třeba kaštany, ořechy a ták a má základ k tomu aby si mohl prorůstově zašukat. Stane se šukajícím důchodcem do rozměru podílu. . Muheeeeeeee

  • Paul Durham napsal:

   Dobře, poradím vám tedy, začněte družstvem spotřebním. Existuje obrovská síla lidí, kteří nemají na rozhazování ( peněz ) , pokud je dáte dohromady jako družstevníky a realizujete distribuci na slušné logistické úrovni ( potraviny - tím bych začal, spotřební zboží, atd.) , budete mít úspěch. Jak uvádí "Sasin" níže, ve městech je rozjezd takového družstva významně zjednodušen koncentrací možných členů. Při slušné velikosti se zmůžete i na balení se svým logem.
   Jen vás musím upozornit, že jsem zažil v devadesátých letech krachy takových družstev, a to měly všechno ( spotřebitele, budovy, distribuční sítě, zaměstnance, vozový park atd. atd. ) - jen neměly vedení, dnes se tomu říká menežmet. Tedy ony ho měly, ale to byli kádry , kteří o sobě říkali, že byli " u komunistů " a podle toho ty družstva pak dopadly.
   Až vyděláte prostředky, můžete přidat i výrobu a kampeličky, nový Baťa . Jen počítejte s tím, že stát vás posere, kde to jen půjde.

   • Marco napsal:

    Ahoj Paule, já chtěl jen upozornit, že tyto prostředky máme již v ruce ale naprostou většinu lidí baví jen kafrat, místo skutečné práce! Proto pochybuji o úspěchu systému Volnik. Hlavně jsou všichni spohodlnělí a nechce se jim ohrozit stávající život i když stojí za pendrek. Ta možnost tu prostě je, družstvem můžete vybudovat stát ve státě ale virtuální zahrádka je hold pohodlnější a nemusí se makat. Mimochodem tu podobná družstva stále jsou, cca 30km ode mne je družstvo s 1500 kravami ale je to družstvo, které se úzce specializuje pouze na mléko, možná nějaké to telecí a to je z principu chyba. Také by tu byla možnost se takového družstva chytnout, rozšířit jeho členskou základnu a posléze se pokusit ovlivnit dění nebo založit novou výrobu. Hlavně záleží na kolektivu, který se sejde v družstvu. Pokud si lidé nesednou, nebude fungovat nic. V 90tých se družstva cíleně rozkládali, však i zde bylo podobných článků fůra, takže bych viděl jako hlavní příčinu rozpadu řady družstev zásah z venčí, nikoliv nechopnost samotných družstevníků.

    • pulecp napsal:

     Konečně zase někdo, kdo konstruktivně diskutuje (Y).

     Souhlasím, družstva jsou možná volba, jeden ze způsobů - s Volníkem se ale nevylučují.

     Problém je, že práce (např. díky automatizaci) ubývá a ubývat bude a to ještě větším tempem. Sice se objevuje další, ale nestíhá tempo. Nepodmíněný příjem je to, co má přinést možnost nakupovat zákazníkům i možnost prodávat prodávajícím. Tím má být pozitivní pro obě strany. Myslím, že proto s ním začínají experimentovat i vlády (Finsko a pod.). To, že někdo třeba nebude dělat není (s ohledem na ubývající pracovní příležitosti) problém finanční, nebo problém "spravedlnosti", ale problém morálně/sociologický - např. degenerace. Jenže otázka je, co je příčina a co důsledek. Je spousta lidí, co třeba dělá dost věcí zdarma, jako koníček (i pro druhé) - např Open Source atp. Sám patřím mezi ně. Většinu lidí by dlouhodobě nudilo nic nedělat - najdou si ale svobodněji, když budou mít z čeho žít :-)

     • Marco napsal:

      Zrovna jsem dočetl letošní zprávu družstva, kterému pronajímám půdu a předseda píše: Pole jsou
      jedním z
      posledních českých majetků, který nám zbývá a je dobré si to často připomínat, když jedete
      německým autem za prací do německé fabriky nebo
      francouzské banky, máte na sobě asijské
      oblečení a na svačinu indickou rozmrazenou housku s
      polským sýrem z
      holandského supermarketu.
      Nepřeháním, je to skutečně tak, jenom si to mnozí neuvědomujeme, protože naše média záměrně
      líčí zemědělce jako dotované
      vyžírky, zkreslují nebo zamlčují fakta a tím poštvávají národ proti
      zemědělcům. Bohužel se ukazuje, že jedním z
      pravých cílů takových kampaní je právě zemědělská
      půda.

      • pulecp napsal:

       A ještě když na těch polích "rouste" "fotovoltaika"! To je taky humus.

       • Marco napsal:

        V médiích to neprobírají ale majitele půdy oslovují až 5krát do roka různí překupníci, kteří pak vydírají družstva, které to nemají zrovna jednoduché. Proto družstava už vyloženě hystericky prosí současné vlastníky, aby půdu neprodávali nebo ji nabídli k odkupu družstvu. Za vším hledej západní styl života, urvi co můžeš. Nebýt Západu, nebyl by svět na pokraji katastrofy. Stačí se podívat, jak všichni podporujeme kácení posledních zbytků pralesů, zakoupením jakéhokoliv výrobku, kde je součástí palmový olej. Ale hlavně, že pošleme 200kč na záchranu lesa nebo na děti:o))))))To pokrytectví mě dostává... Chce to partu dobrých lidí a třeba díky družstevnímu podnikání, se vymanit z dnešní hnusné doby. Věřím, že když je vůle, jde úplně vše.

  • Slávek napsal:

   objevils ameriku... tohle už fungovalo čubovi v minulým století...

   • bio-logicteji napsal:

    Hovno nějakej státní kádr Čuba..to je akorát takovej kompilát vyprázdněných zbytků..ještě recyklovatelnej pro nějaký to zbytkový využití v současnoti.

    To bylo už za Rakouska-Uherska...

    Pomohli si lidi mezi sebou sami- i bez Čuby a bez státu!
    To čumíte jak vyoraná myš, co?

    • cesilkakresilka napsal:

     Všechny účty budou v centrálním registru ((STÁTNÍ MAFIE)), má to pomoci policii ((jojo ti orgáni si vždycynky jen vypomáhaj svejm zájmům...a mediacírkev si akorát vymejšlí "vhodná" vysvětlení.)).

     Aneb jak to dopadá, když státní šmejdi lační nadvlády objevili kouzlo nahlížení do centrálních registrů pro ně sesmolených a jako obětina státním vrchnostem donesených pěkně pod frňáček (alá úroveň orientálního chrámového-"hospodářství" ve starověku...), jenom to ovívání palnovými listy nějak chybí,)

  • Ekklesian napsal:

   Já o různých typech družstva uvažiji už dlouho. Ale z minulosti i nedávné (v rozmezí několika desetiletí zpět do současnosti) jsou známy případy rodiných finančních i jiných družstev, která stát zlikvidoval, společný majetek ukradl, a pokud se nějaké ty kauzy k dnešnímu dni "rozumně" zakončily, beztak členové družtva splakali nad výdělkem (už to nesleduji ani není kde, dnes už na Internetu takové informace běžně nenajdete, částečně asi kvůli cenzuře, částečně proto že postižený v tom už nevidí smysl).
   Myslím že i nedávné (ono jde vlatsně o delší období problémů i když se dnes hovoří až o problémech posledních) období nátlaku a šikanování MSD je podobného druhu a tu nejde o žádně rodiné družstvo kde lze snadno ukrást majetky a nějaké ty miliony korun a postižené zbavit možnosti hledat zadostiučinění či informovat zbytek společnosti (vybuzení k reakci, či vnitřnímu uvědomění si společnosti že něco je špatně a pravidla se musí změnit a požadování a nastolení těchto změn společností je utopie - stejně jako ve všech jiných oblastech).

   Družstva, jsou prostě zřizována podle zákona. Výkonná moc ani justice nestojí zanic, lze je směle nazvat mafií. Je to ještě horší, mafií bych nazval tu hrdinou strukturu která vznikde jako potřeba vzdorovat moci vzešlé od a z republiky a bude na rozdíl od ní lidská, nejlépe zabývající se jen sama sebou (tedy se nenechá morálně rozvrátit jako tomu bylo například v Itálii/Sicílii).

   Je to přitom jediná cesta. Zcela vynechat republiku.

   • tajnistatnivrchnostijsouzmrdi napsal:

    Na ulozto tečka cz lomeno !HDFNwuXf lomeno feierabend-zemedelske-druzstevnictvi-pdf

    Jak byl tento fenomén rozvinutý právě zrovna v českém prostředí dávno před Velkými (státními-postátněnými jako všechny obory-a nadvládě tak jedině sloužící) válkami.

 2. konecnetrochaprax napsal:

  Ale je tu zásandí problém, zásadní!:

  "Volník přináší zcela nový pohled na krytí měn. Základní
  krycí jednotkou měny Volník je každá jedna osoba zaregistrovaná
  do systému Volník. Měna
  Volník je tedy krytá reálným množstvím uživatelů.
  Krytí funguje tak, že na každého občana vstoupivšího do
  systému je jednorázově vygenerována určená částka vždy ve
  stejné výši. Při úmrtí nebo vystoupení občana ze systému je
  stejná částka ze systému odepsána."

  Jak a kdo zaručí NEZÁVISLE NA STÁTNÍCH... že jedna a táž osoba se nebude moci vydávat za "dalšího nově vstoupivšího" a získat tak jako za víc lidí?
  Však kolik třeba identit (libovolně) můžou mít státní agenti vydaných státem (tedy ne "falešných", ale "ofiko"-krycích), klidně desítky nebo stovky. A na ty všechny můžou pobírat výhody. A NIKDO TO NEMŮŽE Z BĚŽNEJCH LIDÍ PRŮBĚŽNĚ PŘEKONTROLOVAT!

  • Sasin napsal:

   Já to vidím reálně v Prahe. Tam to pude jak po másle. Budou si krást každý na svém písečku, stříhat si vzájemně vlasy, ondulovat pejsky, zpívat na kůru nebo prodávat směnky a hlavně si mediálně , dochtorsky, funebrácky či jinak výDělečně poslouží a každý taky bude potřebovat PRAV níka. To bude stát majlant a všichni se o ten majlant jistojistě rovným dílem podělí. Muheeeee

   • JazzBoo napsal:

    Přesné!
    Jelikož o sobě (ne)uvádějí:
    „Nechceme zde proto uvádět, kdo jsme my, což je nepodstatné (jako, že už ani není celkem co uvádět).“
    a chtějí
    „prostě žít v dostatku, svobodě, s rovnými podmínkami pro všechny…“

    Nabízí se paralela z 1. protokolu:
    28) Byli jsme první, kdo vrhl do davu heslo „Volnost, Rovnost, Bratrství“. Tato slova bezmyšlenkovitě opakují nevědomí papoušci, kteří se k této návnadě seběhli ze všech stran a zničili tím blahobyt světa i skutečnou osobní svobodu, jež byla v minulosti tak dobře chráněna před násilím spodiny. Ani zdánlivě vzdělaní a inteligentní Nežidé nepostřehli rozpornost vnitřního smyslu těchto slov ve vztahu ke skutečnosti, stejně jako nezpozorovali, že v přírodě neexistuje rovnost, protože příroda sama vytvořila různost rozumu, povah i schopností, a všechno si podřídila svým zákonům. Nepochopili, že síla davu je slepá a že jím zvolení povýšenci jsou v politice stejně slepí jako dav sám, protože jenom zasvěcenec, i kdyby byl třeba hlupák, je schopen vládnout. Naproti tomu nezasvěcenec, byť by byl geniální, nerozumí politice. To všechno ušlo pozornosti Nežidů.

    A zůstává jednoduchá otázka:
    Jak je to s jejich židovskými předky?

    • pulecp napsal:

     Vláda vychází nejčastěji z "rozděl a panuj" - rozděl a rozhádej lidi a pak s nimi můžeš orat. K tématu článku - jde o rozdělování nebo naopak?

     • intronitro napsal:

      "Vláda" vychází, milý pulče,

      z touhy (konkrétních bytostí v jejich fázi..řekněmě "vyspělosti"..)

      po nadvládě (po "pořádku" pro sebe, budoucnosti a podmínek takových jaké je chce mít pro sebe, slabosti pro "ovládání"-sadismus a podobně také.).

      Vláda vychází z touhy po nadvládě.
      Není to nic mystického, je to "epibiologické" puzení primitivismu a "heterokonkurencismu" hodné zvířete...
      které chce ovládat prostor aby se cítilo "bezpečně a zajištěně" ve svém "zmnožování" a tedy POKRAČOVÁNÍ (do budoucnosti). Je to vedené částečně strachem u těch co "potřebují aby ovládali".

      K tomu si dávají stavět vzdušné zámky a shromažďují pod hlavičku Molocha (státní) veškeré úsilí, síly a především praktické nástroje, které by se jim nebo jejich protivníkům ("bratrům ve zbrani"?:D Ach vy zvířecí hovada.) mohly hodit.

      Touha je vždycky slabost.

      _Paradoxně neovládají svou touhu ovládat._

      • proud napsal:

       Kterej "nickovocas" sem zase leze temer pokazdy pod jinym nickem a prijde mu to naramne zabavny a uzitecny? :-). To je presne ono,kdyz se to muze(i kdyz je to svinstvo),proc to nevyuzit? To neni o rozpoutani sporu k hovnu,ale k zamysleni o tom,ze ne vsechno co "se muze,nebo jde" rozumnej jedinec se sebeuctou a uctou k druhejm vyuzije.....je to o moralce!

       • Paul Durham napsal:

        Hele , nehrajte si na administrátora či cenzora, vypadáte pak ještě blbějc, a kdybyste chápal psaný text, tak text "intronitro" je zcela výstižný.

        • proud napsal:

         Nebyla rec o textu a.....prekvapils Pavliku,jestlis nepochopil kam mirim,a kdekdo muze bejt radeji rad ze admin nejsem ani se na nej nederu:-))))))))))))

        • proud napsal:

         Tady se totiz dotejkame ony stezejni zalezitosti v ceste za lepsim svetem,ze nepotrebuju zakony a narizeni k tomu,abych se k ostatnim choval slusne,tedy se opet dostavame k tomu ze kazdej musi zacit sam sebou,paklize tu lepsi budoucnost chce,mluvim o takzvany dobrovolny sebekazni,muze to zacinat napriklad i tim,ze mam jeden nick a kazdej vi ze tedy jde o me,at uz si vyberu jakej chci,ale je muj a nestydim se za nej,je to muj internetovej "podpis".Zajimavy je ze to nechapes prestoze to sam dodrzujes:-)

        • proud napsal:

         Dluzno dodat ze se chovam slusne k tem kdo se chovaji slusne obecne,coz nemusi bejt jen ve slusnym vyjadrovani se,protoze i svinstvo jde rict slusne.

        • xxx- proud napsal:

         Sorry Paule ! Jsem lékařsky uznaný BLB ale vůbec mi to nevadí . Proč ? Protože je to prostě příroda a tak prostě uznávám nezvratný fakt , že jsem psychicky narušen :-) Trpím megalomanií a obsesivní poruchou , jsem trochu dementní a trochu trpím stihomamem ... Tohle vše píši při plném vědomí , v době , kdy nejsem ovlivněn silnými psychofarmaky .

         Máš pravdu Paule. Často mám problém pochopit psaný text . Když ale přihlédneš k výše uvedeným důvodům , pak mne snad pochopíš a možná i polituješ . Dík za pochopení . Proud

         p.s.

         Mám totiž svou misi ! Chci ovlivnit co nejvíce lidí . Chci aby se združili do "družstev" a s pomocí mých myšlenek aby změnili svět . S mou pomocí , s mým intelektem , se jim to jistě podaří :-)

       • bezpece napsal:

        Drahý "proude",

        asi nemusím zdůrazňovat, že právě kryptostátní trollové potřebují z určitých prozaických důvodů (např. aby se v těch umělých "diskuzích" vůbec sami vyznali a věděli jakou vyfabulovanou přidělenou "osobnost" zrovna hrají a nepletlo se jim to s "kolegy" tamtéž...a samozřejmě na takový "nick" můžou pobírat odměnu od páníčků a lépe kontrolovat AFINITU - přilnavost pod "jakým" se toho kolik sklidí od nestátních...netrollů. Tedy například i myšlenkové produkty z mé hlavy...(které si zadarmo mohou-jsem si toho vědom-státní intrikáni-zpracovávat jak je jim libo a vyrábět na ně myšlenkové a "argumentační" protilátky než je vypustí do "bojů" o svou nadvládu jinde a proti jiným...).

        Tudíž, přiznávám, že jsem nezávislý od moci (nepatřím ke státní nadvládě).
        Nestydím se za to, ale ani nemá cenu si nic z toho romantizovat. A Vaše pachtění už vůbec ne.

        • proud napsal:

         V pohode,jak si to zpracujes nebo oduvodnis je tvoje vec,i co s tim udelas,nebo neudelas,jen jsem cejtil potrebu se k temhle praktikam vyjadrit,nic vic,nebral jsem to jako napadeni,doufam ze ani ty ne:-)

        • podstrkavaci napsal:

         Dokončení:

         Asi nemusím zdůrazňovat, že právě kryptostátní trollové potřebují MÍT "STÁLÝ NICK". Není to známka žádné "slušnosti" ani ničeho jiného, nebalamuť nikoho...ano?,) I tak se dá tušit o co se to snažíte...ve vztahu k "adminovi" a "opatřením" na "diskuzích"...k čemu má jakože "dospět".

         -z určitých prozaických důvodů
         (jen jemně naťuknutých v komentáři výše =špička ledovce toho, co o tom víme...ale zatím neříkáme.)

        • proud napsal:

         To s nickem a trollingem je opravdu pitomost:-))))))))))))))))))))

        • proud napsal:

         Ty jsi takovej podstrkavaci domejslivec co totiz nema k nikomu uctu,kdybys me znal vedel bys ze Honzu k nicemu necpu a ze souhlasim s tim,ze diskuse je kompletne volna a svobodna i za cenu ze si z toho delaji lidi holubnik,i ty,samozrejme!!!

        • proud napsal:

         Je zajimavy ze mam svuj nick vzdycky a vsude uz cirka od roku 2001 a slouzim jim jenom sam sobe a jsem na svuj podpis hrdej a nestydim se za nej,ani nemam potrebu,nebo strach,abych si musel hrat na kohokoliv jinyho :-)

        • proud napsal:

         Navic jak jsem psal,moje osobni mineni znas a dal pitvat to nehodlam a plejtvat tu mistem,uz jsem ti to napsal jednou,delej si co chces,ale nechtej aby te nekdo podobnej me ,nebo ja bral vubec vazne,coz je ti predpokladam taky uplne jedno a tim je to taky vypovidajici,co taky s nekym bez identity,byt i virtualni,dnes pise tohle,zejtra uplne neco jinyho,dnes slouzi tomu,zitra onomu,odkud ja to jenom znam! ;-)))

      • pulecp napsal:

       Pěkná analýza zrcadlení (Y).

    • Paul Durham napsal:

     1***

  • proměna napsal:

   Oficiální registrace bude muset probíhat osobně s doložením totožnosti uživatele. Časem může být navázána spolupráce přímo s obcemi na registraci, která může nahlížet do evidence obyvatel.

   • pupus napsal:

    proměno, "s doložením totožnosti uživatele"

    S doložením STÁTNÍ "totožnosti" (státní agenti jakéhokoli státu Vám postupně předloží libovolné množství oficiálních krycích identit které jsou vystavovány až dle potřeby..nemusejí to být "virtuální občané" trvale tak vystupující "ZA NĚKOLIK", ale i mohou-a třeba i v přestrojení k tomu...ikdyž ani to nebude třeba pokud certifikaci úplně všech přistoupivších nebude dělat celou dobu jediný člověk který si je bude navíc osobně pamatovat!)

    To je trvale zabudovaný problém hned do základů. Jste si vědomi?

    Vyplatilo by se kdybyste do vyřešení tohoto rozporu investovali více prozíravosti.

    "Časem může být navázána spolupráce přímo s obcemi na registraci, která může nahlížet do evidence obyvatel."

    Zakládáte to na něčem co nemáte vy ani Vaši sympatizanti vůbec v rukách (REGISTR OBYVATEL) a to je špatně. Nějaké nahlížení je irelevantní. "Běžným lidem" se nevyplatí toto falšovat, ale naopak ty nejnebezpečnější a nejbezskrupuloznější (udělají z nich vnitřní diskreditátory i Vašich úsilí...sehrají k tomu později nějaké inscenace v nějakých rolích za které se budou vydávat.) STÁTNÍ agenti mají nakradené prostředky- nástroje - prakticky libovolné k tomu to zneužít.

    A navíc.. co anonymita jako? Na soukromí jste už pod vlivem státní propagandy nadvlády zapomněli už i vy?

    Chci Vám pomoci, nikoli hanět, toto je konstruktivní kritika, pozor na to.

    • pulecp napsal:

     Proč by to dělali složitěji,když teď je vše daleko jednodušší - vlastně tvrdíte, že to existuje, co by tedy získali?

     • sekretagens napsal:

      Samozřejmě že to velmi hojně existuje:D
      Vy nejste zdější? Pro Vás neexistují ve Vašich úvahách ani tajné služby například? (Pochopitelně jaké jiné než postátněné a sloužící opět...čemu jinému...na to fantazii nemají...než nadvládě?)

      • sekretagens napsal:

       "co by tedy získali?"

       Talk nejdřív zkuste přemýšlet sám chvilku, na co přijdete podělte se a třeba k tomu něco můžu přidat pokud by byl zájem,) aspoň si pokecáme.

      • pulecp napsal:

       Vůbec nepopírám existenci - jen se ptám, proč by to mělo být pro ně např. s nepodmíněným příjmem, lepší?

   • proud napsal:

    Myslis to cely dobre,nakonec zname se taky uz nejakej ten rok abych to vedel,ale je v tom spousty "ale".......

  • pulecp napsal:

   Můžeš "hrát na důvěru", můžeš kontrolovat rodná čísla ... jak jinak se to třeba dělalo a dělá s stavebním spořením? Samozřejmě pak můžeš věřit tomu, že i teď jsou virtuální obyvatelé... Možná jo, možná ne - s tím toho pak moc neuděláš. Jde tu o to, zda je nebo není to krok správným směrem, zda je nebo není to funkční model... U všeho můžeš říci - bude se podvádět, vykašlem se na to - pak můžeš zabalit všechno - přeji mnoho štěstí pod drnem :-)

 3. Rudolf napsal:

  To je snad první skutečný úder nepříteli v boji za svobodu. Úplná bomba! Chlapi, jste dobří. Tohle má smysl a já osobně jdu do toho.

 4. zajimavejsinezkrafanitrollu napsal:

  Admine, před nějakou dobou jste slibovali, že uvedete článek o tom jak to dopadlo s tím ne/nalezením spolupracovníků na obdělávání nějakého kousku půdy... že s tím byly nějaké zajímavé peripetie? Článek o tom už proběhl nebo ne? Pokud mi to uteklo, tak bych prosil o odkaz, děkuji.

  • jan nowak napsal:

   Taky by mě to zajímalo. Držel jsem palce !
   Už by se mělo sklízet ne !?
   Hlásíme se se Sasínem o poDÍL ! ! !
   Nazdar !

   • pulecp napsal:

    Chápu, že je pro Vás téma podílů, pokud Vás někdo napálil (možná), důležité, ale jak to souvisí s tématem článku? Nejlíp plakat na správném hrobě. Když zaplníte vlákna nesouvisejícími tématy, k ničemu nebudou - nenajdou se důležité informace, názory...

 5. lukaš napsal:

  Mojí první myšlenkou po sametu bylo,přiměřeně rozdat státní půdu zájemcům s podmínkou nemožnosti prodat,ale jen vrátit zpět státu.
  Kdo by chtěl hospodařit sám,klidně,aspoň se děti učí pracovat.Pak byla možnost,jak o tom píšete,utvářet družstva na dobrovolnosti z jasným hospodařením a samozásobením.

  • proud napsal:

   "Mojí první myšlenkou po sametu bylo,přiměřeně rozdat státní půdu zájemcům s podmínkou nemožnosti prodat,ale jen vrátit zpět státu.".........nikoliv!Ale zadarmo propujcit,puda patri vsem a tak to ma zustat!
   "Kdo by chtěl hospodařit sám,klidně,aspoň se děti učí pracovat."........to je v naprostym poradku,jenze problem u toho jsou oni "vychovany lidi",protoze kdo si jednou cuchne k majlantu,je jedno jestli ho vydelal pocive v tomhle pripade,chce zpravidla vic a vic a s tim jdou stranou servitky,poctivost i pracovitost a rodej se oligarchove,otrokari a kapitalismus.Bodejt ne,kdo by si nechtel prebytku uzit v klidu a pohode dokud zije,ze ano?Ale na to potrebuje cas a casem nekoho kdo mu ty prachy bude vydelavat a..........jsme zase tam kde jsme byli!!!

 6. prodana nevěsta napsal:

  Lidé probuďte se !
  Základní nepodmíněný příjem ( mimo jiné odmítnutý ve Švýcarsku)a odstranění peněz je projekt Zeitgeist, projekt NWO, projekt zničení suverenity států a národů.Je to projekt, jak elektronicky ovládat centrálně všechny lidi.
  Přestaňte se chovat jako ovce, které naletí vždy a znovu na rádoby učené řeči a sofistikované podvody různých novodobých šmejdů.
  Používejte hlavu !

  • Sasin napsal:

   Harpagondechajci pré ocenili šéfa Zeitgeistu cenou OSN. Rokfajler mu předsedajícími asi poslal pugét a pacapus. Muheeeeee

   P.S. Základní nepodmíněný příjem má být správně podílem na rozpočtu, který se u nás upeče dílem, či nedílem všech a to má být cesta, kudy mají téct zdroje mezi podílníky, kteří samo zřejmě o tom musí rozhodovat. To je druhý bod po pozemkovém přerozdělení ukradené půdy dětem naší mámy.

  • pulecp napsal:

   Švýcarsko mj. i důsledek strachu z extrémního nárustu imigrantů. Asi nejenom. A prosím o vysvětlení, jak s nepodmíněným základním příjmem budeme víc ovládaní - nějak mi to nedochází. Jsem asi natvrdlý :-)
   O kom oceněném z Zeitgeistu je řeč, kde jsou informace či o koho konkrétně a za co přesně, jde? Určitě nějaká supertajná informace, už se na ni těším :-)

  • proud napsal:

   Tos ale vyblil poradnej nesmysl,protoze nevim jak chces elektronicky i jinak ovladat bez platidla a obchodu jinak nez na "lidsky" urovni!!!!!!!!

 7. nezbednici napsal:

  Tak všiml jsem si, že neuvádíte "Volník" jako "měnu" ale jako "finanční systém", dobře. V tom případě asi ano, ale

  co je tedy tím platidlem skutečným?

  Státní pseudopeníze, které jsou pouze z donucení (státním a žádným jiným "zákonem") používané a vydávané za skutečné platidlo ekonomické-čímž nemůže být už jen právě z toho důvodu, že není NENUCENÝM mocensky("nadvládově").
  V mocenských "penězích" (v současnosti tzv. státních, samozřejmě banky jsou také kryptostátní a mají je bílí koně státu -připomínám pro ty kdo to neví-a nakládají právě s těmi státními kvazipenězi vydávanými za "hodnotu"-čili jsou spolupachateli na odnímání skutečného úsilí a zdrojů, které spolu s jejich výmysli jsou "splachovány", "odváděny" požadovaným směrem...) nemůžete počítat svobodněekonomické jednání, to prostě jsou úplně jiné podstaty.

  • pulecp napsal:

   Kdyby banky sloužily státu, nebylo by to dobré, ale pořád lepší, než když banky a i nakonec státy slouží úzké skupině "elit".

   • sekretagens napsal:

    pulče, především si ujasněte co myslíte tím státu, co myslíte těmi bankami a co myslíte těmi elitami.

    "nebylo by to"... No, ale tady nejde o to jak BY TO, ale jak to funguje a na to je nutno se podívat bez růžových brýlí, bez předsudků i předsympatií... Nezavírat oči před tím jak to mají zařízené ikdyby to byli Tví "domělí přátelé".

    • pulecp napsal:

     No to je asi o definici pojmů - rozumíme tedy těmito pojmy každý něco jiného? Tak definujte své chápání těchto pojmů.

     • balustra napsal:

      Vy jste to použil, tak asi víte proč a jak to míníte. Vysvětlení je na Vás.

      • pulecp napsal:

       Aha - asi jste mne nepochopil \nejde o vysvětlení, ale o definici pojmů. Dokonce i pod konkrétními pojmy si různí lidé představují trochu různé věci. U abstrakt je to daleko složitější. My se pohybujeme s těmito pojmy někde na pomezí abstrakt. A nevím, proč bych je měl definovat já, Vy jste začal ujasňováním pojmů - zřejmě víte, že se interpretací lišíme. Nebo snad je pro Vás problém definovat pojmy, které používáte a dokonce se ohánite jejich "chápáním"?

       • bio-logicteji napsal:

        pulče, tak se vykašlete na abstrakizování a teretické plácání prázdné slámy představ a ukažte na něco v TÉTO REALITĚ...na kterou si každý může šáhnout...

        • pulecp napsal:

         Doufám, že jste ženská - když mě vyzýváte, abych ukázal něco konkrétního, na co se dá šáhnout. :-) Dost legrace - já nezačal s teoretizováním - pojem ujasnění použil někdo jiný. Já na to jen navázal a chci konkretizování. A co ode mne přesně chcete Vy? Máte něco KONKRÉTNÍHO na mysli - nebo plácáte slámu? Co chcete ukázat? Já myslel, že tu bude diskuze k tématu - proč by to mohlo/nemohlo fungovat, co je na programu špatně/nrfunguje... zatím se tu bavíme o nesmyslech. Jeden tu operuje s dvojím "nickkem", přitom oslovuje jednotlivé účastníky jménem - kdybych byl plašan, tušil bych tu spiknutí :-) Já tu nikoho neznám, nevím, jak se dá (jinak než prozrazením buď v diskuzi nebo v mailu) zjistit vlastní jméno... nebu tu jsou jiné informační kanály? :-D

 8. Slávek napsal:

  jojo co nejvíc blbejch nachytat na vznešenou myšlenku a pak to ve vhodném momentě vytunelovat. nic nového pod sluncem... Chytráci jsou vždy o pár kroků napřed protože nedělají nic jiného než tyhle pič.oviny vymýšlejí...

  • pulecp napsal:

   Vaše přesvědčení - ale v tom případěš nic nemá cenu, ne? Krásná představa.

  • Ekklesian napsal:

   To by byla ještě ta lepší varianta.

   Celý nepodmíněný příjem, u současné společnosti i společnosti za tisíc let, povede jedině k okamžitému úpadku společnosti jako celku a konečnému rozvratu.

   Uvažujte, že se změní vše (základní hodnoty, cena vaší práce, smysl života) a ještě více, než je tomu nyní. Ke stejnému druhu změny by došlo i kdyby věci začaly mít opět svůj smysl a hodnotu (opačný "extrém" než kterým se ubírá nepodmíněný příjem, zároveň o extrému nelze hovořit protože to je zdravý přirozený stav), a tohoto stavu se zdá být společnost také neschopna dosáhnout - nechce.

   Za sebe mohu říci, že se nezůčastním i přes další klacky od státu a tedy společnosti (od vás). Myslím si totiž, že protože se změní hodnoty (a zbytek světa nebude schopen nabídnout protihodnotu hodnoty která případně vzejde z nás) budeme nuceni se opravdu udělat jen pro sebe a podobně smýšlející a žijící, tedy se stále více distancovat od většinové společnosti.

   Popravdě řečeno bych se vůbec nedivil, kdyby takové Česko mělo být testovacím územím. A i přes naše zvláštnosti, ten projekt uspěl.
   Kdyby na testování použili obdobu Ukrainy, před pár lety (a podařilo se lidi odtrhnoud od hypnotizace na dolar), tak by byl projekt úspěšný (ale na druhou stranu by mohl přinést jiný svět než známe a vidíme kolem sebe dnes), jenže Ukraina je příliš velké území (navíc značně zkorumpované) a příliš mnoho lidí na test.

   Nejhorší podle mne ovšem je, že tento zdánlivý blahobyt by časem znamenal, že na tom bude většina opět hůře. Nebude mít ani co jíst a ni jak si zabezpečit slušné bydlení.

   Uvažte, že už dnes se nikomu jinému než podnikajícím ve velkém nevyplácí produkovat některé potraviny, myšleno základní suroviny (celosezóní dřina má přepočteno na peníze finanční ohodnocení jakobyste pár měsíců v roce dělali nepříliš ohodnocenou jakoukoli práci). A způsobem jak to lidé počítají to nejsou a nebudou schopni prohlédnout ani v budoucnu (protože se změnil názor na to co je chudoba a co skutečná hodnota), snad až v okamžiku kdy jim půjde o život a to už může být pozdě na jeho záchranu, nebo záchranu duše - protože takovým lidem půjde opět o něco snadněji nabídnout cokoli výměnou za cokoli (jako by současný stav nebyl dost katastrofální). Měli byste i popřemýšlet proč přistupujete na ten bezpodmínečný příjem namísto (jiných řešení, nebo jak to s ním vlastně má být - nerad bych vás ovlivňoval v přemýšlení, pokud je to možné, a náhle by došlo k jeho nastartování).

   • proud napsal:

    "Celý nepodmíněný příjem, u současné společnosti i společnosti za tisíc let, povede jedině k okamžitému úpadku společnosti jako celku a konečnému rozvratu."............naprosta pitomost naprosto neznalyho! Videl jsi vubec ten original film a videl jsi ho uplne celej? :-))))))))))))))))).Neni lepsi a humannejsi prostredek jak roztridit zrno od plev a zaroven zaridit aby byl od plev pokoj a nezatezovaly dal rozpocet nez je nepodminenej prijem!!! Jen trochu myslet!

    • proud napsal:

     Mas vubec predstavu,alespon mlhavou,kolik stojej rocne netahla a fetky a ruzny podobny zivly na ruznejch "podporach" a pracovnich silach co kolem nich skacou? Evidentne nemas ani sajn,ani te to nenapadlo!!!

     • proud napsal:

      Kazdyho takovyho by ten prijem vyridil nastalo a nemel by narok uz na nic jinyho,leda na kriminal ve kterym by makat musel,kdyby mu to nestacilo!

      • proud napsal:

       K doplneni: Bavim se o puvodnim filmu k puvodnimu navrhu zakladniho nepodminenyho prijmu,ne o jeho "divnejch" pozdejsich variantach!!!

       • Ekklesian napsal:

        Je mi dáno vnímat co je spravedlivé a přirozené, to úplně stačí. Je evidentní, že jakýkoli odklon či dokonce jeho organizované páchání je cestou ke smrti. Jakékoli co tě napadne a na koci je pak vždy smrt absolutní.

    • Ekklesian napsal:

     Ne žádnej film jsem neviděl ani neuvidím. Tu myšlenku znám a je mi jasné že ti musí být blízká.

     Nevím přitom zda proto, že nevidíš důsledky a jsi jen utopista... Již jen při souznění s tímto snem, při znalosti dnešní situace světa, zaprodáváš svoji duši.

     Nedávno jsem tu měli rozhovor na podobné a související téma. Všichni pracují pro blaho všech, kdo nepracuje ať nejí. Kdy jsem říkal že byste byli prvními kdo by byl se systémem nespokojený.
     Uvedený nepodmíněný příjem by zdánlivě vyřešil ten stav kdy ty (či já) bychom se nemuseli podílet na tvorbě hodnot o které nestojíme (a zbytek společnosti jim přikládá váhu) a naopak stojíme o hodnoty kterým zbytek společnosti přikládá směšnou váhu a přesto je jejich tvorba časově či jinak náročná. Je to jen vše jen zdání a další úroveň deformace.
     Neříkám, že by to nemohlo fungovat, ale při současném stavu společnosti (který se navíc zhoršuje, po morální stránce, a jak říkám změnil by se i systém hodnot a cena práce, ne však lidská mysl - závist, nespokojenost,...) by k tomu nedošlo ani za tisíc let. Ani kdyby všichni uznali že stroje mohou pracovat pro blaho všech lidí a bylo tomu tak. Vývoj by byl (nemyslím že k němu dojde, ne ve všech oblastech lidských činností - to s tím problémem souvisí) opačným směrem - k úpadku a zmaru.

     • proud napsal:

      Jsi mimo,ale priznam ze se mi nechce tu vypisovat vsechny pro a proti a jejich oduvodnenima ,podivej se na ten film,je puvodne nemeckej a je k nemu nas preklad a dokoukej ho,pak leccos pochopis. Reknu jen ze by prave tohle moralne lidem hodne prospelo a stmelilo by je to a pracovalo bych vic a lip,coz je na prvni pohled ironie,ale kdyz se zamyslis,prijdes na to ze to tak je a proc.

      • Ekklesian napsal:

       Nemyslím si, že by to lidem prospělo a morálně už vůbec ne.

       Vem žá třeba já mám dnes řebříček hodnot značně odlišný od zbytku společnosti. Pracuji jen kolik musím a chci. Svým způsobem jsem hodně pod průměrem společnosti.

       V okamžiku kdy bude stanoveno kvantum práce které bude nějak ohodnocené (tedy vše bude jinak než když si lidé sami, což není ani dnes, cení výsledků své práce) budu pravděpodobně přinucen pracovat více, změnit způsob života, změnit systém hodnot,...

       Dnes žiji jak žiji i z důvodu abych se nepodílel na živení a financování systému který považuji za zvrácený (a vedoucí ke smrti). Ve tvém světě by byli všichni ještě více než dnes přinuceni pracovat pro "společnou věc" - která stojí za ..., člověk přímo pracující pro smrt.

       Snažím se říci, že tato utopie se snaží docílit prostředí kdy bude jeden jedinec jako druhý, všichni stejných potřeb, lépe řečeno něco jako systém úlu či mraveniště. Nemyslitelné, zvrácené, vedoucí ku smrti. Vůbec bych se nedivil, kdyby mraveniště či úl byl inspirací i modelem.

       • proud napsal:

        Nemuzes erudovane mluvit k necemu co neznas a nemas to promysleny,nikdo z nas,proto ti proste rikam,prostuduj si to a pak mi dej vedet :-)

        • proud napsal:

         Mas li zajem,samozrejme.........jinak budes branej v tom pripade "min vazne",kdyz nevis o cem diskutujes:-)

        • covladnenemuzeseschovavat napsal:

         Dnes trocha reklamy pro nadvládní agendu (nad kým nadvládní? Samozřejmě nad jedincem-nad jeho NEZÁVISLÝM rozvojem, nezávislým na kom? Na vůli státních zmrdů)

         novinky.cz lomeno stalo-se lomeno 412911-finsko-otestuje-zaruceny-minimalni-prijem-pro-vsechny.html

         z komentářů vybírám"

         Miloš Nerad, Liberec 13
         Pátek, 26. srpna 2016, 06:54:46 |

         Základní příjem je dobrá myšlenka a do budoucna patrně jediná šance jak předejít občanské válce prakticky v celé Evropě a Americe, ale testovat podobný systém na vzorku dvou tisíc lidí je naprostá pitomost. Je to stejné, jako kdybychom vybrali 2000 řidičů, kteří by od nového roku jezdili po levé straně silnice, zatímco ostatní by jezdili dál po pravé. Cílem projektu je patrně "praktické ověření" že to nebude fungovat, tedy podraz na voliče.

         ::::
         Přímotek neautora:
         Proč na to jdou ti státní vrchnostíci tajní takovými opatrnými krůčíčky?-

         Právě proto, že státní zmrchnosti nedokáží zatím dobře zanalyzovat různé konsekvence...(pro větší nadvládu státního Matrixu-Systému) a pro ně zneužitelnost nápadu který
         ...
         jednak sami nechali "stvořit", jednak ho překroutili a jednak a hlavně bude ještě překroucen v realizaci, pak překroucen v interpretaci a pak to bude zas na nich, co se jim bude hodit kdy jak a na co,)

   • Sasin napsal:

    Blboni mají představu, že stát není ani tak hodinový strojek, co odměřuje užitečnost a klidně by malou ručičku vyhodili, ale spíš čez, který vyplácí vzdělanejm, co stihli vysát frontu.Ti nigdy nepochopí složitost organizmu natož aby chápali, že podíl na rozpočtu, renta, jak libo, není za nic a má jen hmotně odškodnit ostatní, které ostentativně ideologicky odrbává tisíce let.

 9. adie napsal:

  Pokud tajní stratégové státní nadvlády dojdou přesvědčení, že komplexnost jejich dílka (a toho co se snaží ovládat a je ukradené a ne jejich dílkem) nabrala jimi neuřiditelné kvantity...

  /-/--/ V Systému dochází k vnitřní "nekonzistenci"
  ---
  budou se to snažit vyřešit válkou s následným drastickým snížením populace.

  Důvody si samozřejmě dají vytvořit krycí- žabomyší války jejich států s jejich státy proti jejich státům či jinými jimi tvořených jejich hrozeb a tak dále. V tom už se fantazii meze nekladou ve falešných "vysvětleních".

  Vše jen aby jedni zmrdi vládli všem, jedni jim všem kázali, jedni všechny přivedli, do temnoty svázali.

  • sraci napsal:

   Touha některých po nadvládě (samozřejmě za použití toho nejtyranštějšího molocha co kdy svět lidí spatřil- STÁTU) vše zničí.

   To je pravá příčina neštěstí a trpících dnes a denně v průmyslovém měřítku a zároveň každý osobně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!