Turecká armáda zahájila operaci na očištění území na severu Sýrie od teroristů

13_1Turecko začalo vojenskou operaci na osvobození od ISIL regionu Džarablus na severu Sýrie. Časně ráno Turci spustili ostřelování pozic teroristů a letadla provedla řadu náletů na obsazené území. Následovala pozemní operace tureckého specnazu za podpory tanků a další vojenské techniky. Jak informují RIA Novosti, došlo zatím k víc než 70 tankovým úderům.

Podle oficiálních informací z Ankary je cílem této vojenské operace "otevření průchodu pro pohyb sil umírněné syrské opozice s cílem obsazení Džarabluse a zajištění bezpečnosti hranice územní celistvosti Sýrie".

Když vojenský expert Konstantin Sivkov komentoval příčiny zahájení turecké operace, řekl, že činnost Turecka není namířena jen proti teroristům, ale také proti Kurdům.

"Operace je nasměrována nejen proti ISIL, ale i proti Kurdům. Kurdské velení se dopustilo strategické chyby, když začalo vojenskou operaci proti syrské armádě a snažili se ji vytěsnit ze dvou měst. Ankara vždy chápala kurdské enklávy na syrském území jako rozbušky separatismu pro kurdské oblasti na severu Turecka.

image_big_85427

Dále analytik poznamenal, že pokud Turecko přejde k trestné akci proti Kurdům, kteří měli dříve s Ruskem dobré vztahy, ale nyní vystoupili proti provládním syrským vojskům, i Turecko si může opět své vztahy s Moskvou pokazit.

"První, co se stalo, bylo, že Turci si uvědomil, že Kurdy nyní nelze považovat za plnocenné spojence Ruska, a tak se odvážně pustili do boje proti nim. Kromě toho v Turecku vypukla nová vlna teroristických útoků, které mají rozsáhlý a systémový charakter. Jednou za dva až tři dny dochází na území Turecka k teroristickým útokům, ničícím v lepším případě jednotlivce, v horším pak desítky životů lidí. Turecké vedení se před svým lidem nemůže přímo postavit proti Islámskému státu - byl by to prakticky rozsudek smrti... S ohledem na všechny tyto faktory a na to, že Ankara rychle nabrala proruský vektor ve své zahraniční politice, je možné vysvětlit vojenské operace Turků jak proti Islámskému státu, tak i proti Kurdům," - uzavřel Konstantin Sivkov.

Připomeňme, že v úterý na severu Sýrie kurdská domobrana s podporou USA zahájila vojenské akce proti syrským vládním silám. To posloužilo jako důvod pro odvetné údery Turecka.

image_big_69354

 

Zdroj: http://www.nakanune.ru/news/2016/8/24/22445259/
6 Komentářů k Turecká armáda zahájila operaci na očištění území na severu Sýrie od teroristů

 1. gandalf napsal:

  To se dalo očekávat /i když ne přímo ze strany Turecka, ale úroveň jednání v Petrohradě tomu nasvědčovala/, Kurdové získávali příliš sebedůvěry a bylo potřeba je umravnit a vykázat na správné místo. K tomu v oblasti mohla přispět jen turecká armáda, coby mouřenín. Pro Turky jasná volba - buď zárodek Kurdského státu za humny a nekončící útoky v Turecu, ohrožení Turkmani, nebo Assad a trochu Rusko s jeho plynen a jako odbytiště produktů.

 2. Kolemjdoucí napsal:

  Byla to pěkná past. Kurdové zaútočili na Asada (to jim USA museli poradit) a pak jim Turecko (USA) jim zaútočilo dozad. Teď nemají zastání u Ruska ani u USA.

  Cílem tažení Turecka (FSA) je zabránění spojení kurdské enklávy na západě a východě. Bude zajímavé sledovat boje s IS, budou to takové závody, kdo osvobodí víc území. Pokud Kurdové, budou mít svou enklávu (stát), pokud Turci žádný Kurdistán nebude.

 3. Spektátor Čumilovič Puk napsal:

  Tam se řeže každý z každým. Občas se prohodí koalice.

 4. Dušan Š napsal:

  Na osmanské M 60 sa TOW US-delivery nechytá...?!

 5. Michal napsal:

  Američané zase podrazili Kurdy, ten bastardský americký národ nemá ani kousek cti.

 6. lukaš napsal:

  Také bych k tomu přiřadil Allepo o to má Turecko eminentní zájem.Kolik Tureckých vojáků převlékli do IS uniforem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!