Kontúry štátneho prevratu na Slovensku – 1. část

Bratislava,_Letný_arcibiskupský_palác,_SlovenskoKomentár k súčasnej situácii. Bezpečnostné prostredie – Poľsko, Ukrajina, migranti. Urýchlenie globálnych procesov v súvislosti s voľbami v USA. Pokusy o rozpútanie svetovej vojny ešte pred voľbami.  Sionizmus na Slovensku. Matovič a Kotleba – 2 tváre súčasného  politického radikalizmu. Gorila. Fico – profil lídra. SMER. Sprisahanie proti Ficovi. O politickom rozklade na SVK všeobecne na prahu nepredstaviteľného globálneho otrasu. KDH. Cirkev, Vatikán a problém „holokaustu“. Ako prekonať politickú krízu na Slovensku? Ako zvíťaziť v informačnej vojne? Ako zachrániť kresťanstvo?

The darkest places in Hell
are reserved for those
who maintain neutrality
in times of moral crisis“   

Thomas Jefferson

 

Vo svete zapáchlo pušným prachom, pričom tlejúcim...

V. Pjakin

 

Ja som Ťa stvoril, ja Ťa aj zničím!...“          

Nikolaj Gogoľ, „Taras Buľba“

 

Volám sa Stano Slabeycius, mám 32 rokov. Narodil som sa ako Rus, vo veľkej krajine Sovietsky Zväz, na ktorý som nesmierne hrdý a považujem ho, tak ako desiatky miliónov mojich súkmeňovcov, za svoju druhú, dnes už len „duševnú“ Vlasť. 26 rokov žijem na Slovensku a som naturalizovaný Slovák. Vychodil som školu, trochu pocestoval svetom a vystriedal viacero zamestnaní. Môj starý otec z matkinej strany bojoval po boku svojich dvoch bratov v poslednej veľkej vojne proti nacistom. Moja matka vyštudovala Moskovskú štátnu univerzitu a stala sa fyzikom svetovej úrovne. Z otcovej strany moja rodina stála pri zrode Matice slovenskej a podporovala národné hnutie na Horehroní. Brat môjho starého otca bol dlhoročným bratislavským zaslúženým chirurgom a účastníkom Slovenského národného povstania.  Iný člen mojej širšej „slovenskej“ rodiny z vedľajšej breznianskej vetvy, vice-prezident Národnej Banky z obdobia Tisovho štátu a jeden z vrcholných organizátorov SNP, bol autorom jednej z najfantastickejších utajených antifašistických operácií z obdobia celej Druhej Svetovej vojny. Stál za evakuáciou slovenského štátneho zlatého pokladu za frontu k Rusom v roku 1944. Naša rodina – tak z ruskej, ako aj zo slovenskej strany – má hlboké vlastenecké, kresťanské a antifašistické tradície. Milujem túto krajinu. Teraz moju slovenskú Vlasť chcú zničiť tí istí, ktorí mi v detstve už jednu Vlasť zničili. Myslím si, že mám čo povedať k tejto téme, a skutočnosť, že to nie je mnohým mne podobným dnes dopriate v oficiálnych médiách, ma neodradí, aby som nevypovedal to, čo musím.

Svojho času som bolestivo vnímal rozpad ZSSR, obrovskej krajiny, kde nebolo drog, prostitúcie, porna, kriminálu ani chudoby, kde televízia a rádio, nech aj v rámci ideologických smerníc, predsa len sa snažili POVZNIESŤ duchovnú úroveň obyvateľov, namiesto toho, aby filmami, správami a tlačou masovo ľudí hysterizovali, znervózňovali, šokovali a vytrvalo im vštepovali hlboko antikresťanské a anti-humánne pudy.

V krajine, v ktorej som sa narodil, sme sa nebáli – nikoho a ničoho!

Boli sme zvyknutí, že v našej krajine platia naše pravidlá.

Boli sme hrdí na našich statočných otcov a dedov, ktorí zlomili nacizmu chrbát a oslobodili Európu. Boli sme hrdí na Gagarina, boli sme hrdí na našu slobodu, pretože sme vedeli, aká ťažká a hrdinská cesta nás k viedla k víťazstvu vo vojne a pokoreniu kozmu. A sloboda, ktorú sme pociťovali a po ktorej doteraz snívame, nie je vyjadriteľná rámcami národa, krajiny, "Východu" či "Západu"... To, čo nás zohrievalo pri srdci, bolo hlboko bytostné, častokrát podvedomé, presvedčenie, že cesta našich otcov a dedov bola správna. Že môžeme pokoriť vesmír. Skrotiť prírodné živly. Obšťastniť celú planétu, resp. "vytvoriť komunizmus". Verili sme v schopnosti a cnosť človeka, s ochotou sme pomáhali rozvojovým krajinám, nežiadajúc žiadnu protislužbu, pretože sami sme prekonali cestu od poníženia k triumfu. Verili sme, že človek dokáže nemožné, ak veľmi chce a snaží sa... A my sme chceli... A aj dokázali. Som hrdý na to, že som Rus a Slovan, že moja Vlasť dokázala nemožné a ukázala svetu inú cestu, než je zderstvo, lož, klam, ziskuchtivosť a individualizmus. Boli sme idealisti a takými sme aj zostali. Per aspera ad astra - to bolo naše heslo.

5b56520965e78c409bc4202591c5e9ed

Američanov sme sa vôbec, ale vôbec nebáli. Ešte nižšie vysvetlím, prečo... Bolo nám len ľúto, že stojíme po opačných stranách barikád, namiesto toho, aby sme spojili dovedna potenciály oboch našich superveľmocí a celý svet by pookrial. Vážili sme si Ameriku ako krajinu, ktorá skutočne veľa dosiahla. Ale nemenej dôležité bolo v našom ponímaní aj to, čo sme dosiahli my. A preto nám pripadalo poľutovaniahodné, že ten imperialistický Západ furt len do nás štuchá a nenechá na pokoji Afriku a iné nevyužité turistické destinácie. A bolo nám rovnako ľúto, že v dôsledku toho aj my musíme zbrojiť a odtŕhať si chlieb od úst.  Myslím, že práve z týchto "celosvetovo-láskyplných" pocitov treba vychádzať pri posudzovaní "ochoty" masového sovietskeho obyvateľa z dôb perestrojky padnúť si nakoniec s buržujmi okolo krku a pokúsiť sa to znovu naštartovať "po-dobrotky". Ale báť sa Západu v pravom zmysle slova, to nikdy!

Predstaviť si, že by sme boli vydaní napospas nanovo reinkarnovaným nacistom, bolo pre nás nemožné. A keďže sa to teraz stalo, pripadá mi nemožné nezakročiť.

Rovnako slobodní ľudia so slobodnou a čistoudušou nikdy nebudú spokojní s tou verziou našich dejín najbližšej aj dávnej minulosti, ako nám ju líči súčasná pseudo-akademická obec v knihách a kinosmotánka vo filmoch, pretože všetky tieto ich márne úsilia sú v konjunktúrnych záujmoch ponovembrových elít. Ale vonkoncom nie v záujmoch národa alebo upevnenia jeho historického povedomia.

3-7d279131e8567fa4b42485db5525a6bf799acd5c

Dlho mi trvalo, kým som pochopil a prijal ubíjajúcu vo svojej jednoduchosti myšlienku - že neplatí základná dogma post-novembrovej pseudofilozofie o tom, že človek, ak usilovne pracuje, získava vyšší status a vplyv. Že na to, aby rozumného človeka zamestnali a mohol byť využitý inštitúciami štátu, ktorému chce oddane slúžiť, je potrebné vynikať v štúdiu, jazykoch či vedomostiach. Že existuje reálna cesta, ako sa politicky a spoločensky presadiť tým, ktorí sa riadia PRAVDOU a majú nielen dobré úmysly, ale aj kvalitatívne predpoklady. Myslel som, že človek, ktorý má svetu čo povedať – a tých je nespočetné množstvo medzi ešte starou technickou inteligenciou – si určite nájde tribúnu, veď kolektívna úprimná diskusia o najrozličnejších záležitostiach prispieva k nájdeniu efektívnych riešení, všakver?   Opak je však pravdou.  Z rozhlasu a TV nikdy nepočujeme skutočné potrebné a bezvýhradne pravdivé informácie, rozumní, vlasteneckí ľudia, experti svetovej úrovne ako napr. Doc. Peter Staněk akoby neboli na RTVS ani na iných staniciach vítaní. Asi si tamojší redaktori myslia, že sú múdrejší, než Peter Staněk, keď „v záujme nás všetkých“ považujú za rozumné nepozývať ho do diskusných relácií a ignorovať názor človeka, ktorý bol poradcom R. Fica, A. Merkelovej ba dokonca i Putina, a ktorému väčšina západoeurópskych pseudo-sociológov nesiaha ani po päty!!! Medzitým práve docent Staněk povedal, že najlepšia cesta, akou sa Slovensko môže sebarezentovať, je ponúknuť na základe unikátnej historickej skúsenosti aj s plánovaným, aj s kapitalistickým hospodárstvom „udržateľné a konkurencieschopné“ riešenie súčasnej zapeklitej medzinárodnej politickej a ekonomickej situácie, ponúknuť koncepčnú alternatívu diskreditovanému neoliberálneho modelu kapitalizmu, ktorý – ak nič nepodnikneme – hrozí prerásť do ešte obludnejšieho neokoloniálneho globálneho fašizmu so všetkými odtiaľ vytekajúcimi dôsledkami. Nie snáď práve k tomu vyzýva náš premiér, keď hovorí o tom, aby sa Slovensko stalo platformou dialógu o budúcich cestách rozvoja EÚ?

vstup-slovenska-do-eu

So všetkými svojimi chybami bol práve SOCIALIZMUS – oveľa bližšie k pôvodnému Kristovmu učeniu, než kapitalizmus, život v ktorom za posledných 25 rokov s kryštáľovou jasnosťou demonštruje pravdivosť nasledovného fcb-statusu.

„Všetko, čo nám súdruhovia tvrdili o komunizme, sa ukázalo ako LOŽ. Žiaľbohu však všetko, čo nám tvrdili o kapitalizme, sa ukázalo ako PRAVDA.“

3-4112a3bc9c0cd4eef2cbc549149384cd6b1f03c6

Trochu by som jeho znenie pozmenil. Skutočnosť, že nám 25 rokov vykresľovali socializmus ako LOŽ, ešte nerobí všetko, čo sa za socializmu tvorilo, budovalo, písalo a myslelo – LŽOU. Dúfam, že po prečítaní nasledovného materiálu mi mnohí z mojich slovenských súkmeňovcov, zmáhaní najrozšírenejšou formou sociálnej schizofrénie v našich krajoch – iracionálnym antikomunizmom, dajú za pravdu. Nesmierna ideologizácia tejto tematiky a ABSOLÚTNA (pripomínam pre „profesionálnych“ novinárov a historikov) – absolútna totalita v historickom myslení, cenzúra a kádrová diskriminácia všetkých, ktorí sa čo i len pokúšajú vniesť jasnosť do tohto problému – sú očividnými prekážkami k tomu, aby sa dosiahlo pre Slovákov teraz nanajvýš nevyhnutné:

 1. upokojenie sa od masovej hystérie, umelo vyvolávanej politikmi, médiami a štátnymi orgánmi, ktoré spolu s Prezidentom SR a mnohými členmi vlády, vrátane čelných predstaviteľov SMERU a súdnictva sú personálne zavlečení do protificovského sprisahania, ktoré má na Slovensku privodiť „zamatovo-nežný“ štátny prevrat (pravdepodobne personálnu výmenu na poste predsedu vlády na M. Lajčáka) v mäkkom, alebo zničenie Slovenskej republiky v tvrdom variante v záujme nadnárodných finančno-záujmových klanov.
 2. sústredenie sa okolo najpodstatnejších vecí, zahájenie skutočne celospoločenskej diskusie a masovej spoločensko-politickej osvety na predchádzanie manipuláciám s verejnou mienkou a stotožnenie sa väčšinovej spoločnosti okolo nanovo definovaných nemenných a trvalých morálnych, historických a duchovných základov spoločnosti, ktoré budeme všetci bezpodmienečne a aktívne hájiť, a to znamená – aj sankcionovať tých, ktorí ich budú spochybňovať a vystavovať štát nebezpečenstvu.

Súčasnosť na nás kladie veľké informačné nároky, mnohým sa budúcnosť zdá byť neistá. Vyvstáva veľa nezodpovedaných otázok, na ktoré v rámci existujúceho faktologického systému náuk o spoločnosti a jej metodologickému aparátu neexistujú uspokojivé odpovede. Dosiahnuť skľudnenie situácie v hlavách a konsolidáciu spoločnosti je vecou neľahkou, ale nevyhnutnou. Obzvlášť, keď väčšina oficiálnych „mienkotvorcov“ posledné vytrvale podkopáva. Ukľudnime sa a skúsme si pravdivo a úprimne popísať stav, panujúci naokolo. Od toho, ako zadefinujeme východzie problémy a položíme otázku, bude závisieť, nakoľko správnu odpoveď vydedukujeme.

Nuže, na obzore sa nečrtá nič veselé – za východnou hranicou máme 45-mln ukrajinské Kosovo, na severe revanšistické a revizionistické Poľsko, ktoré sa zatiaľ len exercíruje v demontáži pamätníkov sovietskej armáde-osloboditeľke a zvolávaní celosvetových militaristických šabašov NATO, ale pri prvej príležitosti a pri prvom vážnom otrase systémom európskej bezpečnosti bezpochyby bude chcieť vyriešiť odveké rozbroje a teritoriálne spory so všetkými bez výnimky svojimi susedmi. Práve Poľsko a Maďarsko totiž v minulej dobe avizovali vzhľadom na zhoršujúci sa vnútroukrajinský politický konflikt, že zvažujú možnosť budúceho „protektorstva“ nad územím Zakarpatskej Rusi. V Poľsku už začali prebiehať reštitučné procesy s volyňskými Poliakmi, ktorí svojho času boli nútení emigrovať z Ukrajiny a zanechať tam svoje majetky. Súčasne sa kompromituje svojho času GP-ustanovený formát spolupráce V4, keď jeho člen Poľsko navrhuje zostavu V4 rozšíriť o Ukrajinu, zmietanú občianskou vojnou, so samozvanou fašistickou vládou, a Moldavsko, kde je situácia nemenej výbušná. To je priame zaťahovanie ich problémov na naše územie. Chceme, aby sem mali povolené chodiť pod neviemakým prestrojením utajení ukrajinskí agenti „dobrovoľníckych bataliónov“  a odstraňovali tých, ktorí sú nepohodlní miestnym ideovým pochlebárom ich nacistických pohlavárov? Akým právom eurokomisári neodvolateľne ohlasujú zrušenie bezvízového styku s Ukrajinou od roku 2017? Uvedomujú si vôbec, akému neopísateľnému nebezpečenstvu tým vystavujú občanov Európy? Veď Ukrajina – toť úplne samostatná kapitola. Len sa to tam tak práši po inonárodných rozviedkach, ISIL-ácka symbolika je prítomná vo videách nacionalistických bataliónov, bojujúcich na Donbasse. Kriminalita dosahuje pre našinca nepredstaviteľné rozmery. Politika otvorených dverí a zaťahovania Ukrajiny do formátu V4, bezvízový styk a iné šialené kroky eurokratov môžu aj budú pre Východnú Európu osudnými. To, čo pre Západnú Európu znamená záplava migrantov, môže pre Východnú Európu znamenať otvorenie hraníc s Ukrajinou. Export nestability. Banderovci miesto moslimov.

Nie preto snáď tak vytrvalo žiadajú naši a susedovie krypto-fašisti v mocenských štruktúrach o čo možno najužšie pripojenie Ukrajiny k európskym štruktúram, a sdieľanie „podobného osudu“? Kiska a Bútora presne vedia, čo robia. Podstavujú Slovensko pod smrteľný úder, pretože sami boli prekvapení „urgentnosťou“, s akou USA riešili Fica. Väčšina z nás si ani neuvedomuje, v akom je momentálne SR nebezpečenstve.

 

MEDZINÁRODNO-POLITICKÁ SITUÁCIA V STREDNEJ EURÓPE – AKO PRED MNICHOVOM

Ako tvrdí ruskí analytici M. Chazin, V. Pjakin a M. Deľjagin, sú zatiaľ, do októbrových prezidentských volieb v USA, pri kormidle predstavitelia tzv. „medzinárodných finančníkov“ z Wall Street, ktorí profitujú zo súčasnej situácie vo svete a postavenia dolára ako svetovej meny. Je v nich silne zastúpená tzv. „krajinská frakcia americkej elity“. 1561997115Nominantom tejto „krajinskej“ - hegemoniálno-neokonovskej internacionálne-finančníckej skupiny na post Prezidenta USA je H. Clintonová. Tamže patria aj bratislavským Globsekom honorovaní Zbigniew Brzezinski a Magdeleine Allbrightová. Sú ochotní zachrániť svoje dominantné postavenie vo svete, v mnohom umelo vytvorené po 1991, aj za cenu zničenia ekonomiky USA a uvrhnutia sveta do jadrovej vojny. Donald Trump je naopak nominantov tzv. „globálnych elít“ a ich zastúpenia v USA, ktorých účelom  je predísť globálnej vojne tým, že sa reštrukturalizujú samotné USA za cenu zničenia a odpísania elít, životne závislých od udžania terajšieho medzinárodného dolárového finančného systému. Na príklade toho, že Los Angeles Times nedávno uverejnili správu, kde sa hovorí o tom, že v prípade víťazstva Trumpa v USA hrozí vojenský prevrat, vidíme, do akej ostrej fázy vchádza tento súboj elít v USA, kde prakticky každé predvolebné zhromaždenie je sprevádzané kriminálnymi alebo teroristickým incidentmi. Terorizmus sa už stáva nielen nástrojom globálnej politiky, ale aj predvolebného súboja v USA.

Nuž, Trump na túto výstrahu z Los Angeles Times odpovedal veľmi svojrázne – podporil Erdoganovo počínanie pri potlačení tureckej „paródie“ na štátny prevrat. Konotácie s USA vcelku jasné. Poznamenávajúc mimochodom, ako dramaticky sa dynamizuje situácia v Sýrii a na Ukrajine, ruskí analytici súčasne konštatujú jednu ťažko vyvrátiteľnú danosť – udalosti globálnej politiky sa urýchľujú (zostrelenie ruského vrtuľníka v Sýrii, obliehanie Aleppo, ruské útoky strategickými bombardérmi na chemickú (to akože medzi džihádistami sú aj chemici?? - aut.0) továreň ISIL, očakávaná ofenzíva Ukrajiny na Donbase, zadržanie ukrajinských diverzantov na Kryme a pozastavenie Minského formátu Putinom), pretože „krajinská“ frakcia americkej elity sa obáva reálnej prehry vo voľbách, čo by znamenalo jej definitívne odpísanie ako medzinárodného hegemóna, a preto sa pokúša vyhrotiť situáciu natoľko, aby bola „prekročená červená čiara“ a vo svete sa spustili nezastaviteľné apokalyptické procesy, pri riešení ktorých by akýkoľvek budúci „P-resident“ USA mal zviazané ruky a bol odkázaný na usmerňovanie „krajinskou“ elitou. Môžeme sa preto pripraviť na mimoriadne horúci koniec leta aj napriek súčasným predpovediam meteorológov, a ešte horúcejšiu jeseň.

V tomto zmysle by neúmerná aktivizácia rozvratných a „revolučných“ živlov u nás a ich súčasná ofenzíva proti všetkému tradične slovenskému na všetkých frontoch mohla byť vysvetľovaná prienikom záujmov americkej „krajinskej“ elity a medzinárodného sionizmu, ktorým by sa súčasná destabilizácia v štátoch V4 v kombinácii s exportom „ukrajinskej nestability“ predovšetkým a nanajvýš hodili! Pripomínam v tejto súvislosti slová Henryho Kissingera, ktorý o Izraeli povedal, že neprežije do roku 2022.  A prvoradou úlohou medzinárodného sionizmu, pochopiteľne, je nájsť útočište, resp. safe harbour pre židovský národ. Týmto útočiskom, novoobjavenou (všetko „nové“ je len dobre zabudnuté „staré“ – aut.) „Zasľúbenou Zemou“, majú byť krajiny Strednej a Východnej Európy. Z toho dôvodu, že skutočný, biblický Chanaán, opísaný v starozákonných aj novozákonných knihách, sa nachádzal práve tu, a nie snáď na tom krvou zmáčanom fliačiku blízkovýchodnej púšte, kvôli ktorému je toľko orodovania naprieč celým svetom. Každý, kto skutočne a pozorne čítal Bibliu, mi dá za pravdu.

jerusalem-synagogue-prague

Dá sa z vnútropolitickej situácie na Slovensku vyvodiť záver o pravdivosti, resp. horeuvedených skutočností (t.j. komplote „sionistov“ a „anglosasov“ na destabilizáciu a rozvrátenie Strednej a Východnej Európy?)   

Skúsme s chladnou hlavou analyzovať situáciu a predovšetkým pomenovávať veci svojimi menami, pretože momentálne, ak chceme prežiť, nevyhnutne potrebujeme priam nemilosrdnú a pravdivú vedu o spoločnosti. To znamená – vyriecť spravodlivý ortieľ „politickej korektnosti“, všetkým novinárskym TABU a všetkým „zakázaným témam“.  Značkovať niekoho za „politického“ či „ideologického extrémistu“ je najistejší spôsob, ako k nemu prilákať pozornosť a kompromitovať „vedu“ samotnú ako hľadanie pravdy. V skutočnosti sa IDEA nedá poraziť ani cenzúrou, ani násilím. Jedna IDEA sa dá poraziť len DRUHOU, silnejšou ideou. Ktorú mainstream ani naši domáci „mienkotvorci“ nemajú ani nemôžu mať, lebo LUHAJÚ. Ak sa Vám nepáči, čo píšu alternatívne médiá, skúste ich tromfnúť v argumentovanej dišpute, a nie tým, že ich zakazujete, SIS-kári a Vy, nevážený pán P-Resident of CIA v Grassalkovichovom paláci.

13402247_255471908150291_2047958204_n

pokračování příště...
40 Komentářů k Kontúry štátneho prevratu na Slovensku – 1. část

 1. Vlado napsal:

  Skvělý článek. Taky bych chtěl umět něco takového napsat, nebo přednést. Děkuji a souhlasím.

 2. lukaš napsal:

  O tom,že nesedí Fico USA na té správné židli,se mluví dlouho,tak se nemůžeme divit,když je snaha Fica znemožnit.Také víme,že Orbán je v hledáčku,jak se ho zbavit.

 3. silim napsal:

  Stanko a Vy ste akože doteraz spal?Veľmi pekný článok,výstižný.Ďakujem.Škoda že nepíšete častejšie.Mám veľmi rád Rusko a strašne mu fandím.

 4. maršal Žukov napsal:

  No neviem, ako to bolo s tým oslobodením... Hitler chcel oslobodiť Európu od boľševikov asionistov - vtedy jedna a tá istá hydra. Do vojny bol vmanipulovaný. Sovietsky zväz napadol len niekoľko dní predtým, ako bolo naplánované napadnutie Európy sovietskou armádou. Chcel Európu ušetriť tej skazy.

  • Michal napsal:

   Tak to je teda už skutočne poriadna haluz, že sovietska armáda chcela napadnúť Európu. Človeče, vymeň dílera, alebo psychiatra, lebo to ide s tvojím duševným zdravím riadne dolu kopcom. ZSSR chcel napadúť Hitlerom ovládanú Európu?? Žasnem!!
   A Hitler chcel oslobodiť Európu od bolševikov? A ako? Formou protektorátu? Predsa Európa bola pred vojnou celá kapitalistická - okrem ZSSR. Proste nemám slov, ako hlúpo dokážeš falzifikovať dejiny. Fakt diagóza...

 5. asm napsal:

  Dobrý a potrebný článok. Majdan na Slovensku hrozí.

  Už len by to trebalo vysvetliť učiteľom. Akosi nezaregistrovali arabskú jar, farebné revolúcie a majdany a to, k čomu to viedlo - vojna v Lýbii, vojna v Sýrii a vojna na Ukrajine. Síce si myslím, že ako učitelia by mali niečo vedieť a vysvetľovať hlavne oni, ale čo už. Za čo vlastne chcú tie vyššie platy?

  • Maroš napsal:

   Prepáčte všetci "rozohrávači" - osobne ďakujem autorovi za rozohranie témy - lebo je to téma VABANK! - téma i-reverzibilných dejov - nevratných, t. j.. že z uvareného vajca sa už kurča nevyliahne!!! Tak si kurva všetci pre aj proti uvedomte - buď držte piče, alebo hľadajte kurva - INÉ!!! riešenie, ako nám manipulátori stále podsúvajú!!!

 6. Paul Durham napsal:

  státní převrat ? koho ? jakože v Zamundě se vystřídala na trůně mafie červených klobouků za mafii žlutých klobouků ? kvůli tomu povyk ?

  • hejhou napsal:

   Převracení kupky hnoje to jsou ty "převratné státy"-líp se to provzdušní a táák.
   Běžná údržba.

   Vaše problémy bych chtěl mít...Řešit problémy a "potřeby" nějakej obludárií jménem stát namísto řešit problémy skutečnejch lidí (za něž můžou jiní..).

   • Maroš napsal:

    hejhou - na ktorej planéte žiješ! Problémy prichádzajú len ako tie z vonku. Barák si normálne nepodpáliš sám...

    • vicnamisescz napsal:

     Maroši, sry za komunikační šumné nedorozumění.
     Problémy skutečnejch lidí způsobované vlivem zájmů jiných lidí(-"penetrujících"...).

     Jinak něco málo o tom, co stojí nejvlivnějším cáru hajzlpapíru /nakonec je to stejně jen vymyšlené-umělé a papír se nebrání a snese vše.../
     :

     "„Preambule

     My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, (…) odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto Ústavu České republiky.“

     „Čl. 1

     (1) Česká republika je svrchovaný, jednotný a demokratický právní stát založený na úctě k právům a svobodám člověka a občana.“

     „Čl. 2

     (3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon.

     (4) Každý občan může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“

     Výše zmíněné citace shrnují zásady právního státu a našeho ústavního pořádku. A jsou vlastně velmi jednoduché. Zatímco občan může činit cokoliv, co není zákonem výslovně zakázáno. Stát respektive státní instituce mohou činit jen a pouze to, co je výslovně povoleno a to takovým způsobem, který zákon popisuje. To je základ ústavního pořádku této země.

     Ústava, Listina i zákony jsou svatým písmem, které detailně popisují, jak se jednotlivé instituce mají chovat. Pokud podrobnější popis chybí, znamená to, že nic takového daná instituce dělat nesmí. Neexistují žádné bianco šeky státním institucím umožňující svévolně konat dle vlastní vůle.

     Následné vaše citace je tak nechtěným, ale jasným přiznáním viny: „To, že v určitém nezbytném rozsahu (měnová politika) vytváří ‘vítěze a poražené‘, je jejím neodstranitelným atributem.“

     Pokud se ČNB domnívá, že může nastavovat svévolně měnovou politiku, která může libovolně poškozovat jednotlivé občany, tak se hluboce mýlí. Nemůže!

     Pokud by si snad ČNB myslela, že v jejím případě takový bianco šek je možný a přípustný, tak není. ČNB nemůže svévolně převracet logiku ústavního pořádku. Proto raději připomínám tyto další paragrafy Ústavy:

     „Čl. 9

     (2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.

     (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu.“

     Poškozování majetkových práv je nepřípustné

     Ve vaší reakci zlehčujete poškozování majetkových práv občanů případně skupin občanů. Přesto zcela jednoznačně přiznáváte, že k tomu dochází. Ústava, Listina ani žádný zákon vám nedávají autoritu k tomu, abyste mohli občany poškozovat. A je zcela nepodstatné, že jde o jakýsi vedlejší produkt vámi stanovené měnové politiky. Majetková práva patří mezi základní práva občanů a jsou pod ochranou Ústavy ČR. Dovolte mi vám to připomenout několika citacemi z Listiny základních práv a svobod:

     „Federální shromáždění na základě návrhů České národní rady a Slovenské národní rady, uznávajíc neporušitelnost přirozených práv člověka, práv občana a svrchovanost zákona (…) usneslo se na této Listině základních práv a svobod.“

     „Čl. 1

     Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.“

     „Čl. 2

     (2) Státní moc lze uplatňovat jen v případech a v mezích stanovených zákonem, a to způsobem, který zákon stanoví.“

     „Čl. 3

     (3) Nikomu nesmí být způsobena újma na právech pro uplatňování jeho základních práv a svobod.“

     „Čl. 4

     (1) Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod.

     (2) Meze základních práv a svobod mohou být za podmínek stanovených Listinou základních práv a svobod (dále jen "Listina") upraveny pouze zákonem.

     (3) Zákonná omezení základních práv a svobod musí platit stejně pro všechny případy, které splňují stanovené podmínky.

     (4) Při používání ustanovení o mezích základních práv a svobod musí být šetřeno jejich podstaty a smyslu. Taková omezení nesmějí být zneužívána k jiným účelům, než pro které byla stanovena.“

     „Čl. 8

     (2) Nikdo nesmí být stíhán nebo zbaven svobody jinak než z důvodů a způsobem, který stanoví zákon. (…)“

     „Čl. 11

     (1) Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. (…)

     (2) Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České a Slovenské Federativní Republice.

     (3) Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.

     (4) Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.

     (5) Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona.“
     "

     • vicnamisescz napsal:

      K čemuž podotýkám že je zabudováno několik průserů a samorotářejících se boud.

      Například jedete-li systémem Cokoli není STÁTNÍM zákonem zakázáno -

      (myslí-li se tím státní nebo jaký zákon? a ve "státním právním systému a to ještě jen tohoto státu? Však právo nemusí být jen státní. Dejte lidem také práva co nejsou státní-neodvozená od nadvlády těhle státních...ostatně to ani zakázané není a být ani nemůže...jinak by došlo k okamžitému dialektickému rozporu, který už "logika zákona" nevydrží...ale aspoň může bejt prča:) pro ty které to baví.)

      - je povoleno. Znamená, že každé "jednání" státozákono -dárců znamená VŽDY, že se jde něco zakázat a/nebo že se jde zvyšovat moc a vlezlost nějaké státní instituce.
      Pro nic jiného se ani rozhodnout nemohou a když k tomu přičteme horlivost vypadat "nepostradatelně" a "že pracujou", tak taková hra nemůže LIMITNĚ skončit jinak NEŽ ŽE BUDE VŠE ZAKÁZÁNO:D A státním institucícm naopak vše dovoleno.

      • vicnamisescz napsal:

       A pochopitelně aby bylo těch vše-mocným státním inštitucírováním ulehčeno- rozmět aby si za ně pořádek museli podle přáníček stejně udělat lidi sami-vodmakat to za ně (Maruš, ty tvoje eskapády s lej..stry -zářný příklad.), tak protože prý v této přiblbé a ještě blbě navržené a nedomyšlené hře
       "nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá."
       -TAK NAKONEC BUDE ZAVALEN UKLÁDÁNÍM STÁTNÍHO ZÁKONA A ÚKONŮ KAŽDÝ (a sštátní instititi se při tak kompletním ovládání kapacitně stejně zmůžou jen na jakési dozorování vykonávání státní vůle-vule státních...)

       • vicnamisescz napsal:

        A tak každý bude státním zákonem nucen ke kdečemu a to a to ještě na vlastní náklady.

        • vivis napsal:

         Další vtipnosti:

         ..."založený na úctě k právům a svobodám člověka"...

         Tady to je takové na první pohled v pořádku, ale jen na první. Když se zamyslíte...něco na tom nesedí...

         Aha, úctě (aniž by byl takto vágní pojem definovatelný či vynutitelný a na kom a kým?)
         K PRÁVŮM! a ne k člověku. Aha, jen výplody státního právního systému nazývané "práva", tak jen tyto výplody požívají jakési úcty!
         Chrání práva a ne ne skutečného člověka jako takového. Chrání si moc generovat "práva", nemá to úctu k člověku. Mít úctu k člověku nerovná se mít úctu k PRÁVŮM člověka!

        • ajesteze napsal:

         "(5) Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona."

         Hm to jsou poněkud nepříjemné "řečičky", které kdosi vede,)
         ...Tím chtějí MONOPOLIZOVAT vybírání daní jen pro sebe! Velmi lstivé. A přitom to na 1. pohled pro neznalého může znít naopak libozvučně...jakože to má nebožáka poddaného naopak "chránit" před vybíráním výpalného ze strany státních mološníků-které si pak protečou rozpočtem k těm svejch pseudosokromejm firmičkám-však státní koně se musej na něčem pást když už zevlej na tý "obecní" pastvině...

       • Pravda napsal:

        A hned pridam aspon jednu nejcerstvejsi:

        Vase Svedomi
        25 ago. (Hace 3 días.)

        para Lenka.Vejdelko.
        Dobry den, pani Vejdelkova

        Dekuji Vam za sdeleni.

        Potvrzeni o ziti a nahlaseni zmeny cisla uctu nejsou ukony spravniho rizeni, a to z toho duvodu, ze spravni rizeni, jak je receno uz nazvem, je rizeni, ktere o necem rozhoduje. Tady neni co. Nerozhodujete o tom, zda pri nahlaseni noveho cisla davku priznate ci ne, ta je davno priznana. Verim, ze pri Vasem vzdelani tomu rozumite.

        Kdyz si precte zakon, tak ten rika, ze duchod se vyplaci po zaslani potvrzeni. Nic dalsiho o spravnim rizeni tam nenajdete. Takze aplikace zakona o spravnim rizeni je neci svevolne rozhodnuti ho pouzivat i v pripade zasilani dokladu pro realizaci vyplat. Ze je nesmysl je jasne i lidem bez vzdelani a mohu vas ujistit, ze jsem si zjistovala, jak poukazovani duchodu probiha v jinych zemich a nikde, opakuji, nikde tento postup nenajdete. Je to totiz uplne debilni. Je mi lito, jinak to nazvat nelze, ale chapu, kdyz nekdo chce si zamestnat kamarady za velke prachy za hrabani se ve zbytecnostech, cestu si najde. Ze to predstavuje porusovani Umluvy o lidskych pravech ( konkretne bod 11, neopravneny zasah do majetkovych prav obcana ), to samozrejme nikoho nezajima. Zdrzovani duchodu je vynosny byznys i pro banky, protoze v prubehu let kurz koruny proti dolaru, pres ktery jsou zasilany, jen padal.

        Takze znovu se Vas zeptam: Potrebuji vedet, kdo Vam dal pokyn k aplikaci zakona o spravnim rizeni pri realizaci vyplat duchodu. Musi na to existovat nejaky interni dopis, prikaz, predpis ci jinak nazvany dokument. Kdo je na nem podepsan. Nekdo to navrhl a nekdo to zrealizoval a podepsal se pod to. Jeho jmeno.
        Pani Marksova tvrdi, ze mate samostatna rozhodovaci prava, ikdyz spadate pod jeji ministerstvo.

        Dekuji za odpoved a zustavam s pozdravem

        • Pravda napsal:

         P.S. Vztahuje se k:
         vicnamisescz napsal:
         29.8.2016 (0.55)
         A pochopitelně aby bylo těch vše-mocným státním inštitucírováním ulehčeno- rozmět aby si za ně pořádek museli podle přáníček stejně udělat lidi sami-vodmakat to za ně (Maruš, ty tvoje eskapády s lej..stry -zářný příklad.), tak protože prý v této přiblbé a ještě blbě navržené a nedomyšlené hře
         „nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.“

      • Maroš napsal:

       vicnamisescz - TTIP sa volá tento prúser

 7. ajesteze napsal:

  "(2) Změna podstatných náležitostí demokratického právního státu je nepřípustná.

  (3) Výkladem právních norem nelze oprávnit odstranění nebo ohrožení základů demokratického státu
  "
  To jsou takové ty tautologické řečičky.
  Má to asi bránit tomu aby kdy za těchto okolností mohlo existovat či se vyvíjet (v) něco jiného.
  Prostě tím chtěl někdo naznačit, že to má být cosi "na věčné časy" a nikdy jinak, ale takhle to V ŽIVOTĚ nechodí,) Ale v chorých totalitních mološnických mozcích to takhle chodí ty poprepájané spoje...

  • ajesteze napsal:

   "(3) Státní moc slouží všem občanům a lze ji uplatňovat jen v případech, v mezích a způsoby, které stanoví zákon."

   Ajajajaj :D A je vůbec už někde "propracovaně zaznamenané" jak se to má co nejefektivněji dělat? Kde najdu k čemu došli ohledem užívání státní moci? Kde je ten stanovený zákon? Chci znát meze, případy a způsoby jak to dělat:) může se to hodit pro inspiraci...i jako odstrašující příklad jak to nedělat pro budoucnost a věci příští.)

   Najdete takhle už sami dál kopu absurdit a nedomyšlených (nebo možná spíš záměrných) následků když budete chtít.
   Podle takových pravidel hra končí když...

   A víte co? Když už jste dočetli až sem, tak zvládnete klidně napsat vlastní ústavu na koleni. Brnkačka.

   • Pravda napsal:

    Brnkačka. Pro mne jo! :-)

    • Maroš napsal:

     Ja len - aby mi nevyrazilo dekel, tak ak už niekto naráža, tak prosím správne artikulovať Maroš=Maroš, alebo kto naráža na Pravdu, tak Marie=Maruš. Ja sám som zažil vzdelávací systém ešte s pracovnými sobotami a ako decko - s rukami za chrbtom a Piesňou práce pred každým vyučovaním. Ústava - je Veľká dohoda, ktorá by mala byť vytetovaná v mozgu každého človeka, ktorý ukončí aspoň 6 ľudových. Prečo to tak nie je - spýtajte sa vzdelávacieho systému! A seba!

     • proud napsal:

      "Ústava – je Veľká dohoda, ktorá by mala byť vytetovaná v mozgu každého človeka".........je fakt ze tohle tak nejak jenom bezi kolem me,to s tou ustavou,ale nekde jsem cetl,ze ustavy jsou neco jako komunisticky manifesty,tvarej se naramne a potrebne,ale jsou to ve skutecnosti pasti z jedny a ty samy dilny......

      • proud napsal:

       Tak me napadlo,vem si treba "bozi desatero",jak vzneseny a jakej je to ve skutecnosti podraz........

       • jshs napsal:

        Maroši, každá smlouva-dohoda má mít jasně vymezené pro koho platí-kdo ji mezi sebou uzavírá a má mít náležitosti...které rozhodně nejsou splněny neurčitým (identifikace stran a předmětu smlouvy atd.):

        "My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, (…) odhodláni řídit se všemi osvědčenými principy právního státu, prostřednictvím svých svobodně zvolených zástupců přijímáme tuto"...

        Také není jasné jak lze od smlouvy odstoupit a ve skutečnosti není nikde psáno, že jde o smlouvu a jako se smlouvou se s ní má nakládat a být tak jednoznačně chápána.
        Pouze vágní formulka deklarativního odhodlání...jakože kdosi (dnes už třeba klidně nežijící...se paktoval s někým dnes už taky klidně nežijícím...v odhodlání zahrát si mezi sebou nějakou tu maškarádu (zás-tupců) a že do této hry chtěli zatáhnout kdekoho...v tom se nijak neomezovali..a principy toho jejich "právního státu" v jejich podání a jak oni ho chápali...se museli teprve osvědčovat a nebo přebírat osvědčené jinde, ale není zřejmé co znamená "osvědčovat" a kdo to posoudí...

        Bylo by šikovné kdyby vliv každého vyprchal dle nějakých expirací-bez ohledu na to do jak "nesmrtelného soukolí" byl (v)ložen.

        • rozhodljsemsenarodit napsal:

         Jo a vlastně... je to podvodné v tom, že sotva to mohl posoudit každý ("občan"-což je kategorie "Člověk", spadající pod onen "stát", ale když se teprv zakládá, tak pod něj přece nemůže UŽ spadat!)
         takže když někdo mluvit za každého, tak byl podvodník! viz. :"My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku,"

         A rozhodně nemůže mluvit za ty, co dospějí až později...než se tihle "dohodli". "Volby" nejsou "utvrzováním" souhlasu s takovou hrou...Neboť jsou založené na tom, co už samo je založeno podvodně a bez souhlasu každého kdo "už je vtažen" automaticky svým narozením (což snad nepovažuje někdo za "akt volby" samotný?)

        • rozhodljsemsenarodit napsal:

         A roztomilé "...odhodláni řídit se všemi..."
         Řídit SE - no tak se řiďte ale sami pro sebe.
         Řídit- zde nevykazuje známky OVLÁDÁNÍ i těch, co se něčím řídit nechtějí!
         A proč VŠEMI? Proč ne jen některými nebo proč nevyvinout jiné s kterými takový vlivný hajzl-papír ani nemohl počítat? No celé je to přiblbé, ale není divu.

       • Maroš napsal:

        Proude - Veľká dokoda je spoločenský kompromis! To, či to bude desatero, alebo recept na chleba - je vecou práve tejto dohody. Bez dohody - akejkoľvek, nie je možná organizácia. Aj Boží princíp Jednoty, je JEHO návrh, ale nech sa páči - navrhni to svoje riešenie.
        Ako dodatok prenášanej témy - linky na guru a hlavu štátu - nájdite rozdiel - myslím podstatný

        https://www.youtube.com/watch?v=BDPGjyfMa6U
        https://www.youtube.com/watch?v=kl2vI_C_niQ
        na pro ga muj te sa! ty kokot - a buď sám sebou! ty kokot!
        https://www.youtube.com/watch?v=_53DP9rtiE4
        makáč versus boháč - ty kokot, takto sa "buduje" societa
        https://www.youtube.com/watch?v=aFmu5AvpGrE

 8. Maroš napsal:

  jshs - súhlasím, preto má /mala/ napr. vojenská prísaha svoj zmluvno-deklaratívny charakter. Iný príklad - vydávanie občianskeho preukazu je podmienené dovŕšením 15 rokov života - avšak nie je podmienené preukázateľným pochopením - zmluvne deklarovaným, úlohy a práv a povinností občana v spoločnosti. Dobre - aby sa im mozog dovyvíjal, na zodpovednosť ich zoberieme až keď budú mať 18. Ale ešte raz! - tu neprebieha tá iniciácia medzi dospelých, ako prebieha aspoň u tzv. primitívnych národov - kurva dokáž, že si dospelý! Profesionálne som si mohol overiť, že existuje kopa 60-tnikov, ktorí sú totálne infantilní. A toto je problém!

  • kdopozvenamejdan napsal:

   Maroši, k tomu "prokázání" že je vyspělý.
   ...Jak to prokazuje a komu (ono taky přetrhnout se něco dokázat někomu jinému než sobě...není bez kontroverze...) onen "dospívající" jedinec např. dle zvyklostí v Mongolsku -kde dědí po dědovi a ne po otci...jak jsi o tom před nedávnem referoval?
   A je to dědění STÁTNÍM zákonem?
   A na druhou stranu...ono vysvětlování je sice kumštířství pěkná věci, ale zelený je strom života a všechno se předem vysvětlit natož pochopit v praxi nedá-důsledky se ukáží až POTÉ. Když jim to nedáš do ruky, tak se to nenaučí.

   • cojecenasvobody napsal:

    A podotázka, někdo se od nás ptá... A jak to tam maj ženy (jestli taky něco "vlastní a jakou roli v tom dědění obživy hrají) a co sourozenci? (Jestli celé "stádo" - což je asi hlavní obživový majetek a bez něj je tam jistá smrt...čili nejde se bez toho v tamním kontextu obejít a nechce-li "předek" smrt a konec své línie tak nutně musí k tomu předávat i potřebný obživový nástroj-jako když buňka nemá v sobě jen DNA-program stran:D ale také reálné zdroje na které se to vztahuje...už obsažené-nabalíkované ve svém živém prostoru ...a možnosti jak získávat a zpracovávat další...tedy pokud "vesmír pustí"..že...proude :D. Ale logika nepustí.)

    • carajekriva napsal:

     Ještě Maroši dovol jednu otázku, snad jich není k zodpovězení příliš najednou.

     "preto má /mala/ napr. vojenská prísaha svoj zmluvno-deklaratívny charakter"

     Znamená to, že vojenská (co? systém nebo jak to mám nazvat?) "smlouva" není odvozená-není závislá od státní?
     Vojenská přísaha byla dřív než státy a jen protože se to hodí, tak si v oné "přísaze" deklarativně říkají co že to zrovna aktuálně chtějí "chránit" aniž by jim to nějaká smlouva státní ("ústavní"?) přikazovala?

     • Maroš napsal:

      vojenská prísaha je prioritne klanová záležitosť, to, že sa od klanu odvodzuje štát, je toho súčasťou

    • proud napsal:

     "tedy pokud „vesmír pustí“..že…proude :D. Ale logika nepustí.)"..........tak mezi nami,znas neco logictejsiho nez je vesmir? :-)

    • Maroš napsal:

     cojecenasvobody - Džingischán začal svoje výboje po tom, čo mu ako mladomanželovi, ktorý si zabezpečil manželku za cenu zdrojovej stability - 40 oviec pre rodinu nevesty, iní prepadli jeho klan, ukradli mu všetko, manželku znásilnili, ale keďže žena je u nich slabá, a preto pod ochranou, Džingi ju nepotrestal, a keď sa jej narodil syn Subátaj, Džingi ho prijal za svojho, lebo si uvedomil, že nový muž je zdrojom zdrojovej stability. Džingi začal výboje preto, že mu docvaklo, že toto sa mu môže stať každý rok, a preto sa rozhodol byť radšej kladivom, ako nákovou.
     Najbližšie k tomu, čo ženy, boli Kelti, s neoficiálnym matriarchátom - muži v európskej kultúre vždy boli plničmi želaní žien. O tom, či pôjde keltská krajina do války, v konečnej fáze taktickej, resp. strategickej prípravy rozhodla matka klanu. Takto stále funguje severoatlantický pakt - rozhodujú feny v pozadí. Takže s tou emancipáciou by som sa až tak nesral - muž sa TU oslobodí až po smrti svojej matky! Bodka!

 9. Paul Durham napsal:

  vicnamisescz:

  No jo, ale novorozenec nic nepodepsal a o ničem nehlasoval, takže násilí komplexně , šup do kotce.

  • Maroš napsal:

   Všem - a preto Ludvík 14.vyhlásil - nie povedal! - VYHLÁSIL!!!- "ŠTÁT SOM JA!" JA!!! JA§§§

   A preto - ak má byť základom štátu rodina, tak to bude kurva moja rodina - Cosa Nostra!!!!

   Poznámka - opakujem, zatiaľ, čo sa my ovečky bavíme o štáte, si tu niekto krája pomaranč, alebo ešte lepšie - pizzu s klobásou, pokiaľ žijeme vo vesmírnom labáku na placke Zem, prikrytej zvonom
   akejsi atmosféry.

   • gongoznami napsal:

    Jen tak zběžně co v podstatě ta Ústava říká- nejčastějším opakovaným slovem je v ní slovo "zákon".
    Vyjmenovává oblasti jenž mají podléhat "zákonem".
    !! Ovšem ...je to ryze BIANCO ŠEK.
    :
    )) státní moc -stanovených zákonem a které stanoví zákon.
    )) jednání - co není zákonem zakázáno, co neukládá zase zákon...to nikdo nemusí...
    )) povinnosti - na základě zákona a v jeho mezích
    )) meze práv a svobod - upraveny pouze zákonem
    )) stíhání a zadržení - který stanoví zákon.
    )) vlastnické právo - má sice zákonný obsah, ale není samo o sobě pro každého určeno zákonem.
    )) "vlastnictví státu" - Zákon stanoví
    )) vlastnictví znovu - nesmí být v rozporu se zákonem (chráněným "obecnými zájmy"- které asi zase stanoví někdo jako "zákon"? Ne, to dle Ústavy není nezbytné.)
    )) poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí - se tedy defakto smí ale ne nad míru stanovenou...čím jiným než zase "zákonem"
    )) vyvlastnění a omezení - na základě zákona a za náhradu...možné.
    Myslím, že poslední bod už doplníte zcela intuitivně:
    )) Daně a poplatky lze na základě .(no hádejte na základě čeho?).. xxxxxx ... ukládat.
    Samozřejmě zase ZÁKONA.
    Nikde však není vysvětlené co se má jako zákon chápat, co zákonem je a co není a navíc jestli se tyto řeči týkají jen zákona postátněného (státních zákonů) ani KTERÉHO. V zásadě se zřejmě s nestátními zákony ani nevylučuje (respektive taková Ústava nevylučuje jiné zákony, ani je "nezná" a "neřeší".)

 10. Cico Ciciak napsal:

  Čo si autor článku presne predstavuje pod pojmom kresťanstvo? Tú vec, ktorú popisuje od počiatku lživá a nevierohodná Biblia (ako projekt GP, kde niektoré slová/vety Issu, ktoré by teoreticky mohli byť priamo od neho, sú len parafrázované, zámerne interpretované a kaleidoskopicky rozhádzané po celej Biblii údajnými jeho učeníkmi), alebo ktorú reprezentovala a reprezentuje aj dnes katolícka, evanjelická, protestantská, východná, pravoslávna... cirkev? Hovorí autorovi niečo "biblický projekt", keď vypadá, že si volačo prečítal z KSB, DVTR, resp. prác VP-ZSSR/Ruska?

  Súčasný biblický projekt/koncept globalizácie globálneho prediktora
  ----------------------------------------
  http://cicociciak.blogspot.sk/2015/12/sucasny-biblicky-projekt-globalizacie.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!