Kontúry štátneho prevratu na Slovensku – 2. část

nn2vUO6aR7uYPlDG2Ozq6g.1280Naše médiá vyhlásili konrétne a nanajvýš osobne R. Ficovi vojnu až na smrť, a sú vlastne domácou avangardou celoeurópskeho tlaku na nášho národného lídra (budúcnosť ešte dá za pravdu mojim slovám), akurát s tým rozdielom, že v Štrasburgu mu europarlamentári netykajú a vyčítajú jeho „nesprávne chovanie“ o čosi menej výstredne. Fico mnohým v Bruseli a takmer všetkým „doma“ nevyhovuje a preto sú pre jeho odstránenie dobré všetky prostriedky a podobne, ako v prípade štátneho prevratu 19-22. februára 2014 v Kyjeve, sa na ústavnosť či právoplatnosť tohto slovenského Majdanu v európskych a západných (presne, ako vtedy v našich) médiách ohľady brať nebudú. Je vysoko pravdepodobné, že tieto akcie budú prebiehať nezávisle na akejkoľvek medzinárodnej konjunktúre, bude to „trvalý jav“ slovenského verejného života.

Časový rámec mi žiaľbohu nedovoľuje do detailov prežúvať už stokrát novinármi prežuté a opakovať všeobecne známe veci, obmedzím sa z ergonomických dôvodov len na poukázanie na zvláštnosti behaviorálneho charakteru čelných politikov Slovenska, pretože v skutočnosti treba pre pochopenie situácie v spoločnosti rozumieť pomerom síl v klanovo-lobbystickom prostredí vysokých financií a vysokej politiky. Zo súčasného stavu totiž najviac profitujú práve najväčší úžerníci, finančníci a špičkoví politici, ktorí sa dajú spočítať na prstoch jednej ruky. Matovič a celá jeho čvarga sú len osoby 7-8 úrovne. Užitoční idioti, šak, strýko Lenin?

Od volieb sa systematicky množia celé reťazce vopred dômyselne naplánovaných provokácií a udalostí, ktoré vо výsledku majú privodiť podobnú emočnú energetizáciu spoločnosti, aká bola v Kyjeve pred Majdanom. „Prezliekací týždeň“ v Banskej Bystrici, Bratislava Pride, vyčíňanie umelcov-avangardistov Lorenca a spol, ktorých kryje priamo Žitňanská. Košické štrajky (Aj Ty, Raši? - pýta sa asi R. Fico... pozn.) pre parkovné v centre mesta. Hliadky ĽSNS vo vlakoch.

DSC_0820

Avšak vyhliadky na to, že by sa náš inak vcelku energetický a iniciatívny „intelektuálny priestor“ - vrátane a predovšetkým v rámci internetového segmentu – mohol stať predmetom oficiálnej diskusie, tobôž medializácie – sú dnes naivné. Pretože médiá majú úplne inú úlohu a poslanie, vonkoncom nie sú nezávislé, tobôž slovenské ani demokratické. Pretože namiesto toho, aby aspoň jeden program rozprával o histórii krajiny, desať iných nám mozgovú masáž telenovelami striedajú „svižnou exkluzívnou reportážou“ nejakého debila spred „Bonaparta“, poskytujúc hlasnú trúbu akémusi prolhanému Odkundesovičovi, s ktorým nikto z nás husi nepásol, a nechápem, prečo by som mal na jeho povel privodiť pád vlády, možnú revolúciu, skĺzavanie krajiny do občianskej vojny  a jej obsadenie intervenčnými vojskami NATO (v rámci členov NATO môžu jej vojská zasahovať bez obalov, nie ako v zástupnej vojne na UKR). A to všetko kvôli tomu, že nejaký Bašternák vraj dal čosi komusi alebo dostal (sám netuším, v čom je tam zápletka...?) do ruky??? Keď kukajú zlodejom na ruky, prečo ten dvojitý meter vo výbere „zloduchov“ (čo Gorila? Čo Bubeníková, Mikloš a celé FNM?), prečo tie červené kartičky ako na zavolanie z amerického veľvyslanectva sťaby skopírované z anti-zemanovských protestov?  Nepochybujem, že minimálne polovica všetkých zúčastnených o tom nemôže nevedieť, ale sú tak zaslepení „nenávisťou“ voči konkrétne Ficovi, že to vnímajú ako dobrú asistenciu. Každý z nich vidí, ako z neho facebook, médiá, rádiá a čoskoro možno už i „svetová verejnosť“ budú robiť hrdinu, cíti sa byť účastným niečoho veľkého. A páči sa mu, že sa môže vykričať (čoskoro možno aj trošku fanúšičkovsky vyblázniť...) úplne beztrestne! Šíri sa pocit, že je tu revolúcia a je to cool.

Takto sa rodí revolučný dav. Ostatné je už len vecou technológií a „profesionálnych revolucionárov“, pričom práve z takýchto Matovičov-Odkundesovičov sa rodia budúci Leoni Bronštejnovia Trockí, ktorí pred revolúciou vcelku bezbiedne žili a publikovali svoje novinársko-filozofické ópusy. Skutočnosť, že tento sionista, revolucionár (ale v žiadnom prípade nie – boľševik! - to hovorím na obranu boľševikov...) a masový vrah z obdobia revolúcie neskôr skončil nie ako uznávaný revolucionár-filozof v emigrácii, ale s ľadorubnou kudlou v hlave, je výlučne Stalinova zásluha. Odvtedy morálne a intelektuálne nároky na „revolucionárov“ vďaka vyspelým technológiam poklesli, a tak Matovič ani nemusí nič publikovať ani koncipovať teoretitcko-filozofické konštrukcie o „permanentnej svetovej revolúcii“; stačí, ak iba kecá do kamery VŠETKO, čo ho napadne. Je to teda KLAUN, t.j. človek, ktorý si robí, čo chce, nemajúc poňatia o zodpovednosti

No a čo, že je Matovič s tými jeho protestami zatiaľ neúspešný? Stále je to pre stovky jeho bratislavských (t.j. poväčšine odtrhnutých od rodného kraja i reality) fanúšikov vďačná príležitosťprísť si hrdlo vykričať, dobre si vypiť a otvorene zanadávať na „hranola“, „zlodeja“ a „mafiána“. A ktorí sa s Vami budú do krvi škriepiť o tom, že Fico to predsa a priori nemôže myslieť dobre, keď je preukázateľne namočený do toho a hentoho. A že keďže najprv jeho vláda neriešila „Gorilu“, teraz nerieši Kaliňáka a vôbec – nechce nám tu v období, keď je okolitý aj bezprostredne s nami susediaci svet zmietaný vojnou a terorizmom – zaručiť elementárnu spravodlivosť a odvolať ministra vnútra SR pre akúsi chujovinu s bytovkami? Dúfam, že viete, čo znamená Ministerstvo vnútra. Komunisti v dávnom štyridsiatom šiestom nie nadarmo si v prvej povojnovej vlády zarezervovali práve Ministerstvo vnútra, lebo z pohľadu štátnej bezpečnosti je to prvoradá ustanovizeň. Kaliňák po všetky doby bol známy ako Ficov najbližší spojenec. Jeho odvolanie by znamenalo, že Anglosasi by aj tu mali svojho človeka. A čoskoro by začali to tu, to tam, buď nečakané výbuchy plynu, alebo dopravné havárie, alebo teroristické útoky, voči ktorým polícia predsa nemôže nič podniknúť, keď je to plánované aj koordinované z vysokej úrovne. Rovnako by polícia nemohla zasiahnuť proti migrantom, ako v Nemecku, kde majú strážcovia zákona plošný predpis neriešiť ich výstrelky. Naopak, nový "vhodný" minister vnútra by ihneď odvolal slovenských vojakov z južnej maďarskej hranice (veď načo pomáhať maďarskému diktátorovi...) a otvoril naše hranice.

Preto títo Matovičovi ľudia chodia na fajnovo organizované pravidelné protesty, sledujúce otázne ciele z hľadiska demokratických procedúr a vytvárajú tak nielen v budúcnosti „mobilizovateľnú revolučnú avangardu“, ale aj nevyhnutný mediálny obraz a dôvod, aby v zahraničí označovali Slovensko ako neveľmi demokratický štát, zmáhaný vnútornými rozpormi.

Takých ľudí nepresvedčíš tým, že im povieš, že nevyšetrovanie Gorily bolo podmienkou jej publikácie, ktorá bezpodmienečne zaručovala víťazstvo SMERU roku 2012. Že medzi Ficom a pôvodcami „Gorily“ bola a funguje tichá dohoda o celej veci. Že ak by ju neuzatvoril, nevyhral by tak ľahko a oni by mu kládli cez svojich nastrčených politikov polená do kolies počas celého vládneho obdobia. Pristúpením na tento deal u Fica prevážil pocit zodpovednosti nad pocitom vlastných ambícií. Pretože v dlhodobej perspektíve bolo predvídateľné, že neriešenie kauzy „Gorila“ môže SMERU a Ficovi priniesť rovnako veľa starostí, ako stranám, ktoré na rozdiel od Smeru boli do Gorily namočené. A Fico, na rozdiel od politikov, je štátnik,  pre ktorého skutočne štátne záujmy sú viac, než osobné. Štátnik, na rozdiel od kariérneho politika, skutočne ašpiruje po moci, aby mohol vládnuť, nech už by sa na tento post cítil byť povolaný z akýchkoľvek dôvodov. Chce ROZHODOVAŤ a RIEŠIŤ VECI, chce veci hýbať a tvoriť, nie kritizovať. Fico CHCEL pohodlne a suverénne vládnuť. Nech aj za cenu reputačných strát z „neriešenia“ celej záležitosti. Ubezpečujem Vás, že ak by Fico vtedy pôvodcom Gorily odmietol tento deal, a následne sa dostal do potenciálne koaličnej vlády, snažiac sa exponovať Gorilu a „riešiť korupciu“, sotva by bol niečo vyriešil. Pretože korupcia je imanentným štrukturálnym prvkom post-novembrovej ekonomiky aj politiky.

Tento Ficov mind-set je pre dnešných liberálov a demokratov, všetkých bratislavských slniečkárov, ako aj oligarchov rovnako nepochopiteľný, pretože každý z nich funguje v rámci svojej konkrétnej tlupo-elitárnej paradigmy. Takých ľudí nepresvedčíš, že Fico častokrát nemá z čoho vyčarovať všetkými bolestne očakávаné Scooby-Doo po rokoch divokej privatizácie Mikloša a Dzurindu. Že štyri roky jeho „stabilného“ vládnutia bolo výmennou mincou pre skutočných „patriarchov“, „krstných otcov“ Slovenska. Ktorí každému presne rozdelia jeho úlohy a kompetencie. A ktorí si potrebovali „vyčistiť“ bitevné pole od mladoreformátorovských dzurindovských šašov, pretože tušili, k čomu sa schyľuje. To práve oni teraz sú pôvodcami sprisahania dokonca aj patriotických (značná časť SMER-u, ktorej vadí, že súc pri moci, Fico neumožňuje rozkrádať štát ako onehdá, alebo tí, ktorí jednoducho "majú radi kľud" a nechcú sa hádať s Európou ani Západom - doba je zlá a časy neisté, a za dobré služby môžeš získať bruselskú rentu, ktovie...) elít proti Ficovi, ktoré o svete uvažujú asi tak – keďže sa schyľuje ku konečnému obrovskému rozpredaju SVK, budem blázon, ak sa ho nezúčastním!  No a čo, že tento „výpredaj Slovenska“ ohlásili nadnárodné elity, a že Fico je jediným, kto sa tomu vo vrcholovej politike bráni! Naše post-novembrové elity radšej pôjdu so silným, než so svojim, pretože – a to predovšetkým – neveria vo vlastné sily. Slovensko teraz čelí najväčšej existenčnej kríze v svojich krátkych dejinách, a hlavný problém elít aj obyvateľstva je nedôvera vo vlastné sily. Tento problém je hlboko psychologický a zreteľne sa prejavil pri „skúškach cnosti národa“ - referende o rodine, prezidentských aj parlamentných voľbách. Skutočnosť, že Matovičovi anarchisti v nej získali tak veľa hlasov, je oveľa znepokojujúcejšia, než rovnaký počet hlasov pre Kotlebovcov. Hoci koniec-koncov slúžia dvom hlavám jednej kolektívnej hydry, ktorá sa volá anglo-sionizmus. Ktorí, a to teraz vidíme, spustili na Slovensku širokospektrálnu ofenzívu.

Otváranie pamätníkov holokaustu, spojené s renováciou množstva synagóg, skupovanie nehnuteľností spolu so zavádzaním a všemožnou mediálnou pozornosťou k „treťoríšskym praktikám“ Kotlebovcov nás majú naladiť na správnu „predvojenskú“ nôtu. Odkazy a priame anonsovanie belošského holokaustu v podobe plagátov, povyvešiavaných na bratislavských zastávkach na peniaze dedka Sorosa, je len ďalším z článkov v tejto dlhodobej reťaze udalostí.

Teraz je úlohou Fica nanajvýš vydržať do jesenných volieb v USA a najbližšie dva roky. Ak sa mu to podarí uhrať a informačné pole sa dovtedy ozdraví natoľko, že Slováci budú chápať celý globálno-historický význam svojho územia ako aj naliehavú potrebu čo najkonsolidovanejšie stáť za svojim národným lídrom – R. Ficom (uvedomujúc si vysokú pravdepodobnosť eskalácie vojenského konfliktu), budeme prítomní pri veľkej hre o budúcnosť. Predsedníctvo v EÚ nám ponúka možnosť prichádzať s originálnymi riešeniami, prejaviť sa ako generátor ideí, pretože práve ideu dnes Európa potrebuje. Ak chcú dnes Slováci prežiť, musia vo svojom vlastnom záujme „riešiť“ a „tvoriť“ globálnu politiku – načo sme si ináč odchovali zo svojich daní toľko politológov a medzinárodno-bezpečnostných expertov? Snáď nie na to, aby ako Rasťo Káčer (pozdravujem celý pro-NATO think-tank EAC) vyvešiavali dúhové vlajky na budove Slovenského veľvyslanectva (!!!)???

Predovšetkým, treba solidifikovať verejnú predstavu o tom, že štát – to je jediná záruka bezpečnej existencie každého z nás. Treba vysvetliť dôležitosť a existenciálnu nevyhnutnosť jestvovania (nech aj skorumpovaných – odpúšťajme si) štátnych inštitúcií, treba neustále prizvukovať, akí sme voči všetkým tolerantní. A predovšetkým treba zdôrazňovať, že práve existencia štátnosti je poslednou bariérou nás ako spoločenstva občanov pred vonkajším svetom plnom násilia, utrpenia, hladu a biedy. A že už len z tohto titulu sa môžeme považovať za relatívne šťastných. Že v prípade podkopania a zrútenia štátu si môžeme byť istí len jedným – že si totiž odvtedy už nikdy ničím nebudeme istí.

Pre Slovákov najťažšie stráviteľný a prijateľný argument však znie nasledovne – okrem R. Fica dnes v politike niet človeka, čo by sa mu vedel vyrovnať v sile a popularite, a na rozdiel od svojich predchodcov Fico dokázateľne stojí v kľúčových otázkach súčasnosti na strane Slovákov, Slovanstva, Pravdy a Kresťanstva. V kľúčových otázkach nikdy nezapredal svedomie.

Ako jediný popri SNS kritizoval nemilosrdnú agresiu NATO proti Srbsku roku 1999.

Nikdy o Ukrajine nepovedal, že by schvaľoval tamojšie počínanie.

Nikdy nezlorečil na Rusko. Nikdy neschvaľoval militarizáciu a vojnu na Donbase.

Vždy hovoril pravdu o Druhej svetovej vojne. Nikdy nehanobil sovietske pamätníky.

Nehanobí socializmus, nehanobí naše dejiny, neočkuje nám vírus „previnenia za to a hento“, komplex „historickej menejcennosti“, vyzýva k aktívnemu štúdiu dejín a modernému slovenskému vlastenectvu.

Nepoklonkuje pred Bruselom.

Snaži sa tvoriť a zachraňovať pracovné miesta.

Sem-tam, ale aj otvorí nové cestné spojenie alebo sociálnu, kultúrnu či inú inštitúciu.

Nikdy nehovorí anglicky, ale štátnym jazykom krajiny, ktorú reprezentuje.

Napriek všetkým provokáciám sa mu podarilo nadviazať úplne nadštandardné vzťahy s Maďarskom, Českom, Poľskom, Bruselom, Vatikánom a Ruskom.

Je premiérom krajiny, predsedajúcej v EÚ.

Podľa situácie na Slovensku celý svet usudzuje o situácii v EÚ.

Fico je prirodzený líder. Nechcem vyznieť tvrdo, ale v súčasnej situácii nemám čas to vysvetľovať v rukavičkách našej priteplenej inteligenicii – čím skôr si to Slováci  a predovšetkým slovenská elita uvedomí, že najlepšie šance na prežitie budú mať len v spolupráci a pri plnej možnej podpore Fica, a nie proti nemu, tým lepšie pre všetkých. Len aby nenastala znovu situácia, že kým sa uvedomíme, bude neskoro. VŠETCI OSTATNÍ POLITICI – tak či onak – slúžia komukoľvek, len nie Slovensku. Jediný (seriózny – pozn. aut.) politik, ktorý slúži dnes Slovensku, je Robert Fico. TO JE SKUTOČNÝ, ARCIPÔVODNÝ HLAVNÝ DÔVOD, PREČO SA VOČI NEMU VEDIE VOJNA NA VŠETKÝCH FRONTOCH.

Naša štátna pokladnica nie je bezodná. V istom zmysle sa dá povedať, že Slovensko, ako aj nástupnícke štáty RVHP nateraz definitívne „prejedli“ a rozpredali socialistické dedičstvo, a vo svetle nedávnych správ sa naše elity očividne chystajú pristúpiť k poslednému rozpredaju pôdy, vody a zamoreniu celej spišskej oblasti stavbou vrtov, čím potenciálne zamoria oblasť, kde  pramení Váh a východoslovenské rieky. V katastrofálnom scenári to znamená zamorenie celej vodnej sústavy Slovenska, čo môže, paradoxne – neočakávane, potvrdiť platnosť čudného paškvilu britskej „žltej tlače“ o našom vodstve. Akého ? Čo ak to nebola prognóza, ale varovanie?

Po všetkých tých špinavých teroristických provokáciách po celom svete západným tajným štruktúram, stojacim v pozadí dokonca „renomovaných medzinárodných firiem“ už kľudne pripíšem čokoľvek, každopádne by som sa mal na pozore. Je príznačné, že cestu tomuto scenáru dlaždí práve slovenské súdnictvo, v ktorom prebieha, ako sa mi zdá, naslovovzatá neo-fašistická čistka pod Kiskovým vedením, ktorá má vytvoriť vhodné podmienky pre neskoršie „poľné a revolučné tribunály“ a neprekážať nadnárodným koncernom v realizácií ich globálnych cieľov.

Theresa Mayová tu tiež nebola len tak. Vo svetle odhalení, ktorí už dlhšie kolujú po slovenskom internete, posledná „Tereza“ z rodu Habsburgovcov tu napáchala nepomerne viac škôd, než osohu. Ono tie „korunovačné slávnosti“ v Blave tiež neorganizujú furt len tak pre zábavu. Je to dôležitý rituál, súčasť egregoriálnej matrice, ktorú sa nám Západ usilovne snaží naočkovať. Tento rituál, predovšetkým, znamená ochotu Bratislavy (a všetkých úradníkov v nej) byť spravovanými a ovládanými tak, ako to bolo za čias „osvietenej cisárky“.

To ani nehovorím o slovenských hradoch, z ktorých drvivá väčšina akousi čudnou súhrou nešťastných náhod, a čo je hlavné – akosi nebadane, buď „vyhoreli“ alebo boli „opustené a obhlodané jazykom času“. Netreba byť Einsteinom, aby si človek uvedomil, že väčšina našich hradov s ich hrubiznými stenami a prefíkaným opevňovacím systémom bola elementárne „vyhodená do vzduchu“ počas „protihabsburgských“ povstaní, ktoré vonkoncom neboli „nelegitímne“. A že je to dnes neveľmi „riešená“ otázka dejín, má na svedomí práve historicko-chronologická axióma, v rámci ktorej fungujeme a ktorej udomácnenie u nás berie počiatky práve v období panovania Márie Terézie.

Slovensko a Maďarsko sú teraz v istom zmysle obkolesené krajinami, ktoré:

a) sú politicky a ekonomicky pro-bruselsky, resp. pro-atlanticky naladené

b) nám chcú podsunúť migrantov

c) majú na svojom území vojská NATO.

Čím slabšie bude Slovensko vnútropoliticky, tým silnejšie nás budú „ďobať“ zvonku – toť základné pravidlo globálnej politiky.

Tých bruselských tajtrlíkov a priehľadnosť ich anti-európskej a nehumánnej politiky, úprimne povedané, nechcem ani nebudem riešiť. Úroveň zmýšľania, morálky a hlavne inteligencie tých buzerantov je skutočnosť, že sú úprimne presvedčení, že ak za zrádzanie a priame existenčné ohrozenie záujmov národov kontinentálnej Európy si vyslúžia svoje judášske groše, budú si ich môcť užiť v nejakých „chránených“ zónach a la Monte-Carlo či pod. V najhoršom prípade v Amerike. Keď vyprovokujú vojnu všetkých proti všetkým, dotkne sa ich rovnako, ako ostatných. A ktovie, či nezamieria na ešafot ako prví...

Pápež nám už prorokuje skazu, čítaj viac tu: http://www.necenzurovane.net/16/prekliatie.html Naopak Hollywood tuto: http://www.aktuality.sk/clanok/306300/peklo-na-zemi-v-madarskom-filme-saulov-syn/

Vysvetlenie symbolickosti tohto ďalšieho veľdiela z nesčíselných iných demagogicko-propagandistických (hovorím len pravdu, lebo som Kresťan a nemôžem klamať – nech sa na mňa nehnevajú tí, ktorí spústu nadaných a talentovaných existencií zhubili tým, že ich označili za antisemitov – sú mi hlboko ukradnutí... aut.) ópusov o holokauste bolo symbolické tým, že bolo ocenené Zlatým Glóbusom. V udeľovaní cien Akadémie, ako je známe ešte z „Krstného otca“, je veľké množstvo politiky, ale aj symbolizmu. V danom prípade v otázke historického významu pojmu „Saul“.

Saulom alebo Šavlom totiž volali aj Apoštola Pavla.

Ako sme vysvetlili v sérii článkov o „Cyrilovi a Metodovi“ (http://www.hlavnespravy.sk/cyril-a-metod-medzi-mytom-a-skutocnostou-1-cast/802184), je „veľkomoravské knieža Rastislav“ pravdepodobne našim lokálnym odrazením historického Apoštola Pavla, volaného aj „Saul z Tarzu“ (Rastislav (RST+SLV) = Saul z Tarzu (SVL+TRS)). Ak platí táto naša hypotéza, potom má Apoštol Pavol – Saul a jeho potomkovia vzťah k našim krajinám. Postranným dôkazom môžu slúžiť toponymá Súľov, Sklabiňa. Šavol môže znamenať aj SLAV. Vo filme Saul ztelesňuje maďarského Žida, ktorý kolaboroval s nacistami a donášal na svojich, a ktorý neskôr nájde svojho syna mŕtveho. V aplikácii na terajšiu situáciu to môže znamenať, že sa jedná o odkaz východoeurópskym elitám, že ich „kolaborovanie“ s „Ríšou DOBRA“ a „správnou stranou histórie“ si vyžiada svoju daň na budúcnosti ich vlastných detí, ich vlastného národa, ktorý bude zničený skrz mladú generáciu (syna Saula). Nevidíme momentálne snáď presne to v podobe voličskej základne Matoviča a Kotlebu?

Je príznačné, že všetky tieto odkazy sionistov, ako aj priame aktivity vatikánskeho kléru, bezodvratne vedú dnešné západné kresťanstvo k nevyhnutnému krachu a hlboko ho kompromitujú.

Nechajúc stranou viaceré nesporne „proti-kresťanské“ pápežove výroky, upriamime pozornosť radšej na slová francúzskeho cirkevníka, ktorý kázal na pohrebnej omši na počesť mučednícky zomrelého francúzskeho farára z rodného mesta F. Hollanda Rouenu. Francúzsky biskup povedal doslova, že v týchto zlých časoch treba dúfať v Krista, „...ktorý sa obetoval preto, aby sme mohli žiť v blahobyte“. 

Kristus určite nezomrel za to, aby sme mohli žiť v blahobyte!!! Zomrel pre oveľa vyššie, božské, kresťanské ciele a jeho cena sa nedá vyčísliť akýmsi blahobytom. V skutočnosti, drahí priatelia, je daná veta skalopevným potvrdením sionistickej infiltrácie katolíctva, pretože to nielen nezodpovedá kresťanstvu, ale navyše priamo ohrozuje jeho nositeľov vo Francúzsku. Táto udalosť bola pochopiteľne náležite medializovaná, a mnohí mladí francúzski Arabi s nevyrovnanou psychikou si pri týchto slovách povedali, že nie je hriech bojovať s kresťanmi, keď poslední vidia v ich Bohovi garanciu ich blahobytu, ktorý si ich kolonizátori zabezpečovali v arabských krajinách tvrdým vykorisťovaním a nedávno uvrhli celý Blízky Východ do špirály vojen!  Asi takto prebieha uvažovanie u drvivej väčšiny moslimských chlapcov vo Francúzsku a spomínaný biskup je buď šialenec, ktorý sa vzoprel duchu učenia svojej cirkvi, alebo vykonáva z poverenia vrchnosti tej istej cirkvi pre Francúzsko a cirkev samovražedný príkaz, plne si vedomý možných následkov. A tie sa už dostavujú. Fotky viacerých demolovaných gotických kostolov, ktoré v rámci agendy týchto novotrockistov vo Francúzsku momentálne ničia s hrozivým tempom, ukazujú, do akej miery sú francúzske municipality podriadené globálnemu biznisu, a zároveň aké hrozné rozmery nadobúda laicita tamojšieho obyvateľstva. Nenechajme sa však „západoeurópskou“ arénou tejto nanovo zinscenovanej „Svätej vojny“ popliesť, nebezpečenstvo islamizácie a pohltenia migrantmi hrozí aj nám.

Ba čo viac, niekedy mám z konania našich politikov dojem, že si o problémy priam koledujú. Ako inak sa dá vyhodnotiť výzva RTVS, aby sa 11. septembra odvysielal taliansko-poľský film o porážke Turkov pri Viedni??

To je veľmi ohavná, veľmi priamočiara a neogabaná provokácia a jediné, v čo dúfam, je že sa daný film nebude premietať. Najväčší nápor migrantov do Európy ešte len treba očakávať a Slovensko si vyhliadky na budúcnosť ani skóre v očiach medzinárodného islamizmu týmto činom rozhodne nezvýši. Naopak, priláka to k nám zbytočnú pozornosť. Chceme tu mať teroristické útoky?

Zaujímalo by ma, či na to autori tejto petície mysleli, resp. či si uvedomovali zodpovednosť, ktorú tým preberajú oni personálne a RTVS za priame bezpečnostné ohrozenie Slovenskej republiky?

A to ešte nevieme, čo je to za film, ale staré príslovie nie nadarmo hovorí - „Zákerný ako jezuita“. Na príklade priam okatej servilnosti našich vrcholových aj vládnych politikov voči pápežovi Františkovi – jezuitovi - je vidieť, že všetci z nich túto od začiatku protislovenskú vatikánsku iniciatívu (a že práve vatikánsky pohľad na dejiny je týmto filmom vštepovaný, snáď nebudeme pochybovať) zožerú aj s navijákom, obaľujúc to rečami o patriotizme a vernosti kresťanstvu.... Preboha, ľudia, spamätajte sa! Veď celá táto iniciatíva Magnificat je tradičným uplatňovaním axiómy „Rozdeľuj a panuj!“. Má za účelom poštvať proti sebe národy Východnej Európy a Európanov v širšom zmysle, s našími novými moslimskými príšelcami. To je predsa jasné ako …!  Skutočnosť, že má byť odvysielaný 11. septembra, zrejme tiež nikoho z nich nijako neskľučuje, neznekľudňuje ani netrápi.

Poviem to krátko a jednoducho – v strednej Európe sa chystá vyvolanie širokospektrálneho chaosu, ktorý by mal prerásť do ukrajinského scenára. Bude súvisieť s množstvom obetí na životoch a širokou terorizáciou obyvateľstva. V perspektíve sa počíta s rozpadom štátnych a národných štruktúr a pravdepodobne, genocídou bieleho obyvateľstva.

Ako „bezpečnostný a historický analytik mimo službu“ nemôžem, žiaľbohu, zo súčasného stavu vyvodiť nič iné. Všetko k tomu smeruje.

První část: http://www.nwoo.org/2016/08/27/kontury-statneho-prevratu-na-slovensku-1-cast/
64 Komentářů k Kontúry štátneho prevratu na Slovensku – 2. část

 1. Maroš napsal:

  S tým štátnym prevratom sa admin až tak neponáhľaj - ešte sme sa nevyzúrili v prvom dieli! Ale ako dezorientovaný trotl /nie orientovaný troll/, si okamžite radšej vyberiem ľudí, ktorí dokážu udržať, aj za cenu zbojníctva, našu štátnosť, pretože tzv. "eurokomisariát" bude už len sprostá PRCAČKA! A zoberú si čo chcú!!!
  Ešte raz a donekonečna - hľadajme iné riešenie, nie to Sorosovské, globalizačné!!!

  • admin napsal:

   ok, díky za poznámku, beru na vědomí a autor to jistě také ocení :-D

  • Pravda napsal:

   Hledat muzeme, to je tak akorat vse...

   Jak chces hledat reseni, kdyz nikdo nic resit nechce.

   Pred nekolika lety jsem videla reseni pres poslance parlamentu, protoze co nas postupne zparalyzovalo, to byly prave zakony.

   Delegace ci vyslanci, to je jedno jak to nazveme, za tu kterou oblast uz pri navrzich zakonu musi lidi reagovat a vyvijet tlak na ne, aby hlasovali ve prospech lidi, ne sve falesne vrchnosti. Hlidat je, aby byli porad pod strachem. Komu se chtelo? Nikomu.

   Dalsi veci bylo delegacnim zpusobem chodit za presidentem a upozornovat ho na soustavne porusovani Ustavy. Ustava v jedne ruce, novy zakon v druhe a dotaz jasny, kdy to da do poradku pres Ustavni soud.

   Osobni jednani a vysledky, respektive odpovedi davat soustavne na web. To by se videlo, ze by to lidi zajimalo. Jako serialy.

   Tlak na Zemana, aby odvolal vladu a predevsim bankere CNB za porusovani Ustavy podhodnocovanim koruny. Oboji jsou vlastizradci.

   Dalsi varianta byla tajny a postupny odchyt pohlavaru. Ne na uradech, ale v soukromi.

   Proste dvacet je dvacet let, vlastsne uz ctvrtstoleti a nepovedlo se lidem vysvetlit, ze politika neni veci politiku, ale jejich, protoze je o nich a zakony jsou to nejdulezitejsi. Kazdy chtel zabavu a ne se s necim otravovat, naopak nejen ja, ale vsichni podobni, akorat sklizeli nadavky. Zdalo se jim, ze je nekdo porad strasi, protoze podle politiku bylo vse v poradku a vlastne i dnes rikaji totez, a lidi tleskaji, jak je Ovar na strane lidi. Recima, to jo, ale skutky prave naopak.

   Ted uz zbyva jedine ten kalasnikov a do toho se teprve nikomu nechce a ta doba, kdy to mohlo uspet, uz prosla. NATO by nezasahlo, protoze je roztahane po svete. Armadu nemame.

   Ted je situace uplne jina, protoze se rozjel prisun zoldaku pod falesnym nazvem migracni krize uprchliku. Jsou uz v armade. Je jedno, ze ne v nasi, ale v Nemecke, kde se rozjelo organizovani armady EU. Kdyby se cokoliv zorganizovalo proti vlade, tak jenom naskacou do aut a jsou u nas za par hodin. To by byla jatka.

   Ted uz je pozde na reseni. Muzes mi vynadat, jako tady nekteri, ze sirim beznadej, ale to je tak akorat vsechno. Klidne si poslus, ja mam na slovni utoky imunitu.

   Je jeste reseni, ale nikdo o nej nema zajem, protoze lidi jsou zblbli nutnosti voleb, zvyk je zelezna kosile, zbytecne se to nerika. Pritom na Ukrajine jasne vidime, ze zadne volby nebyly a nekdo se zvolil sam. To by se mohlo udelat. A tato neoficielni, samozvolena docasna a zastupna vlada by mohla pozadat Rusko o pomoc.

   Uz vidim, jak mi zase tady budou vzpilat, ze by to neslo, aniz by se snazili zajima o podrobnosti. Proste plati, co pisi nahore, neni zajem.

  • Daniel napsal:

   Áno súhlasím Maroš ale prečítaj si o tom ako to reálne funguje:
   https://picuscapital.sk/forum/volim-caputovu-a-co-ty/
   Ako sa média snažia vytvoriť falošný obraz o tom, že na Slvoensku nič nefunguje. Samozrejme si nežijeme ako v nebíčku, ale keď máme média platené západom tak to potom takto vyzerá :D
   Objektívnosť nikde..

 2. Sasin napsal:

  Blboni se nezabývají tvorbou například jiných energetických zdrojů, (třeba přenosných 3,5kW do každé rodiny) páč mají zásuvku, ani je nezajímají podíly na neprodejné půdě, páč mnozí okupují více půdy a doufají že si nakradou ještě víc. Nechtějí ani podíl z rozpočtu, že tímto mechanizmem by do veřejného prostoru tekly jejich a jimi řízené peněžní směnky, že by jako oni mohli být INwestTóry, páč beztak konzumují na cizí futro víc než jim patří. Chtějí konzumovat hodnoty, které vytvoři za jidášskou mzdu něgdo jiný ,nejlépe co nejdál od nich, aby měli čas na hru monopoly, co gdyby padla šestka.

  Nechtějí ani rozhodovat, co s rozpočtem, myšlení bolí a nejsou schopni napsat na papír ani deset nejzákladnějších vlastních potřeb, ( třeba kolik pude z rozpočtu církvím a neziskovkám) , přez které žádný cizí vlak nepojede a tak hledají ZLO děje, který uhodne jejich přání, vezme bambitku, záKON či vyhlášku a zařídí to za ně. Chtějí prostě stále slyšet, že ZLO dějský systém je to nejlepší, co zatím šmejdi vymysleli. To jim dává sílu, kupředu levá, kupředu pravá, zpátky ni krok. Muheeeeee

  • Maroš napsal:

   Sasin - prosím, neriešme čo oni, riešme čo my! Stále lietame v sračkách len preto, že buď nechápeme globálnu politiku, alebo ju chápeme až príliš. Ale kedy sa dostaneme do štádia - našej politiky!
   Bez ohľadu na následky - si myslím, že to chce vyskúšať väčšina národov na svete, akurát tomu nemá kto zaveliť?

   • Sasin napsal:

    Pokud vím, tak messiáš se dycky našel. Chci to nasměřovat na PRAVou míru ( smysl míry) aby pak zase nebylo pozdě. Tento model, SAMOzřejmě v obrysech, sedí jako prdel na kakáč a je přizozený. Gdo v tom nevidí cestu z brindy, je součástí problému. Škoda jich nebude. Su si jistý.

    Než se všichni vyjádří svými sebranými názory, bude zase pozdě a mnozí budou ještě tlamovat, že na ně vůbec nedošla řada. A mě vůbec nebaví opakování hovadin a nekonečné vysvětlování vySVĚTLEného. Muheeeeee

    • Paul Durham napsal:

     Já se o neprodejný podíl na půdě zajímám, ne že ne, jsa poučen jen částečně, mám takový dojem, že výnos z tohoto podílu jest roven jakémusi základnímu příjmu, nic proti tomu, ale neměl by být podílníkům vyplácen v penězích, to by je kazilo, spíše v naturáliích jako voda, energie atd.
     Jen nevím, jak lid, vzpomeňte na ty podíly lidu v kupónové "privatizaci" , jak s tím podílníci naložili.

     • Sasin napsal:

      Už jsem to psal několikrát. Podíl na půdě !neprodejné a nezatížitelné břemeny! znamená prostě DOMOV. Útočiště pro děti naší mámy a né cizí parchanty. Koikrát to eště budu muset opakovat. Prostě bude-li mít ve veřejném prostoru smůlu, vrátí se domů. Jeho statut se nemění.

      Předběhnu dobu: Každý podílník má podíl.Na podíle buď žije, pěstuje, tvoří a ták nebo na něm žít nechce a v místě podílu je sloučen do nějakého družstva, ale furt má ten podíl, který nemůže prodat ani pronajímat. Je to srozumitelné? Takoví budou žít ve městě v metrážových bytech. Smyslem je aby cizáci tady nevlastnili ani centimetr čtereční půdy.

      Podíl na rozpočtu je podílem aktiv celé společnosti, které je on samozřejmě členem a je mu vyplácen v penězách. To budou jediné peníze, které potečou do aktivit společnosti, o kterých ale on rozhoduje kam je dá. To znamená, že tato aktivita, gdy člověk sám určuje za co vynaloží peníze, bude vlastně jeho zájmem a příjmem. Profit společnosti přece patří všem dílem, který jim má být přiznaný. To je podíl a každý má jeden, páč neexisruje spravedlivější vyrovnání mezi ostatními. Jak úspěšný bude na podíle nebo ve veřejném prostou už záleží jen na něm. To znamená, že žádná jeho aktivita nemůže vyvolat potíže podílníkovi na půdě, páč tam se nemůže dovolat žádné systémové zvůle.

      P.S. Páč máte rád tvary, mám pro vás trochu inspirace.
      http://www.goldenmean.info/architecture/

      Přeju vše dobré

      • Paul Durham napsal:

       Děkuji za odkaz, velmi zajímavé.
       Podíl na půdě jsem pochopil, alespoň si to myslím.
       Podíl na rozpočtu se snažím pochopit - chápu to správně tak (?), že peníze na živobytí podílníka budou až ty sekundární vyprodukované z peněz/hodnoty periodického primárního obdrženého podílu (toho podílu, který podílník po obdržení vloží do veřejného prostoru, asi ekonomického nejspíš - svým způsobem investuje (?)) obecně ekonomikou společnosti podílníků ?

       • Sasin napsal:

        Stát dnes je akciovka. Hloupý příklad, ale pomůže vysvětlit. Akcionáři platí ty akcie, akciovka něco dělá a vyplácí za akcie. Ježe stát není akciovka, je to buzerantský spolek šmejdů, co berou všechno a tlačí "akcionáře" aby platili jejich angažmí víc. To pro úvod

        Stát je hypoteticky postaven na ideologii pro blboně, že cokoli se ve státě urodí, ať je to technologie, brambory, průsery, že o všechno se podělí s poplatníky, čili lidmi uvrhnutými do pozice pod jejich daní. Chodí to tak, že sklízí z úrody jen náklady a plody si berou šmejdi. To je přece nactiutrhačná fackovačka, kterou vydrží jen ti nejotrlejší nebo ti nejblbější. U blboňů to je tak, že o tom neví, tak nemají důvod vyskakovat.

        Při rozpočtu ( haus numero echkonomické přehazovačky) například 4 bilony korun dělá na podílníka 400 000,- korun za rok. Tahle cifra je vyhoněná šmejdy v trhu zisku a v trhu šmeliny (podnikání) a ták. Dnes to představuje podíl 400 000,- na jednoho podílníka, který nemá žádný způsob se k tomu dostat.. To rozhodují papaláši kam se co zalije do betonu nebo vytuneluje a rozkulačí... Leží v cestě všechny sociální bubliny, napříkald zdravotnictví, soc politika, kap politika a ták. To představuje obrovské mrhání zdroji, igdyby byly milionkrát nafouknuty, páč při změně algoritmů výpočtů všech vysávacích pravidel, změní se i ceny. Jen pro doplnění.

        Ve skutečnosti jde o podíl, který se naakumuluje v nějaké kase, dnes tomu říkají "státní", ke které mají přístup jen vybraní. Nedělejme si iluze. Ty prachy se rozdávají na ksicht a na pofidérní záruku. To jsou všechno nactiutrhačné mechanizmy, vylučující ostatní k přístupu.

        Podstatné je toto. Na podíl na rozpočtu je dycky nárok. Je to to samé jako gdyž něgdo z vaší zahrady češe vaše hrušky, švestky, obilí, oblbuje vaše děti a oprcává vaší mladou. Podíl je totiž oboustranný. To je potřeba si uvědomit, páč nejsme pár tisíc let na to zvyklí. Muheeeeeee

        Čili ze všeho co se urodí na naší zahradě je náš podíl. Máme více zahrad, máme podíl ze všech svým dílem, páč multiplikace, čili násobení užitku je vyšší. Viz průmysl a ták. O všem ten podílník rozhoduje jakoby ten průmysl měl na vlastní zahradě, jakože VLASTně má!!!.

        ObČan, není nic. Něgdy prané podělané spodky.

      • Maroš napsal:

       Ja by som osobne odporučil nielen Slovákom, ale aj ostatným, dobre si prelúskať trockizmus-sionizmus - lebo toto sa na nás z EU valí, stalinizmus, do ktorého Fico nedorástol a nedorastie, ale bol alternatívou zdrojovej stability štátu, a hlavne prelúskať nie mainstreamové info o Tisovi, ktorý dokázal udržať stabilitu štátu vo vojnovom období, s čím nemal tú česť žiaden iný prezident ČS regiónu. Tisa by som ja osobne použil ako porovnávací etalón každého kandidáta na prezidenta Slovenska, a nech sa už všetci pojebú s odsunmi Židov - židovský svet sa o pravde dozvedel až 25. júna 1944 po úteku Rudolfa Vrbu z Osvienčinu na Slovensko, anglosaský svet neoficálne až po 25. júli 1944, keďže to maďarskí Židia posrali, a povstanie 29. augusta 1944 dodatočne zmenilo túto situáciu tiež. Neexistuje dôkaz o tom, žeby Tiso podpísal, ako v prvom rade duchovný, jediný rozsudok smrti! Takže nástup na PŠM -
       Tiso - pravda, ktorá sa nehovorí
       https://www.youtube.com/watch?v=l0vK_lip3pg
       https://www.youtube.com/watch?v=Ug9Os1c2tRQ
       Tajomstvá svetovej revolúcie - Lev Trockij
       https://www.youtube.com/watch?v=8z2Hq85AcaE
       Trockij versus Stalin
       https://www.youtube.com/watch?v=u4ZLizQq-hM

    • Pravda napsal:

     Sasine, to tvoje vysvetlovani je ale k nicemu. Uvedomujes si, ze nemas jak tu pudu Babisovi a cirkvim vzit?

     A uz tady rozebirate rozdelovani,fakt je to tady u snilku na dvore. A jak si lebedite s robem ve zvyraznovani velkymi pismeny totez stale dokola, jako by to melo na neco vliv.

     Budu rada, kdyz prijdes s navrhem, jak resit to odebrani pudy, to musi predchazet. Resis to naopak. Je to smesne, nemyslis? To je jako domlouvat si deleni jeste neuloveneho medveda. Detinske.

     • Sasin napsal:

      Zkus vysvětlit třeba Vladislavovi nebo proudovi, že jim tu půdu něgdo musí vzít aby bylo možné udělat pozemkovou reformu. Ale co? Co jako? Ještě jsi jim to vůbec neřekla a voni se smějí, že si budou teď hrát na Slovany, příště na Indiány nebo cigány. Vo co jako tady de?

      • kobaca napsal:

       Jde to udělat i bez té rizikové okliky "jim to vzít" (a to ještě "někdo musí"-no fuj...), tak že na to mohou přistoupit zcela dobrovolně a s plným chápáním (bez manipulace) rozumem proč a nač a sami se rozhodovat...že to je výhodné...

     • Sasin napsal:

      Napřed zapíchnem prase, zbouráme vepřín a pak se jako sejdeme co stím jako budeme dělat? Pak vyleze odněkud z díry maSSiAH a začne organizovat struktury nové kolonie?

      • Robo napsal:

       Sasin, zdravia!

       Máš pocit, že sú tak blbí abo navedení?

       • Sasin napsal:

        Robo, já ti to teď neřeknu. Buď zdráv

        • prca napsal:

         Sasi, prase nepíchej, nech prase žít, vepřín nebourej ale demontuj nebo i jen nech sejít na úbytě.

         "a pak se jako sejdeme co stím jako budeme dělat?" - To né, to udělej v opačném pořadí...

         Tož ponejprv se scházej, dělejte něco spolu a zkoušejte si to nejdřív mezi sebou na svém se svým a v malém.
         Pak možná vylezu z díry:D

       • Pravda napsal:

        Typicka otazka od schizofrenika.......

        Ty nemas vubec zadnou rozlisovaci schopnost.

        A proto se ptas jestli je nekdo blby a nebo navedny. Ani jedno.

        Jediny zpusob jak vyjit se schizofrenikem je ho nenutit premyslet, nema na to.

        Jedno a totez je pro nej jeden den skvele a druhy spatne. Logika chybi....

     • Maroš napsal:

      Pravda - ten mechanizmus späťvzatia pôdy sa volá KOMASÁCIA. Všetci sa posierajú zo znárodnenia, keď ide
      o zhabanie pôdy korporáciám, napr. pôdy, ktorú získali banky z exekučného titulu. Keby štát zadefinoval - vymedzil vlastníctvo pôdy výhradne v súlade s účelom pôdy a v zmysle priority zdrojovej bezpečnosti a keby si štát chcel zároveň mojkať cudzie banky - mohol tento exekučný titul prevziať štát a skurvenej banke vyplatiť "čo jej hrdlo ráči s láskavým dovolením štátu" - na čo budú všetci jačať, "že je to zo spoločného vrecka" - áno, bolo by, ale pôda by zostala v spoločnom vrecku rovnako! A pokiaľ niekto chce jačať, najprv by si mal uvedomiť svoje politické kompetencie občana a zaujímať sa o politiku vôbec - nielen o to, čo a aký film bude vysielať TV o 20,00. Na Novom Zélande sa chystá komasácia mačiek - totálne vyhladenie ivázivných druhov
      v záujme zachovania pôvodnej fauny. Problém? - s ochrancami zvierat? Akých zvierat - kiwi? Kiwi nie je zviera, lebo to nie je spoločenské zviera? Detto u nás - problém s ochranou našej pôdy a vodstva - s kým? S Babišom, ktorý nič ako "vexlák pôdy" nemá, lebo všetok NÁŠJEHO majetok vlastnia banky? A tie banky vlastní kto?

      • Pravda napsal:

       Marosi, o neco vys o tom mluvim.

       Je to o lenosti. Proste clovek se musi starat o svuj zivot a zivobyti. A ne se starat, jak pises, jaky film bude v televizi a predat tu starost nekomu jinemu. Vysledkem je vzdy, ze o vsechno prijdes, na systemu nezalezi.

       Ten se pak rozhoduje, kolik ti necha k preziti a zda vubec se mu chce, a kdyz ne, tak se te zbavi a nemas obranu, protoze sis zakladni prostredky k zivotu nechal vzit.

       Ted je faktem, ze nemaji jak prezit, jsou zavisli i na tom, jestli se vubec napiji vody a jake.

       Takze at mi tady nekteri nadavaji kolik chteji, nejakymi kecy na namesti si navraceni tech prostredku k zivotu nezajisti.

       Jedine tvrdym bojem a nema cenu se o to hadat.

       Komasacia, zajimavy to nazev pro likvidaci..

       • kapickamaziva napsal:

        Kdo ovládá banky?

        No...nějakých vychytralým státním ideologům se podařilo propracovaným systémem bludů přesvědčit věřejnost, že existuje cosi jako "banky versus stát" - falešná inscenace na nepřátele, kteří se ale v zákulisí poplácávaj po ramenou jak vás podrážejí a jak jim to baštíte i s navijákem.

        Banky ovládají titíž bílí koně státu-státních vrchností. Není v tom nic mystického.

        • Pravda napsal:

         Presne. Bankeri vladnou a je to videt i u nas. A Zemanovi jsem to psala, at si precte Ustavu, ale on se jenom vysmiva.

         Porad mi nekdo tady nadava, ze jsem proti nemu zaujata, ale ze i ten nadavajici je okradan, to nevidi. Dokud ma sam co zrat, samozrejme...

        • ivi napsal:

         To převracíte příčinu s následkem.

         Státní nižší (což jsou ti předstrčení viditelní-ti nemají skutečnou moc, ale pěkně to hrají) ouředníčci a politici a spol. nejsou nad bankami proto, že banky (v nejtěsnější spojitosti s developry!) hájí zájmy "vyšších" státních šmejdů. A pokud jdou proti sobě, tak jen naoko a v převráceném pozičním duchu (oni si nahrávají navzájem na smeče...).

        • Sasin napsal:

         Ivi

         Mají úmysl, zmocnit se moci, jen čekají na příležitost. Názor, že papaláši za to nemohou je stále omýlaná lež ( můžou za úplně všechno) , stejně jako ta, gdyž řekne harpagondechaj, že lepčí systém na odírání obyvatelstva demogratickými prostředky ještě nevymysleli. A lboni tleskají až je ruce pálí. Demonstrují své pálení a řvou, více pálení, ještě více nás žhavte, ale demograticky. Muheeeeee
         Plác, plác, plác a tak pořád dokola. A gdyž je to už moc pálí chtějí změnu, jiného harpagondechajce, který jim potvrdí, že lepčí systém na odírání obyvatelstva demogratickými prostředky ještě nevymysleli. Aloe hlavně že je toho všeho dostatek toho růstu. Nó

       • Maroš napsal:

        Pravda - komasácia správne znamená zhabanie a nové prerozdelenie pôdy, s tými mačkami by to bola kontumácia, ale v zmysle teritoriálnom - opäť komasácia a prerozdelenie územia v prospech pôvodných druhov. Prvá komasácia pôdy u nás prebehla u veľkostatkárov myslím v roku 1919, po tom, čo vyhnali hordy Béla Kúnu, a pôda sa prideľovala v max. výmere 150 ha - aj pôvodným vlastníkom /na hlavu, napr. Esterházyovci á 150 ha/.

   • Pravda napsal:

    Chaotickym a rodelenym lidem je zbytecne davat velitele.

    Se podivej jenom na tu chasku tady na foru. To je prurez naroda. At vlezes, kde chces, je to stejne.

    Prevlada pohodlnost, sneni a cekani na spasitele.

    Nedokazeme se shodnout ani na tom, ze jsme ve valce!

    Tady se planuji rodove statky, rozdeluje puda, ale ze se musi nejdrive vyhrat valku, to nikoho nezajima... proste je to tady pisecek materske skolky..

    A nejvice mne provokuji ti, kteri si mysli, ze nas Rusko bude zachranovat, to jsou nejvetsi magori, nejen tady na tomto webu. Proste ja nic, at ten druhy za mne. Nevadi, ze jsme na strane nepritele Ruska, chteji po nem zachranit, to je na posrani, k smichu i k placi soucasne.

 3. svoboduodnedostatku napsal:

  Marie, proude, ...

  Pojem svoboda není zas tak záhadný a neuchopitelný.

  Prakticky- svoboda jsou dvě strany jedné mince a to: Svoboda OD něčeho (nemuset něco) a svoboda K něčemu (mít možnost-i). Patrně to nastává obvykle zároveň.

  • Pravda napsal:

   Svoboda je predevsim pojem natolik siroky, ze neexistuje jednoznacna odpoved na to, co je, stejne jako tzv. dobro.

   Uz jsem to psala nekolikrat, co je pro nekoho dobro, totez pro druheho neni, a to plati i o svobode.

   Jedna a tataz mince. Ano.

   Jestli svoboda od neceho nebo k necemu, to jsou jen varianty moznosti.

   Pokud bude existovat nutnost ci nevyhnutelnost, o svobode nemuze byt ani rec, jen tak recneni a sneni o ni. To je muj pevny nazor.

   • TheTruth1890 napsal:

    Marie, "Pokud bude existovat nutnost ci nevyhnutelnost"
    Zbytečně rozplizlé zevšeobecnění, které tím ztrácí návaznost na realitu-konkretizaci.

    Pojem "dobro a zlo" bych do toho nepletl, protože jde o speciální příklad-jiné problematiky.
    Není to srovnatelné. Neplatí totéž pro pojmy jiné.

    O svobodě klidně řeč být může, samozřejmě dílčí svobodě, ale právě o tu jde. Zasazené v kontextu reality.

    • Pravda napsal:

     Souhlasim, ze jsem to rekla blbe.

     Dobro a zlo je jina problematika, ale stejne tak jako u svobody a nesvobody i tady lze tezko urcit hranici mezi nimi, prakticky nelze.

     A svoboda je svazana s problemem preziti, a tento zakladni se neda takze odbourat, takze pojeti svobody se tomu prizpusobuje. Zjednodusene, svoboda neexistuje.

     Dobro, zlo, svoboda, otroctvi, jsou to matouci nazvy. Z rise snu a zboznych prani, jako nakonec bozi samotni take. Utek od reality.

     Clovek je soucasti prirody jako kazde jine zvire. Proste je jen na jinem stupni. Je mu dana souperivost, pudy a instinkty, kterymi se ridi.

     Lide to neradi slysi, ale zotrocuji se sami jako prvni svou lenosti. Radi predavaji otazku starosti o svou existenci druhym, a tam jim otevrou prostor k tomu, aby se nechali okradat, ovladat a vyhubit.

     Je az neuveritelne, kolik se venuje casu vymysleni okecavacek temto jednoduchym a vsem viditelnym faktum.

     A tech vzletnych nazvu...

     • Pravda napsal:

      omluva: nevyhodila jsem tuto zkomoleninu:
      a tento zakladni se neda takze odbourat..

      ma byt:

      a tento zakladni fakt se neda odbourat...

 4. Tartar napsal:

  Poviem to takto, prvá časť ma skutočne zaujala, ale z druhej mám veľmi zmiešané pocity, nemyslím si že súhlasím bezhlavo so všetkým s veľkou časťou určite nesúhlasím.

  • Maroš napsal:

   Rozpaky z článku? - prvá časť bola analytická, druhá je deklaratívna - vyberte si! Keď ti pod strom pacne zrelá hruška - zo zeme ju už ako dokonalú nezdvihneš - to udreté treba vyrezať a zvyšok si vychutnať. Ja si, ako príslušník vulgárnej cházky tohto webu, vychutnávam predstavu, ako si "na posrani, k smichu i k placi soucasne" vykonávajú intelektuálnu, nie vulgárnu!!! - exkrementačnú potrebu tí iní. Ako im z rite stúpa kyselý smrad ich sračiek rovno do nosa, ako im vlhnú pritom vytrešťené oči, ako im tečie sopel cez bradu rovno medzi ošťané nohy. Ako si zhnusení sami zo seba potom prezerajú ostatý hajzelpapier, či im cez neho neprešiel ich fajnový prst. Keď nie, tak im potom otrnie a sebavedomie majú na mieste!
   Normálny gazda svojím ušpineným prasiatkom nepohŕda - to zviera vtesnané do vymedzeného priestoru inú možnosť, ako si srať na päty nemá. Normálny občan tiež nemá možnosť verejne komunikovať v tzv. verejnoprávnych médiách a vyjadrovať sa k veciam verejným. Nemá, pretože to už dávno nie sú médiá vo verejnom vlastníctve. Tak sa
   PROSÍM /alebo kurva - vyberte si!/ nedivte, že si tu aj my občas serieme na päty. Väčšina v nádeji, že sa z toho chlieva snáď dostaneme. Pravda-nepravda?!

  • asm napsal:

   Ja nechápem až tak pozitívne Fica. Na druhej strane nie je ani taká katostrofa ako sa zdal na začiatku, keď sa tlačil na premiéra. Momentálne asi ani nič lepšie nemáme.

   Niektorí politici zdá sa tiež ešte nezaregistrovali arabskú jar, farebné revolúcie, majdan a k čomu viedli. Prečo Fico, ak vidí aká je situácia, nabíja svojim protivníkom zbrane kšeftíkmi a kauzičkami? Prečo neznižuje sociálne napätie, ale provokuje novými daňami?

   Tento môj odlišný názor je ale len malichernosť. Ako som už písal. Článok je v svojej podstate dobrý a potrebný. Destabilizovať v dnešnej situácii, keď ide už doslova o prežitie našu krajinu je hlúposť.

   • Maroš napsal:

    Myslím, že Fico sa zamotal do pozície Attilu. Na to, aby si sa dostal k moci potrebuješ silných spojencov - Attila stmelil vodcov húnskeho zväzu, ktorí mu pomohli vyvraždiť klan jeho brata Bleda. Dobre - a čo za to? Treba si uvedomiť, že v tých časoch rabovačka bola záležitosť ani nie tak chamtivosti /to skôr v období roztopašných Keltov/, ako skôr prežitia - Húnov tiež vytlačili a národ na pochode neprodukuje, a aby prežil, tak rabuje. Korisť bola merítkom efektivity. Takže keď Húnom došli zásoby, aj zlato na olašské čačky - "mali potrebu" znova niečo vydrancovať. Ak sa chcel Attila udržať ako vodca - musel prísť s nejakým lákavým projektom - "Postavme diaľnicu!"
    Aspoň niečo po nás ostane. Aspoň niečo, lebo po iných tu ostali ozaj len dlhy tejto krajiny-

    • Pravda napsal:

     Kdyz se Fico nepoklonkuje Bruselo a kdyz ma Slovensko predsednictvi, tak proc nezrusi sankce vuci Rusku?

     Proste mne chybi nejake jeho skutky, to ze rika, co lidi chteji slyset je malo. Nebo lidi klesli uz tak hluboko, ze jim staci jen slova?

     • proud napsal:

      ".....a kdyz ma Slovensko predsednictvi..."........a tomu vazne veris? Je to jako s beznejma "vladama":-))))

 5. Oravák napsal:

  Moja reč, Matovič, Lipšic, Galko, Sulík, Mikloš, Dzurinda, Bugár, celé SDKÚ a všetci politici ktorý roztrhali a rozkradli náš štát si zaslúžia guľku a zhabanie majetku lebo ináč postrieľajú oni nás!!!!

  • Pravda napsal:

   Presne tak to je. Konecne to nekdo vidi, jaka realita.

   Kdyz si vezmes logicky: kdyz s tebou bude nekdo pocitat, tak te nebude drancovat. Naopak te drancuje, aby na konci zlikvidoval i tebe.

   Jsme ve valce, se vsemi pravidly, a to hlavn je, ze kdyz nestrelis ty, budes strelen.

   A ta tzv. migracni vlna? Premyslel vubec nekdo nad tim, ze je absolutne nemozne, aby nekdo zivil je i nas, kdyz sami na sebe nemame uz jak vydelat? Vzdyt je to do oci bijici, ze je na nas pozvali, abychom se vzajemne vylikvidovali.

   Staci je nastehovat mezi nas a jede to jako po masle.

 6. Béla Moravanský napsal:

  Najprv som si myslel, že autor ironizuje, sledujúc stopu "bohemizmov": prolhanému , kudlou v hlave , bitevné pole, toť základné pravidlo, podozrieval som písanie na objednávku z pražskej kaviarne, ale výroky :
  "okrem R. Fica dnes v politike niet človeka, čo by sa mu vedel vyrovnať v sile a popularite,
  Jediný seriózny politik, ktorý slúži dnes Slovensku, je Robert Fico. TO JE SKUTOČNÝ, ARCIPÔVODNÝ HLAVNÝ DÔVOD, PREČO SA VOČI NEMU VEDIE VOJNA NA VŠETKÝCH FRONTOCH.
  Tak to nasvedčuje, že autor píše na objednávku Ficovej kancelárie, snažiac sa spopularizovať tohto odumierajúceho politika. A čo Ficove temné kontakty cez jeho ženušku Svetlanku,komplicku medzinárodných podvodníkov ?

  • Maroš napsal:

   Béla - radšej Matúša Čáka, ako eurokomisára! Vymenuj mi aspoň jedného schopného kokota, ktorý udrží našu štátnosť v zmysle inštiticionálnom aspoň pohromade! Kompetentného - nie tebe blízkeho!

 7. jjozef napsal:

  Posielam kolegom prave videne video,
  pretoze dobre ilustruje poziciu medii a obrancov naroda.
  Veselovsky /CIA media /verzus Kmonicek /od Zemana/

  http://video.aktualne.cz/dvtv/kmonicek-kvuli-prerozdelovani-migrantu-budeme-bojovat-na-ziv/r~1e3fd5f06ead11e6bc7c0025900fea04/

 8. jjozef napsal:

  Nase media nie su nase,patria cisarovi plutorimskej rise.
  Su to cisarove media.

  Na Slovensku v pronarodnych stranach,v pronarodnej inteligencii,hovorime o medialnych politrukoch ako o"sorosovcoch"- uz 20 rokov.
  Media = CIA plus Mossad.Hovorilo sa vo vedeni Stalej konferencie slovenskej inteligencie v polovici 90.rokov.

  Mnohi tvrdia,ze CIA je len servisna organizacia Mossadu.
  "Bol to normalny clovek!"- pocuval som o istom komentatorovi Sme,pred studijnou cestou za mlaku.

  V mediach posobia originalni sorosovci /Schutz,Samson,Meseznikov,Butora a mnohi ini/,plus byvali "normalni ludia",plus mnozstvo blondin,papagajov.

  Neodporucam hovorit o soros-mediach ako "nasich mediach".
  Su to eskadry smrti stryka Sama,okupacna moc,agenturna armada vladcu Imperia,pre ktoreho sme alebo uzitocnym dobytkom,alebo,povedane s Putinom,"pokusnym potkanom".

 9. jjozef napsal:

  MESSS /M-eskadry smrti stryka Sama/
  vedu proti Ficovi doslova,ako pise autor,vojnu "na zivot a na smrt".
  Uz vela rokov.
  V poslednom roku utocia takpovediac kobercovymi naletmi,vsetkymi telkami,rozhlasmi,dennikmi,mnohymi tyzdennikmi,aj tymi pre zeny.
  Pred 20 rokmi bol Fico pre soros-media "druhy Meciar",diktator,laviciar,socialista,pred rokom este nanho utocili kvoli "izolovaniu Slovenska v EU" odmietanim kvot....
  Pred par mesiacmi politruci vyskali radostou,ze "Kalinak je mrtvy","Smer je na istej ceste zaniku".
  Internet je na niektorych adresach plny nenavisti k "zlodejovi" Ficovi,plny priania smrti.

  Nie prvykrat sa sorosovci takto predcasne tesili.
  Smeru vsak nadalej zostal po viacmesacnych medialnych naletoch okolo 30 percentny elektorat,dovera k Ficovi sice este trocha klesla /tiez okolo 30 percent/,zaroven klesla a padla dovera k pouzitym majdanistom,najma k uvadzanemu Matovicovi.

  Pritom vsetci komentatori si uvedomuju,ze cisar disponuje proti Ficovi a vlade len kreaturami, vzajomne si nedoverujucimi,iducimi po krku,s programom vzajomne si odporujucim /podpora verzus odpor k agende 4 percentnej populacie ai/.A politickymi analfabetmi,naivnymi blondinami.
  Pre Sorosa je vsak dolezite jedno,len jedno: likvidacia najlepsich v narode.

  Mnohi sme trpli,aby Fico vydrzal vo vlade pocas slovenskeho predsednictva.Ja velmi.
  Zaroven mnohi v Bruseli mali z Fica strach "vacsi,nez z brexitu", co rozculilo niektorych komentatorov,ktori voci premierovi neustale pestuju pohrdavy vztah.
  Schutz pol roka pred volbami bol napisal,ze sa "zblazni",ak aj dalsiu vladu bude viest Fico.
  Schutz verbalizuje stanoviska Sme,Tyzdna a siete regionalnych dennikov /tam je vylucnym komentatorom.

  Casto sa konstatuje,ze predvolebna kampan s pouzitim "iniciativ" sestriciek a ucitelov odobrala Smeru vo volbach 5 percent hlasov.Ze je to uspech Demesa.Je to praca vsetkych rozhlasov,TV.....
  Na druhej strane media /Demes,Butora,strategovia CIA/ to prepiskli inde,kedze utecenci od Smeru a Siete podporili Kotlebu i Kollara a zamer znizit podporu KDH bol tak uspesny,ze zlikvidoval KDH.
  Povodny projekt "slovenskej CDU" okolo Siete zlikvidovali samotne media kvoli podozreniu,ze niektori lidri Siete su ochotni v krajnom pripade spolupracovat s Ficom.
  Media Siet dva roky pracne budovali,par mesiacov popularitu Siete poskodzovali a nakoniec par mesiacov Siet Prochazku doslova a do pismena likvidovali.Priam genocidne.
  Takze zamer dat na Slovensku vsetku moc do ruk Butoru,osobneho Sorosovho priatela,nevysiel.
  Nevzdavaju sa.
  Sorosovci.

  • Pravda napsal:

   Mohu se zeptat, co ten Fico skutecne prospesneho vykonal pro Slovenko?

   Vite, ja nedam na to, co kdo rika, ale co udela. U politika je to nejdulezitejsi.

   Nedojima mne zadny z tech, co rikaji, ze nesouhlasi s kvotami, to je nic. Oni to rikaji kvuli zalibeni se volicum, ale jednaji za zady jinak, viz Zeman. Schovava se za vladu, vymlouva se na nedostatek pravomoci a podepisuje zakonu proti lidem.

   Nemam prehled o Slovensku, jak to tam skutecne vypada, a na Fica jsou rozporuplne nazory, takze by mne zajimalo, co za celou svou karieru vykonal, jestli to muzete sdelit. Dekuji.

 10. jjozef napsal:

  Ukazka z tlace.
  Dennik N,kde je predsedom redakcnej rady M.Butora,osobny priatel Sorosa,vseobecne vnimany ako babkovodic rezidenta Kisku.
  Titulna strana:

  NIE UTECENCI ALE PUTIN BY MAL NAHANAT STRACH

  http://www.hlavnespravy.sk/tri-n-ka-dennika-n-a-nejasne-financovanie/825484

  Fico celoplosne usilie moci Plutokratovej o ochranu "utecencov" a demonizaciu Putina zasadnym sposobom poskodzoval a nicil.Predovsetkym drzal v ruke vsetku deciznu moc.

  Na rozdiel od nemeckych kolegov,ktori s nami sukromne suhlasia,ale verejne sa boja,
  "my nepodlahneme mediam a tretiemu sektoru" - Fico,Kalinak,na tlacovkach

  Taketo vyjadrenia,hoci zaznievali nazivo v TV,medialne spravodajstvo potom cenzurovalo.
  Takze mnohi odporcovia moslimizacie Fica obvinuju z podpory Bruselu.

  "My sme nerozbili fungujuce staty,my sme nekolonializovali...."

  Dalsie vyjadrenia,ktore Soros neprepaci Ficovi,ani Kalinakovi.

  Na druhej strane su to prejavy odvahy,ktora moze najst podporu aj u zastrasenej vacsiny /mozno vacsiny/ politikov na Zapade.
  Preto strach z Fica "vacsi,ako z brexitu".
  U bruselskych rezidentov typu Merkelova,Kiska.

  Na vyrociach SNP premier nema problem hovorit o potrebe noveho povstania....

  • Pravda napsal:

   Na rozdiel od nemeckych kolegov,ktori s nami sukromne suhlasia,ale verejne sa boja,
   „my nepodlahneme mediam a tretiemu sektoru“ – Fico,Kalinak,na tlacovkach

   tahle samochvala smrdi... proc se chlubit svymi recmi?
   Skutky se muze chlubit, to jo. Ale kde jsou?

   Nebo toto:

   Na vyrociach SNP premier nema problem hovorit o potrebe noveho povstania….

   A proc by mel mit problem, kdyz mu nic nehrozi? To je obdobna situace, kdy Zeman rekl, ze jsou jen dva zpusoby jak provest zmenu, demokratickou cestou a nebo kalasnikovem. To je jen konstatovani, nic vic. Coz kazdy z nas vi. Populismus.

   Media to rozmazou, a lidi maji pocit, ze jde o odvazny cin ? Ale porad jde o kecy, nic vic.

   Slovensko je zubozene, neni na tom lip jak Cesi a mate tam euro. Duchodci ziji v bide... Co udelal Fico pro zlepseni zivota, to by mne zajimalo.

   • Vladislav napsal:

    Co to zase pindáte, že politikovi nic nehrozí?
    Politikovi hrozí politická vražda, viz Kennedy či Stalin.
    Politikovi hrozí, že po skončení funkčního mandátu bude obžalován, viz Nečas, nebo upozaděn, takže nebude mít z čeho splácet hypotéku.
    Politikovi hrozí ve skutečnosti mnohem víc, než průměrnému občanovi, který může z Mexika nebo Austrálie pindat na www o tom, co by se mělo dělat v ČR, od rána do večera, a to nejhorší, co se mu stane, bude nutná práce v noci, protože den prodrbal.
    A úplně nejmíň hrozí nějaké zbytečné mexické důchodkyni, která se místo o děti a vnoučata stará jen sama o sebe, protože žije už několik let v Mexiku na tříměsíční turistické vízum.
    Jo, a k té Jaris - která mě údajně utřela tím, že jsem do ní údajně zamilovaný: existují ženy, které jsou hezké a chytré, a které by mě mohly utřít poté, co se do nich neúspěšně zamiluju - ale tetina Jaris, jakási babka z Austrálie, křesťanka stejně bigotní, jako Vy postmarxistická ateistka (Haló noviny mají takové lidi rády, že?), ta by mě měla utřít?

    Jsem snad gerontofil? To bych se musel dávno dvořit i Vám;-)

    No, možná až mi bude 70 a po vyjmutí poloviny mozku se stanu křesťanem, nebo budu blábolit podobná nenávistná, stále méně duchaplná moudra jako Vy ... ale nebojte, to se Vám určitě ozvu;-)

    I když, v té době budete Vy i Jaris už desítky let tlít. Vy podle své víry zcela zaniknete, takže Vám to bude jedno, Jaris bude podle své víry čekat na vzkříšení našim bezva kámošem židovským bohem Jahvem, a já se pomalu začnu připravovat na budoucí život.

    • proud napsal:

     "Politikovi hrozí ve skutečnosti mnohem víc, než průměrnému občanovi, který může z Mexika nebo Austrálie pindat na www o tom, co by se mělo dělat v ČR"............ale jsi tomu nasadil korunu,takze je to vlastne hrdina kterej kdyz si nenakrade,nebude mit nic..............? :-)))))))))))))))))))))

     • proud napsal:

      To je ovsem uplne novej,neotrelej a progresivni pohled na svet. Vladneme,neruste!!! :-)))))))))))))))

      • Vladislav napsal:

       Proude, mluví z tebe opravdu čím dál víc zaprděný, zakomplexovaný proletář, který už z "principu" odsuzuje všechny, kteří to v životě dotáhli dál, než on. Zkus s těmi svými mindráky něco udělat, než bude pozdě.

       Jak už jsem psal tomu neslavnému Marcovi s IQ 167: všechny profese a tudíž i postoje nejsou rovnocenné - aspoň tedy ne pro zdravou společnost. Pokud mám použít pouze řemesla (abych nebyl zase nařknut z povyšování se kvůli vzdělání), tak dobrý obkladač nebo svářeč potřebují mnoho měsíců učení, dobrý zedník aspoň jeden nebo dva, zatímco dobrý kopáč hodinu nebo dvě. Protože ne všichni lidé jsou ochotní věnovat měsíce tomu, aby se stali dobrými svářeči, je společnosti k dispozici samozřejmě mnohem méně svářečů než kopáčů. Takže potom SPOLEČNOST (a ne nějaký zhůvěřilý kapitalista) dá svářeči třikrát vyšší plat, než kopáči. Proto je VYLOUČENO, aby měl svářeč takový plat, jako kopáč, stejně jako je vyloučeno, aby měl podobnou pozici vysokoškolák, který musel absolvovat 4 roky střední školy a 5 let vysoké školy, jako běžný řemeslník, kterému k ovládnutí jeho profese stačily 3 roky učení. Popírat to, to je prostě komunismus, židovina první třídy.

       Trvám na tom, co jsem napsal. Čím výš vystoupíš, tím víc si můžeš ublížit, pokud spadneš. To, že si řada politiků nakrade, neřeším. Mezi politiky není víc gaunerů, než mezi inženýry nebo zedníky. Pouze je na ně VÍC VIDĚT a vzhledem k jejich možnostem, které jsou vyšší než možnosti inženýra nebo zedníka, napáchají i více škod.

       Jako "běžní lidé" si tady proto můžeme beztrestně psát i věci, které píše např. Žid parazit národů, a co se nám stane?? Maximálně zavřou tento server, to je celé.

       Pokud ale totéž někde na veřejném shromáždění řekne politik nebo jiná veřejně činná osoba, má okamžitě na krku žalobu. Jeho vlastní strana (pokud nejde o alternativu) ho vyobcuje. Haška drží ČSSD v pozadí jen proto, že se fotil s Nočními vlky ... kdyby ses s nimi fotil ty, co myslíš, že by se stalo???

       Už mě tady to proletářství značně vytáčí. Každého, kdo vyčnívá, zesměšníme nebo pomluvíme. A my ostatní si tady budeme brblat, jak je to nebo ono špatné, ale když dojde na "lámání chleba", budeme akorát zalezlí ve svých dílnách, jako vždy. Toto pak není boj proti NWO - ale pouhý sociální fenomén, dělání si dobře pár frustrovaným lidem, které ASPOŇ NĚKDE nechají říct jejich názor.

       A jak ti psal už tuším Houbeer - zkus své příspěvky psát v kuse. Odpovídat sám sobě, to dobře nevypadá. Jestli zapomínáš, tak si ten CELÝ příspěvek nejprve někde předchytej a pak ho nakopíruj.

       • soudce napsal:

        Proletarstvi a tady? Pak tedy vycnivate jen svou hlouposti. Mohl byste specifikovat, co znamena dotahnout to dal? Pokud tim myslite to, ze vsechny tady jenom posuzujete a odsuzujete, tak to pak jiste, dotahl jste to zde zatim nejdal.

        • conatom napsal:

         „Nejdále dojde a nejúspěšnější bude, kdo nejvíc zápasil sám se sebou.“

         „Nepleť si lásku s vlastnickým poblouzněním; z něho pochází to nejhorší trápení. Neboť v tom se lidé mýlí: z lásky trápení nepochází. Trápení plyne z touhy vlastnit, a ta je opakem lásky.“

    • Pravda napsal:

     Omyl, dnesnim politikum nehrozi vubec nic. A tvrdim to skalopevne, protoze nedelaji skutky, za ktere by je nekdo mel zajem zavrazdit.

     U Stalina i Kennedyho slo o skutky a velmi vazne. Odstavit FED by znamenalo sebrat zidum vladu nad majetkem celych USA.

     Nemas logiku, a to je spatne, pane rediteli, siditeli.

     A do meho soukromi se, blbecku, prestan srat!

     Ve sve schizofrenicke hlave sis usmyslel, ze vsechno, co pisi, je lez. Proto se nedokazes zorientovat ani v tak jednoduche veci, jako je vizum.

     Psala jsem, ze mam zdravotni duvody a dostanu pokazde pul roku, pak vycestuji a vratim se a mam dalsiho pul roku. Tak se to da delat a delaji to tak tisice lidi, ty negramotne nemehlo. A hlavne mi zase napis, jak si vymyslim, at se na tvuj ucet zase zasmeji...

     • Vladislav napsal:

      Opět lžete, a už to skutečně začíná přesahovat všechny myslitelné meze.

      Já nemluvím o koupených politicích, kteří melou to, co jim různé neziskovky předepíší, a s cílem zajištění teplého místečka někde v ústraní po vypršení mandátu!

      Já mluvím o politikovi jako PROFESI, o obecných výhodách a nevýhodách, které jsou ZÁSADNÍ.

      Uvedu malý příklad. Zkuste Vy, nebo já, nebo Jaris, nebo Robo, nebo Stribog, nebo Durham, v podstatě kdokoliv na tomto či podobném serveru, napsat starou známou pravdu, že Židé jsou většinou sociální parazité, žijící na úkor společností, do nichž infiltrovali.

      Že spustili dvě světové války, že ekonomicky zničili a ničí celé regiony, že všude spouštějí války sledující jejich obohacení.

      Vy jste to napsala. Já jsem to napsal. Většina lidí, které jsem jmenoval, to napsali. Takto nebo podobnými slovy.

      A nemusí jít jen o příspěvek do diskuse. Může to být klidně i článek. Tady, na Zvědavci, kdekoliv.

      Co se stane?? Co se stalo???

      Nic, milá Marie BRICS Pravdová, nestalo se a nestane nic!

      A to proto, že my jsme pouze jacísi občané. Nevyhodí nás za to z práce, pokud tím zaměstnavateli neklesnou zisky, nebudeme mít nesmazatelný šrám na životopisu.

      A teď si představte, že něco podobného řekne (v Parlamentu, v ČT, na Nově, na nějakém shromáždění) JAKÝKOLIV ZNÁMÝ POLITIK.

      Takový člověk v politice SKONČIL. A nejen v ní. Skončil i po ní. Jako Nečas, když začal spolupracovat s Ruskem.

      Proto Vám říkám: tady se děje jen to, že někdo brzdí tento server a snaží se ho znechutit k větší popularitě.

      Ale "tam nahoře" něco takového řeknete JEDNOU - a skončila jste.

      A to je i moje odpověď na vaše stupidní, neustálé a trapné napadání Zemana.

      Jsem jeho fanda? V žádném případě! Alkoholický ovar, opakovaný lhář a nenapravitelný ješita, to opravdu není moje krevní skupina.

      Ale on dělá MAXIMUM, co jako prezident země může, víte???

      Psát dopisy tomu či onomu, nebo navrhovat, abychom šli od rodin jako potrava pro předpřipravené pušky, to můžete Vy. Žena někde v Tramtárii, která už dávno nemá co ztratit.

      Každý otec od rodiny ale už má co ztratit. A prezident? ten ztratí nejen svou pozici, ale i možnosti působit na lidi a formovat tím budoucí pozici této země. Takže ztratí 100x víc, než si jenom umíte představit.

   • jjozef napsal:

    Samochvala by to bola od nas,keby sme to povedali my tu,
    v butlavej vrbe pre par osob:
    My,internetovi kecalkovia, "nepodlahneme mediam a tretiemu sektoru",ako nemecki a ini politici,ktori hovoria cosi ine v sukromi a cosi opacne na verejnosti.
    Pretoze sa boja.
    My sa medii a tretieho sektora /ergo CIA a Mossadu..../nebojime.
    My sa CIA a Mossadu NEBOJIME!
    Pretoze je nas hrozne vela.
    Mnohi sa vsak nedavno bali a niektori sa stale boja.Aj ked sa schovavaju za anonym.

    Ked vsak taketo slova povie premier statu nazivo v telke - tak ich vsetky telky a denniky okamzite zcenzoruju!!!!

    Premier aj minister vnutra pred zhromazdenymi zastupcami medii vyriekli,opakovane,ze mnohi zapadni politici

    SA BOJA MEDII A TRETIEHO SEKTORU PRETO VEREJNE PRESADZUJU POLITIKU,KTORU ODSUDZUJU AKO KATASTROFALNU .

    Mozu to telky a rozhlasy pustit do sveta?
    Taketo slova?

    Keby sa vsak kazdy okrem Fica a Kalinaka bal,keby nemali spojencov,ani tito dvaja by nepovstali.
    Ano,je to skrze Fica a Kalinaka slovenske narodne povstanie!
    Slovenski,madarski a ceski/Zeman/ povstalci /pripojili sa Poliaci/proti tvrdej voli Plutokrata zahatali "priesmyky v Karpatoch a na Dunaji" pred moslimskym najazdom.
    Karpatske povstanie proti vazalskemu Bruselu.

    Zastavili prvy napor,postaviac neprechodny mur a demonstrujuc domorodcom na Zapade odvahu "nepustit ani nohu",branit sa.
    Zastavili prvy utok,cakajuc na posily zo Zapadu a
    VERBUJU POSILY ZO ZAPADU ,nielen v sukromnych rozhovoroch za zatvorenymi dverami,ale aj verejne nazivo.
    Suc si vedomi,ze stanu sa preto tercom zvlast intenzivnej pozornosti vrazednej moci.
    Vedia,ze ak padne Vieden,Ateny,Rim,Berlin,Pariz,Brusel - bude to aj nasa katastrofa.

    Keby som bol na Ficovom mieste,konal by som v zasade rovnako.
    Spraval by som sa v zasade rovnako,hovoril v zasade rovnako.
    Mam k nemu absolutnu doveru,poznam ho aj osobne,zo slovenskeho parlamentu,hodnotim vsak skutky /mimoriadna erudicia je len bonus/.

    Co robi,je hrdinstvo a majstrovstvo.
    O narod a Europu sa nebojuje v tunajsich uliciach,ale v mediach a pri hlasovacom stole v Bruseli.A tam su v sluzbach a v zajati Plutokrata lotri,zbabelci - aj niekolko hrdinov.

 11. jjozef napsal:

  K spisu Gorila,pretoze nie celkom rozumiem nazoru autora.

  Niekto spis dodal kanadskemu redaktorovi Sme Nichplsonovi /teraz,po niekolko rocnej prestavke,je v denniku komentatorom/.
  V roku 2006 !!
  Pred volbami.
  Media /Sme,Tyzden,Trend.../ podla Nicholsona Gorilu odmietli uvererejnit,dovodiac,ze "je to nebezpecne".
  To tvrdil Nicholson,ked odisiel zo Sme a hral sa na poctiveho bojovnika proti korupcii.
  Ja som si to precital,zaiste mnohi si to precitali,ale media funguju,akoby to nikto necital.Alebo za tyzden zabudol.

  Gorila je o pravdepodobnych uplatkoch pri privatizacii pocas vlady Dzurindu.Nikto v mediach to nespomenul.
  Pred volbami 2006 bolo nebezpecne Gorilu uverejnit,o 4 roky,pred dalsimi volbami,ju uz uverejnili -ako nastroj boja proti Dzurindovi a Ficovi!
  Dzurindovi Soros neodpustil kauzu "skupinka"/zidovskych privatizerov/,spis zalozeny slovenskou tajnou sluzbou vedenou clenom SDKU.Chceli Dzurindu pochovat,aj tak sa pohyboval okolo 5 percent.
  Dodnes media,tie iste,ktore spis schovavali 4 roky,pouzivaju kauzu na obvinovanie Smeru,ze veci nevysetril a nechce vysetrit!

  Na zvracanie je cloveku pri sledovani soros medii.Ak sleduje dianie pozorne.Lumpenexistencie.
  Spolocenska spodina,spolocenske dno diktuje verejnu mienku.

  Smer,bojovnik proti privatizacii strategickych podnikov,Smer,ktory deklaruje ochotu znarodnovat - nechce podla medii vysetrit uplatky pri privatizacii!!
  Narod vacsinou stale nevie,ze je to o uplatkoch pri privatizacii.
  Mnozstvo medialnych konzumentov mediam veri.
  Smer totiz odraza utoky len niekde a fakticky len vo vysielani nazivo,kde nemoze byt cenzurovny.
  Sorosovci vsak utocia celoplosne,vo vsetkych mediach a neprestrelnymi "argumentmi" typu: "Fico sa v spise spomina 130 krat","Kalinak odmieta vysetrit".

 12. jjozef napsal:

  Par slov k Matovicovi.

  Vydaval reklamny casopis pre podnikatelov.
  Oslovil ho Sulik,vychadzajuca politicka hviezda,vytiahnuta sorosovcami z urovne neznameho poradcu Miklosa na spickoveho ekonomickeho experta...
  Kvoli potrebe vytvorenia protestnej strany pre volicov hlasiacich sa k pravici,znechutenych vladnucou pravicou.

  Boj s lavicou,boj proti Smeru,bol ustrednym motivom Sulika pri vstupe do politiky - a najdolezitejsou poziadavkou soros-medii.
  /Znicit socialistov,zavriet Fica - ciel,s ktorym sa Sulik netajil ani na navsteve v Prahe vo funkcii sefa parlamentu/

  Sulik oslovil aj Matovica,vydavatela reklamy pre podnikatelov,ktory potom tyzden co tyzden v reklamnych tlacovinach naplnal schranky pre postu svojimi az ostro komunistickymi utokmi na vladu a predovsetkym Smer a Fica.
  Militantne protilavicovemu Sulikovi nevadila ultralavicova retorika Matovica,chcel sa dostat do parlamentu.
  Matovic sa so svojim bratrancom,sekretarkou a este jednym clovekom dal zapisat na posledne miesta kandidatky - a prekruzkoval sa do parlamentu...
  Na manzelku prepisal 300 milionov - a siel do parlamentu "cisty".

  Je to vsetko desna story.
  Pod medialnym kobercom.

  Story agresivneho vychcanca,ktory vie,ktory v komentaroch vidi,ze je potrebny len na jedno: na sluzbu zaujmom reprezentovanym mediami.Dnes na likvidaciu Fica,Kalinaka,Smeru.

  Matovic je lidrom hnutia zvaneho Obycajni ludia.
  Clenovia: Matovic,jeho bratranec,byvala sekretarka a jeden z Presova.
  Toto hnutie,toto cudo,tento div pouzivaju media ako - vhodne pre domorodcov,aby ich spravovali a viedli.
  Satvalo sa,ze matovic figuroval v prieskumoch ako lider pravice.Fico ho tituloval "nezodpovedny komediant" ap.

  SaS Sulika mala 280 clenov,ked sa rozbila aj s poslaneckym klubom.
  Teraz ma eserocka podnikatela Sulika polovicu z povodnych clenov.....

  • Robo napsal:

   A že na vytváranie životného priestoru potrebuješ ten životný priestor aj fyzicky.
   Z toho dôvodu považujú "Robo a jeho Védy" Sasina za nateraz najprinosnejsieho diskutéra tu.
   A Megreho Anastáziu za jednu z najprinosnejsich bytostí na Zemi.

   A sme vďační Putinovi, že tento proces umožnil. Na východe RF. Najlepší začiatok, aký môže v dnešnej situácii vôbec byť.

   Putin je Boh, HonzYku.

 13. Cico Ciciak napsal:

  Čo si autor článku presne predstavuje pod pojmom kresťanstvo? Tú vec, ktorú popisuje od počiatku lživá a nevierohodná Biblia (ako projekt GP, kde niektoré slová/vety Issu, ktoré by teoreticky mohli byť priamo od neho, sú len parafrázované, zámerne interpretované a kaleidoskopicky rozhádzané po celej Biblii údajnými jeho učeníkmi), alebo ktorú reprezentovala a reprezentuje aj dnes katolícka, evanjelická, protestantská, východná, pravoslávna... cirkev? Hovorí autorovi niečo "biblický projekt", keď vypadá, že si volačo prečítal z KSB, DVTR, resp. prác VP-ZSSR/Ruska?

  Súčasný biblický projekt/koncept globalizácie globálneho prediktora
  ----------------------------------------
  http://cicociciak.blogspot.sk/2015/12/sucasny-biblicky-projekt-globalizacie.html

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!