Životní krédo Vladimíra Putina: nehromadit miliardy, ale emoce

mif-o-laquo-milliardakh-317-4660270Téma «Putinových miliard» se s chorobnou vytrvalostí přemílá v západním tisku jako zbraň informační války. Nedávno se znovu vynořilo v interview Financial Times, kde na ně šéfovi VTB (Vněštorgbank – Banka pro zahraniční obchod) Andreji Kostinovi položili obligátní otázku, na kterou ruský bankéř odpověděl, že je nikdo nikdy nenajde, a to z jednoho prostého důvodu – neexistují.

c1ea790ebd65cc60540d708da7558088Vladimír Putin nemá ani auta, ani peníze. Snad si nemyslíte, že po odchodu do důchodu se bude plavit na 200-metrové jachtě do Monaka ? On si do konce svých dnů zvolil skromný životní standard, protože jej zná celý svět. Lidé, kteří by se snažili dohledat Putinův účet, se o to mohou pokoušet po zbytek svého života, ale nikdy nic nenajdou.

Андрей Костин

Všichni lidé v Rusku se zdravým rozumem to už dávno pochopili, a zbytečné pokusy rozkrýt Putinovy peníze jen potvrzují to, co je zcela očividné. Ale těm, kdo si zvykli přemýšlet výhradně ve valutách, takovou odpověď hlava nebere. Pokusíme se podrobněji vysvětlit, proč Putina nezajímají jachty a bankovní účty, ale přesto je nejbohatším člověkem na světě.

Podnikatel a politik – různé životní filozofie

V první řadě by nebylo na škodu si vyjasnit, že politik a podnikatel jsou dvě naprosto různé profese. Dokonce i naprosto odlišné typy osobností – s různými prioritami, postavením a cíli. Liší se jejich životní zájmy, a pro stát nemůže být nic horšího, než když se tyto dvě oblasti proplétají a politik se začne zabývat podnikáním, nebo naopak podnikatel se cpe do politiky. Heslo populární ještě z doby Jelcina «vydělal jsem peníze pro sebe – vydělám i pro stát», které vyhlašovali v různých dobách různí lidé, a tak nebo onak je obměňovali, neplatí stoprocentně.

Podnikatelé se nemají cpát do politiky, a pro příklad tak oslnivý, až z toho pálí oči, nemusíme chodit daleko. Nazývá se kijevský režim. Ukrajina se za 25 let «nezávislosti» dopracovala přibližně do takového stavu, ve kterém se Rusko nacházelo v roce 2000, kdy se všeobecně očekávalo, že za rok, za dva se země úplně položí.

Stojí za srovnání, jak se vypracovalo Rusko za pouhé 2 roky pod vedením Putina, a na druhé straně oč rychleji se Ukrajina skácela do propasti pod vládou oligarchy Porošenka, který vcelku sice není hloupým podnikatelem, ale stal se strašným prezidentem.

A někteří naši lidé se stále ještě domnívají, že prezidentem Ruska by mohl být Chodorkovskij ! Z příkladu Ukrajiny, který ukázal, co se stane se zemí, ve které se k moci dostane oligarcha, se vůbec nepoučili.

Připustíme-li, že v tomto smyslu má i Putin obchodní „fortel“ pak je to v duchu rétoriky ze sovětských časů „fortel“ «silného hospodáře». Vladimír Vladimírovič představuje dost vzácný příklad uvážlivého politika, jakých je v naší době jako šafránu. Politiků je dost, ale takových osobností jako byli Margaret Thatcher (byť i nepřítel Ruska) nebo generál de Gaulle, je málo.

Co se týče kouzla osobnosti a charakteru, Putin si možná zaslouží srovnání s Andrejem Gromykem. Původem rovněž z prosté dělnické rodiny, Gromyko strávil 28 let ve funkci ministra zahraničí SSSR a měl velký podíl nejen na budování Sovětského svazu jako jedné ze dvou největších supervelmocí, ale i OSN s jeho obrovskou strukturou, která udržovala rovnováhu tohoto bipolárního světa. Velkou měrou byl jedním ze zakladatelů toho světového uspořádání, které pevně přetrvalo více než dvě generace. A do důchodu odešel jako obyčejný, podle dobové terminologie «soukromý penzista», který měl nárok na rekreační chatu, dopravu, rekreaci, spojení, zdravotní péči a mnohé další atributy. Ale ty mu byly dány pouze do užívání, nikoliv do vlastnictví. Podobná budoucnost čeká i Putina.

Ale hlavní věc je, že Putin je mužem s dalekou, téměř nedosažitelnou, ale zároveň hmatatelnou vizí. Podobně jako Gromyko každodenně mnoho let za sebou pracuje na tom, aby se Rusko udrželo na světové špičce a nesklouzlo níž na úroveň, ne které se ocitlo po vládě Gorbačova a Jelcina. Denodenně, jako sv. František z Assisi, obdělává pole, svěřené mu Bohem. 

 

Skutky nikoliv oligarchy, ale národního vůdce

Když už hovoříme o rozdílu mezi politikem a podnikatelem, hned si dovolíme jednoduchý příklad. Co udělal Putin v prvních letech své prezidentury, ne-li dokonce hned v první řadě ? A co jej bezprostředně rozkmotřilo s «civilizovaným světem» ? Co okamžitě vyznačilo rozdíl mezi jednáním podnikatele a politika ?

Putin zrušil zlodějskou Smlouvu o rozdělení produkce (SRP) v těžbě ropy, podle které se ruská ropa právně přestala považovat za takovou okamžitě po jejím vytěžení z vrtu a prodávala se za tak nízkou cenu, že kdyby se všechna vyprodala, Rusko by bylo ještě v dluzích !

Ti, kteří dnes hovoří o «ropné jehle», zřejmě zapomněli, jak na počátku Putinova prvního prezidentského období Rusko v podstatě nevlastnilo vůbec žádnou ropu.

Ale ne z důvodu nízkých cen – ty už tenkrát šly nahoru – ale kvůli tomu, že za Jelcina byly podepsány kontrakty za takových zlodějských podmínek, že západní partneři na ruské ropě dosahovali enormních zisků na účet Ruska.

Dnes, když jsme se poučili ze všech lekcí 90. let, chápeme, že Západ okrádal Rusko stejně jako po celá předešlá staletí okrádal své kolonie. Taková byla pro Ruskou federaci ta báječná «jelcinská svoboda», na kterou se dnes v určitém prostředí stalo zvykem vzpomínat se slzami v očích. A právě zde nalézáme příklad chování, který odlišuje politika od podnikatele.

Co by řekl podnikatel ? Řekl by stručně a jasně: «Pánové, já jsem tak či onak prezident země, kterou vy okrádáte. Tak pojďte, domluvíme se, jaký díl zisku, který vám přinese tento obchod a který vyždímáte ze státu, připadne mně za to, že budu tiše sedět a nemluvit vám do toho».

Takhle, při takovém jednání by na Putinovy účty skutečně přitekly miliardy, na které by potom bylo možno snadno ho chytit do pasti a nedovolit mu, aby prosazováním suverénní ruské politiky vzdoroval vůli USA.

Při podobném chování by takové miliardy nevzbudily žádnou pozornost u západních masmédií: pomáhat v okrádání své země ve prospěch Západu – to je velmi záslužná a Západem podněcovaná činnost, k tomu nejsou žádné výhrady. Příkladů takových hlav států, kteří tiše seděli, aby nepřekáželi Západu v okrádání své populace, zatímco se z nich nenápadně stávali milionáři nebo miliardáři, je jako smetí.

Putin se rozhodl napřáhnout ruku na to, co je Západu nade vše svaté – na základy jejich demokracie. Nikoliv na lidská práva – to je všeho všudy pouhý nástroj, vhodný pro vyvíjení nátlaku na nepohodlné režimy. Západ si nade vše cení peněz a zisku. A ti, kteří sami přivírají oči nad despotizmem arabských monarchií, by Putinovi prominuli ledajaké prohřešky proti svobodě slova, pokud by jen dovolil dále vykrádat ruskou ropu.

Ale to ne, prezident jako suverénní vládce rozbil tytéž zlodějské SRP (mimochodem mezitím uzavřel nové, ale za spravedlivých podmínek), a následně připomněl světu jeden z výroků Bismarcka:

719c370a36bf607925aa353cc98f8bc8I když se vám jednou podařilo využít slabosti Ruska, nespoléhejte na to, že z toho budete těžit věčně. Rusové si vždy přijdou pro své peníze. A když přijdou – nespoléhejte na jezuitské dohody, které jste podepsali v domnění, že vás ospravedlňují. Nemají ani cenu papíru, na kterém jsou napsány. Proto se vyplatí buď hrát s Rusy čestně, anebo nehrát vůbec.

Оtto von Bismarck

To nebylo rozhodnutí oligarchy, který vše měří podle osobního prospěchu, ale skutek konkrétního politika. Ve světové politice je již dávno známa cena za takové skutky. V 50. letech minulého století v Iránu přibližně totéž udělal Mosaddek, když usiloval o revizi dohod o rozdělování zisků společnosti British Petroleum a znárodnění íránského ropného průmyslu. Jak to dopadlo? USA neprodleně, za aktivní účasti britských zvláštních služeb vypracovaly plán převratu, který proběhl v srpnu 1953. Mosaddek byl smeten ze svého postu a uvržen do vězení. Tři roky nato byl osvobozen a bylo mu vyměřeno domácí vězení, v němž setrval až do své smrti v roce 1967.

Takže jak Putin, tak celý svět pochopili, co hrozí za takové chování, které absolutně neodpovídá logice podnikatele, který je zaneprázdněn svými osobními účty v zahraničních bankách. A to se rozumí, že záhy zahřmělo, jak se dalo očekávat. Rozhodli se jej doslova zničit s pomocí veškeré síly informační mašinérie takzvaných nezávislých západních masmédií. Západ si pro celý svět uspořádal skutečné bakchanálie kvůli válce v Čečensku, které se Putinovi podařilo zachránit před mezinárodním terorizmem, sponzorovaným i nadále CIA a ostatními západními zvláštními službami. «BBC» tehdy oficiálně oznámila: únos dětí v Beslanu pro nás není akt terorizmu, ale boj čečenského národa za svobodu. A my tyto lidi nebudeme nazývat teroristy – jsou to povstalci.

Ruského prezidenta označili za jednoho z hlavních světových diktátorů a začali připravovat půdu pro jeho následné «demokratické» svržení.

Je komické, že právě tato historie je věrohodně zdokumentována. Když FSB shromáždila dostatek materiálu z rádiové korespondence a dalších zpráv, které dokazovaly, že kádroví důstojníci CIA působící v Turecku, Afganistánu a dalších zemích Blízkého Východu nejenže udržují kontakty s mezinárodními teroristy v Čečensku, ale také jim aktivně pomáhají poskytováním zpravodajských dat, peněz, vojenských poradců a dokonce i zbraní a bojové techniky, Putin jednoho krásného dne předložil tyto důkazy Bushovi. Ten se příšerně rozčilil a podle svědectví samotného Putinařekl doslova: «No, já jim natrhnu zadky, až se vrátí». A za 10 dní po této epizodě byl ruskému vedení doručen oficiální dopis od CIA, kde jeho představitelé otevřeně prohlašovali, že se cítí oprávněni nejen udržovat kontakty s jakýmikoliv opozičními silami v Rusku, včetně bojůvek a teroristů, ale mají v úmyslu dělat to i v budoucnu, což tímto oficiálně oznamují.

Nabízí se další otázka: namáhal by se oligarcha, zaneprázdněný svými miliardami na zahraničních účtech, zkřížit cestu CIA a pustit se s ní do křížku ?

Kréda Vladimíra Putina

Abychom pochopili motivaci Vladimíra Putina, musíme se ohlédnout za samým začátkem jeho prezidentské dráhy a vzpomenout jeho projev k občanům při jeho první inauguraci 7. května 2000. V něm zazněla slova, která na celé následující období vymezila charakter jeho prezidentury a vše, co na svém postu vykonal. Přitom je dlužno konstatovat: za celou dobu se ani jednou nenaskytl důvod vytýkat mu, že nedostál svému slibu:

f8ea842057799f924123b2c0f455880aBěhem posledních měsíců jsem jak v Moskvě, tak i na setkáních v ruských regionech vnímal vaše porozumění a podporu. A velmi často jsem od lidí, od těch nejprostších lidí na náměstích a ulicích našich měst slýchal velmi prostá, ale pro mne velmi důležitá slova. Říkali mi: «Věříme vám. Spoléháme na vás. Vy jediný nás neoklamete.» Mohu vás ujistit, že se při svém konání budu řídit výhradně státními zájmy.

 Vladimír Vladimírovič Putin

Právě toto krédo se vine jako červená nit všemi mezníky historie putinského vládnutí: jeho projevem v Mnichově, zapojením do syrské operace, reakcí na mstu za toto zapojení, která vyšla z Ukrajiny. Mimochodem, který majitel miliard na účtech by přistoupil na riziko a vystavoval se sankcím ? Oligarcha se nikdy nepustí do něčeho, co by ohrožovalo jeho kapitál. Právě proto si Západ vypěstoval oligarchii, aby mohl kdykoliv držet místní vládu na vodítku. Reakce Západu na Putina sama o sobě hovoří o tom, že  ho nemohou finančně kompromitovat, protože zde nejsou ty nechvalně proslulé miliardy.

Odpovíme přímo: kde se nachází hlavní bohatství Ruska ? Ve státních korporacích, které patří výměnné vládě a nemohou být vydány do soukromých rukou, ale i v rukou největších kapitalistů země, kteří se však ani v nejmenším nemohou řadit k Putinovým přátelům, nejvýše možná k jeho dávným známým, ale daleko častěji patří, mírně řečeno, k jeho soupeřům. K lidem, jejichž ambice je třeba mít pod kontrolou, mařit jejich neustálé pokusy proniknout do vlády a získat vliv na politiku státu. Nejsou žádní «oligarchové – Putinovi přátelé», neboť Putin na nich není závislý, naopak jeho politika se odvíjí od jeho principů a zájmů země, nikoliv od soukromých miliard. A logicky i fakticky je zřejmé, že takoví oligarchové  neexistují, protože jinak by CIA a NSA (Národní bezpečnostní agentura) se svou nejmocnější finanční rozvědkou již dávno měly vše propočítané.

Pravdu má Andrej Kostin, když říká, že Putinovy miliardy jsou mýtus. Na jeho slovech můžeme sice poopravit větu, že Putin «si zvolil skromný životní standard». Jistě, ten se, měřeno optikou šéfa velké banky, může zdát skromným. Ale nadstandardní životní úroveň je Vladimíru Vladimírovičovi, jako každému prezidentovi státu, zaručena i po odchodu do důchodu. Je třeba pamatovat na federální zákon «O zárukách pro prezidenta ruské federace, který ukončil výkon své pravomoci, i pro členy jeho rodiny». Podle něj má bývalá hlava státu zaručen standard srovnatelný s tím, jakému se těšil při výkonu svého úřadu: úplné a důstojné zabezpečení, nikoliv však v osobním vlastnictví. Přepychové interiéry rezidencí, doprava, stravování, zdravotní péče, ochranka – plat prezidenta se zdá být v tomto světle mrháním, protože i bez toho má všechno, co je potřebné k zajištění životního standardu přiměřeného jeho postavení.

Exprezident má zaručeno 75% svého měsíčního prezidentského platu, splatného od okamžiku ukončení výkonu funkce, státní rekreační chatu, bezplatnou dopravu, ochranku, osobní prostředky komunikace, zdravotní péči na vládní úrovni a tak dále. Samozřejmě v tomto výčtu nejsou dvěstěmetrové jachty, «Rolls-Roycy», osobní letadla, 12-pokojové byty v luxusních mrakodrapech – z toho je jasné, proč prezident VTB považuje budoucí životní standard Putina po odchodu z úřadu za «skromný». Ale to je viděno optikou businessu.

Co tehdy vykřikoval Polonskij ? «Kdo nemá miliardu, ten může přistoupit na…». Zkrátka ne každý potřebuje v tomto životě miliardy. Je očividné, že postavení «soukromého důchodce», jak se říkalo za sovětských časů, bude pro člověka, jako je Putin, více než dostačující.

Právě v tom spočívá rozdíl mezi Putinem a těmi, kdo hledají jeho miliardy. Oni sami jsou totiž přízemními typy lidí a o všech ostatních soudí totéž. Hranice jejich snů – to jsou ty notoricky známé «miliardy», a kdyby se titíž odhalitelé, kteří pátrají po miliardách, dostali k moci, tak jedině proto, aby tyto miliardy získali pro sebe. Takže oni soudí lidi podle sebe, protože Putina prostě nepochopili. Nejsou politiky a nerozumějí tomu, co je hybnou silou politika. 

Putin se ve svém úřadu plně seberealizuje, a všechno ostatní je pro něj zkrátka druhořadé. Má svůj cíl, stanovil si za úkol dosáhnout pro Rusko jasně vymezené postavení a pro prosté Rusy důstojný život. A tomu zasvětil svůj život. Je také mimo jiné sportovec, a má i vlastnosti sportovce: vrcholné soustředění na stanovený cíl a schopnost mimořádného sebeobětování pro jeho dosažení. Vše, co je hobby pro lidi, kteří se zajímají o politiku, je pro něho život. Putin své osobní úspěchy i neúspěchy posuzuje podle úspěchů nebo nezdarů své vlasti. Tato práce je neobyčejně náročná a mimořádně zajímavá. Tomu, kdo k ní byl povolán, nejsou jako přídavek potřebné žádné miliardy – i bez nich svou práci vykonává s plným nasazením, beze zbytku realizuje sebe i své ambice, usiluje o cíle, které mají význam pro rozvoj společnosti a postavení země ve světě, a které klade nad své osobní zájmy.

Když se zeptali Gromyka, co považuje za svůj hlavní životní úspěch a odkaz, odpověděl prostě – OSN. To, co po sobě zanechá Putin, je dobře známé a viditelné. My žijeme v tom světě a v té zemi, které v mnohém ohledu jsou i jeho budoucím odkazem. Pokud chápeme a myslíme v takových měřítkách, stávají se jakékoliv dotazy na «miliardy» bezpředmětnými.

«Jaký je tvůj největší úspěch ? V čem spočívá tvůj odkaz ? – Pět set miliard dolarů», – no to je přece na první pohled ubohé. A jen to odráží ubohost těch osobností, které se samy bojí myslet velkoryse a v jiných kategoriích.

Je zřejmé, že člověk, který po sobě zanechá úspěchy své vlasti a odkaz svým potomkům, nepotřebuje žádné miliardy. Nepotřeboval je Gromyko, nepotřeboval je Stalin a nebude je potřebovat ani Putin.

Pokoušet se je vypátrat, to znamená jen demonstrovat přede všemi, že ty sám za službou vlasti v úřadu prezidenta nevidíš nic víc, než možnost si nahrabat. Takové odhalování – to je v podstatě odhalování sebe sama. Tito lidé pouze odkrývají svou vlastní ubohost a přízemní touhy. Spekulace o «Putinových miliardách» – to je úděl těch, kteří sami v životě ničeho nedosáhli a snaží se podle sebe soudit ty, kterým se podařilo uskutečnit jejich záměry a vize.

Zdroj: http://politrussia.com/society/mif-o-laquo-milliardakh-317/
245 Komentářů k Životní krédo Vladimíra Putina: nehromadit miliardy, ale emoce

 1. doktor napsal:

  Zbytečně dlouhé a krkolomě napsané. Je to prosté - Putin nepotřebuje miliardy , za Putinem stojí Rusko.

  • Pravda napsal:

   A vysledky jejich prace, jako tady:

   https://www.youtube.com/watch?v=ca6ARA4V0v4

   S takovymi masinami jestli psoukli amikum kolem hlav na jejich lodi, tak se nedivim, ze z toho kakali kralici bobky nonstop :-)

  • petr napsal:

   To je naprostá pravda. Miliardy potřebuje někdo, koho pak jednoho dne budou svinským krokem hnát pryč. Tedy oligarchy a podobné zloděje.

   A možná si je Putin dobře vědom, že rubáš nemá kapsy. A nebo jen ví, že celý židovský bankovní virtuální systém se brzo zhroutí a milionářům zbudou jen oči pro pláč.

 2. Robo napsal:

  Tento článok už bol potrebný (pre niektorých), ďakujem.

  A ak môžem poprosiť, ešte by sa hodil nejaký pre tunajších "Putinových poradcov".

  • Pravda napsal:

   Co sa da robit, robo, ty si len iba dieta.

   Skodoliby rypak. Narazis na clanek pana Kasuky? Ale zbytecne, protoze tam bylo hovoreno o tom, co tizi rusky lid, a ty nechces videt, protoze to nepocitujes a potrebujes porad zit ten svuj odezdikezdismus, tj. nic mezi. I kvalitni clovek muze delat chyby ci neco opomijent a poukazani na to neznamena vubec nic negativniho. Ty beres to debilni pravidlo " je proti nam, kdo neni s nami" doslova jako podle pravitka. Uz jsem ti psala, ze svet neni cernobily, a navic kazda barva ma jeste odstiny, ze.

   Zbytecne se nerika, ze kdyz je kritika zdrava, kritik byva zraneny.. a ty jsi kopal uplne bezduvodne, moc dobre dobre si pamatuji, ze od posledniho clanku o Putinovi mi nemuzes prijit najmeno, otlit jsi od jedne steny k druhe, no nic, co se da delat, deti uz takove byvaji.

   K veci: Nekde u jineho clanku jsem to zminila, ze se Putin uz rozhodl ohledne bankovnictvi v zemi. Udelal to ovsem daleko rozumneji, nez sveho casu Kennedy. Ten to oznamil a nez to zrealizoval, byl mrtev. Putin to vyresil po svem a je nutno mu za to zatleskat. Bude to tymova prace. Proste jenom zkonstatoval, ze se ten dosavadni system neosvedcil a poveril lidi vypracovanim systemu odlisneho. A nemusi ani vyhazovat nikoho, oni odejdou sami...

   Docela by mne zajimalo, co bylo tim hnacim motorem, zda to bylo na zaklade dalsiho kola sankci nebo jen cekal na uzavreni vetsiho mnozstvi dohod obchodovani v rublech, nebo ho k tomu potlacil hlas lidu, ( opravdu si lidi stezovali na padajici zivotni uroven, jak jsem psala na zaklade zjisteni na ruskych webech).

   Dobrou zpravou je take to, ze spoluprace s Iranem a Venezuelou ( podle iranskeho tisku ) nabira na obratkach ( Rusko konecne dodalo obranne raketove systemy S-300, k velke nelibosti USA) a uz ted je jasne, ze Izrael ztratil sanci na dobyti Iranu.

   • Robo napsal:

    Pán Kašuka ma pritom nenapadol, ďalej som tvoj komentár nečítal.
    Ale poteším ťa, pri písaní toho komentára som si spomenul na tvoje rady, čo by mal Putin robiť a nerobí.

    Drzosť a pomýlenosť určitých ľudí nemá žiadne hranice.

    • Pravda napsal:

     Drzost? Ja jsem jen tady napsala, co rikaji rusti lide a ze s tim souhlasim. Je treba se zabyvat tim, ze narod strada a urcita hranice se nesmi prekrocit. To neni drzost.

     Ty, schizousi, svou drzost ale nevidis, kterou tady vuci mne predvadis.

     Je mi jasne, ze je tobe je uplne jedno, co by to stalo ruske lidi za obeti, hlavne, ze bys byl bezpracne osvobozen a zachranen, ty vycuranku, liny bojovat za sve.

     Proc se snazis prehlednout, ze Putin jasne rekl, ze Rusko nebude Evropu zachranovat? Nabizel pomoc, a Evropa si svou sanci propasla, namisto toho jedou dalsi sankce, kamarade. Ty nevidis, co videt nechces, schizousku...

     • Robo napsal:

      Chceš ešte niečo poradiť Putinovi?
      Možno by ťa rád vypočul.

      Inak moje slová prekrucuješ tým najhrubšim spôsobom.

      No čo iné od teba čakať. Však, zidacku?

      Mňa už nenaseries.

      • Pravda napsal:

       jasne, schizofreniku. Jeste abys dokazal cist, co jsem napsala, to uz bych po tobe chtela moc. Nemas na to.

 3. Drak napsal:

  !!!!!!! Není co dodat.

  • Pravda napsal:

   Snad jen pripomenu, ze Putin a dalsi clenove vlady si snizili platy pri zavedeni protiruskych sankci, aby na to nedoplacel jenom lid.

 4. Stribog napsal:

  Západní civilizace ve vleku zlatého telete z pouťového zlata prostě nepochopí, že nejmocnější muž planety tak nějak nepotřebuje to, o čem naučili vydebilizovaného Joea Sixpacka čumícího na Communist News Network snít. Milardy možná hrabaly židovské manželky trockistických funkcionářů Brežněvovy éry, co vládly černou tantrou.
  Nezávislost na pozlátku činí rozdíl mezi loutkou a reálným politikem a Gosudarem. A Putin je Gosudar. Stejně jako byl Stalin. Po Stalinovi zbyla dača a dvě uniformy. Také osobní knihovna čítající tisíce svazků, většinou podtrhaných a opatřených Kobovými osobními poznámkami. A také jaderná, ekonomická, kosmická a vědecká velmoca roujetý rychlík, který se podařilo ubrdit až Gorbymu čtyřicet let po té, co Stalina zavraždila MI6 spolu s trockisty.

  • petr napsal:

   MI6 s trockisty? Já myslel že ho zavraždili jeho židovští doktoři.

   • Stribog napsal:

    Schéma těchto událostí je pořád stejné. Práci provedou technici, připraví se obětní beránci, na které se to hodí... Studia JFK mne vyškolila v tom, že poslední, kdo by na příběhu byl zajímavý je LHO...
    Profil svých skutečných vrahů popsal Kennedy v Profiles in Courage. Stalin tak detailní nebyl, ale svou násilnou smrt předpověděl v jedné ze svých básní z mládí.

 5. kobaca napsal:

  "to je úděl těch, kteří sami v životě ničeho nedosáhli a snaží se podle sebe soudit ty, kterým se podařilo uskutečnit jejich záměry a vize."

  Tahle větička to celé shodila..

  Možnost něco tak činit-uskutečnit záměry a blablabla..není osobní zásluhou -povahou jedince, nýrbž povahou umělé pozice na níž jsou navázány ony přístupy ke zdrojům a možnostem-...jenž jsou tím jiným tudíž upřeny...

  Když bych to parafrázoval ad absurdum:
  Dejte mi plně k dispozici nějaký to Rusko-to se mi to bude úspěšit!
  Nedejte a...reálně to tudíž nepůjde.
  A o tom že sami-zvýrazňuju to SAMI "v životě ničeho nedosáhli"---Jestli "sami" znamená, že jim jsou upřeny všechny ty možnosti, nástroje, konexe, organizace...tak ani nelze očekávat, že něco dokázat mohou...
  Překopejte pole holýma rukama a jen tak sami pro sebe-ať poznáte, co znamená dokázat něco sám (a bez zdrojů a nastřádaného úsilí jiných)!

  • houbeer napsal:

   Jo aha,takze oni,samo,apod vyrazy?on jedinec musi vstat ze zidle a ROZHODNOUT se jakou cestou se da!putin se podle me rozhodl davno,ze bude prezidentem.a co ty?kam to tahnes ty kobaco?a kecy,ze nemas moznosti,ze ti nekdo nedal rusko si nechej na hovinky pro ovce....

 6. Sasin napsal:

  Zatuchlá, začouzená a smrdutá díra. V koutě u tří bambitek sedí u stolu hráči s důležitými kartami a ještě důležitějšími rozpočty v kapsách. Pozorují se zamračeně zleva doprava a jeden druhému pod stůl, esli tlak zvenčí je přizozený nebo kovový. Všichni mají ESO v kalhotách. Podržtašky šmátrají s citem a hle, Putin vstal a rozsvítil. Nepřejte si vidět ty pOHLEDY. Muheeeeeee

  • TheTruth1890 napsal:

   Pché, takový po-vrchnosti!
   Eso v gatích má každej druhej, ale pozice prezidenta je jaksi jenom jedna na každou Farm.

  • Maroš napsal:

   Sasin - vyhrať nad súpermi a neskaziť hru! Nad škrupinkármi /skořábky/ vyhráš - ale len na jeden pokus /potom ťa pochopiteľne ich ochrankári vynesú/, tak, že neodkryješ jednu škrupinku, pod ktorou určite nič nie je, ale s úsmevom odkryješ naraz dve škrupinky, a teda, aby podvod nevyšiel najavo "určite je gulička pod tou treťou, že?" - dajú ti tvoj liter a vypadneš. Putin pozná ich ojeby a pracuje podobným spôsobom, akurát jeho len tak ľahko nevynesú.

   • Sasin napsal:

    Marošu, ale já nevím co jsi mi tím chtěl říci. Nějaký pocit, dojem?

    • Maroš napsal:

     Sasin - RADOSŤ! z poznania, z hry, z práce, z rizika, z očakávania! Mám to svetlo zhasnúť?

     • prys napsal:

      Není nic jednoduššího než sehrávat úlohu "židů", když se zajistilo (nakradlo) jak je předstírat- OKATÝMI STEREOTYPY...na které pak zase v roli i odpůrců titíž státní agenti, resp.jejich kolegové...poukazují (tím je vina bezpečně odváděna).
      No co je jednoduššího než sehrát žida a k tomu mít klidně přidělanou falešnou duplicitní státní identitu...klidně na jméno třeba Kohn? Nebo se zahalit do něčeho...opálenej...pobíhat někde hrajíc si na vojáčky a na "islámisty", však kdo pozná, co pod tím je? S příslibem, že se pak může nenápadně mezi ostatními "přivandrovalci" za odměnu "vrátit" na Západ.

      Státní tajné služby působí všude po světě rozvrat a teror.
      Zcela se utrhly ze řetězu, který by je mohl svazovat a řádí jak se jim hodí.

      Co je ale hnusem všech hnusů, že sítě státní agentů tajných služeb naprosto zdecimovali možnosti ekonomického jednání svobodného...a namísto toho zřídili plně postátněnou skrytě zmilitarizovanou a k nadvládě vždy svolnou postáněnou pseudoekonomikou-jejich státní bílí koně se etablovali plně jako ovladači ekonomického ruchu (ruch jiný upadá, nemá z čeho se vyživovat). Počáteční "boje" (jako "války mafií" v devadesátých letech v Česku, kdy jste podnikatele, kteří nechtěli být jejich dojnými krávami pod jejich "ochranou"..jste běžně mohli nacházet rozčtvrcené v přehradách a podobně. Potom co se ta tajná síť cítila už dostatečně na zdrojích konsolidovaná...se ony brutální metody přirozeně začaly mírnit (nikoli větší regulací, ale prostě proto, že už nebylo třeba-už si získali dominanci...ti co o ní se státním krytím brutálně usilovali), mnozí zestárli a už by je to nebavilo takto agresivně. No a těmto běžný "neagent" platí dnes a denně složenky, vlastně účty...

     • Sasin napsal:

      NE. Sviť dáááááááál. Muheeeeeeeee

 7. mozkomor napsal:

  Ačkoli.....jak vás tak pod různými články sleduju jak švitoříte..tu více tu méně inspirativně (no..něco málo se z toho složit dá...)
  měl bych se dostat k tomu líp se podívat na emoci zvanou "hrdost"...něco je mi na tom divnýho:P však já na to přijdu, co se pod tím skrejvá.

  • proud napsal:

   Poradim ti: Hrdost neni emoce,ale vlastnost!

   • Stribog napsal:

    Hrdost patří k vyšším emocím - a řadíme jí k emocím sociálním...

    • anizatohonezohnesnamistonej napsal:

     "preco su ludia pysny?

     lebo nepocuvaju dusu, prehliadaju ju lebo nevidia ju cez telo a jeho pozicky a jeho chtice.

     takze pycha nie je dusevna ale telesna?

     spravne je to v ludskej mysli nie v dusi. ako dusa nie je pysny ziaden clovek, niketori su tak vyspeli ze nie su pysny. nepocituju a necitia taketo pocity, su to duse vyspele. a podla toho sa aj spravaju.

     a co hrdost?ved ked som hrda mam dusu nie?

     no kazdy ma dusu. hrdostou sa iba obranujes je to v podstate nieco ako pycha, ibaze hrdost je zachovat si svoju tvar za kazdych okolnosti a neupustit od nicoho. hrdost je iba jednou z vasich mnohych mask, ktore mate na svete, na zemi v ludskych telach a vasa dusa sa s tym musi vediet naucit popasovat. vyhrat nad hrdostou. nemate ochranovat vasu mysel ale vasu dusu a hrdost je naucena nie je vam vlozena do duse.

     takze v podstate su pycha a hrdost jedno a to iste?

     ano aj v laske je to tak, ja som hrdy tak ja toto a tamto neurobim a potom je uz len krocik k pyche. pycha predznacuje vas pad. pad vasej duse. z nej sa velmi tazko ta dostat spat.

     a co mame robit aby sme neboli pysny alebo hrdy?

     no je to na vas aku cestu si zvolite. rozhodne je najlepsie mat cestu lasky a na nej nie je ani pycha, hrdost a ani nenavist ci zavist. je to ciste laska je cista. mozete byt hrdy na vykonanu pracu to ano alebo na to co ste spravili ale nemali by ste byt hrdy na seba a na ostatnych. hrdost je cit, ktory je ochranarsky a velmi zlozity. branite sa niekedy aj proti pravde a laske vdaka hrdosti.

     takze je lepsie ju nemat ako mat?

     najlepsie je mat lasku. ta vas zbavi vsetkeho. nemam na mysli iba partnersku ale aj inu lasku vseobecnu lasku. lasku voci sebe samemu. lebo ani to, ze ste hrdy vam nezaruci ze sa mate radi. to ze je niekto hrdy neznamena ze sa ma rad alebo ze vas ma rad. hrdost nie je cista laska. hrdost s laskou nema nic spolocne rovnako ako pycha ci ziarlivost.

     no uz si vysvetloval co je laska. ale preco ludia potrebuju byt pysny a hrdy kam nas to dovedie?

     nikam. nepotrebujete to. je to iba vase zmyslanie vasa mysel to potrebuje a tym vam zahaluje vasu dusu. vasu pravu podstatu -lasku. to ze ste pysni, hrdi, ziarlivi. to ze ste na nieco hrdy ste sa naucili tu. lebo je to potrebne. myslite si ze bez vasej hrdosti neprezijete. ze ona je potrebna k tomu aby ste sa ukazali. aby ste nestratili svoju pravu podstatu. no nie je tomu tak v skutocnosti to iba vasu pravu podstatu potlaca.

     to vyznie akoby sme boli uplne nedokonale bytosti.

     je tomu aj tak. ste presvedceni o tom, ze ste dokonali, ze ste dokonalejsia ako priroda, z ktorej ste, ze ste inteligentny. ale myslis si ze inteligencia je to, ze ste hrdy len na to, ze ste vobec ludmi?

     nie nemyslim si to. tak potom co je inteligencia?mozem byt inteligentni a aj hrdy, ci pysny?

     nie inteligentny clovek by pysny a hrdy nemal byt. velmi dobre viete ako to je. inteligencia sa nemeria poctom diplomov. ved aj zvierata su inteligentne a mozno aj viac ako ktorykolvek diplomovany clovek. mozete byt hrdy na to ze mate diplom to ano. ale na vas samotnych to velmi k sebe nejde. hrdost nesmie narusit lasku nic co s nou suvisi. hrdost, pycha nepatria do dusevneho sveta.

     preco tam nepatria?

     pretoze duse nieco take nepoznaju. niekedy vam hrdost ci pycha nedovolia pomoct druhej dusi tu na zemi. nici vasu dusu a neposuva ju vpred. ako dusa by ste nereagovali na niektore situacie tak ako reagujete ked ste ludmi.

     a ako reagujeme ked sme ludmi a preco tak reagujeme?

     lebo ste ovladani telom a myslou. a vasu dusa sa ma naucit to ovladat, to som vysvetloval uz. pycha,hrdost vam k tomu nepomahaju. naopak vasu dusu pohlcuju a beru si ju a ovladaju ju. a ona sa potom stale musi opakovane vracat na zem,kym sa nenauci ako ovladat telo a dusu a tym postupit dalej.

     a co ak je hrdy clovek napriklad na svoje deti, ci svoje zviera, rodicov, surodencov?

     ani to by nemal lebo hrdost je neduh. potlaca vas. nie je to vasa osobnost, vase prave ja. vase prave ja je vasa dusa nie vasa pycha ci hrdost, tie vam totizto zabranuju vidiet pravu podstatu sveta – lasku. zabranuju vam vidiet seba a inych vo svetle pravdy, vo svetle lasky.

     a co taka pycha? ta je predsa horsia ako hrdost nie?

     no vy si to iba myslite. v podstate je hrdost inak pomenovana pycha a vsetko je to vytvor vasej mysle. hrdost nepotrebujete. jedine co potrebujete je laska. nepotrebujete pychu, ziarlivost a hrdost a zavist. su to vsetko vlastnosti, ktore vam nehovoria o tom aki ste ale brania vam v tom poznat to vo vas. poznat prave ja."

  • Maroš napsal:

   Mozkomor - HRDOSŤ JE, keď ti spadnú kľúče od baráku, ale ty sa pre ne ani zaboha nezohneš!

 8. prca napsal:

  Nehromadit miliardy, ale moc. To ostatní už "přijde samo", bude muset:D

 9. Jaris napsal:

  Jestli bych nekomu ty miliardy prala, tak je to prave Vladimir Putin. Nemyslim si vsak, ze by bylo jeho kredem nesmyslne hromadeni penez. Neni to ten typ, ktery meri svou moc miliardami na bankovnim uctu, jak to maji ve zvyku zapadaci.

 10. proud napsal:

  Na zadny nici kreda o kterejch jsem se osobne nepresvedcil,neverim! Tecka,je uplne jednoho o koho jde,kdyz do nej nevidim.To plati pro politiky obecne,minimalne dvojnasob.

  • proud napsal:

   Budiz mu cti,paklize ho skutecne vyznava,a jestli,pak v politice nesmirne trpi,ale jako prilis emocionalni typ mi neprijde.

   • proud napsal:

    Jinak u politika bych ocenil mnohem vic vlastenectvi, pokerface,umeni naslouchat intuici,chladnou kalkulaci a sebeovladani coz u nej vidim spis.

    • Hum napsal:

     Dovnutra nevidis..

     • proud napsal:

      Presne tak,prave proto nebudu psat ze je neco tak a tak........kdyz vim hovno! :-)

      • proud napsal:

       Zajimaj me pravdivy fakta!!! Kdyby,co by,jak by a co bych si sam pral kdyby,zustava pouhou filosofii a je treba to tak prezentovat.

      • Pravda napsal:

       Proude: Kdyz te zajimaji fakta, tak aspon bychom se meli tedy shodnout ( myslim, ze vsichni ) na tom, ze Putin brzdi valku. Co rikas?

       Tech provokaci uz bylo a pokracuji, ty jeho nervy bych chtela mit...

       Ano, co ma v hlave za myslenky, zamery ci plany, to nevidi nikdo.

    • Jaris napsal:

     Do Putina sice nevidim, ale jako politika a diplomata si ho vazim, ikdyz ne se vsim s nim souhlasim. Jeho jednani a skutky predci daleko vsechny politicke chytroliny dohromady.Takovy clovek se rodi jednou za sto let. jednoduse je skvely!

 11. martin bareš napsal:

  Jako že s bankéřem Kosinem, protože je bankéř, a autorem zásadně ideologicky nesouhlasím, protože jsem pro socialismus, tak článek je
  GENIÁLNÍ.
  Děkuji bankéřovi a autorovi, vystihl nás, velkou většinu lidí, ať jsme chudí nebo bohatí, skvěle. A to pro mne není Putin modla, už jenom proto, že osobně o něm nic nevím.

  • Paul Durham napsal:

   Uvedl jste slovo modla, děkuji za toto slovo. Dokud budou existovat miliony prosťáčků s nutkavou potřebou modly, je zle. A to se nikdy nezmění , protože ty miliony prosťáčků budou vždy, takže zle bude navždy. Modla je zlo.
   Ano stačí používat rozum.
   A k věci-tématu článku : dobrý vůdce má vše zadarmo, protože lidi, které vede mu to rádi dají za jeho práci. Něco za něco, bez modlářství. Za modly a pomníky jsou vždy schovaní ti bez předkožky.
   A proto jeďte do Ruska na pár týdnů, není na osobní zkušenost.

 12. Vladislav napsal:

  Ten článek je geniální. Nejen proto, že přesně popisuje Putina, ale především proto, že jasně říká, co bychom měli dělat a jak bychom měli žít, každému z nás.
  Mít svou vizi. Svou ideu, svůj cíl. Nasměrované na něco, co náš převyšuje - zájem rodu, plemene, dějinné spravedlnosti, planety Země.
  A za tento cíl bojovat usilovně, skromně, trpělivě a vytrvale, naprosto praktickými a pragmatickými prostředky.
  Peníze? Pouze prostředky k dosažení tohoto cíle. Do hrobu si nevezmeme ani korunu, a naše děti a vnuci nepotřebují miliardy, aby žili spokojené životy.
  Přirozený slovanský vůdce nikdy nehromadí majetek. Je vůdcem, vede desítky, stovky, milióny lidí. Ale sotva mu skončí "práce", vrátí se na své hospodářství, na svou zahradu, ke svým zvířatům, ke svým sochám, lesům, knihám a filmům - a samozřejmě ke své rodině.
  Pokud ho povolají znovu a on bude moct, rád se zase vrátí. A až všechno skončí, zase odemkne dveře svého domu, obleče se do montérek a půjde kutit na zahradu.
  Tuto mentalitu nepochopí nejen Žid, který se už tisíce let v nás snaží probudit ty nejprimitivnější touhy, ale už ani většina lidí z dávno biorobotizovaného Západu.
  Jejich útoky na Putina, to nejsou jen Rotschildovy a Sorošovy peníze. Velice často je to "pouhé" základní NEPOCHOPENÍ přirozené povahy slovanského vůdce, žrece, člověka směřující svou tvorbou od lidské bytosti k bohům.

  • proud napsal:

   "jasně říká, co bychom měli dělat a jak bychom měli žít, každému z nás.
   Mít svou vizi. Svou ideu, svůj cíl. Nasměrované na něco, co náš převyšuje – zájem rodu, plemene, dějinné spravedlnosti, planety Země."...........vicemene souhlas,ale bez toho ze presne popisuje Putina proste proto,ze do nej nevidime a nevime presne co a jak je mysleny v konecnym dusledku,v tom jenom hadame.Nikdy nezapominam na jednu zakladni a dulezitou vec,ze jede momentalne s GP!!!

   • proud napsal:

    A GP at to mysli jak chce,v prvni rade mysli na sebe a clovek je pro nej pouhou polozkou!

    • Vladislav napsal:

     A jak by sis to představoval? Jak to má Putin podle tebe dělat?

     Pro mě je podstatné, že vrátil desítkám miliónů pocit hrdosti na to, že jsou Rusové, Slované. Že zastavil vykrádání země západními zloději a bankstery.

     Že zaťal americký sen o unipolárním světě, o nikým a ničím nekorigované hegemonii pod taktovkou sociálních parazitů.

     Že dal příklad, díky němuž dnes mladý Rus sportuje, zatímco ještě před 20 lety se upíjel k smrti. A mladá Ruska sní o dětech a rodině, zatímco za Jelcina toužila dělat na Západě kurvu.

     I díky Putinovi tady dnes píšeme a nikdo si nás netroufne úplně zatnout.

     Jenom díky němu nezemřely další milióny lidí v dalších zbytečných válkách na Blízkém a Středním Východě.

     Předkové a bohové to vidí a pomáhají Putinovi ze všech sil.

     Nabídni jiný přístup, stejně ucelený a uskutečnitelný, jaký má Putin. Nebo raději mlč, připadá mi, že ty žádný uskutečnitelný, neutopický plán nemáš, ale na všem, co funguje, hledáš hlavně nedostatky.

     • Pravda napsal:

      Co mas co komu zase rikat, aby mlcel?

      Ty jsi schizofrenik. Tady toto je dukazem:

      I díky Putinovi tady dnes píšeme a nikdo si nás netroufne úplně zatnout.

      chachacha....

      Ne diky Putinovi, ale predevsim proto, ze uz je to jedno, pro nas je vymalovano a vypust si z hlavy, ze jsme pro Rusko Slovane, ktere maji chut zachranovat.

      Zradili jsme, takze na to nezapominej! Zradili jsme jejich obeti a jestli umis rusky, zajdi si na jejich weby, at mas konecne jasno. NIKDE, opakuji, ze nikde nenajdes, ze bychom je zajimali.

      Litej si dal, Ikare..

      • proud napsal:

       "Ne diky Putinovi, ale predevsim proto, ze uz je to jedno, pro nas je vymalovano a vypust si z hlavy, ze jsme pro Rusko Slovane, ktere maji chut zachranovat."...........myslim si ze maji,to je ta dobra Slovanska vlastnost kterou se nam okolo snazej vybit z hlavy,v Rusku se jim to nastesti zrejme nepodarilo ani castecne,aspon doufam.

       • Vladislav napsal:

        Přesně tak. Udělali to naposledy před 71 lety. Mohli nás obejít, dobýt Berlín a nechat zbytky fašounů spokojeně dožívat u nás, v Maďarsku, Rakousku. Oni ale osvobodili taky nás - stálo je to nejmíň 150 000 životů.
        Nabízeli nám (Stalin) pomoc už před válkou. Skutečně to máme my Slované v povaze - viz např. Sidorovem zmiňovaná pomoc Rusů Niklotovi při křížové výpravě v r. 1146. Je neskutečné, když si člověk uvědomí, že Rusové prošli a přepluli nějakých 1500 km, jen aby pomohli malému slovanskému národu na styku s Německem.
        Do toho pytle prolhaného jedu jménem Marie alias BRICS alias Pravda je už i škoda se strefovat. Jak říká stará moudrost, čím víc se v lejnu rýpeš klackem, tím víc smradu cítíš.

        • Paul Durham napsal:

         Nemohli Vladislave, nemohli nás obejít, ani kdyby chtěli, oni nás museli zahrnout do své válečné zóny, tak to bylo d o h o d n u t o . Navíc by byli úplně mocensky blbí, kdyby to neudělali a pustili sem čtvrtou říši už tenkrát.

       • Pravda napsal:

        Proude, pokusim se dohledat video, kde to rika sam Putin, ze Rusko Evropu zachranovat nebude.

        V teto valce rusti vojaci nemaji vubec opoustet svou vlast. Toto uz nerikal Putin, ale nejaky general, a to je jmeno si uz nepamatuji.

        My se muzeme jenom modlit, aby z naseho uzemi nesla zadna provokace, protoze pak nikomu nepomuze ani svecena...

        Pritom uz ted je nase zeme prospikovana jak armadou, tak munici. Zamysli se nad tim ze strany Ruska, jestli vidis za teto situace pro ne duvod nas zachranovat.

      • Vladislav napsal:

       Vymýšlíte si jako vždy, Vy "Pravdo" alias bábo mexická prolhaná.

       Rusky umím a s Rusy běžně komunikuju. Ano, nejsme už jejich bezprostřední sféra zájmu, jako za Brežněva, ale že jsme také Slované a dělají rozdíl mezi např. námi a Švýcary nebo Holanďany, vím velice dobře. Nikdo nás neodepsal a odepsat nehodlá.

       Pro Putina jsou dokonce důležité i tak malé slovanské národy, jako např. Slovinci. Pouze o to musí projevit zájem. Oni projevili, takže tam Putin před cca měsícem byl.

       Vy si nabádejte, poťápaná tetko, k nějakým ozbrojeným akcím za každou cenu koho chcete. U vás v Mexiku je to dost obvyklé. Asi proto je také Mexiko tam, kde je, že?

       Škatulkovat budu, pokud je přiřazení někoho nebo něčeho někam evidentní. Vy patříte tam, kam patříte, to si ostatně myslí většina diskutujících na tomto webu - jste ve při s kdekým.

       A svůj názor na to, kdo diskusi zde jenom kalí, špiní urážkami kdekoho a vylévá si na ní své komplexy, budu uvádět tak, jak uznám za vhodné.

       Už jenom dát si nick "Pravda" je projevem nadutosti a sebestředné ješitnosti, takže taková psychující babka mě nebude diagnostikovat. Já jsem Vám dobře radil, ať jste na mexickém slunci jen přes zimu, že přes léto je teplo i u nás - a on permanentní úžeh není žádná legrace, jak vidno...

       • Pravda napsal:

        vyplody schizofrenika, nic vic jsi nepredvedl.

        Prej u vas v Mexiku.... blbe, ja jsem vMexiku na navsteve, turisticke vizum, ale to ty videt nechces.

        Jakpak vis, co si mysli vetsina diskutujicich na tomto foru o tom, kam patrim? Schizo!

        Vkladas ostatnim lidem do ust sve predstavy, to je choroba. A opet, dam si nick jaky budu chtit, a je ti do toho hovno, ale tva choroba ti nedovoli se tim pretat zabyvat, ty permanentni uzehu :-))))

        Ty mas dost... Uskatulkuj se, magore...uz mne nemas cim nastvat, mne totiz uplne stacilo sledovat tady tu debatu, kde jsi se predvadel jak bobr pindika a basnil o tom, jak je potreba zaplatit zodpovednost...chacha.

        No aspon, ze umis rusky a muzes si tedy precist sam, co o nas Rusove pisi...
        Uvedomujes si vubec, ze lide, jejichz otcove pri nasem osvobozovani padli, jeste ziji? A maji pamet? A hluboce je mrzi, ze jim za to pliveme do tvare? Samozrejme rec neni jen o CR. I o ostatnich zemich okolo.

        • Vladislav napsal:

         Lžete. Nic takového jsem se nikde nedozvěděl. Rusové totiž umí rozlišovat mezi tím, co říká "věrchuška" ( = naši politici) a běžní lidé (obiknovennye ljudi, jak říkají).

         Takže žádný Rus s IQ nad 80 neztotožňuje politiku naší vlády s názory obyčejných lidí. Rusové totiž s tímto mají zkušenosti, také žili v komunismu, a navíc mají stejné, slovanské cítění světa.

         Takže opět další lež či spíše výmysl z Vaší dílny. A když už jste Vy nebohá v Mexiku pouze na turistické vízum, jak to, že jste tam už tak dlouho, když se uděluje pouze na 3 měsíce, s VÝJIMEČNOU možností prodloužení na měsíců 6? Na toto jsem se Vás ptal už možná před měsícem - samozřejmě jste neodpověděla;-)

         Dá se najít čestný, nezištný Žid. Dá se objevit nádherná, neobézní Američanka. Ale co se nedá najít, je méně než jedna lež nebo výmysl v každém Vašem příspěvku.

        • Pravda napsal:

         Co mne tady vyslychas, jako gestapo, co je ti do meho viza, spratku.

         To je tvoje zbozne prani, aby Rusove rozlisovali, ze my jsme ti hodni, to jenom ta nase vlada je zla.

         Je zajima, ze nasi zasluhou trpi pod sankcemi a o tom bych mohla vypravet pribehy od nich. A ze jsme proti nic neudelali, za to nas opravdu maji radi, ze?
         Jsi magor. Neuvazuji tvym zpusobem, ale svym.

         Kdyz si Medvedev dovolil byt sprosty na profesora a rikat mu, kdyz ma malo penez, at jde podnikat, okamzite se zvedla vlna lidi, kteri se profesoru zastali a co cechackove, koho se zastali kdy oni?

         Ani duchodcu ( svych rodicu ), ani deti. Jste sracky proti nim, ale radi byste, aby vas brali jako hodnotne. Omyl.

         Az budu zase brouzdat na diskuzich, tak ti to sem zkopiruji v rustine, abys si nedelal klamne iluze o tom, jak oni maji pochopeni pro nasi neschopnost, chachacha.

         A kdyz jsi napsal, ze oni taky zili v komunismu, tak jsem si poprskala monitor, vole. Nikdo nikdy nezil v komunismu....IQ houpaciho kone..

       • martin bareš napsal:

        vladislave: Proč ty se do tý Marie tak navážíš. A nechutně!
        Žije jinde, má trochu jiný názory, vidí to odjinud, ale příčiny vidí jasně. Ty zas vidíš něco jiného jasně.

        My bychom se tady měli spojovat, bez ohledu na to, zdali by někdo chtěl socialismus, někdo kapitalismus, někdo sní slovanskou epopej - vtipná poznámka Jaris - a někdo neví co chce, či jako jistá paní Procházková zastírá elementární politickou nevědomost a osobní ctižádostivost se prosadit (JÁ, JÁ) hledáním či předstíráním hledání třetích cest.

        Z toho mají radost: Jinský a jemu podobní.

        Co většina z nás nechce: fašismus, další válku, mír, ALE NE ZA KAŽDOU CENU? čili to, co chtějí Rusové.

        Jó amíci, ti by chtěli mír, asi takový, že vstoupí do Ruska, rozparcelují ho, rozkradou a pak na Rudém náměstí oslaví vítězství demokracie a svobody. Ty už známe. nemuseby by v boji hnout prstem, jen se nafukovat a oblůbovat druhé.

        No a co teda dál. Nějakej konstruktivná zavěr by nebyl?
        Sakra Vladislave, hoďme plivání na druhé z našeho šiku za hlavu.
        Mohl bych psát dlouho, ale někdy mám ze zdejších diskuzí pocit marnosti.

       • martin bareš napsal:

        vladislave: Proč ty se do tý Marie tak navážíš. A nechutně!
        Žije jinde, má trochu jiný názory, vidí to odjinud, ale příčiny vidí jasně. Ty zas vidíš něco jiného jasně.

        My bychom se tady měli spojovat, bez ohledu na to, zdali by někdo chtěl socialismus, někdo kapitalismus, někdo sní slovanskou epopej - vtipná poznámka Jaris - a někdo neví co chce, či jako jistá paní Procházková zastírá elementární politickou nevědomost a osobní ctižádostivost se prosadit (JÁ, JÁ) hledáním či předstíráním hledání třetích cest.

        Z toho mají radost: Jinský a jemu podobní.

        Co většina z nás nechce: fašismus, další válku, mír, ALE NE ZA KAŽDOU CENU? čili to, co nechtějí Rusové.

        Jó amíci, ti by chtěli mír, asi takový, že vstoupí do Ruska, rozparcelují ho, rozkradou a pak na Rudém náměstí oslaví vítězství demokracie a svobody. Ty už známe. nemuseby by v boji hnout prstem, jen se nafukovat a oblbovat druhé.

        No a co teda dál. Nějakej konstruktivná zavěr by nebyl?
        Sakra Vladislave, hoďme plivání na druhé z našeho šiku za hlavu.
        Mohl bych psát dlouho, ale někdy mám ze zdejších diskuzí pocit marnosti.

        • Pravda napsal:

         Martine: bez ohledu na to, co ti pripadne odpovi vladislav, mas na svou otazku odpoved primo ve svem prispevku.

         Konkretne v tomto odstavci:

         Jó amíci, ti by chtěli mír, asi takový, že vstoupí do Ruska, rozparcelují ho, rozkradou a pak na Rudém náměstí oslaví vítězství demokracie a svobody. Ty už známe. nemuseby by v boji hnout prstem, jen se nafukovat a oblbovat druhé.

         Cilem je nadvlada, kteru je nutno schovat za vznesene cile, a bez oblbovani druhych to nepujde.

         Nic jineho v podstate nedela vladislav. Pan reditel, ktery se citi byt vic nez druzi a ma potrebu reditelovat ( ovladat) diskuze na tomto webu. ( USA se taky citi byt vice nez ostatni zeme a diktovat jim. Toto je podstata vsech problemu mezi lidmi, muzete zacit mezi partnery, rodinou a mezistatne skoncit, porad totez. Vira ve svou nadrazenost, ktera vas zdegeneruje natolik, ze se pak snazite zbavit kazdeho, kdo ji neuznava ( opet totez delaji USA Rusku ). A ted prichazji zpusoby, jak docilit te podrizenosti. Snizovanim nepodrizeneho, pomluvami, osocovanim ho z agresivity ( totez se deje vuci Rusku ).

         Dala jsem tvrzeni, dam i dukazy:

         Vladislav se snazi tady prosazovat sve nazory a tem, kteri je neberou rika, aby mlceli, zavreli hubu a nebo je vyhani. To se nedeje jenom mne. Vyhazoval odsud uz Jaris, Eklesiana. Dokonce napsal adminovi ( zde na foru ), aby si polozil otazku, kdo a kam mu tady vede web a jak to muze dopadnout! Mluvil samozrejme o mne, a vystupnoval to nadale tvrzenim, ze ja zpusobuji malou navstevnost a male prispevky na provoz webu a dokonce, ze ho i technicky nabouravam. A me nazory zenou lidi na jatka! Pridal se k nesmyslnym pomluvam trolu a presvedcil robo, ze jsem troll ja ( jinsky je pry proti mne slaby odvar) a ten to jeste vylepsil, ze jsem tajny agent. I takove tvrzeni tady padlo, ze prcuji pro USA, konkretne Ivana psala, ze pro Shapira... a proste kolotoc pomluv a domnenek tady dominuje. Vsechny vladislavovy vymysly maji za cil mne timto zpusobem odsud vystrnadit, ale ma smulu, ja jsem imunni na neci vypady a nejsem zticha, vracim udery. Proto je to tady zahnojene, bohuzel.

         Admin nam uz dal varovani o vykazani do kouta, tj. blokaci. A myslim, ze to tak nakonec i dopadne...

         K tomu Vasemu pocitu marnosti ze zdejsich diskuzi:

         Ano, ten je naprosto logicky. Stretavaji se tady prosazovane sny a blouzneni s tvrdou realitou, ktere se vetsina boji, a proto ji nechce uverit, ikdyz ji vidi kolem sebe. Ja ji sem pisi, a tim jsem se znelibila snilkum. A ze mam jazyk drsny, je taky fakt, reflektuje me zkusenosti a i zivotni situaci.

         Leta jsem navrhovala reseni poklidna, pak tvrda, ted uz nenavrhuji nic, jedine otevrene pridani se na stranu Ruska, protoze valka je nevyhnutelna.

         Parazit si nesbali fidlatka a neodejde do sveho uz vyzraneho pribytku, navic je navykly sat porad a dlouhodobe z ciziho.... asi tak.

       • martin bareš napsal:

        vladislave: Proč ty se do tý Marie tak navážíš. A nechutně!
        Žije jinde, má trochu jiný názory, vidí to odjinud, ale příčiny vidí jasně. Ty zas vidíš něco jiného jasně.

        My bychom se tady měli spojovat, bez ohledu na to, zdali by někdo chtěl socialismus, někdo kapitalismus, někdo sní slovanskou epopej - vtipná poznámka Jaris - a někdo neví co chce, či jako jistá paní Procházková zastírá elementární politickou nevědomost a osobní ctižádostivost se prosadit (JÁ, JÁ) hledáním či předstíráním hledání třetích cest.

        Z toho mají radost: Jinský a jemu podobní.

        Co většina z nás nechce: fašismus, další válku, mír, ALE NE ZA KAŽDOU CENU? čili to, co nechtějí Rusové.

        Jó amíci, ti by chtěli mír, asi takový, že vstoupí do Ruska, rozparcelují ho, rozkradou a pak na Rudém náměstí oslaví vítězství demokracie a svobody. Ty už známe. nemuseli-by v opravdovém boji hnout prstem, jen se nafukovat a oblbovat druhé.

        No a co teda dál. Nějakej konstruktivná zavěr by nebyl?
        Sakra Vladislave, hoďme plivání na druhé z našeho šiku za hlavu.
        Mohl bych psát dlouho, ale někdy mám ze zdejších diskuzí pocit marnosti.

        • Jaris napsal:

         Martine, naprosto spravne. Kazdy mame svuj nazor, ale jmenovatel je v podstate u vsech stejny. Nebyt po vlivem trubcu EU a NATO - kazisvetove armady. Vsichni si prejeme klid a mir a prosperitu Ceskeho statu. I ja, ktera ziju vetsinu sveho zivota v Australii, si to uprimne preji. Proto by se mely vynechat malicherne spory, ktere nici v lidech to dobre a rozdeluje je. To je prave to, co si system preje. Povazuji jak Vladislava, tak Marii a mnoho jinych za inteligentni komentatory. Maji sice stejne cile ale jiny pristup k nim. Jsem pro, vymenovat si nazory, ale nadavat si navzajem, to ne. To pak tady vypada jak na zizkovske pavlaci. Nikam to nevede a nic to neresi.

        • Pravda napsal:

         Jaris: pises, ze ... vynechat spory, ktere nici v lidech to dobre a rozdeluje je.

         Napohled krasna veta, ale nepravdiva. Nejde vynechat spory, kdyz se jeden rozhodne ovladat druheho. V zajmu klidu chces prehlednout skodu pachajici podstatu veci, a to je jeden z hlavnich duvodu, proc s vami, vericimi v boha, nelze spolupracovat. Neuznavate zakon akce a reakce, akoliv i ten prece musel vas panbu stvorit, a jeho funkci nelze z zivota vyradit. Jestlize se ti nekdo nadrazuje a chce ti vladnout, musis reagovat a ne byt zticha rikat, ze jsou oba hodni, kdyz ta nerovnovaha uz vznikla.

         Pripomenu ti slova Putina: Asi jsem spatny krestan, ale nastavovat druhou tvar nebudu.

         A ja taky ne. Vladislav se snazi mne odsud vystrnadit, vadi mu moje nazory a jede podpasovky, tj. pomluvy, domneky a lzi. A ty chces, abych na to nereagovala? Kdo mlci, ten svedci. To nejde.

         A Putin si taky nenecha donekonecna kalet na hlavu. Pro sve svedomi neco vydrzi a snazi se parazita po dobrem vykazat do svych prostor, ale sama vidis, ze to nejde. Parazit si akorat vic troufa, kdyz vidi, ze Putin nevraci. Je to jen otazka casu, a da uder zpatky, secte ty krivdy. Zakon akce - reakce - rovnovaha.

         Neni to muj odhad, ani predpoved, to je zakon, a ten jsem nevymyslela. Jen uznavam, ze neni jine cesty, nez ho respektovat, nebot jeho funkce v prirode je nicim nezlomitelna.

         Ty si uklidnujes svedomi ( jako vsichni verici ), ze chces dobro pro vsechny. Nikdy nepochopis, ze tim podporujes nebraneni se zlu. A to je ten skutecny zamer autoru viry v boha. Paralyzovat v lidech zakon akce a reakce. Aby nereagovali.

         Proto je na svete takova situace jaka je.

         Viru v boha si muzes nahradit virou v politiky, a vysledek je stejny. Lidi veri Zemanovi, ze je zachrani. Omyl.

        • Jaris napsal:

         Marie, nazory je treba vyjadrit, ale bez napadani a nadavek(to same plati i pro Vladislava). Jde o zpusob , jak se domluvit a ne si nadavat a zranovat jeden druheho. Zminila jsi Putina. Ten ma ty nejvetsi duvody byt frustrovan a nadavat jak spacek. Denne se musi bavit a jednat jak s vlastnimi, tak i se zapadnimi imbecily a presto neztraci kontrolu, ikdyz se kolikrat domnivam, ze by je nejradeji poslal nekam do zadele.
         Dale, co mas porad s tim skatulkovanim lidi? Lidi jsou ruzni, maji ruzne zajmy. Nejsou si rovni. Nekdo je hloupy, nekdo chytry, nekdo zly, nekdo dobrak od kosti, nekdo je vzdelany a nekdo ne. Byla by to nuda, kdybychom byli vsichni stejni a patrili do jedne skatule.
         Marie, samozrejme, ze jsem stoupencem dobra a byla bych stastna jak blecha, kdyby se lidi dokazali rozumne domluvit. Vim vsak take, ze jsou zde temne elementy, ktere delaji vsechno mozne, aby zde byly nesvary a valky mezi narody. A prave techto lidi je treba se zbavit. Putin v tom pomalu postupuje.
         Spravne rikas, ze kazda akce vyvola reakci. Jenze ta reakce musi byt takova, aby onu akci vynulovala, tudiz, aby opet nevznikla negativni reakce. To by to potom byl takovy nekonecny ping-pong, "zabili jste mi strejcka, tak dostanete pres drzku", jak rekl Svejk.Takhle Rusko nejedna. A to je prave to umeni neboli sachova partie Putina, ktere si nesmirne cenim. To je pouze muj nazor, Marie.

     • proud napsal:

      "A jak by sis to představoval? Jak to má Putin podle tebe dělat?".........jo,to nevim,nejsem politik.Koukam zes to cely vzal spravne protiputinovsky:-)))))))))))))),jenze omyl,ja mu fandim,jen stojim pevne nohama na zemi!Je mi jasny ze musi hodne kalkulovat a nikdo nevidime ani hned tak neuvidime kam presne miri.

      • Pravda napsal:

       Souhlasim.

       Vladislav jede tvrde rozdelovani a planovani, to nejde.

       Jen takovy maly priklad: Turecko. Putin mel zajem Turecko potrestat, a bylo za co. To, ze se situace zmenila ( u globalizatorskych dementu je to normal, navic se mezi sebou sami perou ), automaticky narusi plany, ikdyz je treba Putin mel.

       Dulezite je reagovat spravne na kazdou nove vzniklou situaci a Putin tu inteligenci na to ma, coz je dobre.

       Robo, vladislav maji tendnce si vsechno idealizovat, a jakmile na neco malo upozornis, co oni vyhodnoti jako negativni, okamzite te preradi do vyrazene kategorie... je to tady jak u blaznu na dvorku.

       • Robo napsal:

        Kto neustále klame, rozdrbava atď (poznáš to), je automaticky vyradený.
        Inak by to bolo práve, jak u blaznov na dvorku. Alebo presne tak, jak u nás, v "zapadnej civilizácii"'

        • Vladislav napsal:

         Už na ni skoro ani nikdo nereaguje.
         Diskusi zahlcuje tunami příspěvků, na které všichni kašlou.
         Mladá holka plete hlavu chlapům, žena středního věku má plné ruce práce s rodinou, a stará ošklivá babka, která rodinu nemá, protože se na ni vykašlala, namísto pomoci svým dětem s vnoučaty zabíjí nekonečnou nudu opruzováním na internetových diskusích. No jo, i tak se dá dožít život ...

        • Pravda napsal:

         Schizous fldislaf dokonce sleduje cetnost reakci na jednotlive prispevatele, no tedy, rediteli zemekoule, tak to ta schiza je u tebe horsi nez jsem si myslela... co se delat...pindiku.

        • Vladislav napsal:

         Marie níže: schizouš Vladislav sleduje pouze Vás, bábo "Pravdo" nastrčená prolhaná. U nikoho jiného jsem tak vysokou míru ulhanosti a výmyslů nezaznamenal, takže nikoho jiného nemám jako vás důvod sledovat. A pozor, ať si nepoprskáte klávesnici.

        • Pravda napsal:

         kdybys nekecal, na Jaris jsi byl stejny hulvat ( ted pouzivam jeji slovo ), ale ta te ne utrela, ale primo umyla, kdyz ti napsala, ze jsi do ni zamilovany... to byla bomba a dal jsi pokoj. Ucinna facka na dalku az pres ocean...

         No nic, tady mas dalsi, na co jsem narazila na ruskych webech:

         Для девушек, мечтающих выйти замуж за чеха. В чешском языке, внимание, нет слова «ухаживать за женщиной».
         В Чехии вряд ли тебя убьют или поколотят из-за денег, но обманывают на каждом шагу. Причём мило и с самой чистой улыбкой на лице. Самое главное, что ты понимаешь, что тебя обманули, только когда сделать что-либо уже поздно. В чешском языке я насчитала более 15 вариантов глагола «обмануть кого-либо». Обманывают все, начиная от официантов и заканчивая поставщиков интернета.

         Divky, ktere snite o tom se provdat za Cecha, pozor, v cestine neexistuje vyraz pecovat o zenu...

         Podvadeni na kazdem kroku, pekne s usmevem na tvari a nasla v cestine vic jak 15 vyrazu pro "oklamat kohokoliv", od cisnika az po internetove sluzby..

         Takze tady to vidis, i ty, robo, hykat, jak jsi pro Putina a proslovansky a snit o tom, ze Rusku to staci, je omyl... maji nas zmapovany docela presne...

         No a az jim prelozim, jak se tady panove chovaji k damam, ktere by mohly byt jejich matkami, tak tomu ani nebudou verit... vladislav: odpovez, babo, robo: husicko, a jeste daleko horsi...

         Vy jste proste uplne zdegenrovani, bez nejmensiho studu a svedomi.

         A uz vidim, jak ruske zeny poslou sve syny a nebo manzely zachranovat vas..

         Naftenko to hodnoceni tady napsal presne.

        • Pravda napsal:

         Co to ctu, vladislave, ze na moje prispevky vsichni kaslou?

         Mas v tom hokej... jak je to dlouho, co jsi psal adminovi, aby se zamyslel nad tim, kdo a kam mu vede jeho web?

         No kdyz mne nikde necte, tak to dost dobre nejde, ne?

         Ty mas dost... Ty tady pises kvuli tomu, aby lidi na tebe reagovali? To mne je jedno.
         Bavi te se hadat a vyhazovat odsud lidi, ja nejsem jedina...

         Ze pisu lzi a vymysly, ale to tady tvrdis jen ty a tvoje schizousske dvojce robo. Tak je necti, mne to je fuk. Faktem je, ze mate oba na mne alrgii, ale to neni muj problem.

         Robo uz zasel tak daleko, ze upozornil prouda na to, ze mu nejaky jeho vyrok pripomnel mne, jsem se zasmala...vy falesni Slovane, snici o Vseslovanske unii .. ovsem bez snasenlivosti...

         Pisu, co je videt, nikoliv lzi.

       • Maroš napsal:

        Pravda -"Dulezite je reagovat spravne na kazdou nove vzniklou situaci a Putin tu inteligenci na to ma, coz je dobre." - no tak to by práve bolo v prdeli, keby Putin len reagoval! Putin je subjekt politiky a nie objekt politiky - reagovať môžeme akurát my!

        • Pravda napsal:

         A co rikas na to, jak zareagoval na vysilani emerickych pry instruktoru ( se zbranemi v rukou ) do Syrie? Spojenim se s Iranem. To byla chytra reakce, ne?

        • Maroš napsal:

         šachista nereaguje, šachista hru vytvára - myslené v mentálnom predstihu, nie fyzicky-situačne, tie ťahy už majú dávno prežité predtým, než rozbalia šachovnicu. S Iránom sa nemôžeš dohodnúť zajtra o 8,00

        • IOLS napsal:

         Jedna věc je ale na tom přínosná (ale jen pro "labužníky"), že už konečně je zřejmé kdo a pro který případ zkompiloval

         tzv. Protokoly ("Protokoly sionských mudrců nebo také Protokoly jezuitských mudrců, Knížata zloby")

         Totiž na míru a potřeby Ruského státu-respektive ruských tajných služeb jenž podle toho měly vše ovládnout.

         Záhada je vyřešena. Nese to ruský pravopis (byť tak trochu pomerovejčeně "zjemnělý").

     • Pravda napsal:

      A tady mas nazor rusky na nase muzsky:
      Чехи-мужчины бывают очень разные. Но большинство из них — домашние и ленивые мужья, у которых с каждым годом увеличивается пивной животик. Молодые чехи, особенно в больших городах, в основном следят за собой и активно занимаются спортом, но с возрастом спортивный дух пропадает, и национальная любовь к пиву или «пивичку», как ласково местные называют этот напиток, полностью берёт вверх над всеми остальными интересами.

      Lenost a pivecko, tam rika. Mladi jeste tak ten sport jo, ale s pribyvajicim vekem na pivo prednost pred ostatnimi zajmy...

      takze vidis, ze nas maji zmapovany dobre...a jeste si k tomu pridej Zemanovo, ze polovina naroda jsou dementi a alkoholici.

      A jeste si k tomu pridej, jak se shodil, ze priletel do Moskvy, ale na oslavu vitezstvi RA nad fasismem nesel! To uz radsi se mel omluvit ci vymluvit na nejakou "virozu", jak nazyva svou ozraleckou opici...

      My mame pokazene jmeno i jinde, napr. na Kube, uz od te doby, co tam poslal Havel 2 podvrataky a oni je soupli do basy a za par dnu pustili...

      Tak jako dela reputaci Putin svemu narodu, nam ji zase Zeman nici, a otazkou je, proc mu lidi tleskaji. Takze jaky pan, taky kram, to ze mame slovanskou krev nam kvalitu chovani nenahradi. Muzes o tom snit... to jo..a robo taky.

      • Vladislav napsal:

       To je JEDEN názor, který jste, babo Pravdo, vyhrabala odkudkoliv. To je, jako byste odněkud obslohla názor Jakuba Jandy a pak tvrdila cizincům, ze Češi jsou prihrati zastánci "evropskych hodnot".
       Navic to ani nemáte presne přeložené...
       V Rusku se nadrzuje chlapcům pred dívkami, dívka se musi odmala víc snazit, zatímco kluka i maminka rozmazluje. Tak co sem taháte, ze Češi nemají výraz pro "pečovat o zenu"?? To ma dokládat co??? Vždyť čeština ma skoro o čtvrtinu menší slovní zásobu nez ruština! Vite, pro kolik veci nema například výraz angličtina, zatímco čeština ano?? Protoze angličtina je co do emocí chudší jazyk, totéž plati o radě činnosti či zdrobnelin.
       Jak jsem řekl, co příspěvek, to aspoň jedna lež nebo výmysl. Pokud si vy říkáte Pravda, měl si dat Heydrich na vizitku Přítel Slovanu. To by bylo fifty fifty.

       • Pravda napsal:

        Omyl, kamarade. Toto pise mlada zena, ktera stravila 5 let v CR.

        To neni zadny prispevek nejake nahodne turistky, co profrcela Prahou, to tedy ne a musis uznat, ze to ma zmapovano a pise to dal na webech, konkretne strany matek.

        Je toho tam daleko vic, dokonce zasla do detailu, ze cesky muzsky se do zeneni nehrne, ale do postele ano, a na prdnim rande grga a prdi, proste chovani dost neurvale ( coz jsem ani ja nevedela, za mych casu to nebylo) a pak rozebirala registrovana partnerstvi, coz v Rusku neni.

        To si vykrikuj dal,ze lzu, kolik chces, nakonec jsi psal, ze rusky umis taky, tak se podivej, co pisi i chlapi.
        Nejste proste chovanim Slovane, to ti reknu uz jenom z toho, co predvadis tady. Jak se povysujes.
        I nad muzsky, tady v debatach, oni nastesti na tebe maji te utrit fundovane, jak jsi tady delal z pracujicich hlupaky a z reditelu bohy, to je proste nasata zidovina uspesnosti a neuspesnosti a jeden kluk ti tam jasne napsal, ze meritkem je spokojenost, ne to, co nahrabes.

        Jste jini nez Rusove, a oni to vedi. Ja jsem tady bydlela vedle Ukrajinky, takze jsme si taky dost pokecaly, pak se odstehovala. A na Kube jsem se potkala s holkou ze Srbska, to jsou Slovani, kamarade, velikansky rozdil proti vam, co tady predvadite. Nafoukanost, nadrazenost a drzost a bezcitnost, proste hnus...bez respektu a ucty nejen ke starsim, ale k nicemu.
        Ty pises, ze jsem stara a oskliva, to mne rozesmiva...bobre vlasskej :-), namyslenej a plnej domnenek, aniz bys mne kdy videl, to je nemoc, co predvadis. Schiza. Skoda. Pro cely narod skoda....
        A chudaci vasi potomkove...

        Jo, a ze nemam vnoucata, to povazuji za uspech, ze se mi podarilo sve deti presvedcit, protoze takove manzele a otce, jako jsi ty, to dekuji, jiz jsem zvracela....k cemu je vychovavate, kdyz nemate k nicemu uctu?

        Presne k tomu, co konstatovala ta ruska o tom, jaci jste. K lenosti a apatii. Ty prdolo, kdybys nebyl linej, tak uz jsi davno zjistil, ze nejsem zadny troll ani tajny agent, ty yntelichente, a robo to same.... Nema cenu s vami nic resit, protoze vam jde jenom o vystavovani a pomerovani pindiku, dekuji,ne.

       • Pravda napsal:

        P.S. Neprkeladala jsem to vsechno a jen psala zhruba, co tam je, proto tady davam original, aby sis to prelozil sam..

        • Jaris napsal:

         Vladislave a Marie, ze si vas prehnu pres koleno a naplacam vam obema pampelejdy! Nechte uz tech zabomysich sporu! :-)

        • Pravda napsal:

         Jaris, takze bys mne chtela trestat za to, ze se branim? Panbu mi nepomuze, musim to resit sama.

         Jemu jde o to mne odsud vyhnat. A jak sam napsal, kazdy zpusob je mu dobry, aby se zbavil vsi, jak mne nazval.

         Reseni od krestanky: sup oba do pekla.... tak to jsem opravdu rada, ze jsem uz neverici :-)

        • Jaris napsal:

         Ale ne, Marie! Jen vim, ze mas na to nenechat se vyvest z rovnovahy negramotnymi komentari. Ja nejsem Tvuj nepritel.

        • Pravda napsal:

         Ja vim, ze nejsi. Ty jsi poctivec. To v prve rade.

         Nevyvadi mne z rovnovahy, to se mu nepovede. Cim vic se vzteka, tim vic je mi k smichu, ale pomluvy bez povsimnuti nenechavam. Ty odpoustis, ja ne. Ze mne bude delat skudce webu a trolla? A skutecne trolly, proti kterym bychom meli spolecne bojovat, jeste proti mne pouzije? To absurdni a tezko se to da prejit.

         Kdyz tady prisla Ikema s pomluvami o tom, ze jsem ukradla penize, opustila male deti a nechala matce, jeste k tomu nemocne a nekde cistila hotely a dalsi bludy, tak kdyby tady existovali cestni lidi, tak ji zakonnite museji rict, aby to dolozila. Ale oni si to radi prectou jako senzaci a az se jim hodi, tak to pouziji jako argument proti pomluvene osobe, namisto aby takovou zrudu ten kolektiv vyblil? Vidis tu zdegenerovanost? Takova spolecnost se neda nijak skloubit, ta je mrtva. A ta sama spolecnost tady hyka o slovanske soudrznosti a ceka, ze je Putin zachrani?

         Vis, co jsem nekolikrt uvedomila? Ze existuji lide, kterym dela dobre ublizovat druhym. Ikema je priklad. A myslis si, ze si pritom dokazi uvedomit, ze delaji nejake zlo? Ne. A proc? Protoze nepovazujeme za zlo to, co nam dela dobre. Tak to je, Jaris.

         Lidi sem chodi jako na alternativni web, kde udajne hledaji pravdu, protoze mainstream jim nabizi same lzi. Ale oni ve skutecnosti o tu pravdu nestoji. Vezmou za prvdu i lez, jen kdyz je jim podana senzacnim zpusobem. Pritom pravda je nesenzacni a jednucha, tak ji nevezmou, ikdyz jim ji dolozis.

         Kdyz nekomu reknes pravdu a nabidnes jeji dolozeni a on to odmitne, ceho je to dukazem? Ze tu pravdu nechce, nebere. Pravda je pro nej jenom to, cemu chce verit...

         Toliko navysvetlenou, jak je to s nejakym spolecnym cilem. Ten proste neexistuje, Jaris. Jen jako sen, ale nikdo ho nechce realizovat, protoze mu na druhem ve skutecnosti vubec nezalezi.

         Vsichni rikaji, ze chteji lasku, mir a sppolupraci, ale je to lez. nechteji to v realu, jen o tom mluvit. A proto ten, ktery o tom mluvi nejvice a nejlepe je pro ne buh.

         Nema to reseni jine, nez to, co se vzdy v minulosti odehralo. Ani valka nenauci lidi, aby se milovali, ale donuti je ke spolupraci a vztahum, ktere se aspon lasce podobaji. Ale za jakou cenu k tomu dochazi...

         Nejtezsi je naucit se zit a byt vyrovnany s touto realitou. A protoze je to tezke, tak radeji lide ziji virou, ale to je slepa ulice.

         Vsichni hlasaji lasku, ale podivej se, jak se radi divaji na ublizovani druhym, at vezmes byci zapasy, nebo popravy nebo filmy, kde se vrazdi.

         Koho zajimaji filmy o lasce? Temer nikoho. Ale vsichni o lasce mluvi. Je to hnusna fales. Nepotrebujes k zivotu lasku, ale potrebujes pratelstvi a uctu. Jenze to uz taky neni k mani. Lidi jsou sami, sami uvnitr sebe a nahrazuji si to pocitem dulezitosti a falesne uspesnosti, viz vladislav.

   • Robo napsal:

    Proude, "Nikdy nezapominam na jednu zakladni a dulezitou vec,ze jede momentalne s GP!!!" - o tejto spojitosti rozprával Pjakin.
    Takže predpokladám, že na základe sledovania Pjakina si si to takto spojil.
    Proude, spojil si si to úplne blbo.
    GP (zas podľa slov Pjakina) momentálne ide v niektorých veciach s Putinom, bo GP to takto v niektorých veciach vyhovuje.
    Rozhodne to neznamená, že Putin niečo "pečie" s GP.

    Ak to veľmi zjednodušim, Putinovi je nejaký GP u konečníku. Ten (Putin) proste robí všetko pre znovuzrodenie Ruska/Slovanov/sveta.
    Zhodou okolností mu vďačíme i za to, že tu nemáme ostrú 3. svetovú vojnu.

    • proud napsal:

     To se Robiku pletes,nikdo z vas nebere evidentne v potaz,ze nikomu nemuze bejt GP ukradenej!!! Evidentne ma takovou moc,ze slozi koho si vzpomene,i Putina,kdyz o to bude moc stat! Nebudeme si prece mazat med kolem huby!Kdyz nekdo dokaze ovlkadat svet tisice let,vymyslet vsechny nabozenstvi i s biblema a koranama,nebude to rozhodne zadnej debil,ani druha liga!!!A s nim neco uhrat uz potrebuje zatracene dobry hrace,coz Putin doufam je.A melo by ti bejt jasny,ze neurvat se us elity pro sebe a prave proti GP,nikdy by to nevypadalo jak to vypada,takze jestli jde GP s Putinem,pak jen a jen kvuli sobe!!! Kuci ja vas uznavam,ale snazte se o skutecny,nezaujaty pohledy,je to dulezity.

     • Vladislav napsal:

      Robo se neplete. To ty, proude, nechápeš podstatu slovanského vůdce, žrece, vojvody. Myslíš si, že si takový člověk jel/jede sám, se svými lidmi, a s nepřáteli nekomunikuje. To ale není pravda.
      Putin dobře ví, že aby změnil jednotlivosti, musí změnit CELEK. Proto MUSÍ jednat se Západem, zvát do Moskvy Kerryho, cestovat za Merkelovou, proto musí komunikovat i s GP.
      Všichni naši praví slovanští vůdci takoví byli. Můžu ti okamžitě uvést deset příkladů, pokud budeš chtít.

      Putin má pouze NĚKTERÉ CÍLE totožné s cíli GP. To z něj ale nedělá spojence GP!

      Jan Žižka měl některé cíle totožné s německými protestanty - dělalo to snad z něj spojence Němců?

      Stalin měl některé cíle totožné s Hitlerem - znamenalo to snad, že musí být jeho spojenec?

      • proud napsal:

       Kdo tu mluvil o "spojenectvi" jako o spojenectvi? Koukam ze vam to tezko vysvetlim :-).Zacinam rozumet tomu spojeni co me vzdycky nevim proc tak stve u Pjakina,ve smyslu ze kazdej chape jen tak daleko,jak daleko je sam........

       • Pravda napsal:

        Takze uz rozumis, ze co se nam predklada z jednani politiku je divadlo a oni ve skutecnosti mezi sebou mluvi o necem jinem a jinak? A ten Pjakin to vi, samozrejme.

        Lidu se predhodi, ze Merkelka prijela resit kvoty a president hodi libivy slogan mezi narod, ze zeme, ktera je pozvala, tak nema pravo nam je vnucovat a tupci to sezerou. A ted se v tom nahnaj a predpoviadji a odhaduji, a diskutuji, co bude dal a houby tusi, ze sedli na lep.

        Resilo se uplne neco jineho.

        To same s temi davkami, jak lidi se nechali oblbovat, ze k nam privandrovalci nechteji kvuli malym davkam. A ja jasne vedela uz vloni, ze bylo rozhodnuto v Bruselu o tom, ze budou brat naprosto stejne, at jsou kde jsou. A maji volny pohyb, to znamena, ze davky mohou inkasovat kdekoliv a jde to primo ze spolecneho uctu, na ktery zeme posilaji penize a nikdo netusi kolik.

        A pak poslouchas kecalky, jak lidi nesouhlasi, aby u nas brali takove velke davky, kdyz duchodci nemaji ni tretinu a pracujici polovinu? Neovlivni se tim vubec nic. Lidi se akorat zbytecne zbavuji energie, kterou by meli vrhnout jinym smerem.... treba do studia rustiny...

       • Pravda napsal:

        Nevim, jestli si pamatujes predvolebni kampan Zemana. V televizi to bylo ( ja to sledovala na internetu ). On tam prece pranyroval podvodnou privatizaci Uhelne. A ja doufala, ze az bude presidentem, ze to nejak zablokuje a pak cumela s otevrenou hubou, kdyz to dorazil! Tehdy jsem vubec netusila, ze s nim budu mit konflikt osobne, ale dneska vim, ze to hajzl byl a zustal a zustane, proste proto byl vybran, ze umi kecat. Jako Havel.

        Politici po roce 1989 vsichni do jednoho znaji sve ukoly dopredu a pak uz jenom vymysleji scenare na oblbovani lidi. Proto i KSCM jako opozice to vzdala, nema to cenu. Volby ani lidi nic neovlivnuji, jen se je pri tom nechava.

     • Pravda napsal:

      Naprosto logicka uvaha, proude. GP nepotrebuje Rusko rozbite, to by mu ty prirodni zdroje byly k nicemu.

      GP si veri, ze Putina udola jinak, proto mu tam cpou ty zidy a Putin si rika, ze je lepsi mit nepritele pred ocima nez za zady a nechava je. O nicem jinem ten priliv zidu do Ruska neni.

      A Putinovi rozhodne neni e nemuze byt GP u zadku, jak pise robo. Zase cernobile videni...

      • Robo napsal:

       A zas jedna lož. S tým "u zadku" už som to vysvetlil hneď, plus este extra Proudovi.

       A zas jedna vec, čo robí Putin blbo.

       Presne po vzore západných kretenov, čo sa chcú votriet do našej priazne a zároveň zhodiť NÁŠHO prezidenta. Inými slovami - po vzore zidackov.

       Napíšes niekedy niečo aj bez lži?

       • Pravda napsal:

        Coze, coze? On u nas nekdo chce shodit saska Ovara? To jsou mi novinky....a ty to bastis, to divadlo?

        Zeman, kamarade, neudelal ani n proti sve vrchnosti, neni duvod ho odstranovat a tim falesnym bojem proti nemu mu to divadlo nahani bodiky u lidi, probouzi to jejich ochranarske instinkty, ktere by meli pouzit uplne nekde jinde :-))))

        Juncker prisel v roce 2015 s armadou EU. A hadej, kdo jako prvni se priprdnul k tomu a u nas to verejne propagoval? Psala jsem o tom uz vloni.

        A letos se to realizuje. A kvuli tomu prijela Merkelka a panacek ji vital s kytkou! A to pry je na nasi strane, to tedy jo!! chachacha

       • Vladislav napsal:

        Nenapíše. Ona neumí nelhat.

      • proud napsal:

       Nevim co a jak potrebuje GP,ale jak jsem povedel,jede si jenom pro sebe s tim ze ostatni jsou pro nej jen polozky a figurky ve hre,vsichni bez rozdilu,tedy i Putin.Jak to s nima skouli on uz je vec dalsi,sazim na jeho vlastenectvi,ze se snazi skoulet to nejlepsi pro Rusko a Slovany.A taky dobre vi co by znamenalo zkouset to skoulet po zlym.

     • Sasin napsal:

      gdo je ten GP?

      a) Godot Prťka
      b) Obal G bodu pijavice
      c) ?

     • Maroš napsal:

      Proude - pokiaľ viem, tak nebezpečné krokové napätie pri údere blesku je v polomere 10 metrov. V Nórsku zabil údajne blesk na jednu šupu 323 jeleňov /sobov/. niekto si niečo vyskúšal na živej sile - čo myslíš?
      http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8645-jelen-mrtvy-narodni-park-norsko

    • proud napsal:

     Na 3.svetovy nema evidentne a pochopitelne zajem ani GP sam!Rozhodne na ty atomovy!!!

     • Robo napsal:

      Chce to lepšie čítať, Proude.

      "Keď ide GP s Putinom, tak len kvôli sebe" - to isté som napísal.
      Že má Putin GP u prdele - tam som napísal, že to píšem "veľmi zjednodušene".

      Len pre Teba - GP nieje všemocný.
      Porazí ho Človek. S podporou iných Človekov, môže byť. Ale Človek.

      Proude, týmto svojim komentárom si mi pripomenul Marii, prepáč..

      • proud napsal:

       V pohode Robiku,kazdej jsme jen clovek a kazdej mame svuj nazor:-).
       "Porazí ho Človek. S podporou iných Človekov, môže byť. Ale Človek.".......souhlas,a kolik tech Lidi z tech vsech lidi uz znas? ;-). A nenech se mylit,zatim GP vsemocnej je!!! At jde o prostredky,nebo o znalosti! Ruzovy brejle jsou prima,ale na oddech :-).Me jen tesi,ze se mu to uz krati a nezbyde mu nez se bud zmenit,nebo odejit,kdyz se mu driv nepodari to co s civilizacema pred nami.Vidis to prilis jednoduse a zdaleka nejsi sam.Machr nebude ten kdo GP porazi,coz muze znamenat taky konec civilizace,ale ten kdo ho premeni a necha ho maknout pro vsechny,on ty technologie a prostredky ma.

       • proud napsal:

        A jenom cert vi koho muze mit za sebou a nad sebou..........

       • proud napsal:

        Veci nejsou jakymi se zdaji byt,a to Putin se svejma poradcema nejspis moc dobre vi! Jenze stejne dobre to vedi i ve Vatikanu,USA a Izraeli a vsichni se snazej v tech svejch mantinelech o ty nejlepsi sousta pro sebe,jen Putin,jak doufam,pro vsechny.

        • Robo napsal:

         "ale ten kdo ho premeni a necha ho maknout pro vsechny,"
         Proude, na to konto som videl včera jednu ruskú rozprávku v českým dabingom.
         Sosni si z ulozto "Snehová kráľovná".

         Podľa mňa ale nieje ani tak o GP, ale o našich atlantskych kolegoch.

        • proud napsal:

         Mozna ti Robo unika jedna takova "malickost",ze svet klouze do chaosu,zdanlive chaotickyho,ale opravdu rizenyho chaosu.A z chaosu ma povstat poradek,novej poradek,nwo.A tohle bys mel mit porad na pameti,protoze presto ze se lidi menej,ten svet klouze dal,rekneme ze je to setrvacnost,nebo jeste ne a teprve bude,na kazdej pad se s ni pocita,GP neni zadnej vul a s tim neudela ani Rusko a Putin nic,protoze setrvacnost je setrvacnost.Osobne jsem presvedcenej ze ten chaos skutecne prijde,ne jen tak nas nechali radne se rozmazlit,zapad se svym naskokem a okradanim sveta jeste vic,dobre je to videt primo v Americe.Protoze cim jsi rozmaqzlenejsi,tim je chaos pro tebe horsi a jsi min "zivotaschopnej".Takze jsem tak nejak opustil myslenku ze zvladnu chaos a chystam se na nej,ale premejslim,ze z nej nemusi nutne povstat ten "GP poradek",ale ten nas,kdyz budeme pripraveny,tem prece preje "stesti". ;-)

        • Robo napsal:

         "proud napsal:
         30.8.2016 (15.59)
         Mozna ti Robo unika jedna takova „malickost“,ze svet klouze do chaosu"

         Boha, Proude! Myslíš, že som idiot a nič nevidím?

         Napriek tomu hovorím, že za 20-40 rokov tu už bude viditeľne prevažne náš svet!

  • Stribog napsal:

   Párkrát jsem přemýšlel,jestli by mi pár miliard bylo k něčemu a došel jsem k závěru, že by to byla pěkná otrava a starosti s tím, jak to šikovně rozdat nebo závazek, jak najít smysluplný projekt, který by posloužil něčemu dobrému. Už náš moudrý předek, kterého nám ukradla církev věděl, že nasytit hladového rybou je nikdy nekončící proces. Lépe naučit hladové chytat ryby. Tak bych ty peníze spíš věnoval na učení lidí "rybolovu."
   Pro osobní spotřebu bych využití opravdu nenašel.
   Kdysi jsem dělal pro jednoho českého oligarchu. Ta jeho zlatá klec se mi doslova hnusila. Nevydržel bych to jediný den. Všude ochranka, bez které se rodina nehnula na krok, panický strach před konkurencí i vnějším světem, který tak trochu oloupil, zajištění proti odposlechům atd., atd... Naprosté vězení. K čemu je potom Ferrari v garáži? Aby jej šéf ochranky oprašoval pštrosím peřím? Jediná jeho radost byla mě stáhnout na faktuře o pár drobných...

   • Jarmila napsal:

    Tak tento Váš komentář mě potěšil. Došla jsem ke stejnému závěru jako Vy, že bych nechtěla být superboháčem ani náhodou. Jsou to totiž velcí ubožáci, jak jste to popsal. Jsou na tom totiž hůř než kriminálníci zavření ve vězení. A po ničem už ani netouží, protože již všechno mají. Výstižně to bylo ukázáno ve filmu zvaném Vlak s mlékem zde již nestojí s Liz Tylorovou a Burtonem. Prostě ubožáci na entou. Ten film mě fakt potěšil. Dobře jim tak šmejdům. :) Blbé ovšem je, že své osobní neštěstí pak předávají celému lidstvu ve formě válek.

   • Sasin napsal:

    Stribog miliardář? Děte se vycpat. Muheeeeeee

    Jeden slovanskej ředitel s druhým slovanským lichvářem co pronajímá a třetí dělá pro harpagondechajce. Cvrlikáčci ptáčkují, že už jim to je jasný a že drží taky jejich čertovskýho kopyta. Elita jako vyšitá. Ale jsou mezi námi i takoví, kteří si myslí, že by je stačilo požádat a podíly budou mírumilovně poděleny tak, jak by si oni ani dedovedli představit. To je ale protizáKONné. Muheeeee. Spoustu řečí kolem toho umí nažvanit a jedou stále v systému rychleji a drží se těch madel, jakby néé, aby nevypadli na své děti. Muhááááá

    • covamtedypatri napsal:

     Striborgové,

     jsou jisté druhy vlastnictví...které se funkčně liší-
     totiž "OSOBNÍ" a "SOUKROMÉ" (ani jedno však v současnosti není oproštěno od chmatadel státních a to ani stran toho jak s tím nakládat a koho. A tudíž je podílníkem státní moloch ve všem, co je údajně soukromé či údajně osobní. Nesázeli, ale přesto bez rizika sklízí - Ale kde byli, když je člověk potřeboval po ruce? Jak byli nápo-mocni? Házením klacků pod nohy, když se člověk něčemu snaží? Ostuda.)
     A dále státní pseudopeníze nejsou oním majetkem- dokonce zcela otevřeně ani tomu, kdo je "má" v tu chvíli v kapse, tak NEPATŘÍ! Což můžete jednoduše ověřit tak, že vezmete "státovku" a roztrháte ji či zapálíte-budete pokutován. Ne, nikoli za ničení vlastního majetku... Vy to prostě nesmíte, nepatří to vám. "Vaše peníze" Vám nepatří.

     • covamtedypatri napsal:

      "Naše životy nám nepatří. Od lůna k hrobu jsme spojeni s druhými.
      V minulosti i v současnosti a každým zločinem, či laskavostí, rodíme naši budoucnost.

      Nemůžete si udržet na lidmi moc, dokud jim něco nedáte.
      Oloupěte člověka o všechno a už nebude více ve vaší moci.

      Vědění je zrcadlo, ve kterém poprve uzříte, kým jste.

      Svoboda, ta přihlouplá mantra naší civilizace.
      Ale jen ti, kterým byla odebrána, mají alespoň trochu ponětí, co znamená.

      Přesvědčení jako strach či láska, musí být pochopena stejně jako je chápána
      teorie relativity nebo pravděpodobnosti. Jevy, které ovlivňují směr našich životů.
      Včera můj život mířil jedním směrem. Dnes míří jiným. Včera, domnívám se, bych neudělal to,
      co jsem udělal dnes.

      Tyto síly, co často přetvářejí čas a prostor a tvarují naše povědomí o tom,
      kdo skutečně jsme, začínají dlouho před naším narozením
      a pokračují poté, co zanikneme."...

      • Paul Durham napsal:

       bravo

      • proud napsal:

       A to vsechno muzeme ovlivnovat,je to v nasi moci,jak vsech,tak kaqzdyho jednoho z nas a zalezi jen na nas co z toho vzejde.Jenze jeste si to taky uvedomit!

      • Sasin napsal:

       Myslím si, že oblíbená dualita na protipólech je fatální podmínka, co jakmile se poruší vyšší silou přestává určovat principy a stane se součástí nějakého jiného principu.

       Lidské pole je součástí bližší duality protipólů, které nás udržují dále od vzdálenější duaity. Člověk v poli je něco jako krtek zahradník, který se rýpá v kořenech a dosáhne i na plody a z nějakého nerozumu si nemůže vybrat. Všežravost se mu tudíž stala dualitou jeho energického pole, které je součástí ještě bližší duality protipólů, na jejichž podmínce může parazitovat a říká tomu svoboda se rozhodovat.

       Právem krtka je rýpání v kořenech a sběr plodin, a tuto dualitu může provozovat správně na při měřeném podílu na půdě. Porušením této duality stává se krtek součástí jiného principu buď vzdálenějších nebo ještě bližších protipólů, což není jeho přirozeností.

       To, co není přirozeností člověka ani krtka, se stává jeho destruktivním protipólem tlačící na jeho KONsensuální principy ( osvědčené pravdivé postupy ) , které rozděluje nevýKONné pole a nechá je klidně odstředit ke vzdálenější dualitě která si tím zalepí vlastní díry nevýKONného pole a tak se to skládá za sebou dokud na člověka i krtka nezbyde kousek pole z nějakého vyššího principu , který si zrovna vyrovnal rostoucí napětí ze vzdálenější duality.

       KONec KONců, opakování je principem vesmírného motoru, který by se s dvěma póly pravděpodobně ani nepohnul.

       • proud napsal:

        Divne si tu dualitu vykladas,pritom to bude jeden z hlavnich ukolu,naucit se s ni zachazet aby nam prospivala:-))

        • Sasin napsal:

         S dualitou se nedá naučit zacházet, páč je součástí vyššího principu vzdálenějších protoipólů. Ty principy můžeme jen pochopit, naučit se s jejich pravdivými podmínkami vycházet a žít to, dokud k nám nedoputuje kousek pole z nějakého vyššího principu. Slyšíš ho?

        • proud napsal:

         Omyl Sasine,bavime se tady o zakonu Universa,zakonu rovnovahy a bud si jistej ze se s nim da naucit zachazet,dokonce je to nutnost,paklize chces skvelou budoucnost,protoze ona ma svuj protipol a je potreba se naucit onu rovnovahu udrzet a pritom si zachovat onu skvelou budoucnost! Napisu ti to vic lidsky,je potreba se naucit ojebat ten protipol aby zustal zachovanej a protipolem,ale nenicil.

        • proud napsal:

         A tady vchazi do hry Sila,to je jedna takova neutralni vymozenost, taky Universa,dana nam vsem k disposici,ktera nam muze leccos(vsechno) splnit a i s tou je potreba se naucit zachazet,zapojovat ji.A protoze je neutralni a GP ji velice dobre zna,muze bejt zapojena jak k dobru,tak ke zlu,zalezi jenom na nas a nasi zodpovednosti.To jsou ty veci co se lidem tisice let tajej.....kdovi kolik jich jeste je......

        • Maroš napsal:

         DUALITA - je presne to, čo vás vymedzuje - oddeľuje od Stvoriteľa. Pretože stvoriteľ je Jednota - Jediná sila o mnohých formách. To GP používa dualitu ako princíp riadenia - divide et impera, vrátane oddelenia jednoty pravej a ľavej hemisféry, vrátane oddelenia zablokovaných zmyslov od vedomia. Hľadajte Jednotu a dospejete k harmónii a nie praktické využitie duálneho systému - ten je prakticky zavedený všade v tomto Matrixe. Zrkadlá!!!
         Vďaka zrkadlu kurva ani neviete, ako vyzerá váš ksicht v skutočnosti!!! Toto je pravý význam podobizne predkov - lebo je sakra rozdiel, aký výraz má ľavá emocionálna časť tváre, a pravá racionálna časť tváre. A nie naopak!

        • Sasin napsal:

         Milý proude
         Lidi se ptají co je to duše. Gde to sedí a co to dělá a přitom si nevšímají krásu těl, těch trojúhelníků, čtverců, pětiúhelníků a šestiúhelníku a dalších a další tvarů, které si vybavují jako nějaké ideální plochy jakoby něgdy viděli na nebi nějakou plochu, placku či nudli bárs makaróny. A jak ty tvary tloustnou berou s sebou jinej rozměr jakoby jim nestačila diETa, roztahují se ve spirálách do všech rozměrů, gdy ve skutečnosti se shlukují a šukají jen energická spojení bez plochy, které jsme schopni jako zakreslit ubohým píchnutým bodem, tečkou a víc už nevíme, páč víme prd jaká žatva vlastně tu duši tlačí. A co byste vlastně chtěli, gdyž tělo je postavené, podle pravítka, všechno sedí na místě. Chybí už jen ta duše. Co to je? Nádivka, výplň prázdných pneumatik. Čím víc ji napumpujou, tím lépe se na ní dá jezdit. Tradááá.

         A gde se teda bere? Pššššš

         Je to neSMÍRný veSMÍRný, nikam nepřipojitelný bordel. Smetí, třísky, špony a piliny, všechno to co se nechytilo a neporodilo a nebylo připojeno ke krásným ideálním tvarům geometrie. Je to přebytek, vesmírný pot a věčně nedobíhavý element zavřených dveří. Nedochvilný prvek plánovaného početí, je to chaos, co stihne doběhnout na autobus jen na 99%. Je to neorganizovaný vyprázdněný zbytek krásného vesmírného souznění, který se nikam, ani do fronty nezařadil. Jsme plní vesmírných hoven, vážení. Muheeeeeeeee

       • Pravda napsal:

        Clovece, co to tady hlasas za bludy? Nemohl bys to prevest do normalni reci?

        Dualita rypani krtka a sbirani plodu, porusenim teto duality se krtek stava soucasti ceho, prosim te? Ale konkretne.

        Vis, co to je? Utapeni se v pojmech, ktere nemaji podklad. Odkud to mas?

        • proud napsal:

         To jsou veci kterejm ty uz z podstaty nikdy nemuzes rozumet,tak se o ne nestarej,kdyz jsi z nich nepobrala nic az doted!

        • proud napsal:

         Pravda je takova ze kazdej z nas a vsichni dohromady mame obrovskej potencial,jak tvorivej,tak i nicivej a je jen na nas co si vybereme a jestli budeme mit zajem naucit se s nim zachazet.A neboj,znas me,s nejakym bozstvem to nema co delat,za to s osobni zodpovednosti hodne:-)

        • houbeer napsal:

         Nikdy proude nerikej nikdy.... :))

     • Stribog napsal:

      Státovku? Popřel by jste podvod jménem monetární model. Dokonce i v tom Mordechajově učení a Komunistickém manifestu je instituce soukromé centrální banky.
      Nejsem zrovna nakloněn nějakým státistům a naprosto si uvědomuji ty klacky ba spíš balvany, které nám systém hází pod nohy. Což ažívám v dnešní ultratotalitě na steroidech a LSD na vlastní kůži víc, než dost.
      Jenže agresivní libertariánství je jen druhou sranou mince. Či chapadlem téhož systému. Stát není špatný lidský vynález. Pokud slouží těm, kterým má. Paradoxně tak neoglobalističtí neomarxisté pracují v koncertu spolu s libertariány na jeho rozebrání. Stát ale může být ochranným valem proti korporátní exploatci stejně jako sluhou korporací. Záleží na míře a nastavení parametrů.
      Existuje řada případů, kdy sloužil a fungoval k obecnému prospěchu. Byly i jiné modely viz naše slovanská minulost. Otákou zůstává, jestli restaurovat stát v jeho pozitivních funkcích či se pokoušet prolomit řadu kulturologických stereotypů a navrátit se k zapomenutému. Myslím, že když se povede to první už to bude důvod k radosti.

      • Stribog napsal:

       Ergo... Tqaké si nestěžujme na stát, jako příčinu všeho zla. Alibisticky jen maskujeme vlastní neschopnost pochopit procesy řízení.
       Je potřeba pochopit, že moderní liberální fašismy, či vysoce centralizované, samoregulující se totality, jak by řekli Kobáci jsou v permanentní krizi řízení, neboť jeho plná funkce se nachází mimo společenskou kontrolu na úrovni esoteriky - ve smyslu řízení zpoza opony, kdy skutečné řídící procesy probíhají skrytě a mimo exoterické chápání davu.
       Tedy stát není problém. Problém je naše neschopnost jej řídit k obecnému prospěchu.

      • proud napsal:

       "Stát není špatný lidský vynález. Pokud slouží těm, kterým má. Paradoxně tak neoglobalističtí neomarxisté pracují v koncertu spolu s libertariány na jeho rozebrání. Stát ale může být ochranným valem proti korporátní exploatci stejně jako sluhou korporací. Záleží na míře a nastavení parametrů."..........velmi dobre:-),jak vidime ne mnohejm dochazi co je to skutecne stat a rikaji i stat tomu co uz jim rozhodne neni!

       • Stribog napsal:

        Díky bohům to chápe aspoň ten Putin. Bohužel je stav davu takový, jaký je... Tak nemůže říkat věci, které by mohl. A tiše řídí procesy pro které zatím není plné společenské pochopení. Ale rohodně je intuitivní souhlas národa a také podpora a intuitivní potřeba takového řízení. Pochopení nakonec příjde také. V ten okamžik jeho role skončí. Nahradí ho kdokoli.
        Vzpomínám na jednu jeho tiskovku, kdy se ho presstitutky ptaly, jaké je to vládnout Rusku. On jim v mezích jejich tuposti odpověděl, že on nevládne, ale řídí. Presstitutky se jen hihňaly, ale nikoho nich nenapadlo položit logickou otázku, kdo tedy vlastně vládne. Nejsou na to holt školení...

 13. Libuše napsal:

  Putin je silná osobnost.Je hrdý,miluje svoji vlast a cítí zodpovědnost za svůj národ.Je velmi dobře informovaný o celkové situaci na planetě,ví kam směřuje ve svém vývoji lidstvo,co nás čeká ještě než projdem vzestupem.Vám to možná mnohým moc neříká to,o čem zde píši,chci ale věřit tomu,že někteří z Vás pochopili a vědí o čem je tu řeč.Já mu děkuji,že dělá vše pro to,aby zabránil USA v rozpoutání 3.světové válce-Přeji Putinovi hodně sil a stále klinou mysl

  • Vladimír napsal:

   p.Libuše souhlasím a vím přesně o čem píšete,jenže některým lidem nejde poradit...na vše musí každý přijít sám.Od toho jsme na světě.Asi jsme tady jen dva odlišní a to je škoda.

 14. houbeer napsal:

  Také preji ruskemu prezidentovi mnoho sil,dobre kolegy a hlavne dalsi dorustajici osobnosti,at je z ceho vybírat,at se to nezastavi,at ruska masina jede stale silneji a pokud mozno ukazkove.
  Tu v zahranici bojuji za,, probuzeni''vsech obcanu,ruznych národností,ale jsem hrdy slovan a jsem rad ze je za nami Putin.a ostatni to,, cítí''nasi hrdost(emoce i vlastnost),nejni vubec potreba nejake deleni,vyvysovani se....staci cerpat z korenu(ktere v zap.evr.temer zahubili),stat vzprimene,nelhat,byt vsimavy,napomocen k dobremu cinu,myt cistou,jasnou vizi,....to je nase,, plus''

  • Maroš napsal:

   Houbeer+Robo+Vladislav - tie veci tu u nás budú s Putinom v pohode,tu...... sa udialo niečo, keď ešte Putin slúžil v NDR.
   Títo ľudia pracujú v horizontoch desaťročí. Čo sa týka Putinovych miliard - tak ako vždy, za všetko môže Putin - FED preto nestačí tlačiť dolce, lebo im rebjáta z KGB vždy vylágrujú kontá. Hovoriť o Putinovych miliardách, a nakradnutých v Rusku, môže len imbecil. Keby Putin chcel skončiť v plnke, ako kopa bývalých vojenských šarží, ktoré sa do sojuzu už nevrátili - už by sa dávno venoval archívnemu vínu. Čo sa týka článku, je fajn, že hovorí o podstate, t.j., že pre to, aby sa národ pohol, nie sú dôležité fakty, ale emócie, a preto vždy boli mýty a legendy pre národ a jeho kultúru dôležitejšie, ako detailná pravda o. Pravda o Jánošíkovi - agentovi. Napríklad. Putina máme teda vidieť takto - emotívne. Ako človeka. To je v poriadku, lebo archivári, tí nepôjdu nikdy s nikým proti ničomu alebo za niečo. A čo chcete, aby vám FSB predložila jeho spis? S rodinou sa nestýka - kvôli jej bezpečiu. Aj to je obeť. Ja napríklad Putina môžem typologicky porovnať so svojím veliteľom na vojenčine - aj dnes by som za ním skočil do studne. Absolútne kompetentný dôstojník, o ktorom všetci hovorili, že nepatrí do armády - hovno! - to všetci ostatní nepatrili do armády - on bol pre mňa armáda! A až s odstupom času, vzhľadom na režim, som zistil, že akoby to bol dvojník M.R.Štefánika! - rovnaká postava a výraz, subtílny, vzdelaný, rozvážny, rozhodný múdry a ferový človek - autorita. Nikdy si nič nevynucoval. Vojenčina bola humus, ale toto bolo to svetlé miesto, vrátane kamarátov. Len pred prílišnými emóciami varujem - keď ozaj prestávajú platiť všetky fakty a zdravý rozum - taký býva začiatok vojny!

 15. Čech napsal:

  Díky za tento článek, bylo ho velmi třeba.
  Sleduji Putina poslední roky velmi intenzivně a vnitřně cítím, že je to jedině on, kdo může planetě, nám všem pomoci.
  Lidé by se měli konečně oprostit od těch konzumních, západních měřítek a každý z nás jít tímto směrem.

  Sám brzy pocítí, že je daleko spokojenější, šťastný, což při věčné honbě za vlastním ocasem, za pozlátkem, za lepším mobilem, autem, domem nikdy prožít nemůže.

  Funguje to dokonale.

 16. Slávek napsal:

  podobně jako náš pan prezident Zeman. proto jej tak ti lační peněz a majetků nenávidí. Do Putina má sice ještě daleko, ale shoda v postojích tam je nespotná.
  S.

  • Pravda napsal:

   Slavku, ty jsi dalsi, co zere Zemanovy kecy a uz nedohledne, ze jeho skutky jsou prave opacne? Proc lidi date na to, co kdo rika a ne na to, co dela!

   Ustava jasne mluvi o zakazu poskozovani majetku obcanu a ten sasek Ovar jmenuje guvernera CNB, ktery to dela a kdyz je na to upozornen i s citaci zakona, tak se ti vysmeje? Kde to jsme, aby banka diktovala vlade a zemi? Se prober!

   Putin dela presny opak, banku podrizuje statu a tak to ma byt. Ne naopak, jak je to u nas. Zeman je zradce nejhrubsiho zrna, protoze si hraje na vlastence. To uz ten zmetek Sobotka aspon nehraje komedii.

   Co se to stalo s ceskym narodem, ze uprednostuje reci skutkum, kam jste dali logiku?

   • Čech napsal:

    Když Vás čtu, vidím paní co zpívala na demonstracích hymnu, už mě její jméno vypadlo, měla nějaké umělecké "Yngland"?, také taková hubatá :-)
    Všiml jsem si, že máte stále na účet prezidenta nevkusné přezdívky, což se mě nelíbí. Jednou je to hlava státu a pokud nebudeme mít úctu alespoň k němu můžeme to zabalit. Také jsem ho volil jako horší zlo, nesouhlasím se vším co dělá, ale z té nabídky co byla a je, je pořád to nejlepší. Nejsem schopen vyhodnotit jestli je v jeho pravomoci změnit to co uvádíte po vzoru Ruska, nevím jestli je v jeho pravomoci vypráskat neziskovky a Soroše zase pro změnu po vzoru Orbána, jak bych si přál ale myslím, že dělá co může (i když si myslím, že by mohl víc) Dávno nepatřím k sortě lidí co dají na koblížky a sladká slova, Zeman je především politik a dobrý svérázný diplomat a hlavně vlastenec. Není oligarcha ani šlechtic, svým původem je blízko lidem, což je neméně důležité. Putiny a Lavrovy v nabídce nemáme. Mějme úctu k tomu co máme (mohlo to být doslova tragické) a než budeme hodnotit nejdřív se podívejme do zrcadla, zda my jsme dokonalí.
    Docela by mě zajímalo, podle čeho třídíte lidi Vy ?

    • Pravda napsal:

     No jestli mate potrebu mit uctu k nekomu, kdo je podrazak a porusuje zakladni lidska prava, Ustavu a jeste se vam vysmiva jenom proto, ze byl dosazen na presidenta, tak to vam nezavidim.

     Presidenta hodnotime podle skutku a ne podle slov. Zajimave je, ze Putin je hodnocen podle skutku, ktere ovsem na rozdil od Zemana nejsou v rozporu s jeho slovy.

     Zeman jede na ruku zidovskym bankerum, kteri narod likviduji, takze to neni zadny vlastenec a diplomat, to uz vubec ne. Je to kecal.
     kdyz rikate, ze dela co muze, mohl byste to konkretizovat? A jestli je oligarcha nebo slechtic, to je ouplne nepodstatne.

     Vubec nechapu, proc bychom meli mit uctu k tomu co mame, proboha, vzdyt je to hovno...to je co mame.
     A nevim, cim by ta neucta mela byt doslova tragicka, budu rada, kdyz mi to napisete. To neni o dokonalosti, to je o zrade.

     Podle ceho tridim lidi ja?

     Podle cestnosti a skutku. Podle projevovane odpovednosti vuci druhym.

     Jestli vam nevadi, ze ozralec mluvi na verejnosti o ceskem narode, ze je z nich polovina dementu a alkoholiku, tak mne ano. A uctu?

     A kdybych vam vypravela, co udelal mne, tak vam to asi bude taky jedno.... mate jinak nastavena meritka. Potrebujete modlu. Ja ne.

     Vzpominate nekdejsi reci Zemana, ze pujde vlade po krku? A co dela? Podepisuje protiustavni zakony, jak rikam, to by bylo na hodiny tady vypisovat....

     Cely zivot makate, okradou vas na duchodu a jeste proto, ze u nas vladnou bankeri a dookradu vas tak, ze vam zbude 9 stovek mesicne k ziti, a president, ac dostal podklady o mem zdravotnim stavu a potrebe byt v jinem klima, misto aby odvolal Singera, ktery nas ruinuje, tak vam bude vypisovat, ze existuje zakon, podle ktereho vas museji deti zivit a vypisuje, co vsechno vam museji dat? To je prase, zruda, svine a tecka....je to moc zestrucnele, ale tady neni prostor na sdelovani detailu...

     • Sasin napsal:

      Pravda

      Zeman jede na ruku zidovskym bankerum, kteri narod likviduji, takze to neni zadny vlastenec a diplomat, to uz vubec ne. Je to kecal.

     • Pravda napsal:

      Jen takovy dodatek. Vite o tom, ze kdyz poslete penize do zahranici, tyto nejdrive se prepoctou na dolar a pak se predaji dalsi tzv. zprostredkujici bance a pak teprve prevedu a pripisou na ucet? Zkurveni zidaci v bankam vam takto ze 100 dolaru pripisou jenom 20, ten zbytek si zabavi na poplatcich. Ja vam to mohu ukazat, cerne na bilem... A toto Zeman podporuje, misto aby to zarazil.

      Jde o umele podrzeni dolaru jeho povinnym nakupem pri kazdem prevodu do zahranici. Je to nejen proti Ustave, ale i proti Umluve o zakladnich lidskych pravech, tj. neopravneny zasah do majetkovych prav obcana. On dostal a drze mi napsal, ze to byla moje volba, ze jsem v zahranici a ze musim nest nasledky! Kurva jedna spinava, ja musim nest nasledky toho, ze prihrava prachy bankam. Neexistuje u nas zakon, ktery by to dovoloval a on to porusuje. Vedome. Neni ani ochoten to resit s Ustavnim soudem. Tak jsem mu napsala saskovi, ano to byla moje volba byt nemocna? Hnupe a vysmiva se , to je tedy diplomacie.

      Nebudu vas presvedcovat, ale co rikam vam, on uz ode mne slysel, nejde o pomluvu, v zadnem pripade. Hradni sasek, jinak mu nereknu a ani mu nevykam...

      Lidska prava a hovno, je pro nej totez...

      • Pravda napsal:

       Omlouvam se, vypadavaji mi pismena a dokonce i slova, ta klavesnice dodelava a ja nema na bryle, pres tyto uz skoro nevidim...

       Hnape... a vysmiva se...

      • Jaris napsal:

       Marie, ja vim ze s temi penezi v bankach je to celosvetove sejdirstvi. Nemyslim vsak, zeby Zeman mel takovou moc nad zidovskymi bankeri a tuto lichvu jim zarazit. Na to nemel ani sam Putin, protoze takovou moc ti zidaci maji. Samozrejme mi vadi, ze do CNB jmenoval guvernera opet zida Rusnoka, protoze to nemusel. Nebo, ze by prece jen musel a dostal rozkaz od mezinarodniho zida? I to je mozne.

       • Pravda napsal:

        Jaris: nemaji takovou moc, banka neni vladni organ, ale problem je v tom, ze vlada i president jsou zidi, kteri te CNB tu pravomoc ( ridit financni politiku menovou ) sveruji! President jmenuje prece guvernera a ne naopak, ale ve skutecnosti jmenuje hovno, uz je domluveno predem, a Zeman je sasek.

        Ja mu psala citace z Ustavy, ze neni pripustne, absolutne, aby byla majetkova prava obcanu umyslne poskozovana a president ma pravo tu dohodu zrusit.

        Kryse sionisticke zvane Ovar jsem napsala, at se o to postara a nebo mi skodu uhradi ze sveho a ten dement mi odepsal, ze Ustava mu nedovoluje poskytovat penezni dary! Kurva, jeste napise dary?

        Tady vidis, jak oni pri te nasi likvidaci, naprosto domluvene se nam u toho jeste vysmivaji do oci, a nejaka krava Ivana se ho bude zastavat namisto poskozenych?

        Vzpomen si, jak to bylo v USA. Zidaci presidenta ozrali, bylo to presne na vanoce a on jim to podepsal a ani to necetl, az vystrizlivel, tak se tloukl do hlavy, ale uz to neslo zmenit, oni si tam dali takove formule, ze zmena smlouvy pouze za souhlasu obou stran ( to same prece udelali na Kube, proto nelze zrusit pronajem te zakladny Guantanamo). A kdyz se Kennedy rozhodl, ze to prece jenom obejde a nepujdou penize k nim, tak ho zabili.

        Co se tyka Putina, tak tuto otazku hlidam a porad hledam, co je v tomto smeru noveho a je! uz jdou od valu, rozhodnuti padlo. A pujdou do riti, nekteri bankeri uz sbalili kufry a mizi do USA.

        Nic neni tak duleziteho jako shodit dolar, a tim lze zablokovat i valku, jenze k tomu by bylo zapotrebi pomoci ostatnich, kteri ten dolar nepodrzi, bohuzel k tem svinim, co to delaji, patri i CR. A Mexiko taky, ze. Podhodnocena mena, zvysene poplatky z kazde transakce a nadiktovane obchodni smlouvy ( jako TTIP), to se bankeri pomeji, a pritom by se jim to dalo zarazit, ale nasi lidi jsou lini chytit Zemana za prdel a roztocit ho, az si gebulu rozrazi o Zed narku...

        Chapes, jak by to Rusku pomohlo, nedovolit vladnou bankerum v Evrope? Potrestat potrebuje Evropa a uz se na ni vali trest....

        To s temi prevdy je fakt hruza. Duchodak si navic diktuje, ze si nemuzes vybrat banku, bud COB nebo sporitelnu, a tim je to zajisteno, ze vsechny duchodce, co jsou v zahranici okradou uplne nejvic.

        A je to presne tak, jak jsem napsala. Sestra si vypjci, aby mi vypomohla, koupi dolary ( kde se ztraci pomalu 10 korun na jednom ), sporitelna si vezme 20 dolaru v prepoctu, americka banka zlodejska za tzv. zprostredkovani 25 dolaru a mexicka 35 za pripsani. Ani mi nechteli rict, kdo je ta zprostredkovatelska banka, ale ja jsem to z nich dostala. Sla jsem za reditelkou. Takze ze 100 dolaru zustane 20! Prasata, jak to tady psal zid - parazit narodu, oni neprestanou, dokud drzku na skarpe lezet nebudou. A tady ten zid svinsky, co si rika jinsky, mi bude jeste doporucovat prasky?

        Prej on zaplati 200? Chacha, zidak nezaplati nic.

        Jak Ti rikam, toto nemuze dobre dopadnout, oni se nezastavi, to neni sance. Ja vubec nechapu lidi, co veri v nejake volby. Takove ryto oni si legalne vzit nedaji!

        • Jaris napsal:

         jeste mi vrta hlavnou jedna vec. Ten unos Putina. Neni znamo, co se vlastne stalo a neni normalni, aby Putin zmizel bez oznamemeni, ze si treba bere dovolenou. Byly kolem jeho nepritomnosti famy, jakoze jel za svou milenkou do Svycarska do porodnice. Nebo byly take spekulace, ze je mrtev a tenkrat skutecne nad Kremlem nevlala vlajka. Ceho jsem si vsimla, ze od te doby byl Putin jaksi mirnejsi a z jeho planu sesel i ten zlaty rubl. Obavam se ze ho NEKDO tenkrat hodne pritlacil ke zdi.Konspirace? Mozna.

 17. vykon napsal:

  Na co hromadit něco čeho si můžete natisknout kolik chcete?

  Státní pseudopeníze nejsou konečným cílem, ale jen prostředkem k ovládání skuteného úsilí JINÝCH jenž pouze promílají a odnášejí s sebou požadovaným směrem...směr nadvláda.
  ("Peníze jsou v zásadě určeny pro oběh a každá
  překážka v jejich funkci se podobá nedostatku oleje ve stroji.")

  Nejsou to peníze ekonomické, jsou to peníze mocenské a jsou pouze PROSTŘEDKEM k moci. Hromadit něco takového jsou nuceni pouze ti, kteří nemají státním Systémem přidělenou moc "legislativní"-represivní.

  • kapickamaziva napsal:

   Holt někteří jsou odsouzeni "kupovat"(nemůžou ničeho dosáhnout např. přímou agresí), jiným stačí poroučet (donucovací aparát je tomu nakloněn)-a pak tedy zase "na co peníze, když je jednodušší si prostě vzít cokoli chceš a učinit podmínky příhodnými aniž by to něco ubralo z tvého... a "stát se postará", na co nějaká vyčíslení...je to jenom hra.

 18. Sasin napsal:

  Asi bych se nechtěl dožít toho, že vznikne Slovanská unie, Slavaria, a že z Putina udělají Ježíše na dalších tisíce let. Asi by mě to nepřekvapilo, ale ta představa, že vážně už lidi žijí ve virtualitě mě fascinuje. Skoro bych řek, že to je lepčí jako prcačka. Ale gdyž du dneska po ulici jsu už převážně klidný, jako voda. Žádné třecí plochy, nic krásného, nic inspirujícího, jen blbá masa mobilních dětí a tupých pracujících mániček. Muheeeeeeeee

  • Pravda napsal:

   Slovanska Unie nevznikne. Putin jede globalizacni projekt zalozeny na bezpecnosti zemi, zahrnujici nejen Slovany. Asii taktez.

   Porad se neco zaklada, misto aby se normalne zilo. Cim vic spolku, tim vic vzajemnych boju..

   • Sasin napsal:

    Vztáhl jsem to na nanebevzetí ježíše Putina, čímž jsem vlastně nedocenil v první větě zápletku. tak to raději opravím hned. Slavaria je NOSná myšlenka, jednou vznikne, po porážce atlanťanů okupující západní pobřeží ASIE. Domnívám se, že není ani jiného zbytí, páč tomu ve skutečnosti přejí všechny okolnosti. I zlo a bída kurtyzán má sílu, která dohýbala světěm k dnešním koncům. O těch koncích se vlastně tady dennodenné bavíme. Mnozí je odmítají, že s tím nechtějí mít nic společného a někteří to už vítají jako záchranu pro budoucí poKOLENí.

    A dál je to už o podílech na ůdě, rozpočtu a oganizaci každého podílníka. Čím více se blboňi budou vzpírat, tím více je to bude bolet. I "miliardáře" a veksláky. Muheeeeeeee

    • Maroš napsal:

     Dobre - takže kto má byť tým Generálnym riaditeľom zemegule?
     Neviditeľný kagan, alebo viditeľné politbyro? - v zložení bandy štyroch? Kto to bude celé držať pod krkom? A čo bude, keď už Putin "nebude" - o 20 rokov povedzme? Vyhladené ľudstvo, "ako ďalšia civilizácia, ktorá zničila samu seba", lebo zistila, že nežije na planéte? Nie je nad postreky!

     • Sasin napsal:

      Ideologicky lze dopodotknout zásadní a to je, že bílý člověk má schizofrenické jednání. Jední zovoucí se Slované Áriové a druzí zovoucí se Atlanťaně Angelé mají jiný vztah k technickému rozvoji. Střet těchto vlastností už pravděpodobně proběhl na zemi několikrát. Všichni dokáží vytvořit podmínky udržitelného tecnického zabezpečení, jen je tady ta schizofrenie. Jedni vymýšlejí technologie proti lidem a druzí vymýšlejí technologie pro lidi. V tomto ohledu je mírně Putin nakloněn na slovanskou část a je mně sympatické, že ( a myslím si že jo) o Slavarii dumá, igdyž momentálně se jako škrábe na spodní jihovýchodní straně v prdeli. Muheeeeeee

      P.S. Věřím tomu, že většina lidí si nemyslí, že Putin má tak obrovskou hlavu a tolik chapadel aby na všechno, co si sám vymyslí stačil sám. To je moment, který dává naději....

      I pro tebe bych možná měl jeden link, chceš? Muheeeeee

      • tvojex napsal:

       Ale věří...protože se jim líbí věřit na pohádky...v nichž i jedinec sám oplývá zázračnými schopnostmi...na všechno stačí sám... Takový "filozof na trůnu", který má vedle reprezentačních povinností ještě všechno vymýšlet a dělat sám! No, neznám upracovanějšího...řídit vše do posledního prdu.
       Moji schované mi rozumí,)

       • Maroš napsal:

        tvojex - pokiaľ veľkosť Putinovej lebky posudzujú ľudské opice s IQ 80, s mobilom vo vrecku s IQ 400, tak by sme mali dospieť k odbornému záveru, že Putin so svojím ledva IQ 140 na nás jednoducho stačiť nemôže!
        Hneď sa lepšie spí, že? Úplne najlepšie je, že si už netreba pamätať ani prístupové heslo do mobilu - stačí
        odtlačok palca, alebo chlp z piče! Fantázia! Nebyť jeho ochranky, tak Putin bez mobilnej navigácie netrafí ani do postele!
        Ešteže šalát rozumie tomu, čo je to koza, že?

        • prys napsal:

         "Základem úspěchu každé politiky je udržení záměrů v tajnosti. Slova diplomatů nemají být v souladu s tajnými záměry a činy."

         "Dokud pevně neuchopíme svrchovanou vládu nad světem, budeme všude zakládat a rozmnožovat zednářské lóže. Do nich přilákáme všechny, kteří hrají nebo
         by mohli hrát vynikající úlohu ve společnosti. Lóže jsou pro nás znamenitým prostředkem k získávání informací a vykonávání našeho vlivu.
         Všechny zednářské lóže soustředíme pod jedno vedení, které bude známé jenom nám a v němž budou pouze naši Mudrci. Všechny lóže budou mít své představené, aby jimi byly kryty skutečné řídící osobnosti; jenom ony budou oprávněny
         k vydávání hesel. V lóžích shromáždíme revolucionářské a liberální elementy ze
         všech vrstev. Tím se také dozvíme ještě týž den o všech tajných politických plánech a zařídíme se podle toho.
         Skoro všichni agenti státní i mezinárodní policie budou členy zednářských lóží,
         protože jsou pro nás nepostradatelní. Policie je vhodná nejen k zásahům proti nepoddajným, ale bude nás také výborně krýt v našich vlastních záměrech provokováním neklidu a nespokojenosti.
         Většina lidí, vstupujících do tajných společností, jsou obvykle šplhouni, dobrodruzi a obecně lidé všeho schopní, které nebude nijak těžké získat pro naše záměry.

         Až po světě vypuknou nepokoje, neznamená to nic jiného, než že jsme je vyvolali za účelem zničení nežádoucí jednoty a svornosti. Kde snad dojde k nějakému
         spiknutí, znamená to opět pouze to, že jeho hlavou je některý z našich oddaných
         agentů."

         Proč to uvádět?

         Protože podstatné pro dnešek jest, že ZA LÓŽEMI A ZA ŽIDY se v masové míře vyvádají podvodně po celém světě států- státní TAJNÉ SLUŽBY!
         Agenti tajných služeb mají podvodné identity hrajíc si na "židy" a schůzky pod pláštíkem "zednářství" a podobných okatých vejmyslů. Nedivte se že pak snadno odvedou vinu do slepých uliček.

      • Maroš napsal:

       Sasin - sem s tým linkom! Na zimu by som potreboval permanentku do pekla - môžeš vybaviť?

       • proud napsal:

        "permanentku do pekla".........nic lehciho a snadno to zvladnes sam :-)))))

       • Sasin napsal:

        Zdravím Marošu, to máš na cestu...Muheeeeee

        Doba kamenná
        http://fs.fmanager.net/files/flashpages/index.php?bookid=19204
        Doba kamenná
        https://cs.wikipedia.org/wiki/Doba_kamenná

        • Maroš napsal:

         Sasin - doba kamenná pokračuje vynálezom foto-chemického gélového procesu - nie je to plnohodnotná fotosyntéza s produkciou cukrov, ale len produkcia nejakých základných uhľovodíkov, z ktorých by sa mali syntetizovať konvenčné palivá. Problém - je na to potrebný CO2, ktorý človek k životu nepotrebuje, ale zelené rastliny áno. Priemysel doby kamennej, ktorý doteraz uvoľňoval z fosílnych palív CO2, ho začne spotrebúvať, hromadiť a predávať. Teoreticky by sme vedeli regulovať rovnováhu CO2, veď sa spaľovaním uvoľní. Ale prečo to všetko a prečo nie iné alternatívne pohony?
         No lebo systém zotrváva v biznis myslení - Grebennikovov pohon nepotrebuje šťavu, len statickú elektrinu a tá je všade okolo nás zadarmo - takže žiadne lóve pre energetickú lobby. Doba kamenná je mätúci pojem - čo tak doba harmonická.
         Čo sa týka tej knižky - dúfam, že si mi v tom neposlal stádo ploštíc - prežijeme, prepálime, vypálime.
         Obsah mi je známy z ruských trubiek. Luci teda nie je tvoja príbuzná? Milé zasnené dievča...

        • prys napsal:

         Maroši, když do pekla tak na pořádném bílém koni státu...
         (na hřebě krycí -ať už fyzické či spíše právnické, eventuálně úřední osobě-existenčně závislé, ovladatelná ideálně životem i smrtí...Jak tu někdo před časem psal..."musí podepsat...jinak cyankálí")

         -"takže žiadne lóve pre..."
         Státní LOVE jsou pouhý prostředek, nikoli cíl. Neplést pořád.
         Cíl i postáněného průmyslu je ovládat, nikoli vydělávat love (jenom)-to je jen součástí k naplnění cíle primárního a tím je nadvláda.

  • Paul Durham napsal:

   Sasin 20:36

   položme se na otázku "Kdo udělá v Putina Ježíše?" , a vo tom to je

   • Paul Durham napsal:

    Maroš 23:19

    Vlastně jste si odpověděl sám, a dokonce i na výše položenou otázku „Kdo udělá v Putina Ježíše?“, budou to ti, kteří byli před Putinem a budou i po Putinovi,
    můžete věřit v Ježíše, Putina, Špagetový monstrum nebo Červenou Karkulku eventuálně ve Spravedlnost, to je jedno,
    hlavně věřit v něco, pak jste dobře ovladatelný osel, když ale věříte v sebe a svůj rozum, jsou s vámi jen problémy a škodíte systému SYMBIOZY pijavic a blbců.

    • Stribog napsal:

     Odpověď je Paule na snadě... z Putina udělají Ježíše trockisté... Kult osobnosti je jejich vynález. Stvořili ho jako umělou krizi se vší hegeliánskou dialektikou, co v tom mohla být, aby potom v rámci kritiky onoho kultu mohli v tichosti odstranit vše, co bylo pro Rusko civilizačním motorem. Důsledky jme viděli v devadesátých letech a sejmulo to nejen Rusko, ale i nás tady.
     Putin je v historicky obdobné roli, jako Stalin nebo třeba Ivan Hrozný. Rusko za jeho éry udělá další dech beroucí civilizační skok, aby to potom trockisté všeho druhu dalších padesát let brzdili na pekaře :)

     • Paul Durham napsal:

      jo , přesně tak, trockisté ve slipech; ale mám jednu technickou k vašemu textu výše : "Stát není špatný lidský vynález. Pokud slouží těm, kterým má."

      Ano stát je kondicionální útvar, funguje pouze za podmínky , že ti, kteří si ho ustanovili se o něj na věky starají jako o svůj majetek. Protože pokud se o něj přestanou starat, přijdou o něj. Pak už to nadále není jejich stát, ale stát někoho jiného, kdo si ho přivlastnil.
      Je to jako se vším , je velmi pozoruhodné, že kuchař vaří tak, že si přichystá suroviny, dá je do hrnců či na pánev a kontroluje proces do dokončení, po té jídlo podá nebo prodá, kdyby se kuchař choval jako lid - blbec - tak připraví suroviny a zvolí si zástupce, kteří to prý mají dodělat. Zákonitě to jídlo pak nebude k jídlu ani podané ani prodané, navíc v případě prodeje peníze dostané nikoliv kuchař. Kde se bere v populaci to debilní přesvědčení, že někdo něco udělá za ně, mi uniká, resp. mám pro to jediné vysvětlení : slaboduchost.

      • Stribog napsal:

       Spíš trockisté v krajkových tangách...:)
       Je to tak. Hlavně stát zpervertoval v Nanny State. Je to hodně licoměrné, protože ve skutečnosti je stát mimo kontrolu největší příčinou nepřirozeného úmrtí v člověka v historii. Nejen války, ale i jiné následky vládnutí. Politické vraždy, etnocidy genocidy, hladomory... Jedním slovem democida. Vždy mne potom pobaví, když mi potom třeba zakazují (v zájmu mého zdraví, jak jinak) kouřit v hospodě v tom samém okamžiku, kdy Trojka provozuje dluhovou democidu v Řecku, EU podporuje ukrajinské nácky a rakovina je mimo grafy díky Babišovým salámům bez masa a dalšímu toxickému odpadu, kterému říkáme potraviny a díky stressu zapříčenému nastavením socioekonomických parametrů na maximální otáčky vysavače, kterým elity vysávají své lidské zdroje.
       Příčiny současného Nanny State možno hledat nejen v kulturním marxismu, revoluci padesátých let, postmoderně i tezi, že odborník ví vše lépe, ale také privatizaci státu jako takového...
       Svým způsobem to ale odhalilo pravo tvářičku liberalismu - fašismus. Lidem se to dávno přestalo líbit. A to je vždy nadějné.

       • Paul Durham napsal:

        přesně

        • prys napsal:

         "Celej svět lidí Tě utrápil, promiň že jsem nedokázal..."

        • Paul Durham napsal:

         prys 18:24

         máte pravdu, že ležet v ticháči v noci na jachtě hore kokotom a prohlížet si galaxii a její hvězdy nezamořenou lidma je nádhera , jakou tady v czechbabwe nikdy neuvidíte , omlouvat se nemusíte, jen válejte tu svou kuličku dál, třeba budete mít štěstí a nic vás nezašlápne

        • prys napsal:

         „Když má někdo rád květinu, jedinou svého druhu na milionech a milionech hvězd, stačí mu ke štěstí, když se na ty hvězdy dívá. A řekne si: Tam někde, je má květina... Ale když sežere beránek květinu, bude to, jako by najednou všechny hvězdy pohasly!

         A to není důležité?“

    • Pravda napsal:

     Super receno, Paule!

     • Paul Durham napsal:

      byly doby, kdy jsem si myslel, že pijavice parazitují na blbcích, ale dnes už si to nemyslím, někteří autoři literatury mi poskytli takovou argumentaci a příklady z praxe, že jsem si jist , že je to s y m b i o z a

 19. Maroš napsal:

  Paul - Saul, neurazte sa, súkromne vám dám prezývku "Durman" - Diablova uhorka - myslím, že vám to sedí, a v pozitívnom zmysle - nemať prezývku, je ako nebyť! V určitých profesiách, keď nemáte prezývku - nič neznamenáte ani ako elév. Takže.
  So mnou vždy boli tzv. systémové problémy - svojím nepriateľom to nijako neuľahčujem. Vedomosti uľahčujú život tým, ktorí si svoju existenciu zakladajú na odrbávaní iných - prináša im to hmotný, viditeľný efekt. Teda aj výraznú motiváciu. Viac-menej dočasne.

  Pokiaľ je však človek štrukturovaný ako vnútorne slobodný, neohraničený, a zároveň nejebe na ostatných, teda, že sa snaží hájiť záujmy aj iných, povedzme v niečom slabších, teda byť aspoň trošku Maťko Spravodlivý, tak vedomosti sú síce dôležitou zbraňou, a človeka, keby išlo len o jeho prežitie, tak by možno "oslobodzovali" v zmysle - "môžem mať všetkých na háku", ale pokiaľ človek cíti záväzok voči iným - nie v zmysle obchodného židovského - má dať a dal, ale v zmysle základného sociálneho - zdieľať, tak vedomosti zaväzujú - voči Vyššiemu Princípu.

  Vyšší Princíp buď človek cíti, alebo nie. Preto vnímam ja osobne Putina ako osobnosť, ktorá v sebe tento princíp nosí, a je mi fuk, či to niekto nazýva Budha, Ježiš, atď. Takže aby som to upresnil - nemohol by som veriť sebe, keby som neveril Vyššiemu Princípu, aj keď ja tento princíp ako celok neobsahujem určite. Ale veta - "Snažte sa
  byť aspoň trochu Ježišom!" to celé vystihuje. A preto nevidím rozdiel v tom - buďte aspoň trochu ako Putin, robte niečo pre krajinu a pre ostatných. Koho toto serie - vás Durman? Že niekto by chcel nasledovať Putina, a nie vás - Diabolskú Uhorku? Teraz sa pre zmenu naseriete na mňa, pretože som mentálne a osobnostne nezávislý na vás - Durman?

  Úradník - vo všeobecnosti, je v sociálnej psychológii etalónom mentálnej NESAMOSTATNOSTI /naše milované úrady práce - všakže/.
  Putin určite nie je v tomto zmysle úradníkom - zamestnancom, aj keď zastáva "úrad" prezidenta. Pretože on tento úrad zastávať chce, aby mohol realizovať svoje vízie, nie napĺňať plány iných. Ale zároveň sám definoval úroveň svojej "nesamostatnosti"=závislosti, svojím výrokom - "Rusko môže byť bez Putina, ale Putin nemôže byť bez Ruska!" Toto je jednoznačná, svojská deklarácia vlastenectva - mimo protokolu prezidentského sľubu, ktorá serie nepriateľov Ruska a uniká všetkým debilom v politike - nielen v Rusku!

  Takže ešte raz - nie veriť "v boha", ale veriť Stvoriteľovi, nie veriť v Ježiša, alebo v Putina, ale veriť Putinovi - veriť Vyššiemu Princípu! Nie Kabale!
  ______________________

  ČO! - je to - Globálny prediktor /Pjakim - 4 minúty/
  https://www.youtube.com/watch?v=TEB8U28FR14

  História politických vplyvov vnútri ruského impéria vysvetlená
  interpretáciou heraldických zmien v ruskej orlici! Ako symbolika
  formuje informačné pole a dosahovanie cieľov! Súčasť témy
  tzv. neštruktúrneho riadenia, ktoré používa GP.
  https://www.youtube.com/watch?v=IbweOKxhU8g
  https://www.youtube.com/watch?v=hHAm9f6WDU0

  Pjakin - GP a politika Zlatej miliardy - genocídne plány ako realita.
  Čomu nemôže ujsť ani GP - ruská konceptuálna vláda!!!
  Čo zničil GP ako parazit a čo sa dá opraviť.
  https://www.youtube.com/watch?v=FlRpnsgFaOM

  Pjakin - prežitie civilizácia len ak spĺňa kritérium
  Božej Jednoty - potom má prednosť existencia jednoduchého života.
  https://www.youtube.com/watch?v=lVMLTGtPUTc

  Pjakin - "dvojníci" Putina - náhradníci len v prípade, ak politické
  figúrky sú ako objekty riadenia zameniteľné. Subjekt riadenia
  zameniteľný nie je! Putin zameniteľný nie je!
  https://www.youtube.com/watch?v=NfRhx10vQ2Q

  Pjakin - Putinova vízia vs. ciele GP
  https://www.youtube.com/watch?v=4YXx3GFOYto

  Pjakin - GP-22 žrecov - akými historickými zmenami prešiel GP
  https://www.youtube.com/watch?v=_AJ2nyBVonA

  Pjakin - ako možno zničiť Rusko - jedine vnútornou zradou!
  https://www.youtube.com/watch?v=aL_fIWK7Q8U

  Pjakin - čipovanie ľudí nemožné v suverénnom štáte!
  https://www.youtube.com/watch?v=MyFX-R2PW10

  • Paul Durham napsal:

   Podívejte kolego, zvolený vůdce vede , proto byl zvolen ( vynechávám české panoptikum , kde byl zvolen, aby nebyl zvolen jiný ) nebo potvrzen procesem zvaným volby (vynechávám jejich technickou stránku věci ) , je to jeho práce a výsada, kterou CHTĚL dělat, proč, to ví jen on sám, v systému akceptované hierarchie přikázaného konání.
   Vždy posuzuji práci vůdce, ne jeho osobu. Proto mne stavění modly popuzuje, jelikož jak uvádí výše Striborg, je modlářství produktem pijavic a deviantů.
   Při posuzování práce vůdce, a kohokoliv jiného vlastně též, jsou rozhodující podmínky a rámec vztahů , ve kterých je činnost vůdce vykonávána, a to je poměrně komplikované, když vše máme jen z doslechu, protože mediální obraz práce vůdce i osoby vůdce je vždy účelová lež, a alespoň 10 000 let to tak je.
   Mohu tedy hodnotit jen velmi nepřímo, protože osobu osobně neznám a v podmínkách a rámci vztahů se nenacházím. Přidáme četbu mezi řádky všech účelových lží celého spektra, použijeme logické síto a stav světa, který vidíme, slyšíme a žijeme.
   Potom mi vyjde můj názor, že pan Putin dělá svou práci celkem dobře, protože není válka. Až bude válka, tak svůj názor přehodnotím na špatnou práci - pro mne.
   Abych mohl zaujmout názor na to, jestli dělá dobře práci pro Rusy a jejich všední život, tak bych tam musel žít. I když si nemyslím, že bez něj by nehořelo v kamnech, ostatně jako bez každého vůdce, že.
   A jestli vy nebo kdokoliv jiný bude křepčit štěstím z pana Putina za míru či války, je to jeho věc, ode mne toho ale vážně nečekejte. Pouze vás upozorním, že tančíte na svém hrobě.

   • Maroš napsal:

    Durman - ja Putina nepoznám osobne, ale osobne mám priateľa, ktorého on, aj už jeho nebohý otec poznal osobne, až dôverne, a to vo veľmi pozitívnom zmysle,
    ako zrelú osobnosť, nie ako nejakého čuráka byvalého spolužiaka, ktorý keď sa dostane do miestneho zastupiteľstva, tak je z nehu už len chuj a vaše priateľstvo skončí. Čiže - je v tom určitá forma odporúčania, a asi tá najlepšia, určite nie cez mediálne články.
    Základom spolupráce je nevyhnutná dávka dôvery. Dôveru nepotrebujete v situ, keď chcete s niekym len súťažiť - tam by ste sa mohli akurát osrať. Vy Durman - stále v duchu súťažíte, aktívne už asi nie, tak aspoň ako rozhodca.
    Takže - zrejme vás ešte nikto neprepadol, a preto si neuvedomujete, že to, či bude bitka, nezáleží v momente prekvapenia na vás, ale na útočníkovi. A môžete sa tomu vyhýbať, koľko chcete, takže takéto hodnotenie práce Putina je ako hodnotenie práce vašej manželky, ktorú pri návrate domov z poludňajšej niekto znásilní a zoberie jej výplatu. "Ja som ti to hovoril ty krava sprostá, aby si si tie šaty nedávala a nešminkovala sa toľko! Ty v tej robote niekoho máš!"
    Stvoriteľ našťastie nie je výkonový manažér - to by sme dopadli. V živote človeka sú dôležitejšie úmysly a plány, aj tie neuskutočnené, či už v dobrom, alebo zlom zmysle - napr. úmysly úchyláka, ktorý nezničí ďalšiu obeť lebo okolnosti, ale aj úmysly vašej babičky, ktorej sa roztrhne posledné vrecko múky, a koláč vám preto neupečie, hoci by veľmi chcela.
    Durman - keby ste aspoň trochu vnímali prírodu okolo seba, tak by ste si uvedomili, že tzv. maximalizmus je pičovina, blbá súťaž, kvôli ktorej vedieme vojnu so všetkým, čo by nám mohlo čo len odhryznúť z koláča - a nebodaj aj z nápadu. Už len samotné zdieľanie vedomostí - dať niekomu niečo zadarmo a pritom o to neprísť. Nedám ti recept na moje buchty, lebo chcem, aby moje boli stále tie naj. Tak chuj s tebou, my vymyslíme niečo iné a srať na tvoje buchty. Bitka o koláčiky na pieskovisku!
    Čo myslíte Durman, kto má viac prevrátený žalúdok z vojny - ten, ktorý ju chce rozpútať, alebo ten, ktorý jej chce zabrániť?! Vy si myslíte, že niekto z tých hore stojí o vaše hodnotenie - "koho vy budete potom uznávať"? Myslíte si, že Putin začne kvôli vám fajčiť, lebo fajčíte vy - tak aby ste ho uznávali? - to bol príklad. Túto globálnu vojnu nikto nevyhrá, a aj keby nad popolom ostal stáť ako jediný živý človek Putin, tak ten veľmi dobre vie, čo je to Pyrhovo víťazstvo. K tomuto môžu dospieť len šialenci, a bez ohľadu na to, či Putin pre vás je, alebo nie je Ježiš, pre mňa je podstatné, že určite nie je šialenec! A vy si hodnoťte koho chcete - psy štekajú a karavána ide ďaľej!

    • Paul Durham napsal:

     věděl jsem, že když se dám do řeči s fanatikem, dopadne to jako obvykle, měl byste se živit věštěním z kávové sedliny, dokážete si úžasně vymýšlet, no nic , zítra vám začíná školní rok, tak hodně úspěchů

     • Maroš napsal:

      mne školský rok nikdy nekončí, ďakujem za prianie úspechu, ale stačí mi, že som ako tak v pohode a nemýľte si fanatizmus s entuziazmom, a bez entuziazmu sú vám všetky schopnosti a vedomosti ako údenáčovi špagátik na zavesenie - ste vyhorený človek, tiež som mal takéto obdobie, zlé obdobie. zrejme musí vedľa vás umrieť nejaký človek, aby ste si uvedomili vzácnosť svojho životného času, alebo sa musíte dostať na hranu vy sám, ale prajem vám iný, príjemnejší impulz - možno niekomu život zachrániť - nech sa tak stane!

      • prys napsal:

       "Panovníkovy plány pro přítomnost, a tím spíše pro budoucnost, musí zůstat
       utajeny i jeho nejdůvěrnějším rádcům. Jenom sám panovník a tři zasvěcenci budou
       znát plány pro budoucnost.

       V osobě panovníka, který je ztělesněním své vůle i vůle lidu, bude každý
       spatřovat zosobnění Osudu a jeho nevyzpytatelných cest. Nikdo nesmí vědět, co
       panovník svými opatřeními sleduje a nikdo se nesmí opovážit zmařit jeho neznámé
       cíle.
       "

   • Stribog napsal:

    Ke svatořečení Putina mám sice daleko, ale přeci jen bych mu přiznal vyjimečnost člověka vystaveného vyjimečné situaci. Putin je především produktem ruské civilizace v ohrožení. Oheň v kamnech by bez Putina určitě hořel. Otázkou zůstává jestli by nehořel v mnoha pidistátečcích v rozpadlém a totálně vykradeném Rusku, což byl cíl dvou světových válek, jedné zednářské revoluce, a dvou největších jewrejských rozkrádaček v historii planety. Za Leninova NEPu a za Jelcinovy éry.
    A v historii ruské civilizace možno najít řadu paraler. Zřejmě fungují jakési civilizační pojistky. Vždy se prostě objeví někdo, kdo zafunguje, jako "spasitel..." Určitá míra kultu osobnosti k tomu možná i patří. (bez ohledu na ty trockisty)
    Dokonce v tom nacházím i jakousi mystiku. To není jen ruský národ. Nejspíš v tom má dost prsty také ruské žrectvo. A to nemluvím o esoterice, kterou Putin nasbíral v KGB. Jednou jsem zahlédl záběr všetečné kamery na jeho poznámky. Něco na styl zhuštěného obrazového písma. Písmo Hierofantů... To bylo poprvé, kdy jsem si uvědomil, že vidím v politice trochu vyšší ligu, než je obvyklé.

    • Robo napsal:

     To je zaujímavé s tými poznámkami. Nemáš náhodou odkaz na video, Stribog?
     Podporuje to teóriu, že Putin je plnohodnotný žrec. Rovnako, ako ním bol Stalin.
     Ak si v starom pisme robí poznámky, musí ho už mať "hlboko pod kožou".

     A nemám žiadny problém s jeho "svätorečením".
     Vďaka tomu, že je prezidentom RF zhodou okolností práve on, tu ešte stále nieje horúca vojna.
     Takých "svatorecenych" sú v pozadí stovky, len o nich nevieme.

    • Pravda napsal:

     Jak vite, ze Putin nasbiral v KGB esoteriku?

     A zrec, to je cesky knez, proc se pise vsude jen zrec. Je to hnusne slovo, jako zrac :-)

     • Maroš napsal:

      Pravda+Robo - nemôžeš byť v KGB a neovládať ezoteriku, ak tvojimi rovnocennými súpermi sú ľudia, ktorí majú svoju moc postavenú na ezoterike + židoboľševizmus má aj svoj iný obsah. Celá Moskva je do detailu v zmysle územného plánu postavená cielene podľa ezoterických pravidiel - Číňania by povedali podľa feng šuej. Moskva leží v energetickom centre riadenia sveta - doslova na Pupku sveta. Mauzóleum Lenina - špeciálne miesto. Stalin + Trockij boli ezoterici, Stalin plus ku tomu vyštudoval u jezuitov. Putin funguje tiež na inom leveli poznaniam ako bežne aj veľmi vzdelaní ľudia.
      V podstate je to mystik. O tom to je - politik s hlbokou filozofiou.
      https://www.youtube.com/watch?v=4NxETluaDb8

     • Sasin napsal:

      Žrec, co já vím je o vedoucím táboru ducha přítomných, kterým přednáší moudro svého předchůdce a něgdy zalaškuje svými logickými bonmoty. Kňaz, co já vím, je starosta kmene, který mu věří a nechá ho za kmen reprezentovat kmenové potřeby o podílech na půdě a rozpočtu, čili je to takový muvíčnik. A kněz, dle babylonského pravidla matení pojmů, je mluvčí ZLO dějů, šmejdů a peKÉLníků. Muheeeeeee

     • houbeer napsal:

      Zrec,je vidouci,ten co vidí-kdyby juknul na vas,hned by videl kudy vam odteka pozitivni energie a kudy poustite temnotu k sobe...

    • Maroš napsal:

     Striborg - to písmo sú už bežné steno poznámky rozviedky, prieskumu, navigácie, atď, dokonca v rámci jednej armády
     majú rôzne zložky rôzne dohodnuté znaky. Amíci, Rusi bežne.

     • Robo napsal:

      Aha, mňa napadlo, že snáď používa znaky Staroslovienskej Bukvice. Tie sú už k dispozícii, ferko by to pozrieť to video..

      • Maroš napsal:

       Robo - ja som na to narazil v dokumente o vyšetrovaní nejakých tých zverstiev amíkov na civiloch v Iraku, keď komisia mala problém vylúštiť vojenské denníky /niečo ako palubný/ tých navádzačov striel a prieskumu, dokonca jednotlivci mali svoje osobité znaky. Inak v histórii si veľa významných ľudí robilo takto debilníček - kde kto už Putinovi kontroloval aj gumičku v slipoch. Zrada je potenciálne všadeprítomná a poznámky potrebuje aj Putin.

       • Robo napsal:

        Tajné písmo je tajné písmo.
        Bukvica je Bukvica. Tá Ti aj ukáže PRAVé zmysly slov, ak ju ovládaš. Ak ju ovládaš dobre, tak mnoho hĺbkových významov.
        Tajné písma tajných služieb ma nezaujíma. Obrazové písmo však áno.

    • Paul Durham napsal:

     Obyvatelé těch milionů kilometrů čtverečních jsou zvyklí na "cara" , mj. proto má vládnutí v Rusku svá specifika, která jsou v něčem podobná Říši středu. Pro
     nás zde nemožné zcela pochopit.
     Co se mystiky týče, mohu potvrdit, že když jsem se procházel Kremlem v roce 1975, tak dojem byl veliký.
     A to vynoření postavy z pěny populace je podle mne projev skrytých sil působících k opětovnému nastolení rovnováhy.

     • prys napsal:

      Velkopanská mentalita a přezíravost. A kde "končí a kde začíná takové Rusko-to nelze ani určit, sféry zájmů procházejí mimo umělé hranice.
      To pro stlačené Česko - v tomto rámci - zcela nepodobné.

      • prys napsal:

       Krom toho mentalita predestinovaná nezáviděnýhodnými přírodními podmínkami...dost militárně laděná- jsou to válečníci a stratégové-manipulátoři (až příliš chladný...skoro až brutální rozum...vypočítavost.), orientálně despotická přezíravost k obětem (na přírodních zdrojích nejen...), protože zdánlivě nevyčerpatelné zásoby (ne sice tak nízká cena života JEDINCE pro nadvládu jako v Čínském státu, ale ne nepodobná.)

       To by mě teda zajímalo, co že je ta "slovanská mentalita" tedy?

       • Robo napsal:

        Jediné slovo to vystihne - S-Vedomie.
        TO je tá "slovanská mentalita".

        • psy napsal:

         Svědomí je záležitost ryze osobní (zrovna tak jako není neosobní lásky), nemůže být ""obecnou"" či "znárodněnou", "zpolitizovanou", "zestáněnou". Je to svědomí toho kterého člověka-jedince-zástupce druhu-chcete-li. V kontextu a vztahované k něčemu a různě vyzrálé.

        • Stribog napsal:

         A taky naše slovanská blbost. Byli jsme kolébkou civilizací. I to zatracené kolo jsme jim dali. Odplatou je nám jen válka, kuturní infiltrace, upřená historie a banda chazarských agentů ve stylu Cyrila a Metoděje i miliony debilních Slovanů, kteří popřeli sami sebe a sloužící našemu nepříteli... Naučeni nenávidět snad i sami sebe. Zblblí a lační popozlátku civilizace, která jejich předkům nesahá po kotníky. Kde jen soudruzi Slované-Árijci Oriaňané udělali chybu? Proč ta jimi založená civilizace zparchantěla do podoby různých Diensbierů a Marksových, ochotných sloužit do roztrhání těla těm, kteří nás chtějí zničit. Ani těch třicet stříbrných nepotřebují. Stačí jim kost odhozená od páníčkova stolu, kterou orgasticky ohlodávají...

        • Pravda napsal:

         psy: spolecne vedomi, to je sen, co? To by se napred chlapec musel naucit ucte k druhemu a pak teprve spojovt vedomi, jenze on umi akorat nenavidet a snit. A nejvic nenavidi ty, kteri mu ty sny berou.
         Smula, bohuzel jde pouze o sen. Jinak uz naklusal pomoct Rusum na Ukrajine. Pry spolecne vedomi a jeste slovanske, dobry vtip... a svedomi uz vubec nevi, co to je.

        • proud napsal:

         Nekde jsme nasekali Stribogu chybky,nebyl ten nas system taky az tak skvelej.Je treba ho poznat,najit chyby a doplnit ho,nebo prestavet.Respektive vzit si z nej to nejlepsi.

        • proud napsal:

         A zase Pravda:-))))))))),litala by po svete "pomahat" s kulometem,dohoda nedohoda a pozvani nepozvani:-)))))))))))).Prihlas se do US army,nebo NATO,presne tohle je jejich styl!

       • Robo napsal:

        Spoločné-Vedomie.

        Spoločné s RODom i s tým, čo je pri-RODe.

        • obrys napsal:

         Jestli to myslíš, tak že nějaký jedinec má vědomí přesahující až k "vědomí společného", pak možná, ale psát "společné vědomí" je překroucené. Vědomí společného ano. společné vědomí ne. Existuje však jisté POVEDOMÍ (ne podvědomí, ale povědomost) natolik rozšířené mezi lidi, že se dá mluvit o tom, že "to tak myslí většina" nebo o čemsi má docela jednotné povědomí (jakože to "zná", slyšelo o tom, že to existuje.), nikoli však názor jednotný.

        • Robo napsal:

         Obrys, konaj v záujme s rodom a prírodou.

        • conatom napsal:

         Robo, proč jenom s "rodom"? A kde končí a kde začíná? Hranice je uměle zvolená a vlastně o ní nemám přesnější povědomí...Ty ano?
         Přece "blízkopříbuzenskost" neodpovídá tomu nakolik si člověk může být s jiným člověkem blízký - případ od případu, nelze zobecňovat. Většina poblíž ti je cizejších (ani sis je nevybral) než někdo vzdálenější-kde si vybíráš.

        • Robo napsal:

         Rod, rodina, národ..
         "Hranica je umelo vytvorená", áno, veď počkaj 20-40 rokov. Uvidíš iný svet..

        • proud napsal:

         obrys,placas,hrajes si se slovickama,to je o nicem.Samozrejme ze existuje spolecny vedomi,ale ne kazdej k nemu a ke vsemu v nem,ma vedomej pristup.Ty ho evidentne nemas,bud rad aspon za ten nevedomej co mame vsichni:-)

        • IOLS napsal:

         Ne každé slovní spojení označuje věci existující v realitě...To, že někoho napadlo spojit výraz "společné" s výrazem "vědomí" není ničeho důkazem ani vysvětlením. Spíš to ale zase vzniklo zavádějícím překladem...(obdobně jako když "non human inteligency" se překládalo jako "mimozemšťani", přitom v češtině to spíše odpovídá prostému "nelidská inteligence". To však není dost senzační a překroucené...), kdy někdo "kolektivní vědomí" přeložil namísto českého mít o něčem POVĚDOMÍ...v "společné vědomí" hadr.

        • IOLS napsal:

         Ne každé slovní spojení-jenž lze nakombinovat- označuje věci existující v realitě...To, že někoho napadlo spojit výraz "společné" s výrazem "vědomí" není ničeho důkazem ani vysvětlením. Spíš to ale zase vzniklo zavádějícím překladem...(obdobně jako když "non human inteligency" se překládalo jako "mimozemšťani", přitom v češtině to spíše odpovídá prostému "nelidská inteligence". To však není dost senzační a překroucené...), kdy někdo "kolektivní vědomí" přeložil namísto českého mít o něčem POVĚDOMÍ...v "společné vědomí" hadr.

        • IOLS napsal:

         Čili...zatímco čeština už pro to výraz má..jen si ho autor překladů poněkud neuvědomil a nebo záměrně pomýlil význam...a tím je výraz "povědomí" (o něčem). Angličtina například to musí vyjadřovat "opisným tvarem". Trochu to připomíná jako Marie přeposílání peněz-kdy se nejdřív přepočtou prý na dolary-a pak si každej strhává a strhává až ji na konci z toho vyleze něco jiného než do toho bylo vloženo :D Tak tohle je totéž. Vložil jsi "povědomí", prohnal "angličtinou" a vylezlo ti do češtiny "společné vědomí", což neexistuje:D Proistě nesmysl stylu "tichá pošta".

        • tahattojenrozumemvedekvyhoreni napsal:

         Pokud bys ses na to proude cejtil, tak nejsem proti tomu dozvědět se na nějakém konkrétním případě, že to, co říkáš, že je "samozřejmě existující".

         Prosím o poukázání na to, jak alespoň s jedním dalším člověkem máte společné vědomí, jak to funguje.

        • kdotourcujeajak napsal:

         Robo, "konaj v záujme s rodom a prírodou."

         Uveď příklad z praxe, dík.
         A jak se teda dá poznat zda má rod a "příroda" zájem v mém zájmu?

        • kdotourcujeajak napsal:

         Robo, ještě teda pro pochopení co tím kdo myslí:

         Rod: člověk (Homo)
         Říše: živočichové (Animalia)
         ... Tohodle rodu?
         A "přírody" k tomu, aby nepřišla zkrátka i jiná zviřátka a kytí a rozličná prostředí pro ně?

        • Robo napsal:

         Ktotourcuje/obrys/..., pochopenia sa my dvaja navzájom ťažko doberieme.
         Mám ti vysvetľovať, čo je rod a čo je príroda?
         Prečo?

         Proste nie.

        • kdotourcujeajak napsal:

         OK, takže vylučovací metodou jsme se dobrali toho, že máš zřejmě namysli blízké-spolu s Tebou dosud někde na světě žijící (v "horizontálním čase") genetičtí příbuzní... Tedy např. ocko, súrodzencov, asi i vzdálenější příbuzní a jejich děti - prostě ti, co o sobě víte, že jste příbuzní? K nim i nějaký ty družky a druzi přindaný.
         To jsi myslel, že ano.

         Ale nevysvětlil jsi ani trochu proč se omezovat na zájem jen těchto? V čem je zájem těchto důležitější než zájem jiný? "Volání krve"? A ty jsi např. příbuzný s Putinem abys byl hrdostí bez sebe?

        • LOL napsal:

         ktototurcujeajak

         ty jsi jeste nepochopil, ze robo je dusevne nemocny clovek?
         Das mu otazku a on ti odpovi na neco jineho. To je u nej bezne. A az mu to vytknes, napise ti, ze nerozumis ironii.
         On veri, ze siri lasku k Slovanum a sni o tom, ze ho Putin zachrani a ze za 20 let tady vude vseslovanska zeme.

         Jestli nemas zkusenosti se schizofreniky, tak jedine, jak se s nimi da vyjit, je vse jim odsouhlasit. V opacnem pripade se dockas urazek a agresivity.

        • Robo napsal:

         Pozerám, zlostna baba (lol), že už si to dotiahla do dokonalosti.

         Ktoto... nie, rod nieje LEN rodina.

        • kdotourcujeajak napsal:

         Robo, myslím, že teda rod znamená ve tvém pojetí zřejmě "jazykově zpřízněné" kultury (ať už v rámci nich jsou jinak nakřížení geneticky jakkoli, třeba takoví "Maďaři" jestli se dá vůbec posuzovat "národ" podle státních hranic, jsou mnozí blízce příbuzní se slováky, avšak politicky a jazykově nikoli. Takoví Češi jsou kříženci všech kříženců odedávna - KŘIŽOVATKA cest. A kolik je jich třeba v Americe! Možná je Amerika co do počtu slovanštější než mongolizované Rusko? Ale copak na tom záleží? To se nedá spojnice lidí hledat na normální bázi?

        • Robo napsal:

         Ktoto...záleží veľmi. A dá.

         Čierni, červení, žltí, ..všetci majú nárok na zivot v súlade s prírodou a hlavne v súlade samých so sebou.
         Krizenim ale postupne zahubis to ľudské.
         Viď dnešní indiáni v kasinach v rezerváciách. Viď dnešní Poliaci napríklad. Ešte viac, ako my, nevedia kto sú.

        • kdotourcujeajak napsal:

         Mimo to Robo, jakékoli vymezení je čistá svévole, nelze v realitě určit co k tomu patří a co ne aniž by ses ji dopustil. Ta kategorie je mrtvá, kdežto lidi žijí a nejsou statičtí.
         Určitě to nejde rozdělovat podle něčeho jako "panská granica" (polsky hranice státních..jeden lovnej revír končí a jinej začíná). O státech nejde říct - ten je "slovanský" nebo ten je xxxx. Státy je jen cosi fiktivního "ovládajícího" populaci v daném úseku. Fitkivní nemůže být tedy jako by to byla živá bytost, třeba "slovanská", není "slovanský" je to jenom "stroj".

        • Sasin napsal:

         Něgdo se ptal, gdo je ROD.

         Rod je náš velkej a starej čuRAk. Zaséval a zasél mízu v zastoupení RA kam to jen šlo. Muheeeeeee

        • Robo napsal:

         Ktoto..
         Sám neviem presne, kam to dospeje. Návrat presne do predkrestanskej doby možný nieje. A sme už trochu inde aj skusenostne.

         Jeden OBRAZ ale už na svete je. A žije, rastie.
         Iné OBRAZY vytvoríme, nieje možné tomu zabrániť, aj keď dnes to tak možno nevyzerá.

         Ďalšia debata o 20-40 rokov.

        • kdotourcujeajak napsal:

         To, co jsi uvedl za příklady "vykořenění" z prostředí v němž měli obživu...a vyvinuté způsoby jak s tím zacházet a adaptace...

         Nemá co dočinění s "mícháním barviček", ale jak by kulantně řekl nějaký ten státní HR (human resources) manager států... to jsou prostě takové ty "externality" honby státních za nadvládou. Když se honí, lítaj třísky..."přijatelné ztráty" pohledu expanze státních. Buď je přeučili...a/nebo pokud by to byl moc velkej vopruz tak je jednoduše vyhladili.

         Koho zajímá, že kvůli tomu například vyhubili i značné bohatství přírody- například milionová stáda bizonů... které dali EVROPŠTÍ (tehdy ještě nebyl nikdo "američan") přivandrovalci ZÁKONEM vyhubit-např. bylo explicitně každému dovoleno střílet bizony z jedoucího vlaku jen tak pro "zábavu". Dopadlo to málem vyhubením celého DRUHU, kdyby se posledních pár jedinců nechopili SOUKROMÉ (nikoli státní!) iniciativy, které pochopili situaci a byli to fakt "srdcaři". Ti zachránili zbytky jednoho druhu pro celé lidstvo.
         Ovšem důvod proč hubili tento druh ti ostatní..byl ryze mocenský(antiekonomický)-totiž věděli, že je to hlavní obživa pro indiány a tím jim vzali vlastně možnost se živit.
         Co na tom, že pro nadvládu JEN SVOJÍ ochudili lidstvo jako celek?
         Státní se honí za nadvládou a za sebou nechávají poušť této doby...Na se troufnou specializovat, protože se spolíhají na to, že se vždycky najde nějakej "blbec" co to za ně bude napravovat, takže můžou bejt v klídku, že to nejtěžší si vezme někdo jinej a ať udělaj cokoli, vždy se z toho nějak vybruslí...protože na světě zbylo i pár dobromyslnejch lidí a od těch v případě potřeby nakradou nápady atd.

        • kdotourcujeajak napsal:

         Jedou ve smyslu "však on se o to někdo postará" (někdo na komu ještě na něčem záleží), "my máme uvolněné možnosti se specializovat pouze na honbou za nadvládou a zcela oprostěně od zpětné vazby na důsledky"-tuto starost přenecháme jiným (vždycky se z toho přece nakonec vybruslilo, vždycky!)
         Proto se můžou soustředit jen na to (podivná to "dělba práce") a nezatěžovat se ohleduplností.

     • Stribog napsal:

      Nechci plýtvat virtuálním papírem, už tak to tu plevelím jako Pravda svatá. Tak to hodím vše sem.
      Maroši díky za vysvětlení těch poznámek. Je vidět, že jste ve studiích o hodně dál, než já. Tak by mne zajímalo, jak hodnotíte Putina z hlediska jeho určité nejistoty hraničící až s plachostí. Připomíná špičkového pianistu. Nevím jak to vyjádřit. Nejistota mistra, který zahrál milionkrát jedinou notu z nějakého krkolomného partu. Pár z nich už si i vzalo život.
      Robo bohužel. Odkaz byl z diskuse na Levanetu, nemíním to hledat.
      Paule. K tomu carství. Myslím, že to až hraničí s určitým klišé, které se do nás snažili natlouci. Ale je to trochu složitější. Rusko nemělo renesanci. Není napadeno rozevlátým liberalismem jako my(sic importem ano). Dost z toho popsal F.M. Dostojevskij. Dnes to podrobně a trpělivě vysvětluje třeba Andrej Iljič Fursov. Pohledejte jeho přednášky na YT nebo knihy. Pro mne byl Fursov jedním z klíčů k Rusku. Respektive klíčem přiblížení se k pochopení o čem Rusko je. Kromě samoděržaví existuje i něco jako bohoděržaví. Pohledejte článek, který se jmenuje sakrálnost moci. Potřeba cara je veskrze kladnou potřebou. Neznamená to nesvobodu nebo menší demokracii. V našem pojetí je demokracie stejně tak, jako tak židovskou totalitou. Ruské pojetí svobody je jiné. V určitých fázích byl systém samoděržaví jednoznačne spravedlivější a svobodnější, než si jakýkoli liberál umí představit. Je to také důvod, proč mnozí včetně mne mluví o ruské civilizaci, jako o samostatné. Dokonce i rusofob par excellence, Zbig Brzezinski.

      • Paul Durham napsal:

       Problém virtuálního papíru je zjednodušování, ano je to klišé "cara". Přece však i vliv přírodních podmínek formuje náturu lidí, kteří jsou v nich zakotvení, proto jsou sví v tom obrovském prostoru a nejsou stejní jako my zde v kotcích. Mne asi nejvíce ovlivnil Solženicyn a osobní zkušenosti.
       S hodnocením : "V našem pojetí je demokracie stejně tak, jako tak židovskou totalitou. " naprosto souhlasím.
       K vašemu textu ve 22:22 lze na otázku proč odpovědět ve smyslu Stopařově : 42.

      • Maroš napsal:

       Striborg - k tej "plachosti" Putina, môj pohľad, najlepšie boďák:

       1/ Staročínsky generál Sun'tsu: "Ak sa cítiš byť slabý, tvár sa silný a odstraš nepriateľa, ak sa cítiš byť silný, tvár sa slabý a nalákaj nepriateľa do pasce!"
       2/ Bruce Lee: "Vrcholom bojového umenia je schopnosť absolútne ovládať svoj hnev!"
       3/ SPECNAZ - "Svoje povolanie, svoje poslanie, musíš okamihu, musíš s nám súznieť, musíš s ním dýchať. So svojou zbraňou musíš aj spávať!"

       Takže - aké pózy by mal Putin prejavovať? Masírovať si svoje EGO? Tváriť sa ako majster sveta? - veď on je majster sveta, ale nie ten túžiaci po večnej sláve, ako to robia obyčajní davo-elitári - aby vytŕčali. Má sa tváriť ako Ivan Hrozný - aby sa všetci zablokovali a neboli konštruktívni?

       Striborg - odporúčam pozrieť si Kozákov Judaizmus - názov je mierne mätúci, pretože predovšetkým je tam odpoveď o podstate staroslovanskej viery, nie náboženstva, ale vedenia o kozme, o Božej Jednote, oproti židovskému judaizmu-dualizmu, ktorý používa Globálny prediktor v procese neštruktúrneho riadenia. Obecne platí, že dejinami nehýbu osobnosti ako také, ale IDEI, ktoré tieto osobnosti zastupujú. Putin reprezentuje ideu Jednoty, ideu miery - zmyslu pre mieru, teda zmyslu pre slobodné rozhodnutie zdržať sa, nesnažiť sa ovládnuť všetko, teda - to je tá prejavovaná skromnosť a rešpekt pred ostatnými, ale zároveň vnútorný pocit správnosti /vlastná vyrovnanosť, sebavedomie/. Putin je vonkajší prejav formy, ktorá je v jednote s obsahom. Duálny systém treba ovládať na pochopenie aj dvoch krídiel GP a jeho ortodoxné postupy - téza vs. antitéza = syntéza, akcia/provokácia/ + reakcia = riešenie /poznámka - detto diskusné fóra formujú v reakciách na témy info pole a potom hore prijímajú riešenia/. Ortodoxný duálny postup - divide et impera, vrátane oddeľovania emocionality od intelektu - rozbíja jednotu osobnosti. Duálny systém je zakotvený aj v plánoch
       NWO - kasta všemocných bohatých parazitov oproti zotročeným bedárom. V tom je rozdiel oproti plánom NRO.

       Vyslovene odporúčam dokument Zaznobin - Rusko na prahu novej epochy! Je to o tom, že existuje Západ - ríša Červeného draka a Východ - ríša Bieleho Draka, a Rusko, ktoré sa vymaňuje z duálneho systému, aby pri rekonštrukcii svojej Jednoty /s Božou Jednotou/
       /treba vnímať komplexne s planétou!/, čo nie je to isté, ako budovanie len mocenskej ríše za účelom doterajšieho parazitizmu, ale v zmysle Božej Jednoty teda - ži a nechaj žiť, lebo inak budeš zničený Vyšším Princípom.

       V pozadí je aj preformátovanie židoboľševizmu a jeho téz súperenia /Kantova dialektika - v princípe tiež darwinizmus = židovské zavádzanie od princípu Jednoty/, ktoré nakoniec zničilo Sojuz /poručíme větru - dešti!/.
       A tiež vytváranie nových ariansko-drakoniánskych vzťahov - rusko-čínskych vzťahov. Rusko nemá záujem nahradiť USA v roli svetového policajta - nemohlo by sa vyvíjať svojím smerom!

       Preto Putin nepotrebuje vyhrať nad USA za každú cenu - to len GP masírovaní jastrabi na oboch stranách /to je tá totálna Putinova opozícia! - už to riešil medzi Indiou a Pakistánom, preto svojím generálom vyrába hračky, avšak im aj stále upratuje mrdník - detskú izbu/ by chceli zdôvodniť svoju existenciu.
       GP berie vojakov zásadne ako útočníkov, Putin zásadne ako obrancov - taktika je vec druhá, filozofia tiež.
       Filozofia obrany má za sebou Vyšší Princíp Jednoty, filozofia útoku len koristníctvo a PARAZITIZMUS!

       Kozák - Judaizmus - o podstate staroslovanských véd a viere zdržanlivosti
       https://www.youtube.com/watch?v=0jNINyfDVm4
       https://www.youtube.com/watch?v=ceNmh-YoLm4
       Zaznobin - celá stránka
       https://www.youtube.com/results?search_query=zaznobin
       Ruský film - On Drakon - trhá v Číne kinosály, v ruštine
       https://www.youtube.com/watch?v=OM4-RwsxBLI
       Ariansko-drakoniánske vzťahy = staroslovansko /Tartária/-čínske vzťahy = "čínsky" múr so strieľňami do Číny!
       https://www.youtube.com/watch?v=V4kyz6saVDY

       • Maroš napsal:

        len oprava - Specnaz - svoje povolanie, svoje poslanie musíš prežívať v každom okamihu, musíš s ním súznieť /niečo sa mi dosralo/

        • IOLS napsal:

         Marošů,
         Specnaz- A potřebuje svět takové hrdlořezy?
         Svět ne, ale nějaký "stát" (zase je v tom ten výmysl jménem stát...kolik ještě obětí za něj padne?? To ať radši všechny státy skončí než promarnit jediný život člověka za ně!)

         Tatíček car-...-no hlavně že když tak potřebují "carismus", že si celou carskou rodinku vodkrádlovali...Takže asi to s tím nebude tak žhavý...

         Jinak co vždy nabyde až bizardního rozsahu je "kult vůdce" a to tak grotesktních rozměrů, že je pak problém "jít dál", prostě je to tak přehnaný, že nejde snadno "přepínat" a je těžké ten "předchozí ničit", ale bez toho aniž by ničili...nemůžou pokračovat...bludný kruh monu-mentalizmu. Neuměj jít "středem".

 20. lukaš napsal:

  Byla tady nadhozena otázka,co s těmi mld.dělat,jak píše Stribok,tak Jarmila.To je přesně ono,proč se tohle všechno ději,miliardáři dělají všechno proto,aby o ně nepřišly.A jak víme,když se válka vydaří,ještě více zbohatnou.

  • prys napsal:

   Je to obrácená příčinnost.

   Oni nejsou nejdříve "boháči" a pak "mocnáři", nýbrž ponejprv mocnáři a až na to konto (spíš tedy konta jejich státních bílejch koňů...Ono proprat takové "zdroje" do "správných rukou"-"pseudosoukromých"...toto "vyvedení" trvalo například v případě Česka od nějakých osmdesátých let do cca roku 2014. Pak si dali schválit zákon, že retrospektivně je již nelze před tento termín toto státně trestat. Státy jsou největší pračky nakradeného.) a až pak z toho plyne...Pak už je to akorát "udržovačka" zabetonovaných pozic.

   • prys napsal:

    V zásadě je to otázka PŘÍSTUPU KE ZDROJŮM. Jedni si ho usurpují a druzí si od nich už leda mohou jen "kupovat" jakési výplody (ne však prostředky kterými jsou produkovány...).

 21. houbeer napsal:

  No mne by zajimalo,jak dopadli sedlaci na traktorech,co je oligmafie sikanovala a oni se rozhodli vyjet za prezidentem do moskvy poprosit o pomoc toho,komu veri a odevzdali mu svuj,, hlas''?

  Vite prosim nekdo,jak to dopadlo?chtel bych slyset,ze jim to putin prislibil,nejakou tu cistku...

 22. Maroš napsal:

  houbeer - s tými traktormi to spomínal Pjakin asi pred mesiacom v kontexte s pripravovaným prevratom na Putina, v zmysle, zaťažiť ho čo najviac pičovinami. Putin túto vec prisľúbil vyriešiť, ale vyriešením poveril zodpovednú osobu - meno neviem, ale okrem Putina je tam aj nejaká vláda - to má namiesto ministra dopravy riadiť aj dopravné križovatky? - o tom to je, medializovaná nespokojnosť "celej roľníckej triedy", symbolicky zastúpenej 20 traktoristami. Ešte by mohol podpisovať aj byty - takých 2.000 denne. A kontrolovať kvalitu pečiva.

  • prys napsal:

   "Kdykoli se náš panovník objeví na veřejnosti, bude vždy obklopen davem
   zvědavců, kteří jakoby náhodou budou v prvních řadách kolem něho a budou ostatní udržovat v náležité vzdálenosti pod záminkou udržení pořádku. Tento dobrý příklad naučí lidi držet se při takových příležitostech v odstupu.

   Kdyby se chtěl nějaký prosebník přiblížit k panovníkovi, aby mu mohl předat
   svoji prosbu, musí ji převzít naši lidé a před očima žadatele předat vladaři.
   Každý pak uvidí, že byla panovníkovi postoupena a on sám se o jeho záležitost postará.
   Královská moc je jen tehdy vážena a uznávána, když může lid říkat:

   Kdyby to věděl král...! nebo: Král se o tom jistě dozví...!
   "

  • houbeer napsal:

   Maros,muze byt,japjakina nesleduji,takze diky.ale dle meho nejni vůbec spatne takhle zamestnavat putina.on aspon ma tu moznost zjistit jak vykonni jsou v jeho okruhu,oac ano,nemuze resit vse a ani by mu nestacilo 24h denne,jenze oligarchove a mafie jak vime(ja i z osob.zk.) muze docela prostym lidem zkurvit zivot.jen at si lide stezuji az u putina,on na to ma,nechat prosetrit kdeco,ma velkou zemi,vyskytnout se muze ledasco.

   • Maroš napsal:

    houbeer - preto musí gosudar ovládať riadenie, nie moc. Na moc by mu stačila totalitka. Generálny riaditeľ ovláda 2 sekčných riaditeľov, ale občas musí skontrolovať fungovanie aj najnižších poschodí

 23. IOLS napsal:

  Víte, řídit svět je jednoduché, horší je řídit tyhle lidi...

 24. tamara napsal:

  Rusko - znamení Hada
  Putin - Drak
  Putin - Váha
  plus
  Den narození
  numerologická mřížka
  významy jmen
  všimněte si,kolik velících má rysy býků(měsíc) a buvolů(rok)
  navíc Putin obsahuje složku mužského a ženského principu
  Docela by mne uklidnilo,pokud by skutečně byl součástí Bratrstva.Hodně by to vysvětlovalo.Například - kolika z nás
  někomu odkráglovali přítele,atd.(no já vím,že se tu někdo najde,taky jsem někoho znala)
  viz diskuse:
  Ke všemu se dá vést.
  I ke svědomí (z některých současných! ruských písniček by zavilou opozici fakt jeblo)

 25. Robo napsal:

  Čo na to Robo a jeho Védy?

  Že je sa treba urýchlene vrátiť do doby, kedy sme boli GRAMOTNÍ. Opice, akými sme z prevážnej časti dnes, budú riešiť zľavy v Lidli miesto vytvárania životného priestoru.

  Zľavy v Lidli, prípadne posilňovanie egregoru strachu a zmaru. Svoju energiu a silu odovzdáme akýmsi tvarom a veríme, že budú tvoriť za nás. Vymysleli sme na to ľúbozvučný výraz outsourcing. Ha.

 26. proud napsal:

  Robiku,je spousta dobrejch veci,ale pojimas to zajimave:-).Kdyz jsme tenkrat byli tak chytry a ne jako dnes atd........jak je mozny ze jsme dopadli vsichni jak jsme dopadli? Celej svet. Tady kamarade neco nehraje.Hlavne nezkousej ono kouzelny ze jsme dojeli na svou dobrotu a holubicci povahu,to neberu.Urcite by bylo pro pouceni naramne zajimavy zjistit jak to vsechno skutecne bylo.

 27. Robo napsal:

  Na to je jedna teória, ktorej už začínam byť naklonený najviac.
  Už som ju tu vyslovil, znovu ale tu nie.
  Ak chceš, tak na mail alebo si prečítaj desiaty diel Anastázie..

 28. proud napsal:

  Posli,svejma slovama.

 29. Pravda napsal:

  Bez do prdele, zmrde. Ja na to mam dokumentaci, co si to vubec dovolujes, spratku. Tebe potkat, tak to neprezijes, protoze jsi na svete jenom k tomu, abys likvidoval lidi svou odpornou drzosti, zasrany zide.

  neboj, uz jsi na seznamu...

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!