Poslanci z Výboru pro obranu nedovolili přednést námitky hnutí Ne základnám k cvičením Armády ČR, zatímco je za dveřmi pomlouvali do televize

hlasovani-vybor-pro-obranu-nezakladnam

Ve čtvrtek 1.9.2016 probíhalo jednání parlamentního Výboru pro obranu. Protože mezi body programu byla i zpráva o cvičeních Armády ČR za rok 2016, tak jsme se veřejného jednání zúčastnili. V současné době hnutí Ne základnám poukazuje na to, že cvičení NATO pořádaná na našem území neprocházejí procesem schvalování poslanci a tak si u nás NATO dělá prakticky cokoliv se Pentagonu zachce. Navíc se při současné podobě vztahů mezi NATO a Ruskem jedná o zcela zbytečnou provokaci, kdy je účelem cvičení nácvik leteckého útoku. Vzhledem k tomu, že mezi hosty byli i představitelé vedení Armády ČR, tak se jednalo o vhodnou příležitost k debatě s poslanci.

Když však došlo na hlasování o tom, zda-li budeme moci vystoupit nebo ne, dopadlo to takto:

hlasovani-vybor-pro-obranu-nezakladnam

 

Pro: A. Černý (KSČM), Jakubčík (ČSSD), Mackovík (KSČM), Seďa (ČSSD)

Proti: Gabal (KDU-ČSL), Kádner (Úsvit), Černochová (ODS)

Zdrželo se: Hájek (ANO), Chalupa (ANO), Ženíšek (TOP09)

 

Podle pravidel jednání výborů je potřeba, aby byla pro vystoupení hosta alespoň polovina přítomných, což nenastalo. Nemohli jsme tedy říci, co si myslíme o NATO a o tom, že poslanci nechávají NATO a Armádě ČR naprosto volnou ruku v tom, co budou na našem území dělat.

Nyní u nás panuje stav, kdy plán cvičení Armády ČR je poslanci pouze "brán na vědomí". Tak se to stalo i s nyní projednávaným tiskem 802 z 18. dubna 2016, jehož obsahem je i cvičení SABER STRIKE, jak byl narychlo pojmenován přesun vojenských kolon USA přes území ČR, který proběhl 27.-30. května 2016. Až do 1. září 2016 to neprojednal ani příslušný sněmovní výbor a poslanci to projednají kdoví kdy, stejně jako zprávu o nyní probíhajícím cvičení Ample Strike.

Dle našeho názoru je dokonce v rozporu s Ústavou ČR, pokud Poslanecká sněmovna není schopna projednat zprávu od Ministerstva obrany, resp. Vlády ČR dostatečně včas před tím, než události, o nichž dotyčná zpráva informuje, nastanou. Další sněmovní tisk 703, ve kterém je např. cvičení Ample Strike, byl sice projednán výborem pro obranu již v dubnu, ale i když bylo jeho projednávání zařazeno na pořad schůze poslanců, tak nikdy neprošel do programu. A tak tedy protože je poslancům lhostejné, co u nás NATO dělá, tak ani tento dokument nebyl dosud "vzat na vědomí".

Jsme tak v situaci, kdy je naprosto lhostejné, kdo je ministrem obrany. Ten se totiž změnil v pouhého přenašeče vzkazů mezi Pentagonem a Vládou, resp. Armádou ČR. Stačí se podívat na některé ministry obrany: Stropnický - herec, Vondra - lobbysta amerických zbrojovek a CIA s modrou knížkou, Parkanová - právnička, Karolína Peak - právnička, apod.

Smutné (nikoliv zarážející či překvapivé) je, že naše téma si neosvojili poslanci z KSČM, Úsvitu nebo SPD. Proč předseda výboru pro obranu David Kádner (Úsvit) hlasoval proti našemu vystoupení, je také zdánlivě nepochopitelné, ale vzhledem k tomu že po rozpadu Úsvitu se jeho předsedou stal veterán z Afghánistánu Miroslav Lidinský, tak se nedá předpokládat, že by do budoucna měl Úsvit nějaké námitky vůči postupu NATO.

A tak jsme mohli pozorovat jen další drobné zajímavosti týkající se dalších bodů jednání Výboru. Když se projednávalo ukončení sankcí vůči Íránu a možná zakázka pro české firmy na části stavby jaderné elektrárny Búšehr, tak poslankyni Černochovou nejvíce zajímalo, zda to nenaruší naše vztahy s Izraelem, které jsou nadstandardní a nebylo by dobré si je pokazit. K tomu poslanec Chalupa poznamenal, že podle jeho izraelských přátel k tomu přistupují pragmaticky a je jasné, že pokud by zakázku nedodaly české firmy, tak že jejich místo zaujme např. někdo ze Spojených států.

Zajímavé bylo chování poslance Chalupy. Když došlo na projednávání tisku 802 o cvičeních, tak si zřejmě vzpomněl na naše setkání 21. srpna v Jazzové sekci na akci Něco o Rusku. Tam jsme ho totiž už o našich námitkách proti postupu poslanců a cvičení Ample Strike informovali. Chalupa se zeptal přítomných armádních velitelů a zástupce Ministerstva obrany na legálnost tohoto cvičení a pak zdůraznil, že s tímto cvičením je vše v pořádku, což je v rozporu s některými zprávami v médiích, čímž měl na mysli naše zveřejněné námitky.

Jako třešničku na závěr, se podívejte na záznam z vysílání ČT24 zedne 1.9.2016 v 15:08 hodin z prostor Poslanecké sněmovny České republiky, tj. z přestávky jednání tohoto Výboru pro obranu, kdy my jsme byli stále uvnitř jednacího sálu, avšak někteří poslanci byli na chodbě s reportéry ČT.

Následuje přepis reportáže: http://www.ceskatelevize.cz/ ivysilani/10101491767-studio- ct24/216411058300901


Redaktorka zpravodajství ČT:

Vaše reakce na to, že nejvíce tady způsobily zpravodajské služby Ruska a Číny, je to pro Vás vůbec překvapující zpráva?
Poslankyně Občanské demokratické strany, paní Jana Černochová -
není to pro mě překvapující zpráva, já myslím, že ty informace, které na nás padají z různých důvěryhodných či méně důvěryhodných zdrojů, tak tuto informaci vlastně předpokládaly už někdy před návštěvou čínského prezidenta a skutečně například třeba, my poslanci jsme zásobováni různými podněty toho sdružení Ne základnám, o kterých já nemám jiný pocit, nebo nesmýšlím jinak, než přesně i oni jsou tím nástrojem té ruské putinovské propagandy a asi bohužel v tom demokratickém systému se těmto věcem nějakým způsobem čelit nedá, já věřím v rozumný úsudek lidí a to, že Česká republika skutečně bude směřovat na západ a ne na východ.

 

Pokud vás zajímá, co kdo přesně říkal, podívejte se na video, ve kterém je projednávání bodů z programu schůze 4, 5, 6, tj

4) 1. doplněk k účasti ozbrojených sil ČR na vojenských cvičeních mimo území ČR a účasti ozbrojených sil jiných států na vojenských cvičeních na území ČR v roce 2016 /sněmovní tisk č. 802/.

Uvede: zástupce Ministerstva obrany, zástupce AČR.

Zpravodaj posl. Ing. Antonín SEĎA

5) Informace o nasazení sil a prostředků resortu Ministerstva obrany v zahraničních operacích v roce 2015 /sněmovní tisk č. 835/.

Uvede: zástupce Ministerstva obrany, zástupce AČR.

Zpravodaj posl. Ing. Antonín SEĎA

6) Vyhodnocení cvičení Hradba 2016.

Uvede: zástupce Ministerstva obrany, zástupce AČR.

Zpravodaj posl. Mgr. Jana ČERNOCHOVÁ

 
31 Komentářů k Poslanci z Výboru pro obranu nedovolili přednést námitky hnutí Ne základnám k cvičením Armády ČR, zatímco je za dveřmi pomlouvali do televize

 1. Drak napsal:

  Nevolit. Pakáž, která nevykonává vůli lidu, ale prosazuje zájmy cizí velmoci, nezastupuje občany, porušuje poslanecký slib, nemá v parlamentu co dělat. Ti patří za mříže, jako škůdci národa-

  • napsal:

   Ale jistě, že je budou čeští blbci volit. Stačí se podívat na volební preference. Kolik % lidí chce strany co začnou uklízet? Skoro nikdo.

 2. Diskutujici napsal:

  Dulezity clanek, velmi dulezity! Dik za nej. Aspon je videt, kdo je kdo. Neni zadna opozice, ani Okamura neni. Komunisti to vzdali uz davno. Apatie.

  Rikam porad, neni dulezite, co kdo rika, ale co dela! To same se tyka presidenta, je to sasek, jako vsichni osttni kolem nej ve vlade...

  Obcane jsou v tom sami. Nezbude jim nez vzit spravedlnost do svych rukou.

  • petr napsal:

   Nevyhodili náhodou Okamuru z jeho vlastní strany?
   V Úsvitu přece proběhl (americkými agenty placený a režírovaný) puč, takže Okamura nemá na svoje bývalé straníky už žádný vliv. NWO potřebuje v ČR klid na práci proti Rusku.

  • Holy napsal:

   Jeste tu je Narodni demokracie s cislem 41. Jedina skutecne opozicni strana soustave kriminalizovana vladnim dobytkem.

   • petr napsal:

    Myslíte blbečka Bartoše, který svým přístupem "slon v porcelánu" napáchá víc škody než užitku a v důsledku jeho pitomé politiky je většina NWO odboje zdiskreditovaná v očích veřejnosti?

    • diskutujici napsal:

     S tim slonem v porcelanu to sedi, ale pan Bartos blbecek rozhodne neni. Je prilis poctivy, a to v dnesni dobe uz nejde. Na svine musite svinsky a jeste vyuzit toho, ze nad ne mate v hlave.

     A jaka je verejnost? Se podivejte na hovinky.cz diskuze a uvidite temer same magory, ti uz slovu odboj nerozumi.

     Nelze porad cekat na lidry a nebo verit, ze pristi volby neco zmeni. Stale dokola se opakuje totez od roku 1989 a lidi byli na opozici vzdycky hlusi. A ze to komunisti vydrzeli dlouho se nabizet, jak k vystupu k NATO, tak z EU. A nebyl zajem. Takze tak.

     • petr napsal:

      Myslím, že jste přehlédla jeden jeho důležitý povahový rys, kvůli kterému dopadne špatně a stáhne sebou i NWO odboj. On je totiž přesvědčený, že všechno ví nejlíp sám a do ničeho si nenechá kecat. V jádru poctivý, ale má značně přebujelé ego. Podobný rys má třeba Paroubek a Klaus. A jak Paroubek dopadl se svojí nulovou sebereflexí? Obklopil se pochlebovači a manipulátory kteří mu mazali med kolem huby a pak mu v nestřežené chvíli vrazili nůž do zad.

      Kdyby čeští židé neměli Bartoše, tak by si ho museli vyrobit. Tak moc jim je užitečný, jako "odstrašující příklad" toho, že je česká společnost rasistická a xenofobní a je proto nutné bojovat proti "extremistům" tj. šikanovat a šmírovat všechny obyvatele ČR.

      Bartoš může být ve své podstatě hodný, ale se svým přebujelým egem a pocitem neomylnosti plní akorát roli užitečného idiota sionistům a NWO.

 3. petr napsal:

  To je opravdu zajímavá "náhoda" , že ve výboru pro obranu sedí ti nejzuřivější sionisti a amerikanofilové, nota bene ze strany, která je už prakticky mrtvá a v příštích volbách zmizí v propadlišti dějin (ODS).

  Není náhodou i výbor bezpečnostní, navázaný na ministerstvo vnitra? Tam by bylo taky zajímavé se dotazovat.
  Rovněž výroční zpráva BIS je hodná pozornosti.

 4. Jana napsal:

  Roztříštěnost opozičních politických stran a jejich neschopnost se domluvit a táhnout za jeden provaz nevěští nic dobrého.
  Opět se dá předpokládat průsak šmejdů dovnitř vedení stran,
  jejichž ideologie byly původně jasné, čisté a skýtaly naději že Čechy zůstanou místem k žití.

  • diskutujici napsal:

   Mne veci dosly uz v dobe, kdy to komunisti jako opozice vzdali. Od te doby je jasne, ze ten zbytek opozice nebo vznikajici opozice bude infiltrovan. Opozici uz nemame. Nejvic mne lezla na nervy CSSD, kdyz si hrala na opozici ODS. Jsou to podvodnici a zradci. Lidovci jakbysmet. Nema to reseni. Volby budou fraska a divadlo pro blbe...

 5. Marco napsal:

  J.Doležal z USA_Mizerná situace a hrozící nebezpečí_analýza. Bude válka?

  http://www.svobodny-vysilac.cz/?p=7982

 6. Jaris napsal:

  S klidnym svedomim pisu, ze CR vladnou poserove nebo zradci. Tyhle bezpaterni kreatury potrebuji pres drzku. To nejsou lide, to je hnuj, ktery je treba vykydat! Zapamatujte si jmena tehle dobytku. Volby jsou svym zpusobem nutne. Je treba se obeznamit do detailu s programy kandidatu. Musi mit tri nejdulezitejsi slozky.
  1. Vystup z idiotske EU
  2. Vystup z NATO
  3. Poruseni vyse zminovanych podminek - vyhazov prolhaneho politika s okamzitou platnosti.

  • Jaris napsal:

   Jeste chci dodat, ze pokud nekteri pokladaji volby za zbytecne, posili to sebevedomi tech vladnich poseru a zradcu, kteri si budou koryta nadale a beze strachu hlidat a rozdelovat.

  • diskutujici napsal:

   reakce na:

   6.9.2016 (0.01)

   Zradci jsou vzdy poserove.

   1. vystup z EU uz nema na nic vliv, nez to dokonci, bude chalifat, aspon tu EU nebudou muset prejmenovat

   2. Vystoupit z NATO taky nebude treba, protoze se vznikem armady EU dojde k promiseni. U nas jsou americti vojaci a vlada vpusti kazdou armadu, takze i kdybychom ted uz v NATO nebyli, stejne to nema na nic vliv. Penize jdou na valky i mimo rozpocet NATO.

   3. Zadne mezinarodni zakony nejsou dodrzovany ( nejen mezinarodni).

   Vyhazov politiku? Vzdyt si na to nikdo netroufa. A uz vcera bylo pozde.

   • Jaris napsal:

    Marie, ja jsem presvedcena, ze zadny chalifat nebude, ze nebude ani EU armada, ikdyz se to proslycha. Mam nazor, ze se EU i NATO rozpadnou. S tim souvisi i vyhazov dnesnich zionistickych politiku, kteri budou z Ceske republiky utikat pred pomstou lidu. Tak to vidim ja.Situace NENI beznadejna a mnoho lidi prozreli celkovou situaci.

    • diskutujici napsal:

     Kazdy ctvrty vojak v Nemecku je privandrovalec uz ted.

     Ne ze se to proslycha, byla uz kvuli tomu schuzka, dokonce to psali v iranskem tisku, tam bych to necekala. A neprekvapilo mne, ze tam byl i Orban. Pamatujes, ze mu neverim od zacatku, ze je to druhy Zeman, akorat ze mene pozersky? S tim vyhladem slova plot u mne uz nema sanci, ze bych mu nekdy naslouchala. Zaprodanec.
     Sobotka, Merkelka a jeste ta z Polska tam byli. Zase si nevzpomenu jeji jmeno. Dokonce tam citovali zrudu sralbotkovic. Proste Evropa potrebuje armadu, jelikozto a protoze je ohrozena terorismem, jeden by se z toho poblil...
     Ale kdyz si to prelozis do cestiny logicke, tak zjistis, ze temi teroristy pro ne jsou obcane, kteri se chteji branit sve likvidaci. To si vubec nedelam legraci.

     Divej se na to jejich ocima. Jsou v ohrozeni, resp. jejich vladnuti? Jisteze ano. To neni treba diskutovat.
     Copak neznas zidovinu, tj. ublizovat a citit se byt ublizovanym?

 7. Kdyby vláda vykonávala svou práci důsledně, zdejší autoři by nemohli publikovat podobné rozvracečské články beztrestně!

  • Jaris napsal:

   No, to je uchvatny komentar, Uchvatile! Tresty a perzekuce se vzdy projevily nakonec jako bezcenne. Asi tak.

  • diskutujici napsal:

   Tak podivej, ty poldo: Kdyby se z chlapu nestaly sracky, tak tu vladu uz davno nahazeli do vltavy a takove jejich podrztasky jako jsi ty by si nikdy nedovolili s nami jednat jako se svym majetkem.

   Ale neboj, tu armadu zrud, co jste pripravili pro nas, ta se da klidne pouzit i opacne, vis? Staci najit bandy nespokojenych a rozdat jim patricne adresy.

   Takze si moc nevyskakuj, abys nebyl prvni z postizenych. Kapisto?

   • petr napsal:

    Ještě se zkuste zamyslet nad tím, kdo že to vychoval celou generaci bezbranných ustrašených a neurotických "hodných chlapečků" poté co se rozvedl se "zlým tatínkem co byl tak ošklivý na maminku" a udělal si ze svého synka poslušnou panenku na hraní která je celoživotně citově závislá na mamince.

    Genraci dnešních ustrašených chlapů - otroků vychovaly jejich dominantní rozvedené matky, co roky házeli špínu na jejich otce, takže se chlapec nikdy nemohl identifikovat se skutečným mužstvím.

 8. proud napsal:

  "Poslanci z Výboru pro obranu nedovolili přednést námitky hnutí Ne základnám k cvičením Armády ČR, zatímco je za dveřmi pomlouvali do televize".........uz jenom nadpis mluvi sam za sebe a ukazuje bordel kterej tu vladne.Propaganda nejhrubsiho zrna nemajici se svobodou vubec nic spolecnyho.Nedovolit,ale pomluvit,uz to by melo lidem signalizovat poradnej pruser ve vedeni a motivovat k jeho vymene!

 9. 1.Fungování AČR v rámci státu->práva, povinnosti->kdo, komu, kdy a za co zodpovídá! 2.Fungování armád členských zemí v rámci NATO! Každý má možnost skutečná fakta konfrontovat s článkem. A výsledek je, že senzace se nekoná!

  • proud napsal:

   ACR,hahahahahaaaaaaaaaa,ale jsi me pobavil s tema par zarputilcema k umlaceni cepicema dobrejch jen na to aby brali vejplatu:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))).Potrebujeme zpatky normalni armadu co jsme jeste nedavno meli a z kluku zacit znova delat chlapy,misto ozralejch fetek!!!!!!!!!!

 10. Jaroslav Tichý napsal:

  Rozumím nespokojenosti s výsledky. V zásadě ale existují jen 2 možná řešení. Buď podporovat ve volbách někoho ze stávající Sněmovny nebo postavit do voleb vlastní subjekt. Zatím zde z té (dlouhodobé) nespokojenosti žádný nový subjekt se zájmem jít do voleb fakticky nevznikl. Mám na mysli takový, který je schopen oslovit širší masy obyvatel, jak je tomu v zahraničí. A čas běží.....

 11. martin bareš napsal:

  K Okamurovi se lidé upínají ze zoufalství. Populista jako zeman.

  Lidinský přišel v Afganistanu o nohu pod kolenem, válečný veterán a věrný sluha NATO.

  Řadoví členové KSČN jsou pravděpodobně ukáznění a disciplinovaní. Tak ukázněně čekají, až jim oranžové jejich vedení podřízne tu slabou větvičku na které ještě sedí. Bohužel. Zatímco pan Kohlíček KSČM europoslanec "objektivně" hodnotí situaci a pan doktor Maštálka z KSČM, další europoslanec, se nám pěkně zakulatil.

  O ODS, ČSSD a dalších fašistických stranách nemá smyslu mluvit.

  Nemáme vůdce. Pro pana Tichého: Jsme nejednotní, banda individualistů, zde exhibující se svými názory, akce neschopní. Další bohužel.

  • Carlos IV napsal:

   Presne tak. Plus otupela mladez, ktera bude obetovana jako prvni. Vubec ji to nedochazi. Je z toho cloveku smutno.

  • hg napsal:

   Lidinský je chazar, tak je to v politbyró u všech odrůd sionistických kohnvičkářů - židáci, co se přetvařují jako čeští vlastenci.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!