Tribunál v Haagu: Monsanto na lavici obžalovaných

Monsanto-620x330Bayer teprve nedávno získal GMO koncern Monsanto, který se za pár dnů bude zodpovídat ze ,,zločinů proti lidskosti“ před tribunálem v Haagu. Může být před mezinárodním tribunálem v Haagu za,,zločiny proti lidskosti“ popotahována také korporace? Zřejmě ano. Dne 14. října 2016 začíná oficiální přelíčení. Ve dnech 15. a 16. října se v Institutu pro sociální studia (ISS) bude konat slyšení, u kterého bude 5 soudců, dále 30 svědků a znalců z pěti kontinentů. Obžaloba má naději, že konečně jeden mezinárodně uznávaný rozsudek dá tažení Monsanta a spol. nějaké rozumné hranice.

Cílem tohoto tribunálu, je stanovit právní názor ohledně životního prostředí a lidského zdraví, které poškozuje nadnárodní zemědělský, chemický a geneticko-inženýrský koncern Monsanto. Tím se má vytvořit precedentní případ, který bude také návodem pro budoucí soudní spory proti Monsantu a jiným podobným koncernům. Neboť tento koncern je hlavní viníkem a také zastupuje ostatní společnosti, které provádějí podobnou praxi.

V současné době je téměř nemožné podat žaloby proti společnostem, jako je Monsanto a jeho managementu kvůli zločinům proti lidskému zdraví a záměrnému ničení životního prostředí. Každý rok koncern vynakládá obrovské sumy na právní obranu a přesto generuje obrovské zisky. Dokud tato strategie lobbingu u regulačních orgánů a vládních agentur, korupce, manipulace s výzkumem a vytváření nátlaku na nezávislé vědce funguje, nebude na těchto praktikách nic měnit.

Autor: Marco Maier

Zdroj: https://www.contra-magazin.com/2016/10/tribunal-in-den-haag-monsanto-auf-der-anklagebank/
16 Komentářů k Tribunál v Haagu: Monsanto na lavici obžalovaných

 1. Sasin napsal:

  Monsanto v harpagondechajcké aréně? Cézar zvedne palec nahoru aby šaškárna pokračovala dál a blboni zetleskají. Gdyby cézar chtěl, nigdy by se Monsanto do síně šmejdské slávy nedostalo, páč by zdechlo na první logické připomínce prvního podílníka. Jenže tyhle maringotky jsou konceptuálně řízeny. Nevěřím, že by nějaký spolek psychopatů sám od sebe dokázal vytvořit takové pozdvižení.

 2. proud napsal:

  "Obžaloba má naději, že konečně jeden mezinárodně uznávaný rozsudek dá tažení Monsanta a spol. nějaké rozumné hranice."...........anebo ukaze stadu kdo ze je tady panem a ze se o nej Monsanto ve skutecnosti perfektne stara aby byl klid a mohlo dal zabijet a nicit uz oficialne a byly mu navraceny trhy!!!Nechme se prekvapit jestli uz splnilo svuj ukol,nebo jestli jeste ne.

 3. janavanda napsal:

  Přesně tak, Proude!

 4. Maroš napsal:

  Proude - ja tu registrujem akcie vlastných štruktúr v zmysle predikcie
  samotného Globálneho prediktora - OSN proti USA a teraz pohon proti Monsantu. Zrejme tých 22 žrecov GP niečo hasí - nie?

  • nanopikobelo napsal:

   Ať si kdo chce co chce hasí -..v Systému je error .., vnitřní nekonzistence, trhlina co se nezvladatelně kopíruje. Hotovo!

   • Maroš napsal:

    nanopikobello - "Keď leštič bot na Wall Street vie o burze viac, ako my, tak nie je niečo v poriadku s kostolným riadom!" - toto neber osobne piko - na toto v podstate tí zmrdi zakapú.

  • proud napsal:

   Vypada to jako by si testovali teren......

   • Maroš napsal:

    Proude - v podstate sa prejavili ako živé, teda smrteľné bytosti, ktoré hrajú o čas. Pjakin mal v istom komente dôležitú poznámku - že aj ich život sa tu skrátil z 900-800 rokov na ledva stovku - a to s novými 7 transplantáciami srdca a pod. Žiadni bohovia!

    • proud napsal:

     Jejich vekem se nezabejvam,vychazim z toho ze jsou jako my,jedine tak na lepsi strave a lepsi lekarsky peci.To spis jedou pro svoje generace,z generaci na generaci,coz mi nejak "opominame",starat se o budoucnost tech svejch.........

 5. Paul Durham napsal:

  http://www.czechfreepress.cz/zdravi/davaji-nam-vakciny-s-rakovinotvornymi-enzymy-lekari-kteri-tento-objev-ucinili-nalezeni-mrtvi.html

  vy totiž nebudete mít už čas vařit vodu na ty svině a nikdo jiný to neudělá

 6. Definitiva napsal:

  Najkrikľavejšie sú:
  Haagský tribunál pre bývalú Juhosláviu, bez dôkazov súdil a odsúdil nevinných a tí čo nestihli byť súdení, tí zomreli čudnou smrťou v haagskej base.
  Holandský vyšetrovatelia vyšetrujú pád MH17 nad Ukrajinou, do komisie zaradili Ukrajinu, štát podozrivý zo skutku zostrelenia lietadla, odmietli sa zaoberať technickými faktami ruskej strany, odmietli Rusko prijať do vyšetrovacej komisie, fakty prehliadajú a pracujú len s možnosťami, ktoré im umožnia obviniť Rusko.

  Máme dôvod si myslieť, že v prípade Monsanto budú objektívny? Západná civilizácia vychádza z predpokladu, že objektívna pravda neexistuje, čiže oni majú vždy pravdu a Slovania sú debilní.

  EÚ komisia vraj zaradila glyphosát medzi karcinogény. Všetci moji susedia postrekujú trávu glyphosátom, Roundup je u nás slávnejší ako Lollogrigida za oných čias. Kedy štáty zakážu glyphosáty a koľko ho je v obehu? Tento akútny existenčný problém ľudstva Haagský tribunál náhodou asi riešiť nebude. Rondup je celosvetovo najpredávanejší herbicíd a koncerny by prišli o veľa peňazí od klientov.

  Ak Haagský tribunál zaviaže Monsato ku pokute, tak to bude presun peňazí od Monsanta ku globálnym vládcom, ale rakovinové peňazovody od klientov do Monsanta budú pakračovať naďalej.

  Ak by aj Haagský tribunál náhodou rozhodol proti Monsantu, tak dovtedy zdochneme na glyphosátové rakoviny. Ak by Haagský tribunál postihol Monsanto, tak ten postih bude znášať nemecký Bayer, potomok fašistického koncernu, jeden z motorov 2.sv.vojny. Zaujímavé načasovanie, US Monsanto bude potrestané a nemecký Bayer bude znášať následky.

 7. petr napsal:

  Tak proto se ho harpagodechajci tak rychle zbavili ve "prospěch" němců. Něco mi říká, že ho Bayer nekupoval úplně dobrovolně.

  • Sasin napsal:

   Nevím, není to už jedno esli se u nich jedná o proděj nebo převod na manželku?

   • petr napsal:

    Mě to spíš připomíná poctivé české podnikatele, kteří svoji předluženou firmu i s ekologickými zátěžemi převedou na nějakého bezdomovce a dál vesele podnikají s jinou firmou kam převedli všechna aktiva.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!