Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre

98502748_zidia-a-ich-kriticke-zobrazenie-v-starsej-slovenskej-literature_400Téma kritického zobrazenia židov v staršej slovenskej literatúre a publicistike doposiaľ nebola komplexne spracovaná. Literárno-vedecký výskum sa tejto téme venoval zväčša len okrajovo alebo ju „takticky“ obchádzal. Túto medzeru v poznaní slovenskej literatúry má vyplniť práve kniha „Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre“. Táto kniha veľmi podrobne a obsiahlo mapuje negatívne zobrazenie židov v staršej literatúre, publicistike a v citátoch slovenských dejateľov.

Celá kniha je rozdelená na päť častí. Prvé dve časti knihy sumarizujú kritické citáty slovenských národných dejateľov o židoch. Tretia časť knihy obsahuje prepisy celých prozaických  diel, v ktorých vystupuje negatívna postava žida. Ako jeden z príkladov je tu uvedený aj prepis poviedky „Spod židovského jarma“ od Vavra Šrobára. Štvrtú časť knihy vyplňujú príklady dobových článkov o židoch. V poslednej časti knihy nájde čitateľ recenzie literárnych diel, v ktorých vystupuje negatívna postava žida (napríklad román „Krčmársky kráľ“ od Martina Rázusa).

Táto kniha predstavuje veľké množstvo poznatkov o kritickom zobrazení židov v slovenskej literatúre a publicistike od 18. do polovice 20. storočia. Kniha tak vhodným spôsobom vypĺňa doteraz neprebádanú oblasť slovenskej literatúry.

Další info: https://beo.sk/recenzie/2082-zidia-a-ich-kriticke-zobrazenie-v-starsej-slovenskej-literature

K zakoupení: http://www.knihcentrum.sk/zidia-a-ich-kriticke-zobrazenie-v-starsej-slovenskej-literature
164 Komentářů k Židia a ich kritické zobrazenie v staršej slovenskej literatúre

 1. Robo napsal:

  Otvorenú diskusiu práve o tejto otázke, o tomto tabu, vnímam nesmierne pozitívne.
  Ďakujem autorom i Honzovi Korálovi.

 2. proud napsal:

  Mne uz zidi nebavej od doby co vim ze jsou taky jen otroci,porad jeste dobry k tomu aby se na ne soustredila nenavist spis nez na skutecnyho darebaka za nima,takovej hromosvod,jako prezidenti a vlady.........

  • hg napsal:

   Jsou to otroci-bachaři, kteří těm dole šlapou do xichtu - a holt čas od času na ně došlo, teď je ale čeká finální "konečné řešení", sám jejich faraonský páneček co je vytvořil už je nepotřebuje, a chce zamést stopy za sebou, už se nebudou jen řezat suché větve jako za WW2. Nyní se toho jejich Svatého Holokoustu konečně dočkají - to opakovaně tvrdí Pjakin.

  • Jaris napsal:

   Proude, otroci? Divni to otroci, kteri rozhoduji temer o vsem deni na svete! Jsou ve vladach, politice, soudech, skolstvi, obchodnich retezcich, o bankach nemluve , proste vsude na vysokych, dulezitych postech. A to nemluvim o stinovych vladach v zakulisi. Kazdynove zvoleny premier/prezident bezi do Jeruzalema k brecici zdi a obklopen hejnem havranu v kloboucich tam sklada zidum jakousi prisahu s jarmuli na kebuli. Obcas se takove fotografie dostanou nejakym omylem na verejnost. Co si budem namlouvat. Vezmeme pouze jeden priklad z mnoha. VRSR bylo totalne organizovano zidovskou chamradi. Staci projit dokumenty, kdo sedel ve vlade po revoluci a kdo popravoval ruske obyvatelstvo. Tohle je tema na dlouhy clanek a s padnymi dukazy, ze zidi jsou stredem zla. Vzdycky byli a vzdy se o to budou snazit kvuli penezum a hlavne moci vladnout druhym.

   • proud napsal:

    Pletes si zidy se zidama...........takovejch je vas hodne.

    • proud napsal:

     Nic lehciho neni nez nahazet vsechno do jednoho pytle a bejt za geroje :-))))))))))))

     • proud napsal:

      Jednou na me dva cernosi vytahli buchnu.............hmmmm,tak to jsou vsichni havet a chamrad,pojdme je vsechny postrilet!!!! ......... "boze" jak muze nekdo bejt az takovej DEBIL!!!

      • OldNoe napsal:

       Proud, ale literatúra hovorí o niečom inom. Napríklad: "Mosad má něco mezi 30 až 35 rezidentú, "kacú", kteří púsobí současně v celosvětovém měřítku. Hlavní příčinou tohoto mimořádně nízkého stavu je skutečnost, že na rozdíl od ostatních zemí má Izrael možnost obracet se na významný a loajální kádr svétové židovské populace žijící mimo Izrael. Děje se tak prostřednictvím pozoruhodného systému "sajanú", dobrovolných pomocníkú." ... "Navíc tu púsobí historicky daná soudržnost židovské pospolitosti, jakkoli obtížné by bylo exaktne ji kvantifikovat."...(Claire Hoy, Victor Ostrovsky - Lstí a klamem: Znepokojivý pohled do nitra Mosadu).

      • anonym napsal:

       http://www.databazeknih.cz/knihy/velke-spiknuti-227801
       Tady je kniha amerických autorů, čerpali z otevřených archivů.
       Proč jsou tyto archívy tabu po desetiletí a otevírají se až po vymření generace, která to zažila?
       Letos Rusové otevřeli archívy z 2.WW a až do 1989 roku. Brzy se dovíme proč se Osvětim přestavovala, protože to co je k vidění dnes není originál.

     • asm napsal:

      Za prvé, aj židia hádžu všetkých do jedného vreca. Všetci góji sú zvieratá, všetci Nemci sú geneticki zlí, lebo nejakí jedinci, ktorí pravdepodobne ani Nemci neboli spravili holokaust atď. Ale keď niekto povie niečo na židov alebo cigánov to je hneď kriku.

      Za druhé, nevidím, žeby niekto v diskusii spomínal všetkých židov. Aj článok má nadpis Židia a ich kritické zobrazenie. Nechápem, prečo tu niečo také vyčítaš.

      Ak ty spomínaš černochov, ja zas spomeniem cigánov. Ak ma dvaja cigáni okradnú, ja pôjdem na políciu a tam sa ma opýtajú, kto ma okradol, ja poviem, že cigáni. Je jasné, že tým nemyslím, že ma okradli všetci cigáni sveta.

      Inak s tebou vcelku súhlasím. Niekde som počul toto: Nie všetci židia sú najväčší zmrdi, ale všetci najväčší zmrdi sú židia :) Takže asi tak.

    • Jaris napsal:

     90% jsou zmetci skodici spolecnosti.A tech deset procent jejich reputaci nezachrani.

   • asm napsal:

    Jaris, ako sa to vezme s tými otrokmi. Ježiš im v Novom zákone vravel: "Čo z toho, ak aj celý svet budete vlastniť, ak budete otrokmi hriechu."

    Aj v starom Ríme boli otroci, ktorí mali vysoké postavenie. Robili pánom správcov majetku.

    Byť otrokom neznamená len to, že nad tebou stojí nejaká osoba s bičom a prikazuje ti, čo máš robiť. Alkoholik je otrokom pálenky, fajčiar malého bieleho papierika.

   • predpikolu napsal:

    Jaris,
    "proste vsude na dulezitych postech"
    Podívej se na ty stavební dělníky, jak důležitý je to post a jak jsou všude! Proboha jsou všude kam se jen podíváš, jsou na ulici, jsou doma, jsou za tebou, jsou před tebou, jsou vedle tebe, ty seš taky dělňajs - jsou i v tobě! O maj gat, nebe padá nebe padá!!! džízs

    • Jaris napsal:

     Znas to nemecke porekadlo: "az uvidim zida se zednickou lzici"? Neznas, protoze bys vedel, ze zidi pracuji hlavne v bankovnictvi a obchodu. Manualni prace je pro ne 'a-a'. Na to maji prece ty blbe gojimy. Kazani o tom, kdo je otrok a kdo neni, mi davat nemusis. Dnesni otroci jsou napriklad vsichni ti, kteri splaci bankam(samozrejme zidovskym) dluh. Popripade si poridi kreditni kartu nebo nakupuji na dluh s nekrestanskym interestem. Otroci jsou ti, kteri si kupuji jidlo z americkych firem nebo kompjutrove valecne a jine hry nebo nakupuji v obchodnich retezcich. Otroci jsou ti, kteri chodi na americke bombasticke a nevkusne filmy. Je spousta jinych prikladu a vsechny jsou tokem penez do zidovske nikde nekoncici kapsy. Asi tak.

  • asm napsal:

   Mňa židia bavia stále :) Aj keď už pripúšťam to, čo si písal ako reálnu možnosť.

   Sú však aj iné možnosti. Toho GP si mohli vytvoriť samotní židia, aby sa mohli vyhovárať, že oni nič, za všetko môže ten GP, ktorý ich ovláda.

   Iná možnosť je, že ten egyptský pániček bol reálny, ale židia ho už dávno odstavili a nastúpili na jeho miesto. V mafii to tak proste chodí, že šéfinov občas zadrbú ich vlastní podriadení. Na túto možnosť poukazuje film Prometheus. Aj v Bladeovi diakon Frost zadrbal svojich upírich šéfov.

   • RTD napsal:

    Jojo a nebo si mohly jak "GP", tak "jude" vytvořit jiní, aby se měli na co vyhovárat...to mi přijde logičtější,)

    • asm napsal:

     GP je konštrukcia, ktorá môže byť skutočná, ale nemusí. Kde je ten GP, kde ho môžem vidieť. Židia sú však reálni, ak si si to nevšimol. A robia, čo robia. Ich si nikto nemusí vymýšľať. Keď mi niečo ukradne cigán, a ja poviem, že ma cigán okradol, to chceš akože povedať, že ja si potrebujem na niekom vybíjať nejakú neschopnosť alebo čo? S týmito židovskými rečičkami na mňa nechoď.

     Ak si tí takzvaní antisemiti, len ventilujú svoju neschopnosť, čo potom židia? Nič nepočujem, len antisemitizmus tu a antisemitizmus tam. Tvrdia, že sú chudáci, ktorých každý ničí. Potom aj tí "antisemiti" sú len vymyslení, aby si židia ospravedlňovali svoju neschopnosť,)

     • RTD2 napsal:

      To nepopírám. Samozřejmě že vymyšlený a někdy i dost promyšlený je kdeco kdekým a na kdekoho. Ale tohle o mně jste si vymyslel/a úplně mimo.D

      • asm napsal:

       O tvojej osobe som nepísal nič. Ak myslíš to s tými židovskými rečičkami, tak tie reči, že si musíme vymýšľať, aby sme ospravdlnili svoju neschopnosť sú židovské rečičky.

       Ja netvrdím, že si žid, len že máš židovské rečičky. A to je fakt :)

 3. Maroš napsal:

  Tam je zaujímavá tá červená farba dávidovky, nie? Pozícia Židov sa zmenila po tom, čo už vieme o ich tajnom pôsobení. Preto to skúšajú ako zúfalí amíci - "a nechajte nás robiť svetových policajtov - toto vieme najlepšie". Onedlho sa dozvieme, že sú skutočne najkrajší a najmúdrejší a musíme si ich mojkať, nie nenávidieť. A že nám vybavia všetko. No nemôžeš ich nemiľovať!

 4. Sasin napsal:

  Přiznějte se gdo z vás pozná žida nebo židovku na ulici?

  • Robo napsal:

   Myslíš uši, oči, pleš, nos, ..?
   Dôležitejšie je, čo z nich vypadne, keď na tej ulici otvoria pusu..

   • Sasin napsal:

    Takže v běžné životní situaci je nepoznáš. Čili nemůžeš vědět co kují, páč jsou ve skutečnosti pro hodně blboňů neviditelní. To je zajímavý fenomén, páč se tady skrytě nebo otevřene říká, že mají prsty v konceptuálním řízení, lidí v bankcetlovém terorizmu a mnohých jiných bezpracných rytách a my ostatní nemáme žádné demogratické měřítko je vystopovat. A proč to řkám. Gdyž jsem byl malej, vůbec mě to nezajímalo, jsem netušil že by mělo. Tož tak.

    Ale jakejsi pocit už bych měl, i vizuálně už se na to podvědomě zaměřuji, páč některé vlastnosti se tak nějak blbě slučují, že o tom musí člověk přemejšlet. A esli je to potřeba vědět, tak nědělejmě nigdo, že to potřeba není.

    • Robo napsal:

     Videl som ruské video, kde to dopodrobna ukazovali i vizuálne. Žiaľbohu to nemám uložené..

     Mám to podobne, ako Ty, Sasin (podvedome sa na to zameriavam).

     Inak, celkom spoľahlivo ich poznáš pri bližšom kontakte. Napríklad v RABote.

    • petr napsal:

     Víte že já měl vždy ten pocit taky? O židech jsem prakticky nic nevěděl, ale jaksi instinktivně jsem vždy vycítil, že tohle prostě není našinec. Že má postranní úmysly neslučitelné s ostatními lidmi. Až později jsem začal pozorovat nápadně podobné fyziognomické znaky a ještě později jsem tyhle "lidi ze kterých mám podivný pocit" správně pojmenoval jako židy.

     Od té doby, když jsem viděl v televizi ten chucpe přidrzlý ksicht, který se už výrazově vysmíval těm gojimským hlupákům co ho žerou a považují za "svého" (od Havla až po Krause a Ringo Čecha), tak jsem měl jasno. Na rozdíl od všech ostatních okolo.

     Velký nos charakteristického tvaru a specifických nosních dírek, šikmé čelo a orientální oči (jako Rowan Atkinson).

     • Robo napsal:

      Nezabudni na ušné lalôčky.

      • Maroš napsal:

       Robo - nejako podozrivo si znežnel - lalôčky

       • Robo napsal:

        asi jak Ty s mojkaním :-))

        Jak sa povedia laločky, aby to nevyznelo "nežne"? :-)

        • Borcoslav napsal:

         To jste tak osprostění, že nesvedete zkombinovat něžnost s ... mmm... jak se tomu řiká... no s tim neněžnym (Maroši helfni...mám to na jazyku)?

        • Maroš napsal:

         Robo - povie sa to vecne - ušné laloky. Bez ohľadu na to, či ich má tá tvoja žid-ovečka vyťahané od zlata, alebo nie. Podjebávam, nech nepodjebávame stále len Židov. Možno mi pridelia nejakú cenu...
         http://sk.winesino.com/conditions-treatments/ears-hearing/1011036557.html

        • Robo napsal:

         No vidíš, taká samozrejmá vec ma nenapadla.
         Asi som už fakt nejaký roznežnený.. :-))

         Máme to asi v krvi, že do nepriateľa na kolenách nekopeme, keď už nieje nebezpečný. Ale to NEPATRNE predbieham.

        • Enjoy napsal:

         No vidiš Robo, to jsi chytřejší než by voko 90% "borců" tohoto světa...co si rádi kopnou a nebo..jako na vojně...od někoho jsem to slyšel - že když někdo "nezapadá" do představ o pár měsíců sloužebně starších kabrňáků a nějakej intrikán proti němu jebe...a dá mu jednu..., tak aby "kolektiv" držel vinou nerosbornou, tak si do toho "vyřazence" musí kopnout každej ! Čímž se stane spoluviníkem a bude taky držet hubu.
         Kdo si nekopne, toho skopou taky jako "slabocha".

        • Robo napsal:

         10%?
         Koľko je ešte Slavjanov na svete? Koľkí v sebe Slavjana nájdu, keď sa dozvedia, čo majú hľadať?

         Verím, že na východ od západného Nemecka bude tých percent výrazne pribúdať.

        • proud napsal:

         "Máme to asi v krvi, že do nepriateľa na kolenách nekopeme, keď už nieje nebezpečný. Ale to NEPATRNE predbieham."...........zato mame plny hrbitovy "hrdinu",ze neni nebezpecnej ted neznamena,ze nebude v budoucnu............

        • Robo napsal:

         Čakal som, Proude, že sa niekto ozve v tomto duchu.

         Zas nečítaš pozorne!

         Píšem "keď už nie sú nebezpeční" a nie "ked sa tvária, že už nie sú nebezpeční".

         Posledných tisíc rokov nás niečomu naučilo, Proude. Už nie sme naivní, jak sme bývali!

        • proud napsal:

         To je pravda,proto: "nepratel nezivme!"

        • proud napsal:

         "Píšem „keď už nie sú nebezpeční“ a nie „ked sa tvária, že už nie sú nebezpeční“." .........nebezpecnej neni jenom ten,kdo uz neexistuje.........jinak je "zmena" porad mozna!

     • Paul Durham napsal:

      fyziognomie je sice zajímavá, ale fyziologie je průkazná mnohem více - tedy produkty jedincovy "látkové-duševní" výměny s okolím , podle toho poznáte je , jenže většina jako obvykle řeší formu a nikoliv obsah a hlavně dopad a následky

  • Maroš napsal:

   Sasin - s hviezdou, alebo bez?

   • Borcoslav napsal:

    Maroši, jak se pls po slovensky řekne takovýmu tomu umělýmu udělátku - postroji na kterýho navedou bejka, von se na tom "vodbaví" a inseminátoři mu přitom nenápadně odeberou sémě (schéma-šém-systém)?
    Jak se tomu šidítku řiká, nevíš?

    A jinak k tomu asi tolik:
    Už zase se vodbavujete na "židech"?:D

    • Maroš napsal:

     Borcohlav - vidím, že sexuálne skúsenosti si získal v správnom prostredí - ten, ktorý na kravu skáče, ale ju nenafrcká, sa volá po česky "prubíř" - po slovensky neviem, ale "skúšač" to nie je, a to, načo ten býk skáče, sa volá "fantóm". Pozri - keď nám sem Admin zavesil tú krvavú okrámenú píču, no tak si skáčeme. A Židovky sú známe svojím sexuálnym apetítom - skoč si aj ty - toto im robí dobre. "Byť stále obete" - sado maso.

     • Borcoslav napsal:

      Ajoo dík, "fantóm" to jsem měl namysl.
      Nejsem zkušenej a určitě ne zrovna v tomhle (a ani sádlo s máslem ani ani so-dom), jen jsem to někde čet.
      Chudák bejk, myslí, že vyskakuje "na to pravý" a vono takhle. Někdy se prej v zemědělské praxi na tohle používá i jinej bejk na kterýho ten nejlepší bejk naskočí.

      • Maroš napsal:

       Borcohlav - tvorba spermií = energia, u elitných zvierat je dôležitá dobrá kondícia. Aj ty, keď budeš kefovať denne tri krát, tak spermiogram budeš mať mizerný. Stále ide o tú najsilnejšiu spermiu - a také musia dozrievať. Elitné kravy sa fakticky už neoplodňujú prirodzene.

      • Robo napsal:

       Pes, keď je oklieštený, tak ten druhý ho vraj potom od feny nerozozná (podľa mňa niečo s pachom potom). Neviem, či je to pravda, ale može byť.

       Niečo také bude aj s tým tvojim býkom, čo skáče na druhého býka.

    • asm napsal:

     Tu nejde o nejaké odbavovanie sa na nejakom fantómovi, ako chceš nenápadne naznačiť.

     Ak ťa nejaký kučeravý odrbe ako vo filme Vlk z vol streetu o posledné úspory, tak sa tu potom nesťažuj. Varovaný si bol. Potom ti poviem, že sa ti to len zdá. Bol to len fantóm.

     • proud napsal:

      Kdyz jsi blbej a pouzivas banku.........dobre ti tak!

      • proud napsal:

       A tuky tuk,vejmluvy ze bez ni to nejde,neberu!!! To je ten zacatek,zbavit se jich!!!!!!

      • asm napsal:

       Ak som hovoril o odrbaní ako vo filme, neznamená to, že aj mňa odrbali o posledné úspory. Mimochodom Vlk z vol streetu nie je o bankároch.

       To nadávanie do blbých si odpusť. Odrbávajú nás všetkých a to aj teba. Mám ti tiež nadávať do blbých?

       Opakujem tu nejde o nejaké odbavovanie sa, šírenie nenávisti, ale o pochopenie ako sa určité veci majú.

       Už z nás urobili kolóniu, teraz tu chcú nastrkať aj imigrantov. Kľudne si ich obhajuj. Ak ti znásilnia ženu, podrežú ťa, alebo ti židia zhodia atómovku na tvoje mesto ako v Japonsku, potom ti to možno dôjde. To už bude ale neskoro.

       • proud napsal:

        "Ak ťa nejaký kučeravý odrbe ako vo filme Vlk z vol streetu o posledné úspory, tak sa tu potom nesťažuj. Varovaný si bol."-Kdyz jsi blbej a pouzivas banku………dobre ti tak!

        Uz ti svitlo? Nemel sis to brat osobne:-),ale beru to,jsi Slovak,nemusis rozumet zobecnovani po nasem jako ja nemusim rozumet tvejm slovnim obratum :-)

        A jinak je zajimavy,ze nekdo nekoho odrbe na ulici o uspory a odrbanej rve jako tygr,ale kdyz ho drbe banka na doby neustale,jeste si cvachta:-))))))))))))))))))))))))

        • asm napsal:

         Ak došlo k nepochopeniu z mojej strany, tak sory. U nás by som takýto obrat v komunikácii s niekym a ešte k tomu s takým negatívnym podtextom nikdy nepoužil. Ak by som chcel zovšeobecniť, tak by som použil: Ak je človek blbý alebo: Ak je niekto blbý.

         Len dúfam, že ma neoblbuješ s tou neznalosťou čestiny :)

  • Jaris napsal:

   Sasine, ja. Chlapa na 95%, zenskou na 70% kvuli makeupu.

  • anonym napsal:

   Aškenazy jsou evropští Židé po matkách Římankách, základy byly položeny před 2000 lety, Kaifengští Židé jsou zase k nerozeznání od Číňanů. Opět před 2000 lety. Pak jsou černí Židé. Je to na netu.

 5. petr napsal:

  I čeští autoři s kritikou nešetřili:

  „Padl sice cukrovar, padl blahobyt, ale zvyk pití kořalky zůstal a ten v rukou Židů nemilosrdnými důtkami zmrskal a do dneška mrská všechen habrůvský lid. Nevymaní se už z nich celé nynější pokolení, a kdo ví, co ještě čeká pokolení příští.“

  Vilém a Alois Mrštíkové (Po pádu cukrovaru v Silůvce líčí místní poměry)

  „Krevní choroby nosí do Habrůvky vojáci, nemanželské děti ze židovských služeb děvčata, nestrávené a až k pláči zpitomělé idee nosí z Brna dělníci a tak zvaná židovská morálka všemu tomu dává teprve přelud. Jásá Israel. Vždyť v mravním úpadku lidu odjakživa spočívala vítězná síla jeho rasy.“

  Vilém a Alois Mrštíkové

  „Židé žijí všude jako národ cizí, u nás co nejcizejší. Vědomí cizosti té není jen u nás, kde má ráz již hotového národního nepřátelství, nýbrž všude jsou a zůstanou bodákem, vraženým do našeho masa.“

  Jan Neruda (Pro strach židovský)

  „Tisíc let žije mezi námi, pranic se nezměnilo, ta cizota vyvolává onu vnitřní nechuť lidu k němu, o které již Wagner mluví: Ve střední Evropě se fysiognomie vyrovnávají, Žid zůstává při své.“

  Jan Neruda (Pro strach židovský)

  „Ovšem lid český, pramálo tvrdý ke svým nepřátelům, a tím méně odhodlaný k nejpřísnějším soudům nad Židem.“

  Jan Neruda (Pro strach židovský)

  „Je třeba pomoci proti pijavce lichvě, dobře někdy lisem prohnat, ač ne do krve, bylo pravidlem tenkrát lidí nejdobromyslnějších.“

  Jan Neruda (Pro strach židovský)

  „Roztroušeni světem se stali lidem úmorem lidstva, co pijavice nejhoršího druhu nežijí nikde z práce své, žijí z mozolů a potu cizího. Krev pracujícího lidstva musí sloužiti k vyšperkování jejich bohatých salónů.“

  Jan Neruda (Obrazy z ciziny)

  „Němectvo se instinktivně zdravě chrání proti básníku rouhači a básníku revoluce. Heine byl Žid. Smysl židovství je revoluce.“

  Otakar Březina (Mé svedectví o Březinovi, Jakub Deml)

  „Kde vládnou Židé, tam národ hyne, je to znamení konce jako vši.“

  Otakar Březina (Mé svedectví o Březinovi, Jakub Deml)

  „Židovstvo mezi národy má svůj sen o ovládnutí celého světa a tohoto cíle může dosáhnout a dosahuje jedině rozvrácením a rozvrácením všech národů, namlouvaje jim, že není národů, že jsou jen lidé, kteří až se zřeknou svých národních a vlasteneckých báchorek, mythů a lží, snadno se dohodnou… Naproti tomu však Židé sami mezi sebou vášnivě pěstují, křísí a fedrují právě židovský nacionalismus. Děti své horlivě učí hebrejsky, stavějí, ctí a navštěvují synagogy, zalidňují Palestinu, ve všech zemích a městech svými emisary, řečníky, důvěrníky a propagátory šíří a živí sionismus.“

  Otakar Březina (Mé svedectví o Březinovi, Jakub Deml)

  „Pracují tiskem, pracují nikoliv pro široké lidstvo, nýbrž jen a jen pro sebe ve všech politických stranách, nevzjímaje ani katolických, pracují ve vědě, v umění, v sociálních otázkách, ve sportu svou typickou drzostí a všechno ji mezi arijci prostoupili jako kvas.“

  Otakar Březina (Mé svedectví o Březinovi, Jakub Deml)

  TOMÁŠ ŠTÍTNÝ ZE ŠTÍTNÉHO 1333 -1401
  „A tak mají je míti, aby s nimi nehodovali, nezvali jich k sobě, ani se myli s nimi, ani v nemoci lékařšké pomoci jejich si nevyžadovali. Také nemají je u křesťanů činity úředníky, aby nevládli nikdy křesťany.“ (To znamená z dnešního hlediska úplný zákaz styku s Židy – pozn. redakce)

  Tomáš ze Štítného (Návod jisté šlechtične, jak naložit s penězi Židy vylichvařenými)

  „Žid nemá míti práva, aby svědčil proti křesťanu, ale křesťan může svědčit proti Židu. Nemají páni také dopustiti, aby chodili (Židé!) jako křesťané, ale přinutiti se mají, aby chodili tak, aby bylo znáti, že jsou Židé. Kdokoliv z pánů by opak činil a židům pomáhal, vělni hřeší, jak se po hříchu často stává!“

  Tomáš ze Štítného

  „Poněvadž to, co Židé lichvou vyzískají, nemohou si právem podržeti. Vezmeš-li ty od nich to, ani ty nemůžeš si toho sobě ponechati, leč by to bylo na tobě nebo tvých předcích lichvou vyzískáno. A mají-li to na jiných vylichvařeno a tys to vzal, máš to vrátiti těm, kterým to Židé měli vrátiti, pak-li je můžeš nalésti, pak-li ne, obrať to podle rady tvého biskupa a jiných dobrých v milosrdné skutky nebo k obecnému užitku zemskému.“

  Tomáš ze Štítného

 6. Maroš napsal:

  Petr - o tú vratku sa pokúsili arizátori, ale akosi nestihli tú druhú fázu, čím nás bielych zaradili medzi rovnakých zlosy/o/nov.

  • Paul Durham napsal:

   Nevím jestli se mýlíte úmyslně nebo neúmyslně, ale ti, které pojmenováváte arizátoři mají dějiny a z těchto dějin je celkem zjevné kým byli řízeni a placeni - gumanoidy - a co bylo jejich úkolem. Je to tak zjevné a jasné, že pochybuji o vaší ideové integritě a odborném zázemí.

 7. Ada napsal:

  Tak u nás ich poznať ľahko - začnú: Slováci sú takí, že...
  Čiže sa medzi nich nezaraďujú...
  Z toho vyplývala aj tá nenávisť k "Hejslovákom," ktorí boli často len vlastenci... a búrili sa proti prichmatizácii - najmä na stredom Slovensku...
  Zaujímavé, že už "Hejslováci" vymreli...

 8. Robo napsal:

  Toto už funguje, ďakujem Maroš.

  https://m.youtube.com/watch?v=NFo89OGhCy4

  • Sasin napsal:

   Na jednom obrázku jsem viděl pirátského předsedu, co před chvílí žvanil v TELEvízi. Ale ruku do ohňa bych nedal za nikoho, gdo tam seděl, že byl Slovan. Jenže volením hlav nic nezměníme. musíme zjistit co opravddu potřebujeme, hodit to na papír, doplnit datum a kolik to bude stát a to si státoprávně odhlasujeme. To je plán. Hlavy nejsou plán. Není to o tom, "běěééééžtéééé všíííchnííííí k volbááááám než zavřou" To je vo tomto, každý vemte tužku a púapír a na něj krasopisně hůlkovým písmem napište co doopravdy potřebujete. Můžete se ohlédnout kolem sebe na své blízké a ták a všechno to tam dopodrobna napisšte. Pak to odneste na úřad a nechte si to orazítkovat, že to je platné. A všechny takové dokumenty přečte a seSUMíruje počítací mašina a vyplivne pořadník. Na to státní správa vypočítá náklady a vytisknou se na to ty peníze a to všechno si odklepneme. heh

   • Robo napsal:

    Dve veci, Sasin, nech si lepšie rozumieme.

    Najskôr jedna pripomienka - prihováram sa skôr za písané písmo, kto ešte nezabudol.

    A jedna praktická - na ktoromže úrade a kto mi dá na môj papier tú pečiatku?

    • Sasin napsal:

     Na úřadě, který si teprve USTAnovíme. Nó

     Přídopotek

     To jeko s tím Kafkou
     https://cs.wikipedia.org/wiki/Soubor:Kafka's_parents_c1913.jpg
     Nikola Tesla a jeho dílo
     Za největšího fyzika 20. stol je dnes považován A. Einstein. Přesto ve stejné době žil na světě člověk, který rozsahem svého poznání a svého díla Einsteina přesahoval možná o jeden a možná o dva řády. Jmenoval se Nikola Tesla. S Einsteinem měl mnoho společného. Oba se zabývali fyzikou a poznáním podstaty světa. Oba snili o lepší společnosti. Oba si uvědomovali, že materiální svět jen nepatrnou části celkové reality. Oba byli vegetariány a oba část svého života strávili v Praze.
     Nikola Tesla se narodil roku 1856 v Chorvatsku srbským rodičům. To jako by řekli, že se narodil pražským rodičům.
     http://orgo-net.blogspot.cz/2015/06/nikola-tesla-jeho-dilo.html

    • Sasin napsal:

     Takže?

     ...""Osobně proti židům nic nemám a respektuji jejich kvality, nakonec třeba lidé jako:Albert Einstein, Isaac Newton, Wolfgang Amadeus Mozart, Jan Werich, Kryštof Kolumbus, Heinrich Hertz, Johann Strauss, Gustav Mahler, Hugo Haas, George Gershwin, Sigmund Freud, Thomas Alva Edison, ... byli všichni živského původu a byli to skutečné lidské veličiny....""
     http://blog.aktualne.cz/blogy/irena-kalhousova.php?itemid=17364

     • Robo napsal:

      Všetci menovaní sú odhalení alebo ešte nie...šmejdi.
      Skoro určite.

      Čítal som ten odkaz na Teslu, už som ho asi čítal i keď tým rokom, možno inde podobný i skôr.
      Nalomil si ma, ale nepresvedčil.
      Čo ak skutočne chcel a vedel použiť energiu z éteru?

      • Sasin napsal:

       No Robo, já si myslím, že na to oba přišli, ale to by znamenalo změnu systému. Ale podle mého názoru, což je nedostatek informací, by to dopadlo 3,5kW zdrojem do každé rodiny. Větší rodina by měla například zdroj 5kW a bylo by to v kufru za prádelníkem. Tudíž žádné dráty na polích, žádné investice do energetiky, dovedeš si to představit. Lidi by byli volní?

       No Robo, já si myslím, že na to oba přišli, ale to by znamenalo změnu systému. Ale podle mého názoru, což je nedostatek informací, by to dopadlo 3,5kW zdrojem do každé rodiny. Větší rodina by měla například zdroj 5kW a bylo by to v kufru za prádelníkem. Tudíž žádné dráty na polích, žádné investice do energetiky, dovedeš si to představit. Lidi by byli volní?

       Malý příklad
       Tariel Kapanadze a 5 kilowatt free energy generator
       https://www.youtube.com/watch?v=zURkxC0quAY

       • Robo napsal:

        No práve! Kompletná zmena systému, to nemohli dopustiť!

        Jedinou otázkou teda zostáva, či to Tesla dopustiť chcel alebo nechcel.

        Či nie? Možno máš pravdu a to všetko je len dymová clona. Neviem, čo iné by tu bez jeho vynálezov bolo. Ale nič lepšie, naša doba nastáva až teraz..

        • Sasin napsal:

         To nevím Robo. Podle mě, esli to měl vymyšlené, tak si myslím, že to prosadit chtěl, ale nehledej v tom nějaký lidský rozměr. Každý člověk takového kalibru je svým způsobem vyšinutý. Pokud máš v zádech bankéře, který ti sype na vymyšleniny peníze a ubytuje tě za to, ví, že on ví a jedou v tom napůl. Jak se nakonec dohodli, že se teda nedohodli může mít úplně jiné příčiny. Úmysl, zda tak činil vědomně rozumně nebo cílevědomě a věcně si vzal s sebou do hrobu. Mohl to přece dělat v Srbsku, to bys očekával, né? Nigdo není dokonalý.

       • Maroš napsal:

        Sasin - ešte predtým ťa elektrárne ukecajú na výhodný úver na nákup solárnych batérií a konvertorov - tak ako zmrdi z farmakomafie na nákup drahých probiotík.

      • Maroš napsal:

       Robo + Sasin /a trochu Proudu/ - čím to je, že sa všetci tí úžasní fyzici zmestia do jednej Petriho misky? A to by som bol skoro zabudol na Majstra N.
       https://www.youtube.com/watch?v=o5yh5fvP_s0

       • Maroš napsal:

        V TOM KOZMICKOM "PROGRAME" lietajú spoločne amíci aj Rusy - v podstate je to ako kamuflovanie dvoch zdanlivo súperiacich kmínov pri kartovej hre - z tohoto nadšení nebudete - nie som ani ja.
        https://www.youtube.com/watch?v=lp_17pOzkCk

        • Sasin napsal:

         Chceš tím říci, že hovnologii placatosti a dutosti budeš podporovat i nadále? Nebo chceš tvrdit, že atomi nejsou kuličky?
         A íš co je hovnologie? To jest, gdyž něgdo pečlivě sbírá každé hovno za poslední éru a udělá na tom doktorát. Muheeeeeee

        • Robo napsal:

         Maroš, toto som sa zatiaľ rozhodol neriešiť.
         Neviem, kam by ma to posunulo.

         Obrázok, ktorý však na mňa vykukol po nakliknutí na prvý odkaz (korytnačka), poznám napríklad odtiaľto (v inom kontexte):

         http://www.tartaria.sk/vedy-a-viera/vedy/2015-06-07-17-21-51

        • Sasin napsal:

         Atomy jsou prý nejmenší částice hmoty. Takové malé lentilky, taky jsem je měl rád. A gdyž je míchali v hrnci tak je točili levotočivě nebo pravotočivě? Muheeeee

        • Robo napsal:

         Sasin, pýtaš sa mňa?
         Ak áno, tak vedz, že toto je len na Tebe :-)

         Môžeš sa aj rozhodnúť, že jeden alebo druhý smer je nesprávny. Ale si predsa už dosť veľký, aby si na toto niekomu skočil, nie? :-))

        • Sasin napsal:

         Bys nevěřil ROBO jak si s náma vesmír hraje. Igdyž jsme všichni na zeměkouli otáčení jedním směrem, těm od rovníku Raka dolů, se pajšl otáčí obráceně. Čili cokoli z jižní polokoule nám prostě nedělá dobře, je to prostě opačně nabité.

        • Robo napsal:

         Sasin, toto viem.

         Ale rozprávam o inom. Napríklad taká svastika. Do oboch smerov má rozdielny význam, ale do oboch pozitívny/tvorivý.

         A nedávno som natrafil na "odborné" vysvetlenie, že tanec v kruhu proti smeru hodinových ručičiek má byť negatívny/deštruktívny. Blbosť! Platí tu to isté, čo u svastiky.

         My sme totiž negatívne symboly nikdy nemali, Sasin.

         Ešte ani Čiernoboga nevnímame "čistokrvne" negatívne..

        • Sasin napsal:

         Pravotočivost by se dlala přirovnat k odstředivosti, což v jistých nastaveních vytváří magnetické pole. Alespoň tolik mé bádání. Ve velkých kvantech protisměrů to dělá přepálení magnetických polí a může to končit až výbuceh, čili vytočenou radiaci. Gdyž se lidi drží za ruce a točí se v protisměrech, navozuje to vlastně efekt KONdenzace, čili mezi těmi kruhy se zvyšuje napětí, což bych mohl v tomto případě přirovnat k magnetizmu, přitažlivosti či tak nějak.
         Ty symboly spíš chápu jako technické značky podobně jako nákresy krůhů v obilí. Je to určitě zajímavé téma. Lepší než Marošova placatá země. Muheeeeee

        • Robo napsal:

         Sasin, tak. Je to ako taká zjednodušená forma predania znalosti pre nás, "poloopice" (úrovňou vývoja). Ktoré i tak začíname chápať až teraz.

         Zároveň symboly PRACUJÚ. Či si to niekto uvedomuje alebo nie.

         S tým magnetizmom Ti nestíham, majstre. Ale môžbyť.
         Ak by som chcel hádať, tak poviem, že magnetizmus je dôsledkom rozširovania Vesmíru..?
         Ale radšej hádať nebudem.. :-))

        • Sasin napsal:

         Robo,
         Magnetizmus o kterém hovořím chápu spíš jako spojování, tmelení, prostě tmel. I ten se dá měnit, gdož ho vytáčíš do středu, póluješ ho k přitažlivosti a gdyž vytáčíš ven tak k vykopnutí jako na kolotoču. A gdyž jsme u toho, tak bukvice je značka vedle druhé. Jen si je potřeba říci, zda to chceš číst jako technicky, literárně nebo jinak, páč jsou to ve skutečnosti zapsané úseky spirál nad kterýma gdyž byla ještě značka, daly se počítat XÁrijskou matematikou. Pro blboně, kteří znají jen přímku z bodu A do bodu B nebo ještě odvěsnu trojúhelníku, to může zamenat šokující střetnutí s realitou. Muheeeeeee

        • Sasin napsal:

         Přídopotek
         A proč jsme zůstali jako cicvilizáca na odpis, gde lidi běhají za prací aby měli na základní životní potřeby je nasnadě. Zrovna pod tímto článkem se to hodí. Kromě sporostě šlohnutých podílů na půdě a rozpočtu lidem zůstala ve skutečnosti jen průmyslově postavená nakloněná rovina, pár kladek, splalování a rotace turbín, páč všechno ostatní je prodělečný buznys pro mcnáře, kteří si údajně ty své správce tak dobře platí. Heh
         P.S. Lidi dou a vyklopí 2500,- na Ickeho, který je zahrne excelentní ezoterikou. To je vážně k posrání.

        • Robo napsal:

         Poriadnejšie štúdium Bukvice som ešte nezačal, snáď Vladimír už čoskoro vydá jej učebnicu.
         Ale mám taký pocit, že čiarka nad Bukvicou ju mení na číslo.
         Jednotlivé Bukvice majú mnoho hĺbkových významov. Poskladané do viet, nemenej. A môžeš ich čítať aj z prava, po uhlopriečkach...

         Najväčšiu radosť mám vždy, keď stretnem našinca!
         Buď zdravý, Sasin!

        • Robo napsal:

         Sasin, ale veď nech idú. Nie každý už rozmýšľa nad našou kultúrou.
         A v určitej fáze je prospešný aj Icke za nehoráznych 2,5...

        • Sasin napsal:

         Je to jako křížovka. Významy si dosadíš.

       • Flex napsal:

        Maroši, čím to že pro svět pohádek stačí 1 Bill Gates?
        K utvoření stereotypu (a média s ničím jiným nepracují) a jeho udržování (aby na něj šlo navazovat další bludy o nerealitě) přece stačí 1 takovej Gates a toho kdyby si státy sami nevytvořili..."museli by si ho vymyslet" (což částečně udělali).
        Takové jednohrdiny najdete určené pro kdejaké odvětví.
        K čemu to slouží?...(doplňte).

       • Sasin napsal:

        Číst se to dá, páč ty znaky netvoří věty, ale významy, které můžeš sčítat, odečítat a ták. Takže gdyby šlo jen o čísla, nedala by se z toho vytvořit slovní úloha. Chápeš?

        • Robo napsal:

         Tuším...že sme do gramotnosti ešte úplne nedorástli.
         Ale aj to, že už je to za humny..

         A chápem, asi.

        • Sasin napsal:

         GRAMotnost, slyšíš jak to zní? Proti tomu je TĚhotnost strašně velká váha.
         Lidi neznají základní fyzikální PRAVidla, řídí se poučkami šmejdských větců. Voni umějí počmárat celou tabuli aby si z toho nic nepochopil. Jejich učni dokážou vytvořit placatou desku na kterou robot připájí šváby, ale tělo to nemá, jde to na digitál. Co je dygitál. To je přímo řízená instrukce, kde jedniné možné vybočení je ANO nebo NE. To je ve vesmíru nepřijatelné, tam je nahoře a dole , vlevo a vpravo a ještě se ty spirály něgdy nedotáčejí, čili mají další vlastnosti, o kterých se digitálním blboňům nezdá. Proto tato cicvilizáca chcípne, páč skončila na má dáti ( a co jako!!!) dal ( A jakým právem!!!) Píšu to tobě, páč si nemyslím, že ti to nedochází, ale tebe zase čtou ostatní, keří třeba mají tak trochu křivý nos a nějak vybočené obočí. Důležité je, že si přečtou, nebo Né?? Zdravím

        • Sasin napsal:

         Tyhle vlastnosti musely být dříve známe. Co se stane gdyž to nedotočíš. Přesně podle toho je bukvica. Spousta spirál dotočených a jsou tam takové cancoury, nedotočené. Přesně tyto nedotočenosti nebo přetočenosti cizáčtí šmejdi mazali aby ro ztratilo význa. A tak z toho písma nakonec vytvořili reklamní popisky na směr jízdy k prvnímu hajzlovi, kterému jako byl povinnen ( povinnost // po-vině//je oblíbené slovo u šmejdů) vylízat anál. A eště si tu cestu musí zaplatit. Nactiutrhačná taškařica. Heh

        • Robo napsal:

         A následkom okrem iného je, že sme humanitárne vybombardovali vlastných bratov, kurva!

     • Jaris napsal:

      Cooooooooooooo? Co je to za neslychanou drzost privlastnit si Mozarta, ze je zidovskeho puvodu! W.A.Mozarta vynech, nano! Jeho otec byl Nemec a matka Rakusanka - oba Germani jak poleno. Mozart sam zidy nemohl citit. Vedel, co je to za parazitickou verbez.

      • proud napsal:

       Nevim jak je to z Mozartem a dalsima "zidama",protoze si netroufnu odhadnout kdo je a kdo neni,jelikoz je to vira a ne rasa! Proto se tomu na diskusich dost divim jak nekdo tvrdi ze nekdo je,nebo neni zidem,natoz tim sionskym! Chudak normalni clovek co ma treba vetsi nos a podobne:-))))))))))))))))))))))))))))))

       • Jaris napsal:

        A jak je mozne, Proude, ze vetsina ma urcite rysy, ktere je charakterizuji jako zidy? Nos, vlasy, usi, rty, vyska postavy a proporce. Jestli Ty je nepoznas, tak ja vetsinou ano.A samozrejme, spojuje je judaizmus i ty neverici.

        • proud napsal:

         Jsi uchvatnej znalec:-)))))))))))))),tak to jsem asi zid bez judaismu a viry v nesmysly vymysleny clovekem,viru mam jen v sebe a Universum:-))),vetsi nos,velka noha,kdyz je treba tak bez zabran..........hotovej zidacek:-)

        • Maroš napsal:

         Jaris - to mám zažité - spojuje ich vypočítavosť, aj keď ťa v rámci investície zahŕňajú láskou! Fyziognómia mi absolútne nevadí!

        • Jaris napsal:

         Zkratka je poznam, Proude, at se ti to libi nebo ne. Takovi jako Kissinger, Soros, Stropnicky nebo Streisandova, Zilkova, Albrightova = stejna zidovska smecka.

        • fyziognomil napsal:

         Máte nějaké poznatky o tom, že "geny pro vypočítavost" (které to jsou?) se nacházejí na tomtéž chromozomu a ještě k tomu v blízkosti genů např. pro "velkou nohu"? :D
         Blízkost na chromozomu mírně determinuje pravděpodobnost s jakou se na své další cestě rozdělují při rekombinaci.

       • Maroš napsal:

        Proude - jaký chudák, keď "podľa nosa poznáš kosa!" To je tiež ojeb - predstava, že každý tento spomenutý má väčšieho vtáka ako ty. Nemá - takže pravdu máš ty!

        • vtákovec napsal:

         Maroši, že zrovna tohle vás trápí? Musíte bejt ve všem naj? :D
         OBECNĚ neplatěj žádný tyhle stereotypní názory.
         (Jen "statisticky" pravděpodobnostně a podobně).
         Každopádně i s takovou otázkou dokážete udělat pořádný divadlo, to se musí nechat.
         Sranda musí bejt i kdyby na státní tajný služby nebylo ! :D

     • jan nowak napsal:

      Sasíne... tak teď sis posral weget ! ! !

     • Jaris napsal:

      Sasine, ta Irena Kalhousova je s nejvetsi pravdepodobnosti uz podle vzhledu zidovka. Ma take zive styky s Izraelem a jeji zivotopis uvadi ze radila P. Bemovi(zid) sveho casu. Takze se ji nedivim, ze ji zidi nevadi.

      • Jaris napsal:

       Opravuji, Kalhousova je zidovka. Studovala na Hebrejske univerzite a pise o Izraeli. Samozrejme v jejich prospech. Palestinci jsou holota, zatimco zidaci ukrivdene chudinky.

     • hg napsal:

      Ajnštajn byl podvodník, teorii relativity formuloval 20 let před ním Lorentz. Sionisti Ajnštajna fedrovali a stále fedrují kvůli rozkladné falešné doktríně relativismu, ale nobelovku za teorii relativity nedostal, tehdy se o něm vědělo že je plagiátor, a ten Nobelův vejbor tehdy ještě neměli pod palcem. Teď už je nobelovka židovská cena, kterou si dávají židi sami sobě a pak rozhlašují že jsou nejchytřejší v celém Vesmíru.
      A Hugo Haas - obyčejné pejzaté prase - viděl jsem dopis originál psaný Adinou Mandlovou Haasovi - "Stěžuješ si že tě ženy nesnáší, no když se k nim chováš jako prase, tak čemu se divíš?" - ten dopis mi ukazoval jeden žid z Brna, je s Haasem příbuzný, má to z pozůstalosti po tom praseti. A k dalším těm všem pejzounům je škoda už se vyjadřovat.

      • Sasin napsal:

       Jsem to pohledal kvůlivá spojitosti Edisona s Teslou a to mě nepotěšilo. Z druhé strany se mně vybavuje obraz řízení. Gdyž se dá koupit vynález, proč né třeba noty nebo román nebo evoluce a třebárs na zakázku, že. A gdyž se na to podívám hlouběji, tak mi vychází jako voni to mají vymyšlené. Etnos za oponou mají vlastní ministerstva průmyslu, kultury, školství, no prostě všechno čím se lidi řídí a to prostým nákupem a prodejem pohledávek tak aby blboni byli stále blbější a platili stále více za to, co si už dávno vymysleli. Legální způsob se jmenuje patentový úřad a ve školství diplomy s nějakou obhajobou něčeho. Z rovna u toho Tesly mě to mrzí, já myslel že byl náš. Rád bych se aji mýlil.

       • gq napsal:

        Taky se vám už někdy stalo, že jste nevěděli "čí jste" natož kde vám nejen hlava stojí? :D

        Proč se nezeptáte, jestli stojí o to, aby si "ho" někdo KDOKOLI "přivlastňoval"? Nechte jeho rozhodovat čí je. Nebo tvrdíte, že jste ho vyhandlovali a patří vám?
        Jak mohl vědět, že bude za xx let po jeho smrti existovat taková nebo maková masa lidí, co se o něj budou přít a špekulovat "čí je" (nebo "čí byl")?:D
        To by rotoval v hrobě jak vrkoča.

        Hezký nápis má na místě věčného odpočinku pan Newton:
        Na jeho hrobě je deska s nápisem Hic depositum est Quod Mortale fugit Isaaci Newtoni (Zde je uloženo to, co bylo smrtelného na Isaacu Newtonovi).

        • Sasin napsal:

         Jsem tu hru na vládnutí a otročení nevymyslel. Takže jestli se o to zajímat či ne, si myslím, že je dobrá otázka. Dělat, že se o to není potřeba zajímat, že jsme s tak jako taki všichni rovní je dneska v módě, ale jak vidno rovni si nejsme. Ćili vědět gdo a proč nejsou zase otázky k zahození. Pak člověk nemusí být překvapený, že je tajně řízen a dojen celý život a to prosím pěkně je sviňárna na totálanálfekál utrum.

        • jan nowak napsal:

         Hele gq a wíš že Hic depozitum znamená Je tady hic ? ?
         ..protože se smaží V PEKLE ! ! !
         (s kockou Magi w papiňáku)

        • gq napsal:

         Chcete říct, že jste dojen nějakým Teslou nebo že jste dojen Edisonem, Einsteinem či Newtonem im memoriam? Třebaže jsou to vypíchnutí mediální hrdinové (jako "jména", ne jako lidi) pro utváření stereotypů.
         Přesto si nedovedu představit jak dojej dnešního Sasina, snad nejsi včerejší,)

       • Sasin napsal:

        Kua lidi mějte trocha soucitu s rozumem. Dyk píšu, že to ve skutečnosti byli užiteční idioti, kteří šmejdům pomohli vytvořili nástroje, DOJIČKU na lid. A bůh ví, gde ty nápady sbírali, páč jak víme, všechno na zemi už bylo dávno vymyšlené. Do jakého masomlejnku se pak ta zařízení namontují, šak voni klidně řeknou, že je to na lidech, třeba ty posrané bomby, že, zase řídili jejich pasáci, páč si přiznejte, ani jeden neměl ve skutečnosti podíl na půdě ani na rozpočtu, proto museli skákat jak jim hadaři pískají. Páč voni přece měli to svý ééGO až na půdu. Sadím se, že Teslovo příbuzenstvo furt platí za ekeltriku. By se z některých člověk aji posrál. Takže shrnu to takto, ten dojem jste si vytvořil vy, čili problém jste si už vytyčil a můžete se v tom začít šťourat.

        • Robo napsal:

         Darmo hľadáš u pejzatcov súcit s čímkoľvek, bratu.
         A darmo im aj nastavíš zrkadlo..

        • jan nowak napsal:

         Pane Newton ! !
         záKONy se newynaLÍZAJ páč už tu jsou wod jakŽIVA..
         ps : právě mi někdo ukrad ze střechy BLESKOSWOD !
         .....gdo to moh bejt ? ? ?

 9. lukaš napsal:

  Proč asi největší nedůvěra vzrostla proti židům na Slovensku?
  Jak víme,po odchodu Maďarů a všech jejich mocenských orgánů,inteligence,najeli židé.Naprosto vhodný čas na oblbování nezkušené Slovenské občany.Jak tam řádily je mnoho záznamů,které jsou vlastně zakázané.Když přišla druhá světová válka a Hitler je hnal do plynu,mnohým Slovákům se ulevilo.

  • proud napsal:

   O jakym ze "plynu" je to rec?:-))))))))))))))))))))))))))))))))))

   • Jaris napsal:

    o tom neexistujicim...

    • proud napsal:

     Tak nejak,neexistujicim ve smyslu zabijeni s jeho pomoci,jinak existoval a fungoval naopak zivoty zachranovat,aby min lidi pomrelo na nemoci a epidemie!Mozna si nekdo vzpomene na jednu dobovou fotku z koncentraku na ktery je polsky napsano:"Ves je tvoje smrt". Na co by jim to rikali a psali a starali se kdyz je stejne chteli pozabijet,pri svoji nemecky dukladnosti? Tim neminim jakykoliv ospravedlnovani fasismu a zla vubec,obecne!!! Jen si myslim,ze mame pravo na pravdu at uz je jakakoliv.

     • Jaris napsal:

      Souhlas.

     • Maroš napsal:

      Proud - celý proces sa nazýva - "národ, alebo územie".
      My sme to prežili vždy vďaka tomu, že naši dejatelia - vrátane tých neobľúbených, volili národ - aj za cenu straty územia, čo sa môže niekomu zdať prejav zbabelosti. Rovnako prežili aj kaukazské národy - stiahli sa do nedobitných hôr a tam strádali, žrali korienky. O tom je tá veta v slovenskej hymne - ZASTAVME SA BRATIA, veď sa oni stratia - nie zastavme ich bratia, aj za cenu nášho vyhladenia. Rakovina sa dá aj vyhladovať - je to záležitosť trpezlivosti a odhodlania malého národa - nás nie je 180 miliónov - toľko čapíc nemáme, aby sme nimi všetkých pobili ako Číňania.

      • OldNoe napsal:

       Maroš, tá veta znie: "Zastavme ICH bratia, veď sa ONY stratia".

       • proud napsal:

        Napsal to dobre,je tam "zastavme SA bratia"!

       • Maroš napsal:

        OldNoe - zastavme ich - je nová, konfrontačná verzia!
        Akože viac logická, ale Slovákom, ako blízkym k duchovnu a nenásiliu, je prirodzené - zastavme sa - stop, ďalej nekonajme, nevyhladzujme, nechajme tomu voľný priebeh. Nepochybujem, že prenasledovanie má aj v prírode význam - prejavuje sa práve v nenávisti, čo mi tu občas nejaký sionista podsúva - je to inštinkt vytlačiť, rozprášiť, aby sa nepriateľ nemohol skonsolidovať - viď taktika Napoleóna - ten nepriateľa dorážal cieľavedome. Fakticky úspešný masový vrah.
        Ale tá naša taktika spočíva - bráň svoj dom, ale nebojuj na cudzom poli! Stačí?
        Inak - tiež som mal dlho logický rozpor v tejto slohe, ale pochopil som jej duchovnú múdrosť - pokiaľ chceme byť v jednote so Stvoriteľom. A nič v nej nie je o odpúšťaní - takí idioti hádam až nie sme! Zastaviť sa ešte neznamená zabudnúť!

     • Dumal napsal:

      Kokote

 10. OldNoe napsal:

  Proud stará ČSSR (socialistická) hymna má "sa", ale originál je "ich"Zmenili to podobne, ako názvy obcí napr.: Turčiansky svätý Martin na Martin, Svätý kríž nad Hronom na Žiar n. Hronom, svätý Jur na Jur atď. Podobne, pôvodné priečne ramená dvojkríža majú zaoblené konce. Súčasný oficiálny slovenský dvojkríž je teda mierne pozmenený. Vieme že politici sú tupci a ak sa tupcami navyše aj obklopujú, potom to tak i vyzerá.

  • Maroš napsal:

   OldNoe - jeden z mojich dedov bol nie hejslovák, ale štúrovec a od Matúšku mal učité artefakty. Hymna vznikla, myslené text, v období meruôsmych, myslím že ešte v roku 1844, takže bola mierne povedané - militantná. Až duchovenstvo zaviedlo zastavme sa, a bolo to kolektívne odsúhlasené. Takže otázka nie je, či máme obaja pravdu, ale čo považujeme za správne - ja namiesto logik -y ich, dávam prednosť - sa - snáď tu nebudem naháńať šakalov po celej Petriho miske ako Wiesenthál - či?

   • Maroš napsal:

    Ešte možno inak - prakticky - nejaký debil mi zahádzal záhradu všetkým možným, tak, aby to vyzeralo na druhého suseda - lebo chce, aby som ho ja chytil pod krk! GP intrigy na najnižšej úrovni riadenia - vojna medzi susedmi.
    Tu sa musíš jednoznačne zastaviť - jeden sused opozná /ak konečne príde/, či je ten bordel jeho, a nemyslím si. A ten intrigán bude mať popiči - v zmysle voľného priebehu veci.

    • pikoloko napsal:

     Maroši, takoví briťáci nejsou taký osprostěný, aby si kvůli nějaký Únií politbyroušů nechali rozvrkočit svoje bližší (košile než kabát) "sousedy"- Skoty, Wellšany atd.
     Vybrali zachování svojí integrity (zkoušené přeci jen déle) než zachování integrity s "vnějšími". Vyplatí se jim to?

     • Maroš napsal:

      pikoloko - teraz to neviem nájsť, ale skús cez google - navy flags - a ďalej k jednotlivým krajinám, a choď na Walles - insígnie sú červený drak a dávidova hviezda- a si doma u GP. A čo má kto s kým, aby nebol za blbca, nie je podstatné - keď ovládaš všetkých.

      • Maroš napsal:

       pikoloko - až do Wallesu napikovali Chazari po tom, čo im Rusi rozprášili kaganát - Židia išli inými smermi, ale do Egypta mali vtedy zákaz.

 11. pozorovatel napsal:

  Rozbor diela Krčmársky kráľ od Martina Rázusa
  http://afinabul.blog.cz/1503/martin-razus-krcmarsky-kral

 12. proud napsal:

  Neda mi to se jeste neozvat.At je to jak chce,porad v techhle ruznejch nenavistech a obvinovani perfektne funguje ono "rozdel a panuj",to je potreba mit neustale na pameti ise zevseobecnovanim. Je dobry znat nepratele ale taky je dobry vedet jakej kterej nepritel je,jestli "uvedomelej",zamerne skodici,nebo jen zblblej trouba,hnana ovce.A to zrovna plati treba o zidech dvojnasob.Vzdyt i nase "stada ovcanu" jsou umyslne rizeny a vyuzivany "pasakama",stejne jako ty muslimsky a vubec kterykoliv jiny! Proto rikam ze jedine znalostma a premenou stad ve spolecnosti se proti tyhle tisice let budovany hydre da bojovat a vyhrat!

  • proud napsal:

   Zrovna jako je treba si uvedomit jaky nastroje a jak jsou k tomu pouzivany a vyuzivany,ten nejznamejsi jsou penize,obchod,pak strach a naopak nadeje,sliby atd. to vsechno funguje ve spojeni s nenavisti a nevedoucnosti,umele nastolenou lenosti a pohodlnosti a tim ke zblbnuti do pouhyho existovani bez premejsleni!Je prece pohodlnejsi nez se hadat se zamestnavatelem,nechat si posilat vejplatu do banky,makat,zrat a spat,brat si kratkodobi mastny kredity na dovolenou,nez se starat o neco lepsiho pro vsechny a tim i pro sebe.Jestli nekdy nastane byt i jen kratkodobej jakejkoliv mazec,od valky az po zivelnou katastrofu,pak vsechny "materialni automaty" poznaji,zac je v Pardubicich pernik a malokterej to prezije at si od gauce s pivem u telky keca a placa co chce,dokud muze,pak uz bude pozde.

   • proud napsal:

    A ptat se kdo za to muze a koho jak potrestat jeste zadnyho kretena nikdy nenakrmilo!!! Vzdycky pomohlo jen vzit veci do vlastnich rukou a makat,nakrmit se sami...........nez nam to zase bylo ukradeny,ze ano!

    • proud napsal:

     A to vsechno porad podle stejnejch mustru co na blbce tisice let zabiraji:-((( !!!!

     • proud napsal:

      A porad a porad vsechno po zlym,at jemnejsima metodama,nebo uplne hrubejma,ale jenom po zlym!!!!!!!! Jeste nikdy nikoho nenapadlo,ze by to slo taky prevratit do zpusobu kolegialniho,pratelskyho a podobrym a zavist to? To se teda divim!

      • Maroš napsal:

       Proude - začínam mať obavu o zásobu tvojho rybieho tuku, či parafínu - vyhára ti knôt? Seš unavenej? Tak si odpočiň! Boj za svetový "mier" je podstata celosvetového konfliktu. ONI chcú stále bojovať, nie zvíťaziť. Tak musíme zvíťaziť, aby sme nemuseli stále bojovať! Proude - seš unavenej? Tak zalez, odpočiň si, inak budeme z teba unavení všetci. Únava je to isté, čo panika - takže?

       • jan nowak napsal:

        Panika je ZAKázaná i kdyby - éne béne lexa, střeva lezly
        ..ze psa !
        : )

       • proud napsal:

        A co ty tu kurva taras,Maro:-)))))))))))))))))).Zadnej unavenej,ber to v kontextu,zacals dobre,oni potrebujou porad bojovat a to muzou jen tehdy,kdyz maji s kym!!! Vsechno je jim dobry,kazdy hovno! Tak jim pojdte nasrat,zadny bojovani,ale utrideni si co chceme a co ne a to taky zavadet(porad vam to vsem tlucu o hubu,OBCANSKA NEPOSLUSNOST,zadny zabijeni,ignorace toho co nechceme,organizovane),a vsichni,pak nemaji bojovat s kym,jen blbe cumet a premejslet co s tim.Jenze tady doma s tim zvenku nenadelaji vubec nic a tady doma si to dokazeme osefovat,jen nebejt ovcema.

        • proud napsal:

         A ze to nejde? Hmmm,a nemam zadny konto,delam a beru,platim, jenom kes! At se to komu libi nebo ne,nechces kesovat,fajn,najdi si jinyho vola! Pro mliko jezdim do naseho statku,cerstvy,primo od vemene,zadny prisady,doma do nej supnu trochu jedly sody a vydrzi v pohode tejden v lednici,i vic.Nepodporuju zadnou svinarnu kterou dokazu prokouknout a proti zlu proste vystupuju jak je zrovna potreba,vzdycky a vsude a je mi jedno co kdo dela nebo keca a jestli je to nejakej nouma z ulice,nebo prezident,par facek dostane ten i ten,kdyz neni jina cesta,nelzu,tomu se vyhejbam............a jestli jsem oblibenej? Uprimne,nejsem,mezi lharema a citujicima ovcema co nedokazou veci domejslet to ani nejde,ale......ZVYSOKA NA TO SERU,me staci ze se miluju sam:-))))))).

        • proud napsal:

         Az nas bude vic takovejch pohromade,rychle se to zacne menit!!!!!!

  • jan nowak napsal:

   proude, mě to taky nedá.. ale wždy, kdyš slyš. : Rozděl a panuj ! ! !
   (a když už tu do tebe dneska wši-chni kopou..
   ..WZPOMEŇ si na svůj kortex.. ! ; )))))

   • proud napsal:

    B l boune :-)))).To mas tak,me je jedno ze si kopnou,kdyz to udelaji "inteligentne",ve skutecnosti by o tu haksnu prisli:-))))))))).Me to jen prijde,ze me nejak moc nechapou,ale zase na druhou stranu jak moc chapu ja je?:-).A kolik z nich prichazi s vlastni koncepci co jim prosla vlastni hlavou jen na zaklade toho ze si neco precetli,neco zahlidli a zkusenosti? Casto mi to prijde ze jsem mezi tema vsema "papouskama" co se jen pokousej cosi rozvijet,temer sam,neni pak divu kdyz kolem tech ruznejch veci ani nebezeli,ze jim nerozumej:-).

    • proud napsal:

     Vem si treba prachy,jak se certej:-))))))))))))))),je to pohodlicko,vzit kus papiru a poridit co chci,no ne? Jinak by semuseli tahat s tim po cem je poptavka,ale nikdo nechce pochopit jak je pohodlny nemuset dohlizet na rozpocet a srajtofli jen pri trose normalnosti a skromnosti a proste si vzit co potrebuju a moct si dovolit co chci a na co bych jinak nikdy nenasetril,nebo se k tomu ani nedostal. ;-).Tak daleko uz se premejslet neumi,kazdyho stopne co ho hned pitome napadne,pozor,komunismus:-)))))))))))))))).Pritom picovina,at si tomu rika kdo a jak chce! Je to jedinej predpoklad k plnymu zivotu a ochrane zivotniho prostredi,naucit se hospodarit a rozdelovat,nic vic,jen makat je k tomu potreba a ve skutecnosti dokonce daleko min a kratsi dobu nez driv!!!!!!!

     • proud napsal:

      Pritom odpadne kriminalita a hamounstvi,plus ony pracovni mista na zasivani se pro vlivny lenochy,kis,kis,kis :-))

 13. jan nowak napsal:

  ..no já už jsem si svůj seznam Ježichowi napsal !
  A krasopisně a hůlkovym..A nigde nic.. A Sasín se wykrucuje
  jako HAD ! ! !

  • jan nowak napsal:

   ::)))....Jóóhohóo..proude, to se ti powidlo !!!!
   Demonstrace nebo menstruace, hlawně, že teče krev...
   ps : přibyli nám tu illumináti, já se bojim : (

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!