Jak přestat platit koncesionářské poplatky České televizi?

12936685_10154753227341040_3991280714590335891_nČeská televize je nástrojem propagandy a je třeba ji zrušit, bez peněz nemůže fungovat, neplaťme! Jak na to?

 
Existují dvě výchozí pozice.

1. Ještě nejste poplatníkem

V žádném případě se nepřihlašujte. Buďte trpěliví. Dříve či později (i po několika letech) vám pravděpodobně přijde dopis od oddělení poplatků České televize, ve kterém vás budou nabádat, abyste tento poplatek začali platit. Nelze dělat mrtvého brouka, protože ze zákona byste mezi povinné plátce spadli, nýbrž je potřeba na ten papír vyplnit jedinou správnou možnost: prohlášení o tom, že nevlastníte žádný TV přijímač a zaslat to zpět. Je možno využít i elektronický formulář, na který tam je odkaz. Tím jste z obliga a koncesionářské poplatky zcela legálně neplatíte. Pokud by bylo třeba, je možno využít i formulář čestného prohlášení zde:https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/prohlaseni_fo.pdf

2. Poplatníkem již jste

Zde je potřeba se z placení odhlásit (formulář ke stažení zde:https://tvp.ceskatelevize.cz/poplatky/doc/evlist_domacnosti.pdf - zaškrtněte odhlášení a jako důvod v odst. 6 "Poplatník přestal být držitelem přijímače" ) a podepište čestné prohlášení níže. Pozor, samotné čestné prohlášení nestačí, nutný je právě ten evidenční list.

Analogicky se postupuje v případě odhlášení Rozhlasu.

Komentář:

Vycházíme ze zákona č. 348/2005 Sb. o rozhlasových a televizních poplatcích a o změně některých zákonů (plné znění zde: http://portal.gov.cz/app/zakony/zakon.jsp?page=0&nr=348 2F2005&rpp=15#seznam) .

Zde je naprosto zásadní §3, který definuje, kdo je poplatníkem. Klíčový je odstavec 4:

(4) Jestliže je fyzická osoba nebo právnická osoba, která není přihlášena v evidenci poplatníků rozhlasového poplatku nebo v evidenci poplatníků televizního poplatku, odběratelem elektřiny připojeným k distribuční soustavě , považuje se za poplatníka rozhlasového a televizního poplatku s povinností platit, pokud Českému rozhlasu nebo České televizi (dále jen "provozovatel vysílání ze zákona") po jejich písemné výzvě neoznámí písemným čestným prohlášením opak, a to s účinností od marného uplynutí lhůty 30 dnů ode dne doručení této výzvy. Součástí výzvy musí být poučení o následcích neprokázání opaku v takto stanovené lhůtě.

V médiích i na Internetu se dozvíte různé dezinterpretace jako že např. každý, kdo má elektřinu, musí automaticky platit apod. Není to pravda. Každý, kdo odebírá elektřinu a není dosud k poplatku evidován, bude dříve či později ČT vyzván k placení a pokud jí formou čestného prohlášení neoznámí, že TV přijímač nevlastní, automaticky se stává poplatníkem.

Jinou věcí je, zda skutečně vlastníte TV přijímač či nikoliv. Neznám jediný případ, kdy by soud povolil domovní prohlídku za účelem zjištění přítomnosti TV přijímače v obydlí. Ale toto je již věcí, kterou si musí každý vyřešit po svém.

Tento článek není návodem na porušování zákona, pouze vysvětluje jisté aspekty zákona 348/2005 Sb. Každý je sám zodpovědný za to, jak s touto interpretací naloží.
Zdroj:

https://www.facebook.com/events/1728075064104779/

http://franc.pise.cz/16-jak-zbytecne-neplatit-koncesionarske-poplatky.html
102 Komentářů k Jak přestat platit koncesionářské poplatky České televizi?

 1. Jana napsal:

  Formulář s přihláškou jsme obdrželi. Obratem odešel zpět s informací, že televizní přijímač nevlastníme a vzhledem ke skutečnosti, že ČT neinformuje objektivně je tento stav neměnný.
  A je klid.

 2. Rudolf napsal:

  Dobrý den.
  Sice již po mnoho let platíme tyto poplatky.Jde mi ale o to se dozvědět ,zda je musím platit stále,když vlastně nevím na co jsou.Vždyt podle různých zpráv,již ČT není veřejnoprávní televize ale je prý více méně v soukromých rukách .Když musím platit tyto nesmyslné poplatky ,tak bych měl mít právo na zpravodajství pravdivé a ne vysloveně lživé.Za takové lhaní by se musel stydět asi i Goebels.Poplatky se platili vždy jenom státní televizi.Proto by jsme měli třeba platit té společnosti,kteří nás pobaví a nelžou nám.Jsem již starší a proto bych byl rád,kdyby mi na toto někdo mohl odpovědět a poradit mi.Pokud mám právo na pravdivé zpravodajství,tak tuhle žumpu nazývanou ČT nemusím bohatě sponzorovat.

 3. J. Hruška napsal:

  Zákon je v článku citován a vyložen správně. Jestli vám připadá nesprávný - jakože je - usilujte o jeho změnu. Jen doporučuji každému, kdo televizor odhlásí, aby ho skutečně odvezl do Technických služeb a odmontoval anténu. Bojovat proti šupárně podvodem mi připadá nefér.

  • Josef napsal:

   Poplatek platím ČT, přestože ji nesleduji a nemám ani zájem. Ať vytvoří ČT kódovací karty pro své vysílání a kdo chce, ať si je platí. Nevím, proč bych měl zrovna likvidovat televizor, když můžu sledovat jiné televizní stanice, kde "platím" za reklamu.

   • Ruda napsal:

    Josefe ty jsi to vystihl naprosto správně. Čt nevlastní televizor ale to co do něj pouští. Jsem vlastníkem podle zákona příjímače ale pouštět mám právo do něj to co chci. Oni porušují zákon již tím že se považují za vlastníky toho co nevlastní a to je příjmač, at už rozhlasový či TV. At si zakodují své programy jak to dělají jiní.

   • Paul Durham napsal:

    princip dvojího zisku opět vítězí : zadavatel reklamy platí sračkometu, aby vás tím postřikem "ošetřil" a vy také platíte sračkometu ( např. kabelovce), aby vás tím postřikem "ošetřil" , a to jsme u "dobrovolné" konzumace drogy zvané televize
    a nyní nedobrovolná konzumace - státní televize vám zajistí nucené placení za přidanou ideovou hodnotu : k reklamě na pohodu vaší vagíny nebo na suché slipy se přidává politická propaganda jako bonus , nemusíte se trmácet do kostela, buzíci z obrazovky přijdou za vámi s česnekovými čipsy až na gauč

   • Pepa z Depa napsal:

    tak jak to Ruda napsal:
    13.10.2016 (9.59)

    Josefe ty jsi to vystihl naprosto správně.
    Čt nevlastní televizor ale to co do něj pouští. Jsem vlastníkem podle zákona příjímače ale pouštět mám právo do něj to co chci. Oni porušují zákon již tím že se považují za vlastníky toho co nevlastní a to je příjmač, at už rozhlasový či TV. At si zakodují své programy jak to dělají jiní.

    1*** ;)

    Tak jako hejno krkavců snesli se na tuto zemi, aby vyklovali každé zrnko zlata a stříbra.
    Nemají slitování.
    Jejich srdce zjedovatěla touhou po bohatství.
    Se vším kupčí, všechno prodávají.
    Chceš pokřtít dítě?
    Zaplať!
    Chceš loupit a vraždit?
    Zaplať a bude ti odpuštěno.

    Ale podel toho!!!
    Kdyby sám ďábel zaplatil, vstoupil by na nebesa!!!

    ...

    A za peníze takto vydřené z chudého lidu koně krásné chovají,
    čeleď nepotřebnou drží, v kostky hrají a na své kuběny kožichy drahé věší,
    zatímco Kristus chodil bos a neměl, kde by hlavu složil.

    Však poznejte se, vy zloději chudého lidu,
    neboť Bůh i lid vás vidí!

    vsem dobrym lidem doporucuji:
    polatky neplatim jiz pres 20let neresil jsem to a resit to nikdy nebudu a to same doporucuji vam vsem dobrym lidem
    pseudo-

    pche zakon nezakon
    take mame jine zakony podle kterych jsme vsichni povinni se tomu neradu postavit a rozhodne nic jim neplatit protoze kdo plati at jiz vedome ci nevedome je sam vtakove situaci peknej nerad
    nikdo z nas vubec nemusi tyhle spatne zakony respektovat-ridit se jima
    (citovat je nebudu at si to kazdy najde sam - mame je 100% - je to presne pro takovy pripad kdy se uredni-statni moc dostane do rukou neradum - nelidskym kriminalnim zivlum jako se to prave stalo)
    jestli nekdo z nich bude obtezovat at si uvedomi za co jej povazuji a podle toho bude nasledovat okamzita reakce bez debaty vsem temhle smejdum doporucuji se odstehovat do teplych krajin protoze az dojde na spravny cas jako ze on ten sparvny cas prijde co by dup tak prijdeme s celou rodinou uctovat,
    ps. mazlit se s buzikama nehodlame !

    Protož,
    věrný křesťane,

    hledaj pravdy,
    slyš pravdu,
    uč sě pravdě,
    miluj pravdu,
    prav pravdu,
    drž pravdu,
    braň pravdy až do smrti:
    neboť
    pravda tě vysvobodí od hříchu,
    od ďábla,
    od smrti dušě

    a konečně
    od smrti věčné,

    jenž jest odlúčenie věčné od milosti Božie..

    Pamatujte si jedno!!!!
    ať je to prostý kněz, biskup a nebo sám papež,
    pokud žijí v hříchu nejsou z milosti Boží!!!

    Nezoufejte tedy nejmilejší bratři a sestry z toho,
    že jste malí a utlačení.

    Vězte,
    že nad kněze arcibiskupa či papeže žijícího v hříchu,
    prostý sedláček, tovariš či žena chudá z lidu,
    žijící čistě a zbožně,
    větší jest před Bohem.

    Amen.

    Ktož jsú boží bojovníci
    a zákona jeho,
    prostež od Boha pomoci
    a úfajte v něho,
    že konečně vždycky s ním zvítězíte. Kristusť vám za škody stojí,
    stokrát viec slibuje,
    pakli kto proň život složí,
    věčný mieti bude;
    blaze každému, ktož na pravdě sende. Tenť pán velíť se nebáti
    záhubcí tělesných,
    velíť i život složiti
    pro lásku svých bližních.

    https://www.youtube.com/watch?v=mTLFMlwLrdQ

  • JosefCZ napsal:

   Nefér je, když si nemohu svobodně vybrat, koho chci sledovat a tudíž platit. Na ČT se nedíváme, ale protože máme televizi třeba pro zoom,max, tak musím sponzorovat i ČT ?!!!!!! Zakódujte ČT a bude jasno, do dvou let zkrachuje, nebo se změní.

  • hanns napsal:

   uvědomte si prosím, že televize je přístroj sloužící k zobrazování ...... a priori zcela jistě NE JENOM stanice ČT !!! Flash disky a jiná záznamová media, fotoaparáty, videokamery ..... máte dojem, že bych měl v zájmu falešné poctivosti demonstrativně vyhodit přístroj jenom proto, že se banda zločineckých pos r anců usnesla na nějakých poplatcích ?

 4. Pane Hruško, napsal:

  1. Proč by měl člověk, který odhlásí televizor a odveze ho do Technických služeb, také odmontovat anténu, která tv poplatkům nepodléhá?

  2. Když vám někdo dá bezdůvodně do tlamy, je to "šupárna", když mu to vrátíte, je to podle vás také "podvod"?

 5. jan Tak napsal:

  Domovní prohlídky nejsou třeba pokud vlastníte tzv chytrou televizi je v ní zabudován procesor a ten je napojen on line na uprage Tím jste lokalizovaný Totéž je pokud máte nějakou formu setop boxu je tam stejná technologie jako ve vašich mobilech na zjišťovaní vaši polohy či v navigacích Navíc jsou odesílaná data jaký program běží a jak dlouho a v jakém čase pro reklamní účely Proto byl udělán ten nový digitalní formát Je pouze otázka jestli si soudy dovolí kvůli teto marginální věci porušit domovní svobodu Původní analogové televize odpovídače neměli proto spousta bytových domu nevlastní centrální setop box pro všechny nejde zjistit kolik přistrojů je zapojeno a nejsou data a pokud ho mají tak je jeden balík programu za 100 000 kč A dnes se opět přechází na nový formát Takže znovu nová televize nebo setop box a nové data do reklamek Nejlepší je televizi nemít comp stačí a můžou si trhnout kopytem zábavu najdete i mezi sousedy tedy těmi kteří nečumí taky do debilizatoru

  • petr napsal:

   Nepište tu nesmysly.

   1)klasický settopbox je pouhý přijímač a proto nikam nic oznámit nemůže

   2)silně pochybuju, že např. korejský Samsung nebo japonský Sony má nějakou dohodu s českým státem aby jim šmírováním smart-televizorů udával hříšníky neplatící koncesionářský poplatek, to je prostě absurdní

   Jediný kdo to může teoreticky nabonzovat, je česká kabelovka (UPC, O2-tv, Tmobile, Netbox atd).

   • jan Tak napsal:

    donedavna nikdo ani nevěděl že se pomocí triangulace da najit mobil Nevěděli jste že se dá zablokovat pomocí kodu nezavisle na sim kartě a to nemluvím o odposleších skandalu bylo dosti
    A ted mi moudro mluví o nesmyslech LG televize jsou přimo spojené pomocí bezdratové sitě přimo s suportem a nedá se to vypnout ta televize stale odesílá data co tam běží a jak dlouho
    Absolutně nechapete kolik dat se o vás sbírá ale 4esko patří mezi velmoci s datovým uložištěm Přeji hodně zdaru pobavilo

 6. Rudolf napsal:

  Koukám shora, že se nám tady narodil nový Rudolf, tak ho tedy vítám na svět a ať se mu tady líbí. Bude to trochu nepřehledné kdo je kdo, ale o tom jsem nechtěl.

  Zrušení poplatků je jedna z možných cest a nyní je otázkou, když se odhlásí všichni (kromě debilů ve Vládě a v Radě ČT), tak jestli si někdo tedy myslí, že se peníze na provoz v rozpočtu nenajdou. A odpověď bohužel zní ANO, najdou a státní rozpočet, jak známo, krmíme MY!!! ČT je (a vždy to byl) nástroj systémové propagandy a manipulace, kterého se nikdy nevzdají. Kdo si myslí opak, je bláhový naiva.

  Jak jsem tedy psal, tak jedna z cest je odhlásit TV (to je ta jednoduchá cesta, která nikam nevede) a druhá z cest je den co den pořádat před ČT desetitisícové demonstrace až do té doby, kdy dosáhneme veřejnoprávnosti. Je to složitější, ale podle mě jen tohle má skutečně smysl a jen tak lze očekávat pozitivní výsledek. Totiž tím, že přístroj vyhodíme doma z okna nezabráníme, aby ho pouštěli našim dětem ve školkách a ve školách. Kapíto?

  Tak asi tak.

  • proud napsal:

   Prima,jdu hledat dalsi praci abych mel na oxidovani na demonstracich,jen nevim jestli mi na ne tim padem zbyde jeste cas............tudy a takhle cesta vede?........ ;-)

   • Rudolf napsal:

    Sranda, takové ptákoviny Francouzi při demonstracích neřeší a myslím, že ani nám, při komunistickém puči v roce 89, tohle hlavu příliš nedělalo.

    • proud napsal:

     Normalnimu cloveku pri pomysleni denniho dojizdeni a stravovani,dotovani benzinek a dopravnich podniku s prilehlejma stankama s polotovarovym jedovatym obcerstvenim,aby se mohl vyrvat skandovanim picovin se na nic neresici a nikdy nic nevyresici demonstraci,takova pitomost hlavu dela..........beze srandy!!! To neni reseni!

    • proud napsal:

     V 89 jste taky nic neresili a nevyresili,jen vam byl poskytnut prostor vyrvat se na uz naplanovanym a provedenym!!!!!!!!!!

     • Rudolf napsal:

      Hluboký omyl. Zabedněncům to může připadat zbytečné. Normálním naopak jako velmi důležité. Teď je otázkou, kterých je kolik.

      A teď k tomu zbytku o vyřvání v roce 89: To znamená, že vyjdem do ulic teprve aź zavelí think-tank Svobodu médiím s oslizlým Jandou na čele? To je ta cesta?

      • proud napsal:

       Evidentne jsi tu novej,to je dobre ze maj zajem a prichazeji dalsi :-). Cesta neni ve vyrvavani se a demonstrovani,neni cin jako cin,navic ani demonstrovat(obecne) neumime!,cesta je v nepodporovani a potirani toho co nechci vsude kolem sebe kde se k tomu namanu a to muzes za svy klidne z domova,na to nepotrebujes jezdit nikam skandovat "proti" a bude to mnohemn ucinnejsi!!!

       • proud napsal:

        Tim podporis mistni tam kde to teprve ZAVRSEJ a zoficialnej pomoci demosky,jako poslednim aktem!

        • proud napsal:

         V Praze se muzes vyrvavat jak chces,kdyz zbytek republiky pojede vesele dal.Ale kdyz republika nepojede dal jak by Praha rada a Prazani to dorazej demoskou,jsme v ty chvili uplne nekde jinde!

        • Rudolf napsal:

         Tak mi zase jako "novej" připadáš ty, protože jedině takoví si myslí, že změní COKOLI proti vůli médií. Ale nebudu ti to brát a naopak počkám, až prozříš.

        • proud napsal:

         Vule medii me zajima tak malo jako vule loutkovlady.Co me ale zajima je vule naroda po jeho probuzeni.

        • Rudolf napsal:

         Probuzení? Kdo ho způsobí? Zase někdo, koho tii předloží média.
         A potom zase budeme čekat další probuzení. ...a další ...a další ...

         No řeknu ti proude, to bude bžunda!

        • proud napsal:

         Misto odpovedi se te zeptam: proc si myslis ze tady jsi??! ;-)

        • Rudolf napsal:

         Nechám se poddat.

        • proud napsal:

         Predpokladejme ze proto,ze ti ten bordel v republice,bejvalym state neni lhostejnej a rad bys neco udelal,nebo delas pro jeho zlepseni.A ono probouzeni se a hlavne tech ostatnich skrz ty uz probuzeny je to co bys delat zrovna mohl a mel.Paklize jsi tu pro neco jinyho,jsme nekde jinde.

        • Rudolf napsal:

         Myslel jsem si,že tu něco takového dáš, ale vylezeš někdy od klávesnice ven? To že já a se mnou ještě tisícovka lidí neposlouchá nic neznamená. Před pučem v 89 to bylo stejné - plno kibiců, ale hnuli se, až sTB zavelela (to jsi napsal správně).
         Dnes je to to samé. Jen je víc médií a víc informací, ve kterých se málo kdo vyzná. To je na opravdové probuzení málo a nezbývá než udělat jednou pořádek v ČT a ČR, aby i ti zabedněnci měli v hlavách uklizeno.
         To že ty a já a ještě deset pepíků s náma souhlasí je na změnu málo. Zkus se odlepit od těch kláves a hybaj, ať vidíš opravdový svět.

        • proud napsal:

         Znam ho Rudo,proto rikam co rikam,a neboj,kdyz je potreba,jsem v "terenu",ale ne abych demonstroval a skandoval jak pako,ale abych mluvil s lidma :-))

        • proud napsal:

         Pocitam zes me jeste nepristihl s napadem udelat jakejsi prevrat,protoze vim k cemu by to akorat vedlo,nejdriv potrebujeme ty lidi a jejich mineni ktery sami pochopili......

        • Rudolf napsal:

         A víš jak by to probuzení šlo rychle s ČT v zádech?
         O skandování nebyla řeč. Lze demonstrovat i tichou formou, ale síla je množství a vytrvalosti. Z druhé strany máš pravdu v tom, že Praha, co by voliči senilního knížete a opilého chemika nemají potřebu změny v ČT. Seriálová masáž jim k životu plně dostačuje a pravda by jim snad i ublížila. Možná se ale pletu a těch pár tisíc by se na začátek našlo a ostatní strašpatlové by se postupně přidávali.

        • proud napsal:

         Urcite souhlasim,s mediema si uz dlouho lamu hlavu,ale priznam se ze jsem nenasel cesticku jak do nich proniknout a ziskat je pro lidi nejakou normalni cestou,bohuzel,jsou dobre strezeny,vedi proc si je hlidaj a obsadili si je svejma lidma.Tak se soustredim na to,ze holt musime bez nich a obtizneji,njn.

        • JosefCZ napsal:

         V Praze a zbytek republiky. Takže existuje Praha a zbytek republiky ?!!!

  • Tomáš napsal:

   Asi vás zklamu, ale veřejnoprávnosti dosáhnout nelze. Veřejnoprávní médium je totiž synonymum k médiu veřejné služby. Médiem veřejné služby je ČT, Český rozhlas a ČTK někdy od roku 1992.

 7. John_Pitralon napsal:

  Věřím tomu, že politruci z ČT typu Wollnera jsou schopni prohledávat domácnosti, zda někdo náhodou nemá televizní bednu přičemž neplatí poplatky.

  Proč má člověk, který si koupil prachobyčejnou televizi nebo rádio, odvádět v 21. století měsíční poplatek nějaké pochybné instituci zřízené státem, proboha? A to do konce života. Ti pitomci, místo toho, aby v době internetu zafinancovali svojí dementní televizi jednoduše ze státního rozpočtu, raději nesmyslně buzerují celý národ s poplatky. Co je tohle za totálně vymatlanou prasečinu, to jsem nepochopil.

  • petr napsal:

   Myšlenka je v principu dobrá. Televizi nemůžou platit politici, aby byla na politicích nezávislá. Tak ji platí občané v jejichž prospěch vysílá.
   Problém je, že sídlí v Praze a je zcela prolezlá a ovládnutá místními židy, bohužel i včetně Rady ČT která by měla kontrolovat její nezávislost.

   Pokud by se z rady podařilo vyházet židy a americké agenty, tak máme ČT zpátky v našich rukou.

 8. Martin23 napsal:

  Jdu na to špatně, když si myslím, že vůbec nejde o to, jak se vyhnout placení koncesionářských poplatků, ale že cílem musí být jejich zrušení?

  To jsou totiž dle mého názoru dvě naprosto diametrálně odlišné záležitosti.

  • proud napsal:

   Jiste,spatne se na to jde vzdycky kdyz ten kdo ma moc(a povinnost) diktovat a vladnout se sam postavi do role submisivni cubky co ma poslouchat par blbcu a skakat jak piskaj,uz treba jen tim ze ho to nezajima,protoze musi denne delat cubku jinde skoro za hovno, aby se vubec nazral.Je zajimavy to sledovat,jak sebou nechavame "vorat a vlacet" a nevime co a jak,prestoze bez nas by neslo vubec nic,jen si proste dupnout a nepodporit co nechceme.........

   • proud napsal:

    Pak totiz v tomhle konkretnim pripade nemusim ani vyhazovat TV,dokonce ji ani vypinat,natoz blbnout s antenou a vyvazet cosi pro jakysi potvrzeni:-)))))))))))))))),proste jim naseru a hotovo s uvedenim duvodu proc tak cinim a nenajde se nikdo kdo by me popotahoval,protoze s tim budou vsichni souhlasit jelikoz vedi proc to delam a ze to tak je a mily televizi nezbyde nez se bud napravit,nebo to zabalit,protoze spravna vlada ji taky nepodrzi,a kdyz podrzi svinstvo,podepise si sama vypoved.Presne tak to bude fungovat az budeme mit zajem o to co a jak se tady deje! Jenze na to musime prestat bejt ubecenejma ovcema,stat se obcanama a neco proto udelat!

    • asdf napsal:

     Takhle to taky vidim, kdyz budou lide schopni samostatne myslet a odvozovat sve chovani ze zakladnich moralne-etickych principu a vlastniho svedomi, tak s nima zadnej manipulator uzurpator ani parazit nehne. A kdyby nahodou jo, tak hned jak si to uvedomi ho setresou a rozmazou.
     Ale jak se do teto bohulibe situace dostat?
     Asi fakt musi jit kazdy individualne nezavisle (centralizovane hnuti se okamzite infiltruje, vykoleji, nebo rozbije) a stat se opravdovym obcanem a ne ovcanem.
     Je napriklad nutne, aby si kazdy ne jen uvedomoaval oc je spravne a chtel to zmenit, ale aby to skutecne udelal. A SOUCASNE, aby se mohl spolehnout na podporu druhych (neco ve stylu jeden za vsechny, vsichni za jednoho, samozrejme ne ve vsem, jen v tom dobrem plynoucim z obecnych principu a svedomi). Ostatni se musi za cloveka ktery se rozhodne k dobremu cinu postavit a tez tak cinit. A ne jak jsme selektovani ted, na male svine co maji pro lepsi kus zvance zradit i cleny rodiny.
     A SOUCASNE je nutne trestat (rozumnymi prostredky) ty, kteri nepripoji, jedine tak lze dosahnout nejakych systematickych vysledku.
     To jsem si nevymyslel, to plyne z teorie her (altruismus, altrusiticke odmenovani a altrusiticke trestani jako podminka stability a socialni koheze). Proto se to z nas snazi vymytit, propagandou i silou, a udelat z nas atomizovane tupe sobecke ofce.

     • proud napsal:

      Rozumna rec! Az na ten dovetek trestani tech co se nepripojej.......tady bych se zamyslel o co bych byl lepsi nez ti prede mnou,tedy diktatori ve vsech svejch podobach.Kdyz chci svobodu,pak ji musim taky dat,ale presne ji definovat.Nepotrestaji se ti "jini" nahodou sami a nebude jich jaksi prirozene ubejvat? ;-)

      • proud napsal:

       Nez zacne zbytecna hadka,neplist si ty co se nepripojej s tema co skodej,ono tech "nepripojenejch" nebude ze zacatku malo,vyplyva to z nasi narodni neduverivosti,mnohdy spravny.Bude treba jim ukazat ze nejde o zadnej podfuk,protoze doted neslo casto o nic jinyho......

     • proud napsal:

      Ono to logicky musi prijit tak jako tak s tim jak se ovcan bude menit v obcana ;-)

 9. Paul Durham napsal:

  jistě existuje politická strana , která má v programu zrušení tv poplatků a nejen jich, jen nemá podporu voličů , tak asi tak , zkus zatočit červenou lucernou, ta zastaví i vlak, říkával děda, když jsem měl průjem

  • proud napsal:

   Jasne,pojdme a zakladejme miliony stran,treba za lepsi toaletni papir na obycejny zadky a podobne..........predseda bude nejlip nejakej japoncik,nebo laponcik co nahani devky v bavoraku a cpe se do lepsi spolecnosti,treba nejakej Okamurrrrra se samurajskou savlickou:-)))))))))))))))

   • proud napsal:

    Porad lepsi jeden vychcanek podle biblickyho konceptu,nejlip nejakej exot, nez vzdelanej narod co si nenecha nasrat na hlavu,ze ano? :-)))))))))))))))))

   • proud napsal:

    Coz je rozhodne lepsi a hospodarnejsi nez vybrat ten nejlepsi hajzlak pro vsechny,dohlidnout na jeho rozumnou cenu a ony ostatni zbytecny vyrobce zrusit a tim prispet k mensi barevnosti obchodu nabouchanejch stejnejma cetkama ale v ruznejch cenach a kvalite od ruznejch vyrobcu pricemz tyhle pitomosti a podporovani vyroby shitu budeme rikat soutez(nami placena a nas okradajici) a zakon trhu :-))))))))))))))))))

    • proud napsal:

     Onen hajzlak si prevedte klidne treba na auta,polivky,cleny vlady,ruzny benziny,sroubovaky,vlozky,pliny,kartacky na zuby a uz se musim rehtat:-)))))))))))))))), a vubec vsechny "nanejvejs hospodarny" picoviny v ruznejch kvalitach,cenach a distibucich,vsech maximalne zbytecnejch.Hlavne pitomci,ze mate banany:-))))))))))))))))))))))))))))))

 10. žid-parazit národů napsal:

  Proude,....já vím,že jsme si kdysi nějak nesedli,ale sám vidíš,že tento pronárod je zcela ztracen,je zbytečné někoho přesvědčovat nebo rozčilovat se kvůli ničemu.
  Kdo odmítá si vlastní nezávislost a stát si vybojovat,ten národ,který rezignuje na vlastní specifický rozvoj a svou obranu,...takový "národ" si vlastní zničení,zotročení a likvidaci plným právem zaslouží!!

  • proud napsal:

   Presvedcovat zbytecny je,to souhlasi,proto tvrdim ze je potreba jen smerovat,kdo chce,najde pak uz i cestu,kdo ne,mas pravdu,je to jeho vec.Ale ja verim ze je porad nejvic tech kdo si spatnej osud nezaslouzej a potrebujou jen "nakopnout",proste jsou nauceny sklonit hlavu a tahnout se stadem,nezajimat se a kdyz,TV a radio jim to vysvetlej,na nic jinyho ani pro kazdodenni praci a starost o rodinu nemaji cas,to jsou ti co me zajimaji,kvuli nim to nevzdam.

  • Sasin napsal:

   Proudovi je jedno z čeho uplácá národ. Jemu jde o národní plot, čili o stát! A stojí si na tom.

   • proud napsal:

    Jiste,sebeurceni a ucta k predkum,hrdost ze zrovna ja takovy mel a mam,uchranit jejich odkaz,to pro me znamena hodne!

    • proud napsal:

     Ja si svyho DOMOVA jako mista k zivotu vazim hodne,tim spis ze jsem byl hodne dlouho jinde jenom nezvanym hostem.

    • Sasin napsal:

     Ze tvejch odkazů se lidi nenažerou a neuvolní ze želez. Potřebují reálný odkazy. Podíl na půdě a rozpočtu. Omáčku si nechej!

     • proud napsal:

      Pro nekoho omacka,pro jinyho zakladni a zasadni vec k odrazeni se jak a proc dal.

      • proud napsal:

       Vsichni se muzeme v klidu najist z toho co nam patri a mame to kolem sebe,jen chtit a maknout,vzit si to zpatky,klidne bez podilu o ktery by se casem stejne zase jen rvali!!!

      • Sasin napsal:

       Proude, tobě to dojde až za dva roky. Mám s tím zkušenosti. Věř, že bez těch mnou vypsaných základních věcí se nehneš nikam. Všimni si, že jsem to dál nerozvíjel.

       • proud napsal:

        Jak myslis, kazdej mame nejakej nazor.Ja lidem nic z majetku neslibuju,kdyz jim stejne vsem vsechno patri,jen je nabadam t si to vezmou a naucej se s tim hospodarit jak se ma.

        • Sasin napsal:

         Jak majetek? Jak hospodařit jak se má? Co si to namlouváš? Navalit podíly a hotové. To, co se má, se dá lidem nabídnout jedině kulturně. Kult RA, čili dostatek RAdosti, to je podstatné!!!

         A gdyž něgdo neví a je hloupej, musí jen kopírovat. A taky bude, to je PRAVidlo vesmíru. Co se rádo má to plodí. Agdyž se plodí, je RAdost. A gdyž je RAdost je klid a pak je mě jedno co si na podíle dělaj, ale o podíle na rozpočtu a o tom co se bude nebo nebude dělat s tím ostatním, to se musí rozsoudit vůli každého, co se spočítá. A jak se počítá? 1+1=2 něgdy

        • sjetejproud napsal:

         Sasine, z trolla prouda (státní komár) si nic nedělej, von jenom tak zvobecňuje, kolektivizuje (oblíbené "my" a zatahování do jejich her ve stylu že co oni to prej "my" za to můžem), drží lajnu statu quo, každou chvíli sedí na nicku proud někdo jinej...takovej střídavej proud.
         A hlavně mele z cesty - nic praktickýho, nic reálnýho, klade nesmyslná "kritéria" - překážky jako "až nebudou ovčani ale občani" až... to.. až takovej počet...až tamto... Každej ví že záležet na tom, tak k tomu nikdy nemůže dojít nikdo:D

        • proud napsal:

         Mas ty ale kamarady,to je uroven:-))))))))))))))))))))))))))))))))

        • sjetejjakoproud napsal:

         Až naprší a uschne je blíž než proudovo bezcenný plácání

        • tojeradostinastarembelidle napsal:

         Takovíto virtuálové jako pod nickem "proud" nemají skutečné potřeby, z takových pičičmundů nevyrazíš Sasine za celý roky jedinou kloubnou větu, zbytečně se na ně obracíš s dotazy. Jejich přidělená funkce spočívá v niečom akosi inom...Je to úplně totéž jako na dolezite.sk podržtaška klopi...Jejich úkol je daný web "ohlídávat" a dávat echo "větším trollím silám" jen když něco hrozí nebo (ne)má semlít. Když na něco nestačí, tak to převezmou "profesionálnější" virtuální úderníci. On má za úkol tu "prostě jenom bejt" - oxidovat.

        • Sasin napsal:

         tojeradostinastarembelidle

         Gdyž se nad tím zamyslím, tak nevyrazil. Je to snad moje chyba? Už píšu v obrazech a doplňuji příklady, je to marné. Ale věřím, že za dva roky tady bude nejlepčí. Muheeeeeee

        • proud napsal:

         Naopak,tipuju te spis na antisocana,zastance tvrdyho kapitalismu odmitajiciho byt i jen premejslet o necem jinym.Nevoni ti predstava ze by kazdej mohl mit vsechno a mel pravo,dokonce moralni povinnost se ke vsemu tejkajiciho se vsech,vyjadrit.Natoz na necem takovym makat.......jen si tak v duchu rikam,jestli to je z tebe,nebo jestli to mas za ukol,nekdy to vypada tak,jindy onak.

       • petr napsal:

        Jenomže Sasine, ty vaše základní věci jsou v praxi neproveditelné.
        Znárodnění půdy (kterou v tichosti rozprodali cizincům - zlatej Agrofert proti těmto zahraničním spekulantům a podobným hyenám) by se neobešlo bez masivního státního převratu organizovaného v naprosté tajnosti tisíci spolehlivých a charakterních lidí.

        99% všech státních převratů za posledních 300 let mají na svědomí židé a nikdy to nedělají v náš prospěch. Převrat, revoluce, to jsou židovské nástroje. A vy nejste Fidel Castro a ČR není v pozici Kuby před 80 lety aby se vám to povedlo.

        Takže musím souhlasit s trollícím Proudem, který prosazuje spíš přesvědčování a informování lidí. Tohle je jediná cesta.

        • Sasin napsal:

         Už jen dva roky. Totéž co Proud.

        • Sasin napsal:

         Ještě otázka Petře

         Jako uzměnu si vlastně představujete? Žádnou? To je nemožné!

        • jdete napsal:

         Nikdo ale na ně čekat nemusí.

        • Paul Durham napsal:

         Sasin

         Vaše podíly..., ach, byl by to možná krásný svět , úplná Nemova říše, třeba by se mi to i líbilo, jenže má to minimálně jeden háček.

         A tím je n á r o k o v o s t , takový pěkný lidský verbálněmyšlenkový konstrukt ten "nárok". Příroda ho nezná - nic v přírodě mimo lidí nezná nárok , všechno živé si v přírodě musí svůj život zasloužit tím, že se stará.
         Jak se říkalo v ČSLA : voják se stará - voják má.
         A jelikož každá věc, děj, pojem, kategorie má duální charakter ( dvě stránky s opačnou polaritou) , tak i nárokovost má dvě stránky : tu vaši (kladnou) rovnou hmotnému prospěchu příjemce nároku a tu moji rovnou nehmotné škodě (na schopnosti se o sebe postarat) příjemci nároku.
         Jinými slovy degenerace bytosti.

         Další věcí je povinnost. Přitom dnes prokazatelně existuje mnoho komun(it) , které praktikují společné vlastnictví a jistou rovnou dělbu výsledků práce kolektivu. Kibucy, společenstva v usa i jinde. Každý zájemce má možnost se ucházet o členství v takové komuně. Takže povinnost nahrazuje zájem lidí. A to je moc špatné.

         Předpoklad stejnosti všech lidí - tento předpoklad je chybný , vypadá jako ad hoc a nikdy neobstojí.

        • proud napsal:

         Zapomels na "zodpovednost" a na "nudu",plus lidskou prirozenost,a jsme zpatky u zakladniho nepodminenyho prijmu,kde je duraz na onu nepodminenost a existencni jistotu jako zakladu,protoze vsechno co do ted existovalo a existuje je podmineny.......a kam nas to privedlo.Podminky podminujou nutne i svobodu.Chapu ze to uplne bez nich nejde,ale nejak se nam rojej jako zbytecny zakony,mezi tema nutnejma a potrebnejma.

        • Sasin napsal:

         Milý Durhame
         To není z vaší hlavy, to jste něgde četl.
         Zajděte si do přírody a podívejte se jak všichni dřou a kradou si podíl na půdě.Hlavně si všimněte jaké povinnosti tam všichni plněj a pro koho, na co, jak se navzájem vykořisťujo a lžou si. Vím lidi taky uměj být svině, proto ty podíly. Lidi jsou prostě rozdvojené osobnsti, dobro a zlo v jednom. Na čem tedy záleží? Co si jako vybereme? Chcu jen aby každý měl ten podělanej podíl aby mě dali pokoj a ani nevotravovali z pitomejma naučenejma názorama například o jejich užitečnosti, co si jako myslí, o nárokách modrého z nebe, o jeho nápadech jak lépe ustájit poblázněné obyvatelstvo v podnájmech. Toho všeho snad už blo dost. Nikam se člověk k lepšímu nepohnul, je závislej na systému (s to každej bez pardonu) až hamba, a šmejdi z toho mají prdel. Takže jaké závěry z tohoto krizového vývoje byste si nejráději přisvojil? Dyk já si umím představit, že vy žádný podíl nedostanete. Budete dál dělat, (určitě to nejlepší co děláte, že?) pro šmejdskej systém, nějaké kachle vám dávají,že a mámu a tátu ještě máte, že a takže vám nic vlastně nechybí, jste v pohodičce. Co se tady vůbec vzrušujeme. Stačí to nechat tak jak to je, šak nic lepšího ještě nevymysleli a ták....

        • proud napsal:

         Vofafrne s tou rozdvojenou osobnosti,to neni prirozenej stav! A i kdyby byl,jde pomerne jednoduse resit.Staci se naucit jak zachazet s dobrem i nutnym zlem aby nam to zlo nadelalo jen kontrolovanou neplechu.......cimz se doted jeste nikdo nikdy nezabejval a jestli,tak jen ti nahore pro sebe.

        • Sasin napsal:

         Dobro a zlo existuje, je to metafora, jakési obrazné vyjádření mezní odstředivosti a dostředivosti. Technicky a robotizovaně založení bioroboti říkají, že dobro a zlo není, že jsme si to jen vymysleli. Tudíž pochopení v čem je rozdíl bude pro každého božským darem.

        • Paul Durham napsal:

         proud
         kam nás přivedl podmíněný příjem (?) je proude vaše dezinterpretace , když otázka zní "kam nás přivedla rozežranost ?"

         Sasin
         nemohu nevzpomenout jedné "úžasné" koncepce: Liberté, égalité, fraternité a dopadlo to vynálezem guillotiny.
         Nepodmíněný příjem defakto zavedla husákovská normalizace = levné byty pro šťastlivce nebo poskoky režimu, levné nájmy a levný provoz bydlení. A stačil jeden Zifčák a dohoda Stb s Kgb a Cia pod sorošovým dozorem, resp. kissingerovým dozorem.

        • Sasin napsal:

         Durham

         Za celou dobu existence člověka na této zemi, meli lidi základní potřeby vyřešené mnohokrát. To je úplně nic, proti tomu co všechno před nima stojí. A tento zkurvenej systém vydělává na neveřešení těch úplně nejzákladnější podmínek života pro každého a to prostím bez podmínek. To už si kua všich uvědomte! Tahle cicvilizáca žije z nejuběžejšího úmyslu a to žít na cizí futro, proto musej furt lidem bourat bábovičky, vymejšlet sviňárny a dělat z lidí opravdové pitomce, kteří místo podílu na půdě a rozpočtu melo něco o svobodách. nechápou ani v čem tkví volnost, svoboda či ták.Pro ně je svoboda systémový kriminál a vědění pro ně znamená odříkávání zpaměti naučených frází.

        • Bhuloka napsal:

         Vždycky mě zprvu pobaví, ale pak už jen travuje svou nedocvakavostí...když spatřím ty virtuály teoretizovat o esoterických žáležitostech "degenerace bytosti"-viz. Durham a vystupovat jako znalci kovaní v záležitostech přírody :D To je mateřská školka Fopravdu todle:D Proud a Paul jste úplně vedle, ale totál...lapeni ve stereotypu nechápavosti... Nuž jak Vás z něj dostat pokud sami nechcete? Nemyslím si ttiž, že má cenu extra pro Vás vysvětlovat cosi o rozdílech přírodních "systémů" versus "umělých" a podobně. To si zjistěte na své náklady.
         Sasin, nějaký návrh?

        • Eschatolog napsal:

         a neco k veci krome nadavek nemate pane vsevede ?

        • proud napsal:

         Durhame,otazka snad mela znit "kam BY! nas privedl"?,nebo ne? On totiz stejne jako "komunismus" jeste nikdy nikde zadnej nebyl!!!!!!!!

        • proud napsal:

         ....a i tenhle kdyby byl,byl by jen docasnym,prechodovym resenim.

        • Paul Durham napsal:

         Nikoliv "proude" , vaše replika v 11:52 zní : "...protoze vsechno co do ted existovalo a existuje je podmineny…….a kam nas to privedlo..." - žádné "BY" tam není, takže moje poznámka ze 13:14 je zcela na místě.

         Vás kolego Bhuloko je mi ve vaší prvoplánovitosti líto, a já jako jedinec "polapen ve stereotypu nechápavosti" vám pouze sdělím, že vaše doporučení neakceptuji, vámi doporučované teorie jsem zapomněl už před dávnými časy pro jejich propagandistickou neumětelnost. Takže studujte dál, třeba jednou přijdete na cenu skutečně svobodného života.

         Nyní Sasin, víte co mne zaráží, že pisatel vašeho formátu vytrvale odmítá odpovědět na moje otázky. Celou dobu nám sdělujete CO chcete - to už všichni víme. Resp. CO nechcete. A když se vás zeptám JAK toho chcete dosáhnout bez násilí , tak uhnete opět k tématu CO jako já na tom prý nechápu.
         Tak já nechápu, že vy nechápete, že máme JINOU dobu a JINÉ lidi , než "za celou dobu existence lidstva".
         Takže J A K chcete přesvědčit 7 nebo 8 miliard lidí , aby se vzdali všeho , co mají a znají , a začali znova a jinak ?
         Protože se tu bavíme o globálu , neboť lokálně si každý , kdo chce, svůj kibuc najít může.
         A že stojí civilizace sociálně za hovno, to zde ví snad každý, JAK chcete lidi dostat na svou stranu, když nejsou schopni dodržovat ani dopravní předpisy , a to jsme v czechbabwe, jeďte do Indie nebo Mexika.

        • Sasin napsal:

         Milý Durhame

         1) Pozemková reforma, není u nás neznámým pojmem
         http://www.ius-wiki.eu/historie/pfuk/cech/zkousk
         2) Podíl na rozpočtu, legalizovat rentu našim lidem ve formě podílu na pěnězách
         3) Zrušit volby hlav a nastolit volby skutečných potřeb každého podílníka a to písemně ve sběrnách k tomu zřízených, naprotivá potvrzení. Každý měsíc veřejný audit, žebříček, diskuse v TV a na Silvestra na základě žebříčku rozpočet. Státní zpráva vypracuje tři nákladové kalendáře s datem předběžného vyřízení a s cenou a jeden z nich podílníci potvrdí referendem. Hotové
         4) Na jednotlivé úkoly se vyberou, najmou, vyškolí atď atď schopní organizátoři na dobu určitou, kteří to vyřídí. Buď za peníze nebo za diplom s kytkou. Záleží na společenské náladě. Muheeeeee

         Mě zajímá našich 10 milionů lidí

        • proud napsal:

         Nejak te Durhame ted nechapu,jaky privedl???,samozrejme "BY" privedl,kdyz s nim jeste neni zadna zkusenost,ty tvoje socialisticky vtipy cos tu uvadel mu byly na hony vzdaleny.

        • Paul Durham napsal:

         Sasin 15:55, děkuji za odpověď,
         pozemková reforma - což o to, cca 7500 m2 na osobu, když zůstaneme v měřítku vámi uvedených 10 milionů cz obyvatel,
         roční vyprůměrovaná renta z této výměry nebude po vyúčtování mádáti-dal nijak závratná, protože ekonomické poměry se po takové reformě poměrně dost promění,ale budiž, nemusí pršet, i kapka je zajímavá, asi jde i o ten "pocit" , dost tím naserete ale venkov , zejména vlastníky od 1 do 10 hektarů, ti jsou se "svojí" půdou spjatí tak nějak dědičně,
         peněžní podíl z ekonomiky (průmysl, doprava, atd.) je nerealizovatelný bez zestátnění všeho,

         Jinak volba myšlenek místo hlav je bezesporu správná cesta , ovšem dříve než lze začít o něčem diskutovat, tedy o myšlenkách či záměrech, plánech nebo projektech, musí být splněn
         základní předpoklad, a sice, že účastníci, všechny strany debaty, rozumějí stejným
         výrazům stejně a jsou tudíž schopni se dohodnout na určitých pravidlech a potažmo i na výsledku a hlavně , že výsledek budou všichni uznávat.
         A tohle v této době a této zemi po dlouhém a "blahodárném" působení nejmenovaných elementů nevidím vůbec dobře.

        • Nakoplejjako-Vorinostat napsal:

         Paule, "Vás kolego Bhuloko je mi ve vaší prvoplánovitosti líto, a já jako jedinec „polapen ve stereotypu nechápavosti“ vám pouze sdělím, že vaše doporučení neakceptuji, vámi doporučované teorie jsem zapomněl už před dávnými časy pro jejich propagandistickou neumětelnost. Takže studujte dál, třeba jednou přijdete na cenu skutečně svobodného života."

         - Děláte jakoby jste věděl o kom o čem píšete.
         To sotva.
         Jinak Vaše omezenost je tristní, ale rozumíme jí.
         Horší je to co máte uvnitř... to o co Vám jde... Váš zájem nebo nezájem, "co se hodí" nebo nehodí.
         Podle toho také vybíráte "neumětelost" versus něco co můžete stranicky zneužít, že,)
         Vaše pohnutky a pochybené důvody.
         To vše má vliv na Vaši nechápavost - to ji determinuje.
         Nikoli "logika věci" že by něco fakticky nešlo.
         Šlo. Ale Vaše nitro je nečisté, proto to nemůžete vidět.

        • Paul Durham napsal:

         máte naprostou pravdu, mé nitro je nečisté a temné, ale proud mne odhalil mnohem více - jsem socan , kluci , už to nehulte, ale chápu vás , nepodmíněný příjem láká , nesnesitelně, mana nebeská, bude na fet případně voličské hlásky bez dovozu ze zahraničí

        • Sasin napsal:

         Milý Durhame

         V roce 1918 bylo v Prahe 220 000 budižkničemů, dnes jich tam je přes milion. Co tam jako dělaj?

         Předně mě stále podsouváte, že něgdo o výsledcích bude rozhodovat jako v nějaké komisi, a že se jako domluvěj nebo nedomluvěj. Dyk vy ani neumíte číst. V plánu plnění bude to, co se během roku a měsíčně se to prodebatí v TV a jinde, gdy hned můžete vystartovat a měnit pořadí, co se ke konci roku usadí jako nejlepší možný výsledek všech.

         Za druhé, toto oprávnění zasahovat, podávat potřeby, či měnit pořadí musí mít jedině děti naší mámy. Tedy lidé, kteří budou námi všemi přijatelnou národností..

         Dalších hafol podrobností nemá cenu rozepisovat pokud nepochiopíte ten úmysl, dostat se k základní přirozené rovnosti alespoň na naší národí úrovni, páč nigdo nikomu od prdele neodpadl. A esli společnost tvoří zmetky, tak je to zmetek sám a sviňká kurva zárověň. To musíte uznat, že udržitelnosti v tom není ani za mák. A sprosté to je až na půdu.

        • Sasin napsal:

         Renta (Wiki)
         ...""Renta (ital. rendita, důchod) je obvykle pravidelný a stálý příjem, který není platbou za nějaké bezprostřední plnění (zboží, práci a pod.) Původně označovala nájem, který platil pachtýř z půdy (pozemková renta), dnes nejčastěji příjem z kapitálu, cenných papírů nebo ze starobního pojištění (starobní důchod).[1]
         O činnosti, která přináší zisk, říkáme, že je rentabilní. Člověk, který žije z renty, se nazýval rentiér.

         Podle P. A. Samuelsona je renta výnos z fixních faktorů, to jest faktorů, jejichž nabídka je pevná a nezávisí na poptávce. Typickým příkladem takového faktoru je právě půda. ...""

         Tedy něco, na co máš nárok!!!

        • Paul Durham napsal:

         "V roce 1918 bylo v Prahe 220 000 budižkničemů, dnes jich tam je přes milion. Co tam jako dělaj?"

         Papíry ! Berou "rentu" a dělaj papíry. Oni už svůj podíl mají. Je to sice na hovno, škodí ostatním, ale jako sociální historik můžete alespoň sledovat tu evoluci zbytečnosti od r.1918.

         Nárok neexistuje, buďte přesnější , dávka. Je to jako se vším, záleží na "dohodě" mezi lidma , jestli si odhlasují/odsouhlasí dávku nebo např. budou akceptovat sušené kobylince jako platidlo. Můžou si odsouhlasit, že té dávce budou říkat nárok, ale to jsme už v novořeči. Pojmy-dojmy, hlavní je když to lidi akceptují, jen jsem dal tu "dohodu" do úvozovek, protože většinou se "dohodli" s bodákem v zádech. Nepamatuji se, že by se lidi kdy dohodli bez bodáku těch osvícenějších v zádech. Snad jen když šlo o to , jít někomu něco uloupit, tak to ANO, bylo líp.

         Víte, Sasine, ten bambula, co se tu prezentuje pokaždé pod jiným jménem a jehož "vědění" se hvězd dotýká, má takový kolaterál , evokuje každému, kdo má delší mež 10min paměť , takové velké myslitele minulosti a jejich dobro, co přinesli lidu. Sice vždy po aplikaci toho dobra zbyla lidu jen půlka, ale když se z toho lid otřepal, ANO bylo líp. Chvilku, jen do příchodu dalšího "myslitele" nebo alespoň chytráka, co se pod ten trachtát podepsal. Je veselé, že všichni ti myslitelé či domnělí myslitelé pocházejí od orájů , co je svět světem , alespoň oficiálně, také je vám z toho do smíchu ?
         Taky časování velkých myšlenek z klobouku kouzelníka Fokustóna v běhu času spolku lidí je k smíchu.
         Jediné, co je vážné, je, kdo s kým opět vyjebe, a na jak dlouho. A pak o tom napíše učebnici .

        • Paul Durham napsal:

         a ještě technická poznámka , přípotek :

         když nepodvážete rentiérům pytlíky a vaječníky, tak vám velikost renty na 1 kebuli bude klesat exponenciálně , jen nevím co na to HRWéčka

        • Sasin napsal:

         Víte Durhame, bylo by to pěkný, gdybyste třeba jen na chvíli tu myšlenku rozvinul. Šak sám pochopíte, že nemá smysl, to rozvíjet do podrobností, gdyž se nepochopí základy. Já to vidím jako opravdu velký skok k normálnosti. Lidi se budou patlat na podílech, stavět si tam své usedlost a ve zbylém prostoru se dotáhne industrializace do konce, čili žádní zaměstnanci, jen řízení, které podílníci budou kontrolovat esli jim to neleze přez hlavu. Plně robotizované fabriky zakopat do podzemí, nahoře můžou být další obecné pozemky. Výroby užitečných věcí na objednávky po síti klidně můžou jet 3 měsíce v roce, nikomu to nebude vadit, páč nebude závislý na té pojebané mzdě a ták. Nic z toho žádný papaláš nechce, páč oni chtějí jen různě těsné obojky pro lidi. Cítíte to paradigma? A esli žijete ve městě, svůj podíl na půdě necháte družstvu a budete si jen nakupovat za peníze z rozpočtu produkty, takových bude víc, takže není potřeba se obávat, že by žádné například zemědělské družstvo podílníků ( název nepodstatný) nefungovalo na vyšší úrovni. A posupně to krysám ve městech dojde a osídlí pohraničí, gde budou na podíle stavět svá sídla. Důležité podle mě je o tom vědět a o tom jak by to vypadalo v reálu, mají rozhodnou ti podílníci od naší mámy. A já si myslím, že všichni pudou cestou nejmenšího odporu až se dohodnou a bude klid. A vědcům nebude užírat čas výzkum nanopíčovin, ale vrhnou se například na laserovou vzdušnou obranu kolem území a věřím že na to mají. Muheeeeee

         A gdyž né, gdyž NÉ, budou to chtít udělat šmejdi a lidi budou hubit jako hmyz, páč si v domění, že jejich podíl je velký jako celý svět, budou myslet že si to můžou dovolovat. A voni už si to dovolují. Jenže se jim to nepodaří, ale chcípnee kvůli tomu všichni. Tož tak Nic víc a nic méně. Heh

        • None napsal:

         Paule,
         nevoní-li Vám "myslitelé", prosím, nadále si můžete vystačit jen s tím svým násilím (donucováním, "velkochovem" - což ovlivňuje i chovance v tom smyslu, že ve skutečnosti s nimi nikdy nebudete spokojení - jsou výplodem Vaší choré "nadvlády"), což ovšem zněmožňuje především vývoj Vás samých Vašeho modus operandi - nic Vás nenutí se vyvíjet, vyspět, protože "už ty své způsoby" máte a očividně si s tím vystačíte - no proti Vašemu gustu nevedu dišputát. Vlastně ty "Vaše způsoby" jsou jen "asimilované"-nakradané-právě od různých "myslitelů" a "nemyslitelů".
         Opovažte se vykrádat řešení až KVŮLI VÁM (VAŠIM) zateče i Vám do bot.
         Na to se nespoléhejte...

 11. Vladimír napsal:

  před 6 roky se mě, zejména při sledování ČT,začalo objevovat v pravém horním rohu TV problikávající varující info :
  "Sledování našeho zpravodajství Vám může vážně poškodit duševní zdraví". Tak jsem to nebral na lehkou váhu,a TV jsem definitivně vypnul. Před konce 2014 jsem došel na poštu a TV odhlásil.Když jsem paní za přepážkou oznámil,že nemám TV,a že ho nyní používám jako další monitor k PC, dívala se na mě jako na idiota,a prohlásila,že každý normální člověk má TV. Odpověděl jsem jí, že normální nejsem.S kyselým ksichtem ode mě převzala vyplněný formulář a odhlásila mě. V lednu 2015 jsem s úlevou konstatoval, že to skutečně zařídila.Pokud nás bude 10,tak asi nic moc, ale 1 milión je bude hodně bolet a začnou se dít věci. Normální občanská neposlušnost a zdravý selský rozum. Všechny ostatní zdravím.

  • proud napsal:

   "Pokud nás bude 10,tak asi nic moc, ale 1 milión je bude hodně bolet a začnou se dít věci. Normální občanská neposlušnost a zdravý selský rozum.".........ano,a o tom to vsechno je,ta tv je pritom jenom onou povestnou tresnickou na dorte.Muzeme mit co chceme,staci se jen dat dohromady a vydrzet,netreba proto krvacet ani nechavat krvacet vic nez je nezbytne nutny.

 12. Deda Lebeda napsal:

  Otazka: antenu/satelit/settopbox ani zadne jine chujoviny nemam, na bednu nekoukam. Vlastne koukam,ale mam ji pripojenou k PC kde si pustim co chci kdy chci. Musim i tak platit tyhle poplatky?

  • Deda Lebeda napsal:

   Vztahuje se to i na radiove vysilani? Jestli mam utrhnout antenu z auta i kdyz si tam poustim vlastni hudbu z usb...?

   • pepe napsal:

    Zatim ne ale par let pockej.radio si nepoustej moc nahlas at na tebe nevlitne osaze chtej za ty svoje sracky platit.pote bude vedle usb zder na mince kam budes hazet mince jako do juboxu druhe klice odevzdas na prislusnem mistnim urade aby si to mohli vybirat az to bude plne a to vse dle zakona ktery jsme si proti vam vymysleli...damy a panove jizda pokracuje prodlouzene jizdy na nasich labuti nevahejte a nasedejte vse za priznivee ceeeny.

 13. Kurt napsal:

  Já jsem se po svém posledním přestěhování nepřilásil k poplatkům a čekám, kdy mne ČT (rozhlas není tak hrozný) vyzve k placení a jsem připraven jim odeslat dopis, ve kterém jim oznámím, že vzhledem k jejich permanentnímu porušování zákona o televizi odmítám platit za službu, kterou objektivně nedostávám (nestranné objektivní informace, abych si mohl vytvořit názor)odmítám poplatky platit a hodlám se po jejich sankčních krocích s ČT soudit.

 14. VítězslavK. napsal:

  ČT,si vymohla,celé seznamy lidí od UPC,kdo platí kabelovku,porovnává je se svým systémem platičů,a kdo neplatí a používá kabelovku,obratem posílá jim zastrašovací dopis.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!