Osvobozující rozsudek (prozatím nepravomocný) v Akci Vápno!

rozsudekDnes 12.10.2016 v odpoledních hodinách jsme se konečně dočkali rozsudku v našem případu k Akci Vápno a ten rozsudek zní tak, že ŽALOBA SE ZAMÍTÁ! To znamená, že soud, u kterého jsme byli žalováni o náhradu škody za popsání dlažby na Václavském náměstí vápnem, jsme vyhráli a nic platit nemusíme. Jedná se sice o prozatím nepravomocný rozsudek, protože žalující strana má lhůtu na odvolání, ale i tak se jedná o průlomové rozhodnutí!

Jednalo se už asi o desáté jednání v této věci, když k tomu připočítám předchozí trestně-právní soud a jednání u přestupkové komise na Praze 1. Dnešní rozsudek tak padlo po více než čtyřech letech.

Velké poděkování patří především Lojzovi Hlásenskému, který nás u tohoto soudu zastupoval a poskytoval nám bezplatně právní poradenství. Dále patří poděkování všem lidem, kteří nás na tyto soudy chodili podporovat a svou přítomností ukázali, že se jedná o téma, které veřejnost zajímá a na které lidem záleží. A nakonec chci poděkovat všem kolegům obžalovaným/osvobozeným, že si za svým činem (až na jednoho) stáli až do konce. Bez toho všeho by výsledek pravděpodobně vypadal jinak.

Dnešní jednání proběhlo poněkud jinak, než jsme očekávali, ale o to lépe. Jak jsem psal v pozvánce, tak jsme očekávali, že se bude projednávat výše ceny za čištění našich nápisů, kterou jsme považovali za přemrštěnou. K tomu však nedošlo a tak se prakticky projednávala jen písemná odpověď vedoucího odboru dopravy m.č. Prahy 1 Bc. Ludvíka Czitala na otázky soudu:

DSC00373

DSC00377

Z odpovědi je zřejmé, že nebyly zodpovězeny všechny otázky, čímž byla oslabena pozice strany žalující, tj. Technické správy komunikací hl.m. Prahy. Dále už jen zazněly naše závěrečné návrhy a pak po přestávce rozsudek:

Soudkyně Judr. PhDr. Alena Novotná, Ph.D. tak nakonec ve svém rozsudku použila jako hlavní argument to, na co jsme už od začátku upozorňovali a totiž: Vzhledem k tomu, že u předchozího trestně-právního soudního řízení jsme byli osvobozeni a soud prohlásil, že trestnému činu poškození cizí věci nedošlo, tak ani nebylo možné po nás vymáhat náhradu za způsobenou škodu. Dále paní soudkyně uvedla, že v rozpočtu Technických služeb je prostor i na mimořádné výdaje nad běžnou údržbu komunikací a že tedy by mělo být čištění našich nápisů hrazeno z těchto prostředků. Nezbývá nám tedy, než poděkovat i paní soudkyni Aleně Novotné za zachování zdravého rozumu a smyslu pro spravedlnost, což v dnešní době rozhodně není pravidlem.

Zbývají nám tedy následující otázky:

1) Odvolá se Technická služba komunikací k Městskému soudu v Praze?

Domnívám se, že ano a také se domnívám, že Městský soud nebude případ znovu projednávat a pouze potvrdí rozsudek tohoto Obvodního soudu, tak jak se to stalo v předchozím trestně-právním řízení. Avšak nezbývá nám, než si počkat a nechat se překvapit. Vzhledem k tomu, že v tomto jednání jde o 41 tis. Kč, tak náklady na právní zastoupení už pravděpodobně přesáhly vymáhanou částku a vzhledem k tomu, že jsme všichni rozhodnuti za to z principu věci nikdy nezaplatit, ať to stojí co to stojí, tak se to případně nedá považovat za jednání ekonomické, ale politické. A tím hůře. Avšak uvidíme.

2) Pokud rozsudek nabude právní moci, tj. pokud už se nikdo odvolávat nebude, nebo pokud Městský soud potvrdí rozsudek, bude zajímavé, jestli se podaří dostat dostat zpět částku cca 14 ti. Kč, kterou, jakožto svůj čtvrtinový podíl na vymáhané škodě jeden z žalovaných - Oldřich Nerad - již zaplatil.

3) Jaký vliv bude mít rozhodnutí tohoto soudu na další dva soudní procesy, které kvůli psaní vápnem na dlažbu ještě probíhají?

V prvé řadě jde o soud s Milošem Cachem, kde jde o tentýž případ, avšak z nám neznámého důvodu byla žaloba na něj oddělena od žaloby na nás, i když jsme psali vápnem všichni společně najednou. Více o jeho soudu zde. Celá záhada týkající se žalované částky je o tom, že celková částka má činit 112.840 Kč. Avšak z celkem pěti lidí, po kteří byli za škodu žalovaní, byla nám čtyřem určena k zaplacení částka 55.756,80 a po Milošovi Cachovi je samostatně vymáhán zbytek. Z nás čtyř jeden zaplatil a tak se nakonec jednalo dnes o cca 41 tis. Kč. Kdy bude soud s Milošem Cachem pokračovat, zatím není známo.

A za druhé se jedná o soud se Zdeňkem Ponertem, který je souzen za poškození cizí věci, kdy se sám 1.5.2014 pustil do psaní vápnem na Václaváku, avšak jakmile začal, tak byl zadržen a nestihl tak ani nic napsat.

4) Co a kam napsat příště?

Napadá mě dost míst a dost věcí, kam by bylo na místě něco napsat. A doufám, že nás v tom nenecháte :-)

 

O dalším vývoji v těchto případech vás budu informovat.
30 Komentářů k Osvobozující rozsudek (prozatím nepravomocný) v Akci Vápno!

 1. krida napsal:

  "Napadá mě dost míst a dost věcí, kam by bylo na místě něco napsat. A doufám, že nás v tom nenecháte :-)"

  Poslyšte...celej život nemá nikdo jenom na to, aby zadělával na neproduktivní konflikty.
  Už se na to vybodněte. Žádné příšte.
  Jsou jiné "skopičiny" co by stály víc za to než "právo na vápno".
  Měli byste už vyrůst.

 2. otik napsal:

  Tohle je presne ukazka toho, v jakem stavu se nachazi ceske soudnictvi. Pocmarana dlazba se tu resi roky, misto toho, aby panove okamzite vyfasovali rejzaky, kyble s voudou a draba za prdeli nez prijde dest a vsechno vapno smyje, zamestnaji soudy a lidi kolem na par let. Naklady na takle dlouhy a narocny pripad pujdou do statisicu, ktere budou muset opet zaplatit danovi poplatnici. Takze panove se muzou placat po ramenou, jak jsou skveli a jak tento narocny pripad vyhrali, ze nas vsechny "pripravili" o penize(nekolikalete soudni rizeni, 100k vyuctovanych za ocisteni namesti), uz vlastne nikoho netrapi.
  Hosi dekujem!

  • proud napsal:

   Presne,porad lepsi nez si ony napisy precist a zamyslet se nad nima,ZADARMO,a pockat na dest,ZADARMO:-))))))))))))).To se nekdo tak boji o koryta a o ztratu "autority",ze nas radeji necha platit a platit a zabejvat se kokotinama:-)))))))))))))))))

  • proud napsal:

   "Takze panove se muzou placat po ramenou, jak jsou skveli a jak tento narocny pripad vyhrali, ze nas vsechny „pripravili“ ".........nicmene chybka se ti vloudila!!!!! Oni panove jen upozornili na bordely originalnim,nic neposkozujicim zpusobem,tedy zodpovedne!!!!!!!!!! Ale frasku za nase penize uz z toho udelal nekdo jinej,a toho bych kvuli tomu klidne za svy prave posadil pred soud a nechal ho to sezrat i s nahradou skody kterou zpusobil ON,a ne ti kdo placli na zem trochu vapna!!!!!!!!

   • proud napsal:

    A mimochodem,oni to vapno placli na zem pro nas vsechny,pro neco lepsiho pro nas,nejen pro sebe!!!!!!!!!

    • proud napsal:

     Nicmene na vandalstvi i kdyz v dobrym umyslu bych je upozornil se slovnim tytyty,ale to by bylo vsechno,k tomu tytyty jim bych ale udelal i tytyty tam kam bylo vapno smerovany a chtel odpovedi a vyjadreni k vecem o nichz se vapno zminovalo!!!!!!!!!!!!

    • otik napsal:

     ja si myslim, ze to delaji spis pro sebe a svoje zviditelneni, nez ze by nam tim chteli nejak vice pomoci. rozumim pohnutkam, ktere je k tomu vedly, ale nejsem si jistej, co ze timto skutkem pro me vlastne vykonali ...

     • proud napsal:

      Zrejme teprv "prohlizet" zacinas,dej tomu cas a zajimej se o ten bordel kolem tebe,brzy ho uvidis v cely svy nebezpecny "krase".Pro sebe to urcite nedelali a za zviditelneni se je cena kterou platej kdyz se zamyslis prilis vysoka! Komu by se chtelo litat po nenavistnejch uradech a soudech jen tak? A predstav si to v sirsim meritku,pochopitelne,to zdaleka neni jen vapno,to je jen "prkotina".A nasledky jakbysmet.

     • proud napsal:

      Mimochodem:-)))))))))))))) "ja si myslim, ze to delaji spis pro sebe a svoje zviditelneni".........timhle jsi me vazne dostal:-)))))))),nebo si snad myslis ze co delam treba ja tady,dal od Prahy a bez onoho zviditelnovani se protoze se tim nechlubim na potkani,ale zajimaj me vysledky onoho "podnikani",delam jenom pro sebe a svy zviditelneni se,nebo Okamurovskou touhu po "vladnuti"? :-)))))))))))))))))))

      • proud napsal:

       Mimochodem,Okamura neni vubec blbej,jde si za svym,ma dobrej priklad v Babisovi a rad by se k nemu dostal,neni nad to podnikat a mit pod palcem konkurenci a zdroje,ze ano? ;-),ale to lidi pochopej mozna az teprv kdyz mu pomuzou prorazit,ono z deste pod okap.

 3. proud napsal:

  Predstav si otiku az se probudi vetsina a prestane chodit kolem svinstev a pruseru nevsimave,jakej zacne cirkus a jak zacnou ony prusery mizet,jak se potom vsechno zmeni a budeme se mit :-) ;-).Ty malery se dejou prave jen proto,ze vime hovno,nestarame se a nechavame to "nadlidem" a mainstreamu..........a to uz od obycejnejch prilezitostnejch,nebo kapesnich kradezi az po plundrovani statniho rozpoctu.

  • proud napsal:

   Proste typicky,umyslne tak nauceny stada ovcanu........kdyz proti tomu zasahnes,jeste te sami urvou,jak jsou pitomi a jak jsi (pri vsi ucte) sam pred chvili vsem ukazal:-)

   • Eschatolog napsal:

    jste zdrav ?

    • proud napsal:

     ....a ty?!!

     • Paul Durham napsal:

      Budu tak smělý a použiji vás jako jeden z příkladů ve své habilitaci. Děkuji.

      • proud napsal:

       Bud tak smelej a vyser se na me,rozumime si? DEKUJI!

       • proud napsal:

        Jestli ty jdes po docenture,(de)habilitate,tak se nedivim ze jsme kde jsme! Zvlast kdyz to ani neumis srozumitelne napsat a pomahas si debilitatem.

        • proud napsal:

         Presne takhle debilne je prelozeny to malo z DVTR/KOB co se s tim malem ktery je k dispozici pachtej na levanetu a radi by aby tomu paskvilu(rozumej "prekladu") chtel nekdo rozumet a zabejval se tim "ctvrtinovym paskvilem". Neni nad to umet se srozumitelne vyjadrit tak aby to slo bez problemu studovat kdyz je preklad uplnej,CESKY!!!,a celej.

 4. Vlastenec napsal:

  Každá osoba žijící v tomto státě, která není úředně uznaná za nesvéprávnou, se musí řídit zákony, které jsou v této zemi platné a většinou zdejších obyvatel také respektované. Ten, kdo se těmito zákony nemíní řídit a respektovat je, nemůže počítat s benevolencí soudů, či podporou obyčejných lidí, kteří tyto zákony uznávají. Dělejte si co chcete, na Hrad si třeba místo trenýrek vyvěste obrovskou podprsenku, či něco obdobného, ale nedovolávejte se lidí, aby vám později pomohli z problémů. Když pácháte nezákonnou věc, tak nežádáte také širokou veřejnost o pomoc, tak nás nechte být, když se nám něco nebude líbit, tak si dokážeme pomoci i bez vás.

  • admin napsal:

   Zákony jsou od toho, aby lidem pomáhaly. Pokud jsou zákony špatné a jsou zneužívané, tak není důvod je respektovat a je lepší se řídit zákony zdravého rozumu a slušnosti.
   To myslím naprosto všeobecně.

   • Sasin napsal:

    ""Zákony jsou od toho, aby lidem pomáhaly."". Tuhle perlu asi někam dám. Muheeeeeee

    • proud napsal:

     Ma pravdu! Od toho jsou zakony,to ze v nich nekdo dela bordel je uz vec dalsi,a bordel netreba respektovat,naopak je potreba ho potirat.

     • Sasin napsal:

      Lidem pomáhají instinkty, čili přirozená pravidla, "velkému troubovi se vyhni". ZaKONy, jsou zákazy, je to zlo dějská labutí píseň z druhého břehu naprotivá KONu. Jak to vysvětlit?

      • asfx napsal:

       nejlip slusne, a ne tak aby ses sam protivil KONum tim jak si tu jen honis ego a ponizujes diskutujiciho se kterym mas pritom navic na podstatu veci stejny nazor.
       A ne, nebyl to pokus o vyjasneni situace, to bys to napsal uz v prvni reakci a jinak.

 5. josé napsal:

  Vidite to, kdysi jsem zmlatil sprejera, ktery mi zmaloval zed u domu. Kdybych ho byval byl dal k soudu, tak ho taky uz mohli osvobodit.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud

Upozornění: Příspěvky trolů jsou mazány, proto neodpovídejte na komentáře, které zjevně rozbíjejí rozumnou diskuzi!
Diskutujte k věci, nepište nesmysly, které nikoho nezajímají.

NEKRMTE TROLY!